Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Us o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Fiskus coraz częściej zagląda…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Amputacja suwerenności

Posted by Marucha w dniu 2013-02-21 (Czwartek)

Stanisław Michalkiewicz komentuje sejmowe głosowanie nad paktem fiskalnym

Pakt fiskalny to kolejna już amputacja suwerenności politycznej państw należących do UE. Podejrzewam, że obecny kryzys w strefie euro jest wygodnym pretekstem do budowy IV Rzeszy, tym razem przy użyciu środków pokojowych – stwierdza na łamach PCh24.pl Stanisław Michalkiewicz.

Zaakceptowany dziś przez Sejm pakt fiskalny jest porozumieniem dotyczącym zarówno uczestników strefy euro, jak i krajów do niej nienależących, o poddaniu się kurateli ze strony Komisji Europejskiej w zakresie spraw finansowo-budżetowych. Jest to kolejna już amputacja suwerenności politycznej państw należących do UE. Podejrzewam, że obecny kryzys w strefie euro jest wygodnym pretekstem do budowy IV Rzeszy, tym razem przy użyciu środków pokojowych.

Niektórzy ludzie uważają, iż Polska powinna przyjąć pakt fiskalny i poddać się kurateli KE ze względu na fatalną jakość rządów i zawiadywania naszymi finansami przez rządzących. Tacy zwolennicy paktu fiskalnego uważają, że tylko pod tego typu „opieką” można będzie uzdrowić polską sytuację. Kto wie, może to i prawda. Jednak ja zwróciłbym uwagę na to, że suwerenność traci się raz na zawsze. Dlatego zdecydowanie lepiej byłoby własnymi siłami doprowadzić do sanacji finansów publicznych.

Warto zapytać, dlaczego rząd i Donald Tusk tak parł w kierunku przyjęcia paktu? Po pierwsze, być może po prostu tak mu kazano. Po drugie, pan premier już dawno wszedł na ścieżkę, będącą równią pochyłą, na której końcu jest całkowita utrata suwerenności lub jeszcze coś gorszego. Oczywiście zabrał na tę ścieżkę ze sobą nas i całą Polskę.

not. luk
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 20 do “Amputacja suwerenności”

 1. jowram said

  W Bułgarach zawrzała krew. Najpierw w wielu miastach publicznie palili rachunki i wzywali rząd do ukrócenia samowoli firm energetycznych. Rząd jednak zwlekał. Dlatego uliczne demonstracje przerodziły się w antyrządowe zamieszki. Ludzie żądali odejścia centroprawicowego rządu Bojko Borysowa. Zarzucali mu mafijne powiązania z firmami energetycznymi.

  Rząd wreszcie zaczął przebąkiwać o 8 procentowej obniżce cen za gaz i prąd, wprowadzeniu, jak to określił “pilnych działań w celu regulacji rynku energii elektrycznej dla ludności.”
  We wtorek pozbawiono licencji czeską firmę CEZ zajmującą się dystrybucją energii. I na tym się skończyło.

  Wczoraj rząd podał się do dymisji. A w kwietniu odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne. Zaś Bułgarzy nie wiedzą, jakie rachunki zapłacą za luty. Boją się, że znów będą zawyżone.

  http://www.fakt.pl/Rzad-w-Bulgarii-upadl-pod-naciskiem-ludzi-oburzonych-na-nieusprawiedliwione-podwyzszki-cen-gazu-i-pradu,artykuly,200955,1.html

 2. Mati Rani said

  ….Warto zapytać, dlaczego rząd i Donald Tusk tak parł w kierunku przyjęcia paktu? Po pierwsze, być może po prostu tak mu kazano…..
  Kazano?
  Kto kazal? Oto jest pytanie!

 3. Zerohero said

  A teraz proszę porównać ile energii sekty okołopisowskie wkładają w społeczną mobilizację wobec takich rzeczy jak pakt fiskalny a ile włożyły w pompowanie rojeń zamachowych ze smoleńska. Proporcja jak 1 do 1000.

  Sama możliwość prowadzenia przez Polskę śledztwa nt. wypadku w Rosji była ważniejsza niż możliwość stanowienia prawa w Polsce przez polskie instytucje. Czy pisowcy wyczuwają proporcje? Jedno śledztwo VS całe pokolenia żyjące pod dyktando komisarzy unijnych! Mam na myśli szarych wyborców a nie Macierewicza z KOR, Hoffmana mylącego powstanie warszawskie z powstaniem w getcie ani Dorna-Dornbauma co chciał atakować Iran. Ci to dobrze wiedzą o co chodzi.

 4. Jan said

  Ad, 3
  PIS wspólnie z dyrekcją radia i dziel przy nim wyrosłych zajmuje się dezinformacją z wprowadzaniem w emocje naiwnych ludzi, oraz wentylowaniem napięć społecznych,

 5. 25godzina said

  Około 2020-2024 UE zostanie zlikwidowania, a właściwie Niemcy ją zlikwidują przestając płacić. Ustrój „państwa polskiego” (od grudnia 2009 najprawdopodobniej nie istnieje, a zachowywane są tylko maskujące kolejne ruchy dekoracje i pozory) zostanie do tego czasu zmieniony na federalny, a Śląsk uzyska autonomię. Po rozpadzie UE na terenie byłego państwa polskiego powstanie „próżnia państwowa” i wtedy Śląsk podejmie (w swoim parlamencie) decyzje o przyłączeniu do RFN (prawa z automatu narzucane członkom UE nie obowiązują automatycznie w RFN, każdorazowo musi je tam zatwierdzić Trybunał Konstytucyjny).

  Cała nadzieja w tym, że UE (IV Rzesza) rozpadnie się szybciej, np po wyjściu Wielkiej Brytanii. Wtedy Niemcy musieliby ponosić dużo większe koszty. Patrząc na minę Żyda Schultza na końcu filmu, chyba się tego boją.

 6. 25godzina said

  @ 5 c.d.

  I w ogóle, jeśli ktoś chce naprawić sytuację w Polsce i nie stawia jako pierwszego, podstawowego i koniecznego postulatu jak najszybszego WYJŚCIA Polski z UE to nie warto go nawet słuchać.

 7. jowram said

  LONDYNCZYCY ZOSTANCIE W DOMU BO POWIETRZE W TYM TYGODNIU BEDZIE SZCZEGOLNIE ZATRUTE !!!
  Taki tytul nosi krotka wzmianka (czyt odezwa) ktora ukazala sie w co drugim egzemplarzu wczorajszego wydania Evening Standard.
  Autor ostrzega by lepiej pozostac w domu niz chodzic po ulicy dotyczy to glownie dzieci i osoby starsze z powiklaniami chorob gornych drog oddechowych.Jak pisze w artykule stezenie dwutlenek azotu w powietrzu przekroczylo wielokrotnie norme 40 mikrogramow na metr szescienny.
  Sugeruje tez ze odnotowane sa przypadki smierci spowodowane obecnascia szkodliwych zwiazkow w powietrzu.Cokolwiek mial na mysli piszac harmful air particles fotka dolaczona do artykulu jest bardzo wymowna w tym wymiarze i przedstwia dwa lecace kolo siebie samoloty za ktorymi ciagna sie charakterystyczne dla chemtrailsow smugi.Jednakze napis pod zdjeciem zwraca tylko uwage na dosc bliska odleglosc samolotow a nie na to co zostawiaja za soba.Poskladac wszystko razem i wyjdzie nam proste stwierdzenie.Ludzie siedzcie w domu bo w tym tyg beda mocna pryskac.2+2=4
  Link do orginalu ktory skopiowalem z e-edition of evening standard

  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/82eefa6a9fd29509.html

 8. revers said

  Najciekawsze jest to ze pakt fiskalny probuje sie przeniesc na drugi plan przez wewnetrzny spor miedzy Tuskiem a 3-ema Godwine, Godsonem o zalegalizowaniu homoseksualnych zwiazkow. Tusk idzie na calosc i nie liczy sie juz z nikim, nawet z wierchuszka PO.

  Na Tuska moga miec unijni mocnego haka zwiazanego z Smolenskiem, a takze byl warunkiem przyznania z budzetu unijnego 106 mld euro..

  Brak suwerennosci fiskalnej to praktcznie otwarcie Niemcom drogi do granic z 1937 roku prez wykup ziemi i nieruchomosci na terenie Polski, kontrola wlasnosci przez wlasne Banki.

 9. bodo said

  Jo se tak myśle, ze tyn Tusek to mundry facet, ze on tak donzy do pomnozenia nasego długu, bo widzicie jak pamientom skondis to mowili ze jak sie dwa minusy pomnozy to wychodzi plus.To jak ten Tusek pomnozy taki dług co to mo minus bo jest zaksiengowany tam gdzie stoi „winien” przes drugi taki som dług to juz mo ładnom sumke co mo plus i juz moze jom zaksiengować tam gdzie stoi „ma”. A moze mnie kto poprawi bom z rachowania zawzdy był kiepski.
  Mom tyz wielkom prośbe zeby mi jaki profesor mundry wyjaśnioł co łone te w rzondzie majom takiego, bom z fizyki tys jest kiepski, ze jak sie na ktorego popatsy psez lupe, to łon zamiast być wienkszy robi sie taki malutki.

 10. Marucha said

  Re 8:
  Wykup ziemi przez Niemców?
  Zaraz Panu jakiś liberalny chujek napisze, że „przecież ziemi z Polski nie wywiozą”…

 11. Kronikarz said

  Możemy sobie pogadać – Polacy są rozbici i tamci korzystają.
  Oprócz MW i Kiboli wszystko w proszku.

 12. revers said

  ad10. mozna po nimiecku Grundstück, grunt obcokrajowo, lub ojcowizna po staropolsku, piastowku.

 13. ika said

  TO czyli wychodzi ze POLAKOW juz nie ma w Polsce CI NAJLEPSI POUMIERALI, POWYJEZDZALI BO MUSIELI,POZOSTALI LAPALI SIE BRZYTWY,A GORSI ZOSTALI ZMUSZENI DO WALKI O BYT,A DZIECI TO KARIEROWICZE ,A RESZTA TO WLASNIE CI CO NIE WIEDZA O COCHODZI…OBCY TYLKO CZEKALI NA TO..TERAZ JUZ SA…..

 14. 166 bojkot TVN said

  13/
  No to niech przyjadą ci najlepsi …..

 15. Inkwizytor said

  Ci najlepsi Bełkociu juz są a to miedzy innymi dzieki twojemu ukochanemu PiS, który stręczyłas i stręczysz jak przasna rajfura od rana do nocy w Gajówce

 16. xbodek said

  Skoro rząd przyznaje pośrednio, że nie jest w stanie samodzielnie zapanować nad budżetem, to czy nie powinien podać się do dymisji? Kompetentny rząd nie potrzebuje pomocy urzędników z UE do ułożenia budżetu.

 17. Jan said

  A co to za amputacja i czego, przecież suwerenność została już ofiarowana przez przedstawicieli wybranych w demokratycznych wyborach, do wbudowania w gmach UE.
  Obawiam się że za 10 lat słuchacze RM, czytelnicy Gaz.Pol, i innych tego typu pism oraz weterani ze sztandarami Solidarności oprzytomnieją w porę i będą manifestować dla obrony suwerenności.

 18. A.Dybowski said

  Ale te manifestacje beda juz nielegalne i brutalnie rozgoni polizej czy polis.

 19. Maciejaszu said

  Ad. 10 A jakbym odpowiedział najspokojniej jak umiem, konfrontując się z takim łomem: „Nie, to nas wywiozą z wykupionej od nas ziemi”, to mnie wyśmieje, żem zwolennik spiskowej teorii dziejów czy coś. W każdym bądź razie, po przyjęciu paktu fiskalnego zacząłem odliczać czas do przyjęcia euro w naszym upadłym kraju. Z tego bagna to chyba tylko Bóg mógłby nas wyciągnąć…

 20. 166 bojkot TVN said

  http://blogrysunkowy.nowyekran.pl/post/88425,czy-zaplona-stosy
  „Robot dokonał odkrycia, że na Marsie też istniało życie, zanim planete opanowali cykliści” (Żukow13)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: