Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o NATO może się samo rozbroić…
  revers o NATO może się samo rozbroić…
  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Jak zachęcić dzieci do chodzenia na mszę?

Posted by Marucha w dniu 2013-02-21 (Czwartek)

Z cyklu „Genialne posunięcia Kościoła Posoborowego”. Żydokatolickie lemingi będą zachwycone. – admin.

Czy za młodu zdarzyło się wam przyciąć komara podczas niedzielnej mszy? Niestety, większość księży nie za bardzo wie w jaki sposób zaciekawić kazaniem najmłodszych wiernych. Całe szczęście, że są tacy duchowni jak ojciec Humberto Álvarez. Dzięki pomysłowości tego meksykańskiego duszpasterza, na frekwencję w kościele narzekać nie można.|

Humberto Álvarez długo planował strategię przyciągnięcia do Domu Bożego najmłodszych owieczek i trzeba przyznać, że pomysł z umieszczeniem na ornacie wizerunków komiksowych superbohaterów okazał się strzałem w dziesiątkę.

Ksiądz zgrabnie odpiera ataki na swoją osobę tłumacząc, że zarówno Batman, jak i Superman są symbolami siły, niezłomności, sprzeciwiania się złu i walki z własnymi słabościami (z całą pewnością, gdyby Jezus żył w naszych czasach, również nosiłby furkocząca na wietrze pelerynę i aerodynamiczne sandały).

Warto też dodać, że duszpasterz postanowił zrezygnować z kropidła. Wodę święconą „serwuje” w taki oto sposób:

„Chcę do Was strzelać błogosławieństwem” – rzecze ksiądz i z uśmiechem na ustach śle w stronę wiernych serie z karabinu wypełnionego wodą święconą.

Nie wiemy czym jeszcze ojciec Álvarez nas w najbliższym czasie zaskoczy, ale widząc jego kreatywność nie zdziwilibyśmy się, gdyby naparzając w wiernych automatycznymi działkami wodnymi wpadł na mszę w stroju Dartha Vadera…

http://www.joemonster.org/

Może zamiast kropidła nasz dobry ksiądz użyje własnej,… ehem…, sikawki?
Admin

Komentarzy 12 do “Jak zachęcić dzieci do chodzenia na mszę?”

 1. AlexSailor said

  Nie jest możliwe, by człowiek, zwłaszcza po seminarium, nawet najgorszym, był tak głupi.
  Zatem pozostaje tylko celowe działanie z premedytacją, albo w celu niszczenia Kościoła, albo z powodu nie traktowania poważnie wiary i traktowania własnego stanu, jako zawodu konkurującego na rynku.

 2. Jarek said

  A ja myślałem, że to będzie poważny artykuł, z którego się dowiem, jak zachęcić kilkulatka do pójścia na mszę. I jak uniknąć ataku matki przy próbie perswazji („Niech dziecko wybierze samo”).

 3. Kazek said

  W Stargardzie Szczec. w ostatnią niedzielę gimnazjalista ostatniej klasy poszedł na mszę wieczorną dla młodzieży, wyspowiadał się ,przyjął komunię po czym poszedł na tory i rzucił się pod pociąg. Był chłopakiem związanym z kościołem nawet ministrantem.
  Uczył się w dobrej szkole był z dobrej rodziny nikt nie zna powodu samobójstwa.
  Nie wiadomo czy mu nowocześni księża mówili czym jest samobójstwo.

 4. Zbyszko said

  Myslę że warto pomyslec o ściągnieciu do kościołów wszelkiej maści zboczeńców i robic im osobne msze ze stosownymi ornatami. Z całą pewnością na mszach byłoby więcej młodych gdyby zamiast organisty grał jakiś zespół rockowy, najlepiej satanistyczny a zamiast a komunikanty byłyby nasączone w jakichs specjalnych środkach. Zresztą możnaby niepotrzebne nikomu konfesjonały przerobic na małe barki z piwem obsługiwane przez ministrantów. Tylko księżom nie chce się zainwestowac pieniedzy w porządny sprzęt nagłosnieniowy i scenę. Myślę że gdyby księza organizowali karaoke z zepołem na żywo to do kościołów byłyby zapisy.

 5. Jan said

  Aby zachęcić dzieci do chodzenia na Msze Święte trzeba sobie odpowiedzieć jakie dzieci.
  Dzieci wychowywane w katolickich rodzinach powinny być zabierane z rodzicami na Msze św. w rycie klasycznym, jak to dawniej bywało.
  Dzieci zobojętniałych i [poplątanych w wierze najlepiej zachęcać tylko prezentami, jak na św. Mikolaja.np telefony komórkowe i inne dziadostwa elektroniczne. Po każdym pobycie coś innego zabierałyby do domu. Same błazeństwa pozorujących na pastorów księży, na dalszą metę nie mają szans.

 6. 137 said

  Troche dawno temu bylem na spotkaniu katechetycznym (RFN) z Ksiedzem i jedna matka 12 latka z Polski mowi ze jej synalek nie chce isc do kosciola a ona z mezem
  w niedziele musi sie wyspac.Czy potrzebny jest komentarz ?

 7. Amadeus said

  Dziwuje się i z dziwowywania nie mogę wyjść.
  Myślałem że to zdjęcia ze pobożnej Mszy Św.
  A to jednak zdjęcia z cyrku i występu w roli głównej cyrkowego klauna.

  A teraz na poważnie:

  Korespondencja pochodzi z 7 kwietnia 1913 roku. A pisał ojciec Pio takie oto słowa:

  „Mój drogi Ojcze, w piątek rano […] ukazał mi się Pan Jezus. Był zdruzgotany i załamany. Ukazał mi ogromny tłum księży, pośród których było wielu dygnitarzy z różnych kościołów. Jedni odprawiali Msze św. bez należnego nabożeństwa, inni ubierali lub zdejmowali szaty liturgiczne bez żadnego szacunku. […] Zapytałem dlaczego tak cierpi. Nie odpowiedział, tylko pokazał mi ukaranie tych księży. Za chwile jednak, patrząc na nich z wielkim smutkiem zapłakał i zobaczyłem jak dwie duże łzy spłynęły po Jego twarzy. Odwrócił się i odszedł stamtąd wypowiadając gorzko pod ich adresem ‚Mordercy!’

 8. marta15 said

  Kapitalny cytat. Warty zapamietania.
  ——————
  „..Man is CREATED TO praise , reverence and serve God, our Lord, and by THIS means to SAVE his soul.
  ALL other things on the face of the earth are created for man to HELP HIM FULFILL the END for which he is created.
  From this it follows that man is to use these things to the extent that will help him to attain this end. Likewise, he must rid himself of them in so far as they prevent him from attaining it.
  Therefore , we must make ourselves INDIFFERENT to all created things, in so far as it is left to the choice of our free will and isNOT forbidden.
  Acting accordingly, for our part we should not prefer health to sickness, riches to poverty, honor to dishonor, a long life to a short one.
  And so in all things we should desire and choose ONLY those things that will BEST HELP US to ATTAIN THE END for which WE ARE CREATED… ”
  St Ignacy Loyola.

 9. marta15 said

  Tlumaczenie:

  „.. Człowiek jest stworzony PO TO ABY chwalić, czcić i służyć Bogu, naszemu Pan,
  i TYM sposobem ocalic/zbawic swoją duszę.
  Wszystkie inne rzeczy na obliczu ziemi są stworzone dla człowieka, aby MU POMOC spełnić ten cel, dla którego jest on stworzony.
  Z tego wynika, że człowiek moze korzystac z tych rzeczy, w takim zakresie, który pomoże mu osiągnąć ten cel. Ponadto musi sie ich pozbyc w zakresie, w jakim uniemożliwiają mu osiągnięcia tego celu.
  Dlatego musimy stac się obojętni w stosunku do wszystkich rzeczy stworzonych, zostawiajac to wyborowi naszej wolnej woli i o ile nie jest to zabronione .
  Działając zgodnie z tym, z naszej strony, nie powinniśmy raczej wybierac zdrowia nad chorobe, bogactwa nad biede, zaszczyt nad pohanbieniem , długie życie nad krótkim .
  I tak we wszystkim powinniśmy pragnąć i wybierać TYLKO te rzeczy, które będą najlepiej nam pomagac w osiągnieciu celu,DLA KTOREGO zostaliśmy stworzeni …”

  Ignacy Loyola

 10. marta15 said

  czyli Superman zastapil Chrystusa na ornacie.
  Pytanie.
  Dlaczego „biskup” owego „ksiedza” nie czyni nic, aby zastopowac to swietokradztowo??

 11. Kronikarz said

  🙂

 12. Skałosz said

  nie ruszają mnie meteoryty ,kalendarze majów czy innych październików,jacyś jackowscy czy inne baby wangi ale jak patrze na tą zgnilizne ,która toczy część duchowieństwa to myślę ,że paruzja jeszcze za naszego życia…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: