Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Liwiusz o Nie chcą umierać za pomniki…
  Listwa o Nie chcą umierać za pomniki…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Orędzie Jana Pawła II na upamiętnienie 100-lecia rocznicy Synagogi żydowskiej.

Posted by Marucha w dniu 2013-02-28 (Czwartek)

Jan Paweł II, Orędzie do Naczelnego Rabina Rzymu,z 23 maja 2004 r.:

Do najwybitniejszego dr Riccardo Di Segni, Naczelnego Rabina Rzymu.
Shalom!

Z wielką RADOŚCIĄ łączę się ze wspólnotą żydowską w Rzymie, która obchodzi stulecie [100 rocznicę] Wielkiej Synagogi w Rzymie, symbolem i przypomnieniem tysiącletniej obecności w tym mieście ludu Przymierza z Synaju.

Przez ponad 2000 lat Twoja społeczność była integralną częścią życia w tym mieście, może też POCHWALIĆ SIĘ najbardziej starożytną społecznością żydowską w Europie Zachodniej i odegraniem WAŻNEJ ROLI roli w SZERZENIU JUDAIZMU na tym kontynencie.

Dzisiejsze wspomnienie zatem nabiera SZCZEGÓLNEGO znaczenia …

Ponieważ nie jestem w stanie uczestniczyć osobiście, poprosiłem mojego wikariusza generalnego Camillo Ruiniego, do reprezentowania mnie, towarzyszy mu kardynał Walter Kasper, przewodniczący Komisji Stolicy Apostolskiej ds. stosunków z Żydami.
Formalnie wyrażam MOJE PRAGNIENIE, abym był z wami w tym dniu.

Oferując Ci moje pełne szacunku pozdrowienia, wybitny Dr Riccardo Di Segni,
kieruję moje serdeczne myśli do wszystkich członków Wspólnoty, ich prezydenta, pana Leone Elio Pasermana, oraz do wszystkich, którzy zebrali się, by raz jeszcze dać świadectwo ZNACZENIU i ŻYWOTNOŚCI religijnego dziedzictwa, które jest obchodzone w każdą sobotę w Wielkiej Synagodze w Rzymie …

Dzisiaj kierujemy żarliwe modlitwy do Przedwiecznego, do Boga SHALOM, tak że wrogość i nienawiść nie mogą mieć mocy nad tymi ,którzy zwracają się do NASZEGO OJCA Abrahama – ojca Żydów, muzułmanów i chrześcijan… [Herezja. – admin]

Nasze dzisiejsze spotkanie jest, jak to było, w ramach przygotowań do waszych bezpośrednich uroczystości Shavu’ot i naszej Pięćdziesiątnicy, które głoszą pełnię naszych odpowiednich uroczystości paschalnych. Niech te święta sprawią , abyśmy się łączyli modląc się paschalnym Hallel Dawida.

Dzisiejsza uroczystość, w której radość my WSZYSCY się OCHOCZO WŁĄCZAMY , wspomina pierwsze stulecie tej majestatycznej Synagogi .

Stoi ona nad brzegiem Tybru, świadcząc harmonią swych architektonicznych kształtów, o wierze i CHWALE WSZECHMOCNEGO. .

Wspólnota chrześcijańska w Rzymie, przez Następcę Piotra, łączy się z WAMI dziękując Panu za tę SZCZĘŚLIWĄ OKAZJĘ ,[100 rocznica synagogi!].

Jak powiedziałem podczas wspomnianej wizyty, pozdrawiamy was jako naszych “umiłowanych braci” w wierze Abrahama, naszego Patriarchy .

WY NADAL JESTEŚCIE, (kontynuujecie być), pierworodnym ludem Przymierza ,
(Liturgia Wielkiego Piątku, modlitwa powszechna, do Narodu żydowskiego) …

[Te przyjazne stosunki] sprawiają, że jesteśmy zjednoczeni w upamiętnieniu ofiar Shoah ,zwłaszcza tych, którzy byli wyrwani od swoich rodzin i od swojej ukochanej gminy żydowskiej w Rzymie w październiku 1943 r. i internowani w Auschwitz .

Niech pamięć ich będzie błogosławiona i skłoni nas do pracy jako bracia i siostry …

Kościół nie wahał się wyrazić głębokiego smutku z powodu “upadku swoich synów i córek, w każdym wieku”, i jako akt skruchy, poprosił O PRZEBACZENIE ZA ICH ODPOWIEDZIALNOŚĆ , w jakikolwiek sposób związaną z plagą anty-judaizmu i anty-semityzmu…

Osservatore Romano ,czerwiec 2, 2004, strona 7.

Wojtyła-Katz na modlitwie do swojego boga Talmudu pod ścianą płaczu w Jerozolimie.

Za http://stopsyjonizmowi.wordpress.com

Komentarze 143 do “Orędzie Jana Pawła II na upamiętnienie 100-lecia rocznicy Synagogi żydowskiej.”

 1. Kudlaty said

  Nie wprzęgajcie się w jarzmo z niewiernymi. Cóż bowiem za uczestnictwo sprawiedliwości z nieprawością? Albo co za łączność światła z ciemnością? Lub co za ugoda Chrystusa z Belialem? Albo co za udział wiernego z niewiernymi? I co za zgoda Kościoła Bożego z bałwanami?
  (Św. Paweł Apostoł, 2 Kor. VI, 14-16).

 2. Kudlaty said

  Żydzi są tymi, którzy ani nie uznają Syna Bożego za swojego Mesjasza i Odkupiciela świata, ani nie wierzą w trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej, i dlatego pozostają w ciemnościach. O nich to Chrystus Pan mówi: Zaniechajcie ich, boć ślepi są i przewodnicy ślepych (Mt. XV, 14).
  O. Jan Dirckinck SI,

 3. Kudlaty said

  Synagoga żydowska – siedlisko demonów

  Wiem, że nawet i dziś wielu poważa żydów, a obrzędy ich za godziwe uznaje; toteż spieszę, by wykorzenić to zgubne mniemanie. Powiedziałem, że synagoga nie proponuje niczego co by ją czyniło lepszą od teatru, i biorę Proroka za świadka: żydzi nie są godniejsi zaufania niż prorocy. Co zatem mówi Prorok? (…) [splugawiłaś ziemię wszeteczeństwami twymi i złościami twymi] (…) pokazałaś czoło wszetecznej niewiasty, wyzbyłaś się wstydu (Jer. III, 2. 3). Miejsce, gdzie przebywa wszetecznica to miejsce rozpusty; lecz to mało powiedzieć, że synagoga jest miejscem rozpusty i teatrem; jest ona ponadto jaskinią zbójców i schronieniem dzikich bestii. Gdyż powiedziane jest: [Jaskinią zbójców stał się ten dom] , Dom twój stał się dla mnie jaskinią hieny (Jer. VII, 11), nie tylko dzikiego zwierzęcia, ale zwierzęcia nieczystego. I dalej: Opuściłem dom mój, zostawiłem dziedzictwo moje (Jer. XII, 7). Otóż, kiedy Bóg opuszcza, jakaż nadzieja zbawienia pozostaje? Gdy Bóg opuszcza jakieś miejsce, owo miejsce staje się siedliskiem demonów. Wprawdzie, utrzymują stanowczo, że i oni wielbią prawdziwego Boga; lecz niech Bóg broni, byśmy to i my twierdzili! Żaden żyd nie wielbi Boga. Sam Syn Boży to oświadcza. Gdyż mówi: Gdybyście bowiem Ojca mego znali, to byście i mnie znali, ale ani mnie nie znacie, ani Ojca mojego (Jan. VIII, 19). Jakież nad to wiarygodniejsze świadectwo mógłbym przytoczyć?

  Skoro bowiem nie uznają Ojca, ukrzyżowali Syna i odrzucili asystencję Ducha Świętego, któż zatem śmiałby zaprzeczyć, że synagoga jest siedliskiem demonów? Bóg nie jest wielbiony w tym miejscu, wręcz przeciwnie! Lecz odtąd to chram bałwochwalstwa; niektórzy tymczasem zbliżają się do tych miejsc jakby do sanktuarium.

  Św. Jan Chryzostom

 4. Boryna said

  Dlatego w ekspersowym tempie chcą go uczynić świętym

 5. JO said

  A Zydzi Kafel I Bizon pracuja mocno w Gajowce by przekonac Nas do Swietosci JPII, bo jak nie to to jak ” nóż w Serce Polski”…..

  My wszyscy Grzeszymy mieszajac sie z Zydami, robiac z nimi interesy , wpis zajac iCh chociazby do Gajowki I innych miejsc, Naszych Domow, iCh Mowe Zmijowa, iCh slowa, zdania, wypowiedzi Talmudyczne pelne Obludy, Falszu, ktore sa zaprzeczeniem nakazu…tak, tak, nie, nie….

  I my z tego powodu I nasze dzieci porosimy konsekwencje…..

  Precz z Kaflami, Precz z Bizoniami…Precz z Zydami , Won z Naszych Domow, won z Naszych Ziem, Krolestw

 6. Filoz Alfabeta said

  I właśnie pod śćiane płaczu zaprowadziła go fenomenologia apostaty Schelera. No,ale co tu się dziwić,jeśli ta pseudofilozofia wymaga epoche,czyli redukcji fenomenologicznej. Mówiąc po ludzku,trzeba wszystkie swoje wcześniejsze założenia o funkcjonowaniu świata,także w kontekście religijnym wziąść w nawias,czyli chwilowo odrzucić,zawiesić.
  Znaczy odrzucamy przekonania ,które uważamy za prawdę,dopuszczając falsz.
  I teraz jest moment do kreowania nowej filozofii,która będzie zdecydowanie syntezą tej zawieszonej i tej nowej czyli powstanie jakaś heglowska deformacja ,tak ukochana przez marksizm.
  No,a potem to już można chrzanić w Osobie i czynie,zamiast trzymać się prostej nauki chrześcijańskiej.

 7. GHJ said

  ad.5 niech Kafel moze cos powie o sw Maksymilianie Kolbe ktorego cialo po smierci wedlug naocznych swiadkow trzy razy probowano skremowac bez skutku w nie naruszonym stanie zostalo pochowane na terenie obozu kilka razy podejmowano proby odnalezienia miejsca pochowku niestety zydostwo ktore grasuje na terenie obozu skutecznie blokowalo te proby

 8. JO said

  Ad.7. Niech Kafel w ogole nic sie nie wypowiada. On nie jest Polakiem, nie jest Katolikiem a Zydem, z ktorymi nam Rozmawiac I sluchac- czytac iCh nam nie wolno. Sieje taki toksyny, mowa jego jest Zmijowa, jest choragiewka, obludnikiem! Po prostu Zydem , ktory za Ojca Ma Mistrza Klamstwa.

  Na Tle Bizonia widac te oblude doskonale. Uwiarygadniaja sie ” antysemityzmem” …

 9. Miroslaw Bernard D said

  Dlaczego JPII robil takie rzeczy ? Dlaczego Pan Bog dopuszcza by kosciolem kierowali tacy papieze. Moze kosciol musi zostac upokorzony zanim znowu powstanie.

 10. Filoz Alfabeta said

  O.Karol Surowiecki o filozofii żydowskiej,napisane w 1824,prorocze słowa :

  Wszystkie naszych Sofistów chcąc okryślić miny,
  Musiałbym tu nie Rozdział, lecz Traktat na­pisać,
  Szczęście więc że nie widzę koniecznej przy­czyny,
  Gdy łatwo resztujące z praktyki wyczytać.
  Cokolwiek dzisiaj cierpi Religia,
  Wszystko się na tych manewrach rozwiia,
  Które filozofizm ułożył,
  By Cnotę z Wiarą umorzył.

  * * *

  Jednego tylko punktu zamilczeć nie mogę,
  Stąd że nazbyt potężnie rozum w oczy bije,
  By prawy Chrześcijanin nie miał padać w trwogę.
  Uczy go Religijna Tradycja w czyje
  Ręce się Świat Chrześcijański dostanie,
  Gdy Antychrysta Królestwo nastanie:
  Będzie to Lud Izraelski,
  Na głowę nieprzyjacielski.

  * * *

  Otóż już dzisiaj widziem, jak podnosi karki,
  Przez Manewr filozofizmu ten Naród złośliwy,
  Widziem go dziedziczący Dobra, Wsie, Folwarki,
  Więcej niż kiedy do zdzierstw, oszukaństw skwapliwy.
  Któż będzie wątpił, że już kapitały
  Zgromadza w myśli ażeby Świat cały
  Pod swoje jarzmo zakupił,
  I Chrześcijan z skóry łupił.

  * * *

  Wspomniałem że to jest sprawka filozofizmu,
  Jeżeli kto nie wierzysz, wykażę na dłoni.
  Ta Sekta prowadzi Świat wprost do Synkretyzmu,
  Czyli zgody Wiar wszystkich, która łatwo skłoni
  Zdurzoną głowę do Approbaty,
  Najgłupszych zasad dzisiejszej Oświaty:
  Tem więc samem i dokaże,
  Czego żądają Sektarze.

 11. Tralala said

  ad 9
  dlaczego Pan Bog ? Ba, dopust Bozy!

  A dlaczego JP II? Tez mnie to intryguje.

  A propos tlumaczenia przez Benedykta XVI Vaticanum 2 : wszystko wina dwiennikarzy…
  http://zniepokalana.blogspot.fr/2013/02/uwazaja-nas-za-durni-czesc-2.html

 12. JO said

  Ad.9. Kosciol NIGDY nie zostanie upokorzony, bo Kosciol to CHRYSTUS- Prawda, Droga, Zycie.

  Pan Mowi o sobie I innych ludziach…..Pan mowi o tych co sa POZA Kosciolem…

 13. przelewy do polski said

  W sowim zyciu nie myslalem ze Papież może miec taki wpływ na dzieje ludzkosci. Nasz Polski Jan P Drugi miał ogromne. Czy kolejny bedzie umial zblizyc ludzi do Boga? 3mam kciuki zeby tak sie stało. W obecnym swiecie zatracamy sie na materializmie a sfera duchowa daleko z tylu.

 14. marta15 said

  ad 12 Chrystus tez zostal zniewazony, wyszydzony, upokorzony przed swoja smiercia na krzyzu, ktora byla jedna z najbardziej haniebnych rodzajow smierci.
  Moze Kosciol ma byc poddany probie na zasadzie oddzielnia ziarna od plew??
  Kosciol zmartwychwstanie, w chwale i blasku, tak jak Chrystus Zmartwychwstal.
  A takich mamy papiezy, jaka jest nasza wiara.
  Odrzucilsmy Boga z naszeych serc, dusz, rodzin, instytucji, spoleczenstw, swiata,
  a terez boimy sie, bo rzeczywistosc, jaka sobie zgotowalismy , bez Niego , przeraza nas. Bo natura nie znosi pustki. Na miejsce Boga wszedl Jego odwieczny wrog, ktory krazy jak lew ryczacy. Z Nowego Poganstwa staczamy sie coraz bardziej w swiat satanizmu.

 15. marta15 said

  NIESAMOWICIE WAZNE video.
  Apokalispa sw Jana mowi w rozdziale 17, dotyczacym losow Kosciola, o siedmiu krolach.
  http://www.nonpossumus.pl/ps/Ap/17.php
  „I siedmiu jest królów:
  pięciu upadło,
  jeden istnieje,
  inny jeszcze nie przyszedł,
  a kiedy przyjdzie, ma na KROTKO pozostać” (17:10)
  Ci KROLOWIE , to papieze, poczawszy od podpisania tzw traktatu Lateranskiego 11 LUTEGO , 1929 , ktore uczynilo z Watykanu oddzielne, niezlezne panstwo.
  Od tej pory papieze , poczynajac od Piusa 11. byli niejako tez zarzadcami/krolami owego panstwa.
  „…Laterańskie traktaty (1929), porozumienie zawarte w Rzymie 11 II 1929 w Pałacu Laterańskim pomiędzy Włochami a Stolicą Apostolską. …
  Na mocy traktatu utworzono Państwo Watykańskie (Città del Vaticano) z pełnią suwerennej władzy i jurysdykcji na terenie Stolicy Apostolskiej …”
  http://portalwiedzy.onet.pl/22315,,,,lateranskie_traktaty,haslo.html
  Od podpisania traktatu lateranskiego do teraz byl0 SIEDMIU papiezy/krolow, z ktorych ostatni (Benedykt 16) nagle, bez zadnych wstepnych zapowiedzi zrezygnowal ( ma na KROTKO POZOSTAC) , tego SAMEGO dnia (11 LUETGO) gdy zostala podpisana umowa lateranska w 1929 roku.
  Tego dnia blyskawica uderzyla tez dwukrotnie w kopule sw Piotra.

 16. marta15 said

  tu video

 17. marta15 said

  a Benio 16, jako ze mu juz sie znudzilo papiezowanie, stwierdzil ,ze ostawi sobie biala sutanne, tytul etc, ale buty se zmieni bo stare niewygodne som.
  Co za cyrki ta sekta wyprawia ,to az sie chce smiac.
  Ale zaczadzencow nic juz nie dziwi. Jakby jawnego sataniste wybrali na miejsce Benia 16 , to tez beda klaszczec i cmokac z zachwytu ,ze „kosciol” niby juz taki nowoczesny sie stal, z ciemnego grodu wyszedl i swiatlem (lucyferianskim) sie oswiecil.
  u la la .

  http://www.fronda.pl/a/nowy-tytul-i-ubior-benedykta-xvi-po-rezygnacji,26529.html

 18. RomanK said

  JOjne…oblesny chamie parchaty….znalazlem sposob zeby ci pomoc:
  Wleziesz w” rozwarte krocze”…moze byc krowy…trudno musisz jakos sie wepchac……potem dopuscimy byka,,,,,..i byc moze cie przerobi:-))))
  Nie ma co prawda zadnej gwarancji..ale jak chcesz- mozesz sprobowac,inaczej zostaniesz tym czym jestes..zwyklym trefnym wieprzkiem dotknietym sexualnymi dewiacjami , ze zdolnoscia widzenia ludzi golymi w kosciele:-)))) co powoduje bolesne obrzeki twego przyrodzenia:-)))))) i przejmowanie przez nie funkcji mozgu:-))))

 19. libro77 said

  Panie Gajowy, milczy Pan po takim wpisie? Ja niestety uważam, że JP II był mądrzejszy i lepszy i większy od większości z nas, a nawet przypuszczalnie od Pana.

 20. libro77 said

  Benedykt XVI to jeden z największych ludzi, jacy kiedykolwiek się narodzili.

  Zaraz po księdzu Wekslerze-Waszkinelu; obecnie w Izraelu – admin

 21. marta15 said

  ad 19 pana wpis znakomicie wpisuje sie w totalna glupote, jaka wiekszoc zaczadzencow zyjacych w kraju nadwislanskim przejawia.
  Niech pan sie odczepi od pana gajowego i przestanie nam tu promowac czlowieka ,ktory przez ponad 25 lat skutecznie przyczynil sie do rozwalania Prawdziwej wiary i Prawdziwego Kosciola.

 22. Jacek said

  Karol Wojtyla byl pospolitym oszustem, typowym zydowskim kretaczem.
  Jako pasterz udawal Katolika, a wierzyl w cos zupelnie innego niz owce ktore prowadzil.
  Klamal, a to jest grzechem.
  Niszczyl w sposob swiadomy Wiare Katolicka i Kosciol Katolicki.
  Nie wierzyl w boskosc Jezusa Chrystusa. A jego Maryjnosc to byl tylko parawan za ktorym sie ukrywal jako czlowiek zakalmany i pokretny.

 23. marta15 said

  …Trzy niepokojące aspekty rezygnacji Benedykta

  Wśród innych problemów, są trzy niepokojące aspekty rezygnacji Benedykta.

  1) To przeczy aspektowi OJCOSTWA, które jest w natura tej pozycji.
  W 1980, biskupi ze Wschodnich Rites nie byli zadowoleni, kiedy Watykan zmusił ich do przyjęcia obowiązkowego przejścia na emeryturę w wieku 75 lat.
  Jak jeden kapłan z Eastern Rite wyjaśnił mi, „ojciec rodziny nie MOZE przejść na emeryturę.”

  2) Upodabnia sie do CEO z korporacji, ktory ustepuje i dryfuje an na emeryturę,
  co daje wrażenie jeszcze bardziej świeckich struktur przyjętych przez Kościół.

  3) To otwiera drogę do nadużyć. Nawet jeśli weźmiemy papieża Benedykta na słowo, że rezygnuje, bo naprawdę wierzy, że nie ma siły, aby kontynuować , ustanawia to precedens do zmuszania „dobrego” papieża do przejścia na emeryturę pod pretekstem złego stanu zdrowia…………………………..”

  http://www.cfnews.org/page88/files/1cfa0db49ff264b02adeac27a6ea94f3-59.html

 24. marta15 said

  „..Wydaje się jasne, że papież Benedykt myślał o „przejściu na emeryturę” przez jakiś czas. W dniu 29 kwietnia 2009 roku, zatrzymał się, by odwiedzić grób papieża św Celestyna V, papieża który abdykował swój urząd w 1296 roku. Benedykt modlił się przy grobie i opuścił palium, symbol jego władzy jako Biskup Rzymu, na szczycie grobu Celestyna. W dniu 4 lipca 2010 roku, odwiedził Katedrę Sulmona, niedaleko Rzymu i modlił się przed relikwiami Celestyna V.

  Chiesa’s webpage informuje ze historyk KK, Roberto de Mattei wyraża swój głęboki niepokój zwiazany z rezygnacją Benedykta. Podczas gdy akceptuje jego „legalnośc”, de Mattei zauwaza ze historycznego punktu widzenia, rezygnacja Benedykta „wydaje się NIE być w absolutnej ciągłości z tradycją i praktyką Kościoła”.Jest jej dyskontynuacja.

  „Nie można dokonać porównania albo z Celestyna V, który zrezygnował z pozycji papieza po tym jak zostal on tam zacigniety ze swego zycia jako pustelnik w celi, albo z Grzegorzem XII, który został zmuszony do dymisji w celu rozwiązania bardzo poważnego problemu Wielkiej Schizmy Zachodniej. Były to wyjątkowe przypadki.
  Co jest wyjątkiem w działaniach Benedykta XVI? Oficjalny powod, wyryty w jego słowach z lutego 11, wyraża więcej REGULE niz wyjatek.

  Jest to „REGULA”, ktora zbiega sie z „siłą zarówno ciała i umysłu.”. Ale pozostaje pytanie.
  „W ciągu dwóch tysięcy lat historii KK, ilu papieży panowalo w dobrym stanie zdrowia i nie był świadkiem upadku ich uprawnień i nie cierpiało na choroby i moralne próby każdego rodzaju? Dobre samopoczucie fizyczne NIGDY NIE BYLO kryterium zarządzania Kościołem. CZY tak sie zacznie za Benedykta XVI? ”

  Jeśli tak się stanie, pisze de Mattei, działania Benedykta XVI wywolaja impakt „nie tylko innowacyjny, ale i rewolucyjny”:

  „Obraz Papieskiej instytucji, w oczach opinii publicznej na całym świecie, bedzie w rzeczywistości pozbawiony swojej SWIETOSCI , i ma byc oceniany podlug kryterium nowoczesności”.
  De Mattei stwierdza, że to ​​byłoby osiągniecie CELU WIELOKROTNIE PRZEDSTAWIANEGO PRZEZ Hans Kunga i innych postępowych teologów:
  czyli ” ograniczenie roli papieża „do prezesa izby administracji”, czysto arbitrażowej roli, ktoremu towarzyszy stały Synod Biskupów obradujących z uprawnienia. „

 25. marta15 said

  SEkta watykasnka i jej anty-papieze aktywnie zajmowali sie budowa jednej, globalnej, lucyferianskiej religii.
  „..B-16 w swojej pseudo-encyklice „Caritatis veritate” z 29 czerwca 2009 roku pisał:

  „Koniecznym jest wprowadzenie jednej, prawdziwej władzy politycznej w świecie (…) władza ta musi być uznawana przez wszystkich i musi posiadać skuteczną siłę (…). Oczywiście musi mieć prawo do egzekwowania swoich decyzji”.

  Kilku autorów, takich jak Pierre Virion, markiz de la Franquerie lub Leon de Poncins, bardzo wyraźnie wykazują, że New World Order jest ściśle związany z ustanowieniem jednej religii uniwersalnej.
  Więzi pomiędzy Watykanem a URI (Inicjatywa Zjednoczonych Religii) wchodzą właśnie w ten masoński i gnostycki projekt mający na celu ustanowienie jednej religii światowej..”

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2013/02/28/zydomasonska-rewolucja-w-pseudo-kosciele-katolickim-zyd-ratzinger-tauber-promotorem-globalnej-religii-noahickiej/

 26. Jacek said

  Ściana Płaczu (najświętsze miejsce judaizmu) nie jest pozostałościa Świątyni Jerozolimskiej. Zachowane mury nie są tez fragmentem drugiej świątyni wybudowanej na wzgórzu Moria.
  Ściana Płaczu to ruiny twierdzy Antonia.
  Pan Jezus nie kłamał mowiac ze po swiatyni nie zostanie kamien na kamieniu.
  Ściana Płaczu to miejsce kultu Lucyfera.

 27. marta15 said

  http://www.mostholyfamilymonastery.com/apocalypse.php

  “Czy Watykan sekta II jest ta Nierzadnica Babilonska o ktorej prorokowano w Apokalipsie?
  Apokalipsa 17:4 – “A kobieta była ubrana dokoła z fioletowym i szkarłat, złocone złotem i szlachetnymi kamieniami i perłami, mając kubek złoty w ręce, pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu.”

  Żaden z punktów, które następują nie sa konieczne do udowodnienia, że ​​Watykan2 i jegoanty-papieze nie są katolikami. Dowody doktrynalne pokryte w tej książce dowodza tego w szczegółach. Jednak punkty, które ponizej następują, są interesujące i pouczające, ponieważ przyczyniają się do dalszego wyjaśnienia, dlaczego ten katastrofalny kryzys ma miejsce, i co z tym począć.

  Apokalipsa 17:1: “I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, którzy mieli siedem czasz, i mówił do mnie, mówiąc: Chodź, pokażę ci potępienie wielkiej wszetecznicy, która siedzi na wielu wodach …”

  Rozdziały 17 i 18 Apokalipsy mowia o niesamowitym proroctwie o “wielkiej nierządnicy” lub “kurwy Babilonu”, która pojawi się w ciągu ostatnich dni z miasta siedmiu wzgórz.
  Rzym zbudowano na siedmiu wzgórzach. Dlatego w całej historii Rzymu, został on zidentyfikowany jako miasto siedmiu wzgórz, o którym mowa w Apokalipsie.
  Na podstawie tego, protestanci przez wieki OSKARZAJA Kościół katolicki o bycie Dziwka Babilonu. Ale protestanci są w BLEDZIE , oczywiście, ponieważ Kościół katolicki JEST NIESKAZITELNY.
  Oblubienica Chrystusa to jeden Prawdziwy Kościół, ktory Chrystus założył.
  Nierzadnica Babilonska , ktora Objawienie Apokalipsy opisuje jest jednak ta FALSZYWA Oblubienica ,
  Counter Church (przeciwstawienie/zaprzeczenie -Kościola) – który pojawia się w ostatnich dniach w celu oszukania katolikow ) , niszczenia wiary i popelniania duchowych cudzołóstw.

  1. Kurwa siedzi na wielu wodach.

  Jak widzieliśmy już, wielki nierządnica siedzi “na wielu wodach”. Apocalypsemowi nam czym ” te wody” są.

  17:15 Apocalypse – “I rzekł do mnie: Wody, które widziałeś, gdzie Nierządnica siedzi, TO SA ludy i narody, i języki.”

  “Narody, ludy i języki” to sugestywny obraz globalnego wpływu, coś, co ma wpływ na wszystkie krańce ziemi.
  Natychmiast Rzym i Kościół katolicki przychodzą na mysl. Powszechna misja Kościoła katolickiego włączyła wiernych ze wszystkich ludów, narodów i języków.

  Papież Pius XII, Fidei donum (# 46), 21 kwietnia 1957: “Teraz, nasza święta Matka Kościół jest Matką” wszystkich narodów, wszystkich narodów, jak i poszczególnych osób … “[1]

  A ponieważ Rzym jest siedzibą Kościoła powszechnego, jeśli Rzym zostałyby przejęty przez anty-papieża, który nałoży nową religię, to może to następnie wpłynąć na niemal wszystkie ludy narody i języki w ich duchowej niewierności.
  Dlatego Nierządnica siedzi na narodach, ludach i językach.
  W rzeczywistości Sobór Trydencki nieomylnie potwierdza naszą przeczucie – że wody, na których siedzi nierządnica są związane z niemal powszecha, uniwersalna przestrzenia, jaka w ostateczne dni, podrobiony Kościół katolicki miałby, jeśli anty-papież lub zestaw anty-papiezy z powodzeniem zawladneliby Rzymem..

  Papież Pius IV, Sobór Trydencki, Sesja 22, albo o Najświętszej Ofierze Mszy świętej:
  “święty synod napomina następnie kapłanów, że zostało przepisane przez Kościół aby mieszac wode z winem, które to mają być oferowane w kielichu, nie tylko dlatego,ze Wierzymy, ze Chrystus Pan to zrobił, ale także dlatego, że woda pochodzi z Jego boku razem z krwia, ponieważ przez to mieszanie przypominamy ten sakrament .
  . A ponieważ w Apokalipsie błogosławionego Jana ludy NAZYWANE SA WODA [Ap. 17 :. 1, 15], unia wiernych z Chrystusem, ich głowa, jest reprezentowana “[2]

  Zauważ, że Sobór Trydencki nieomylnie ogłasza, że ​​wody Apoc. 17:1,15 maja reprezentować unię wiernych z Chrystusem, innymi słowy,WODY REPREZENTUJA Kościół katolicki.
  Wielka nierządnica SIEDZI NA TYCH WODACH!
  Dlatego ze jest wiary katolickia to wielka nierządnica siedzi na Kościele katolickim, który JEST, ona utrudnia, blokuje, hamuje i próbuje zastąpić KK nia sama . Jest to doskonały opis fałszywego Kościoła, który powstał z Soboru Watykańskiego II, który z powodzeniem oszukuje większości świata do myślenia, że TO JEST prawdziwy Kościół katolicki.

  Zrozumienie, że “wody” Apokalipsy reprezentują narody, ludy i języki Kościoła katolickiego, może być kluczem do zrozumienia innych ważnych wersetów w tej książce. Na przykład, Ap. 18:17 Rozmowy o tym, jak kapitanowie i marynarze płakali nad zniszczeniem wielkiego miasta.

  Apokalipsa 18:17 – “Dla w ciągu godziny są tak wielkie bogactwo do niczego, a każdy kapitan statku, i wszystko, żagiel do jeziora, i marynarze, i tyle, ile pracy w morzu, stał z daleka, i zawołał, widząc, miejsce jej pożaru, mówiąc: Jakie miasto jest jak na tym wielkim mieście “?

  Kapitanowie, sternicy, marynarzy i inni , które pracują na morzu stanowią ci, którzy pracują z duszami w Kościele katolickim, czyli kapłani, zakonnicy, itp. Płaczą nad spustoszeniem Rzymu i zastanawiaja się, jak w tak krótkim czasie, został on zniesiony w dół.

  2. Kurwa siedzi na miescie siedmiu gór.

  Apokalipsa 17:9 – “I tu jest zrozumienie, że mądrość Siedem głów to jest siedem gór, na którym siedzi kobieta, i siedmiu jest królów.”.

  Jak stwierdzono wcześniej, Rzym zbudowano na siedmiu wzgórzach. Ponieważ wielka nierządnica siedzi na miascie siedmiu wzgórz, wielka nierządnica siedzi na samym Rzymie – centrum jedności Kościola i domu papieży…

 28. marta15 said

  Papież Benedykt XIV, Apostolica Constitutio (# 4), 26 czerwca 1749:
  “… Kościół Katolicki jest oznaczona przezsame miasto Rzym, w którym obecność ciała tego apostoła [Piotra] jest starannie czczona …” [3]

  Co ciekawe, tylko Rzym ustępuje/ulega wielkiej nierządnicy z Ostatnich Dni – czyli, ustepuje po rewolucji Soboru Wat. II,.
  Dlatego nierządnica jest wspomniana tylko w księdze Apokalipsy. I dlatego Pismo Święte mówi o “upadku” Babilonu.

  Apokalipsa 18:2 – “I zawołał donośnym głosem silnym, mówiąc: Wielki Babilon upadł, upadł, i stał się siedliskiem demonów i kryjowka każdego nieczystego ducha, kryjowka nieczystgo i nienawistnego ptaka “.

  Babilon został historycznie traktowane jako zakodowana nazwa Rzymu.

  1 Piotra 5:13 – “Kościół, który jest w Babilonie razem z wami wybrana, Pozdrawiam was: i tak doth mój syn Mark”.

  Badacze Pisma Świętego zrozumieć, że Piotr pisał ten list z Rzymu, który nazywa on “Babilon”.
  Dlatego Rzym to Babilon i Babylon upadl. Ale jeśli UPADL , to znaczy, ze kiedyś STAL MOCNO.
  I czyz nie jest to prawda?
  Przed jego upadkiem, Rzym (Babilon) był ostoją katolicyzmu i centrum chrześcijaństwa – wspaniałe miasto…..
  .

  Wielkie miastoto jest Rzym. Historycznie, żadne inne miasto nie orzekalo nad królami ziemi podobnie jak w Rzymie, który ma prymat duchowej i kościelnej ,którym wszystkie narody muszą podlegać.

  Papież Leon XII, Quod Hoc ineunte (# 6), 24 maja 1824:
  “Przyjdźcie zatem do tego świętego Jeruzalem, kapłańskiego i królewskiego miasta,ktore swieta święta siedzibą Piotra uczynila stolica świata. Prawdziwie rządzi ono szerzejza pomoca boskiej religii niż ziemskiej dominacji”.

  I czy królowie ziemi chca zaakceptować lub nie, wszystkie ludzkie istoty muszą podlegać władzy duchowej Kościoła katolickiego, która (gdy jesttam prawdziwy papież) jest wykonywana z Rzymu.

  Bonifacy VIII, Unam Sanctam, 18 listopada 1302:
  “Teraz, w związku z tym oświadczamy, ustalamy i uznajemy, że ​​dla każdej istoty ludzkiej jest koniecznym do zbawienia, aby podlegać Biskupem Rzymu”. [5]

  Więc upadek wielkiego miasta jest upadkiem Rzymu z wiarą katolicką.
  To NIE JEST upadek Kościoła Katolickiego, gdyz Kościół katolicki MOZE ISTNIEC bez Rzymu.
  ON może być zredukowany do ostatków/garstki/reszty, tak JAK TO JEST przewidywane przez Naszego Pana, kiedy On mówi o końcu świata (Łk 18:8).
  Rzym/Watykan , z drugiej strony, NIE może istnieć bez katolicyzmu.
  BEZ niej, on staje się niczym więcej niż ” siedliskiem demonów i kryjowka każdego ducha nieczystego, kryjowka każdego ptaka nieczystego i nienawistnego” (Ap 18:2).

  Matka Boża z La Salette, 19 września 1846, potwierdza te objawienia Kościoła Katolickiego: “Rzym straci wiarę i stanie się siedzibą Antychrysta”.

 29. marta15 said

  cd. tlumaczenia.
  —-
  “..3. Kurwa jest kobieta.

  Apokalipsa 17:6-7 – “I widziałem kobietę pijana KRWIA SWIETYCH i KRWIA świadków JEZUSA, a ja zastanawiałem się, kiedy widziałem ją, z wielkim podziwem i Anioł.. mi powiedzial: Dlatego, ze sie zastanawiasz, powiem ci tajemnicę Niewiasty i Bestii, która ją nosi, a ma siedem głów i dziesięć rogów? “.

  Jeśli prawdą jest, że Nierządnica Babilonu jest fałszywym Kościółem katolickim, który rozpoczął się od rewolucji Soboru Watykasnkiego 2, (na co dowodow jest mnostwo, w tej ksiazce opisanych),to miałoby sens, że ta apokaliptyczna jednostka opisana jako kobieta/nierzadnica , jest w kontrascie z inną kobietą – jej przeciwieństwem – Kościołem Katolickim.

  Bonifacy VIII, Unam Sanctam,z 18 listopada 1302: [. Cant 6:08] “.
  ” Jedna jest gołębica moja, doskonała moja. Jedna ona jest matką, wybral ja ten ,ktory ja zrodzil, co oznacza jedno Mistyczne Ciało, którego głową jest Chrystus, z Chrystusa rzeczywiście, jako Boga “.

  4. Kurwa jest matka.

  Apokalipsa 17:5 – “A na jej czole było napisane: nazwa. Tajemnica; Wielki Babilon, matka cudzołóstwa i obrzydliwości ziemi”

  Katolicy zawsze kierowali sie do Kościoła JAKO MATKI.

  Papież Leon XIII, Satis Cognitum (# 16), 29 czerwca 1896:
  “Niech nas miłuje Pan Bog nasz, Miłujmy Jego Kościół. Pana jako naszego Ojca, Kościół jako NASZA Matkę” [7]

  Papież Pius XI, Mortalium animos (# 11), 6 stycznia 1928:
  “Jeśli, jak to wciaz powiadaja , pragną zjednoczyć się z nami , dlaczego oni nie przyspiesza wejścia do Kościoła,” Matki i mistrzyni wszystkich wiernych “?” [8]

  Papież Pius XII, Mystici Corporis Christi (# 66),z 29 czerwca 1943:
  “Oczywiście kochająca Matka JEST BEZ SKAZY w sakramentach, przez które ona rodzi i karmi swoje dzieci, w wierze, która była ZAWSZE ZACHOWANA NIETKNIETA …” [9]

  W istocie, Kościół rzymski jest specyficznie nazywany “MATKA i OBLUBIENICA” wszystkich kościołów (tj. wszystkie Kościoły partykularne (lokalne),bedace w komunii/jednosci z Kościołem katolickim .

  Papież Leon XIII, Exeunte Iam Anno (# 2), 25 grudnia 1888:
  “… Kościół rzymski, matka i OBLUBIENICA wszystkich Kościołów …” [10]

  Jest dość oczywiste, że Apokalipsa opisuje KURWE Babilonu jako “Matka cudzołóstwa”, ponieważ PODROBIONY/falszywy Kościoła okupuje Rzym, gdzie prawdziwym papieżom normalnie przewodzi Matka Kościoł. Rzym stał sie matka -rozupstnica w prawie powszechnym fałszywym Kościele katolickim w Ostatecznych Dniach.
  I widzimy to tak: cudzołóstwoczyli apostazja duchowa z Podrobionego/falszywego Kościoła zaczyna się w Rzymie, a następnie rozprzestrzenia się na wszystkie lokalne kościoły sfałszowanej sekty
  . Na przykład: religijny indyferentyzm praktykowany w Rzymie, jest rozłożony na resztę fałszywego Kościoła.

  Tak więc, jak Kościel katolicki jest naszą kochającą Matką, kurwa jest Matka cudzołóstwa. A jak Kościół katolicki jest Matką wszystkich wiernych, kurwa jest Matką niewiernych to znaczy tych, którzy porzucili Kościół i przyjeli nową , falszywa religię sekty watykanskiej,
  (po-soborowego Watykanu 2).

  5. Kurwa jest odziana w purpurę i szkarłat.

  Apokalipsa 17:4 – “A kobieta była ubrana dokoła w fiolet i szkarłat, złocony złotem i szlachetnymi kamieniami i perłami, mając kielich złoty w ręce, pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu.”

  Apokalipsa 18:16 – “A mówiąc: Biada , że wielkie miasto, które nosiło odzienie z bisioru i purpury, i szkarłatu, i było pozłacane złotem i drogimi kamieniami, i perłami!”.

  Być może jest to jeden z najbardziej odkrywczych wersetów Apokalipsy.
  W Kościele katolickim, biskupi i kardynałowie nosza stroje fioletowe i czerwone (szkarlatne))! Zauważ, że są odziani “wokoło” ,(w pasie) ,w tych kolorach.

  Wybierając się do opisania Kurwy Babilonu jako kobiety “Odzianej w bisior i purpury, i karmazyn,” Bóg, daje nam jasny sygnał, że kurwa jest ubrana w barwy prawdziwych biskupow i kardynalow. Bóg daje nam wyraźny sygnał, że kurwa jest ubrana w te kolory, bo ZEWNETRZNIE ona daje wszystkim POZORY Prawdziwego Kościóła Chrystusa – ma diecezje, hierarchie, posiadlosci Kościoła, obrzedy, rytualy, ceremonie, “sakramenty, “papieza “, itp. – ale WEWNETRZNIE JEST ONA OSZUSTWEM. Jest to doskonały OPIS watykanskiej sekty udajacej Kosciol.
  Watykan 2 ,Kosciol Czasow Ostatecznych, czyli Falszywy/Podorobiony anty-Kosciol , który jest ubrany w barwy katolicyzmu, (i wydaje się byc jak najbardziej nim), ale wewnętrznie JEST fałszywa religia , APOSTATA.

 30. Psiemislavius said

  Ile jeszcze jadu musisz wylać Marta?

 31. efka said

  Wypada jeszcze bardziej modlić się do Królowej Polski żeby nasz los był pod jej ochroną.
  Innej drogi nie widzę. Może realizacja postulatu posła Górskiego wprowadzenia na tron Króla Polski w osobie Jezusa Chrzystusa nas uratuje. Oby.

 32. marta15 said

  ad 29 cd tlumaczenia
  6. Kurwa ma złoty puchar w ręku.

  Apokalipsa 17:4 – „A kobieta była ubrana dokoła z fioletowym i szkarłat, złocone złotem i szlachetnymi kamieniami i perłami, mając Puchar złoty w ręce, pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu.”

  Kapłani oferujące Najświętszą Ofiarę Mszy w Kościele katolickim są zobowiązani do stosowania kielicha ze złota, jeśli to możliwe. To nie przypadek, że kurwa ma złoty puchar w ręku. Kurwa, jak zwykle, naśladuje działania i udaje ze jest Kościolem Katolickimi, ale ona Nim nie jest. Ksiądz katolicki oferuje złoty kielich pełen Najdroższej Krwi Naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Kurwa oferuje kielich (puchar), pełen obrzydliwości i plugastwa – nieważne wino Nowej Mszy!

  W szczególności, werset ten odnosi się do Novus Ordo Missae (Nowej Mszy), która nie zawiera Krwi Jezusa Chrystusa, za ofiarę, która jest obrzydliwością w Jego oczach.

  Apokalipsa 18:6 -Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała,
  i za jej czyny oddajcie podwójnie:
  w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie”.

  Słowo przyrzadzac wino znaczy mieszac wino z woda .
  [11] W mszy katolickiej, Kościół miesza wode z winem w kielichu.

  Papież Eugeniusz IV, Sobór Florencki, sesja 8, 22 listopada 1439, „Exultate Deo”:
  „Do błogosławionego Aleksandra, piątego papieza po po błogosławionym Piotrze :

  ” W darach sakramentow ktore sa skladane Panu, w czasie uroczystosci Mszy sw,
  niech tylko chleb oraz wino zmieszane z wodą jest oferowane jako ofiara.
  Jako ze ani samo wino ani sama woda nie moga byc skladane w kielichu Pana, ale oba ( te skadniki ) maja byc wymieszane , ponieważ jest napisane, ze zarowno krew jak i woda wypłynęła z boku Chrystusa. .
  Temu tez, tak nalezy robic aby zaznaczyc skutki tego sakramentu, ktorego celem jest zjednocznie ludu chrześcijańskiego z Chrystusem .
  Woda oznacza ludzi, według fragmentu z Apokalipsy: „liczne wody … jest wiele osób „[Ap. 17:15] … Dlatego, kiedy wino i woda są mieszane w kielichu , ludzie są jedno z Chrystusem, a rzesza wiernych zlaczona i zjednoczona z Tym, w Ktorego wierza.”

  Symbolika 18:6 Apocalypse – Mieszanie w kielichu – nie mogłoby być to bardziej oczywiste bez ujawniania tajemnicy owego wersetu.
  Jest to oczywiste nawiązanie do Mszy Sw., która została całkowicie wypaczona przez nierządnice. Ona nie ma już nic do zaoferowania dla Boga w swoim pucharze,oprocz
  olugastwa i obrzydliwości (Ap 17:4).
  Ponadto, ten werset (18:6) wskazuje na okreslony moment Mszy Sw. mieszanie wina z wodą. Ta akcja mieszania oznacza unię chrześcijan z Chrystusem (Kościół katolicki), jak
  papież Eugeniusz IV zdefiniowal to na Soborze Florenckim .
  Jak pokazaliśmy, to precyzyjne znaczenie, które zostało usuniete z konsekracji Nowej Mszy, czyniąc ja nieważna!!!.

  W jednym i tym samym wersecie, dlatego Bóg objawia, że ​​kurwa prowadzi
  ogromne duchowe cudzołóstwo,w dziedzinach,zarowno Mszy Sw katolickiej jak i
  Kościoła katolickiego jako całości.
  To wstrząsający opis sekty watykanskiej 2: anty-Kosciola Czasow Ostatecznych.

 33. Tralala said

  Ilu czytelnikow ucieklo z juz gajowki zniecheconych monoplizowaniem tematow przez Marte?

 34. Miroslaw Berdard D said

  To normalne ze faryzeusze beda oczerniac i mieszac z blotem. Nie bronie JP II. nie zgdzam sie z nim jako katolik ale przypisywanie satanizmu, klamstwa to oszczerstwa a oszczerstwo pochodzi z pychy.

 35. marta15 said

  7. Kurwe charakteryzuje nierząd oraz prostytucja.

  Apokalipsa 17:1-2-„Chodź, ukażę ci wyrok na Wielką Nierządnicę,
  która siedzi nad wielu wodami, 2 z którą nierządu się dopuścili królowie ziemi,
  a mieszkańcy ziemi się upili winem jej nierządu.”
  Apokalipsa 18:3 – „bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody,
  i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi wzbogacili się ogromem jej przepychu”.

  Jest to po prostu fakt, że w przypadku gdy termin ROZPUSTA jest używany w Piśmie Świętym, wiele razy opisuje bałwochwalstwo i DUCHOWA ZDRADE.

  Exodus 34:16 – „Nie będziesz brać ich córek za żony dla twych synow, bo po oni sami popełnili cudzołóstwo, oni również uprawiali nierząd z ich bogami.”
  Sędziów 2:17 – „Popełnienie cudzołóstwa z obcymi bogami, i adorując je. Szybko opuścili drogę,po której ich ojcowie szli, i po zapoznaniu się z przykazaniami Pana, zrobili wszystko, co sprzeczne „.

  Wiele innych fragmentów można by pokazać, że Pismo Święte opisuje duchowa niewiernosc i bałwochwalstwo, jako cudzołóstwo, prostytucje i nierząd.
  Kiedy „wielka nierządnica” popełnia światowe cudzołóstwa ,to w tym kontekście wyraźnie wskazuje to na odstępstwo od Jednej, Prawdziwej wiary.
  Jak zostało udowodnione w tej książce, odstępstwo od Jednej, Prawdziwej wiary i akceptacja fałszywych bogów / religii bałwochwalczych jest dokładnie tym, co najbardziej charakteryzuje sekte watykanska anty-Kosciola i watykanska apostazje Soboru 2.
  Stawia ona demoniczych „bogów” w panteonie religii świata NA ROWNI z PRAWDZIWYM Bogiem, jaki utworzyl Kościoła katolicki..

  Ten nierząd, który zaczyna się od Rzymu i ich apostatow anty-papiezy ,został rozłożony i wchłonął cała Ziemie, jak już pokazano.

  Kurwa Babilonu jest winna cudzołóstwa duchowego do tego stopnia, że ​​jest to akcja, która charakteryzuje jej tytuł – „Wielka Nierządnica” .
  Przez taki opis, Bóg bezpośrednio kontrastuje dziwkę z Kościołem katolickim,gdyz Kościoł Katolicki jest kobieta, która charakteryzuje WIERNOSC w dazeniu do swego Oblubieńca, Jezusa Chrystusa.

  Papież Pius XI, Mortalium animos (# 10), 6 stycznia 1928: „W miarę upływu stuleci, mistyczne Oblubienica Chrystusa nigdy nie zostały skażone, i nigdy NIE MOZE być w przyszłości skażona, :” Oblubienica Chrystusa NIE MOZEbyć fałszem Oblubieńcowi: ona jest nienaruszona i skromna. Ona zna jedno mieszkanie, ona strzeże świętości weselnej komnaty skromnie i poboznie ‚”[13]..

  Tak, jak kurwa jest znana ze swejnieczystości, Kościół katolicki jest znany ze swej czystości.

  Papież św Siricius, list (1) directa decessorem Himerius, z 10 lutego 385:
  „A więc On chciałaby piękno Kościoła, którego współmałżonkiem jest On, promieniowalo blaskiem czystości, tak, że na dzień sądu, kiedy On przyjść jeszcze raz, może on być w stanie znaleźć ją bez zmazy [Ef. 5:27] jak On ustanowił ją przez swego apostoła „. [14]

  Kościół jest „NIESKAZITELNA Oblubienica Chrystusa.”
  „Wielka nierządnica” nie oznacza nic wiecej ponad bycie największym pośmiewiskiem niepokalanej Oblubienicy Chrystusa w historii.

  Papież Hadrian I, Sobór Nicejski II, 787:
  „… Chrystus, nasz Bóg, kiedy wziął za swoja OBLUBIENICE Jego święty Kościoł katolicki, nie mający skazy czy zmarszczki, obiecał jej, ze bedzie ja chronil i zapewnił Jego uczniow, mówiąc: Ja jestem z wami każdego dnia, aż do skończenia świata „. [15]

 36. marta15 said

  ad 33 pan nie wie co to jest oszczerstwo. Pan rzuca oszerstwa, bo wbrew niezbitym faktom, kontynuuje pan bycie falszwywym swiadkiem falszywej religii.

 37. marta15 said

  ad 32 a skad pani sie nagle zebralo na takie” filozoficzne” rozwazania??
  martwi sie pani nie tym co trzeba.
  A moze paru czytelnikow oswiecilo?

 38. marta15 said

  tu czesc tlumaczenia z Apokalipsy sw Jana.
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2013/02/28/zydomasonska-rewolucja-w-pseudo-kosciele-katolickim-zyd-ratzinger-tauber-promotorem-globalnej-religii-noahickiej/

 39. Jacek said

  re: Marta15
  Prosze pisac dalej, ja czytam.

 40. marta15 said

  ad 38
  dziekuje. Widac, ze madrzy ludzie tu tez zagladaja. 🙂 ,(zaraz mnie reszta zjedzie).
  Nikt nikogo tu nie zmusza do czytania czegokolwiek.
  Jak mi sie czyjes wpisy NIE podobaja, to ich po prostu NIE czytam. Pomijam.IGNORE.
  W czym jest problem panowie Havranki i panie Havrankowe??

 41. Click to access o-tym-jak-gajowy_marucha_polegl_na-osoba-i-czyn-kardynala_karola_-wojtyly.pdf

  Click to access dodatek_specjalny-o-tym-jak-gajowy_marucha_polegl_na-osoba-i-czyn-kardynala_karola_wojtyly.pdf

  Gajowy Marucha żyje, ma się dobrze, a robienie mu koło pióra ma w dupie na samym dnie. – admin

 42. marta15 said

  cd tlumaczenia
  „..
  8.Nierzadnica jest oddzielona od jej małżonka.

  Apokalipsa 18:7 -„Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu, tyle jej zadajcie katuszy i smutku!
  Ponieważ mówi w swym sercu: „Zasiadam jak królowa i nie jestem wdową, i z pewnością nie zaznam żałoby.”
  W innym, niesamowitym wersecie Apokalipsa mówi nam, że nierzadnica, mówi do siebie, „Siedzę jak królowa i NIE JESTEM WDOWA” . Ona nie jest wdową, bo jej (były) małżonek NIE jest martwy.

  Apokalipsa 01:17-18-” Kiedym Go ujrzał, do stóp Jego upadłem jak martwy,
  a On położył na mnie prawą rękę, mówiąc: „Przestań się lękać!
  Jam jest Pierwszy i Ostatni 18 i żyjący.Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków
  i mam klucze śmierci i Otchłani”.

  Oblubieńca Kościoła jest Jezus Chrystus.
  Nierzadnica, jest podrobionym Kościółem, który ZERWAL Z Kościołem katolickim, miała zatem Jezusa Chrystusa jako swego Oblubieńca, dopóki nie oddzielila się od Jezusa Chrystusa, pozostawiając JEGO Tradycje i nauki. Zamiast być wiernym małżonkiem, nierzadnica sama stała sie królowa, który jest szczęśliwa w narzucaniu innym własnej woli i chwały, oraz swojej własnej nauki i religii.

  Ale podczas gdy nierzadnica oddzielila sie od Kościoła katolickiego, tworząc religię i „kościół” w postaci własnej, prawdziwa Oblubienica Chrystusa – Kościół katolicki – zawsze zachowuje jedność ze swoim małżonkiem, nawet jeśli większość świata pozostawiła ją ABY
  PRZYLACZYC SIE DO nierzadnicy.”

  Papież Pius XII, Mystici Corporis Christi (# 89), 29 czerwca 1943:
  „Opinia ta jest fałszywa, bo Boski Odkupiciel jest najbardziej zjednoczony nie tylko z Jego Kościołem, który jest Jego ukochana małżonka, ale również ze wszystkimi i każdym z wiernych, i On gorąco pragnie, aby porozmawiać z nimi z serca do serca, zwłaszcza po Komunii Świętej.”

 43. Ad.18
  Panie Romanie.

  Po dłuższym zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że szkoda krowy (i a byka) na takiego chama i gnoja parchatego, jak pan to prawisz.
  Może by tak w Martę15 wlazł, a ‚Kudłaty’ za byka.

 44. marta15 said

  zrodlo
  http://www.mostholyfamilymonastery.com/apocalypse.php

  ciag dalszy tlumaczenia.
  “9. Światło lampy nie bedzie świecić więcej w NIERZADNICY.

  Apokalipsa 18:23 – ” I światło lampy już w tobie nie rozbłyśnie.
  I głosu oblubieńca i oblubienicy już w tobie się nie usłyszy:
  bo kupcy twoi byli możnowładcami na ziemi,
  bo twymi czarami omamione zostały wszystkie narody” –

  “Światło lampy” jest odniesieniem do lampki wieczystej, ktora mozna znaleźć w kościołach katolickich. Lampa ta oznacza RZECZYWISTA OBECNOSC Chrystusa w Eucharystii.
  Światło to może być trudne do znalezienia w watykańskich 2 kościołachI.
  W większości przypadków, zostało lampka wieczysta zostala przeniesione do boku lub z tyłu kościoła. Ale bardziej niż przemieszczenie lampki, 18:23 Apokalipsa wskazuje, że rzeczywistej obecnośći Chrystusa, (ważnej Eucharystia) NIE MOZNA JUZ ZNALEZC w posoborowym ” Kościele”.

  “Głos oblubieńca i oblubienicy” w Apokalipsie 18:23 jest odniesieniem do Chrystusa i Jego Kościoła.
  Papież Pius XII, Mystici Corporis Christi (# 86),z 29 czerwca 1943: “… on [Sw. Paweł] przynosi Chrystusa i Jego Mistyczne Ciało w cudownie intymna jednosc, to jednak on odróżnia od siebie Oblubieńca i Oblubienice (Ef . 5:22-23) “.

  Gdyby byly jakiekolwiek wątpliwości, kim sa Oblubieniec i Oblubienica , papież Pius XII wyjasnia je , cytując św Pawla. Jezus Chrystus jest Oblubieńcem, a Jego Mistyczne Ciało, Kościół , jest Jego Niepokalana Oblubienica.
  Kiedy Apokalipsa odwołuje się do głosu Oblubieńca i Oblubienicy, to jest to kolejne potwierdzenie, że Nierządnica Babilonska jest to sekta Watykanska 2 – Falszywy Kosciol, który porzucił naukę, ( lub GLOS) Oblubieńca m (Jezusa Chrystusa) i panny młodej(Jego Kościoła).”

 45. marta15 said

  10.Głos fletu/trabki nie jest już słyszany wNierzadnicy

  Apokalipsa 18:22 -”I głosu harfiarzy, śpiewaków, fletnistów, trębaczy już w tobie się nie usłyszy.”

  Niewiele osób dzisiaj wie, że “trąbki, flety i harfy” były standardowymi instrumentami muzyki liturgicznej w czasach Świętego Jana, tak jak organy są dzisiaj na zachodzie..
  Byly to trzy podstawowe instrumenty katolickiej muzyki liturgicznej w całej historii.
  Sw. Jan ostrzega nas, że tradycyjna katolicka muzyka liturgiczna, jako całość, będzie “nie slyszana w ogóle” w Nierzadnicy.
  I czyz to sie nie spełnilo?
  Czasy nam już pokazały, że od czasu Soboru Watykańskiego II, chorał gregoriański, nasza piękna tradycja muzyczna, został zastąpiony przez każdy rodzaj muzyki świeckiej i kazdy instrument pod słońcem.
  Jest tak źle, że teraz można wejsc do nowoczesnego “katolickiego” Kościóła i usłyszeć coś od hałaśliwych bębnów do gitar elektrycznych.
  Można wchodzić do jednego z tych kościołów, i nawet uslyszec muzyke rocka.
  Jednak,to co jest być może najbardziej rozczarowujące w tym wszystkim jest to, że większość ludzi NIE ZDAJE SOBIE sprawy, że ten nowoczesny , niby “katolicki” kosciol , nie jest w ogole Kościołem katolickim, ale należy w całości do Nierzadnicy Babilonu.

 46. Marucha said

  Pani Marto,
  Polecam Pani uwadze wpis 33.
  Niech Pani zrozumie, że taki sposób pisania – b. agresywny – może wielu zniechęcić.
  Prawdy nie musimy wykrzykiwać.

 47. Szczególnie wówczas Panie Marucha
  nie musi się (nie powinno się) wykrzywikwać, gdy jest to ta trzecia prawda, o której mówił górol.

 48. marta15 said

  jeszcze raz zrodlo powyzszego tlumaczenia.
  http://www.mostholyfamilymonastery.com/apocalypse.php

  „..11. Cały świat jest upity winem jej nierzadu.

  Apokalipsa 18:3 – „bo WINEM zapalczywości swojego nierządu NAPOILA wszystkie narody,
  i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi wzbogacili się ogromem jej przepychu”
  Apokalipsa 14:8 – „A inny anioł, drugi, przyszedł w ślad mówiąc: „Upadł, upadł wielki Babilon,
  co winem zapalczywości swego nierządu napoił wszystkie narody!”

  Apokalipsa 16:19 – „A wielkie miasto rozpadło się na trzy części
  i miasta pogan runęły. I wspomniał Bóg na Wielki Babilon, by mu dać kielich WINA – gniewu zapalczywości swej.”
  Apokalipsa 17:1-2-„i tak odezwał się do mnie:
  „Chodź, ukażę ci wyrok na Wielką Nierządnicę, która siedzi nad wielu wodami, 2 z którą nierządu się dopuścili królowie ziemi, a MIESZKANCY ZIEMI UPILI SIE WINEM jej nierządu”.

  Nierzadnica Babilonska jest skazana wielokrotnie za cudzołóstwo mając do czynienia z winem. Dlaczego?
  Jak już pokazano, to zmiana w części konsekracji wina , która powoduje, ze Nowa Msza(Novus Ordo Mass) jest NIEWAZNA!!!

  Papież Pius V, De Defectibus, rozdział 5: „słowa KONSEKRACJI, będące FORMA tego sakramentu, to te: Bo oto jest moje ciało i:. oto jest kielich Krwi mojej, nowego i wiecznego Przymierza: tajemnica wiary, która będzie wylana za was i za wielu na odpuszczenie grzechów
  Teraz, jeśli ktos usunie lub zmieni COKOLWIEK w FORMIE konsekracji Ciała i Krwi, w tej właśnie zmianie slow, ( czylizmianie Formy) nowe sformułowanie oznacza, ze NIE dochodzi do przeistoczenia w Sakramencie (Eucharystii )!!!!!!!!!!!!!!!”.
  Powodem tego, że Nierzadnica jest potepiona jest fakt łamania/uniewaznienia formy dotyczacej konsekracji wina jakie zostaly dokonane w Nowej Mszy.
  Zobacz wcześniejszą sekcję dotyczącą Nowej Mszy dla pełnej dyskusji.
  Te zmiany w części konsekracji wina UNIEWAZNIAJA OBIE konsekracje.
  Kościół Soboru Watykanskiego 2 NAPRAWDE sprawil, ze, „napoil wszystkie narody, winem zapalczywości swego nierządu .” (Ap 14:8).’

 49. JO said

  Panie Bizon, Panie Kafel, idzcie sobie stad. posikujecie tu, obsrywacie …tu takich Nikt nie chce…Macie swoja strone internetowa gdzie sie wyzywacie. bezczelni, bez Honoru ludzie. Idzcie sobie stad.

 50. Aaaaaaaaaa – bez Honoru są ci co stają w czyjejś obronie. Ty tradycyjno gnido wszarzasta!
  Chcesz gryźć i pluć bez jakichkolwiek przeszkód.

 51. RomanK said

  To co wyprawia pani ..pani Marto 15…zdradza objawy opetania…powaznie!

  Panie Jozefie….nie mozna podmienic tak- jak pan proponuje..z prostej przyczyny… obsluga medyczna experymentu nie wytrzymalaby tej….obzydliwosci :-))))

 52. JO said

  Ad.50. Pan wie ,ze chodzi o Pana obecnosc tu w Gajopwce, ktory wspolnie z Kaflem Obsrywa na Pana Stronie Gajowke I Gajowego.

  Pan Jest Zydem, wiec tego nie widzi….

  Szkoda z Panami Rozmawiac, od takich jak WY trzeba sie otrzepywac….

 53. marta15 said

  ad 48 cd tlumaczenia.
  „12. Nierzadnica jest pijana krwią świętych i męczenników.

  Papież Leon XIII, Au milieu des sollicitudes (# 11), z 16 lutego 1892:
  „[…] Wiele razy chrześcijanie, przez sam fakt ich istnienia z takiego, a nie z innego powodu, zostali zmuszeni DO WYBORU pomiędzy apostazja i męczeństwem ,alternatywa NIE BYLA dozwolona „.
  Apokalipsa 17:6 – ” I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa,
  a widząc ją bardzo się zdumiałem”.”.

  18:24 Apocalypse – „. A w niej znalazła się krew proroków i świętych, i wszystkich zabitych na ziemi”

  Nierzadnica ,można powiedzieć, jest pijana krwią świętych na wielu poziomach.
  Pierwszy, która przychodzi do głowy jest EKUMENZIM JAKI JEST praktykowany przez sekte watykanska 2. Przed Soborem Watykańskim II, ekumenizm, o którym mowa mial na celu apostolski wysiłkek aby NAWROCIC SWIAT DO KATOLICYZMU.
  Dziś odnosi się do celu doprowadzenia wszystkich religii jako jednej, bez konwersji, szanując wszystkie religie jako zasadniczo równe.

  Papież Leon XIII, Custodi Di Quella Fede (# 15),z 08 grudnia 1892:
  „Każda znajomość należy unikać, NIE tylko z tymi, bezboznymi liberalami (lewakami) , ktorzy otwarcie promują charakter sekty, ale także z tymi, którzy UKRYWAJA SIE POD MASKA powszechnej TOLERANCJI , SZACUNKU dla WSZYSTKICH religii, i pragnienia, aby pogodzić maksymy Ewangelii z ich rewolucja. Ci ludzie starają się pogodzić Chrystusa i Beliala, Kościoł Boży i państwo bez Boga „.

  Ekumenizm idzie bezpośrednio przeciw objawionej Prawdzie , że „bogowie” religii nie-katolickich sa diabłami (Psalm 95:5;. 1 Kor 10:20), a to stawia Chrystusa na poziomie z Lucyferem. W naszej książce ukazujemy przyklady fałszywego ekumenizmu sekty Vaticanum II. Watykańska II sekta uważa fałszywe religieza mniej lub więcej dobre i chwalebne.
  Zatem ,BLUZNI PAMIEC O SWIETYCH I MECZENNIKACH ,których ciała zostały rozdarte hakami żelaznymi, wrzucane do karmienia lwów a głowy były odcięty, ponieważ odmówili jakichkolwiek KOMPROMISOW W WIERZE , lub powiedzenia że „wszystkie religie są mniej lub więcej dobre i godne pochwały.
  Rowniez sobie drwi ze wszystkich poswiecen tych świętych, którzy oddali swoje życie dla kapłaństwa, dla życia zakonnego, dla pracy misyjnej. Wszystko to nie było konieczne, wedlug sekty Vaticanum II.

  Papież Grzegorz Wielki: „. Święty Kościół powszechny naucza, że ​​nie jest możliwe, aby czcić Boga naprawdę poza nią i twierdzi, że wszyscy, którzy są poza nia NIE BEDA ZBAWIENI” .

  Ponieważ Margaret Clitherow odmówiła zaakceptowania anglikańskiej sekty i ich „Mszy” – ale raczej zapraszala księży katolickich do jej domu, co bylo przeciw obowiazujacym wtedy prawom – była zamęczona przez zgniecieniey na śmierć pod dużymi drzwiami obciążonego ciężarami. Ten styl wykonania jest tak bolesny, że nazywany jest „ciężka i surowa kara.” Cierpiała to wszystko dlatego,, że NIE ZAAKCEPTOWALA ANGLIKANIZMU. Watykanska sekta II, jednak uczy, że anglikanie są to NASI KOLEDZY „chrześcijanie”, którzy NIE potrzebują nawrócenia, a których „falszywi” „biskupi” są w rzeczywistości niby prawdziwymi biskupi Kościoła Chrystusa. Watykański II sekta naucza, że ​​ jej męczeństwo było bezcelowe.
  Jest więc PIJANA KRWIA świętych i męczenników.

  Jak wielu męczenników, takich jak St Thomas More, oddalo życie za JEDEN artykuł wiary katolickiej? Ekumenizm czyni ich KREW PRZELANA za akt bezwartościowy, bezcelowy i bezsensowny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

  Papież Leon XIII, Satis Cognitum (# 8), 29 czerwca 1896: „To było zatem obowiązkiem wszystkich, którzy słuchali Jezusa Chrystusa, jeśli chcieli do zbawienia wiecznego, a nie tylko przyjąć Jego naukę jako całość, ale do zgody z cały ich umysł do wszystkich i każdego punktu to, ponieważ jest to niezgodne z prawem odmówić wiary w Boga, nawet w odniesieniu do jednego punktu „. [22]

  Dlatego o sekcie watykanskiej 2 mówi się ze jest PIJANY krwią męczenników i świętych (Ap 17:6, 18:24), a wszyscy ci, którzy popierają działalność tego antychrysta, teraz kierowanego przez Benedykta XVI, są ROWNIEZ PIJANI !!!!!!!!!!!!!!.

  Co jest również bardzo ciekawe to , że Apokalipsa wspomina, że ​​męczennicy wołaja spod ołtarza.

  06:09 Apocalypse – „.A gdy otworzył pieczęć piątą,
  ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli.
  10 I głosem donośnym tak zawołały: „Dokądże, Władco święty i prawdziwy,
  nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi?”

  Jest zalecane ,ze Msza katolicka ma byc odprawiana na ołtarzach, które zawierają relikwie męczenników! Dlatego też ma sens, że męczennicy, których losy zostały wyśmiewane/wyszydzone przez Watykanska 2 sekte, za sprawa promowania falszywego ekumenizmu i zatwierdzania fałszywych religii, wołają z „pod ołtarza”!
  Oni wolaja donosnym glosem nie tylko z powodu międzyreligijnego ekumenizmu, który drwi z ich meczenskiego życia, ale również z powodu liturgicznych obrzydliwości, które występują bezpośrednio nad ich relikwami w Nowej Mszy.
  Ten nader uderzający punkt/fragment z Pisma Sw. powinnen wykazać również protestantom, że Kościół katolicki jest jedynym Prawdziwym Kościołem .

  18:20 Apocalipsa, wyrok Boga na Nierzadnicy- „Raduj się nad nią, niebo ty i wy święci apostołowie i prorocy, bo Bóg ocenia swój wyrok na nią.”

 54. Co racja, to racja – panie Romanie.
  Musi tak być jak pan prawisz, bo to i po fachu JO i resztę też bez trudu zawczasu załatwi,,, jeśli chodzi o jakiegoś czworonożnego Kudłatego.

 55. Psiemislavius said

  Najlepszym rozwiązaniem będzie, jak Marta założył swoją Gajówkę i tam będzie swoje herezje dyktować wszystkim sedewakantystycznym odszczepieńcom.. Natomiast z tej Gajówki, która jest przychylna FSSPX paszoł won.Nie chcemy wąchać Martowego smrodu.

 56. Psiemislavius said

  Założył – założy (przepraszam za błąd)

 57. Ad.52

  Na mojej stronie, póki co, odnosimy się do tych waszych (bo je bronicie, więc są i waszymi) obelżywych tez przypisanych Karolowi Wojtyle, których nie ma (i nigdy nie było) w „Osoba i czyn” Karola Wojtyły….(ciach…)

  Ponownie, z uporem, nie na temat – admin

 58. marta15 said

  Wnioski dotyczące Nierzadnicy Babilonskiej.

  Jest to dość oczywiste, w naszej opinii, że Watykanska sekta II jest ta Nierzadnica Babilonska ,o ktorej sw Jan prorokował w Piśmie Sw.
  I w PRZECIWIENSTWIE do tego, co protestanccy heretycy wierzą, to fakt ,że apostazja kościelnego Rzymu od wiary katolickiej w ostatnich dniach JEST przewidywana w Piśmie , to raczej DOWODZI NIZ ZAPRZECZA autentyczności Kościoła katolickiego.
  Ucisk DNI OSTATECZNYCH bedzie skoncentrowany na oszukiwaniu prawdziwych wiernych, i podważaniu PRAWDZIWEJ WIARY.

  Apokalipsa 11:02 – „Dziedziniec zewnętrzny Świątyni pomiń zupełnie i nie mierz go,
  bo został dany poganom, i będą deptać Miasto Święte czterdzieści dwa miesiące.”

  Należy zauważyć, że czterdzieści dwa miesięcy” (Ap 11:2), „tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni” (Ap 12:6), a „czas i czasy, i pół czasu” ( Ap. 12:14) i 3 i 1/2 roku uważane są przez niektórych badaczy jako symbol DOWOLNEGO okresu prześladowań.

  Łukasza 21:34-35-„..Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka, jak POTRZASK. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi.

  POTRZASK to urządzenie używane do połowu zwierząt. Teraz, jeśli potrzask z Dni Ostatecznych obejmuje fałszywy Kościół katolicki zasadzony w Rzymie i duchowa inwazje świętego miasta (Rzym),na caly swiat, a następnie „zwierzę”, ktore diabeł próbuje złapać to TRADYCYJNY KATOLICYZM.
  To kolejny dowód, że religia katolicka jest jedyną prawdziwą religią.

  Mamy nadzieję, że to biblijne dowody przeciwko Vaticanum II Kościół wzmocnia katolikow w opozycji do niego. Biblijne proroctwa, które dokładnie określaja naszą obecną sytuację również umożliwiaja katolikom lepsze zrozumienie w jaki sposób Bóg patrzy na rozwój sytuacji i wydarzeń z ostatnich 50 lub więcej lat.

  Ale przede wszystkim, Apocalypsa odkrywa fałszywa odporność na te odstępstwa, nawet wśród tak zwanych tradycjonalistów, którzy popierają stanowisko w odniesieniu do tego kościoła-Nierządnicy, które każe pozostać w jedności z jego anty-papiezami i sekta watykanska 2.
  Takie fałszywe „My ci się opieramy..” stawia je w samej piersi i łonie nierządnicy.
  SAMI twierdza ze nadal uparcie zjednoczeni z „Matka cudzolostwa”.
  Oni wciąż myla Wielką Nierządnicę z Niepokalana Oblubienica Chrystusa.
  Oni nadal zanieczyszczaja czysty i nieskalany opor w stosunku do nierządnicy aby trzymać się w środku jej ohydnego panowania.

  Apokalipsa 18:4-5 „4 I usłyszałem inny głos z nieba mówiący:
  „LUDU MOJ, WYJDZCIE Z NIEJ byście NIE MIELI UDZIALU W JEJ GRZECHACH
  i żadnej z jej plag nie ponieśli: bo grzechy jej narosły – aż do nieba,

  Jeśli całkowicie nie zerwa z Wielka Nierzadncia ci ludzie stracą swoje dusze w wiecznym ogniu przez bluźnierstwo przeciw Kościolowi Chrystusa Króla, któryNIC NIE MA wspólnego z uczynkami ciemności, żadnejczesci z niewierzacym ani ugody z kobieta nieprawosci.
  Choć większość świata został pochłonięty przez Wielką Nierządnicą, nieskazitelnA Oblubienica Pana nadal istnieje w całej swej czystości, choć została ona zmniejszona do ostatków i nielegalna. Ta kobieta, reszta Kościóła Katolickiego w ciągu ostatnich dni, opisany jest w rozdziale 12 Apokalipsy w wizji kobiety ubranej w słońce, Matki Bożej z Fatimy.

  Apokalipsa 12:06 – „. A Niewiasta zbiegła na pustynię, gdzie miejsce ma przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni”

  Apokalipsa 12:14 – „I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego,
  by na pustynię leciała na swoje miejsce, gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu, z dala od Węża. ”

  Jeśli jeszcze nie dolaczylismy to MUSIMY dolaczyc do tej RESZTY Prawdzwiego Kosciola Katolickiego na „pustyni”.
  Musimy zachować „wiarę raz świętym podaną” (Judy 1:3), i zbliżyć się do Boga poprzez przyjmowanie prawdziwych sakramentow i praktykowania nabozenstw do Niepokalanego Serca Maryi i Różańca Świętego.

  Apokalipsa 12:17 – „I smok był zły wobec kobiety, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Boga i ma świadectwo Jezusa Chrystusa.”

  Apokalipsa 12:12 – „Tu jest cierpliwość świętych, którzy strzegą przykazań Boga i wiary Jezusa.”

 59. Ad.57

  „ciach” – bo dalej na temat, tylko bardzo niewygodnie,, to ciach.
  i w żaden też sposób nie da się tych tez wyprowadzić z tej książki
  No i dalej było o Grossie z pytaniem o pobieraniu przez JO i innych u niego nauki jak to się robi, gdy twardy dowód leży na stole wbrew temu co się twierdzi.

  Było też wbrew faktom o obsrywaniu gajówki i pana Gajowego jako widomy znak szybkiego przyjęcia i podejścia do wykonania przez JO propozycji pana Romana.
  Ukazanie prawdy to według JO obsrywanie.

  W ten sposób to pan się zaciacha panie Marucha.

  Niech się Pan o mnie nie martwi, panie Bizoń. I jak Pan będzie pisał na temat, a nie z pijackim uporem zamulał dyskusję, to będę Pana przepuszczał. I niech Pan zacznie wreszcie kochać Żydów, skoro tak nakazał Jan Paweł II! – admin

 60. marta15 said

  ad 59 panie Bizon . czy pan na glowe upadl.
  Co pan tu chce udowodnic i komu??
  Cale „papiezowanie” JP2 byla skoncentrowane na budowaniu jednej , globalnej religii,
  a pan tu wyskakuje jak Filip z konopi z jakims „rewelacjami”.

 61. Marucha said

  Re 60:
  Pani Marto,
  Jest mi bardzo przykro, iż muszę wbrew swojej woli poprzeć niektóre głosy Pani wrogie.
  Pani robi w tej chwili złą robotę dla dobrej sprawy.
  Zalewa Pani gajówkę wielką liczbą komentarzy utrzymanych w tonie, który zamiast zainteresować (i być może przekonać faktami) osoby postronne, zniechęci je do dalszej lektury.
  Gajówce Pani nie zaszkodzi, ale swojej wiarygodności tak.

 62. naomi@onet.pl said

  wariaci 😦

 63. Ad. 60
  Że jak się kogoś raz złapie na gorącym uczynku na bardzo grubym kancie, a ten pomimo tego idzie w zaparte, to chyba reszty nie trzeba już tłumaczyć co do innych okoliczności i zdarzeń podawanych przez niego.

  Doszukała się (obojętnie jak) już pani tych rewelacyjnych TEZ przypisanych Karolowi Wojtyle w oparciu o „Osoba i czyn” i ogłoszonych tu w Gajówce jako wielka rewelacja – z solami trzeźwiącymi włącznie?
  A odnośnie skoncentrowania – to pani jakiś koncentrant (albo i jego brak) uderzył na głowę.

 64. Srulek z GW said

  Bł. Jan Pawel II
  „Kto spotyka Jezusa, spotyka Judaiam” JPII. (Moguncja, 17.11.1980)

  Srulek Goldstein
  „Kto spotyka JPII, ten spotyka Izrael. (Tel Aviv, 17.01.2013)

 65. czaruś said

  ad. 32. Ejże, ejże! Przypominam „cud w Sokółce” i wyniki badań hostii „… tkanka serca osoby pozostającej w agonii…”. Radzę poczytać w internecie. A to nie była msza sprzed II SW!

 66. Ad.59 – do dopisku admina.

  Panie Marucha, a może mi pan powiedzieć ile razy tu byłem na gajówce od listopada 2012 r., że mi pan tu mówisz o moim zamulaniu.
  W pijackim widzie to wy atakujecie non-stop JPII, a jakakolwiek Jego obrona ukazująca szwindle to już u pana nie na temat.

  A odnośnie ‚Kochać’ – to wpierw trzeba to zdefiniować, aby móc mówić o tym samym.
  Bo widzi pan – w pojęciu kochać zawiera się miłość m.in. do bliźniego swego. I dla mnie bliźnim jest każdy człowiek (także i żyd) już tylko z samego faktu jego człowieczeństwa.
  Tak jak pisze Karol Wojtyła w „Osoba i czyn” i jak nauczał nasz Pan Jezus Chrystus.
  Bo inaczej to czym będziemy się różnić od tych, którzy twierdzą inaczej?

  Dlatego też, stając w porę i nie w porę, trzeba dawać swe świadectwo ze swego egzaminu z co do bliźniego swego.
  Trzeba stawać w obronie bliźniego swego, gdy stawiany mu konkretny zarzut jest podły i niesłuszny – i to bez względu na to, czy jest to Polak, Eskimos, Niemiec, Filipińczyk, czy Żyd.
  Inaczej rodzi się piekło i kto stanie w w twjej obronie, gdy zajdzie taka potrzeba?

  Kochać bliźniego swego nie oznacza zarazem, że bliźni ma mi prawo wchodzić na głowę, szarogęsić się w moim domu.

  Prawidłowo pojmowana miłość rodzi miłość (trzecia zasada dynamiki tu się też objawia).
  Nienawiść zaś rodzi nienawiść – a czego tu w Gajówce w stosunku do JPII (i nie tylko do niego) nie brakuje.

  Warto o tym wszystkim pamiętać.

 67. Janek said

  Panie Marucha a Nasz Pan JEZUS Chrystus powiedział o Żydach ,że są plemieniem żmijowym i synami diabła i jakoś nie widać na horyzoncie transformacji żydowskiej w drugiego św.Franciszka z Asyżu ,za to doskonale można zobaczyć próby i to nie bezowocne podejmowane przez tych co się zowią następcami Apostołów a nimi nie są przemutowaniem Biedaczyny z Asyżu w Wielkiego Mistrza Zjednoczonej Loży Wszechświatowej Ekumenii, por.Asyż 86 itp!To ,że JPII sam będąc żydkiem nawoływał nas gojów do miłości bezgranicznej swoich ukochanych, dobrodusznych i jakże serdecznych w stosunku do innych nacji starszych braciszków wcale mnie nie dziwi .Dlatego ,żebym się całkowicie nie zadziwił pozostanę w tradycyjnym nurcie nauczania Kościoła odnośnie tego tak kochającego inaczej narodu.A może już nie długo ,kiedy my Polacy zostaniemy w samych gaciach w naszej pięknej Republice Żydowskiej ,o pardon Polsce to ten wybrany lud przepojony na wskroś szczytnymi uczuciami i nas pokocha…

 68. Janek said

  Panie Józef Bizoń coś mi się wydaje, że czytasz pan ciągle z jednej książki pt.;Santo Subito Lolek ,Lolek;Zachęcam do poszerzenia swojego spojrzenia na osobę JP II w świetle krytycznych opracowań będących choćby na stronie Ultramontes .Przecież prawdziwa świętość krytyki się nie boi.

 69. Kronikarz said

  Marucha % Marta15

  Już mi Pan wyjaśnił, kto to Marta15 zacz, a czy ona nie jest ciężko chora ?

  Dobrze pamiętam treść owego wyjaśnienia, ale nie pomnę sformułowań a szkoda, bo teraz powiem, że ta Marta15 jest upierdliwa du kwadratu. Otóż, od tam tego momentu usiłowałem czytać jej komentarze. Jestem „cierpliwy”, jakby to mój ojciec powiedział, jednak wpisy Marty15 pozostają nieczytelne, bałaganiarskie i nachalne jak wstawki pijaka. Jest to coś w rodzaju nie kończącej się SRACZKI albo DELIRIUM tremens alkoholika.
  – Jeśli to sraczka, to dzieło nie jednej a pewnie batalionu całego, bo wszyscy tu jesteśmy przywaleni tym smrodem a od czasu do czasu znoszeni powodzią.
  – Jeśli to delirium, to jeszcze gorzej i nie wiem nawet jak to określić, bom ani psychiatra ani uzdrowiciel ani masochista !

  Marta15 nie ma ani odrobinę szacunku dla czytelnika a czy ona sama wie, co tu pisze ? Jeśli wie, to niechże streści swoje wypisywanie tu w kilku zdaniach, w 5 linijkach. A jeśli nie zrobi tego, to powiem, że tej biedna kobiecinie popieprzyło się wszystko, bowiem miesza poszukiwania swojego ojca z nauką Ewangelii.
  – Marta15, proszę się zmierzyć z Ewangelią Jana na początek, dokładnie przestudiować czyli kilkakrotnie przeczytać, a to zajmie spora czasu i pozwoli Waśce nauczyć się pokory i myślenia a tez szacunku dla bliźniego a jakiś podręcznik savoir-vivre’u sam w rękę wpadnie możne, choć to pilne.

  Oczekuje tu streszczenia komentarzy Marty15 tak jak to wyżej określiłem.

  Co do przepychanek JO – Bizonia i nie wiem kogo, to tylko wsadzić im mycki i posłać ich pod ścianę płaczu.

 70. Miroslaw Berdard D said

  Co niektorzy by chcieli aby KK smierdzial tylko dymem szatana i herezjami. Jak widac tak nie jest:
  http://rzymski-katolik.blogspot.co.uk/

  Prosmy Boga o odrodzenie.

 71. Miroslaw Berdard D said

  http://www.youtube.com/watch?v=0pc9o_TBwqs&feature=player_embedded – Ponownie otwart kosciol. Centrul „starego rytu” dla Angli

 72. Ad.66, 67

  Jest spora różnica pomiędzy samym czytaniem i nawet wyuczeniem się tego na pamięć, a używaniem przy tym własnego rozumu.
  Ja używam przy tym własnego rozumu celem dociekania prawdy,
  a u was jakby tego było brak – tylko czytacie.
  Stąd i nie dziwota, że głupoty gadacie.

 73. Re.65

  Panie Janku
  – czy mówił tak do wszystkich Żydów, czy do faryzeuszy?
  – czy mówił tak do tych, którzy tłumnie przychodzili i Go słuchali?
  Musi pan jeszcze trochę doszlifować swą wiedzę.

 74. Ad.66

  Takiej krytyki jak to wyszło z tymi tezami w „Osoba i czyn”?
  No i nie boi się, bo znajdą się ludzie, którzy PRAWDĘ wyniosą na światło dzienne.

 75. — Karol Wojtyla urodzill sie , by zostac ZLYM czlowiekiem , tak postanowilo
  przeznaczenie . Ilu sie takich ZLYCH musialo urodzic , by oni stery Kosciola zdolali
  przejac i potem takich papiezy , jak co najmniej ci ostatni , Chrzescijanstwu zafundowac . Kosciol jako WIERNI musial duzo wczesniej byc bardzo chory .

 76. Ad.73
  Co Panu jest?????

 77. 166 bojkot TVN said

  http://www.google.pl/search?q=benedykt+XVI+w+synagodze&hl=pl&client=opera&hs=86x&channel=suggest&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=iSswUe3xOMmRtAb-uICQCQ&ved=0CEEQsAQ&biw=1320&bih=711

 78. Józef Bizoń said

  Oooooooooo …. i bełkotka za morza tu przyleciała. Co prawda niewielkiego, ale zawsze to cuś. Czy cytryny już tam dojrzały? A jeśli tak to którego roku?

 79. Józef Bizoń said

  Swoją drogą ciekawe jest kto pisał to ‚Orędzie”. Papież JPII zmarł 10 miesięcy później (02.04.2005). W maju 2004 r. stan zdrowia JPII był już wówczas fatalny. Styl tego „Orędzia” też nie wskazuje na autorstwo JPII.

  JPII cierpiał na chorobę Parkinsona. Co to jest, jak się ona objawia, jakie są jej skutki to warto zajrzeć tu:

  http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,101580,10876853,Choroba_Parkinsona_u_osob_starszych.html

  A tam m.in.
  „Inne objawy choroby Parkinsona, nie powiązane z aparatem ruchu to: stres, niepewność, podenerwowanie i strach, utrata pamięci, demencja, zagubienie, depresja, trudności z połykaniem, ślinienie się, zanik zmysłu powonienia, pocenie się, zaburzenia erekcji, problemy dermatologiczne, powolna i cicha mowa, częste oddawanie moczu.

  Jeśli zważyć na fakt jak się załatwiło lewe tezy dla „Osoba i czyn” z 1969 r. i przypisało JPII (wówczas kard. Karolowi Wojtyle) – to w chorobie Parkinsona, a szczególnie w ostatnim jej stadium to wszystko inne jest już mały pryszcz.

 80. Józef Bizoń said

  Wyżywający się na JPII Panowie i Panie – zbydlęcenie z was wyłazi i to do n-tej potęgi!

 81. JO said

  Panie Jozefie, niech Pan Przestanie tu pisac….

 82. RomanK said

  JOjne.parchalu opetany demonem zwyrodnialego sexu…..daj dobry przyklad:-))) pisz w sraczyku….nie zmieniaj w sraczyk… Gajowki…

  Dziwne JPII zyl..przemawial na placach do milionow ludzi..publicznie i otwarcie…przez prawie ponad 20 lat…
  do tych co do nich dopiero dotarlo poprzez literature wielkokrotnie tlumaczona…i interpretowana przez zaietych wrogow Kosciola…. to co bylo niej ma najmnijszego znaczenia??? Poroanajcie to do literatury Arc Marcela Lefebvre porownajcie jezyk i tresc….
  To co wyprawiacie tu jest obzydliwoscia…to nie jest zadna dyskusja ,zadne argumentowanie to wybuch nienawisci do jakiej zdolni sa tylko kabalisci shabataisci-0 parchaci sludzy Szatana.
  I to czynicie w Imie Czego??? Po tym sie was poznaje od 2ooolat….

 83. Jacek said

  Sekta wojtylian w dzialaniu.
  Panie Bizon czy ma Pan zydowska krew?
  Pana zachwyt osoba Karola Wojtyly nie mozna zrozumiec inaczej jak opetanie albo ta sama krew.
  Jest Pan inzynierem i potrafi Pan logicznie myslec, wiec Pana upieranie sie przy switosci Karola Wojtyly jest niezroumiale. Cos Pan ukrywa.
  Po co Panu kremowkowy Lolek do Zbawienia?
  Poza tym nie wiadomo gdzie jest dusza Karola Wojtyly, calkiem mozliwe, ze w zydowskim niebie.
  Moj znajomy zyd, ktory nie jest religijny, a raczej siedzi gleboko w filozofiach Hinduskich i New Age mowil mi, ze papiez Jan Pawel II przychodzi do niego w snach, chociaz o nim nie mysli i osoba Karola Wojtyly go nie interesuje. Te sny zaczely sie po smierci JPII.
  Ten zyd pytal mnie czy JPII wierzyl w reinkarnacje?
  Jego wytlumaczenie tych snow jest takie ze on i JPII musza miec cos wspolnego, cos musi ich laczyc, cos w co obaj wierza.
  Panie Bizon moze Pan mial podobne sny czy wizje i teraz jest opetany JPII?

 84. JO said

  ad.82. JPII przemawial w Polsce, ktora byla pozbawiona wiedzy o tym co JPII wyprawia w swiecie a i malo Polacy wiedzieli o co chodzi z Vat II.
  Polacy maja Prawo oskarzac dzialania JPII, ktory nimi przyczynil sie do Utraty wiary mIlionow Polakow i Osobistych ich Tragedii wynikajacych z Utraty Polakow Wiary.

  Pan Panie Kafel rozumie to b dobrze. Gra Pan jak Kazdy Zyd. Pan jest Zydem, ktorego w Gajowce dopuszcza sie tylko do Czasu i Pan o Tym Dobrze wie, ze nawet Przyjazn jaka Gajowy Pana darzy nie pomoze jezeli Przekroczy Pan Granice.

  Poki co daje Pan niezly pokaz na przykladzie Ktorego mozemy wszyscy uczyc sie jak Dziala Zyd i dzieki temu mozemy bronic sie …po poznaniu wroga….

  Bizon i Kafel = Zydzi

 85. Filoz Alfabeta said

  Po dłuższym zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że szkoda krowy (i a byka) na takiego chama i gnoja parchatego, jak pan to prawisz.
  Może by tak w Martę15 wlazł, a ‘Kudłaty’ za byka.

  Jak bardzo trzeba mieć zdegenerowany łeb,żeby takie coś napisać.

  Wylazł katolicyzm kremówkowy z chamiska Bizonia

 86. Piotr said

  Te wpisy atakujące Papieża to oczernianie Kościoła! Nie szukajcie sensacji, liczy się prosta wiara, Miłość do Boga i do bliżniego!

 87. […] osoba zwróciła mi uwagę na tekst w żydłackiej “gajówce” dotyczący orędzia “polskiego” herszta na Watykanie – JP nr 2 – dla uczczenia jakiejś tam rocznicy rzymskiej synagogi, a zwłaszcza na […]

 88. Ad. 83 – Jacek

  Właśnie dlatego, że jestem mgr. inżynierem elektronikiem o specjalności maszyny matematyczne – to nauczono mnie samodzielnego logicznego myślenia i brania pod uwagę wszystkich dających się przewidzieć okoliczności przy rozwiązywaniu złożonych zagadnień oraz przy konstruowaniu czegokolwiek.
  Do tego trzeba zauważyć, że nie mamy do czynienia z fizyczną materią czy abstraktem,
  ale mamy do czynienia z człowiekiem w jego całej złożoności.
  I właśnie dlatego jeżeli już coś piszę to wiem o czym piszę i co piszę.

  Pan zaś najwidoczniej ukończył prima sort szkołę manipulowania o specjalności atakowania KK i dlatego pan udaje, że nie wie o czym ja piszę lub też rzeczywiście pan nie wie – bo do manipulowania wystarczą wypisy z wypisów zrobione przez wypisanta zwane ściągą,

  Ad. 85. – Filozof Analfabeta

  W jaskini zbójców – zwanej dla niepoznaki tradycją – nie można żądać Savoir vivre.
  To co napisał Pan Roman i z czego ja zaczerpnąłem,
  jest adekwatną mową kierowaną do jaskiniowców
  po uprzednim wyczerpaniu wszelkich innych form mowy.

  Ad. 81 i 84 – JO

  Skoro pan głosi prawdę to dlaczego pan tak się boi naszego pisania (mojego i pana Kafla)?
  Czego się pan boi?
  – Że prawda zakopana w tej jaskini zbójców wyjdzie na światło dzienne?

 89. marta15 said

  panie Bizon. W obliczu wielu UDOKUMENTOWANYCH faktow o jawnych i publicznych herezjach i apostazjach czynionych non-stop przez anty-papieza JP2,
  pana upor w promowaniu Jego osoby swiadzy, albo o pana zlej woli i przewrotnosci, albo o pana opetaniu osoba JP 2.

 90. marta15 said

  a tu przyklad sprawiedliwsoc i pokoju w religii ,ktorej „najswietsza” ksiege ucalowal JP2 oraz ktory w Jordanie zwracal sie publicznie z prosba do Jana Chrzciciela aby ten poblogoslawil te demoniczna religie.
  Jeden z wielu bluznierczych, apostackich aktow JP2 .

  http://www.fronda.pl/a/islam-w-praktyce-zgwalcil-ja-ojczym-i-zabil-ich-dziecko-teraz-sad-skazal-ja-na-kare-100-batow,26569.html

 91. Jacek said

  re: 88
  Panie Bizon, pokonczyl Pan szkoly ktore daly Panu wiedze z elektroniki ale nie w teologii.
  Prawda jest taka, ze ostatnim papiezem byl Pius XII, bo byl wybrany przez wiekszosc kardynalow, przez ktorych dzialal Duch Swiety. Poczawszy od Jana XXIII papiezy wybiera zydomasooneria czyli Lucyfer.
  Pana idola Jana Pawla II tez wybrala zydomasoneria a Duch Sw. nie mial z tym nic wspolnego.
  Prosze popatrzec na Dziwisza i Nycza na ich tepe mordy, czy przez nich bedzie dzialal Duch Swiety za dwa tygodnie gdy beda wybierac nowego papieza? Czy tez beda glosowac zgodnie z podszeptem z lozy masonskiej czyli podszeptem szatana?
  To to ich zrobil JPII biskupami, a Benedykt XVI kardynalami. Takie miernoty duchowe i umyslowe, ze poprostu zal dupe sciska.

  Zydomasoneria od czasow Vaticanum II rozklada Kosciol Katolicki za pomoca agentow-homoseksualistow, ktorych sporo wprowadzil na wazne stolki do Watykanu homoseksualista, zyd i mason Pawel VI wielki przyjaciel Karola Wojtyly.
  I jak pisze ks. Luigi Villa zaden biskup z poza Wloch nie byl przyjmowany tak czesto przez Pawla VI jak wlasnie Karol Wojtyla. To wlasnie on uczynil Wojtyle kardynalem.
  Czyzby Wojtyla nie wiedzial o lobby homoseksualnym w Watykanie?
  Dlaczego Wojtyla przez 27 lat swojego pontyfikatu nie zrobil nic aby pozbyc sie homoseksualistow z Kosciola? Wiadomo ze duchowni homoseksualisci sa na uslugach zydomasonerii i tajnych sluzb, sa w ich garsci.
  Czyzby o tym Wojtyla nie wiedzial?
  Dlaczego mianowal biskupem sodomite Jozefa Zycinskiego?
  Najwiecej pieniedzy do Watykanu szlo z USA, bo tam jest najbogatszy kosciol i katolicy.
  Planem masonerii bylo to aby to ukrocic.
  Juz za czasow JPII zydowscy prawnicy sadzili Kosciol Katolicki o odszkodowania za molestowania seksualne przez duchownych. Sprzedawano i sprzedaje sie koscioly, ziemie, szkoly katolickie itd. aby wyplacic pieniadze ofiarom ksiezy i biskupow homoseksualistow i pedofili.
  Jan Pawel II nic w tym zakresie nie zrobil.
  Pozwalal na przenoszenia ksiezy z parafii do parafii, a biskupow z diecezji do diecezji.
  Kilka miesiecy po smierci JPII, nowy papież Benedykt XVI, 31 sierpnia 2005 r., zatwierdził instrukcje dotycząca kryteriów rozeznawania powołania w stosunku do osób z tendencjami homoseksualnymi w kontekście przyjmowania ich do seminariów i dopuszczania do święceń i nakazał jej publikację
  W instrukcji wyraznie zabrania wyswiecania na ksiezy osob o sklonnosciach homoseksualnych, zabrania przyjmowania ich do Seminariow Duchownych.
  Czyli mozna bylo cos w tym temacie zrobic.
  Jan Pawel II jest winny grzechu zaniechania i zaniedbania.
  Narazil wielu katolikow na cierpienie i zgorszenie , a Kosciol Katolicki na wielkie straty materialne.
  Pan Jezus był dobry miłosierny dla grzeszników. Wyjątkiem byli jednak gorszyciele. Oni bowiem grzeszyli nie tylko sami, lecz także innych chcieli wciągnąć do grzechu.
  Pan Jezus wypowiedział bardzo surowe słowa pod adresem tych, którzy gorszą dzieci: Kto by stał się powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze.

 92. Ad. 89

  Czy Marta15 odróżnia obronę od promowania?
  Promować to pani siebie może, ale tak anonimowo to bez sensu.
  JPII nie potrzebuje promowania. Potrzebna jest Jego obrona przed wyssanymi z palca zarzutami.

  Pani nam tu wszystkim powie (zamiast się po mundremu wymundrzać) – czy są (obojętnie w jakiej formie) te paszkwilanckie TEZY w „Osoba i czyn” w oryginale wydania I w języku polskim z 1969 r. – o te tezy podane tu

  https://marucha.wordpress.com/2012/10/21/osoba-i-czyn/

  w konfrontacji ze źródłem podanym tu:

  Click to access osoba_i_czyn-karol_wojtyla_wydanie_i_1969_r1.pdf

  wycelowane w JPII i mające stanowić fundament zorganizowanego ataku (i dalszych ataków) na osobę JPII, a dalej na KK, Polskę i Naród Polski?

  Słyszeliście chyba mowy, że będziemy was poniżać (znaczy się Naród Polski) w oczach całego świata (tu m.in. z wykorzystaniem plucia na JPII), aż nam zapłacicie 65 miliardów dolarów. za nasze majątki?

 93. marta15 said

  ad 91
  pelna racja panie Jacku. Prosze swrocic tez uwage, ze zarowno Pan Jezus,
  jak i prorocy Starego Testamentu BARDZO surowo krytykowali kaplanow/duchownych. Pan Jezus mial najmocniejsze, najbardziej krytyczne slowa skierowane do nich. Oni sa odpowiedzilani za duchowe ksztalcenie, prowadzenie swojej, powierzonej im trzody z oni z tego beda najmocniej, najsurowiej oceniani.
  „Groby pobielane”, „plemię żmijowe”, „synami diabła jesteście”, to tylko niektore z okreslen, jakie pan Jezus uzuwal w stosunkow do kaplanow.
  „…. Pan skierował do mnie te słowa: 2 „Synu człowieczy, prorokuj o pasterzach Izraela, prorokuj i powiedz im, pasterzom: Tak mówi Pan Bóg: BIADA pasterzom Izraela, którzy sami siebie pasą! Czyż pasterze nie powinni paść owiec?
  3 Nakarmiliście się mlekiem, odzialiście się wełną, zabiliście tłuste zwierzęta, jednakże owiec nie paśliście. 4 Słabej nie wzmacnialiście, o zdrowie chorej nie dbaliście, skaleczonej nie opatrywaliście, zabłąkanej nie sprowadzaliście z powrotem, zagubionej nie odszukiwaliście, a z przemocą i okrucieństwem obchodziliście się z nimi…. ”
  z ksiegi proroka Ezechiela.
  http://www.nonpossumus.pl/ps/Ez/34.php

 94. marta15 said

  z proroka Jeremiasza, 6,13
  „..13 Albowiem od najmniejszego do największego
  wszystkich ogarnęła żądza zysku:
  od proroka do kapłana –
  wszyscy popełniają oszustwa.
  14 Usiłują zaradzić katastrofie mojego narodu,
  mówiąc beztrosko: „Pokój, pokój”,
  a tymczasem nie ma pokoju.
  15 Okryci są hańbą, ponieważ postępowali obrzydliwie.
  Co więcej, zupełnie się nie wstydzą,
  dlatego upadną wśród tych, co mają upaść,
  runą, gdy ich nawiedzę” – wyrocznia Pana. ”

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Jr/6.php

 95. Re.91

  Odpowiedziałem panu w związku z ruszeniem u mnie inżyniera.
  A skąd pan wie jaką i z jakiego zakresu posiadam jeszcze wiedzę, że pan takiego argumentu używa?
  Widocznie nie jest ze mną tak źle skoro Papierzak JO zabrania czytania tu moich wpisów (wydaje dyspozycje wyrzucenia mnie stąd) – nie mówiąc już o materiałach zamieszczonych na mojej witrynie?

  Widzi pan – ja nie należę do tych co jak skończą studia to po robocie idą na piwo, a potem dostają wtórnego analfabetyzmu, albo nie wezmą się za inną dziedzinę wiedzy niż na studiach zdobyli.

  A co wspólnego ma z teologią to co pan teraz powypisywał?
  A spytaj pan pana Maruchę czy on ukończył teologię – oprócz tego dokładnie co i ja ukończyłem, i matematyki – o ile dobrze pamiętam?

 96. Pani Marta15

  Pani taki tu stachanowiec.
  Pani ktoś pomaga na drugą rękę i meilami to podsyła?
  A jeśli tak – to ilu ma pani tych podsyłaczy?

 97. Ad.96
  Ps.
  Bo widzi pani – do stosowania metody na kota (szybko zagrzebać furą piachu) trzeba sporo szybkich i sprawnych podsyłaczy, bo inaczej to się pani szybko wykończy, albo metodę z czasem diabli wezmą.

 98. JO said

  Ad 88. Panie Jozefie, Ja slucham sie tylko Chrystusa, czyli wykladni Trad KK , Sw Magisterium, ktore zabrania Sluchania takich wypowiedzi jakie Pan I Pan Kafel Glosicie. To Milosc do Was Panowie I Gajowkowiczow zabrania a nie Ja osobiscie. Zazydzacie Gajowke, Glosicie Herezje , rozsiewacie Zlo. Was sie tu tylko Dopuszcza…

 99. Panie Papierzak JO

  Pan nawołujesz do tego aby nie czytać tego co piszą żydzi i Żydzi – to ja rozumiem, że nawołuje pan do przegrania z nimi.

  No bo bez czytania i analizowania tego co piszą żydzi i Żydzi, a potem jak w oparciu o to działają, jakim cudem chce pan z nimi wygrać???

 100. „Was sie tu tylko Dopuszcza”
  – właśnie; z Bożego dopustu.

  Znalazł już pan Papierzak JO te herezje w „Osoba i czyn” kadr. Karola Wojtyły?
  Przecież cały czas o to pytam i o to mi chodzi?
  A tu nic – nie na temat – i cały czas ucieczki na wszystko inne aby tylko nie udzielić odpowiedzi; TAK lub NIE.
  To takie trudne jest do zrozumienia?

 101. Ad.98

  przy pana argumentacji pan masz wszystkich (nie tylko czytelników tego bloga) za głupów, bo z góry pan zakładasz brak rozumu u innych – czyli, że ci inni to podludzie.
  Pan wie kto tak ma?

 102. Jacek said

  Panie Bizon, ma Pan racje. Sa ludzie, ktorzy maja inne zainteresowania, oprocz zawodowych, czy wyuczonych i jesli wloza troche wysilku to moga zdobyc calkiem sporo wiedze w tym co ich interesuje.
  Poniewaz Pan ma dosc logiczny umysl, to prosze pomoc mi wyjasnic pewien epizod z zycia Karola Wojtyly.
  Bedac biskupem Krakowskim czesto bywal w Rzymie, bo jak wyzej wspomnialem papiez Pawel VI czesto go przyjmowal na prywatne audiencje. Prawdopodobnie bywal w Rzymie tez w innych celach.
  W latach 1970 bedac w Rzymie chodzil strzyc wlosy do fryzjera komunisty i chyba ateisty Gianni Vecchio.
  Nawet zawiazala sie miedzy nimi przyjazn.
  Ostatnio przy procesie beatyfikacyjnym JPII ten fryzjer byl swiadkiem ktory twierdzi, ze zostal cudownie uzdrowiony przez JPII, patrzac tylko na zdjecie JPII ktore wisialo na scianie w szpitalu. Gianni Vecchio mial problem z dyskiem.
  Pamieta Pan zapewnie jakie byly zarobki w Polsce w latach 1970 i jaki byl przelicznik dolara czy wloskiego lira. Na takie jedno obciecie wlosow w Rzymie Polak musial pracowac w Polsce chyba z tydzien czasu, a moze i dluzej.
  Za pol roku zmywania naczyn w Nowym Jorku mozna bylo wybudowac sobie w Polsce porzadny dom.
  Prosze oswiecic mnie dlaczego Karol Wojtyla strzygl sie w Rzymie a nie w Krakowie, gdzie mial to prawie za darmo?
  Czy w Rzymie nie ma fryzjerow nie komunistow i katolikow?
  Dlaczego wlasnie ten fryzjer komunista?
  Dlaczego JPII, ktory podobno obalil komunizm nie nawrocil z komunizmu i ateizmu tego Wlocha?
  http://www.romereports.com/palio/john-paul-iis-former-barber-says-he-was-cured-miraculously-english-1816.html#.UTEbKTdzdIU

  Ja podejrzewam ze ten fryzjer byl kontaktem w Rzymie dla Wojtyly. Nie wiem czy z masoneria, czy tez z jakimis tajnymi sluzbami, czy jeszcze z kims innym. Dla mnie to smierdzi na odleglosc.

 103. Maciej said

  Mnie ciekawi dlaczego Jan Paweł II całował Koran, kiedy to Benedykt XVI chrzcił islamistów, jeden budował religię światową, zmarł piastując urząd … Drugi nawracał, oddał urząd …

  http://religie.wiara.pl/doc/472406.Najglosniejszy-chrzest

 104. Panie Jacku

  Ja panu bardzo logicznie odpowiem – a praktyka życiowa to potwierdza.

  1. Otóż za komuny to wierni dawali na tacę, a nie komuniści lub ci co nie chodzili do kościoła.

  2. Co do pieniędzy najwięcej mieli (i mają) do powiedzenia i do publicznego pyskowania ci, którzy z kościołem nie mieli nic wspólnego (albo mieli w ten sposób, że go zwalczali).

  3. Pan użył tego pieniężnego argumentu (na fryzjera) więc sam się pan tu już określił.

  4. W związku z tym co do pozostałych kwestii patrz wyżej pkt 1 do pkt 3.

 105. Ad. 103

  Panie Macieju.

  Uzyska pan odpowiedź i na to nurtujące pana pytanie.

  Jednak uprzednio odpowie nam pan na generale postawione tutaj pytanie, a to:
  – czy w „Osoba i czyn” znalazł pan te tezy (bezpośrednio lub pośrednio) wkładane w usta Karolowi Wojtyle później Papieżowi Janowi Pawłowi II?
  – czy pan przeczytał w/w książkę „Osoba i czyn” Wydanie I w języku polskim z 1969 r. dostępną bez trudu w znakomitej jakości z mojej witryny?

  Jaki ta książka, do kurwy nędzy, ma związek z publicznym lizaniem dupy Żydom przez Subita? – admin

 106. Maciej said

  @ 105

  Panie Józefie, nie mam niestety czasu by ją przeczytać … Tym samym nie czuje się upoważniony by odpowiadać na pańskie pytanie. Co nie zmienia faktu, że nie mogę oceniać pontyfikatu JP II. Ja nigdy nie chciałem się wypowiadać na takie tematy, ponieważ nie czuje się kompetentny, mogę tylko wyrazić jakąś uwagę i skromną opinię … Choć czytam o historii KK, interesuje się tematem, masonerią w KK i destrukcją KK, która jest widoczna … od pewnego czasu …

 107. Jacek said

  re: 104
  Czy nie dziwi Pana to ze kard. Karol Wojtyla mieszkajac na stale w Krakowie, a od czasu do czasu jezdzac do Rzymu, chodzi tam do tego samego fryzjera aby sie ostrzyc?
  Do fryzjera ktory jest komunista i ateista (a moze zydem)?
  Przeciez Rzym to miasto katolikow i napewno nie jest problemem znalezienie fryzjera katolika i nie komuniste. Napewno Watykan ma swoich fryzjerow.
  Dlaczego wiec Wojtyla chodzi wlasnie do tego komunisty?
  Fryzjera ktory kosztuje majatek dla kogos kto zyje w tamtych czasach w Polsce.
  W Krakowie mial wystarczajaco duzo czasu aby sie ostrzyc, dlaczego zawsze strzyze sie w Rzymie?
  Rozumiem gdyby przytrafilo sie to Wojtyle raz, ale wyglada na to ze byl stalym bywalcem u tego rzymskiego fryzjera.
  I prosze zwrocic uwage jak JPII go uzdrowil z problemu dysku. Fryzjer popatrzyl na zdjecie JPII i juz byl uzdrowiony. Nie ma mowy o modlitwie czy nawroceniu.
  Czy Karol Wojtyla kogokolwiek nawrocil?
  Czy sam sie nawrocil?

 108. Re: do wszystkich Czytelnikow i piszacych.

  Mam wrazenie (odczucie) ze Jan Pawel II (Papiez) pisal zupelnie cos innego niz mowil i mowil zupelnie cos przeciwnego co robil.
  Nie, nie jestem teologiem, ani zadnym religijnym profesjonalista, ale dosc spore rozeznanie mam w zydowskiej doktrynie talmudu…no i w lichwiarskich „przekretach”…
  Owszem, nasunely mi sie pytania, ale juz nikt na nie nie odpowie, niestety.
  Tak wiec niech Jan Pawel II spoczywa w pokoju i nam nie jest dane, aby ten spokoj mu zaklucac. Niech mu ziemia lekka bedzie.
  Ciesze sie, ze moge sluchac codziennie naszego polskiego Eliasza naszych czasow – ks. Piotra Natanka i dziekuje Bogu ze takiego nam On ofiarowal.
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 109. Re. 106

  Panie Macieju.

  Wykręcił Pan się sianem z tym nie mam czasu.
  Nie ma pan czasu na poznanie prawdy?

  A ile pan czasu bezsensownie spędził przez ostatnie dni przy komputerze zamiast sięgnąć po tę książkę i ją w tym czasie przeczytać, a potem rozsądnie dyskutować o jej treści?
  Chociażby tylko w zakresie tego czy ta książka w ogóle podejmuje zagadnienia związane z przypisanymi jej tezami przez wrogów JPII i KK.

  Boi się pan, że prawda będzie inna niż to, co się panu wydaje – bo innym też się tak wydaje, a tamtym innym od innych też się tak wydaje?
  —————-

  Zrobił Pan unik, ale ja mimo to odpowiem panu na nurtujące pana pytanie wyżej przez pana postawione. I jest to odpowiedź, którą i ja się osobiście w pełni podzielam.

  „Czy Jan Paweł II pocałował Koran?

  Widziałem tu kilka dni temu dyskusję na temat błogosławionego Jana Pawła II, jakoby nie powinien być beatyfikowany, ponieważ w jego życiu były takie wydarzenia jak pocałowanie świętej księgi islamu. Chciałbym przedstawić to, co na ten temat mówiliśmy sobie na forum katolik.us. Napisał to hiob (Piotr Jaskiernia) a ja mogę się pod tym podpisać. Więc cytuję:

  Kilkakrotnie słyszałem odpowiedź na podobne pytania w radiu EWTN, a konkretnie w audycjach Catholic Answers, udzielaną przez Jimmi Akina. On poświęcił trochę czasu na dotarcie do źródła tego incydentu i przyznał, że jest to autentyczne zdjęcie. Napisał o tym nawet na swoim blogu.

  Jimmy pisze, a ja tu sparafrazuję jego wypowiedź:

  “Sądząc po samej fotografii nie można mieć pewności co tam się wydarzyło. Księga jest zdobiona i może być czymś innym niż Koran. Sądząc z samego wyglądu może być Ewangelią.

  Jednak były patriarcha Kościoła Chaldejskiego, Raphael Bidawid, był tam obecny i w wywiadzie prasowym powiedział:

  “14 maja zostałem przyjęty przez Papieża, wraz delegacją składającą się szyickiego imama meczetu Khadum i sunnickiego prezydenta rady administracyjnej Irackiego Islamskiego Banku. Był także przedstawiciel Irackiego Ministerstwa Religijnego. Przypomniałem nasze zaproszenie dla Papieża, bo taka wizyta byłaby łaską z Nieba. Umocniła by chrześcijaństwo i udowodniła w głównie muzułmańskim kraju, że Papież kocha całą ludzkość.

  Pod koniec audiencji Papież skłonił się przed świętą księgą Muzułmanów, Koranem, przedstawioną mu przez delegację i pocałował go na znak szacunku. Zdjęcie tego gestu było pokazywane wielokrotnie w irackiej TV, demonstrując że Papież nie tylko wie o cierpieniu narodu Irackiego, ale także, że darzy szacunkiem Islam.”

  Jakie zatem możemy rozumieć to wydarzenie? Jest kilka możliwości:

  1. Agencja prasowa mylnie podała słowa patriarchy.
  2. Patriarcha Bidawid mylnie ocenił co się wydarzyło. Nie był to Koran, ale coś innego.
  3. Jan Paweł II pocałował Koran, ale nie wiedział, czym ta księga była.
  albo
  4. Jan Paweł II pocałował Koran wiedząc, co robi.

  Chciałbym wierzyć, pisze Akin, że zaszła tu sytuacja (1), (2), albo (3), ale nie mam dowodu na to, że którykolwiek z tych przypadków jest prawdziwy.

 110. Ad. 109 – cd.

  Z tych trzech najbardziej prawdopodobny jest trzeci, bo JP II nie znał arabskiego i być może nie wiedział co to za księgę mu sprezentowano.

  Ludzie wsuwają w ręce papieża na audiencjach różnego rodzaju książki i jeżeli papież był pod wrażeniem, że pocałowanie księgi mającej coś wspólnego z iracką kulturą będzie znakiem szacunku pod adresem tego, który ją podarował, mógł to zrobić odruchowo, nawet nie rozumiejąc natury tej księgi.

  O ile to możliwe, to, myślę, (pisze Akin), jest bardziej prawdopodobne, że tłumacz wytłumaczył naturę tego prezentu. Ciągle jest możliwe, że Papież ją pocałował raczej jako wyraz bliskowschodniej grzeczności, niż z szacunku dla samej księgi. […]

  Jednak mógł on wiedzieć doskonale, że to jest Koran i pocałować go mimo wszystko, nie jako zwyczajowy gest przy otrzymywaniu prezentów, ale z jakiegoś innego powodu.

  Jaki to mógłby być powód?

  Z pewnością nie dlatego, że wierzył od w Islam, albo, że wierzył, że Islam jest równy chrześcijaństwu. […] Gdyby w to wierzył, nie zatwierdziłby publikacji Dominus Iesus, uczącej, że zbawienie można osiągnąć tylko przez Jezusa Chrystusa i Kościół.

  Co zatem mógł myśleć Papież?

  Możemy tylko spekulować, ale narzucają się dwie rzeczy:

  1. Koran zawiera pewne elementy prawdy (obok pewnych elementów fałszu) i mógł on chcieć uhonorować prawdę, którą on zawiera.
  2. Ukazanie szacunku w taki sposób mogło stać się wyrazem poparcia dla pokoju na świecie i międzyreligijnego współistnienia.

  Z tych dwóch muszę uznać, że to drugie byłoby bliższe myśleniu Jana Pawła II, choć i to pierwsze mogło być obecne.

  Jan Paweł II był człowiekiem niezwykle troszczącym się o pokój na świecie i międzyreligijne współistnienie. Jako młody człowiek przeżył grozę Drugiej Wojny Światowej, która zostawiła trwały ślad na nim i jego pokoleniu i ich spojrzeniu na wojnę i pokój. […]

  Nawet gdyby taka była motywacja Papieża, ciągle popełnił on, moim zdaniem (cały czas parafrazuję opinię Jimmiego Akina) błąd.

  Koran mimo, że zawiera elementy prawdy, zawiera także jadowite ataki na Bóstwo Chrystusa i na chrześcijańską naukę i to sprawia, że w żadnym przypadku nie jest rzeczą odpowiednią dla Wikariusza Chrystusowego jego pocałowanie.

  Jan Paweł II mógł zdawać sobie sprawę z powagi fałszywych elementów Koranu, ale mógł nie myśleć o nich i mógł zrobić ten gest pod wpływem chwili, bez chłodnego wyrachowania i zastanowienia się nad nim.

  Na szczęście nieomylność papieska nie obejmuje takich sytuacji. Papież nawet w najmniejszy sposób nie próbował tym gestem niczego dogmatycznie zdefiniować. Zatem niezależnie od tego jak dobra była motywacja papieża i jak bardzo błędne działanie, nie ma to nic wspólnego z nauczaniem Kościoła o nieomylności papieskiej.

  Byłby to jedynie błąd, jaki popełniają wszyscy ludzie, nawet namiestnicy Chrystusa.”

  To tyle i w sumie niewiele mogę dodać od siebie, poza paroma uwagami. Przede wszystkim Papież spowiadał się co tydzień. Ale by sakrament był ważny, potrzebne są grzechy. Zatem on sam zdawał sobie sprawę, że jest grzesznikiem.

  Po drugie wydaje mi się wręcz obrzydliwe, że niektórzy ludzie z całej papieskiej działalności trwającej przez ponad ćwierć wieku wyciągają jeden, czy dwa incydenty i przedstawiają je tak, jakby Jan Paweł Wielki nie zrobił przez te lata nic, poza pocałowaniem Koranu i postawieniem posążka Buddy na Tabernakulum.

  Nawiasem mówiąc ten drugi incydent, także bardzo często pokazywany przez wrogów Kościoła, który miał miejsce w Asyżu, nie ma nic wspólnego z papieżem. W czasie modlitw o pokój, modlitw, dodajmy, wcale nie “wspólnych”, bo każda grupa ludzi modliła się osobno, w innym pomieszczeniu, buddyści postawili posążek Buddy na pustym tabernakulum, nie wiedząc co to jest. Gdy im zwrócono uwagę na niestosowność takiego gestu, przeprosili i zdjęli posążek. Jednak wielu jest przekonanych, że to w kościele, na Tabernakulum zawierającym Jezusa, papież postawił posąg Buddy i modlił się przed nim wraz z buddystami.

  Ludzie wsuwają w ręce papieża na audiencjach różnego rodzaju książki i jeżeli papież był pod wrażeniem, że pocałowanie księgi mającej coś wspólnego z iracką kulturą będzie znakiem szacunku pod adresem tego, który ją podarował, mógł to zrobić odruchowo, nawet nie rozumiejąc natury tej księgi.

  O ile to możliwe, to, myślę, (pisze Akin), jest bardziej prawdopodobne, że tłumacz wytłumaczył naturę tego prezentu. Ciągle jest możliwe, że Papież ją pocałował raczej jako wyraz bliskowschodniej grzeczności, niż z szacunku dla samej księgi. […]

  Jednak mógł on wiedzieć doskonale, że to jest Koran i pocałować go mimo wszystko, nie jako zwyczajowy gest przy otrzymywaniu prezentów, ale z jakiegoś innego powodu.

  Jaki to mógłby być powód?

  Z pewnością nie dlatego, że wierzył od w Islam, albo, że wierzył, że Islam jest równy chrześcijaństwu. […] Gdyby w to wierzył, nie zatwierdziłby publikacji Dominus Iesus, uczącej, że zbawienie można osiągnąć tylko przez Jezusa Chrystusa i Kościół.

  Co zatem mógł myśleć Papież?

  Możemy tylko spekulować, ale narzucają się dwie rzeczy:

  1. Koran zawiera pewne elementy prawdy (obok pewnych elementów fałszu) i mógł on chcieć uhonorować prawdę, którą on zawiera.
  2. Ukazanie szacunku w taki sposób mogło stać się wyrazem poparcia dla pokoju na świecie i międzyreligijnego współistnienia.

  Z tych dwóch muszę uznać, że to drugie byłoby bliższe myśleniu Jana Pawła II, choć i to pierwsze mogło być obecne.

  Jan Paweł II był człowiekiem niezwykle troszczącym się o pokój na świecie i międzyreligijne współistnienie. Jako młody człowiek przeżył grozę Drugiej Wojny Światowej, która zostawiła trwały ślad na nim i jego pokoleniu i ich spojrzeniu na wojnę i pokój. […]

  Nawet gdyby taka była motywacja Papieża, ciągle popełnił on, moim zdaniem (cały czas parafrazuję opinię Jimmiego Akina) błąd.

  Koran mimo, że zawiera elementy prawdy, zawiera także jadowite ataki na Bóstwo Chrystusa i na chrześcijańską naukę i to sprawia, że w żadnym przypadku nie jest rzeczą odpowiednią dla Wikariusza Chrystusowego jego pocałowanie.

  Jan Paweł II mógł zdawać sobie sprawę z powagi fałszywych elementów Koranu, ale mógł nie myśleć o nich i mógł zrobić ten gest pod wpływem chwili, bez chłodnego wyrachowania i zastanowienia się nad nim.

  Na szczęście nieomylność papieska nie obejmuje takich sytuacji. Papież nawet w najmniejszy sposób nie próbował tym gestem niczego dogmatycznie zdefiniować. Zatem niezależnie od tego jak dobra była motywacja papieża i jak bardzo błędne działanie, nie ma to nic wspólnego z nauczaniem Kościoła o nieomylności papieskiej.

  Byłby to jedynie błąd, jaki popełniają wszyscy ludzie, nawet namiestnicy Chrystusa.”

  To tyle i w sumie niewiele mogę dodać od siebie, poza paroma uwagami. Przede wszystkim Papież spowiadał się co tydzień. Ale by sakrament był ważny, potrzebne są grzechy. Zatem on sam zdawał sobie sprawę, że jest grzesznikiem.

  Po drugie wydaje mi się wręcz obrzydliwe, że niektórzy ludzie z całej papieskiej działalności trwającej przez ponad ćwierć wieku wyciągają jeden, czy dwa incydenty i przedstawiają je tak, jakby Jan Paweł Wielki nie zrobił przez te lata nic, poza pocałowaniem Koranu i postawieniem posążka Buddy na Tabernakulum.

  Nawiasem mówiąc ten drugi incydent, także bardzo często pokazywany przez wrogów Kościoła, który miał miejsce w Asyżu, nie ma nic wspólnego z papieżem. W czasie modlitw o pokój, modlitw, dodajmy, wcale nie “wspólnych”, bo każda grupa ludzi modliła się osobno, w innym pomieszczeniu, buddyści postawili posążek Buddy na pustym tabernakulum, nie wiedząc co to jest. Gdy im zwrócono uwagę na niestosowność takiego gestu, przeprosili i zdjęli posążek. Jednak wielu jest przekonanych, że to w kościele, na Tabernakulum zawierającym Jezusa, papież postawił posąg Buddy i modlił się przed nim wraz z buddystami.

  Ludzie wsuwają w ręce papieża na audiencjach różnego rodzaju książki i jeżeli papież był pod wrażeniem, że pocałowanie księgi mającej coś wspólnego z iracką kulturą będzie znakiem szacunku pod adresem tego, który ją podarował, mógł to zrobić odruchowo, nawet nie rozumiejąc natury tej księgi.

  O ile to możliwe, to, myślę, (pisze Akin), jest bardziej prawdopodobne, że tłumacz wytłumaczył naturę tego prezentu. Ciągle jest możliwe, że Papież ją pocałował raczej jako wyraz bliskowschodniej grzeczności, niż z szacunku dla samej księgi. […]

  Jednak mógł on wiedzieć doskonale, że to jest Koran i pocałować go mimo wszystko, nie jako zwyczajowy gest przy otrzymywaniu prezentów, ale z jakiegoś innego powodu.

  Jaki to mógłby być powód?

  Z pewnością nie dlatego, że wierzył od w Islam, albo, że wierzył, że Islam jest równy chrześcijaństwu. […] Gdyby w to wierzył, nie zatwierdziłby publikacji Dominus Iesus, uczącej, że zbawienie można osiągnąć tylko przez Jezusa Chrystusa i Kościół.

  Co zatem mógł myśleć Papież?

  Możemy tylko spekulować, ale narzucają się dwie rzeczy:

  1. Koran zawiera pewne elementy prawdy (obok pewnych elementów fałszu) i mógł on chcieć uhonorować prawdę, którą on zawiera.
  2. Ukazanie szacunku w taki sposób mogło stać się wyrazem poparcia dla pokoju na świecie i międzyreligijnego współistnienia.

  Z tych dwóch muszę uznać, że to drugie byłoby bliższe myśleniu Jana Pawła II, choć i to pierwsze mogło być obecne.

  Jan Paweł II był człowiekiem niezwykle troszczącym się o pokój na świecie i międzyreligijne współistnienie. Jako młody człowiek przeżył grozę Drugiej Wojny Światowej, która zostawiła trwały ślad na nim i jego pokoleniu i ich spojrzeniu na wojnę i pokój. […]

  Nawet gdyby taka była motywacja Papieża, ciągle popełnił on, moim zdaniem (cały czas parafrazuję opinię Jimmiego Akina) błąd.

  Koran mimo, że zawiera elementy prawdy, zawiera także jadowite ataki na Bóstwo Chrystusa i na chrześcijańską naukę i to sprawia, że w żadnym przypadku nie jest rzeczą odpowiednią dla Wikariusza Chrystusowego jego pocałowanie.

  Jan Paweł II mógł zdawać sobie sprawę z powagi fałszywych elementów Koranu, ale mógł nie myśleć o nich i mógł zrobić ten gest pod wpływem chwili, bez chłodnego wyrachowania i zastanowienia się nad nim.

  Na szczęście nieomylność papieska nie obejmuje takich sytuacji. Papież nawet w najmniejszy sposób nie próbował tym gestem niczego dogmatycznie zdefiniować. Zatem niezależnie od tego jak dobra była motywacja papieża i jak bardzo błędne działanie, nie ma to nic wspólnego z nauczaniem Kościoła o nieomylności papieskiej.

  Byłby to jedynie błąd, jaki popełniają wszyscy ludzie, nawet namiestnicy Chrystusa.”

  To tyle i w sumie niewiele mogę dodać od siebie, poza paroma uwagami. Przede wszystkim Papież spowiadał się co tydzień. Ale by sakrament był ważny, potrzebne są grzechy. Zatem on sam zdawał sobie sprawę, że jest grzesznikiem.

  Po drugie wydaje mi się wręcz obrzydliwe, że niektórzy ludzie z całej papieskiej działalności trwającej przez ponad ćwierć wieku wyciągają jeden, czy dwa incydenty i przedstawiają je tak, jakby Jan Paweł Wielki nie zrobił przez te lata nic, poza pocałowaniem Koranu i postawieniem posążka Buddy na Tabernakulum.

  Nawiasem mówiąc ten drugi incydent, także bardzo często pokazywany przez wrogów Kościoła, który miał miejsce w Asyżu, nie ma nic wspólnego z papieżem. W czasie modlitw o pokój, modlitw, dodajmy, wcale nie “wspólnych”, bo każda grupa ludzi modliła się osobno, w innym pomieszczeniu, buddyści postawili posążek Buddy na pustym tabernakulum, nie wiedząc co to jest. Gdy im zwrócono uwagę na niestosowność takiego gestu, przeprosili i zdjęli posążek. Jednak wielu jest przekonanych, że to w kościele, na Tabernakulum zawierającym Jezusa, papież postawił posąg Buddy i modlił się przed nim wraz z buddystami.

 111. CO TO WSZYSTKO MA WSPÓLNEGO Z TEMATEM?
  JAK TO SIĘ WIĄŻE Z OBŁĘDNYM ŻYDOLUBSTWEM JANA PAWŁA II?
  Zamulanie tematu i tyle.
  Admin

  Ad. 110 – cd.

  Zatem nie bójmy się prawdy. Nawet, gdy czasem jest ona niewygodna. Człowiek czasem popełnia błędy, nawet taki człowiek, jak JPII. I nie oceniam go tutaj, bo nie wiem ani co On myślał, ani co tam naprawdę się wydarzyło, ale nawet, gdy wiedział, że to Koran i pocałował go z jakiegoś powodu podanego wyżej i nawet, gdy w oczach Boga było to grzeszne, to znaczy to tylko tyle, że i On, JPII, jak każdy z nas, nie był ideałem i czasem popełniał błędy.

  A mnie się przypomina pewien incydent z mojego życia, gdy byłem małym chłopcem. Witając się z rodziną na wsi “z rozpędu” pocałowałem w rękę wujka, ku uciesze rodziny. Śmiali się ze mnie kilka dni. I choć zawsze na powitanie całowałem w rękę dziadka i oczywiście wszystkie panie, niezależnie od wieku, to było czymś zupełnie innym pocałowanie całkiem młodego jeszcze wujka. Jednak czasem zrobi się jakiś gest, a za moment jest już za późno i nie da się go odwrócić

  Konsekwencją mojej pomyłki były śmichy-chichy rodziny, zwłaszcza kuzynów i kuzynek. Konsekwencje czynu papieża są poważniejsze, “dzięki” jego wrogom, których wcale nie brakuje. Ale nie zmienia to w niczym faktu, że jest to mały incydent, bez znaczenia, i znacznie większy problem niż papież mają ci, którzy to powtarzają, wałkują i oczerniają kogoś, komu nie są godni zawiązać sznurówek w butach”

  Za: http://gloria.tv/?media=244061
  ——-

  Od siebie tylko dodam, a raczej przypomnę fragment tego mego wpisu spod ad. 79

  JPII cierpiał na chorobę Parkinsona. Co to jest, jak się ona objawia, jakie są jej skutki to warto zajrzeć tu:

  http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,101580,10876853,Choroba_Parkinsona_u_osob_starszych.html

  A tam m.in.
  Inne objawy choroby Parkinsona, nie powiązane z aparatem ruchu to: stres, niepewność, podenerwowanie i strach, utrata pamięci, demencja, zagubienie, depresja, trudności z połykaniem, ślinienie się, zanik zmysłu powonienia, pocenie się, zaburzenia erekcji, problemy dermatologiczne, powolna i cicha mowa, częste oddawanie moczu. ”

  I spytam (nie tylko pana) – czy w tych okolicznościach – dotyczących jego stanu zdrowia – mógł z łatwością strzelić gafę?

  Czy aby nie jest uprawnione moje stwierdzenie zawarte pod ad. 82 i oburzenie pana Romana Kafla wyrażone pod ad. 82?

 112. Zatem nie bójmy się prawdy. Nawet, gdy czasem jest ona niewygodna. Człowiek czasem popełnia błędy, nawet taki człowiek, jak JPII. I nie oceniam go tutaj, bo nie wiem ani co On myślał, ani co tam naprawdę się wydarzyło, ale nawet, gdy wiedział, że to Koran i pocałował go z jakiegoś powodu podanego wyżej i nawet, gdy w oczach Boga było to grzeszne, to znaczy to tylko tyle, że i On, JPII, jak każdy z nas, nie był ideałem i czasem popełniał błędy.

  A mnie się przypomina pewien incydent z mojego życia, gdy byłem małym chłopcem. Witając się z rodziną na wsi “z rozpędu” pocałowałem w rękę wujka, ku uciesze rodziny. Śmiali się ze mnie kilka dni. I choć zawsze na powitanie całowałem w rękę dziadka i oczywiście wszystkie panie, niezależnie od wieku, to było czymś zupełnie innym pocałowanie całkiem młodego jeszcze wujka. Jednak czasem zrobi się jakiś gest, a za moment jest już za późno i nie da się go odwrócić

  Konsekwencją mojej pomyłki były śmichy-chichy rodziny, zwłaszcza kuzynów i kuzynek. Konsekwencje czynu papieża są poważniejsze, “dzięki” jego wrogom, których wcale nie brakuje. Ale nie zmienia to w niczym faktu, że jest to mały incydent, bez znaczenia, i znacznie większy problem niż papież mają ci, którzy to powtarzają, wałkują i oczerniają kogoś, komu nie są godni zawiązać sznurówek w butach”

  Za: http://gloria.tv/?media=244061
  ——–

 113. Ad. 111 – cd

  Od siebie tylko dodam, a raczej przypomnę fragment tego mego wpisu spod ad. 79

  JPII cierpiał na chorobę Parkinsona. Co to jest, jak się ona objawia, jakie są jej skutki to warto zajrzeć tu:

  http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,101580,10876853,Choroba_Parkinsona_u_osob_starszych.html

  A tam m.in.
  Inne objawy choroby Parkinsona, nie powiązane z aparatem ruchu to: stres, niepewność, podenerwowanie i strach, utrata pamięci, demencja, zagubienie, depresja, trudności z połykaniem, ślinienie się, zanik zmysłu powonienia, pocenie się, zaburzenia erekcji, problemy dermatologiczne, powolna i cicha mowa, częste oddawanie moczu. ”

  Jasne.
  Choroba Parkinsona tłumaczy wiernopoddańczą mowę Jana Pawła II do żydów. Tłumaczy również zażydzenie hierarchii, jakiego nigdy nie było w historii Kościoła, tłumaczy przeprosiny za Kościół itp.
  Admin

 114. Jacek said

  re: 108
  Panie Jasiek z Toronto
  Pisze Pan „Ciesze sie, ze moge sluchac codziennie naszego polskiego Eliasza naszych czasow – ks. Piotra Natanka i dziekuje Bogu ze takiego nam On ofiarowal.”
  Czy Panu nie przeszkadza ostatnie „pojednane” ks. Natanka z kard. Dziwiszem?
  Ksiadz Natanke kazal tez naszywac gwiazdy zydowskie na plaszcze jego Rycerzy, ale chyba sie z tego wycofal bo o tym wiecej nie mowi.
  Kazal tez sprzataczkom pracujacym zagranicami Polski nawracac Zydow, chociaz jak sam byl w Izraelu na pielgrzymce z Rycerzami w czerwonych palszczach to zadnego zyda nie nawrocil.
  Poza tym mowil, ze Intronizacje Jezusa na Krola Polski nalezy zrobic z zydami bo oni maja kase.
  No oczywiscie Przekazy Agnieszki z rozmow z Panem Jezusem.
  No i kult JPII cala para.
  Dziwie sie ze Pan jeszcze slucha ks. Natanka.
  Wszyscy madrzy juz dawno o nim zapomnieli.
  Ten czlowiek nie ma czystych intencji, cos ukrywa.
  No i ten zachwyt Dziwiszem, ktorego wczesniej masonem i ekskomunikowanym nazywal.
  Bardzo dziwne. Komu ten ks. Natanek sluzy?
  Dziwisz mu wszystko wybaczyl, a nad trumna ks. Kiersztyna to nie pozwolil nawet odprawic katolickiego pogrzebu.
  Mysle ze ks. Natanek ma za zadanie rozwalic idee intronizacji Jezusa na Krola Polski.

 115. Ad. 111 – cd

  Od siebie tylko dodam, a raczej przypomnę fragment tego mego wpisu spod ad. 79

  JPII cierpiał na chorobę Parkinsona. Jak się ona objawia piszę pod ad. 79

  I spytam (nie tylko pana) – czy w tych okolicznościach – dotyczących jego stanu zdrowia – mógł z łatwością strzelić gafę?

 116. Maciej said

  @ 109

  Panie Józefie, ja przy komputerze PRACUJE i UCZĘ SIĘ, a nie bezsensownie spędzam czas, a gajówka to moje forum dyskusji ! Więc niech mi Pan, nie zarzuca jakiś swoich nadinterpretacji ! Czytam to co chce, kiedy chce i gdzie chce … A Panu uprzejmie odpowiadam, że na dzieło Karola Wojtyły, nie mam CZASU. Po pierwsze z tego co mi wiadomo to jestem na tyle wolny, że ja rozporządzam swoim czasem, a nie Pan moim. Po drugie oceniam pontyfikat JPII i piszę o moich refleksjach, tak jak ciekawi mnie zamach na papieża z Polski i to, że został wybrany przez tandem syjonistów Kissinger – Brzeziński, ale tego pewnie nie ma w tym dziele, które Pan tak zachwala, chociaż jak ono się ma do pontyfikatu to nie pojmuje … Oceniam pontyfikat i smaczki z niego, nie mogę ? Znajdę odpowiedzi na moje pytania, w tej książce, którą Pan poleca ?

  Na mój chłopski rozum, papież winnien chyba wręczyć im Biblię w języku arabskim, wyrazić jedność z ciemiężonym narodem irackim, a nie cmokać święte księgi na oślep ?

 117. Re: 112 Jacek
  Panie Jacku, czy moze mi Pan wskazac czlowieka doskonalego?
  Kazdy czlowiek rowniez i ksiadz nie jest doskonaly, gdyz jest dzielem skonczonym przez Boga i posiada ulomnosci jak popelnianie bledow.
  Ja rowniez nie jestem doskonaly i zdaje sobie z tego sprawe, ale zarzuty do ks. Piotra Natanka w zasadzie nie sa az tak powazne, ktore zostaly przez niego w pozniejszych kazaniach naprawione – jesli chodzi o zydow (poprawil sie i utozsamil swoje przekonania). Wiem, ze popelnil kilka bledow (nie tylko jeden czy dwa), ale daleki jestem, aby ks. Piotra dyskredytowac tylko dlatego, ze z „rozpedu” zapedzil sie w „slepa uliczke”. Mozna mu wybaczyc taki „rozped” w kazaniu. Codziennie slucham jego kazan i w miare swoich mozliwosci czasowych analizuje jego kierunek i w dalszym ciagu ciesze sie, ze moge slyszec to, co ponad 15 lat temu pisalem publicznie, a wiekszosc Polakow mnie najzwyczajniej wysmiewala. Czy mam miec do nich o to pretensje? Czy mialem ich oskarzac o antypolskosc? Nie Panie Jacku. Pan rowniez popelnia bledy.
  Jestesmy po to, aby sluzyc, a nie po to, aby wysmiewac czy osadzac. Wolno jest nam krytykowac, naprowadzac i uczyc. Nic wiecej.
  Owszem, moglbym skrytkowac ks. Piotra Natanka i moge to zrobic udowadniajac jego bledy. Ale czy nie lepiej jest isc sladami Jezusa Chrystusa?
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 118. Maciej said

  @ 109

  Panie Józefie, ściągnąłem sobie tą książkę … Otwieram, czytam, dochodzę do strony siódmej, a tam przed wstępem pewna treść i źródło tej treści, przeczytanie tego doprowadziło mnie do uśmiechu … 🙂 Jeśli Pan nie wie dlaczego, to może ktoś Panu wytłumaczy … Ja nie mam czasu …

 119. Ad. 114

  Z tego pana pisania jasno wynika, że pan doskonale wiesz, że z tymi tezami przypisanymi JPII w „Osoba i czyn” to był wredny kant nad kanty, który wam nie wyszedł w przestrzeni internetowej.
  A wydawało wam się, że mur, beton, na 100% musi wyjść.

  Ten kant miał definitywnie uwiarygodnić inne ‚wasze’ kanty i ‚wasze’ interpretacje innych zdarzeń – miał się stać się on kamieniem węgielnym pod wszelkiej maści łajdackie działania wycelowane w Jana Pawła II.

  No cóż – Nie wyszło wam. Natrafiliście na Boguchwałę.

  Jesteśmy wręcz przerażeni, że trafiliśmy na Boguchwałę… – admin

 120. Ad.116

  Panie Macieju – uśmiechaj się pan i czytaj pan dalej, aż do końca ostatniego jej rozdziału, w którym JPII (Karol Wojtyła) wyraźnie stwierdza, że nie ma wybraństwa.
  Że wszyscy są wybranymi przez Boga z uwagi na fakt człowieczeństwa każdej istoty ludzkiej na tej ziemi.

  Za nauczanie i zanegowanie wybraństwa żydzi posłali na krzyż Jezusa Chrystusa.
  Wy za to samo po 2000 lat chcecie za to zniszczyć w pamięci ludzkiej Jana Pawła II.

 121. Ad.115

  Rozumiem, że pan odwołuje w ten sposób swoje odczucie wyrażone zaraz na wstępie w ad. 108 pod adresem JPII.

 122. JO said

  Ad.113. JP II moglby byc chory I na AIDS a to nie zmienia Postaci rzeczy ze dokonal, tego zlego co wielokrotnie opisuje Gajowka . To czyny JPII sa tu przedmiotem Krytyki I osadu a nie osoba JPII , ktorej na ziemi nie rozdzielamy od czynow bo to jest niemozliwe robic czlowiekowi….w Niebie to zrobil Bog I byc moze JPII tam jest Swietym?

  Tu na ziemi czyny JPII to Zlo I Zly Duch jest iCh Ojcem , ktorego JPII nadwyraz niej musiel sie sluchac odpowiadajac Nie Chrystusowej Nauce.

  Pan Zazydza, traktuje Nas jak Debili lub Sam nim Pan Jest. Pana nachalnosc, brak pokory w obliczu Prawdy jest az krepujacy…
  Pan powinien byc izolowany jako niebezpieczny lub psuchicznie chory ….Pan Kafel rowniez.

 123. JO said

  Czyny JPII sa Krytykowane bez wzgledu na Stan zdrowia JPII. Stan zdrowia nie moze byc Usprawiedliwianiem , gdyz w zalozeniach Pontyfikatu jego takiej opcji nie Ma I nie bylo. Nikt nie powiedzial by Traktowac JPII decyzje przeciwko Tradycji jako Niewazne bo spowodowane sa Zlym Stanem zdrowia Papieza. Przeciwnie, Dziwisz I cala Mordernistyczna Swita zadala realizacji I publikacji…JPII Dzialan , slow…

 124. Marucha said

  Re 86:
  Gdzie Pan widzi „atakowanie” Papieża Jana Pawła II Wielkiego Santo Subito?
  Toć to po prostu tekst Jego orędzia.

  Re 92 i inne:
  Gdzie Pan widzi tu „plucie” na bł. Jana Pawła II?
  W zacytowaniu żywcem Jego orędzia do ukochanych starszych braci?

  I w ogóle, w ŻADNYM Pańskim wpisie nie znalazłem ANI JEDNEGO SŁOWA na temat wiernopoddańczego wobec Żydów orędzia Jana Pawła II, co jest tematem artykułu.

  Nie wiem zatem, o co Panu chodzi.
  Czy orędzie to jest sfałszowane? Czy też może źle je odczytujemy?
  Czy może jego przytaczanie jest przejawem wrogości wobec Kościoła?

  Napisz Pan wyraźnie o co Panu chodzi, bo zaczyna Pan się wić jak 166, gdy go zapytać na kogo głosował.

  Nb. Bezczelnością jest twierdzenie, iż chodzi o jeden, może dwa skandaliczne incydenty z pontyfikatu Jana Pawła II, który poza tym był świetny i fantastyczny, a „Jezus był zajebisty”.

  Re 103:
  Już się zaczyna „okazywać”, ze Jan Paweł II wcale nie całował Koranu, tylko tak udawał – a nawet jeśli całował, to czynił to tylko „niejako w pewnym sensie”.

  Re 118:
  Warto zacytować sam wstęp do wiekopomnego dzieła „Osoba o czyn”, które w czas i nieczas rajfurzy nam Józef Bizoń:

  ———————–

  Pana Bizonia uprzedzam: moja cierpliwość się skończyła. Mam dosyć pieprzenia nie na temat, mam dosyć reklamowania dzieła „Osoba i czyn” które nijak się nie odnosi do tego, o czym mówimy,
  mam dosyć zamulania dyskusji i kierowania jej na inne tory.

  Pan pokazuje ostentacyjnie, że ma w dupie moje napominania, aby trzymać się tematu.

 125. Marucha said

  Re 82:
  Panie Romanie – przynajmniej w moim przypadku znaczenie tego, co głosił i czynił Jan Paweł II, nie dotarło do mnie przez osoby trzecie i czwarte.
  Miałem na tyle sam własnego rozumu, żeby pod koniec lat 1990-tych zdumieć się nad poparciem udzielonym przez Jana Pawła II Unii Europejskiej, rządom światowym i globalizmowi. I wystarczyło mi go, aby zastanawiać się nad niespotykaną w dziejach Kościoła aktywnie okazywaną miłością do rasy gadów, dzieci Szatana.
  Lektura – m.in. książek abp. Lefebvre – przyszła trochę później.

  Pisze Pan:
  > Porownajcie to do literatury Arc Marcela Lefebvre, porownajcie jezyk i tresc…
  Istotnie, niektórzy z nas, nie znają hamulców, jeśli chodzi o język.
  Ale co do treści?
  Abp Lefebvre niejednokrotnie wyrażał się ostrzej, dobitniej i bardziej bezkompromisowo, niż my tutaj.

 126. Marucha said

  Re 84:
  Niech Pan jednak nie stawia p. RomanaK i p. Bizonia na tej samej półce.
  Pan Bizoń zdradza objawy opętania.
  Pan RomanK zachowuje wciąż rozsądek i widzi, co złego przyniósł Watykan II, a ma zastrzeżenia głównie co do formy wypowiedzi.

 127. JO said

  Ad.126. Gdyby Pan Roman K mial taka Postawe jak Pan mowi, to chociazby z samej Przyjazni do Pana podziekowalby za wspolprace Panu Bizoniowi na Bizonia Stronie Internetowej, na ktorej Pan Jozel wspiera sie Nazwiskiem Romana, gdzie SZKALUJE BIZON GAJOWKE A WIEC W TYM I PANA Panie Gajowy.

  Moralnosc Kafla niczym nie Rozni sie od Moralnosci Bizonia. To , ze Kafel nie przekracza Granic jest Wyrazem jego przebieglosci , tak ” przebieglego rozsadku ” , ktory jego nie Usprawiedliwia a przeciwnie, czyni grozniejszego od Jozka.

  Jozek przynajmniej wali wprost a Romek jest Wilkiem w owczej skorze a dodatkowo pseudoprzyjacielem, ktory zachowa sie Zawsze jak Brutus…

 128. Marucha said

  Re 102 i 104:

  Otóż ma Pan, panie Jacku, klasyczny przykład „odpowiedzi” p. Bizonia na proste pytanie.
  Ani słowa na temat.
  Za to próby obrażenia pytającego.

 129. JO said

  No I Kafel nie mowi wpros nie dla Swietosci JPII, co stawia go na Jednej Polce Panie Gajowy.
  JPII to papierek lakmusowy na kazdego Zyda…

 130. Marucha said

  Re 110:
  To nie było tak.

  Jak wiadomo w świecie b. popularny jest obyczaj całowania najróżniejszych książek podsuwanych przez gospodarzy swym znamienitym gościom, którzy to goście całują owe książki w ciemno, aby niczym nie urazić gospodarzy.
  Raz może to być jakaś księga religijna, innym razem zbiór esejów znakomitej psycholożki gender, a jeszcze innym razem instrukcja obsługi odkurzacza.

  Z dużym prawdopodobieństwem można zatem stwierdzić, że w momencie podawania Janowi Pawłowi książki do całowania, Papieżowi wpadł jakiś paproch do oka.
  Ów paproch zniekształcił wizję i zamiast القرآن الكريم Jan Paweł przeczytał „Historia algebry w krajach arabskich”, który to tytuł świetnie nadaje się do całowania.

  A poza tym, w ramach pokuty, każdy katolicznik powinien przeczytać książkę „Osoba i czyn”, a potem ją ucałować.

 131. Marucha said

  Re 120:
  … wszyscy są wybranymi przez Boga z uwagi na fakt człowieczeństwa każdej istoty ludzkiej na tej ziemi.

  Włącznie z tymi, którzy siedzą w Piekle.

 132. JO said

  Jozef Bizon Modli sie w Imie Ojca, Jana Pawla II I Ducha Nieswietego…

  Zydostwo widac w Tupecie I Bucie …Jozka w Slowach o Boguchwale.

  Panie Bizon, Pan jest Zenujacy

 133. Marucha said

  Re 132:
  Nie wierzę, by p. Bizoń był Żydem – choć przejął b. wiele z ich mentalności, szczególnie gdy wdaje się w dyskusje. Prezentuje wówczas typowe żydowskie odwracanie kota ogonem.
  Moim zdaniem p. Bizoń jest po prostu opętany,

 134. Maciej said

  @ 120

  Dziękuje Panie Józefie, za możliwości … Wątpię bym szybko przeczytał tą książkę, mam Międzynarodowego Żyda – Forda do skończenia, następna pozycja w kolejce: Dlaczego UE jest zgubą dla Polski. Wiem, wiem … Jestem stracony w Pana oczach …

 135. Jacek said

  Myslalem z Jozef Bizon to przyzwoity czlowiek, a widze ze sie mylilem. To zwykly kretacz jesli chodzi o temat JPII. Nie moge pojac jego opetania osoba JPII, tak samo nie moge pojac ks. Natanka, ktory krytykuje czyny JPII, a osobe wynosi na wyzyny swietosci. To jakies pomieszanie umyslowe, albo dzialanie na zlecenie ludzi z synagogi szatana.

  Jesli chodzi o fryzjera JPII to zwrocilem uwage na ten epizod z zycia Karola Wojtyly znajac historie pewnej zydowki, ktorej ojciec byl fryzjerem w sredniej wielkosci miescie w Polsce. Nie pamietam dokladnie nazwy tego miasta, ale mialo dwuczonowa nazwe i brzmialo cos jak Stalowa Wola, albo cos podobnoego. Jej ojciec mial zaklad fryzjerski w samym rynku, przychodzili tam miejscowi zydzi i urzadzali tam swoje spotkania. Mialo to miejsce za czasow PRLu. Podczas jednego z takich spotkan zydzi ustalili ze wysla corke fryzjera na studiowanie teologii na KUL-u. Ta zydowka poszla na KUL i skonczyla teologie. Ona powiedzial mi o tym sama.
  Dziwilem sie po co byly jej te studia teologiczne, kiedy ona nie chodzi wcale do Kosciola. Powiedziala mi, ze w latach 1970 i 80 na KUL studiowalo wielu zydow. Teraz sa oni w partiach politycznych ktore rzadza Polska, a poza tym sa w jakis instytucjach koscielnych jako osoby swieckie np. w wydawnictwach.

 136. Józef Bizoń said

  Jak się kociego g.wna nie da zagrzebać piachem – tzn. zawiedzie metoda na kota – to wówczas już tylko pozostaje, jako argument, skondensowana metoda na żyda i na świra (równocześnie).

 137. Marucha said

  Re 136:
  A co Pan sądzi o orędziu Jana Pawła do Żydów?
  Dokonał Pan, jeśli się nie pomyliłem, 35 (słownie TRZYDZIEŚCI PIĘĆ) wpisów pod judaistycznym Orędziem Jana Pawła II.
  W ani jednym (słownie: ANI JEDNYM) nie odniósł się Pan do meritum.
  Trzydzieści pięć wpisów i ani jednego słowa na temat.

  I do tej pory nie wiemy, jakie jest Pana zdanie: czy popiera Pan owo orędzie, czy też wprost przeciwnie,

  PS. Odpowiedzi nie oczekuję. Mogę jej sam udzielić 🙂

 138. Re. 137

  Odpowiedzi udzieliłem pod ad. 79.

  I raczy pan zauważyć, że po tym włączyła się Marta15 (na temat, wg. pana, bo z atakiem z innej beczki na JPII?), p. Maciej (wyjechał z Koranem ad. 103), p. Jacek (z wycieczką pod moim adresem) – to i im odpowiadałem, a pan tu mówi, że nie na temat piszę.

  Pan się pyta jaki związek z tematem ma książka „Osoba i czyn” w oryginale z 1969 r.

  Ano taki, że głównym waszym tematem – a raczej celem – jest zniszczenie dobrego imienia Jana Pawła II za wszelką cenę, wszelkimi metodami (w myśl zasady cel uświęca środki) i tylko w wam wiadomym celu (reszta to przykrywka, tylko użyteczne dla was narzędzia do osiągnięcia tego celu).

  >>> Takie wypowiedzi Jana Pawła II, jak orędzie do ukochanych starszych braci, lepiej niszczą jego dobre imię, niż najbardziej wrogie i tendencyjne komentarze Maruchy czy innych gości gajówki.
  Jeśli owo orędzie jest sfałszowane, to niech Pan to napisze.
  A jeśli jest prawdziwe, to niech Pan po męsku przełknie gorzką pigułkę.

  Dalszy ciąg Pana wpisu to ponowne, obsesyjne powracanie do książki „Osoba i czyn”, której treści zupełnie nie mają związku z tematem.
  Powiem tyle: my mogliśmy czekać 5 miesięcy na umieszczenie „Osoby i czynu” w Internecie, to mogą i bałwochwalcy kremówek poczekać z parę miesięcy, aż ktoś przeczyta i przetrawi to dzieło.

  Admin

 139. JO said

  Ad.139. Czemu mi ten Bizoniowy Ksiadz Przypomina Profesura Bartoszewskiego?

  Ten Ksiundz Filozof jak Profesor Bizon, albo Bizon jak Ksiundz I iCh idole JPII , BXVI …glosiciele Modernizmu , Rycerze Walki o zachowanie choc troche Falszu Posoborowego , tak by moc wciaz Macic…

  Panie Bizon , idz Pan sobie Zmijo z Gajowki

  Stawiaj sobie Sam Krzyz na Posoborowy STOL

  W Naszych Kosciolach nie Ma Zadnego Posoborowego Stolu na ktorym WY W Waszych Boznicach oddajecie czesc Szatanowi

  Precz stad Zydzie

 140. JO said

  Oltarz w Kosciele jest przede Wszystkim dla Tabernakulum, dla Chrystusa. Oltaz w Kosciolach przewaznie Ma Relikwie. To kolo Oltarza a nie Bizoniowego Stolu z Nawet Krzyzem … Stoi Aniol Gabriel podczas Mszy Switej.

  Bizon namawia Nas bysmy uznali za Godne odwrocenie sie Dupa do Oltarza, do Chrystusa , Aniola Gabriela Przez Ksiedza…

  Bizoniowy Ksiadz dajac wskazowke jak Kiedys odprawiano Msze Swieta. Wskazujac na Obraz slynnego malarza…zaprzecza swojemu wykladowi koncowa
  Propozycja zekomo Benedykta XVI kompromisem dla ” Naszego Dobra” by nie robic zamieszania.

  To niby nasze Dobro jest Wazniejsze od BOGA….

  To dopiero Bizoniowa Nauka ….

 141. Marucha said

  Re 140, 141
  Bizoń ma całe 2000 lat Kościoła głęboko w dupie.
  Sra na wszystko, co było Magisterium i Tradycją.
  Bizoń jest wyznawcą Judeokościoła Kremówkowo-Kajakowego.
  Jeśli by Jan Paweł II kazał czcić Bafometa, to też by się posłuchał.

 142. Marucha said

  Ad 142:
  Obiecałem sobie, że NIGDY nie będę na Mszy w kościele, gdzie nie ma ołtarza, a jest lucyferiański protestancki stół ofiarny.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: