Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Carlos o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  Szczepan Zbigniewski o Samochody dla wybranych
  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Marucha o Wolne tematy (84 – …
  corintians o Samochody dla wybranych
  UZA o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Yagiel o Dodatnie i ujemne plusy państw…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  Marek o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (84 – …
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Instytut Myśli Nabzdyczonej

Posted by Marucha w dniu 2013-02-17 (Niedziela)

Media podały komunikat o utworzeniu Instytutu Myśli Państwowej, który w poetyce typowej dla współczesnego, nabzdyczonego „dyskursu” o niczym, za to pełnego gładkich i modnych słówek, prezentuje się jako „promujące nowe idee dla Polski” porozumienie ponadpartyjne (acz składające się prawie w całości z czynnych partyjniaków), „kuźnia ekspertów” oraz – jakże by inaczej, przecież po polsku tylko tak da się to powiedzieć – „profesjonalny think tank”.

Spojrzałem na listę nazwisk „grupy inicjatywnej” Instytutu i zacząłem zastanawiać się, jakiż to oręż intelektualny mogą wykuć w owej kuźni ci eksperci, a w rezultacie analizy egzaminującej ich poznane już umiejętności i dorobek doszedłem do wniosku, że:

Jego Była Ekscelencja Roman mecenas Giertych Najmniejszy (acz też Długi) opracuje Syllabus Błędów Niebu Obrzydłych Romana Dmowskiego, uzasadniający niezbicie dlaczego tego gagatka – antysemitnika nie przyjąłby do Młodzieży Wszechpolskiej.

Jego (również) Była Ekscelencja Kazimierz „Yes” Marcinkiewicz napisze traktat pt. Jak być poetą biznesu w międzynarodowych korporacjach, czyli dociekania o pochodzeniu idei wzniosłości i piękna na przykładzie poezyi nierządnicy Jezabel.

Wielce Dostojny Senator Stefek Burczymucha Niesiołowski będzie miał trudny wybór pomiędzy opracowaniem w pierwszej kolejności kompendium teologii politycznej miłości bliźniego lub rewelacyjnego traktatu semantologicznego, obalającego przestarzałą tezę, iż myślenie poprzedza mówienie.

Wielce Dostojny Senator Jan Filip Libicki przygotuje zbiór medytacji i ćwiczeń duchowych usprawniających habitus do pobożnego i tradycjonalistycznego palenia kadzidła na cześć i chwałę Donalda Tuska.

Spin-Doktor i CEP Michał Kamiński opublikuje pamiętniki zatytułowane Paradoksy Gorgiasza z Leontinoj, czyli jak być Sofistą w XXI wieku i dobrze się dzięki temu najeść.

I tylko żal mi Leszka Moczulskiego — prawdziwego myśliciela, którego intelektualny dorobek własny starczy za dziesięć instytutów i pozostanie skarbnicą wiedzy dla przyszłych pokoleń. Leszku, po co Ci to towarzystwo, które do pięt Ci nie dorasta?

Aliści, w ostatniej chwili dostrzegłem podaną na samym dole informację o kontakcie z rzeczonym Instytutem: biuro@giertych-kancelaria.pl.

I zrozumiałem w lot, że cała ta „myśl” to, mówiąc kolokwialnie, „jajca”, a tak naprawdę to jedynie folder reklamowy adwokackiej kancelarii, chwalący się znanymi nazwiskami klientów – tak samo jak restauracje lubią informować, jacy celebryci w nich biesiadowali.

Jacek Bartyzel
http://www.legitymizm.org/

Komentarzy 25 do “Instytut Myśli Nabzdyczonej”

 1. Dictum said

  Wiadomość jak wiadomość. Nie takie absurdalne dziwolągi obserwujemy.
  Śmieszy mnie podziw, wręcz pean na temat intelektu Leszka Moczulskiego.
  A pan Bartyzel nie budzi we mnie ani sympatii, ani zaufania, choćby nie wiem jak obstawał (bo obstaje) przy Bractwie św. Piusa X.

 2. Marucha said

  Re 1:
  W porównaniu z tym zerami, Leszek Moczulski to prawdziwy intelektualista polityczny, Nie wiem. co ma Pan przeciwko niemu.

 3. Rafal said

  „W 2005 obronił na Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku pracę doktorską pt. Geopolityka. Dzieje myśli i stan obecny dyscypliny[28], której promotorem był………. profesor Bronisław Geremek”

  źródło:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Moczulski

  Nie ma przypadków, są tylko znaki 😀

 4. Błysk said

  Owszem ,Leszek Moczulski jest niewątpliwie tęgim mózgowcem ,ale oprócz tego tajnym współpracownikiem bezpieki /TW/ o pseudonimie Lech ; są tam także inni mu podobni. .

 5. Marucha said

  Re 3:
  No i co z tego wynika? Że Leszek Moczulski był geremkowcem?

 6. Jan said

  Ad.1. Sporo o Panu Bartyzelu i jego misji w latach 80-ych mógłby powiedzieć Pan W. BRULIŃSKi z WarszawyI , nie powie jednak bo już nie żyje

 7. 25godzina said

  „Moczu” pasuje tam jak ulał, wg Wikipedii promotorem jego pracy doktorskiej był nieodżałowany „Drogi” Bronisław.

 8. Moczulski to antyklerykał, jak każdy józkochwalca.

 9. Dictum said

  Ad. 2.
  Czy ja mówię, że mam coś przeciwko? Ja mówię, że mnie śmieszy pean:

  „prawdziwego myśliciela, którego intelektualny dorobek własny starczy za dziesięć instytutów i pozostanie skarbnicą wiedzy dla przyszłych pokoleń”

  A Pana nie?

 10. Tekla said

  A może ten ,,filozof”dołączy ..
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-hartman-doktorat-rydzyka-byl-historia-zenujac,2,5422222,wiadomosc.html

 11. Dictum said

  Ad. 6.
  Szkoda, że nie żyje i nie powie. Ja mam jakąś taką śladową wiedzę, ale ona powoduje, że martwi mnie uwijanie się tego pana tak blisko Bractwa.

 12. 25godzina said

  @Tekla(10)
  „Profesor” Hartman chyba postawił sobie za cel stworzenie i rozpowszechnienie stereotypu głupiego Żyda. Pierwsza część misji została zakończona powodzeniem, druga w trakcie realizacji.

 13. Jan said

  Ad.11 Mnie to też martwiło, od kiedy pojawił się w Warszawie na Garncarskiej.

 14. Przecław said

  ad.2.Marucha
  Największym intelektualnym osiągnieciem tego geniusza myśli było „rozszyfrowanie skrótu PZPR”: „Partia Zdrajców Pachołków Rosji”. Czy nie tak, Panie Gajowy ?

 15. Dictum said

  ad. 14.
  „w 1948 został członkiem Polskiej Partii Robotniczej i następnie współtworzonej przez nią Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Z PZPR został wykluczony w 1950”

  Został wykluczony, a nie sam wystąpił.

 16. Dictum said

  Ad. 13
  „Jego żona, Małgorzata Bartyzel, była posłem na Sejm V kadencji (2005–2007) z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, a później Prawicy Rzeczypospolitej, natomiast syn, Jacek Władysław Bartyzel (niegdyś działacz Platformy Obywatelskiej) obecnie należy do Ruchu Palikota”.

 17. Marucha said

  Re 14:
  Panie Przecławie,
  1. Leszek Moczulski jest m.in. autorem b. dobrego dzieła „Geopolityka. Potęga w czasie i przestrzeni,” oraz kilku innych ksiązek.
  2. Jego życiorys, wraz z działalnością, procesami i z pobytami w więzieniu, jest ogólnie dostępny.

  A co takiego dokonali jego krytycy?

  3. Leszek Moczulski nie jest uznany za kłamcę lustracyjnego, a jego proces miał ruszyć ponownie:
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/592062,Bedzie-ponowna-lustracja-Leszka-Moczulskiego

 18. Przecław said

  ad.17
  Dobrze, gdy będe miał możliwość zapoznam się z tym.
  Jednak wymowa tej „złotej myśli” pozostaje. Chyba jednak w oryginale było „Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji”. Przy okazji pytanie, czy można było być płatnym pachołkiem Rosji, skoro ta nie istniała od r. 1917 ?

 19. Jan said

  Instytut Myśli Państwowej nie ma szans, dopóki nie dokooptuje wielokrotnego doktora honoris causa ”cienkiego bolka”.

 20. Siggi said

  polska.newsweek.pl/kazimierz-marcinkiewicz-na-zakrecie,100807,1,1.html

  Klasyczny „produkt”kruchty, z marnego belfra po najwyzszych funkcji w panstwie.Gdyby nie poparcie (interesowne) kruchty,nigdy bysmy nie slyszeli o takim nazwisku.Za dobrze znam Gorzow i wiem co tu sie dzialo na przelomie 1988r i pozniej-kto i jak rozdawal karty.
  Z czasem pokazal etyczno-moralne oblicze…
  Skandal,to za malo powiedziane,aby b.premier byl angazowany w obcej instytucji bankowej,ktora ma rozne ale wlasne interesy takze w Polsce.A kto placi ,ten pan…
  przede wszystkim za wiedze i informacje panstwa,z ktorego jestem.Premier ma dostep do najwazniejszych informacji i nalezy miec obiekcje,czy nie sluzyly potem …panu,ktory placil?
  Faktycznie „przyklad” cnot wszelakich,a zwlaszcza patriotyzmu,wyrazone w jego slowach;”…Polska ,to dziki kraj”.

 21. Siggi said

  http://www.polska.newsweek.pl/kazimierz-marcinkiewicz-na-zakrecie.100807,1,1.html

  Moze teraz sie otworzy…

 22. Siggi said

  http:www.polska.newseek.pl/kazimierz-marcinkiewicz-na-zakrecie,100807,1,1.html

  Jeszcze raz,b.przepraszam.

 23. Błysk said

  Niestety , Leszek Moczulski jest uznany za tajnego współpracownika bezpieki /TW Lech/ .Widziałem jego teczkę werbunku i donosy ,widziałem pod kogo został zawerbowany.. Co tu wznawiać ?

  Podałem tylko aktualne fakty. – admin

 24. Brat Dioskur said

  A jednak odnosnie Giertycha musi byc w TV emitowana jakas „informacja podprogowa” ,bo Bartyzel swoja negatywna wyliczanke zaczyna wlasnie od szefa LPR.Zdawaloby sie,chocby tylko na zdrowy rozum i ” zaslugi”,ze honorowe miejsce nalezy sie Niesiolowi ,ale Bartyzel wybiera wlasnie Giertycha.Pisalem juz o dyskusjach w towarzystwie w ktorym znalazlem sie w czasie swiatecznych ferii ,kiedy to uswiadamialem pewna sprzataczke z Hamburga ,ze jest wygnanka a nie dobrowolna emigrantka.Zreszta wybuchnela potem niekontrolowana nienawiscia do Niemcow i co bylo dla mnie dziwne podobna ,ale nieco emocjonalnie slabsza awersje ,wyrazala w stosunku do Giertycha. Zapytywana coz takiego nagannego zrobil Giertych nie potrafila podac zadnych argumentow ,po prostu go nie lubiala!W tym musi byc jakas medialna manipulacja przy pomocy socjotechnicznych sztuczek poprzez ekran telewizora gdzie zarowno ludzie o niskim poziomie wyksztalcenia jak i intelektualisci zostaja na swoj sposob przerobieni.Jak jednak byly prorocze zarzadzenia Giertycha na ministerialnym stolku swiadczy alarm podniesiony przez holenderskich nauczycieli. Jak podaje De Telegraaf okazuje sie na poniedzialkowych pierwszych lekcjach w szkolach srednich przydalyby sie nauczycielom alkomaty i urzdzenia do wykrywania sladow narkotykow! Okazuje sie ,ze po weekendzie duzo uczniow szkol srednich przychodzi do szkoly na tzw. cyku i haju!Taki jest wynik zwolnienia Marychy o ktory tak nawoluje Paliglup,zreszta wiele gmin likwiduje tzw. coffieshopy i zaostrza antynarkotykowe przepisy.Badania lekarskie wykazaly ,ze nastolatki uzywajacy marychy maja klopoty z pamiecia a w pozniejszym wieku sa bardziej narazeni na Parkinsona.

 25. Siggi said

  ad.24. Lepiej miec Parkinsona i troche rozlac,
  niz Alzhaimera i zapomniec wypic !

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: