Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  ! o Drażnienie Ruskiego
  Andzia o Wolne tematy (38 – …
  Marucha o Wolne tematy (38 – …
  w o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  ! o Wolne tematy (38 – …
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  Marucha o Drażnienie Ruskiego
  UZA o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Dw1278 o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Drażnienie Ruskiego
  Tadek o Drażnienie Ruskiego
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Klawy Cysorz o Drażnienie Ruskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Krok w tył

Posted by Marucha w dniu 2013-02-25 (Poniedziałek)

Załamały się prace nad kontrowersyjnym projektem ustawy o udziale zagranicznych służb w działaniach operacyjnych na terenie Polski. Ale Platforma kurczowo trzyma się tej inicjatywy.

O zamysłach strony rządowej „Nasz Dziennik” pisał 11 lutego (w artykule „Ustawa pod szpiega”). Przypomnijmy: projekt umożliwia zagranicznym służbom prowadzenie legalnych działań na terenie Polski. Chodzi o udział zagranicznych funkcjonariuszy w operacjach na terytorium Polski prowadzonych wspólnie z funkcjonariuszami lub pracownikami policji, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego lub Państwowej Straży Pożarnej.

Projekt dopuszcza tu udział służb spoza Unii Europejskiej, mimo że – jak to tłumaczy rząd – celem projektu ma być dostosowanie polskiego prawa do prawa Unii. Wprowadzenie takich przepisów może oznaczać jedno – legalne panoszenie się tych służb na terenie Polski. Nic takiego nie ma zaś miejsca w innych państwach UE. [No, nie przesadzajmy… chodzi konkretnie o JEDNO państwo spoza Unii Europejskiej, którego nazwa nigdy w kontekście sprawy nie padła, a którego służby spokojnie, przez nikogo nie nękane, działają na terenie RP, noszą broń palną, rzucają na glebę i skuwają obywateli polskich i w ogóle zachowują się, jak w kraju podbitym – admin]

Rząd i PO postanowiły szybko przepchnąć ustawę, dlatego marszałek Ewa Kopacz nakazała sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych przygotowanie sprawozdania już na 22 lutego. Ale tuż przed tym terminem wydawało się, że PO może zmienić zdanie – resort spraw wewnętrznych stwierdził, iż projekt ustawy wymaga dopracowania. Jednocześnie MSW podkreśla, że celem projektowanej ustawy „nie jest i nigdy nie było stworzenie podstaw do niekontrolowanych działań podejmowanych przez funkcjonariuszy innych państw na terytorium RP”. Zaś projektowane rozwiązania mają jedynie na celu „zapewnienie ograniczonej i niezbędnej pomocy w działaniach ratowniczych oraz zwalczaniu przestępczości transgranicznej”.

Ministerstwo stwierdza dalej, iż jest otwarte na wszystkie argumenty i opinie. Zdaniem posła Piotra Naimskiego (PiS), to ratowanie wizerunku rządu.

– Przedłużenie terminu oraz sugestia, że pójdzie on do autopoprawki rządowej, to znak, że opór opinii publicznej, że opór opozycji może być skuteczny – stwierdza Naimski. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że Platforma mimo wszystko chce ustawę uchwalić. Opozycja przypomina, że Marek Biernacki (PO), szef komisji, robił wszystko, by projekt przeszedł jak najszybciej przez pierwsze czytanie mimo zgłaszanych przez opozycję, a konkretnie przez Jarosława Zielińskiego z PiS, wniosków, by prace zawiesić do czasu uzyskania opinii Biura Analiz Sejmowych i opinii ekspertów. Biernacki wyznaczył takie parytety w podkomisji pracującej nad ustawą, że większość miejsc została obsadzona też przez polityków Platformy. To zresztą było powodem, dla którego PiS manifestacyjnie zrezygnowało z prac w tym gremium. To także posłowie PO odrzucili wniosek Zielińskiego, by procedowanie projektu odbyło się w trybie wysłuchania publicznego.

– To ustawa niebezpieczna – ocenia Andrzej Jaworski (PiS) i wystosował w tej sprawie interpelację do premiera Donalda Tuska. „Co spowodowało, aby Pana zdaniem obce (zagraniczne) jednostki policyjne, specjalne i wojskowe brały udział w Polsce w związku z legalnie organizowanymi zgromadzeniami, imprezami masowymi lub podobnymi wydarzeniami? Tego typu projekty świadczą o braku poszanowania wolności obywatelskich i są straszeniem obywateli możliwością użycia siły przez obce jednostki policyjne i wojskowe” – napisał m.in. Jaworski.

Jak informuje szef podkomisji Piotr Van der Coghen (PO), prace nad projektem zostaną wznowione podczas marcowego posiedzeniu Sejmu, aby była pełna frekwencja. Chodzi też o zapewnienie obecności przedstawiciela MSW.

Van Coghen odniósł się do bojkotu prac podkomisji przez PiS. Jego zdaniem, opozycja tym bardziej powinna zaangażować się w procedowanie projektu ustawy, im bardziej jest on kontrowersyjny.

– Ja tak rozumiem prowadzenie ustaw, że każdy mówi to, co go niepokoi. Niezależnie od tego, kto będzie tym krajem rządził, ta ustawa ma być dobra dla Polski – stwierdził poseł PO w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”. I dodał, że na podkomisji nie zapadają żadne ustalenia. Opozycja przekonuje, że musiała ogłosić bojkot. – Z naszej strony był to znak, że będziemy tę ustawę negowali od początku do końca – ripostuje Andrzej Jaworski.

Anna Ambroziak
http://naszdziennik.pl

Naszym zdaniem PIS, jak zwykle, odgrywa rolę opozycji i głośno protestuje, bacząc jednak, aby z protestów absolutnie nic nie wynikało. Przy okazji pieprzy w bambus, iż chodzi o umożliwienie działania rosyjskiego FSB na terenie Polski… jakby Rosji w ogóle chciało się zajmować tak niepoważnym tworem quasipaństwowym, jak III RP.
Admin.

Komentarzy 21 do “Krok w tył”

 1. Kronikarz said

  : – )

 2. Aro said

  „Naszym zdaniem PIS, jak zwykle, odgrywa rolę opozycji i głośno protestuje, bacząc jednak, aby z protestów absolutnie nic nie wynikało. Przy okazji pieprzy w bambus, iż chodzi o umożliwienie działania rosyjskiego FSB na terenie Polski… jakby Rosji w ogóle chciało się zajmować tak niepoważnym tworem quasipaństwowym, jak III RP.”

  Nie zgadzam się z Panem (co mi się nieczęsto zdarza). Dlaczego miałoby im nie zależeć? Czy to właśnie nie do padliny zlatują się sępy i rzadko kiedy jest jeden jedyny. Najłatwiej i najbezpieczniej kopać leżącego. Ja nie twierdzę, że już żeśmy padli, Pan to zasugerował. Uważam tylko, że byłoby to frajerstwem ze strony Rosji by nas kapkę nie skubnąć gdy nadarza się okazja.

  Inną kwestią jest to, że to chyba na zaproszenie naszych władz takie służby miałyby się tu zjawić, a jak mniemam FSB nie ma na liście gości.

 3. Marucha said

  Re 2:
  Panie Aro,
  Nie tak dawno na którejś z witryn, reprezentatywnej dla nurtu patriotyczno-syfilitycznego, przeczytałem sobie artykuł poświęcony właśnie projektowi ustawy o udziale zagranicznych służb w działaniach operacyjnych na terenie Polski.
  Jak Pan myśli, co dano w tytule?
  Otóż w tytule napisano, że służby rosyjskie będą mogły teraz swobodnie operować w Polsce.
  Ani słówka o służbach amerykańskich, niemieckich, czy – uchowaj pambuk – izraelskich.

  Nie chce mi się szukać linku, ale może uwierzy mi Pan na słowo?

 4. Brat Dioskur said

  „Dostosowanie prawa do Unii?”. No to niejaki Janusz Radziwill wyprzedzil wiec swoja epoke o kilkaset lat ,bo jak pulkownicy rzucili mu pod nogi buzdygany to na sale wkroczyla „pomoc z Unii” czyli szkocka z piechota z muszkietami gotowymi do strzalu….

 5. Mariusz81 said

  Polska sprowadzana jest do roli jakiegoś afrykańskiego państewka. Gdzie każdy obcy wywiad, służby, (już nie tylko izraelskie) będą mogły sobie wpaść kiedy zechcą, postrzelać, wziąć kogo chcą i papa – zero odpowiedzialności za swoje czyny.

 6. eustachy said

  Zalamaly sie pracy nad kontrowersyjnym projektem ? Toz to absurd ! To jest dzialanie odrynarnie kryminalne ! Kwalifikuje sie ono ewidentnie na postawienie przed sadem i wtracenie do wiezienia lajdakow ktorzy to zmajstrowali !

 7. jowram said

  List otwarty do władz konstytucyjnych – zaprzestać działań na szkodę narodu

  Ewentualne odnalezienie moich zwłok, nagły wypadek, pożar czy inne szykany, jakich ostatnio wiele potwierdziłyby jedynie podejrzenia o nielegalnych, przestępczych powiązaniach i działaniach tzw. przedstawicieli władzy. Oświadczam bowiem, że jestem zdrowy zarówno psychicznie jak i fizycznie. Nie mam wrogów i długów do spłacenia. Niemam też zamiaru uciekać z Ojczyzny ani odbierać sobie życia, lecz walczyć o lepszą Polskę.

  http://grypa666.wordpress.com/2013/02/25/alarm-list-otwarty-do-wladz-konstytucyjnych-zaprzestac-dzialan-na-szkode-narodu/

 8. Kreator said

  Reblogged this on Verba docent, exempla trahunt..

 9. antka kobity szwagra brat said

  …chyba nie ma innej opcji….

  …macie inne zdanie?…jak mam zdechnąc – to chce …na stojąco!!…

 10. niereligijna said

  izrael to nie jest panstwo- kraj. To syjonistyczna organizacja terrorystyczna, Panstwa maja ustalone granice swojego terytorium,
  syjonistyczna organizacja terrorystyczna nie ma granic i panoszy sie wszedzie.

 11. yeti said

  Korwin-Mikke przytomnie na blogu:

  ” Zarząd Kongresu Nowej Prawicy podjął, jak wiadomo, decyzję o włączeniu się w protesty przeciwko ustawie zezwalającej funkcjonariuszom bratnich krajów operować na terenie Polski. Jednak w obliczu narastających protestów MSWiA postanowiło wycofać projekt i go „poprawić”.
  Nie wierzę IM ani za grosz. Tu nie ma co „poprawiać” – ustawę można tylko wycofać. Jeśli mówią o „poprawkach” – to chodzi o zmianę sformułowań, by stały się mętne… ale zawsze możliwe do z’interpretowania wedle woli Metropolii. I o to, by protest się wypalił – a w stosownej chwili (np. w najciekawszym momencie procesu w/s „małej Madzi” ) szybko taki „poprawiony” projekt przepchać.”

  http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/europische_polizei_i_sondaze/1658

 12. tesa said

  Wydaje się, że tu nie ma co dyskutować… Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Polacy są przeznaczeni do pacyfikacji i eksterminacji. Możliwości są tylko dwie: albo uciekamy za granicę, by tam przeżyć i jakoś przechować nasze polskie geny, albo czeka nas eksterminacja, którą syjoniści zaplanowali w tym samym czasie co wojnę z Iranem.

 13. Stan said

  Wydaje się, że tu nie ma co dyskutować… Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Polacy są przeznaczeni do pacyfikacji i eksterminacji. Możliwości są tylko dwie: albo uciekamy za granicę, by tam przeżyć i jakoś przechować nasze polskie geny, albo czeka nas eksterminacja, którą syjoniści zaplanowali w tym samym czasie co wojnę z Iranem.

 14. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 15. Zerohero said

  Re 2, Aro

  Pan nie bierze pod uwagę dwóch rzeczy.

  1) Polska jest własnością „Zachodu” i to generującą spore zyski: (
  – klikadziesiat mld$ rocznie wypływa z niej w ramach dywident
  – pracownicy robią nie gorzej niż na zachodzie, a są kilka razy tańsi.
  – Polska jak trzeba głosuje w ONZ
  – Polska wysyła wojska pomocnicze na słuszne misje.
  – Polska to dodatkowe pare setek kilomertów do Rosji.

  2) Rosja pacyfikowała powstania w zaborze rosyjskim w XIX wieku. Nie Anglia, nie Francja. Z kolei powstania przeciw Anglikom, np. Burów pacyfikowali Anglicy. Antyrzymskie pacyfikował Rzym. itd. Palestyńczyków pilnują Żydzi, Tybetańczyków pilnują Chińczycy. Mniejsza już o stopień prześladowań – chodzi mi o samą kontrole terytorium.

  Po cóż więc Rosja miałaby pacyfikować powstanie w kraju należącym do Zachodu? To przecież ABC historii! Sugestie, że rozruchy mieliby pacyfikować Rosjanie są absurdalne, a ich aktywni głosiciele są albo durniami albo agentami.

  PS. Na przykładzie Grecji i Hiszpanii widać, że Unia Europejska staje się coraz mniej atrakcyjna. Z kolei kraje spoza Unii jakoś żyją. Gołym okiem widać, że ten twór trzeba będzie kleić siła. Na 100% prawo było robione pod „bratnią pomoc” krajów związku socjalistycznych krajów europejskich.

 16. Zbigniew Козил said

  Zero,

  Moich dzieci w szkole (teraz uczę13 latków) ledwo uczą logiki.

  Ale aż czasem uwierzyć nie mogę, jak są mądrzy.

  Ewolucja. Te wszystkie teorie. Odessa jest piękna. Ale ja tam żyć nie będę.

 17. Zbigniew Козил said

  z

 18. Zbigniew Козил said

  Kongres Polaków w Szwecji zaprasza na spotkanie z redaktorem Stanisławem Michalkiewiczem

  http://wirtualnapolonia.com/2013/02/26/kongres-polakow-w-szwecji-zaprasza-na-spotkanie-z-redaktorem-stanislawem-michalkiewiczem/

  A gdzie kongres Polaków w Kanadzie?

  Pojebcie się w Szwecji razem z redaktorkiem.

 19. Zbigniew Козил said

  Kongres Polaków w Szwecji zaprasza na spotkanie z redaktorem Stanisławem Michalkiewiczem

  http://wirtualnapolonia.com/2013/02/26/kongres-polakow-w-szwecji-zaprasza-na-spotkanie-z-redaktorem-stanislawem-michalkiewiczem/

  A gdzie kongres Polaków w Kanadzie?

  Po*ebcie się w Szwecji razem z redaktorkiem.

 20. Zbigniew Козил said

  taki film o wojnie, obronie Moskwy

 21. Vera said

  Kanada miala juz „wystepy” najwiekszego kallibru koszernych autorytetuf .
  Tzn. byl tu i bolek z kapeluszem, stasio od michalkow i macerewicz z wykladem o smoleskiej meczarni kaczora. Jeszcze tylko naczelny adas i sakiewicz potrzebni do kompletu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: