Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wenezuelski ksiądz odmówił udzielenia Komunii św. klęczącej kobiecie

Posted by Marucha w dniu 2013-03-01 (Piątek)

25 lutego w kościele pod wezwaniem Preciosisima Sangre w stołecznym Caracas katolicki kapłan odmówił komunii, jeśli miałaby być przyjęta klęcząco. Jak – nieprawdziwie – tłumaczył, nie istnieją żadne zalecenia umożliwiające tradycyjne przystępowanie do sakramentu.

Zszokowanej kobiecie duchowny polecił przyjęcie Eucharystii w pozycji stojącej, co było dla niej dużym szokiem i agresją wobec jej wiary. Zachowanie duchownego wywołało powszechne oburzenie latynoskich katolików. Wśród pojawiających się głosów krytycznych pojawiały się także uwagi o instrumentalnym podejściu do posługi, nie liczącym się z faktycznymi potrzebami wiernych, tradycją Kościoła jak i obowiązującymi normami.

Z problemem zachowania duchownego zapozna się kierownictwo jego zgromadzenia – Pasjonistów. Uwagę poświęci mu także Konferencja Episkopatu Wenezueli. Ks. prałat Mirosław Adamczyk, wice-nuncjusz w Wenezueli, ocenił zachowanie duchownego jako „niegodne”.

Zgodnie z instrukcją „Redemptoris Sacramentum” „Wierni przyjmują Komunię świętą w postawie klęczącej lub stojącej, zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu”, zaaprobowanym przez Stolicę Apostolską. „Jeśli przystępują do niej stojąc, zaleca się, aby przed przyjęciem Najświętszego Sakramentu wykonali należny gest czci, który winien być określony tym samym postanowieniem”. Równocześnie, szafarz sakramentu nie może „odmówić sakramentów tym, którzy właściwie o nie proszą, są odpowiednio przygotowani i prawo nie zabrania im ich przyjmowania”. Stąd każdy ochrzczony katolik, któremu prawo tego nie zabrania, powinien być dopuszczony do Komunii świętej. W związku z tym nie wolno odmawiać Komunii świętej nikomu z wiernych, tylko dlatego, że na przykład chce ją przyjąć na klęcząco lub na stojąco”.

Jak zauważają sami wenezuelscy katolicy, przyjęcie sakramentu w pozycji klęczącej jest coraz częściej odczytywane jak znak właściwej czci. Równocześnie, rozdawanie komunii świętej do ręki jest dyspensą udzieloną niektórym episkopatom, w praktyce legalizującą dawniejsze nadużycia.

Źródło: fronda.pl
mat
http://www.pch24.pl/

Czy zachowanie księdza z Caracas było „niegodne”? Ależ było jak najbardziej godne i zgodne z normatywami masońskiej „mszy świętej” Bugniniego. Co więcej, było genialnym pomysłem, dzięki któremu Kościół zrzuca z siebie piętno instytucji po katolicku zacofanej i skostniałej – co niewątpliwie przyciąga doń całe rzesze nowych wiernych.
Admin.

Komentarzy 13 to “Wenezuelski ksiądz odmówił udzielenia Komunii św. klęczącej kobiecie”

 1. Dictum said

  Chryste Panie!
  Ale się piekło cieszy! Namieszali, namotali i teraz jatki są o sprawy do pewnego stopnia – podkreślam: do pewnego stopnia – drugorzędne. Ksiądz się zachował niegodnie?!!! Ksiądz się zachował skandalicznie! Takie typy o wypaczonej wierze w Boga chcą wiernych ściągnąć do własnego poziomu.
  A w ogóle co to za koszmarny soborowy język tej całej „instrukcji” – nie ksiądz, a szafarz (powinni dodać jeszcze – szafarki, bo te też już się rozpleniły!). Episkopat decyduje, jak mi wolno oddawać cześć Bogu? Najlepiej zapewne odtańczyć przed ołtarzem z bpem Długoszem.
  Wyć się chce.

 2. RomanK said

  Skandalicznie????w Krakowie ksiadz podniosl z kolan za wlosy starsza pania…..

 3. marost said

  „Jeśli przystępują do niej stojąc, zaleca się, aby przed przyjęciem Najświętszego Sakramentu wykonali należny gest czci, który winien być określony tym samym postanowieniem”.

  Ten „nalezny gest” – ludziska „czcia przejeci” padaja na kolana, mogli by tez padac twarza na pysk ale Cialo Panskie przyjmuja i tak na stojaco. Ostatnie kretynstwo. Coraz bardziej przekonuje sie, ze te nowe swiecenia kaplanskie sa niewazne. Prawdziwy kaplan na taka podlosc sobie nie pozwoli.

 4. Wierni Intronizacji USA said

  Ostrzezenie dla Braci w NY
  to samo robia tutaj bracia i ksiezulkowie ‚pseudo=polscy ‚
  w tak zwanych wspolnotach

 5. marta15 said

  a czemu sie dziwic?? Zaczadzency,ktorzy nadal sekte watykanska uwazaja za Prawdziwy KK bede sie gorszyc i dziwic
  Ci ,co wiedza co w trawie piszczy tylko pokiwaja glowa.

 6. marta15 said

  Prawie puste Koscioly na Zachodzie,czesto zamykane, sprzedawane , zamieniane na restauracje, muzea , dyskoteki. Brak kolejek do konfesjonalow, brak owych konfesjonalow as well. Mniej niz 25% „katulikuf” wierzy w Prawdziwa obecnosc Chrystusa w Eucharystii. Ciagle ,niekaczace sie sex-skandale w sekcie watykanskiej , jak nie pedofilia to siec gejow czesto zataczjaca kregi o najwyzsza hierarchie „koscielna”.
  Msza sw zamieniona w szoly/przedstawienia, koncerty klaunow, rockowe, teatralne, pantonimiczne, dyskotekowe, z serami na glowie, balonikami, kolorowymi swiatelkami , tancami, oklaskami etc.
  Ponad 50% niby „katulikuf” glosoujacych za pro-aborcja politykami . Brak potepiena czy ekskomunikacji niby „katulickich” politykow ze strony Watykanu. Wrecz przeciwnie, watykanscy dygnitarze OSOBISCIE rozdaja Komunie pro-abortion politykom.
  Promowanie synkretyzmu/falszywego ekumenizmu/indyfferentyzmu oraz tworzenie jednej, globalnej . satanistycznej religii m.in za sprawa rownania demonicznych religii do poziomu Jedynej , Prawdzwiej Religii, oraz jawne negowanie dogmatu, ze” poza KK NIE MA zbawienia”, przez posoborowych anty-papiezy i nauki soboru watykanski 2.
  Najwyzsi dygnitarze sekty watykasniej modla sie z satanistami/voodooistami w Koscile sw Francsizka w Assyzu, na wpol obnazone kobiety biora udzial w „mszach papieskich”, posazki Buddy sa w obecnosci „papieza” kladzione na oltarzach katolickich kosciolow, anty-papiez caluje Koran ,ktory zacheca do wyrzynania niewiernych.
  Niby „katulickie” uniwersytety promuja aborcje i homo-kulture, szpitale niby „katulickie” popelniaja abrocje. Ogromna ilosc niby „katulikuf” nie ma ZIELONEGO pojecia o PODSTAWACH swojej wiary, Tradycji, Pisma sw etc. Sa za to zwolennikami wielu herezji , apostazji itd jako, ze nawet nie wiedza ,( i totalnie im ta wiedza zwisa i powiewa), co to jest i czym to sie je.
  Taki jest rozpaczliwy obraz obecnego „Kosciola” zdemolowanego w ciagu ostanich 50/60 lat przez sekte watykanska przy pelnej zgodie i aktywnym wpsoludziale miliona wiernych.

 7. marta15 said

  a tu przyklad jak mlodziez radosnie i ochoczo wpada w lapy szatana.
  Tzw muzyka, niby rozrywkowa , jest juz w praktyce w calosci przejeta przez szatana.
  oczywsice wielu to nie przeszkadza, bo niby czemu?
  http://vigilantcitizen.com/latestnews/taylor-swift-at-the-brit-awards-yet-another-illuminati-ritual/

 8. marta15 said

  ciekway wpis na temat trudow jakim musza sprostac dzisiejsi rodzice.

  http://www.fronda.pl/blogi/wwwprzeblyskipl/slow-kilka-o-pewnej-matce,32724.html
  l”..Jednak nawet jeśli mamy odpowiednie warunki w domu, to jest to jeszcze zbyt mało, by czuć się bezpiecznym jako dziecko i spełnionym w przypadku rodzica. Niestety dziecko wcześniej, czy później zetknie się z maksymalnie zlaicyzowaną rzeczywistością, która coraz częściej jest wroga religii. Zeświedczone środowisko często używa broni śmieszności. Wiara, przyjmowanie sakramentów, przecież to pachnie ciemnogrodem, jest nienaukowe, a przez to śmieszne. Młodzi szczególnie boją się bycia wyśmianym.

  Gdy dziecko owej kobiety spotyka się przez większą część dnia z koleżankami i kolegami, szydzącymi z sacrum, trudno oczekiwać, że osamotnione i zaszczute nie zacznie ustępować pod pręgierzem kpin i bezpardonowych ataków. Wcześniej czy później pojawi się uczucie wykluczenia i osamotnienia. Wtedy pozostaje już tylko mały krok, do przyjęcia narracji otoczenia. Dziwnym trafem w kraju, który tak wiele zawdzięcza Bogu, udało się wmówić społeczeństwu, że wiara to coś prywatnego, a nawet wstydliwego. Mało kogo gorszy obmacująca się para na ławce. Rodzicie pogodzili się w większości z faktem, że ich córki biegają półnago po ulicach czy szkole. Większość poddaje się przed terrorem wulgarności na ulicach czy w środkach komunikacji. Natomiast wielu zgorszy się widokiem kogoś, kto spaceruje i odmawia różaniec lub przyklęknie przed Chrystusem, którego kapłan niesie do chorego…”

 9. Katz said

  Żaden ksiądz, tylko przewodniczący. Zatem wnezuelski przewodniczący zgromadzenia nie dopuścił do klękania przed kawałkiem wypieczonej mąki… Tak samo uważał abp. Lefebvre – nowy ryt święceń kapłańskich jest wątpliwy.

 10. Boryna said

  U nas też bywa,że klęczącym nie udziela się Komunii św.

 11. Danuta said

  Ratujmy wiare i stare obyczaje, bo bez przeszlosci nie ma przyszlosci.To dotyczy nie tylko historii ale i wiary opartej o Chrystusa i Jego Matke Maryje. Przez setki lat przyjmowalismy Sacrament kleczac i o dziwo, wlasnie wtedy koscioly byly zapelnione.

 12. Marucha said

  Re 11:
  Ależ co tam!
  Kościół przed II Soborem był kopalnią błędów. Na dobrą sprawę wogóle nie istniał. I dopiero zbiorowa mądrość skurwysynów przebranych w ornaty – niech ich Piekło pochłonie! – stworzyła nowy, prawdziwy Kościół, gdzie Jezus jest zajebisty, gdzie papieżowi wolno całować w dupę czarowników afrykańskich i gdzie najważniejsza jest „mniłość”.
  Czegóż więcej, jeśli nie splugawionego, obrzyganego tolerancją dla zła Kościoła potrzeba gównianogłowym judekoatolikom?
  Czują się w nim dobrze.

 13. Rysio said

  Panie Gajowy – zaczynam się martwić o Pana.

  Proszę się trochę wyluzować.

  Mnie na ten przykład bardzo uspokaja zabawa z moją kotką.

  No i czytanie – nie tylko mojego ulubionego żyda ale i…. Opera Omnia iussu impensaque Leonis XIII PM edita

  http://www.lulu.com/us/en/shop/thomas-aquinas/opera-omnia-iussu-impensaque-leonis-xiii-pm-edita-vol-5/hardcover/product-20326452.html

Sorry, the comment form is closed at this time.