Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AQQ o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
  ! o Drażnienie Ruskiego
  Andzia o Wolne tematy (38 – …
  Marucha o Wolne tematy (38 – …
  w o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  ! o Wolne tematy (38 – …
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  Marucha o Drażnienie Ruskiego
  UZA o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Dw1278 o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Drażnienie Ruskiego
  Tadek o Drażnienie Ruskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Jerzy Jachowicz o incydencie przed wykładem Michnika: „Jak na dłoni widać, że jest to robota służb specjalnych”

Posted by Marucha w dniu 2013-02-25 (Poniedziałek)

wPolityce.pl: Czy możemy łączyć ze sobą zajścia, do których doszło podczas wykładów prof. Magdaleny Środy i Adama Michnika, gdzie zamaskowani sprawcy, podający się za narodowców, chcą przeszkodzić w wykładzie, osobie mającej zdecydowania lewicowe poglądy?

Jerzy Jachowicz, dziennikarz śledczy, publicysta tygodnika ”w Sieci”: Można powiedzieć, że zajście podczas ostatniego wykładu Adama Michnika w Radomiu, to powtórka z rozrywki, jednak to nie jest sprawa humorystyczna. Tutaj jak na dłoni widać, że jest to robota służb specjalnych. Tu chodzi o uzyskanie dwóch rzeczy: danie państwu oręża do wprowadzenia restrykcyjnych przepisów w przypadku wszelkich zakłóceń porządku, oraz obarczenie polityków prawicy, za to, że dochodzi do podobnych zajść. Trochę to przypomina czasy PRL, kiedy służby profilaktycznie mogły nie dopuścić do zakłócenia porządku.

Jaki cel ma takie działanie?

Chodzi o umożliwienie inwigilacji każdego działacza politycznego, stojącego po prawej stronie. Napastnicy, którzy próbowali wejść na salę, sami siebie określali mianem ”narodowców”. A wiemy przecież doskonale, że jest to pojemne pojęcie i różne środowiska mogą znaleźć się w tej grupie.

Ale może te dwa zajścia to czysty przypadek?

Proszę zwrócić uwagę na jedną kwestię: grupa zamaskowanych 50 osób, idzie w kierunku uczelni, aby zakłócić wykład i nikt nie próbuje interweniować? Nikt nawet nie zechciał powiadomić policji, czy straży miejskiej? Nikogo nie wylegitymowano? Przecież takie zajście z góry nosi znamiona przestępstwa, a w tym przypadku, sprawcy swobodnie realizują swój cel. Podobnie było w przypadku wykładu Michnika. Przecież taka grupa ludzi musiała się jakoś przemieszczać, musiała zostać zauważona. Dodatkowo służba ochrony, która bojąc się grupy rozwścieczonych narodowców, powinna powiadomić odpowiednie służby. Tymczasem postanowiła interweniować sama. Wygląda na to, że jest to autentyczna prowokacja. Takie grupy nie są zdolne ustąpić, a szczególnie po próbach nawoływania ze strony służb porządkowych. Kiedyś byłem świadkiem podobnego zdarzenia, gdzie młodych ludzi wynoszono z sali, ponieważ kładli się na ziemi, chwytali ławek, krzeseł, wszystkiego, aby tylko zostać na sali. W tym przypadku, ci ludzie wychodzą spokojnie jak baranki, dlaczego?

Czyli mamy tu do czynienia z inscenizacją?

Sprawcy mieli dać tylko narzędzie, być aktorami, odgrywającymi pewną historią, która ma świadczyć o olbrzymiej możliwości zagrożenia demokracji w Polsce.

Na czyje zlecenie wykonuje się takie działania?

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zwykle jest zleceniodawcą. Jednak to są zbyt poważne sytuacje, aby ABW działało bez akceptacji, czy nawet inspiracji kogoś bardzo ważnego z rządu. Jest to niemożliwe. Jednak każdy, kto śledzi obecną sytuację w partii rządzącej, ten widzi, że nie ma możliwości wykonania żadnego konkretnego ruchu bez akceptacji premiera.

Czy ludzie biorący udział w takich akcjach są funkcjonariuszami służb, czy może zwerbowanymi członkami jakieś organizacji?

Zwykle jest to mieszanka. Bardzo rzadko wyłącznie sami funkcjonariusze uczestniczą w takich przedstawieniach. Jeżeli mówimy o prowokacji, wystarczy w grupie 20 osób mieć kilku ludzi, cieszących się dużym zaufaniem, aby mogli kierować działaniem całej grupy. Pozostali nie wiedzą nawet kto za tym wszystkim stoi, czy skąd ci ludzie biorą pieniądze na organizowanie akcji. Podobne przypadki, miały miejsce na początku lat 90-tych, gdzie mniejsze grupy młodych ludzi, ubranych po cywilnemu, udających działaczy Ligii Republikańskiej, zrywały plakaty potępiające Lecha Wałęsę. Dla mnie jednak, decydującym momentem, aby myśleć, że ostatnie wydarzenia były prowokacją, jest fakt, że żadne znaczące służby porządkowe nie brały w tym udziału.

Obydwa wydarzenia, są głośno komentowane w mediach. Dlaczego, więc sytuacja, która miała miejsce w Poznaniu, gdzie grupa lewicowych działaczy przebranych za transwestytów, chciała przeprowadzić ”homoterapię” profesorom uczelni, została przemilczana?

Tu należy podkreślić dysproporcję wobec potępienia tych zajść, również przez samego Donalda Tuska. Możemy tylko spodziewać się jak na zajście z wykładu Adama Michnika zareaguje sama Gazeta Wyborcza, już widzę te tytuły… Natomiast w przypadku Poznania, gdzie doszło do równie dużego zagrożenia, mamy do czynienia z podejściem, traktującym to, jak drobny epizod, bowiem tak jest to przewidziane w scenariuszu działania. Nie można bronić ludzi, którzy opowiadają się za posłanką, która krytykuje działania homoseksualistów w Polsce. Wulgarne i prymitywne wystąpienia wobec tych ludzi nie spotka się z jakąkolwiek reakcją państwa w tym temacie. Nikt nie złoży nawet zawiadomienia do prokuratury, a przypomnijmy, że w Poznaniu, doszło do gróźb karalnych wobec naukowców.

Czytaj takżw: O homoterrorystach z Poznania nadal cisza! Gdzie leży źródło medialno-politycznej zachęty do prześladowania normalności?

Rozmawiał Łukasz Żygadło
http://wpolityce.pl

Komentarzy 15 do “Jerzy Jachowicz o incydencie przed wykładem Michnika: „Jak na dłoni widać, że jest to robota służb specjalnych””

 1. Józef said

  Bzdura i bałwanienie do kwadratu . Młodzi ludzie są w Polsce bez szans na jakiekolwiek perspektywy a zajścia i protesty przeciw żydolewicy, są forma ich wyrażenia.

 2. Józef said

  Puszczanie bąków, że to robota specsłużb, to teorie żydoprawicowców z agentury Kaczyńskiego.

 3. Nobody said

  Nic nowego, gdy „zwykły” obywatel przejdzie w nie dozwolonym miejscu przez drogę to jest to karalne i policyja wie jak załatwić sprawę. Gdy „uber-człowiek” parkuje samochód w miejscu gdzie tego robić nie wolno to się w zasadzie nic nie dzieje, takiemu lepszemu wolno. Tak samo jest z różowymi czy czerwonymi panami. Czy są zachowane jakieś (materialne) dowody na to jak to Solidarność (ta pierwsza) groziła partyjnym elitom ? Może ktoś ma skany z ówczesnych gazet ?

 4. Kronikarz said

  : – )

 5. miziaforum said

  http://miziaforum.wordpress.com/2013/02/25/bolek-sie-sprzedal-za-milion-dolarow-a-za-ile-sprzedali-sie-wodzowie-ruchu-narodowego/

 6. Cham Wiejski said

  Re 5:
  Przykro mi. Ja tego nie potrafię czytać. Jakaś plątanina różnokolorowych i różnej wielkości czcionek, totalnie nieczytelny wygląd całości, wrażenie równie niepoważne co przy czytaniu napisów na murach.
  Zrób Pan z tym coś!

 7. zmęczony człowiek said

  zgadzam się całkowicie z panem Jachowiczem gdyby to byli narodowcy to raz interweniowałaby ochrona. Dwa rektor w trybie natychmiastowym udzieliłby zezwolenia policji na zatrzymanie protestujących.

 8. Zbigniew Козил said

  Heh…

  Widzi pan Gajowy? Jakich ma pan tutaj?

  A gdybym ja powiedział, że zajścia ze studentami to w zasadzie zawsze była rozróba spec służb? Dziwiłem się czasem „normalnym” ludziom którzy mieli podobne rozumienie, jeszcze w moim wieku studenckim.

  No nie wiem, czy to prawda, ale chyba przeważnie prawda. Była i jest. I będzie.

 9. Bobola said

  Demostrujacy mieli prawo do wyrazania swojego niezadowolenia i dezaprobaty dla wykladowcy kimkolwiek by on nie byl. Na tym wlasnie polega wolnsoc slowa. Jesli wyklad byl otwarty dla publicznosci a nie tylko dostepny dla posiadaczy biletow czy zaproszen to zlamania prawa dopuszczala sie ochrona widowiska a nie manifestanci.

 10. Zbyszko said

  Taka prowokacja jest stara metodą, znaną juz za Hitlera. To własnie ludzie Hitlera podpalili Reichstag by umożliwic mu wprowadzenie tatalitarnej władzy. Mówi o tym na swoim wykładzie dr Rath:
  tu jest pierwszy (z czterech) odcinek tego wykładu:

 11. Marucha said

  Re 9:
  Panie Bobola,
  Pan ma teoretycznie rację. Najbardziej racjonalną rację.
  Ale tu chodzi o Michnika.
  Michnik jest pod szczególną ochroną państwa.

  Negatywne treści na temat Adama Michnika redaktora naczelnego Gazety Wyborczej oraz wydawcy tej gazety Agory S.A. są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego” – tak 26 września 2005 czarno na białym orzekł w pisemnym wyroku Wysoki Sąd w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej (sygn. III C 1225, sędzia przewodnicząca Agnieszka Matlak).
  Całość na https://marucha.wordpress.com/2008/12/21/nie-wolno-krytykowac-altorytetow/

 12. miziaforum said

  WIOSNA LUDU ???

  http://miziaforum.wordpress.com/2013/02/26/marzec-fala-protestow-2-i-20-strajk-generalny/

 13. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 14. […] Reblogged from Dziennik gajowego Maruchy: […]

 15. ika said

  CZY POLSKA ZADZI’ KUWA’ I ZLODZIEJ BO TAK WNIOSKUJE Z TYCH Odp.; a znajomi chca do krajuuuu wrocic….PANIE GAJOWY NIECH PAN RATUJE…..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: