Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jack Ravenno o Polska przygotowuje się na „in…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Włodek o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Dr Paul Marik, wyklęty lekarz…
  minka o Włosi odrzucili globalizm, ter…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
  Ignorant o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Wielka Brytania: zasiłek dla bezrobotnych na dżihad

Posted by Marucha w dniu 2013-03-03 (Niedziela)

Anjem Choudary. Polsce też potrzeba wzbogacenia kultury przez islamskich przybyszów.

Radykalny islamski duchowny, który już żyje na koszt brytyjskiego państwa, wzywa innych wyznawców islamu, aby porzucili pracę i zgłosili się po zasiłek dla bezrobotnych. Dzięki temu będą mieć pieniądze i wolny czas na prowadzenie „świętej wojny” z niewiernymi. Jak się okazuje, już w tej chwili wiele rodzin muzułmańskich mieszka w prestiżowych dzielnicach brytyjskich miast, wysoki czynsz za wynajęcie nieruchomości… opłacają z funduszu socjalnego.

17 lutego br. redakcja gazety „The Sun” opublikowała fragmenty przemówienia duchownego muzułmańskiego, który zachęca wyznawców do korzystania z hojności brytyjskiego systemu opieki społecznej.

Anjem Choudary przekonywał, że jest jak najbardziej uzasadnione branie przez muzułmanów pieniędzy od niewiernych. Choudary kpił z obywateli europejskich, którzy ciągle zajęci są pracą. Mówił: – Ludzie są zajęci pracą przez całe życie. Budzą się o 7:00 rano, idą do pracy na godzinę 9:00 i wracają o 19:00 do domu, po to by obejrzeć kolejną operę mydlaną, potem zasypiają i tak przez 40 lat. To się nazywa niewolnictwo… Tak wygląda życie nie-muzułmanina.

Choudary wezwał muzułmanów, by brali przykład od cenionych postaci w historii islamu, którzy pracowali tylko jeden lub dwa dni w roku, a przez resztę dni byli zajęci prowadzeniem „świętej wojny”. W podobny sposób wypowiadał się zabity w 2011 r. w Jemenie, w wyniku ataku dronu, Anwar al-Awlaki. Twierdził, że kradzież i wymuszenia od nie-muzułmanów, to zasadniczo jedna ze strategii dżihadu, przewidziana przez proroka Mahometa.

Al-Awlaki namawiał więc do porzucenia pracy na roli i w ogóle nauki, aby głosić religię Mahometa. Twierdził, że niewierni będą ich karmić i będą im płacić. Przekonywał, że pokarmem proroka Mahometa był łup (Ghaneema). ma to być lepsze niż rolnictwo, biznes, pasterstwo i każda inna aktywność zawodowa.

Choudary, który jest żonaty i ma czworo dzieci, prowadzi dość wygodne życie na koszt brytyjskich podatników. W 2010 roku otrzymał ponad 25 tys. funtów świadczeń socjalnych, które obejmowały zasiłek mieszkaniowy (15,6 tys.), przeznaczony na utrzymanie się w domu wartym… ponad 320 tys. funtów w Leytonstone we wschodnim Londynie itp. Dla porównania, średnie roczne zarobki pracowników w pełnym wymiarze czasu w Wielkiej Brytanii wyniosły w 2012 r. 26,5 tys.

Brytyjskie media nie po raz pierwszy donoszą o życiu muzułmanów na koszt podatników. Czerpią oni ogromne korzyści, chociażby z powodu posiadania kilku żon, traktowanych przez państwo jako… samotne matki.

Pracownicy socjalni szacują, że na terenie Anglii i Walii żyje co najmniej 20 tys. „rodzin” bigamicznych lub poligamicznych. Średnia wielkość takiej „rodziny” wynosi 15 osób. Według brytyjskiego prawa, muzułmaninowi z czterema żonami przysługuje zasiłek w wysokości 10 tys. funtów rocznie. Mają oni również prawo do dużego mieszkania. Niektóre pozornie samotne matki korzystają z dopłat do mieszkania, które mogą wynosić rocznie ponad 100 tys. funtów! Korzystają też z zasiłków na dzieci w wysokości 1000 funtów na pierwsze dziecko i prawie 700 funtów w przypadku każdego kolejnego dziecka.

Najbardziej oburza brytyjskich podatników finansowanie czynszów bezrobotnych imigrantów muzułmańskich, którzy żyją w luksusowych domach w całym kraju. W sierpniu 2012 roku palestyńska uchodźczyni Manal Mahmoud została zakwaterowana z siedmiorgiem dzieci w kamienicy w Fulhan, w zachodnim Londynie. Mahmoud przyjechała do Wielkiej Brytanii w 2000 r. wraz z mężem, obecnie są w separacji.

W lipcu 2010 r. uchodźcy z Somalii, Abdi i Nur Syruq wraz z siedmiorgiem dzieci, po złożeniu skargi na to, że ich dom znajdował się w złej okolicy w Kensal Rise Brent, zostali zakwaterowani w domu wartym ponad 2 mln funtów w Kensington. Miesięczny czynsz – płacony z funduszu socjalnego – wynosił 8 tys. funtów.W 2009 r. Somalijka Nasra Warsame wraz z siedmiorgiem dzieci i matką została zakwaterowana w luksusowym domu w centrum Londynu, w którym roczny czynsz wynosił ponad 83 tys. funtów. W październiku 2008 r. okazało się, że Toorpakai Saiedi, matka siedmiorga dzieci pochodząca z Afganistanu, mieszkała w luksusowym domu w prestiżowej dzielnicy Londynu. Kobieta w ramach dopłaty do czynszu otrzymała z funduszu socjalnego aż 150 tys. funtów. Jej syn Jawad, student, który przyznał się, że większość czasu spędzał jeżdżąc samochodami i grając w bilard, powiedział: „Kiedy Rada zdecydowała się nas tutaj ulokować, nie mogliśmy odmówić. Jeśli ktoś dałby ci zwycięski los na loterii, to co, nie wziąłbyś go? Kiedy usłyszałem, ile Rada płaciła, pomyślałem, że są szaleni”.

Brytyjscy podatnicy opłacali czynsz między innymi islamskim kaznodziejom: Najat Mostafa i Abu Hamza. Ten ostatni został wydany Amerykanom w 2012 r. Mieszkał w domu wartym ponad 1 mln funtów. Utrzymanie Abu Hamzyi jego rodziny kosztowało brytyjskich podatników ponad 338 tys. funtów, pomoc prawna, jaką otrzymał, warta była blisko 700 tys. funtów.

Kaznodzieja Abu Qatada kosztował brytyjskich podatników kolejne 500 tys. funtów. Wartość pomocy prawnej – która miała go uchronić się przed ekstradycją do Jordanii – wyniosła ponad 390 tys. funtów. Islamski kaznodzieja Omar Bakri Mohammed, zanim został odesłany do Libanu, uzyskał świadczenia socjalne na kwotę ponad 300 tys. funtów.

Źródło: GI, Agnieszka Stelmach.
http://www.pch24.pl

Komentarze 23 do “Wielka Brytania: zasiłek dla bezrobotnych na dżihad”

 1. efka said

  U nas nie ma pieniędzy na socjal, bo przeżarli go urzędnicy Tuska.

 2. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 3. Józef Piotr said

  Jakoś tak się składa że na tym tzw Bliskim Wschodzie (chodzi o Azję Mniejszą) wylęgły się szczepy ludzi z genetycznie uwarunkowanym pasożytnictwie na białym europejczyku . Te szczepy się rozmnożyły idalej to czynią przenikając niby RAK struktury BIAŁYCH LUDZI a szczególnie Chrześcijaństwa.
  Czy to nie prowadzi do uśmiercenia zaifekowanych struktur ?

 4. Marucha said

  Re 1:
  Pani Efko, nie ma pieniędzy dla polskiej hołoty.
  Dla przybłędów zawsze się znajdzie.

 5. JO said

  Turcy W Gorzowie Wielkopolskim

 6. Zetef said

  No i dobrze. Niech ich dymają bez mydła – durnych angoli. Jakoś mi ich nie żal. Niech sobie podniosą wiek emerytalny, bo jak widać chętnych na socjal będzie coraz więcej. A i sam socjal też pewno uwłacza godności człowieka-araba.

 7. Dictum said

  „kradzież i wymuszenia od nie-muzułmanów, to zasadniczo jedna ze strategii dżihadu, przewidziana przez proroka Mahometa”.

  Toż to czysty talmud.
  Żydzi stosują to już od wieków ze znakomitym skutkiem, to pewnie i tym brudasom się uda.

  ad. 6.
  Jak się uporają z angolami, zabiorą się i za nas. A mnie jest żal każdego, kto jest oszukiwany. Bo oszukiwane jest społeczeństwo, czyli pojedynczy ludzie uczciwi i naiwni. Przecież to nie podatnicy ustalają te zasady, tylko ci, co rządzą, a tam też rządzi żyd (jak wszędzie) często z tytułem sir zamiast srul.

 8. Zerohero said

  1) Nie słyszałem by Angole tak dopieszczali Polaków. Pewnie specjalnie dopieszczają dzihadystów by potem można było głośno o tym krzyczeć.

  2) Nie słyszałem by Angole zapraszali do Anglii Ukraińców pozbawionych pracy w przemyśle ksomicznym po upadku ZSRR albo zaradnych Chińczyków. Zapraszają analfabetów a nawet kozo…ców.

  3) W krajach Bliskiego Wschodu obalone zostały (bądź są w trakcie) obalania świeckie republiko-dyktatury i zastępowane rządami islamistów.

  Mój wniosek:
  montowana jest wielka konfrontacja Izraela z otaczająca „dziczą”. Islamska dzicz to agentura NWO, więc można się spodziewać:

  1) kraje rządzone przez „islamską” agenturę (Libia, Egipt, Syria po obaleniu Asada) nie będą rozważnymi graczami jak Iran, ale same zaatakują.

  2) agenturlana mniejszość muzułmańska i jej pożyteczni idioci będą urządzać bezsensowne prowokacje by pokazać Europejczykom, że oni muszą stanąć po stronie Izraela.

  ____________

  Już teraz pewni „liderzy” muzułmańscy w Europie składają deklaracje kłocące się z ABC instynktu samozachowawczego i będące szkodą dla islamskiego prozelityzmu.

 9. Zerohero said

  PS. Konfrontacja musi nastąpić, bo w granicach Wielkiego Izraela zyje zbyt wielu nie-Zydow. Tylko wojna sprowokowana przez sąsiadów może usprawiedliwić grabież ich ziemi.

  PS2. Kraje leżące w granicach Wielkiego Izraela: Syria, Irak – poddano destrukcji i anarchizacji. Wszystkie kraje regionu poza niezaleznym Iranem są utrzymywane w technicznej ciemnocie i nie są wstanie realnie zagrozic Izraelowi.

  Wojnie Europa przyklaśnie, bo będzie umęczona działaniami „muzułmanów” zohydzających islam.

 10. Psiemislavius said

  Re 7:
  Panie, uważaj Pan, bo za takie brudasowanie muzułmanów możesz Pan doświadczyć wrzasków Cejrowskiego vel Mortkowicza, który szanuje islam i który w jednym odcinku pokazał, jak to mahomeciarze płuczą wszystkie otwory przed każdą modlitwą, a modlą się 5 razy dziennie. ^^ Mówiąc krótko: wg Mortkowiczowskiego zdania, jesteś Pan niedouk.

 11. JO said

  Ad. 6. Pan sie Myli. Zdanie o Anglikach rozsiewane jest Przez Zydow , ktorzy chowaja sie za plecami Anglikow jak za Plecami Niemcow.

  Anglicy Zyja w Tle Rewolucji Juz 500 lat a to oznacza, ze Zyja 500 lat w totalitaryzmie….

  Niemcy Zyja pod Zydowskimi Prusami kolejne Setki Lat….

  Jezlei Umiemy juz w Gajowce odroznic Czerwonego Bolszewika od Rosjanina, to odroznic Nauczmy sie tez inne Narody od Gnid wsrod Nich….

  Anglia to wciaz Katolicki Narod, wsrod ktorego Zyja Tacy Ludzie jak Ksiadz Wiliamson I Poki choc kilku jest w tym Angielskim Narodzie Sprawiedliwych, nie skazujmy tego Narodu na tak ostra Krytyke…

  Mimo 500 lat okupacji Zydomasonerii w Anglii wciaz Trwa Katolicyzm a Pamietajmy, ze Swiety Kanut Krol Anglii byl na wpol POLAKIEM

 12. Dictum said

  ad. 7. Faktycznie, może nie brudasy, a przybłędy.
  Cejrowskiego nie mogę słuchać, nawet jak wypowiada się z pozycji wojującego katolika. Niech sobie szanuje, kogo chce, ja nie cierpię jego formy wypowiedzi, jest ohydna!

 13. Dictum said

  poprawka do 12:
  ad. 10.

 14. Andrzej K. said

  Anjem Choudary. Polsce też potrzeba wzbogacenia kultury przez islamskich przybyszów.
  Ad vocem.
  Andrzej Kaczmarek. Polsce też potrzeba wyzbycia się wszelkich przejawów kultury islamskiej. Amen.
  I nie tylko islamskiej, aj waj.

  Muszę powiedzieć, że bezczelność tych s-synów Allacha, powala – admin

 15. Fran SA said

  Byloby uczciwie i po chrzescijansku, gdyby pani A. Stelmach znala j.angielski i potrafila przetlumaczyc CALY tekst wypowiedzi niejakiego Anjem Choudary, ktory od urodzenia jest obywatelem brytyjskim, urodzonym w Anglii, z angielskich rodzicow.
  Anglia nie ma konstytucji, ale prawo angielskie zezwala na protest przeciwko nielegalnym i nie wypowiedzianym awanturom wojennym.

  http://www.liveleak.com/view?i=817_1263391473

  Z niektorych komentarzy wynika, ze Polska nie miala prawa sie bronic przed agresja w 1939 roku i AK slusznie zostala skazana na tortury i zabojstwo. Widocznie tez wybrali zla religie.

 16. Marucha said

  Re 15:
  Ten człowiek na zdjęciu – Anjem Choudary – MA ANGIELSKICH RODZICÓW?
  No chyba się posram ze śmiechu.

  Co z tym wspólnego mają awantury wojenne – nie wiem. Artykuł bowiem traktuje o bezczelności muzułmanów, którzy uważają, iż pozostali powinni ich utrzymywać.

 17. Fran SA said

  Ad. 16.
  Marucha
  G.B. Shaw byl Irlandczykiem; podobnie jak James Joyce; Conrad byl Polakiem a Shakespeare – nie wiadomo, kim.
  Magna Carta zostala wymuszona na ‚Anglikach’ przez francuskich baronow. Anglicy pochodza od: Celtow, Piktow, Francuzow, Wikingow, Norsemenow, Rzymian, Grekow ( po upadku Bizancjum) Arabow, Niemcow, Dunczykow, (Kanute byl synem Swietoslawy- siostry Boleslawa Chrobrego – tzw. Sigridy, ktora byla matka trzech krolow)

  Hej, Churchill mial tez prawie, ze ‚angielska’ mamusie! I premier Disraeli! A juz wszystkie 5 Georgow niemieckich, ktorzy nie znali nawet jezyka angielskiego, a panowali chlubnie w Anglii- nawet nie potrzebowali angielskich ‚mamus’. Obecna dynastia tez ma niewiele wspolnego z Anglikami.
  Angielki zostaly chlubnie ‚podrasowane’ przez Indie.

  Anglia utrzymuje wielu Polakow.
  Marucha ma prawo srac ze smiechu. Rozne bywaja reakcje na wiadomosci o swiecie. Polacy nie maja wizy pobytowej w Afghanistanie, a jednak tam siedza i pomagaja w pilnowaniu plantacji maku. Te opiumowe przedsiewziecia docieraja do Polski w formie heroiny i w ten nobliwy sposob opowiadamy maluczkim, ze walczymy z terroryzmem, a tak naprawde dostarczamy na polski rynek… raj opiumowy.
  Awantury wojenne sprowadzaja muzulmanow do Europy. Dziwne, ze na ogol inteligentny gajowy tego nie kojarzy. Czy Gajowy nigdy nie slyszal o Baghram prison???

  http://ww.globalresearch.ca/afghanistan-atrocity-after-atrocity-lie-after-lie/5325400

  http://www.videosfortruth.com/afghanistan-10-years-of-failure-oppression/

  http://www.veteranstoday.com/2013/02/11/afghan-history-suppressed-part-i-islamists-heroin-and-the-cia/

 18. Marucha said

  Re 16:
  Nie wiem, co mi Pan wyjaśnił, choć wyjaśniał Pan dość obszernie.
  Że muzułmanin ze zdjęcia jest Anglikiem? I że miał angielskich rodziców?

  Awantury wojenne wyganiają wielu ludzi do Europy. Nie wszyscy jednak z taką bezczelnością każą się utrzymywać i przy okazji gardzą swymi dobroczyńcami.

 19. Fran SA said

  Ad.18
  Marucha
  A dla kogo Anglicy kiedykolwiek byli dobroczyncami? Moze dla Polakow?
  Polykaja pigulke, ktora aplikowali wszystkim.

  Kiedy uwierzyli, ze slonce nigdy nie zajdzie nad Imperium Brytyjskim, ponadawali obywatelstwa brytyjskie (glownie administracji lokalnej) Chinczykom z Hong Kongu, mieszkancom Indii, (bez wzgledu na religie- rase, itp.: Sikhom, Hindusom, Muzulmanom, Burgerom i Singalezom ze Sri Lanki (bylego Cejlonu), Sudanczykom i Kenijczykom, a takze z Rodezji (Zimbabwe) i Poludniowej Afryki. Cala kolorowa Anglia ma legalne obywatelstwo brytyjskie – i takie same prawa do ‚bezczelnosci’. (nie wiem, co Pan rozumie przez slowo ‚Anglik’ – oryginalnie z rejonu Danii).
  ‚Anglik’ to raczej mieszkaniec rejonu a nie rasa. Ogolnie przyjete jako ‚rasa’ jest zwrot ‚Anglosas’ co tez jest niescisle, ale ogolnie przyjete. Podobnie Amerykanin- niekoniecznie bialy i niekoniecznie Anglosas i niekoniecznie z Urugwaju. .
  Czepianie sie jednej grupy religijnej, czy etnicznej jest forma przesadu.
  Nie dawniej jak wczoraj, na moim codziennym spacerze z psem po parku, gdzie spotykam zawsze dwoch Szkotow , ktorzy tez chodza na spacer z psami – objasnili mnie te dwa Szkoty -zupelnie niezlosliwie zreszta- ze ich szkocka prasa podala, jak to pewna Polka wykorzystala dobrotliwy system angielski, bo nie dosc, ze siedziala na bezrobociu w Anglii, zaszla w ciaze, pojechala do Polski, gdzie urodzila dziecko i za ten porod i za to dziecko Anglia teraz musi placic.
  Te dwa zaprzyjaznione Szkoty (ktorzy bardzo nie lubia Anglikow) zapytali mnie, czy wszyscy Polacy sa tak ‚audacious’. Ci sami Szkoci nie bardzo chca sie odlaczyc od Anglii, bo mowia, ze musza jeszcze troche ‚possac Anglie’.
  Wpadlo mi na mysl, ze podobne rzeczy czytam nieraz nie tylko w ‚gajowce’.

  Panie Gajowy; personalne opinie niekoniecznie odzwierciedlaja zakulisy rzeczywistosci. Ani moje, ani Pana. My mozemy sobie co najwyzej wymieniac informacje, do ktorej mamy dostep. Bywa, ze informacja jest rozna, w zaleznosci od zrodla.
  Nowe moje zrodla informacji mi podpowiadaja, ze koszt utrzymania jednego polskiego zolnierza w Afganistanie kosztuje milion zlotych. (Jeden milion rocznie). W to nie wchodzi wyposazenie wojenne, za ktore polski podatnik placi. ( uzbrojenie osobiste i sprzet militarny). Przy obecnej globalizacji nie ma ‚odleglych wojen’, zwlaszcza jak sie jest czlonkiem NATO. Wojna w Afganistanie bardzo niszczy polska gospodarke i bardzo brzydko wplywa na rozwoj polskiego spoleczenstwa (narkotyki i ogolne morale): gdzies nam zaginal kompas przyzwoitosci.

  Niezupelnie sprawiedliwe jest potepianie ofiar systemu, ktory wprowadzil ‚perpetual war economy’.
  Polacy w Anglii sa takimi samymi ofiarami polityki wielkich korporacji jak i wszystkie inne nacje/religie i grupy spoleczne, – no moze z wyjatkiem jednej. Polak, ktory na Isle of Whigt wymordowal cala rodzine niekoniecznie reprezentuje wszystkich Polakow. Podobnie moj rejonowy (czy- teraz- ‚rodzinny’ doktor), ktory jest znakomitym lekarzem, nie reprezentuje wszystkich lekarzy: muzulmanow z Mumbaju.

  A gdy chodzi o bezczelnosci i populacje Anglii – Londynu – to znam lepsze przyklady niz podany w Gajowce:

  Re-educate MP David Ward:
  http://www.redressonline.com/2013/03/israel-flag-wavers-plan-to-re-educate-mp-david-ward/

  Survey: 60% of British Jews live in London – Israel News

  http://www.haaretz.com/jewish-world/jewish-world-news/survey-60-of-british-jews-live-in-london-1.505758

  Jews-eight times over-represented in UK parliament:
  http://www.redressonline.com/2010/05/jews-eight-times-over-represented-in-uk-parliament/

  No i jeszcze to:
  Afganski przywodca o ksieciu Harrym: „to szakal mordujacy po pijaku niewinnych”

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,13129721,Afganski_przywodca_o_ksieciu_Harrym___To_szakal_mordujacy.html

  Caly ten ‚wywod’ nie ma na celu przekonac nieprzekonywalnych. Jest to swobodna wymiana informacji.
  Serdecznie pozdrawiam

 20. Marucha said

  Re 19:
  A gdzie ja powiedziałem, że Anglicy byli kiedykolwiek dla kogokolwiek dobroczyńcami?

  Co do tego, co to jest „Anglik” to jestem jak najdalszy od używania tego określenia w stosunku do każdego obywatela angielskiego. Tak samo jak nie powiem „Polak” o pastorze Godsonie.
  Pan naprawdę nie rozróżnia narodowości od obywatelstwa?

  I niech Pan, na miłość boską, nie robi z cynicznych cwaniaków i oszustów, żerujących na uczciwych podatnikach, jakichś „mścicieli” za dawne krzywdy kolonializmu.
  Tak samo nie róbmy z każdego złodzieja, który okradał państwo PRL, bojownika o wolność i antykomunisty.

 21. Fran SA said

  Z tego co pan pisze wynika, ze Churchill tez nie byl Anglikiem.

 22. Marucha said

  Re 21:
  Z tego co mi wiadomo, był Żydem.

 23. Rysio said

  Będą jaja jak się okaże że Chavez też był żydem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: