Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Carlos o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  Szczepan Zbigniewski o Samochody dla wybranych
  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Marucha o Wolne tematy (84 – …
  corintians o Samochody dla wybranych
  UZA o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Yagiel o Dodatnie i ujemne plusy państw…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  Marek o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (84 – …
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Pod czujnym okiem FSB

Posted by Marucha w dniu 2013-02-19 (Wtorek)

… czyli po raz kolejny robienie sensacji z powodu jak najnormalniejszych poczynań rosyjskiego rządu, z którego i Polska powinna brać przykład. Może by tak, dla odmiany, Nasz Dziennik zajął się metodami, jakimi dwie największe demokracje świata, USA i Izrael, bronią porządku wewnętrznego?
Admin

Wszędzie ich pełno w Polsce. Pod zmienionymi nazwiskami siedzą w parlamencie, rządzie i spółkach. Opanowali wszystkie media głównego nurtu, banki i rozrywkę. Każą płacić Rosji coroczną składkę i nakładają kary za nadprodukcję mleka.

Prezydent Władimir Putin dopinguje rosyjskie służby i resorty siłowe do walki z wrogami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Prym w tych akcjach ma wieść Federalna Służba Bezpieczeństwa, następczyni sowieckiej KGB, z której wywodzi się Putin.

Gospodarz Kremla odbywa serię rozmów z kierownictwem organów siłowych. Spotkał się już z kolegium Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, a następnie odbyło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa z udziałem m.in. ministrów spraw zagranicznych, obrony i szefa Służby Wywiadu Zagranicznego. Wreszcie doszło do spotkania z kierownictwem FSB, której Putin postawił najbardziej odpowiedzialne zadania.

Ocena działania służb specjalnych przez głowę państwa jest pozytywna. FSB „mądrze i odważnie prowadzi działania neutralizujące zagrożenia wewnętrzne i zewnętrzne”, a jej poziom wciąż się podnosi. Od następczyni KGB zależy „zabezpieczenie narodowych interesów i stabilnego rozwoju państwa” – mówił Putin, który sam w latach 1975-1991 był jej funkcjonariuszem, dochodząc do stopnia podpułkownika (służył m.in. w wywiadzie na terenie NRD), a potem przez pewien czas (1998-1999) kierował FSB. Do uczestników posiedzenia zwracał się: „szanowni towarzysze”.

Ochrona przed Zachodem

Znaczną część przemówienia Putin poświęcił programom zwalczania terroryzmu. Narodowy Komitet Antyterrorystyczny przeprowadził w 2012 roku ponad 60 operacji specjalnych.

– Zasłużoną karę ponieśli organizatorzy i wykonawcy krwawych zamachów terrorystycznych, wyśledzono i udaremniono dziesiątki przestępstw o charakterze terrorystycznym – powiedział prezydent. Było ich 99, przy czym 6 uważa się za próby zamachów.

Głowa państwa wzywa do nasilenia działań prewencyjnych w zakresie ochrony „obiektów socjalnych i przemysłowych, transportu, energetyki”, a także zabezpieczenia ważnych wydarzeń. W tym roku Rosja będzie gospodarzem Letniej Uniwersiady (Kazań), mistrzostw świata w lekkoatletyce (Moskwa) i szczytu G20 (Sankt Petersburg). W perspektywie jest też cały czas największa impreza: Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi, a także szczyt grupy G8 (również w Soczi).

Osobny program ma być poświęcony działaniom nakierowanym na społeczeństwo, a szczególnie młodzież, w celu przeciwdziałania rekrutacji zwolenników przez grupy ekstremistów. FSB ma za zadanie przecinać kanały łączności organizacji przestępczych, w tym wykorzystujących internet, sieci społecznościowe itp.

Wprawdzie „konstytucyjne prawo obywateli do wolności słowa jest niezbywalne i nietykalne”, ale „nikt nie ma przy tym prawa do siania nienawiści, prowokowania podziałów w społeczeństwie i państwie, a tym samym stwarzania zagrożenia dla życia, pomyślności oraz spokoju milionów ludzi”.

– Nikt nie ma prawa mówić w imieniu całego społeczeństwa rosyjskiego – twierdzi prezydent. Ma przy tym wyraźnie na myśli organizacje finansowane z zagranicy. Niedawno poważnie ograniczono ich prawa, co dotknęło wiele stowarzyszeń, m.in. obserwujących przestrzeganie praw człowieka, stan demokracji, poziom korupcji i podobnych zjawisk w Rosji. Z racji otrzymywania zagranicznego dofinansowania wszelkie instytucje są uznawane za reprezentantów obcych interesów i agentów wpływu.

Putin zwrócił uwagę swoim byłym kolegom na obszar tzw. integracji w obszarze postsowieckim. Tworzenie Unii Celnej z Białorusią i Kazachstanem, a także inne inicjatywy zacieśnienia współpracy na terenie WNP, ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy, to priorytet polityki zagranicznej trzeciej kadencji obecnego prezydenta. FSB ma zwalczać tych, którzy „hamują działania integracyjne”, także „różnymi mechanizmami wpływu nazywanymi miękką siłą”. Rosyjski prezydent doradza bliską współpracę ze służbami specjalnymi Białorusi i Kazachstanu.

FSB ma sukcesy

Prezydent poinformował, że w 2012 roku FSB zdemaskowała 34 kadrowych funkcjonariuszy obcego wywiadu i 181 agentów zagranicznych służb specjalnych, 12 z nich schwytała na gorącym uczynku.

– Obiektem szpiegostwa były perspektywiczne rosyjskie technologie i projekty, plany rozwoju sił zbrojnych i sektora wojskowo-przemysłowego, a także ważne informacje polityczne i gospodarcze – poinformował.

Przeciw zakusom obcych wywiadów Rosja ma zademonstrować „najnowocześniejsze podejście”. Chodzi o wszelkie możliwe środki techniczne, komputerowe bazy danych, centralny system reagowania na ataki hackerskie wymierzone w rosyjskie sieci komputerowe. Nie bez znaczenia będzie także poprawa warunków płacowych i socjalnych funkcjonariuszy. Ich płace z początkiem bieżącego roku wzrosły o 40 proc., oddano też do użytku 11 tys. nowych mieszkań służbowych.

Swoje przemówienie wypełniające krótką otwartą dla mediów część posiedzenia Putin poświęcił ochronie interesów gospodarczych Rosji.

– Oczekuję od was aktywnych działań w sferze ochrony bezpieczeństwa ekonomicznego, interesów państwa i państwowego biznesu. Chodzi o obronę naszych spółek przed nieuczciwą konkurencją i bezpośrednią dyskryminacją na obcych rynkach, przeciwdziałanie korupcji, a także zorganizowanej przestępczości – mówił prezydent. Zdaniem gospodarza Kremla, rosyjski biznes jest narażony ze strony obcych państw na „ingerencję w spory handlowe”, naciski, sztuczne przeszkody itd.

– Podobnej profesjonalnej i moralnej deformacji należy się skutecznie przeciwstawiać – nakazywał Putin.

Piotr Falkowski
http://naszdziennik.pl

Komentarzy 18 do “Pod czujnym okiem FSB”

 1. Siggi said

  Postjelcynowska Rederacja Rosyjska wyciaga wnioski i energicznie dziala z tego procesu destrukcji jaki zaznaczyl sie po 1992r.Wzmocnienie obronnosci i postawienie na najnowoczesniejsze srodki zastosowane we flocie wojennej i nowa jakosc w utrzymaniu pelni bezpieczenstwa wewnetrznego,to sa glowne priorytety.
  Gospodarka sie rozwija,to nie tylko eksport surowcow.Rolnictwo samowystarczalne i broni sie z pomoca panstwa przed zalewem zzagranicy podlej jakosci miesam.
  Ponad tysiac firm produkujacych na rzecz wojska realizuje zalecenie,ktora nakazuje 50% produkcji na rzecz rynku cywilnego.Wielki ,chlonny rynek,z ktorego Polska -na zyczenie polskich politykow-zostala skutecznie wypchnieta ,Deficyt handlu z Rosja o tym swiadczy,ze niewiele nas tam-a szkoda.
  Z zazdroscia patrze,ze Rederacja ma liderow,ktorzy mysla kategoriami panstwa,pomyslnosci jego obywateli. To juz nie czasy ,ze ciagle pijany prezydent FR rzadzil,nie wyszedl z samolotu do czekajacego na lotnisku premiera Irlandii,czy dyrygowanie orkiestra w NRD „po pijaku”.
  W Internecie jest b.duzo zajadlych,wscieklych materialow.szczegolnie o Wladymirze Putinie,wg ktorych to potwor,co nawet male dzieci zjada.

 2. RomanK said

  Ponoc na Podkarpaciu wczoraj wieczorem FSB odebrala wszystkim krowom mleko……
  Pisze ponoc , bo ekipy z Vivu- Telu jeszcze nie dolecialy zeby sprawdzic napweno- ze to FSB,,,i czy napewno krowom..szzzzzzzz……
  Narazie wiadomo ze odbiera w szybkim tempie rozumek ekipom NDZ, RM…i niei tylko….
  Apage Putinie!!!! Apage!!!!!

 3. Daj nam Boże takie służby, jakie ma Rosja i takiego przywódcę, jak Putin.

 4. Jan said

  Ad. 2. Panie Romanie.
  „Na razie wiadomo ze odbiera w szybkim tempie rozumek ekipom NDZ, RM…i nie i tylko…”.
  Czy aby Pan ma świadomość co czyni zarzucając ekipom NDz. i RM utratę rozumku, wszak to dzieła powstałe na bazie duchowości z pielgrzymek do Medjugorje. A jak mówią sami kierują się tylko duchem mniłości, z wyjątkiem wrażego Moskala i Białorusina jak zdołałem zauważyć.

 5. Griszka said

  Przy okazji Falkowski wtracil swoje trzy grosze. A konkretnie ta nieistotna wzmianka, o tym jakimi slowami zwrocil sie do pracownikowz FSB Putin- ” szanowni towarzysze”. Wiadomo jakie skojarzenia bedzie mial przecietny leming.

 6. RomanK said

  dzieki panie Janie za rozwiniecie myslowego skrotu ..cyt:…” i nie tylko”:-)))

 7. marta15 said

  tu bardzo ciekawy komentarz jako odpowiedz na totalnie badziewiasty artykul

  „..It is clear from the article that Dr. Balles fails to understand the basis for the 2nd Amendment. In this article by David E. Vandercoy Professor of Law, Valparaiso University School of Law clearly states

  ..[T]he Second Amendment was to protect each individual’s right to keep and bear arms, and to guarantee that individuals acting collectively could throw off the yokes of any oppressive government which might arise. Thus, the right envisioned was not only the right to be armed, but to be armed at a level equal to the government……

  Dr. Balles uses ad hominem and innuendo to build his fallacious arguments rather than facts and history.
  He sites of all people Thom Hartmann who is an extremely dubious source. All one has to do is examine Thom Hartmann censorship of Kathleen Christenson or anyone for that matter who bring up the issue of the Israel Lobby and Jewish power in America to understand Thom Hartmann’s true allegiances. And since the loudest voices against the 2nd Amendment are Zionists like Dianne Finestein, Charles Schumer, and Barbara Boxer one can then see the hypocrisy of citing Thom Hartmann.

  It is also insulting that Hartmann smears the 2nd Amendment with slavery especially since the circles he chooses
  to protect and defend — Jewry — WERE THE MAJOR capitalists AND beneficiaries of the Trans-Atlantic SLAVE TRADE.

  Also it is quite interesting that Dr. Balles fails to mention the Department of Homeland Security (DHS) large procurement of ammunition to be used against the American people and the history of DHS founded by Zionist Joseph Lieberman in the wake of 9-11 and operated by fellow traitor Israeli Michael Chertoff. DHS has been embroiled in controversy by giving large contracts to Israeli firms like Chertoff Rapidscan that is radiating American travelers.

  Dr. Balles see only one kind of “violence” but ignores the violence planned and perpetrated by Jewry against the American people. Under these circumstances a strong 2nd Amendment may be THE ONLY THING that will PROTECT the goys FROM a government RULED BY JEWRY….”
  http://www.deliberation.info/a-culture-of-violence/

 8. wiesdomar said

  Falkowski zrobił swoje, do takich specjalistów robiących te „niewinne trzy grosze” także Michalkiewicz. Z tym, że NDz robi to bardziej wulganie. Obaj z tego powodu przeze mnie nie strawni.

 9. wiesdomar said

  Marta 15 tworzy też nie złe badziewie

 10. Ad. 9

  Nie potrafisz pisać po polsku, to albo się naucz, albo nie próbuj.

 11. marta15 said

  a co to za ton.!!!
  W piaskownicy sie razem nie bawilismy, obludniku jeden

 12. marta15 said

  to do ad 10

 13. revers said

  Jeszcze lepiej popisal sie ekspert Szeremietiew,na temat Putina i jego planach podboju bylych republik nadbaltyckich, jego rusofobie przytaczala dzisiaj news.ru

  Zeby eksperci obronnosci i wojskowosci zajmowali sie plotkami w stylu redaktorki TVP, ktora w glownych wiadomosciach powtarza slowa w stylu ze „mowi sie ze w Syrii Assad uzywa broni chemicznej” lub podobnym tonem ekspert „mowi sie ze Putin szykuje sie do podboju ,,,”

  Na jakich pierdzoncych w sofy, fotele salonach „mowi sie …”? Podobnie R.Sikorski, wywoluje publicznie scenariusz z Sadama, w stylu ktoregos dnia swiat ujawni odkrycie uzycia chemicznych srodkow w Syrii. Dla kogo ta hasbara pracuje?

 14. ulcik said

  Putin wiaodmo z jakich powodow jest sola w oku wszystkim tym, rojacym sobie globalne zawlaszczenie. Nie chce skubany dzielic sie wladza, ani dzialka. Dlatego celowa opozycja , bruzdzila mu przed i po wyborach, zmusila go tym samym do upublicznienia ich agenturalnego zaangazowania, przykneblowania kreciej roboty. NIe tanczy na sznurku! I jak takiego moga apetyciarze – pokochac?

  16 lutego spotkal sie w Moskwie z rosyjkimi Sluzbami Bezpieczenstwa, w celu przedstawienia ostatnich wydarzen w swiecie, i w zwiazku z tym zaadoptowania nowej polityki bezpieczenstwa. Powiedzial, ze nalezy wziac pod uwage zaaktualizowane zmiany, jest to wazne.

  ” Szczegolna uwage nalezy poswiecic na najwazniejsze wydarzenia, ktore nas niepokoja, takie jak: globalny kryzys gospodarczy i finansowy, ktory jest powodem zmian rownowagi sil w swiecie, wzrastajaca zawieruche na Bliskim Wschodzie i Pln.Afryce oraz na istotny w dniu dzisiejszym wzrost znaczenia kultury i cywilizacji w wymiarze globalnej konkurencji.”

  „Przede wszystkim nalezy sie w swoich przeciwdzialaniach kierowac zasada otwartosci, pragmatyzmu, przewidywalnosci, koncentrujac szczegolna uwage na wynikach tych obserwacji, w celu zapewnienia ochrony naszych narodowych interesow – bez jakiejkolwiek konfrontacji.”

 15. ulcik said

  @13

  Czytalam insynuacje Szeremietewa tygodniku „W sieci”. Wrozyl rychla inwazje Rosji na Polske. On nie jest taki glupi, to fachowiec od spraw militarnych, sadze wiec, ze pisal pod dyktando redakcji i o.Rydzyka, efekt taki, ze sie zblaznil. Tygodnika te juz wiecej nie kupilam, za bardzo wazelinuje – kaczkom.

 16. revers said

  Po ostaniej wizycie Komorowskiego na Litwie i afroncie Pani premier Litwy mozna wnioskowac ze to Litwa chce podbic Rosje i Polskie nie odwrotnie, z reguly tak jest ze ci namniejsi najwiecej skacza do oczu wiekszym, wypadalo by pamietac ze Litwa to nie tylko dawna Unia Polsko-Litewska ale przed Unia ciezkie wojny podjazdowe na polnocno-wschodnim kierunku i Inflantach rp.

 17. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 18. Easy Rider said

  Ten artykuł powinien bardziej dawać do zastanowienia nie nad Putinem, bo to co on robi jest oczywiste i konsekwentne, lecz nad „Naszym Dziennikiem” – dla kogo on jest „nasz” i przez jaką agenturę jest sterowany. Proszę nie dawać się zwieść temu całemu religijnemu sztafażowi (podobnie jak w przypadku pozostałych „rydzykowych” mediów), bo w wojnie informacyjnej jest to tylko element gry psychologicznej, mającej na celu wyłączenie u ofiar tej wojny racjonalnego myślenia.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: