Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Tortura nadziei
  Boydar o „Udu***y cię tak, że się…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  matirani o Tortura nadziei
  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nie ustają prześladowania chrześcijan w Arabii Saudyjskiej

Posted by Marucha w dniu 2013-02-15 (Piątek)

53 etiopskich chrześcijan, głównie kobiet, aresztowano w Arabii Saudyjskiej. Komisja ds. Wolności Religijnej Światowego Sojuszu Ewangelicznego (World Evangelical Alliance) poinformowała, że do zdarzenia doszło podczas nabożeństwa w prywatnym domu wynajmowanym przez etiopskiego wiernego w Dammam, stolicy Wschodniej Prowincji.

Chrześcijan, w tym 46 kobiet i sześciu mężczyzn, aresztowano w piątek 8 lutego. Jak poinformował bliski krewny jednej z aresztowanych osób, trójka liderów wspólnoty – w tym dwie kobiety – jeszcze tego samego dnia stanęła przed sądem islamskim w Dammam pod zarzutem nawracania muzułmanów na chrześcijaństwo.

Komisja ds. Wolności Religijnej poinformowała, że osoby nie posiadające pozwolenia na pobyt zostaną prawdopodobnie deportowane. Godfrey Yogarajah, dyrektor wykonawczy Komisji, powiedział, że „aresztowanie wierzących zebranych na spotkaniu modlitewnym jest sprzeczne z lansowanym na arenie międzynarodowej wizerunkiem Arabii Saudyjskiej jako kraju dialogu międzyreligijnego”.

Miasto Dammam jest ośrodkiem wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego oraz ważnym centrum handlowym we wschodniej części saudyjskiego królestwa. Podobnie jak w całej Arabii Saudyjskiej także i tutaj obowiązują restrykcyjne ograniczenia dla wyznawców innych religii.

Chociaż rząd formalnie uznaje prawo niemuzułmanów do prywatnych praktyk religijnych, to jednak milicja religijna Muttawa często nie respektuje tego prawa. W efekcie liczni odwiedzający kraj cudzoziemcy, jak też i pracujący w Arabii Saudyjskiej emigranci nie mają możliwości swobodnego praktykowania swojej wiary. Stan swobód religijnych w kraju najlepiej ukazuje przypadek saudyjskiej dziewczyny, która przyjęła chrześcijaństwo, o czym informowała w zeszłym miesiącu gazeta „Al-Yaum”. Obawiając się utraty życia uciekła z Dammam we wrześniu 2012 r., uzyskując azyl w Szwecji [Oby nie trafiła z deszczu pod rynnę – admin].

W grudniu 2011 roku władze saudyjskie aresztowany 35 etiopskich chrześcijan, w tym 29 kobiet, po tym jak policja zrobiła nalot na prywatne spotkanie modlitewne w Jeddah. Spośród aresztowanych, 29 stanowiły kobiety, które doznały poniżającego traktowania.

– Wzywamy władze saudyjskie do traktowania wszystkich aresztowanych z godnością, i uwolnienia ich natychmiast jak okaże się, że nie ma dowodów na popełnienie przez nich jakiegokolwiek wykroczenia – powiedział Godfrey Yogarajah.

„Chociaż od ataków na USA z 11 września 2001 r. minęło ponad 11 lat, rząd saudyjski nie wdrożył szeregu obiecanych reform dotyczących wspierania wolności myśli, sumienia i religii lub przekonań” – zauważyła amerykańska Komisja ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej W sprawozdaniu Komisji za 2012 rok czytamy, że rząd saudyjski utrzymuje zakaz wszelkich form publicznego manifestowania wiary innej niż oficjalnie popierany sunnicki islam. Nadal obowiązuje zakaz budowy kościołów i innych niemuzułmańskich miejsc kultu, a w podręcznikach szkolnych wciąż zachęca się do nietolerancji, przemocy, i utrudniania prywatnych praktyk religijnych niemuzułmanom.

Arabia Saudyjska zajmuje po Korei Północnej drugie miejsce na prowadzonym przez udzielającą pomocy prześladowanym chrześcijanom międzynarodową organizację „Open Doors” indeksie dziesięciu najbardziej wrogich chrześcijanom państw na świecie. W ciągu roku Arabia Saudyjska odnotowała awans o jedno miejsce, wyprzedzając Afganistan.

Krzysztof Warecki
http://www.pch24.pl

Niesposób jednak oprzeć się wrażeniu, iż muzułmanie biorą swą religię na poważnie – admin.

Komentarzy 5 do “Nie ustają prześladowania chrześcijan w Arabii Saudyjskiej”

 1. Jan said

  Ad. Komentarz Admina. ” …..muzułmanie biorą swą religię na poważnie”.
  Szkoda tylko patrzeć jak nasi duchowni a za nimi wierni, nie biorą swej religii na poważnie. Dowodem tego stanu rzeczy jest „dzień islamu” w kalendarzu kościelnym, o wizytach jawnych i niejawnych w meczetach nie wspominając.

 2. jowram said

  Cud w Norwegii? Jezus pokazał się na niebie podczas zorzy
  http://www.sfora.pl/Cud-w-Norwegii-Jezus-pokazal-sie-na-niebie-podczas-zorzy-a52599

 3. Zerohero said

  Podkreślić należy: Arabia Saudyjska to ścisły sojusznik USA. Niech każda menda wchodząca w Usraelski zad ma tego świadomość. Dotyczy to zwłaszca cywilizacyjnych schizofreników spod znaku IV RP.

 4. WJ said

  Arabia Saudyjska to również sponsor i patron islamskiej milicji Jabhat al-Nusra która specjalizuje się w eksterminacji syryjskich i irackich chrześcijan.

 5. jaku5 said

  Reblogged this on W obronie Imienia Bożego.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: