Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  jerzyjj o Morawiecki: Koronawirus może w…
  piwowar o Wolne tematy (38 – …
  Emilian58 o Zapomniany Dzień Zwycięstwa
  Emilian58 o Putin: Rosja nie ma problemów…
  lewarek.pl o Uroki „bergolianizmu”
  Emilian58 o Morawiecki: Koronawirus może w…
  lewarek.pl o Wolne tematy (38 – …
  Marek o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Emilian58 o USA dały Ukrainie jasno do zro…
  Marek o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Maya o Morawiecki: Koronawirus może w…
  Emilian58 o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  JW o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 614 obserwujących.

Litwa wprowadzi euro w 2015 roku?

Posted by Marucha w dniu 2013-02-25 (Poniedziałek)

Rząd Litwy zatwierdził plan działań, mających na celu wprowadzenie euro w 2015 roku. Plan zakłada powołanie komisji koordynacyjnej i specjalnych grup roboczych.

Jak poinformował minister finansów Rimantas Szadżius, prace nad wprowadzeniem euro będą odbywały się na kilku szczeblach: strategicznym, koordynacyjnym i eksperckim. Zostanie powołanych kilka grup roboczych, które zadbają o przygotowanie poszczególnych dziedzin – gospodarczej, socjalnej, prawnej – do wprowadzenia unijnej waluty. Skorygowany zostanie też narodowy plan wprowadzenia euro zatwierdzony w 2005 roku.

Wiele uwagi rząd zamierza poświęcić popularyzacji unijnej waluty w społeczeństwie, gdyż obecnie wprowadzenie euro na Litwie popiera tylko 1/3 mieszkańców kraju.

Litwa zamierzała wprowadzić euro już w 2007 roku, ale nie udało się to z powodu zbyt wysokiej inflacji. Prognozuje się, że w tym roku PKB Litwy wzrośnie o 3,1 proc. Tyleż samo ma wynosić roczna inflacja.

IK, PAP
http://naszdziennik.pl

Nie ulega wątpliwości, iż rządem Litwy rządzi ta sama rasa, co rządem Polski.
Mimo to z pewną Schadenfreude będziemy obserwować sukcesy gospodarcze Litwy po przyjęciu euro, tak jak obserwowaliśmy sukcesy Słowacji.
Admin.

Komentarzy 7 do “Litwa wprowadzi euro w 2015 roku?”

 1. Dlaczego Polsce nie wolno przyjąć Euro? Dlaczego przystąpienie do Unii Europejskiej zaszkodziło Polsce?
  ( http://myslnarodowa.wordpress.com/2013/02/24/dlaczego-polsce-nie-wolno-przyjac-euro-dlaczego-przystapienie-do-unii-europejskiej-zaszkodzilo-polsce/ )

  Tekst profesora Pawła Bożyka opublikowany niedawno na jednym z serwisów internetowych zaowocował zestawem ważnych refleksji nad ekonomicznymi i demograficznymi skutkami członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Dziś już nikt nie może mieć wątpliwości, że wejście do Unii Europejskiej było dla narodu polskiego katastrofą. Tymczasem trwają przymiarki do ostatecznego zniszczenia, już tylko formalnych, resztek suwerenności polskiej polityki gospodarczej. Przybierają one postać przystąpienia do Paktu Fiskalnego i przyspieszenia przystąpienia Polski do ERM-2 i w efekcie – do strefy Euro. W ostatnich tygodniach w głównych mediach prowadzona była agitacja za walutą Euro. Echa tej agitacji przetoczyły się przez wiele serwisów internetowych, niestety zabrakło kompetentnego i zwartego zaprezentowania niebezpieczeństw związanych z przystąpieniem do strefy Euro. Ten tekst, mimo że ma charakter polemiki, w sposób przystępny prezentuje wyżej wspomniane kwestie bez niedomówień. Zachęcamy do lektury.

  Redakcja Polskiej Myśli Narodowej

 2. Brat Dioskur said

  Powtorka z rozrywki?Idac wiec sienkiewiczowskim tropem znowu bedziemy mieli w Polsce „Zmudzina przy zarnach”,bo wprowadzenie euro na Litwie wyzwoili tam lawinowe bezrobocie a gdzie bedzie mozna najblizej znalezc jeszcze jakas prace? Ano w Polsce!

 3. Mariusz81 said

  Litwa i Polska jadą na tym samym wózku. Już kilka lat temu, zanim w Polsce zaczęto mówić o problemie emerytur i spadku urodzin/ludności, Litwa zaczęła doświadczać tego co w ostatnich latach i Polska. Litwa wyludnia się na potęgę. Niedługo będzie to kraj samych starych ludzi. Po co im te euro. Większość młodych i Litwinów w średnim wieku pracuje na zachodzie. Słowacy przejechali się na euro, ceny produktów wzrosły im tak, że bardziej opłaca się im przyjeżdżać na zakupy do Polski niż robić je u siebie. Tak samo będzie i na Litwie. Z kraju, w którym dobrze się dzieje, nie ucieka się do pracy za granicę. To się tyczy Polski, Litwy, Łotwy itd. Genialni politycy pewnie i na ten problem znajdą rozwiązanie. Sprowadzą czarnych, muzułmanów itp i ci będą żyli jak pączki w maśle, wszelkie świadczenia socjalne będą otrzymywać w euro. 😉

 4. JO said

  Oczywiscie, ze ta sama rasa Rzadzi „Litwa” co i PRL Bis. To Ta rasa Nas Polaryzuje wciskajac, ze ten Litwin i Ten Glupi Polak to Rozne Narody, niemalze Rozna Rasa i powinnismy tak naprawde wg Unych wzajemnie sie wymordowac dajac Pole Unym do Pelnego Rozwoju.

 5. JO said

  ad.2. Ano Pan sie Myli. Wejscie Litwinow do Unii to kolejny Krok w Ich, czyli Nas depopulacji z Ziem Naszych Ojcow, Naszych Odwiecznych Ziem. Londyn jest Pelen takich Litwinek co Maja w PRL Bis Rodziny, ktore kopuluja z Murzynami, Azjatami bo i pluja na swoj Kraj bo niby zrobil im krzywde a Litwin to ostatni samiec na ktorego takie by spojrzaly z Luboscia Patrzac na Czarnuchow…Bo w Mediach Takim Litwinkom powiedziano jacy to Litwini sa Zli a jacy Murzyni Dobrzy…jak Dobrze byc ateistka a jak Zle wierzyc w to co wierzyli Ojcowie, szczegolnie jak sie nie zna tej wiary a tylko mysli ze sie zna…

 6. Przecław said

  ad.4, 5.
  Trafił Pan w sedno.
  Nad tym aby wmówić „Litwinom”, „Ukraińcom” itp pracowała propaganda unych, zainstalowana w Berlinie i Wiedniu od czasu rozszarpania Polski w rozbiorach. Wcześniej jeszcze musiano wymyślić te „nacje” i nadać im nazwy, które do tamtego czasu oznaczały zupełnie co innego.

  Jeszcze przed tym opanowali ośrodki decyzyjne Rosji, aby pchnąć ją przeciw RP i doprowadzić do samowyniszczania się Słowian. Tak więc Rosja nie ma nic lepszego do roboty jak walczyć z Polską, a Chorwacja z Serbią.

 7. Maciej said

  Polsce nie grozi euro póki teke ministra ma gościu z city !! Spekulacja naszą walutą, którą umożliwia minister finansów, nie jaki Rotfeld daje ogromne zyski. Do 80 % procent polskiej waluty przechodzi przez londyńskie city w formie wymiany lub pożyczki. Gdybyśmy mieli euro to nie było by możliwe, Polska jest okradana spekulacyjnie … Zresztą zapoczątkował to Balcerowicz, więc nie ma czemu się dziwić … Póki co euro nam nie grozi, a te gadające łby w telewizji znów tylko mówią, od nich zależy wszystko, ale nie zrobią nic by poprawić los Polaków, bo to sługusy nie narodu, a kapitału …

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: