Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Wyczekiwanie w globalistycznym…
  Piotr B. o Idioci z UE – poszukując węgla…
  Krzysztof M o Wolne tematy (38 – …
  kontra o Wolne tematy (38 – …
  trzy z dwoma o Drażnienie Ruskiego
  Emilian58 o Drażnienie Ruskiego
  kontra o Wolne tematy (38 – …
  Markusmarkt o O wyższości Habermasa nad…
  kontra o Wolne tematy (38 – …
  kontra o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
  kontra o Wolne tematy (38 – …
  AQQ o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Inteligentna granica

Posted by Marucha w dniu 2013-03-02 (Sobota)

Komisja Europejska przedstawiła pakiet zmian dotyczący polityki celnej, który ma ułatwić podróżowanie po krajach Wspólnoty obywatelom państw trzecich. Bruksela nazywa swoje propozycje projektem „inteligentnych granic”.


Pakiet zmian dotyczy 1,8 tys. zewnętrznych przejść granicznych Unii Europejskiej. Według KE, przekształcenie ich w tzw. inteligentne granice ma umożliwić ich szybkie i bezproblemowe przekraczanie nawet bez konieczności okazywania paszportów funkcjonariuszom służby granicznej. Unijna komisarz Cecilia Malmstroem, odpowiedzialna za bezpieczeństwo wewnętrzne, zaproponowała stworzenie w tym celu programu rejestracji podróżnych (RTP).

Program ma w zamierzeniu pozwolić osobom często podróżującym z państw trzecich na wjazd do UE przy zastosowaniu uproszczonej kontroli granicznej, pod warunkiem uprzedniej weryfikacji. Szacuje się, że skorzysta z niego rocznie 5 mln podróżnych spoza UE. „W programie będzie wykorzystywany system automatycznej kontroli granicznej (tj. automatyczne bramki) na głównych przejściach granicznych. W konsekwencji kontrola graniczna zarejestrowanych podróżnych będzie odbywać się znacznie szybciej niż obecnie” – czytamy w komunikacie Komisji Europejskiej.

Ponadto, jak przypomina Bruksela, osoby podróżujące służbowo, pracownicy zatrudnieni na tzw. umowach krótkookresowych, naukowcy i studenci, obywatele państw trzecich mający bliskie związki z obywatelami UE lub mieszkający w regionach sąsiadujących z UE przekraczają granicę zazwyczaj kilka razy w roku. W związku z tym daleko idące uproszczenie wjazdu na terytorium UE zagwarantuje, że Europa pozostanie atrakcyjnym miejscem docelowym dla tych osób, oraz pomoże ożywić działalność gospodarczą i tworzyć miejsca pracy.

Inną pomocą dla podróżnych ma być możliwość korzystania z karty chipowej [No i jesteśmy w domu. O to właśnie chodzi – admin], która pozwoli na sprawdzenie ich paszportu i odcisku palca w automacie, oraz przekroczenie obszaru Schengen bez kontaktu z funkcjonariuszem służby granicznej. Wydanie takiej karty ma kosztować 20 euro.

KE proponuje również wprowadzenie unijnego systemu wjazdu/wyjazdu (EES). W systemie tym byłby rejestrowany czas i miejsce wjazdu obywateli państw trzecich przybywających do UE. Elektronicznie obliczona zostałaby długość dozwolonego pobytu, system przekazałby też informacje przeznaczone dla organów krajowych, gdyby zabrakło wpisu dotyczącego wyjazdu przed upływem okresu dozwolonego pobytu. W ten sposób EES ma się przyczynić do rozwiązania kwestii osób, które przedłużają swój pobyt ponad okres ważności wizy krótkoterminowej.

http://naszdziennik.pl

Komentarzy 5 do “Inteligentna granica”

 1. ponury said

  A kto będzie obmacywał podróznych w poszukiwaniu papierosów??? Robot???

 2. Zerohero said

  Zgadzam się z komentarzem admina. Za pare lat wybuchnie jakaś bombka i ktos obwieści, że gdyby tak systemem śledzenia objąć wszystkich, to już żadna bombka nie wybuchnie. Okaże się, że system już jest, ma moce przerobowe i w ciągu tygodnia każdy dostanie swego chipa.

 3. Rysio said

  Ostatni raz, jak leciałem do Polski – to na bramce, na lotnisku, stały takie młode fajne dziewczyny.

  Już się szykowałem, już miałem sprośnie myśli, że mnie starego knura dokładnie omacają tam gdzie trzeba,

  a one mnie olały i przepuściły bez obmacywania.

  😦

 4. Zerohero said

  Rysio ma fantazje. A jak się trafi taka Julia Brystiger (córka żydowksiego aptekarza…)

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Julia_Brystiger

  ?

  Ona lubiła zabawę w te klocki.

 5. Zerohero said

  tzn. lubiła się bawic ptaszkami wrogów ludu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: