Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Włodek o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Dr Paul Marik, wyklęty lekarz…
  minka o Włosi odrzucili globalizm, ter…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
  Ignorant o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  revers o „Złamanie hegemonii jest…
  Barbara Chojnacka o „Złamanie hegemonii jest…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Kto widzi tylko wierzchołek fali?

Posted by Marucha w dniu 2013-03-03 (Niedziela)

Na czołówkę wiadomości portalu onet.pl trafiła parę dni temu informacja pt. Brunatna fala, z pierwszej strony zapowiadana w taki sposób: „Wzrost antysemityzmu i rasizmu? Dziesiątki przykładów z dwóch lat”. Źródłem takiego twierdzenia ma być „raport”, którego autor źródeł wzrostu nastrojów faszystowskich upatruje w „aktywności prawicy w sferze publicznej”.

Warto więc odesłać autora i medium, które go promuje, do podręczników historii. [I znów, zapewne z grzeczności, autor zakłada że dziennikarskie kurwy są kurwami z niewiedzy, a nie z upodobania albo dla pieniędzy – admin]

Marsz Niepodległości to dla lewicowej propagandy przejaw faszyzmu. Fot. Izabela Tomasiewicz

Uczy Niemiec Polaka

Historia ubierania Polaków w mundury „faszyzmu” ma swoją historię niemal od zakończenia II wojny światowej. Obojętność Zachodu i „wolną rękę” dla Wschodu łatwiej było i jest wytłumaczyć tym, że Polacy powinni poczuwać się jako współwinni za zbrodnie lewicowych totalitaryzmów – hitleryzmu i komunizmu. Jeśli fakty historyczne mówią inaczej, to trzeba stworzyć fakty prasowe i medialne.

Kilka dni temu, w połowie lutego niemiecka agencja informacyjna Deutsche Presse pisała o „polskim obozie zagłady”. Pamiętamy raniące polską godność wpadki prezydenta USA Baracka Obamy i powracające w prasie amerykańskiej sformułowania o „polskich obozach koncentracyjnych”. Reakcja Polaków mieszkających w tamtych krajach jest na szczęście zawsze szybka i skuteczna, ale … kropla drąży skałę. Budowanie wizerunku grasującego w Polsce „faszyzmu” jest na rękę wszystkim, którzy chcą osłabienia pozycji naszego kraju w świecie. Nawet słuszne potępienie przejawów dyskryminacji rasowej czy narodowej nie może iść w parze z wrzucaniem do jednego worka absurdów i manipulacji. Szkoda, że nie rozumieją tego media, szczególnie te należące do kapitału niemieckiego.

W przyklejaniu łatek radykalizmu lub nawet faszyzmu Polakom ostrożniejsze powinny być też takie mass media, jak onet.pl.  Jak czytamy o nim na stronie Wikipedii, W 2012 roku Grupa ITI zdecydowała o sprzedaży 75,98% akcji (komunikat giełdowy) niemiecko-szwajcarskiemu koncernowi medialnemu Ringier Axel Springer Media AG za 968,75 mln zł.

Niewinna lewica

Odnosząc się już do samego „raportu”, warto zapamiętać dwa sformułowania zamieszczone w Onecie:

– Natężenie incydentów i przestępstw o opisywanym charakterze zmienia się. W ostatnich dwóch latach mamy, niestety, do czynienia z raptownym wzrostem liczby zdarzeń i to około o 20-30 proc. Wiąże się to niewątpliwie z aktywnością prawicy w sferze publicznej – mówi Onetowi Marcin Kornak. I wskazuje przykład: ostatnie marsze 11 listopada i proklamowanie powstania Ruchu Narodowego.
[Nb. Marcin Kornak to założyciel żydowskiej, antypolskiej organizacji „Nigdy więcej”, zajmującej się zwalczaniem nazizmu w Polsce. Marcin Kornak jest paraolimpijczykiem w dyscyplinie rzucania gównem – szumowina ta jeździ na wózku inwalidzkim. – admin]

I wszystko jasne: prawica i Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada – tu tkwią praprzyczyny przejawów nietolerancji! Zresztą w TVN relacjonując „Marsz Niepodległości” 11 listopada 2011 roku jedna z dziennikarek dostrzegła, że uczestnicy marszu przyszli z intencją agresji ponieważ używali haseł: „Bóg, Honor, Ojczyzna” i haseł przeciwko „in vitro”. Wróćmy jednak do ostatniego sukcesu tropicieli nietolerancji i agresji…

Dalej w tym samym artykule internetowym stwierdzono, że: „Zbezczeszczono pomniki i cmentarze żydowskie. Zerwano tablicę z nazwą biura poselskiego Anny Grodzkiej. Potem w sieci ktoś opublikował wpis:
– Silny wiatr kwietniowej nocy musiał być przyczyną oderwania się tabliczki z biura poselskiego Krzysztofa Bęgowskiego (pseudonim artystyczny „Anna Grodzka”).”

Jak wielkie koło musiała zatoczyć historia, by dzisiaj przypadki niszczenia cmentarzy żydowskich łączyć z prawicą. Nie zapominajmy, że II wojnę światową wywołała lewica, która zaatakowała Rzeczpospolitą – ze wschodu komuniści, z zachodu niemieccy narodowi socjaliści. Plany Hitlera mogły być realizowane dzięki władzy Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników, na wskroś lewicowej i w praktyce antyreligijnej.

W artykule internetowym inspirowanym wspomnianym wcześniej „raportem” nie ma natomiast mowy o dewastacjach cmentarzy chrześcijańskich czy kościołów. Dlaczego tych faktów nie uwzględnia się w punktowaniu nietolerancji i nie zalicza do prześladowań? Dlaczego do posłów, którzy spotkali się z współczuciem autora „raportu” zakwalifikowano Annę Grodzką (zerwanie tablicy z biura poselskiego), a nie ma mowy o zabójstwie posła PiS w biurze poselskim w Łodzi? Czy da się tragedię zabicia człowieka porównać z aktem wandalizmu? Czy taki „raport” można uznać za obiektywny?

Promowany na Onecie raport, sądząc po jego omówieniu w Internecie, raczej faktycznego stanu problemu nie oddaje. A szkoda, bo rosnącą nietolerancją chociażby wobec wierzących warto byłoby się zająć. Fala – brunatna czy czerwona – zagraża nam wszystkim. Problem w tym, że mainstream widzi tylko wierzchołek fali.

Piotr Koźmian
http://www.pch24.pl

Kto pozwala sobie srać na głowę, niech się nie dziwi, że mu śmierdzi.
Admin

Komentarzy 11 do “Kto widzi tylko wierzchołek fali?”

 1. pilarz said

  wszystko to służy zabiciu pamięci o zbrodniach komunizmu i przewodzącej mu wspólnocie „starszych i mądrzejszych” „braci w wierze”.

 2. Maciejaszu said

  Niestety uznanie, iż publikacja takich artykułów w onecie to działania celowe, a nie wynikające z niewiedzy nieprzyjaciół chrześcijan, jest stwierdzeniem zakrawającym na „spiskową teorię dziejów”, a tego wystrzegają się nawet katolicy. Smutne, acz prawdziwe.

 3. Raczej źródła sformułowań typu „polskie obozy zagłady” należy szukać nie w komuniźmie, ani za Oceanem, ani u „jakichś tam, bo starszych na pewno nie, braci w wierze”. Najciemniej pod latarnią, więc takie pomysły pochodzą znikąd indziej jak tylko zza Odry, a właściwie zza Łaby. Polecam lekturę dwu dobrych artykułów:
  http://www.realitas.pl/RealnaPolska/2012/MZ5V.html
  http://diarium.pl/2012/01/nazistowskie-demony-nad-niemieckimi-sluzbami-specjalnymi/

 4. Maciej said

  Prawda sama się obroni, nie ma co się tym przejmować, jeśli chodzi o sprawy wewnętrze i nie przychylną Polakom prasę, kto będzie chciał to poszuka sobie źródła prawdy. Trzeba robić swoje, uświadamiać i chronić się przed manipulatorami, uważać na prowokacje. Jeśli chodzi o polityke historyczną, to mamy problem, ponieważ trudniej się bronić, mając antypolskie ośrodki władzy nie broniące Ojczyzny, do tego jasno określoną politykę historyczną Niemiec w tandemie z historią narodu wybranego, która zamierza zrobić z ofiar – katów … Silne wrogie przymierze przeciw Polsce i Polakom …

 5. Marucha said

  Re 4:
  Obawiam się, że prawda nie zawsze sama się obroni…

 6. 25godzina said

  Widziałem na Niezależna rozmowę Pereiry i Wildsteina (prawica narodowa! he, he, he…) juniora z Winnickim i Bosakiem. Żydo-germano-komuna boi się, że ten nowo powstający, kształtujący się ruch sformuje się bez nich, bez tych wszystkich żydów (Wildsteinów, Orłów w (Klub Ronina), Szewachów Waisów, popierających UE „narodowców” Ziemkiewiczów, jęczących „niezależnych” Warzechów i innych) i tym samym stanie się niesterowalny.

  Jeśli nie uda im się wstawić na czoło swoich ludzi (albo nałożyć swoją „narodową” czapę) to będą musieli ten ruch rozwalić. Skądś wiedzą, ze jest dla nich zagrożeniem. O żadną „debatę” im nie chodzi, a jedynie o utrzymanie władzy i służenie (via Berlin i UE) Lichwie.

  W ostatnim programie u Pospieszalskiego (z resztą słabym jak zwykle) też to było widać. Wildstein powiedział, ze powrót w Polsce do tradycji NSZ (narodowych) jest tym co zagospodarowuje młodych-oszukanych/zadłużonych z „wielkich miast” i nie tylko i (tego już nie powiedział wprost) w odróżnieniu do Zachodu nie da się ich rozproszyć, wypchnąć na ulice do palenia samochodów i sklepów po to, żeby ostatecznie spacyfikować i rozproszyć.

  Polacy idą po władze, po cała pule bez kompromisów i – jak zapowiedział marian Kowalni na ostatnim MN – okrągłego stołu nie będzie! Jak Polska zacznie to UE skończy jak ZSRR. Oby!

 7. 25godzina said

  Marian Kowalski – powinno być wyżej

 8. 25godzina said

 9. Maciej said

  @ 5

  Jak to nie Panie Gajowy ? Pana zacna strona jest tego najlepszym przykładem !

  @ 6

  Dlatego ta pseudo prawica się boi, bo rośniemy w siłę, będzie teraz koniunktura na taki radykalizm, rośnie nowe pokolenie, które samo się kształci … Nie ma zasobów materialnych i medialnych, ale ma Polski potencjał … Ale może sporo namieszać … Szczerze w to wierzę ! Musi walczyć na dwa fronty, z okupacją na całej linii, trzeba mieć tego świadomość i się nie poddawać … !

  Bojkotka to jest moja droga do wolności … Słyszysz kolaborancie !! Idziemy po Ciebie … Nie mamy nic do stracenia … !!

 10. 25godzina said

 11. JO said

  Ad.8. Zydzi di Izraela, tam jest iCh miejsce a nie W Polsce. Zydzi Nas Depopuluja, usuwaja z Polski, sa odpowiedzialni za Masowia Emigracje Przymusowa ….Precz Zydzi z Polski

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: