Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  NC o Zbrojenia – tak! Ale dla Polsk…
  Emilian58 o Globalny przekręt zadłużeniowy
  Anzelm o Los generała Antona Denik…
  minka o Wolne tematy (58 – …
  Carlos o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  lewarek.pl o Położyć kres patologii
  Piskorz9 o Wolne tematy (58 – …
  Echo z Węgier o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Piskorz o Los generała Antona Denik…
  lewarek.pl o Żydowska kloaka przetacza się…
  Piskorz o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Emilian58 o Położyć kres patologii
  Listwa o Wolne tematy (58 – …
  Listwa o Administracja obwodu zaporoski…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

CBOS: Polacy mają dość parlamentarzystów

Posted by Marucha w dniu 2013-02-12 (Wtorek)

Z danych opublikowanych przez CBOS wynika, że aż 71% Polaków odnosi się krytycznie do pracy posłów. W ciągu ostatniego miesiąca wskaźnik ten podskoczył aż o 8 punktów procentowych. Pracę senatorów, negatywnie ocenia 53% badanych. Tutaj negatywne oceny wzrosły o 5 punktów procentowych w ciągu ostatniego miesiąca.

Pogorszyły się również oceny pracy prezydenta RP. Zadowolonych z pracy Bronisława Komorowskiego jest obecnie 64% społeczeństwa, czyli 6% mniej niż w styczniu. O 3% natomiast wzrosła ilość niezadowolonych ze sposobu, w jaki jest piastowany urząd głowy państwa i wynosi obecnie 21% respondentów. O 3%(do 15%) wzrosła również ilość badanych niemających zdania na temat prezydentury Komorowskiego.

Nie zmieniły się notowania Narodowego Funduszu Zdrowia. Wciąż znacząca większość obywateli, bo aż 81%, ocenia działania NFZ negatywnie, a zaledwie 13% badanych jest zadowolonych z jego funkcjonowania.

Również o 6% zmniejszyły się negatywne oceny instytucji wymiaru sprawiedliwości, już “tylko” 53% ankietowanych źle się o nich wypowiada. Również o 6% zmniejszyła się liczba respondentów niechętnych prokuraturze i wynosi w lutym 48%.

Wyniki tego badania doskonale ilustrują stan państwa, z jakim na co dzień musi się borykać przeciętny Polak. Zapaść w służbie zdrowia, przewlekłe postepowania sądowe i niejasność przepisów połączone z “cyrkiem na górze”, jaki na co dzień fundują społeczeństwu parlamentarzyści, sprawiają, że coraz mniej ufamy instytucjom państwowym. Wyjątek stanowi tutaj postać prezydenta powszechnie postrzeganego jako “miernoty”, choć uważanego raczej za niezbyt szkodliwego, więc “do zaakceptowania”.

Badanie “Aktualne problemy i wydarzenia” (273) przeprowadzono w dniach 31.01-06.02 bieżącego roku na liczącej 1111 osób próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Na podstawie: CBOS
http://www.autonom.pl

Popatrzmy z drugiej strony. 29% Polaków jest wciąż zadowolonych z pracy posłów a aż 47% jest zadowolonych z pracy senatorów. 64% społeczeństwa uważa, iż chrabia Komorowski jest dobrym prezydentem, a 47% mniema, iż polskie sądownictwo jest w porządku.
No i o czym my w ogóle gadamy…
Admin

Komentarzy 5 do “CBOS: Polacy mają dość parlamentarzystów”

 1. kosak0 said

  ta reszta to telewidzowie m jak miłość czy obrzezanych”wiadomości”

 2. Zbyszko said

  A chodziło o cos innego? przeciez Polska już oddała swoją suwerennośc podpisem prezydenta który za ten donisły czyn w Historii Polski spoczął na Wawelu, więc po co Sejm. Ustawy juz i tak są zastąpione Dyrektywami PE… szkoda pieniędzy na Sejm a sam budynek przeciez można przeznaczyc na inne cele, np na jakąś świątynię (niektolicką oczywiście, bo krzyż juz tam się dosyc nawisiał)

 3. Zenon K. said

  stwierdził CBOS (Centralne Biuro Oszukiwania Społeczeństwa). Od dłuższego czasu szukam osób, które znalazły się w takiej „próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski”. Nie miałem jeszcze szczęścia spotkać nikogo sposród „wylosowanych”, ani nawet osoby, która znałaby kogokolwiek, kto uczestniczył w ankietach CBOS.

 4. Tomek said

  Ad. 3
  Trzeba popytać wśród pracowników CBOS.

 5. prawy Polak said

  POdatkami do rozumu.POdatkami ,aż zrozumieją !.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: