Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Carlos o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  Szczepan Zbigniewski o Samochody dla wybranych
  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Marucha o Wolne tematy (84 – …
  corintians o Samochody dla wybranych
  UZA o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Yagiel o Dodatnie i ujemne plusy państw…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  Marek o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (84 – …
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Uganda na celowniku proaborcyjnych środowisk

Posted by Marucha w dniu 2013-02-23 (Sobota)

Posługując się błędnymi [czytaj: „celowo sfałszowanymi” – admin] danymi i niejasnymi pojęciami, zwolennicy kontroli przyrostu naturalnego chcą zmusić takie kraje jak Uganda do legalizacji aborcji i szerokiego stosowania antykoncepcji – ostrzegają obrońcy życia z Katolickiego Instytutu Praw Człowieka i Rodziny ( C-FAM).

Raport nt. Ugandy sporządzony przez Instytut Alana Guttmachera (AGI), placówkę związaną z największą firmą przeprowadzającą aborcje Planned Parenthood, jednoznacznie ma wskazać, że jedyną receptą na rzekomy wysoki wskaźnik tzw. „niezamierzonych” ciąż w tym kraju jest zwiększenie dostępu do antykoncepcji i aborcji.

Proaborcyjny instytut twierdzi, że 54 proc. ciąż w Ugandzie jest niezamierzona. Posługując się niejasnym pojęciem „niezaspokojonych potrzeb antykoncepcyjnych”, wziętym ze słownika Departamentu Statystyki ONZ, wysuwa wniosek, że tylko antykoncepcja i nieograniczony dostęp do aborcji mogą zmienić sytuację w kraju, w którym większość mieszkańców nadal chce mieć duże rodziny i wzdraga się przed zabijaniem nienarodzonych dzieci. Według oenzetowskich danych, wskaźnik określający różnicę między pożądanym a aktualnym poziomem płodności w przypadku Ugandy wynosi 38 proc.

Rebecca Oas z C-FAM zwraca uwagę na niejasność pojęcia „niezaspokojonych potrzeb antykoncepcyjnych” i zauważa, że choć w Stanach Zjednoczonych wskaźnik ten wynosi tylko 6-7 proc. to i tak połowa wszystkich ciąż w tym kraju zaklasyfikowana została jako „niezamierzone”. „Choć eksperci określają koncepcję niezaspokojonych potrzeb antykoncepcyjnych jako ‘nieuzasadnioną’ to uzasadnia ona żądania Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych (UNFPA), który co roku przeznacza 8,1 mld dolarów na programy planowania rodziny na całym świecie” – dodaje Oas.

Raport nowojorskiej instytucji stwierdza, że to, co czyni aborcję w Ugandzie niebezpieczną, to niejasne regulacje prawne, brak wiedzy oraz „piętno związane z wszechobecnym w kraju negatywnym stosunkiem do aborcji”. Dokument nie powołując się na żadne źródła, określa wskaźnik śmiertelności okołoporodowej matek w tym kraju na 26 proc. i niemal wyłącznie wiąże to ze zjawiskiem niebezpiecznej aborcji. Tymczasem w oficjalnych statystkach rządowych Ugandy wskaźnik ten jest dwukrotnie mniejszy i ma związek m.in. z niskim poziomem opieki zdrowotnej. W szpitalach, mieszczących się w nieodpowiednich budynkach, brakuje wykwalifikowanego personelu i nowoczesnego sprzętu medycznego.

Zdaniem działaczki C-FAM, Guttmacher Institute nie jest zainteresowany poprawą poziomu świadczonych usług zdrowotnych dla obywateli Ugandy – działaniami, które, jak dowodzi przykład Ameryki Łacińskiej, mogłyby znacznie poprawić wskaźnik śmiertelności wśród matek w ciąży – lecz forsuje program kontroli populacji. Autorzy raportu z przerażeniem bowiem konstatują, że prawie 35-milionowa Uganda, w której 8 mln kobiet jest wieku reprodukcyjnym, ma jeden z największych współczynników przyrostu naturalnego na świecie.

Obrońcy życia i wielu lekarzy od dawna wskazują, że strategia środowisk proaborcyjnych polega na przekonywaniu społeczeństwa, że istnieją „bezpieczne” i „ ryzykowne-nielegalne” aborcje i zwiększenie dostępu do tych pierwszych ma spowodować, że będzie coraz mniej przypadków śmierci kobiet poddających się nielegalnym praktykom aborcyjnym. Zwolennicy aborcji dowodzą, że w krajach, gdzie zostanie ona zalegalizowana, mniejszy będzie ogólny współczynnik aborcji. Orężem w lobbowaniu na rzecz takiej tezy są właśnie publikowane cyklicznie raporty nowojorskiego Instytutu Guttmachera. Przedstawiają one w większości nieprawdziwe liczby nt. legalnych i nielegalnych aborcji, jednak zbyt rzadko są one publicznie kwestionowane.

KAI
mat
http://www.pch24.pl

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: