Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o NATO może się samo rozbroić…
  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
  revers o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Bruksela ustaliła, że biednych ubędzie

Posted by Marucha w dniu 2013-02-21 (Czwartek)

Kryzys i związany z nim poziom biedy dramatycznie rośnie. Tymczasem Unia Europejska chce zmniejszyć nawet o jedną trzecią program pomocy żywnościowej dla najuboższych. Powód – urzędnicy z Brukseli wyliczyli, że do 2020 r. liczba osób zagrożonych ubóstwem w państwach wspólnoty zmniejszy się o 20 milionów.

W wielu polskich parafiach spora grupa ludzi korzysta z pomocy żywnościowej. Zapotrzebowanie jest ogromne. Osoba objęta taką pomocą może otrzymać rocznie od 30-70 kg żywności, m.in. mąkę, kasze, olej i konserwy.

Dzięki zapobiegliwości wielu banków żywności jeszcze w br. pomoc będzie udzielana na dotychczasowych zasadach. Jednak jak podkreśla Dorota Rosińska-Jęczmienionka, dyrektor Podkarpackiego Banku Żywności w Rzeszowie, w nowym budżecie unijnym program pomocy żywnościowej ma się zmniejszyć nawet o jedną trzecią.

Tymczasem liczba osób wymagających wsparcia nie zmniejsza się, a przeciwnie z roku na rok wzrasta. Tylko w parafii pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie z programu dożywiania i pomocy najuboższej ludności Unii Europejskiej – PEAD korzysta blisko 280 osób, to prawie 10 proc. parafian, ale nowych potrzebujących wciąż przybywa. Miesięcznie tylko w tej rzeszowskiej parafii najubożsi otrzymują 2,5 tony żywności z Podkarpackiego Banku Żywności.

Taka pomoc pozwala wielu rodzinom przetrwać dzień za dniem, miesiąc za miesiącem… Dzięki temu osoby zwłaszcza starsze i schorowane mogą myśleć o przeznaczeniu pieniędzy na wykup niezbędnych leków czy opłatę bieżących rachunków za czynsz, energię elektryczną czy gaz

[Też się zachciewa luksusów staruchom! Czynsz płacić, lekarstwa kupować… i co jeszcze, może po teatrach się szlajać? – admin]

Bezrobocie, brak perspektyw sprawia, że o tego typu pomoc coraz częściej zabiegają ludzie młodzi. Bez wsparcia będzie im coraz trudniej żyć, dlatego Podkarpacki Bank Żywności wystosował apele do premiera Tuska, do poszczególnych ministerstw, a także do Komisji Europejskiej o nieredukowanie dotacji na pomoc żywnościową dla najuboższych.

– Staramy się uzmysłowić decydentom, że pomoc żywnościowa jest podstawową formą wsparcia dla osób mniej zasobnych i jako taka powinna pozostać w niezmienionym kształcie – przekonuje Dorota Rosińska-Jęczmienionka.

[Postarajcie się też uzmysłowić złodziejowi, że okradając was, pogarsza wam standard życia – admin]

Podobne problemy mają banki żywności w innych miastach Podkarpacia, np. w Tarnobrzegu. Pomoc jest konieczna tym bardziej, że stale zwiększa się liczba dzieci, które oczekują wsparcia w formie żywności. Z szacunków wynika, że na terenie UE blisko 25,5 miliona dzieci zagrożonych jest ubóstwem bądź wykluczeniem społecznym.

Federacja Banków Żywności obok apelu o nieredukowanie pomocy żywnościowej dla potrzebujących wystąpiła do ministra finansów o zwolnienie z podatku VAT darowizn otrzymywanych od sklepów i sieci handlowych. To zdaniem wolontariuszy ułatwiłoby zbiórki żywności, a w związku z unijnymi ograniczeniami braki nie byłyby tak odczuwalne przez najbiedniejszych.

Mariusz Kamieniecki
http://naszdziennik.pl

A wszystko po to, aby żydowscy władcy Unii Europejskiej mogli żyć w luksusie, jaki im się słusznie należy.
Admin.

Komentarzy 11 do “Bruksela ustaliła, że biednych ubędzie”

 1. Griszka said

  Spokojna głowa, Siemak zorganizuje tym ludziom zabiegi eutanazji. Nastepna zbiorka jak zwykle pod kosciolami.

 2. Jan said

  Ubędzie biednych a to dobre sobie. Jakim to sposobem chciałoby się zapytać.
  Pewnie z biedy, stosowania ”nowych” leków i szczepoinek, zatrutej żywności i alkoholu a może i przewidywanej akcji częściowego wyludniania Europy dla przeniesienia do niej wiodącego państwa.

 3. Marucha said

  Re 2:
  Oczywiście, że biednych ubędzie. Już ubywa. Zamarzają, umierają z głodu… zmniejszenie pomocy przyspieszy proces samooczyszczania społeczeństwa z ludzi niezaradnych i chorych.

 4. Gość said

  Re. 3 Tak, to jest świetny sposób, ludzie zamarzają nawet we własnych łóżkach, w blaszakach, które zastępują im domy po wyrzuceniu z mieszkań!

 5. Xall said

  Skoro tak ustalono, to biednych nie będzie. Ja pamiętam z czasów dzieciństwa, było sporo inwalidów wojennych – bez nóg, rąk, przemieszczali się, jak tam kto potrafił i żebrali, bo nie mieli innej drogi utrzymania. Aż którego razu zniknęli. Jakoś tak w jednym czasie. Hmm. Może też było zarządzenie, że wojna się skończyła?

 6. Maciej said

  To chyba nie o luksus chodzi Panie Gajowy, to jakaś choroba jest głębsza, większe skrzywienie … Trudno mi nakreślić diagnozę, ale to mnie przypomina relacje pana z bydłem …

 7. czaruś said

  Np. jakiś „świrnięty” szef powiatowego sanepidu wymyśli zagrożenie epidemią, masowe szczepienia – i po biedocie (a także po innych, może trochę bogatszych). Obowiązuje już właściwa ustawa.

 8. miziaforum said

  KOLEJNEGO CHWASTA NA GARBIE NARODU NIE ZDZIERŻĘ

  http://miziaforum.wordpress.com/2013/02/21/prawdziwa-morda-ruchu-narodowego-zdekonspirowani-i-zenujacy/

 9. AniaK said

  „urzędnicy z Brukseli wyliczyli, że do 2020 r. liczba osób zagrożonych ubóstwem w państwach wspólnoty zmniejszy się o 20 milionów”

  Nie ma to jak porządek w papierkach. Biedni nie będą się już mieli gdzie odwołać i na co powołać. Będzie pretekst do likwidacji pomocy społecznej 🙂

 10. Jan said

  Ad. 9. Pani AniuK
  Tu już nie chodzi o szukanie oszczędności w pomocy dla biednych. Biedni goje nie dają żydom dochodu i są dla tego zbędni i przeznaczeni do kasacji. Przed wojną najbiedniejszy nawet żyd w usmolonym chałacie musiał mieć jakieś pieniądze , inaczej byłby uznany za zbędnego.i na straty. Do oczyszczenia ze zbędnego balastu biedoty służyły obozy.

 11. lekasz patriota said

  Zwruszony nędzą i upadkiem Najjaśniejszej Rzplitej polecam świetnom pozycje z działu lekarskiego.Ufam że przyda się tako dziś jako i dawniej była pomocna .
  http://www.pbi.edu.pl/book_reader.php?p=41397&s=1

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: