Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Carlos o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  Szczepan Zbigniewski o Samochody dla wybranych
  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Marucha o Wolne tematy (84 – …
  corintians o Samochody dla wybranych
  UZA o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Yagiel o Dodatnie i ujemne plusy państw…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  Marek o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (84 – …
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Nowa ewangelizacja w nurcie nauczania janowo-pawłowo-drugowo-benedyktowo-szesnastowego czyli obrzezaj się samodzielnie

Posted by Marucha w dniu 2013-02-19 (Wtorek)

Redakcja StSy, w ramach prowadzonej na skalę globalną “Nowej Ewangelizacji” w nurcie nauczania …(i tak dalej, sami wicie, rozumicie, znacie to ble, ble, ble…), pragnie również skromnie się włączyć do akcji “Tikkun Olam” (naprawianie świata), poprzez popularyzację śfientej ksiengi pod tytułem “Judaizm z plusem dodatnim” (podtytuł – ”Ilustrowana Biblia młodych judeochrześcijan”) i gorąco, a nawet entuzjastycznie, zarekomendować tę że śfientą ksiengę wszystkim judeochrześcijanom, a także jej zakup i pogłębione studia, w zaciszu domowym, skorygowanego, poprawionego i zaktualizowanego tekstu.

Zapewniamy, że nie znajdziecie w poprawionym tekście toksycznych nauk kipiących antysemityzmem, ksenofobią i faszyzmem i w związku z tą czystością tekstu, możecie drodzy przyszli czytelnicy, ze spokojem serca i sumienia, czytać do woli.

Zaleca się jednak przed czytaniem, najpierw, przyklejenie sobie pejsów liturgicznych, włożenie na głowę mycki (w braku takowej można użyć berecika ale z obciętą antenką) i odśpiewanie pieśni “Barka”.

Plusem dodatnim byłoby czytanie przy świetle menory ale na etapie pierwszym można ten plus dodatni pominąć. Uspokajamy, że nie jest to plus ujemny.

W przypadku wystąpienia objawów znużenia (symptom pomroczności jasnej) należy uczynić przerwę, odśpiewać pieśń “Barka”, posilić się “Gefilte fisz” (może być wędzona makrela, zakupiona w hipermarkecie, nadziana czosnkiem i cebulą, co zapewnia koszerność na poziomie wstępnym) i siedząc na podłodze w pozycji kwiatu lotosu śpiewająco pomruczeć “Szema israel”.

Po takim odpoczynku, czas określa się indywidualne, należy przystąpić do części numer dwa. I tak dalej i tak dalej. Należy powtarzać aż do skutku. Sukces zapewniony!!! Nadejdzie z pewnością moment nieprzepartego pragnienia miłosnego zespolenia się ze ” strasznymi braćmi w wierze”. Kiedy ten moment nastąpi wystarczy jedynie dokonać uroczystego obrzędu obrzezania, samodzielnie i w zaciszu domowym.

Jeśli drogi miłośniku judaizmu zaczniesz w trakcie rzeczonego obrzędu skowyczeć “Aj, waj!, aj, waj!” a jeszcze dodasz spontanicznie “giewałt, giewałt!, oznaczać to będzie, że jesteś już “straszny brat w wierze” i jesteś zbawiony czyli czekają na cię duże piniendze. Więc się nie ociągaj i wykuj swój świetlany los poczynając od zakupu zarekomendowanej śfientej ksiengi. [No no, autor się chyba zagalopował… taki konwertyta w pierwszym pokoleniu to jeszcze nie żyd, a co do jego dzieci to też niepewne… – admin]

Judeochrześcijanie, którym udaje się posiadać dzieci i potrafią zapewnić im przetrwanie biologiczne, mogą swoje dzieci również nowoewangelizować z użyciem śfientej ksionżeczki zatytułowanej “Minibiblia czyli o ekologicznym, zielonym wężyku (owsiku?) w zawiązku partnerskim”. Tak, że sukces zapewniony!!! Patrz poniżej.

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com

Komentarzy 35 do “Nowa ewangelizacja w nurcie nauczania janowo-pawłowo-drugowo-benedyktowo-szesnastowego czyli obrzezaj się samodzielnie”

 1. Tekla said

  http://www.ogrod-biblijny.pl/

 2. Jan said

  Przed laty czytałem w broszurce ”Nova et vetera” ciekawy artykuł ukazujący trafnie dla wielu niewidoczny zaprogramowany proces rozkładu Kościoła od dołu. Poprzez psucie wiary wiernego ludu wszelkimi ruchami charyzmatycznymi. Od tamtej pory proces posunął się daleko do przodu. Rzym za JP II zatwierdził neokatechumenat, najechało się z Ameryki masę ”apostołow” szpeców od psychomanipulacji.
  Efekty widać. Ludzie padają w kościołach jak rażeni /spoczywają w duchu/, bełkoczą nieznanymi sobie i nikomu innymi językami, polują na coraz to nowe ”przekazy” liczone w setkach.. W parafiach zakładają coraz to dziwniejsze grupy, tak że proboszcz ma niewiele do powiedzenia. Księgarnie kościelne są pełne godzących w katolicką naukę książek. Dla przykładu jeden tytuł pracy dominikanina ”Czy Jezus wiedział, że jest Bogiem”.
  Wszystko to razem nazywa się ”Nowa ewangelizacja’, której propagatorom nie pasuje dawna i przestarzała, nie odpowiadająca duchowi czasu. .Doszło do tego, że ta nowa ewangelizacja wymusza coraz to nowe wydania ciągle dostosowywanego do ekumeniactwa Pisma Świętego.

 3. albtps said

  Zastanawiam się, gdzie, jak i kiedy skończy się ten cały koszmarny burdel. Durnie zawsze stanowili większość, w każdej epoce i w każdym systemie. Niekiedy nawet, pod dowództwem psychopatów, udawało im się zrealizować na pewien czas psychopatyczną — pardon — idealistyczną wizję. A później się budzili i krzyczeli, „To nie tak miało być!”

  Ta obecna (epoka) trwa stanowczo za długo. Kolejna Wiosna Ludów blisko: 10-20 lat? Zastąpimy pieniądze drukowane w bankach „narodowych” kwitami o wartości wykonanej pracy. Zero inflacji.

  I ani złotówki, ani grosza (bo będą to kwity o nominałach złotówki — dlaczego nie?) na publikacje opisane w artykule powyżej. Żadna paskudna gęba nie ośmieli się na drukowanie takich pamfletów.

  W międzyczasie — zastanawiam się, jakby tu zarobić kolejną złotówkę. Mam rachunki do zapłacenia. Czy mam wolny czas na Wiosnę Ludów?

 4. antka kobity szwagra brat said

  http://konstytucja.manifo.com/

 5. Amadeus said

  Ale zaraz rzuci sie ktoś na mnie jak np. pan Jan i będzie mnie nawracał i chyba nawet tego księdza na filmiku ponieważ w mniemaniu pana Jana jesteśmy pod wpływem demonów, dlatego że choć sceptycznie podchodzę ja i ten ksiądz do ruchów charyzmatycznych czy oazowych (jak zwał tak zwał), to jednak w przeciwieństwie do pana Jana umiemy zauważyć dobre owoce.

  No ale cóż tak to jest z ludźmi takimi jak pan Jan, którzy swój pogląd na świat wyrabiają sobie nie poprzez patrzenie i myślenie, ale poprzez jedną czy dwie broszurki i trzy spotkane osoby na swojej drodze.

 6. Tralala said

  Zawczasu, nim zabronia drukowania listow sw Pawla, kupilam we wszelkich uzywanych przez czlonkow rodziny jezykach autentyczne Biblie (ks Wujka, sw Hieronima itd) zapowiadajac, ze jesli nawet dzisiaj niektorych to nie interesuje, chronic nalezy te ksiegi jak zrenicy oka.

  ad 5
  nawiasem mowiac nie bardzo rozumiem ten atak na pana Jana, cos mi umknelo?

 7. Kudlaty said

  Przez wieki katolicy rozumieli termin ewangelizacja jako pracę wszystkich – duchowieństwa, misjonarzy i świeckich – polegającą na głoszeniu i praktykowaniu Ewangelii Jezusa Chrystusa takiej, jaka została objawiona Apostołom, a następnie wiernie przekazana nam przez Kościół. Ewangelizować, znaczy głosić Ewangelię Jezusa Chrystusa tak aby nawrócić do niej wszystkich ludzi. Aby zostać zbawionym, zarówno wierzący jak i niewierzący musi dostosować swoje życie do tej Ewangelii. Skoro katolicy rozumieli to pojęcie i od czasów apostolskich pracowali, aby wprowadzić ją w życie, to czym zatem jest ta „nowa ewangelizacja”, i dlaczego dzisiaj kładzie się na nią taki nacisk? Mówiąc krótko, „nowa ewangelizacja” jest modernistyczną doktryną, skonstruowaną podczas Vaticanum II i od tego czasu promowaną wśród katolików, jako nowoczesna metoda mająca posłużyć zjednoczeniu wszystkich ludzi wokół tej samej religii, religii niekoniecznie będącej tą samą, którą głosi Kościół rzymskokatolicki. „Nowa ewangelizacja” podąża za doktryną modernistycznej ewangelii: każda religia zawiera w sobie swoją własną ścieżkę do Boga. Mówią oni, że aby między ludźmi zapanował pokój i jedność, wystarczy aby każdy człowiek zrozumiał „dobro” jakie znajduje się w każdej religii, bez względu na ich doktryny albo pochodzenie. „Nowa ewangelizacja” pomniejsza znaczenie Objawienia i wszystko to co z niego wynika. Dla nowoczesnego misjonarza nowej ewangelii, tradycyjne rozumienie znaczenia Objawienia nie jest już konieczne – w rzeczywistości, jest „przeszkodą”, przeszkadza jedności, ponieważ ludzie, przez lata, „nie zrozumieli” jego prawdziwej natury. Mówią oni, że w dzisiejszych czasach, tylko my [(tzn. novusowcy)] zrozumieliśmy „ewangelię” tak jak naprawdę była głoszona przez „historycznego Jezusa”. Tak więc, „nowa ewangelizacja” jest niczym innym jak praktycznym wprowadzaniem w życie fałszywej doktryny modernistów, potępionej w 1907 przez Papieża św. Piusa X.

  ks.K.Vaillancourt

 8. revers said

 9. Amadeus said

  Ad6 Pan/i Tralala
  ad 5
  nawiasem mowiac nie bardzo rozumiem ten atak na pana Jana, cos mi umknelo?

  A trochę zdenerwował mnie w innym temacie, chyba że to nie ten sam pan Jan. 🙂

 10. revers said

 11. Jan said

  Ad.6 Pani Tralala

  Jestem tego samego zdania, najlepiej trzymać w poszanowaniu i trzymać się Binlii Łacińsko-Polskiej czyli Pismo Święte x.Jakuba Wujka TJ.

  Co do Pani pytania, odsyłam prześledzić wpisy jeden po deugim (nick) Amadeus i Jan w w Gajówce post z z 14.02.213 „Czy mamy sądzić że następny papież będzie ostatnim”.

 12. Jan said

  Ad. 9
  Nerwy trzeba uspokajać albo leczyć, do tego jednak nie najlepiej służą wpisy na forum internetowym.

 13. Tralala said

  ad 10
  Jakos mi sie odechcialo ostatnio sluchac ks Natanka. Wrocilam do jego video 2 dni temu i uslyszalam, ze (parafrazujac) biedny B XVI musial cierpiec nieposluszenstwo biskupow i tej calej schizmy lefebrystow etc. Nie lubie hipokryzji, ks Natanek jako przyklad posluszenstwa (slusznego czy nie, to inna sprawa) widzacy zdzbla w oczach innych, zrazil mnie do siebie definitywne.

 14. Marucha said

  Re 13:
  No to i macie ks. Natanka…

 15. marta15 said

  tu dalszy przyklad z serii „bladzacy” Kosciol ( znaczy sie sekta watykanska , ktora pozuje na Kosciol Katolicki,
  tak jak ladacznica, przywdziawszy stroj, klejnoty,gesty, chod Oblubienicy pozuje na owa Oblubienice :
  ———
  „..Nowy zwierzchnik ratzingerowsko-tauberowskiej “Papieskiej Rady ds. Rodziny, pseudo-”biskup” Vicenzo Paglia, 4 lutego 2013 roku zaszokował świat wyjawiając pseudo-watykańską akceptację “prawnej ochrony” homoseksualnych “związków cywilnych”, najwyraźniej tylko z tego powodu, że te niemoralne związki NIE są właściwie nazywane “małżeństwami”.
  Wyraził on także neo-watykański SPRZECIW wobec określenia sodomii “zbrodnią”, tak jak to jest prawidłowo nazywane w 20-25 krajach całego świata. Przedstawiciel fałszywego papieża NIE wyraził także sprzeciwu wobec wyklętego w Biblii cudzołóstwa, powszechnie zwanego “życie razem”.
  Dla Ratzingera-Taubera wygląda to tak, że pojęcie “rodzina” zawiera w sobie “relacje” oparte na cudzołóstwie, homoseksualiźme, sodomii i, co najmniej w niektórych wypadkach, na stosowaniu aborcji.
  Paglia chce żeby świat “POMOGL osobom, które żyją w stosunkach niesakramentalnych…uczynić ich życie łatwiejszym..”
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2013/02/19/zydomasonska-rewolucja-w-pseudo-kosciele-katolickim-neo-watykan-akceptuje-malzenstwa-gejowskie-o-ile-nie-sa-zwane-malzenstwami/

 16. marta15 said

  Ciekawa uwaga z pozyzszego artykulu

  „…….Oczywiście nie będzie to wszystko przeprowadzone natychmiastowo, tak jak w przypadku żydomasona Annibale Bugnini’ego i kryptożyda Montiniego (Paweł VI), którzy sprytnie i niezauważalnie wprowadzili anty-katolicki “Novus Ordo”, nie od razu ale STOPNIOWO, tak, że katolicy NIE BYLI W STANIE zorientować się i zorganizować natychmiastowego OPORU…”

  Sekta faktycznie stopniowo, powoli, umiejetnie przygotowuje/dozuje swoja duchowa trucizne i wlewa ja z umiarem
  aby pacjent nie wykorkowal od razu ,bo zostanie to zauwazone i wprowadzi stan podejrzenia.
  Stopnowe dozowanie zmniejsza czujnosc, oslabia opor, daje czas na obalanie/zniszczenie przeciwnikow ,a cel i tak bedzie osiagniety. Watykan powoli zatem przymierza sie do uznania aborcji, „malzenstw” homosi, zniesienia celibatu, wprowadzenie „kaplanastwa” kobiet oraz obalenia autorytetu papiestwa.

 17. marta15 said

  a tu kolejny przyklad calkowitego spoganienia kiedys chrzescijanskiej cywilizacji.
  Uniwersytet z Missouri zwalniaja studentow z egzaminow jesli wypadaja one w czasie swietowania tzw Wiccan-poganskich „swiat”. Uniwersytet uznal te poganskie „swieta” ( a jest ich okolo 8) na rowni z innymi swietami.
  No coz, jak mamy miec globalna, synkretyczna, lucyferianska Rodzine to i musi siew niej znalezc miejsce na poganstwo.
  Niedlugo pewnie i satanisci upomna sie o celebracje swoich „swiat”.
  W globalnej rodzinie przeciez nie mozna dyskryminowac. Czyz nie??

  „Students at University of Missouri don’t need to cram for exams that fall on Wiccan and Pagan holidays, now that the school has put them on par with Christmas, Thanksgiving and Hanukah.
  The university’s latest “Guide to Religions: Major Holidays and Suggested Accommodations” — designed to help faculty know when and when not to schedule exams and other student activities — lists eight Wiccan and Pagan holidays and events right alongside more mainstream occasions. It’s all part of the school’s effort to include everyone’s beliefs, although some critics say listing every holiday associated with fringe belief systems is a bit much…”

  Read more: http://www.foxnews.com/us/2013/02/17/university-missouri-guide-asks-professors-to-accommodate-wiccan-pagan-holidays/#ixzz2LN297F3H

 18. Jacek said

  2013-02-04 ks. Piotr był u kardynała Stanisława Dziwisza.

  „Mam dla Was bardzo radosną wiadomość, jestem po drugim spotkaniu z księdzem kardynałem… na froncie zachodnim bez zmian… „

  Błogosławieństwo ks. kardynała Stanisława Dziwisza dla osób towarzyszących ”brońcie mi księdza Piotra”

 19. Wandaluzja said

  PRETORIUM JEROZOLIMSKIE – Pozew przeciw Autonomii Palestyńskiej za zawłaszczenie Pretorium, skaperowanego przez Urząd Kanclerski w Bonn.

  W związku z nadaniem Autonomii Palestyńskiej statusu Obserwatora ONZ wnoszę Skargę o naruszenie Prawa Europejskiego przez zignorowanie mych praw Autorskich i Katastralnych.
  Kanclerz Helmut Kohl, dla zablokowania planu episkopatu polskiego ODBUDOWY Pretorium rzymskiego na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie jako Świątyni Salomona na siedzibę Nadrabina, którego to Urzędu zrzekł się Jan Paweł II, ZABRAŁ Wzgórze Świątynne Żydom i dał Palestyńczykom, którzy NIE ROZLICZYLI SIĘ ZE MNĄ jako Autorem tegoż katastru jerozolimskiego, najważniejszego na świecie.
  To jest naruszenie Prawa Europejskiego, o egzekucję którego proszę. Kanclerze Kohl i Schroeder niejednokrotnie dokonywali podobnych operacji MOIM KOSZTEM.
  Wzgórze Świątynne NIE było Świątynią Salomona tylko PAŁACEM Salomona, które prefekt Gratus przebudował na Pretorium, gdzie odbył się proces Jezusa Chrystusa. KATASTRALNYM dowodem na to jest złotroryt Wacława Hollara, będący złupionym przez Karola Luksemburga HOŁDEM Heroda Wlk dla Oktawiana Augusta <www.wandaluzja.com – 22. RZYM NIEZWYCIĘŻONY: Jerozolima do utraty zmysłów
  Kataster ten uznali Niemcy przez opublikowanie w Der Spiegel Procesu Jezusa Chrystusa w Pretorium na Wzgórzu Świątynnym.

 20. marta15 said

  „Na przełomie lutego i marca odbędzie się seria spotkań w ramach Globalnych Tematycznych Konsultacji Zdrowotnych, wydarzeniu organizowanym przez ONZ i WHO. W tym celu przygotowano projekt raportu „Health in the Post-2015 Development Agenda”, który stawia cele „zdrowotne” dla Świata po roku 2015. ONZ, WHO wraz z koncernami aborcyjnymi chcą dążyć do tego, BY ABORCJA na życzenie była powszechnie dostępna i legalna, by kobiety miały mniej dzieci i by świat rozumiał płeć jako „gender” –
  pisze Aleksandra Michalczyk..”
  ONZ , WHO i tem podobne demoniczne organizacje byly jawnie i publicznie popierane przez wszystkich posoborowych „papiezy” sekty watykanskiej.

 21. Kar said

  re:14
  No to i macie ks. Natanka…

  …a to sie narobilo..z Natanka wylazl pospolity Nathan …to brzmi jak brydzowy szlem

 22. Marucha said

  Re 21:
  Możemy się jeszcze łudzić, że jest to połączenie niewiedzy z posłuszeństwem. Ale ja już raczej nie mam złudzeń.

 23. Jan said

  Ad.7 Kudłaty

  Dobry tekst ujmujący sedno sprawy, jednakże dodam swoje trzy grosze.
  „Nowa Ewangelizacja” jakby ją nie definiować ma genetyczne cechy SV II . Co innego na papierze a co innego w praktyce z dopuszczeniem wolnej amerykanki.
  NE wpisuje się w przejściowy etap na drodze do synkretycznej światowej religii. Całe spectrum ewangelizatorów, począwszy od nawiedzonych księży skończywszy na radosnych adeptach w swej wielobarwnej mozaice tworzy tzw. wiosnę Kościoła.
  Ruchy, grupy, wspólnoty rozkładając od środka jedność, tworzą hybrydę judeo-chrześcijaństwa. Patrząc z boku na to co się dzieje widać gołym okiem pomieszanie z poplątaniem u adeptów praktyk wiosennych i do tego przeraża co będzie jak nastanie po magicznej wiośnie lato.

 24. Tralala said

  ad 22
  A ja mysle, ze po rozbiegu, braklo paliwa, tego co sie nazywa umiejetnoscia alizowania faktow i wyciagania wnioskow.
  Ks Natanek poki poslugiwal sie cudza wiedza, jakos jechal, ale z samodzielnym mysleniem ma klopoty.

 25. Jan said

  Ad. 24 Pani Tralala
  Podzielę się z Panią swoim poglądem. Na podstawie pobieżnej zewnętrznej oceny zauważyłem popełnienie kilku zasadniczych błędów u ks. Piotra.
  1. Duch nadmiernego aktywizmu, wskazujący na krótkodystansowość.
  2. Bazowanie na fałszywych objawieniach.
  3. Brak roztropności – chwalenie się codziennym kontaktem telefonicznym z Panem Jezusem, Który akurat to nim wyjątkowo się zajął.
  4. Przesadny kult JPII ,woził nawet jakieś ”relikwie” zanim ogłoszono beatyfikację
  5. Nie skorzystał w swoim czasie z porady duchowej księży katolickich, nazywanych tradycjonalistami

 26. Tralala said

  ad 25 Jan
  Zgadzam sie z Panem, dokladnie tak.

 27. Tralala said

  Ksiadz Kneblewski o wspanialym Benedykcie XVI, koniecznosci o powrocie do odklamanego Vaticanum II i …”lefebrysci, macie ostatnia szanse”.
  http://pl.gloria.tv/?media=402485

 28. Jojcosz said

  Gdzie to mozna kupic i za ile?
  Jasiem nie mogie uspokoic dopuki nie nabede.

 29. marta15 said

  tutaj dosc ciekawy artykul o autorze tej ” Biblii dla mlodych” , ks Tomaszu Hergesel, ktory jest ponoc znanym biblista.
  Wielu jak widze tu katolikow nie ma zielonego pojecia o znaczeniu Starego Testamentu dla chrzescijanstwa i przede wszytkim myli narod Wybrany, czyli staroztynych Izraelitow aka Hebrajczykow, ze wspolczesnymi Zydami/Judaistami, .
  To ma sie tak jak piernik do wiatraka.
  Judaizm odrzucil Chrystusa i Jego Kosciol i czesto gesto z NIM aktywnie , krwiozerczo walczy
  . Hebrajczykow juz nie ma bo wygineli smiercia naturalna, a ci (nieliczni) co uznali Chrystusa stali sie zaczynem dla Jego Kosciola. I my , kolejne pokolenie katolkiow, jestesmy tym chlebem , ktory oni zaczeli.
  Chlebem, ktory niestety jalowieje i plesnieje z kazdym dniem .
  http://nowezycie.archidiecezja.wroc.pl/numery/042007/09.html

  bardzo dobry, wrecz rewelacyjny cytat z owego akrykulu.
  —–
  „…..Jest bowiem słusznie powierzyć się absolutnie Bogu i WIERZYC całym sercem w to, co On mówi.
  Pokładać całkowitą i ABSOLUTNA WIARE w Bogu, a NIE w stworzeniu….”

 30. JO said

  No I jeszcze tu Brakuje Pana Jozefa Bizonia I Kafla opinii jacy to Zli sa Ci z Bractwa I Tradycjonalisci skupieni w kolo niego I Ks Wiliamsona.

  Bizon Ma taka sama Mycke na Glowie jak I Ks Natanek….
  Kafel przynajmniej Ma Honor I nie pokazuje sie tu, co swiadczy, ze jest bladzacym Polakiem Chyba.
  takie Jednak Bezczelne pojawianie sie Pana Bizinia od czasu do czasu tu jest typowym objawem Zydzizmu nie znajacego wstydu I nie wiedzacego co to Honor.

 31. JO said

  Ostatnio spotkalem takiego Judeochrzecijanina , ktory chodzac na Msze Trydencka w Wydaniu Ks ala z Bractwa Sw ….l ktory podpisalem lojalke akceptujac Vat II, ten czlowiek z entuzjazmem oswiadczyl mi ze Muzeumanie modla sie do tego samego Boga co Katolicy, a K Katolicki jest Autorem KORANU!!!!! I w nim sa Prawdy , ktore razem z Muzemanami Nas Lacza.

  O Talmudzie ten biedny zagubiony nic nie wiedzial….

  I Tacy sa Judeokatolicy….Zdebilaciali , skazani na Smierc a co Gorsza na nia sie godzacy. Ten czlowiek jest zdania, ze Bog tak chce by bialy czlowiek wygina….., ale za to zanim zginie ostatni, to Wiara Katolicka bedzie rozszerzona na caly Swiat….

  Takie bzdety, istny Debilizm, Romantyzm pomieszany z Chyba Buddyzmem…

 32. JO said

  Ad.27. Popatrzcie, juz Trabia, ze Benedykt to Papiez walczacy o Tradycje w KK!! A Bractwo to oczywiscie schzmatycy lub heretycy….

  Ci Talmudzisci wszystko potrafia odwrocic do gory nogami. Ono maja za Ojca Szatana, Mistrzami Klamstwa.

  Takich niby Ksiezy nalezy zamykac w Kamieniolomach….

 33. Jan said

  Ad.28
  Pani Marto.
  Może zbyt niedoskonałe porównanie. Uznaję ST jako dużą donicę ziemi w krórej Nasz Pan I Zbawiciel zasadził Kościół. Tego tak łatwo nie da się wytłumaczyć w kilku zdaniach. Judaizm to całkiem co innego oni małpując zamysł Boży na ziemi z Tory odpowiednio przefabrykowanej wygenerowali po Zmartwychwstaniu Pana Jezusa Chrystusa – Talmud służący dla nowej niby religii ukierunkowanej na nienawiść do Pana Jezusa i do Kościoła świętego.

 34. Jan said

  Ad.30 JO
  Jak z ciemności wchodzi się do oświetlonej przestrzeni to widzi się lepiej. Natomiast będąc w oświetleniu wychodzi się w ciemniejszą strefę, okazuje się nie wiele widać.
  I tak jest z wiernymi, którym prawowierne FSSPX wydało się zbyt ciężkie, odchodzą i ślepną na obiektywną ocenę i rzeczywistośi. Widzą maleńko przed sobą na tyle ile wystarczy energii w niesionej latarce.
  Tak trochę obrazowo.

 35. Tralala said

  Ciekawe czy takiemu ks Kneblewskiemu (myslalam, ze madrzejszy , to a propos video z postu 24) nie przeszkadzaja takie fakty jak na fotografiach : http://semperfidelisetparatus.blogspot.ca/2013/02/bxvi-mniej-postepowy-niz-jp2.html

  I jeszcze jedno: obserwujac ludzkie reakcje widze, ze kompletnie oduczono ludzi odzielac emocje od faktow. Jakzesz trudno nam wyluskac, wskazac i potepic zlo w czyms, co kochamy, do czego jestesmy przywiazani, co chcielibysmy by bylo nieskazitelne. Fatalnie, bo w konsekwencji nastepuje akcepacja tego zla.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: