Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
  Ignorant o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  revers o „Złamanie hegemonii jest…
  Barbara Chojnacka o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  NC o Polska przygotowuje się na „in…
  Hiob o „Złamanie hegemonii jest…
  revers o „Złamanie hegemonii jest…
  Listwa o „Złamanie hegemonii jest…
  Emilian58 o „Złamanie hegemonii jest…
  Listwa o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Wolne tematy (9 – 2013)

Posted by Marucha w dniu 2013-03-03 (Niedziela)

Miejsce na komentarze, które nie pasują nigdzie indziej.

Poprzednie wpisy można znaleźć tu:
https://marucha.wordpress.com/2013/02/24/wolne-tematy-8-2013/

 

Następne wpisy:
https://marucha.wordpress.com/2013/03/10/wolne-tematy-10-2013/

Gajowy

Komentarzy 151 do “Wolne tematy (9 – 2013)”

 1. AniaK said

  W Czechach mają pyszną czekoladę studencką.

 2. Dlaczego Polsce nie wolno przyjąć Euro? Dlaczego przystąpienie do Unii Europejskiej zaszkodziło Polsce?
  ( http://myslnarodowa.wordpress.com/2013/02/24/dlaczego-polsce-nie-wolno-przyjac-euro-dlaczego-przystapienie-do-unii-europejskiej-zaszkodzilo-polsce/ )

  Unia Europejska uniemożliwiła, niezbyt zresztą chętnym ekipom rządzącym Polską, prowadzenie aktywnej polityki gospodarczej. W szczególności – uratowanie przemysłów motoryzacyjnego, lotniczego i stoczniowego. W polityce gospodarczej to nie leseferyzm i otwartość są najważniejsze – tylko zdolność do stosowania rozwiązań protekcjonistycznych i interwencjonistycznych tam, gdzie to jest potrzebne. Interwencjonizm i protekcjonizm stworzyły potęgę Azji Południowowschodniej, dwóch generacji „tygrysów”. Polska jest miażdżącym dowodem na klęskę myśli neoliberalnej.

  Dziś już nikt nie może mieć wątpliwości, że wejście do Unii Europejskiej było dla narodu polskiego katastrofą. Tymczasem trwają przymiarki do ostatecznego zniszczenia, już tylko formalnych, resztek suwerenności polskiej polityki gospodarczej. Przybierają one postać przystąpienia do Paktu Fiskalnego i przyspieszenia przystąpienia Polski do ERM-2 i w efekcie – do strefy Euro. W ostatnich tygodniach w głównych mediach prowadzona była agitacja za walutą Euro. Echa tej agitacji przetoczyły się przez wiele serwisów internetowych, niestety zabrakło kompetentnego i zwartego zaprezentowania niebezpieczeństw związanych z przystąpieniem do strefy Euro. Ten tekst, mimo że ma charakter polemiki, w sposób przystępny prezentuje wyżej wspomniane kwestie bez niedomówień. Zachęcamy do lektury.

  Redakcja Polskiej Myśli Narodowej

  Czytaj dalej: Dlaczego Polsce nie wolno przyjąć Euro? Dlaczego przystąpienie do Unii Europejskiej zaszkodziło Polsce?

 3. Pokręć said

  @1: Ale za to od ichniejszej gorzały można oślepnąć. Coś za coś. My też nie mamy się czego wstydzić. Choć ostatnio polskie specjały, jeśli są produkowane, to praktycznie w 100% po domach zapaleńców, w piwnicach, gdzieś między gumnami w stodole, kiedy Księżyc przyświeca swoim blaskiem. Dobrze zrobiona śliwowica leje na ryj najlepsze koniaki francuskie i szkocki samogon z jęczmienia na torfie. A nasza czysta to naprawdę czysta a nie coś, co ma na etykietce „czysta” i wali fuzlem.
  Albo chleb – jak się chce mieć dobry chleb, to trzeba samemu go upiec. W sklepie tylko same g….no z polepszaczami. Podobnie z wędlinami – albo samemu się uwędzi, albo żre się jakieś E-ileśtam z Bierdonki.
  Polska to jeden z najbogatszych krajów w Europie, ba, na świecie, tu mogłoby życie mlekiem i miodem płynąć jak Wisła do Gdańska, pojęcie bycia głodnym byłoby abstrakcyjne. Nikt by nie wiedział, co to znaczy „ssanie w żołądku”. Każdy by mógł bez trudu i problemu zjeść do syta przynajmniej 3 razy dziennie, popić i jeszcze na nakarmienie głodnych za miedzą by starczyło. No, ale…

 4. Marucha said

  Re 3:
  Tak jeszcze jest, panie Pokręć.
  Ale jak się już dorwą do naszej ziemi, to ją zniszczą, wypalą, zatrują… na całe wieki. To są procesy niemal nieodwracalne.

 5. 166 bojkot TVN said

  W NIEDZIELĘ B. ARŁUKOWICZ ZWOŁAŁ KONFERENCJĘ PRASOWĄ PO OŚWIADCZENIU OWSIAKÓW
  http://fakty.interia.pl/polska/news/arlukowicz-zrobie-wszystko-aby-winni-zostali-ukarani,1898504,3

  No i mamy niesamowite zjawisko, które świadczy tylko o jednym: ministerstwo zdrowia uwzględnia sprzęt Owsiaka nie jako dodatkowy bonus, ale jako podstawowy sprzęt dla służby zdrowia, na co nie musi przewidywać należnych środków z budżetu czyli ze składek, bo i tak WOŚP da tę kasę. Ale właśnie okazuje się, że kasa nie jest pewna, bo nad duża publiczną kasą trzyma łapę nie minister, tylko Owsiakowie.

  Tak to Polacy są przez kolejny rząd robieni w bambuko, czyli okradani na wielką skalę, bo pieniądze ze składki zdrowotnej poszły prawdopodobnie nie na zdrowie, tylko na Amber Gold, autostrady, LOT, misje wojskowe albo inne zobowiązania tego aferalnego rządu, o których jeszcze nie wiemy, bo pan telewizyjny Kraśko nie chce nam powiedzieć, ponieważ ma ważniejszy temat czyli abdykacja papieża, a przecież powinien się zajmować zmianami w świecie mu najbliższym,czyli życiem rabinów Polski, USA, UE, Izraela (w tym aferami pedofilskimi rabinów).

  Ktoś kiedyś porównał wpływy ze składek i wydatki na służbę zdrowia. Okazało się, że wpływy są dużo większe od wydatków ….. Nie mam jak sprawdzić jak to jest teraz, może ktoś z gości gajówki ma czas poszukać albo wie?

 6. Siggi said

  Taki wpis internauty na jednym z forum czytelnikow;

  Wiele lat amerykańskiej propagandy wojenno-zbrojeniowej wytworzyło wśród motłochu syndrom zagrożonej twierdzy. To wielkie korporacje finansowe kontrolujące amerykańskich polityków i wojskowych utrzymywały mobilne siły zbrojne w gotowości do rozboju i rabunku w większości zakątków świata. Długo jednak Europa wschodnia stanowiła bastion skutecznego oporu mogący zagrozić odwetem na wypadek ataku. Po upadku państw dawnego Układu Warszawskiego przestał istnieć czynnik hamujący wojenne poczynania.

  Okazało się jednak, że koszty rozbójniczych wypraw wielokrotnie przekroczyły zaplanowane budżety, a koszty pozyskiwania wojennych łupów obniżyły korzyści poniżej granicy opłacalności. Potrzeba też ponosić wydatki na pacyfikację własnego społeczeństwa coraz bardziej niezadowolonego z ekonomicznych rezultatów wojennych wypraw. Rodzi się więc syndrom oblężonej twierdzy w którym wrogów widzi się nie tylko za wśród państw stawiających jeszcze opór, ale również w podejrzewanych o niewierność

  sojusznikach, terytoriach okupowanych a nawet we własnych obywatelach coraz mniej zadowolonych z pogarszającej się sytuacji. Niestety stan taki coraz bardziej zagraża rozpętaniem III wojny światowej w której USA zaatakuje wszystko i wszystkich. Szansą na jej uniknięcie jest jedynie wcześniejsze bankructwo uzbrojonego po zęby kolosa na glinianych nogach. Oczywiście to bankructwo może oznaczać wybuch II wojny secesyjnej w samych Stanach Zjednoczonych ale to grozi raczej chaosem w wyniku którego

  świat przyjmie nowy i prawdopodobnie lepszy ład gospodarczy.

 7. Maciej said

  @ 5 Bojkot.

  Bojkot, Ty przeciwko Owsiakowi ? Przecież razem chodzicie głosować na kogo chcecie, wybierając z antypolskich partii, żyjąc w wolnym kraju ?

  Widzę pewną niekonsekwencje w Twoim działaniu, czy możesz mi powiedzieć z czego ona się bierze ??

 8. 166 bojkot TVN said

  http://muzyka.onet.pl/publikacje/polka-z-rosyjska-dusza,1,5435264,wiadomosc.html

 9. 166 bojkot TVN said

  Macieju!
  Widzę, że dostajesz napadu aktywności, motorek w tyłku ci się włącza, jak tylko przeczytasz jakiś wpis 166 krytykujący niedotykalnych rabinów, działają na ciebie te wpisy jak płachta na byka, jakbyś miał odruch Pawłowa. Było już tu parę takich bytów pod innymi nickami, które działały tak samo.
  Może dopisz sobie „rabin Maciej” na dyżurze w gajówce …..

 10. 166 bojkot TVN said

  Właśnie Wiadomości w TVP-1 pokazują jak w rok po katastrofie pod Szczekocinami, ktoś postawił ofiarom pomnik z czarnego granitu w formie macewy. To już bezczelne przegięcie.

 11. Re: 3 Pokrec.
  Ksiadz Stanislaw Staszic powiedzial m.in., „…tam gdzie pojawiaja sie zydzi, to tam zostawiaja smierc i zniszczenie…(…)…
  Kazde, nawet najbogatsze panstwo, zydzi uczynia z niego rynsztok w doslownym tego slowa znaczeniu.
  Ma Pan racje, ze Polska jest (smiem twierdzic) najbogatszym panstwem na swiecie i bylaby, ale jej obywatele zwrocili sie o pomoc nie do Boga, ale do slug szatana przyjmujac „ich” pod swoj dach i dajac im wieksze prawa niz rodzimi mieli.
  No, ale skoro obywatele wyrzucili Boga i pozwalaja wysmiewac Jego Syna, to chyba Bog zaczal nas wysmiewac…
  ze wciaz mamy „puste lby” i pozwalamy sie „synom diabla” manipulowac i okradac…
  Coz, cos za cos.. i nic nie ma „na krzywy ryj”, lub „jakos to bedzie…”…
  ===============
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 12. Wandaluzja said

  Oglądałem chyba po raz II film o BIBLII DIABŁA, w/s której wypowiedziałem się choć nie znam jej treści, jako Biblii Ariańskiej, z której wycięto Ariańskie Wyznanie Wiary. Wnoszę to stąd, że przedstawione tam Mury Obronne są PRZEDRZYMSKIE więc powinny być Aleksandryjskie. To mi dało II efekt w postaci znalezienia JEDYNEJ koneksji artystycznej: Wypędzanie Diabłów w Górnej Bazylice św. Franciszka z Asyżu, namalowanych przez Giotto di Bondone c. 1295, który powinien oglądać BDi w Czechach lub jej reprodukcję. BDi mogła być złupiona przez Czechów w Konstantynopolu w IV krucjacie.
  MĘKA CHRYSTUSA Hansa Memlinga w Galerii Sabaudzkiej w Turynie była własnością Krzysztofa Kolumba. Przedstawia ona NIEWOLĘ Edwarda IV i Lorda Majora Londynu w Gdańsku w r. 1471 w konwencji biblijnej – z ustylizowaniem Gdańska na Jerozolimę a króla Kazimierza Jagiellończyka na Piłata.
  Krzysztof Kolumb został obywatelem Geniu przez zapisanie do cechu Tkaczy, gdyż trybut płacony przez Genuę z kolonii na Krymie był apanażem dla Henryka Niemca, pod jakim imieniem ukrywał się król Władysław Warneńczyk, któremu została wysłana kopia obrazu Memlinga (z Kłajpedy), który przekazał ją najstarszemu synowi.
  Mikołaj Kopernik jako student ilustrował KODEKS BEHEMA – portretując się w nim. Wydaje mi się, że inspirował się ilustracjami Girarta de Roussillon z połowy XV wieku, czyli że kopie tego powinny być w Bibliotece UJ.

 13. ojojoj said

  Niesiol w akcji: http://www.youtube.com/watch?v=x6n6hb1-fWs

 14. Zerohero said

  Powariowali z tym Owsiakiem, – cały czas widzę promocję jego komentarza na temat śmierci dziecka. Opinia Owsiaka obchodzi mnie tyle, co opinia trzeżwiejącego pana Mietka z kotłowni.

 15. 166 bojkot TVN said

  http://monitorpolskislowian.nowyekran.pl/post/89029,tusk-falszywy-zyciorys

 16. Maciej said

  @ 9 Bojkot

  Nie wiem jak traktować Twój wpis z Rabinem, jako inwektywę, nie znam żadnego Rabina, może Ty masz jakieś negatywne skojarzenia ? Za dużo przyciął ?

  Bojkot, jako, że stręczyłeś wyborami antypolskich partii, więc poglądy Owsiaka muszą być Tobie bliskie, on robił to samo … Może przypomniałeś sobie na jaką antypolską partie głosowałeś, chyba, że jest jakaś propolska w Twoim mniemaniu, a ja o czymś nie wiem ?

  @ 10 Bojkot

  Po co piszesz takie rzeczy ? Ty nie jesteś wstanie się już uwiarygodnić … Niczym, pozostaniesz pokrętną żmiją … Chyba, że się zrehabilitujesz i napiszesz … Na kogo oddałeś głos w zeszłych wyborach, bo przecież głosowałeś. Jak to było w spocie …

  Głosuj na kogo chcesz … Nie dla polityków, tylko dla siebie …

 17. 166 bojkot TVN said

  16/Maciej
  Czy ty jeszcze dziecko nie zauważyłeś, że twoje wpisy latają mi w okolicach kręgów ogonowych????

 18. Inkwizytor said

  Re: Maciej

  Od pokrętnej pisiackiej burdelmamy Bełkotki, wielbicielki żydowskiej TVN prawdy się nie dowiesz. Olewaj ladacznice 🙂

 19. Maciej said

  @ 18

  Mnie się wydaje Panie Inkwizytorze, że takie zachowania jak prezentuje ten pokrętny osobnik trzeba zwalczać, on jest gorszy niż lemingi. Tacy ludzie albo są wybitnie głupi, albo niebezpiecznie wyrachowani … To trzeba piętnować, szczególnie kiedy ten „bohater” stręczy na żydowskie partie, kiedy w Polsce rodzi się Ruch Narodowy …

  @ 17 Bojkot

  Nie dziwię się Bojkot, prawda jest po mojej stronie, więc co możesz biedny innego napisać ?

 20. Inkwizytor said

  Re: 19

  Olewaj w tym sensie, ze nie bierz do głowy co ta syfiara o tobie pisza ale oczywiście, poglady tej pejsachówki trzeba zwalczać. Wiesz, ona tu przylazła po tym jak jej umiłowani starsi braci pozbyli sie Kaczora głupszego w Smoleńsku i streczy w stachanowskim tempie PiSdzieców jak ona sama 🙂

 21. Zerohero said

  Władze Szwecji boją się inwazji Rosji. Pono taka inwazja trwa tylko tydzień i po ptokach – ruskie garnizony w całej Szwecji, a w szkołach nauka cyrylicy. Sugeruje się przy tym, że NATO potrzebne jest do obrony Szwecji. No patrz pan. Za III Rzeszy nie było warto, za zimnej wojny nie było warto, a teraz mamy śmiertelne zagrożenie. 🙂

  Czemu boją się ataku Rosji a nie Wielkiej Brytanii? Jak wyglądałaby sytuacja międzynarodowa Rosji po takim ataku? Czemu Szwedzi nie boją się inwazji kolorowych (ponad 10% społeczeństwa i rośnie)? Jak Rosja zaatakuje? Przez Bałtyk, zmiecie po drodze Finlandię, Łotwę? Hmmm…..

  To są chyba pytania do koszernych think-tanków.

  Odpowiedź rosyjska:

  Dla wyznawców pis wersja: odpowiedź reżimowej propagandy z kremla 🙂 :).

 22. Zerohero said

  Jeden link na jutuba i już izolatka moderacyjna?

 23. Maciej said

  @ 20

  Spokojnie, nie biorę tego do siebie … Czasy gimnazjum mam już za sobą … Bojkotka widocznie jest w trakcie powtarzania kolejnej klasy gimnazjalnej stąd ten poziom, bo przecież musi mieć już co najmniej 19 latek, skoro w zeszłym roku kolaborowała przy urnie !

  Tylko dziwię się, jak ktoś może być taki pokrętny i zakłamany, i przychodzić tutaj jak gdyby nic się nie stało ?

 24. Maciej said

  Panie Gajowy, jest szansa na tą ankietę odnośnie miejsca zamieszkania bywalców gajówki, którą podałem wcześniej ? Czy uważa Pan to za nietrafiony pomysł … ?

 25. Maciej said

  Mazowsza nie dało się sprywatyzować, więc trzeba dobić ten narodowy zespół innymi metodami …

  http://www.solidarnosc.org.pl/pl/aktualnosci/dobro-narodowe-pensje-glodowe.html

 26. 166 bojkot TVN said

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/48280-trybunal-konstytucyjny-sprawdzi-czy-tryb-przyjmowania-przez-rzad-tuska-paktu-fiskalnego-byl-zgodny-z-ustawa-zasadnicza

 27. 166 bojkot TVN said

  Maciej Inkwizytor i ZeroHero

  Hmmmm
  Jakby nie wpisy 166 to 3 Arschlochy (4 , ten co mu cni za gruppensexem juz wypadł) nie miałby żadnego punktu zaczepienia, żeby ZAISTNIEĆ W GAJÓWCE I ŚWIECIE.
  Wasze wpisy mają zerową wartość poznawczą, wszyscy łżecie jak typowe żydowskie pomiotła, oprócz wyzwisk i bojkotu wybory NIE WYMYŚLILIŚCIE JESZCZE NICZEGO!!!!!!
  BEŁKOT I BLUZGI – to potraficie najlepiej. Nie potraficie pojąć prostego tekstu pianego, takie 3 dzwony, dzwońce, puste, hałaśliwe, jednocześnie cuchnące moralnym rozkładem. Zasmradzacie gajówkę takim samym ściekiem jak Rysio, pewnie też z daleka, bo to najwygodniej.
  Nie macie żadnych polskich cech. charakterystycznych dla Polaków na poziomie. Jesteście jak zdemoralizowane UB-ecke szuje, ten sam język, ten sam polot, ten sam poziom.

  Wrzaski 166 nie pomogą. 166 wyrobił sobie w gajówce taką opinię, na jaką zasługuje, i z którą admin się zgadza. – admin

 28. Marucha said

  Re 16:
  Niestety, 166 Bojkota już nic nie uwiarygodni. Nawet przyznanie się, na jaką nieistniejącą propolską partię głosował.
  Zachowuje się jak człowiek, któremu wszyscy naokoło mówią, że jest pijany, lecz on z uporem twierdzi, iż jest trze-rzeźwy, zwracając sałatkę z pomidorów na podłogę…

 29. Marucha said

  Re 23:
  Tylko dziwię się, jak ktoś może być taki pokrętny i zakłamany, i przychodzić tutaj jak gdyby nic się nie stało ?

  Nie chcę niczego sugerować, lecz jedną z cech psychopaty jest właśnie brak poczucia winy, wstydu, odpowiedzialności, skruchy.
  Psychopata nie wie, co to jest być zażenowanym. Przyłapanie go na kłamstwie, oszustwie czy innych czynnościach moralnie nagannych nie wywołuje w nim żadnych refleksji i spływa po nim jak woda po kaczce.

 30. Marucha said

  Re 24:
  Właściwie to wiemy, skąd przechodzą goście do gajówki… Jest taka strona statystyk.
  Oto statystyki za ostatnie 365 dni:

 31. Wandaluzja said

  Janusz Roszkowski, POJECHAŁ DUMNIE, WRÓCIŁ W TRUMNIE – Bolesław Bierut zmarł w Moskwie w marcu 1956 r. Przez wiele lat krążyła plotka, że do jego śmierci przyczynili się radzieccy towarzysze. „Pojechał w futerku, wrócił w kuferku” – komentowała polska ulica. Dotarliśmy do UNIKATOWEJ RELACJI LEKARZA o jego ostatnich dniach; Focus HISTORIA, III/2013, s. 40-42

  On był JEDNYM Z KILKU Sekretarzy Krajowych, którzy tak powrócili z Moskwy więc nie przypadkowo Nikita Chruszczow już jako Sekretarz Moskwy nie korzystał z usług lekarzy rosyjskich. Wiemy to od Polaka, który został ARESZTOWANY na moskiewskiej ulicy, żeby zrobić badanie Towarzyszowi Nikicie, który miał Dziwne Objawy.
  Takich ŁGARSTW, jak w tym artykule to dawno nie czytałem a ta Relacja Zdrowotna z Ostatnich Dni Bieruta pochodzi od TRUCICELA. Nacjonaliści uczcili śmierć Kuratowskiej nekrologiem jak dla Prezydenta Mitterranda: NADWORNA TRUCICIELKA BIERUTA. OSTATNIM JEJ WYCZYNEM BYŁO OTRUCIE BIERUTA, co jest półprawdą. Jak mi jednak wiadomo z wywiadu wojskowego to ostatnim dziełem Kuratowskiej było Otrucie Falcmana.
  Istnieje KILKA wersji Śmierci Bieruta i Skurwysyństwem jest pomijanie ich, z czego 3 nakładają się tak, że można je redukować do JEDNEJ. Najważniejsza jest tu wersja, że WEDŁUG PITROWCÓW Szef Trucicieli Sowieckich, Nadrabin Łazar Kaganowicz dokonał trucicielskiego ZAMACHU Marszałka Broz-Tito czy też Całą Frakcję Reformatorską. Zgadza się to z relacją Tity, że dokonano na nich w Moskwie ZAMACHU, po którym zawiózł samolotem UMIERAJĄCEGO Wilhelma Pika do Berlina, gdzie go UTROWANO. Pomimo że Tito mówił o FIZYCZNYM zatrzymywaniu go to przypadek Pika mówi o TRUCIŹNIE.
  Bierut został ZMUSZONY do udziału w zamachu na Berię, na co zgodził się pod warunkiem, że mój stryj odda pistolet Nadrabinowi, ale dziadek przykazał synowi, żeby dał pistolet Generałowi Amerykańskiemu, który podpisał ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL, Nikicie Chruszczowowi, wobec czego Bierut WYGNAŁ ZIĘCIA. Świadczy to, że Bierut GRAŁ na Nadrabina.
  To zgadza się z IV wersją Śmierci Bieruta: Bierut zaprosił frakcję reformatorską na kołduny litewskie, żeby pokazać Potęgę Kulinarną Polski. Marszałek Żukow krzyknął jednak STOP i kazał 2 znanych z nazwiska generałom Nakarmić tymi kołdunami Bieruta, który WYKITOWAŁ. Rozkazu Żukowa nie posłuchał tylko Pik, który pomagał Bierutowi, ale został URATOWANY w Berlinie. Gdy mam zły humor to przypominam sobie ten Rozkaz Żukowa i śmieję się jak głupi, i teraz też się popłakałem.
  To zgadza się z wersją NACJONALISTÓW, że Bierut został otruty przez Kuratowską. W tym numerze FH jest zasadnicze pytanie, CZY STALIN POTRAFIŁ MÓWIĆ PRAWDĘ? na co znawcy odpowiadają NIE.

 32. GM said

  Popatrzcie Państwo jak szechterowcy podczas Wielkiego Postu zastępują redakcję KNO: http://bryla.gazetadom.pl/bryla/56,85301,13383144,PRL_to_nie_tylko_bloki___najpiekniejsze_koscioly_lat.html#BoxLSTxt

 33. 166 bojkot TVN said

  28/Marucha
  Bardziej adekwatny byłby przykład Kasandry, która jako jedyna widziała przyszłość i ostrzegała przez koniem trojańskim, ale nikt jej nie wierzył i nie zrobił tego co kazała.
  166 dziwi sie tylko, że gajówkowicze mieniący się ludźmi rozumnymi, kolejny raz pitolą o bojkocie wyborów, jakby nie mieli za grosz świadomości jak w Polsce dziala system wyborczy.

  Co do uroczego stwierdzenia „pokrętny i zakłamany”, to 166 wielokrotnie wymagało od oszczerców dowodu w postaci linku do wpisu 166, w którym popiera, albo poleca glosować na PiS. Jak do twój pory żaden nie znalazł, ale kalumnie lecą, bo oszczercy są tu bezkarni.

  Jest Pan bardziej, niż żałosny. I Pan o tym wie. – admin

 34. żyrafa said

  W Polsce 14-procentowe bezrobocie, a „Rzeczpospolita” pier*oli, że trzeba sprowadzać imigrantów, bo nie ma rąk do pracy.
  http://www.rp.pl/artykul/17,986464-Polska-skazana-na-imigrantow.html

 35. Maciej said

  @ 30

  Panie Gajowy, czy ja dobrze widzę ? W ostatnim roku gajówkę odwiedziło trzy i pół miliona osób z Polski ? Oto mi chodziło, zupełnie o tym zopomniałem, Pan już to publikował …

  @ Bojkot …

  Bojkot, gdybyś dobrze czytał, przynajmniej moje posty, a nie stręczył czy to z głupoty czy ze służby atrapę Polski narodowej ( pis ), to byś świetnie wiedział, że od początku obstaję przy uświadamianiu tych, którzy chodzą głosować i wyjaśnianiu Polakom w jakim szambie Polska znalazła się po 1989 roku. Plus wielką nadzieję upatruje w Ruchu Narodowym, którego jakieś zręby powstają obecnie w Polsce, oddolnie. Cieszy mnie zawsze niska frekwencja wyborcza, ona nie świadczy tylko o zniechęceniu do udziału w głosowaniu, ale i o świadomości części ludzi, którzy nie chodzą głosować … Mógłbym to rozwinąć, ale po co … Elektorat po SO, po LPR oraz nowa fala narodowa nie spadnie teraz w przepaść jak to miało się za sprawą tej licencjonowanej prawicy, która betonuje rozkład Polski swoim postępowaniem i działaniem z Kaczyńskim na czele … !! Rozumiesz ?

  Tobie i tak już nic nie pomoże … Piszę to tylko z szacunku do prawdy, nie dla Ciebie … Mój jeszcze jeden post z innego artykuły, ale tyczący się Pisu i tych młodych środowisk tej pseudo – prawicy, jak widać już dobrze po obstawianych przez młodych i mądrzejszych w Polskim Ruchu Narodowym … To raczej daje do myślenia, choć za pewne nie Tobie pokrętna żmijo ( nie traktuj tego jako obelgę tylko fakt ):

  Dlatego ta pseudo prawica się boi, bo rośniemy w siłę, będzie teraz koniunktura na taki radykalizm, rośnie nowe pokolenie, które samo się kształci … Nie ma zasobów materialnych i medialnych, ale ma Polski potencjał … Może sporo namieszać … Szczerze w to wierzę ! Musi walczyć na dwa fronty, z okupacją na całej linii politycznej, trzeba mieć tego świadomość i się nie poddawać … !

  Bojkotka to jest moja droga do wolności … Słyszysz kolaborancie !! Idziemy po Ciebie … Nie mamy nic do stracenia … !!

 36. Maciej said

  @ 33/ Bojkot

  Pytanie jest proste, na kogo głosowałeś pośród antypolskich partii ? Na kogo pytam ? Czy Ty na prawdę wstydu nie masz ?

  Przykład Kasandry … Bojkot …

  Ale zuch z Ciebie …

 37. Maciej said

  @ 33 Bojkot

  Zwrot pokrętna żmijo odnosi się do tego, że stręczyłeś wyborami, a nie chciałeś, i nie chcesz do tej pory wskazać na kogo My ( bojkotujący wybory ) mielibyśmy głosować, ani Ty na kogo sam głosowałeś ? Bo przecież głosowałeś … Rozumiesz teraz ? Jeśli masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem ( SZCZEGÓLNIE PROSTYCH PYTAĆ ) to mam nadzieje, że czytasz dwa razy co piszę …

 38. 166 bojkot TVN said

  Macieju
  Ty piszesz z Izraela rozumiem?
  Co do odpowiedzi na pytanie na kogo głosowało 166 – powtarzam odpowiedź, której dziecko nieznalazłeś:
  A CO CIE TO G…. OBCHODZI?

 39. Maciej said

  Białoruś i jej siły zbrojne, oto fragment raportu:

  Przygotowanie wojskowe Białorusi, w ocenie wielu ekspertów uważane jest za jedne z najlepszych w Europie. W opublikowanym w grudniu 2012 roku raporcie, przygotowanym przez Międzynarodowe Centrum Problemów Konwersji w Bonn, Białoruś znalazła się w pierwszej dwudziestce najbardziej zmilitaryzowanych państw świata.

  Całość:

  http://www.psz.pl/tekst-43240/Sily-Zbrojne-Republiki-Bialorusi-pod-znakiem-modernizacji

 40. Maciej said

  @ 38 Bojkot

  Nie z Izraela, piszę z Polski ( masz jakieś kompleksy z Rabinami, Izraelem ? ). Ja nie traktuje tego jako inwektyw ( strasznie płytko myślisz )… Ja wiem, że chcesz zbawiać Polskę zaganiając do urn Polaków by sami sobie okupanta wybierali, ale taką argumentacją to nikogo nie przekonasz ? A wytłumaczyłeś już swoim kolegom co głosują na PO, czym jest ta partia ? Czy to oni Ciebie przekonali, i będziesz nam PO teraz stręczył przy najbliższych wyborach ?

  Wstydzisz się, że głosowałeś ? Z czego to wynika ?

  Jak widzisz gó.no mnie to nie obchodzi, bo stręczysz przeciw mojej ukochanej Ojczyźnie …

  Marginalnie, w przeciwieństwie do Ciebie odpowiadam na pytania, nawet najgłupsze, a Ty nie chcesz mi odpowiedzieć … Na jedno, PROSTE.

 41. Brat Dioskur said

  ad30,
  Jeszcze tylko kilka lat rzadow PO i Polska w tym rankingu spadnie….z I miejsca!

 42. Marucha said

  Re 35:
  Oczywiście, jak mniemam, chodzi o trzy i pół miliona wejść na gajówkę, lecz niekoniecznie o trzy i pół miliona różnych osób.
  Ja oceniam liczbę osób, jakie mniej lub więcej regularnie wchodzą na gajówkę na jakieś 30-50 tysięcy.

  Re 38:
  Jeżeli nachalny stręczyciel brania udziału w wyreżyserowanej farsie wyborczej nie tylko nie chce powiedzieć, na kogo powinno się głosować, ani na kogo sam głosował – ale jeszcze, niczym szwejkowska kurwa bezczelna a zuchwała, odpala, że „GÓWNO TO CIĘ OBCHODZI” – to jest to w najlepszym wypadku zwykły szmondak, człowiek bez honoru i ambicji.

  A co mnie to gówno obchodzi?
  Owszem, kurwa, obchodzą mnie osobnicy srający pod moim oknem i nie chcący po sobie posprzątać.
  Mieć dolegliwość żołądkową w nieodpowiednim miejscu każdy może.
  Ale osobników regularnie srających na widoku publicznym określa się dość konkretnym mianem.

 43. osoba prywatna said

  Dla kogo jest ważne, by zdrowo i dobrze się odżywiać, zachęcam do obejrzenia i wysłuchania rozmowy.
  Przy okazji, każdy się dowie jakiej jakości jajka wysyła się….., no gdzie?
  Zgadli Państwo!

  Zdrowe jajko

  Zdrowe masło

 44. Maciej said

  @ 42

  Oby ten trend utrzymywał się wzrostowo Panie Gajowy, ja mam kilku ( niestety nie mogę napisać kilkudziesięciu ) znajomych, którzy czytają regularnie tą stronę … Robi Pan dobrą robotę dla Polski i KK, takie strony są potrzebne … Są zbawienne wręcz …

 45. — Do Pana Maruchy — Alem wdepnal , se powiewm , ale co najmniej , powiem
  -Przepraszam – jesli Pan uzna ze zle oceniam , twierdzac ze w okresie ostatnich
  kilku miesiecy , dominacja wulgaryzmow w Gajowce , u duzej czesci wpisujacych sie
  tu uczestnikow przekroczyla bariery tzw. dobrego smaku . Wydaje sie nawet ze gdyby
  wylaczyc z niektorych stron , tego typu komentarze , pustawo by sie zrobilo .
  sadze ze to pozor , bo bylo inaczej , calkiem niedawno . Po prostu , co poniektorzy
  nie wytrzymali tego poziomu dyskusji i albo sie usuneli dyskretnie , albo zaprzestali
  wpisywania komentarzy , bojac , lekajac sie , napasci agresywnych uczestnikow .

  Smiem podejrzewac , ze gdy dwoje lub troje , awanturuje sie na cala strone ,
  powtarzajac sie w stylu aj waj a ja jaj ,to sa to , czystej wody hasbarowcy . A celem psucie klimatu , atmosfery w Gajowce .

 46. 166 bojkot TVN said

  45/GPRP
  Do każdej strawy (duchowej też) czasami przydaje się nieco …pieprzu 🙂

  Co do wyborów, to bojkotnicy powtarzają swoje slogany bez własnych propozycji, oderwani od rzeczywistości, czyli mechanizmu wyborczego. Bojkotnicy udają, że nie czytali wpisu jak działa bojkot, w sytuacji, kiedy wszyscy zboczeńcy pójdą do wyborów i wybiorą Ruch-alnię Palikota, tak, że zdobędzie ona 100% w Sejmie i 100% w senacie, oraz Palikota na prezydenta. I jak taki układ zmieni natychmiast konstytucję i jaki język będzie po tym obowiązywał. Tylko skończony tuman może tego nie pojąć i nadal piać jak głupio kura o bojkocie wyborów.

  Uprzejmie proszę zaprzestać słownej onanizacji w miejscu publicznym, tylko o wyjawienie, na kogo się głosowało.
  Admin

 47. Zerohero said

  Korzystam ze swobody wypowiedzi, jestem tu gościem. Głupio jakoś tak…na skargę…

  Przez cały okres odwiedzania Gajówki raz się tylko poskarżyłem na Wandaluzję, który przeżywał okres intensywnego spamowania zmyslonymi histroryjkami. I tyle. Nawet wpieniający Rysio był dla mnie okazją do dyskusji. Co tam Rysio. Dyskutowalem z każdym, nawet z syjonistami. Bywały przykre słowa, czasem chamskie, ale przeważnie towarzyszyła im jakaś próba argumentacji.

  To co wyprawia użytkownik Bojkot 166, to już czysty trolizm. Siebie nie liczę, ale widze, że bywają oponenci starający się jakoś wyjaśnić swój punkt widzenia, tzn. traktują bojkota 166 poważnie. W odpowiedzi spotykają ich wyzwiska i bezczelne, prowokacyjne podsumowania odwracające sytuację o 180 stopni, tzn. zarzuty bycia „pustym dzwonem”, którego dźwięk do piet nie dorasta przemysleniom Bojkota 166. Dziecinne przekomarzanie, dziecinne prowokacje. Nie wiem czy to zlosliwość czy głupota.

  Czy nie dałoby się tych zaczepnych komentarzy wycinać? Mam na myśli komentarze zupełnie pozbawione treści, takie jak nr. 27, 2013-03-04 (poniedziałek) @ 01:47:47.

  Komentarz Macieja (nr. 7), choć stanowi powrót do sporu, to jednak nawiązuje do wypowiedzi nt. Owsiaka, a poza tym jest wartościowy dzięki filmikowi na którym widać Owsiaka zachęcającego do głosowania w „wolnej Polsce”.

  Z drugiej strony, takie wycinanie chamskiego pustosłowia może spowodować bałagan w numeracji komentarzy i zostawić masę odpowiedzi zawieszonych do nikogo.

  Nie dałoby się zafundować Bojkotowi jakiegoś odpoczynku? 🙂

  To da się zrobić… – admin

 48. — Pan Maciej na 35 — piszac ze idzie rozprawic sie z Bojkotka , bo kolaborantka
  w innych wpisach jeszcze mocniej , uzasadnia to bonczucznie :
  ze : Nie mamy nic do stracenia !!!!

  Panie Macieju !! — Nic do stracenia — mowilo w 1980 i troche pozniej roku ,
  10 mln. solidarnosciowcow . Podjudzeni , zacheceni nie powtarzam sie przez kogo ,
  rozwalili swoja Polska Ojczyzne i w Niej wszystko co bylo mozliwe i niemozliwe do rozwalenia . I co ? Duzo zyskali ? NAPRAWDE , nic nie mieli do stracenia ?
  Tylko Zydzi , Niemcy i podobni im , mogli sie cieszyc z tego DZIELA NARODU POLSKIEGO .
  Jesli tym sposobem , pare tysiecy solidarnosciowcow urzadzilo sie dobrze na Zachodzie i sie z tego ma powod cieszyc , to duzo Narod Polski zaplacil by im tak bylo

 49. Siggi said

  @45,nic dodac,nic ujac!!!

  Jestem przekonany,ze witryna bardzo duzo traci z powodu wulgaryzmow jakie widzimy na tej stronie.
  Miara patriotyzmu jest sztuka poslugiwania sie jezykiem ojczystym w wersji doskonalej,ktora zawiera swoje,szczegolne piekno.Jezyk polski nalezy do tych jezykow swiata , w ktorym jest bogactwo slow pieknych pozwalajacych wyrazac mysli w sposob elegancki,wzniosly,dojrzaly wrecz poetycki. Dodatkowo moze wielu irytowac fakt,ze wulgaryzmy te staja sie „argumentem” w istotnych polemikach i padaja ze strony osob-jak deklaruja- mocno zwiazanych z Kosciolem rzym.kat.,co juz nie miesci sie ni-jak w etycznej ,moralnej tozsamosci osoby wierzacej.
  Osobiscie witryna sluzy mi w wychwytywaniu interesujacych tematow,linkow,ktore wpisuja-podaja wpisujacy.Omijam duzym lukiem te pyskowki „okraszone” slownictwem ,ktore kaleczy nasz jezyk ojczysty.

  ps.Licze,ze omina mnie wyzwiska z gatunku,ten…pejsaty itd.

 50. Zerohero said

  Re 46

  Pisałem ci trolu, że „palikotnicy” to tylko konstrukt marketingowy wymyslony gdzieś na zjezdzie bilderbergów albo komisji trójstronnej gdzie Palikot bywał. Pisałem, że palikot jest znany z braku poglądów. Pisałem ci, że taka „gra” to tania sztuczka aby mobilizować elektorat PiS. PO-wcy też mają straszenie „kaczyzmem”. Pisałem ci, że prawa w Polsce ustala Unia Europejska do której wprowadził nas min. PiS, więc nie ma co robić wielkiego aj waj nt. składu sejmu i zmian dzięki większości PO. Więcej szkody niż Palikot robią MTV i jej podobne. natomiast gospodarka to w debacie temat tabu zarówno dla PO jak i PiS. Takie są fakty.

  I co?

  Nie chodzi o to byś się zgodziła z cudza opinią, ale miałabyś choć tyle przyzwoitości by nie wmawiać, że przeciwnik nie ma argumentów, bo właśnie zaszczycił cię setkami słów by wyjaśnić o co chodzi.

  W sposób bezczelny ignorujesz niewygodne uwagi. Ja na przykład widząc, że Gospodarz okazuje na mój widok „niespecjalny” entuzjazm, wyniósłbym się z Gajówki raz dwa.

  Co ty tu robisz człowieku? Postawiłeś (łaś) za punkt honoru napsuć ludziom krwi?

 51. Maciej said

  @ 46 Bojkot

  Bzdura Bojkot, póki nie ma alternatywy dla antypolskich partii, to na kogo poszedłeś głosować ? No, na kogo ? Niech sobie wybierają Palikota ! Myślisz, że Palikot ma zaplecze do rządzenia państwem, Palikot to błazen polityczny znalazł moment, koniunkturę i się dostał do sejmu ciągnąc za sobą jakiś cyrk. Kaczyński jest tyle samo warty co Palikot, Tusk, Pawlak, Miller … To jedna banda okupująca Polskę pod dyktando sił,które pięknie Tobie wypunktował Zerohero ! Możemy tylko polemizować na temat zaplecza jakie mają, tylko w Pis można znaleźć coś wartościowego, ale co z tego skoro tą partie zabetonował Kaczyński i jego przydupasy ? To ma być wybór ?

  No na kogo poszedłeś głosować, piewco demokracji ? Opowiedz, pokrętna żmijo ?

  Stręczysz globalizm spod znaku światowego syjonizmu ! Nic więcej, albo jesteś pożytecznym idiotą, albo jesteś wyrachowany i obliczony na to ! Globalizm zakłada zniszczenie państw narodowych, więc co to za różnica, która partia ją zniszczy ? Pisowcy najpierw wepchnęli nas do Unii, później odebrali to co wywalczył Dmowski ( SUWERENNOŚĆ PRAWNĄ ), a teraz płaczą, że Polska źle traktowana jest w Unii, geniusze polityczni !

  Jeśli chodzi o prawo, to jest masa prawa antypolskiego, a Ty stręczysz wybór pośród ludzi, którzy je uchwalają, legitymizujesz ich i namawiasz do tego ! Pamiętaj co człowiek uchwalił, człowiek może zmienić !!

  Więc się nie powołuj na takie abstrakty … I napisz, proszę grzecznie …

  Kogo to wybrałeś pośród szamba globalistów na Polskę ?

 52. Easy Rider said

  @Admin

  Już informowałem o tym w linku, ale tym razem chciałbym zaproponować umieszczenie na stronie głównej jako artykułu – doniesienia inż. Krzysztofa Cierpisza do prokuratora generalnego z dnia 13 lutego 2013 w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa porwania i zamordowania osób wchodzących w skład państwowej delegacji do Smoleńska:

  http://www.zamach.eu/130213/Untitled_1.html

  Warto dodać, że doniesienie zostało oficjalnie przyjęte, nadano sprawie nr P.G. VII – KO2-163/2013 oraz udzielono wnioskodawcy odpowiedzi na piśmie. Można się z tym stanowiskiem zgadzać lub nie, ale sądzę, że warto przeczytać. Jest to pewien przełom dotyczący śledztwa obywatelskiego w sprawie wydarzeń z 10 kwietnia 2010, jednak zostało to zgodnie przemilczane przez media głównego ścieku, natomiast w internecie jest na ten temat wiele wypowiedzi, szczególnie na S24.

  Znając tolerancję Gajowego dla różnego rodzaju spraw nietypowych i niekonwencjonalnych, pozostaję w nadziei na pozytywne rozpatrzenie niniejszego wniosku .

  ER

 53. Maciej said

  @ 48

  Mam Pan rację, to mocne, ale było skierowane specjalnie do pokrętnej żmiji ( proszę tego nie traktować jako inwektywy wobec Bojkota, ale stwierdzenie faktu ).

  Lekcja Solidarności, jest niesłychaną lekcją dla Polaków … Znam to tylko z książek opowiadań i filmów … Ale interesuje mnie temat. Historia Polski jest wybitnie zakłamana, i mało kto się stara ją odfałszować, ten okres jest na prawdę jeszcze świeży i do tego mnóstwo „autorytetów”, które jeszcze żyją … I mają zostać póki co podtrzymaniem fałszywego obrazu pokojowej rewolucji, która jest przykładem w skali świata dla wprowadzania reform liberalnych oraz demokracji … Z tym mitem, też musimy walczyć …

  Jeśli kogoś drażnią moje wpisy, niech nie czyta, jeśli kogoś obraziłem wulgarnym tonem to przepraszam … Co do wyzwisk to Bojkot, też od nich nie stronii ( mnie nie są one potrzebne, prawda jest po mojej stronie ). To są wolne tematy, więc rozmawiamy na wolne tematy, dokładnie o wyborach, oraz możliwościach zrodzenia się nowego Ruchu Narodowego jako alternatywy dla teatru politycznego w Polsce na, którym występują starzy znani aktorzy … W uproszczeniu …

  Konkretnie, to chodzi oto, by gajówkowy demokrata, napisał na kogo głosował w wyborach, do których namawiał uczestników dyskusji jak i czytających ? To jest sedno problemu.

 54. 166 bojkot TVN said

  50/0H

  [Wpis wywalony ze względu na tradycjonalny już brak treści oraz obmierzły styl wykrętów. – admin]

 55. Marucha said

  Re 49:
  Mój patriotyzm polega m.in. na tym. że antypolską kurwę nazwę kurwą, złodzieja złodziejem, a jak mi Bóg pozwoli, to tak mu przypierdolę rurą w japę, że mu zęby dupą wylecą.
  Podobało mi się zdanie pewnego księdza…
  Czasami Bogu może być miłe, gdy ktoś oberwie po mordzie.

 56. Siggi said

  @-55 „G r a t u l u j e”

 57. Maciej said

  54/ Bojkot

  Bojkot, przecież napisałeś w jakimś poście, że masz 29 lat i kolegów głosujących na PO, czy chcesz Nam powiedzieć, że w wieku 9 lat, wiedziałeś takie rzeczy ? Albo nie pamiętasz, czy wiedziałeś o TYM W WIEKU 9 LAT ? Bojkot, plączesz się w zeznaniach !

  Bojkot napisał, cytuje ( post 65, poprzednie wolne tematy ) :

  2013-02-26 (wtorek) @ 02:34:42

  Owszem, z moich znajomych (mam 29 lat) wiekszośc popierała PO lecz dzisiaj rzadko kto sie do tego przyznaje.

  Bojkot, znów przypuścił atak, ponieważ teraz daliśmy się wpuścić, w jego argumentację, że nie przedstawiamy alternatyw wobec jego stręczenia wyborów ( robiliśmy to wielokrotnie ). Jest mu to na rękę, ponieważ nie musi odpowiadać na KLUCZOWE pytanie:

  Na kogo głosował nasz geniusz ? Który już w wieku 9 lat wiedział kto to Palikot, i że stręczenie w wyborach w 2011 roku będzie dobre, bo inaczej PALIKOT zdobędzie większość i znów cytat i popis hipokryzji Bojkotki:

  post 168 ( do lotnego debila, czyli do mnie 🙂 )

  Wówczas całą władzę przejmuje Palikot, pierwsze co robi, to zmienia konstytucję, natychmiast włącza nas do Rzeszy/Izraela/Federacji Rosyjskiej w zależności od tego, skąd dostanie więcej forsy albo prochów.

  Tak świetnie Bojkot zna Palikota i jego powiązania od wieku 9 lat, że zakłada, przy założeniu wygranych wyborów i samodzielnej władzy, że Palikot i jego sfora podłączy nas do Federacji Rosyjskiej za pieniądze i prochy ..Śmiała teza, wręcz zuchwała … Pomijam, wątłość myślenia tego osobnika, dochodzi jeszcze miałka manipulacja z FR, tego ZNAWCY tematu. Informuje Cię, bo może nie wiesz, że zmiany w Kostytucji nastąpiłu w roku 1997 ( umożliwiły, utratę suwerenności ), finanlnie i oficjalnie zostaliśmy już podłączeni pod system prawny panujący w UE, na mocy Traktatu Lizbońskiego, nasze lokalne prawo w kolizji z zewnętrznym ma mniejszą wartość. Rozumiesz ? piszesz o wariantach, które już zainstniały, bez Palikota – Palikot ma inną funkcję.

  Bojkot, pomijam, Twój brak honoru, pokrętność w dyskusji, miej litość i napisz:

  Na kogo głosowałeś ?

 58. Marucha said

  Re 56:
  Panie Siggi, drogi niewierzący katoliku, nie ma czego gratulować.
  Ja też bym wolał nie mieć powodów do wkurzania się i zamiast walić łbem o ścianę – siedzieć sobie pod Księżycem z lutnią i szklanką dobrego wina…
  Niestety, może już zbyt długo babram się w tej mierzwie.

 59. Julka said

  Pewno nie na temat,Przeczytałam, co Pan Gajowy i inni niekoniecznie Katolicy mają do powiedzenia. W tym miejscu chcę pozdrowić Pana Józefa i Romana. Mam książkę kiedy JP II leżał w łóżku i przed świętami wielkanocnymi w 2004r . Chętnie się z tym podzielę tylko proszę mnie poinstruować jak am tę książkę upubliczn8ić.

 60. Brat Dioskur said

  Byc moze to wlasnie I rocznica istnienia „Kliniki Smierci na Zyczenie” w Holandii przycmila „herezje ” Walesy,bo inaczej nie moge sobie wytlumaczyc kompletengo milczenia mediow Beneluksu a takze organizacji pedalskich na wynurzenia pogromcy komunizmu odnosnie miejsca homosiow w zyciu spolecznym i politycznym. w Polsce.Zdradzono tylko ,ze Walesa odmawia homosiom prawa zajmowania wysokich stanowisk politycznych.Zajmijmy sie jednak owa klinika ,bo szczegoly o jej „pracy”moga przyprawic o zawrot glowy nawet postepowca.Okazuje sie ,ze popyt na „uslugi ” klinki jest tak znaczny ,ze a niedostatek mocy przerobowych tak spory ,ze czas oczekiweania na „zabieg wynosi” obecnie 4 miesiace !.Przekroj wieku jest rozny ,srednia wynosi 67lat przy czym najmlodszy pacjent mial 38 lat a najstarszy 99.W reportazu majacym pokazac funkcjonowanie tej fabryki smierci od kuchni pokazano starsza ,liczaca 77 lat pania o zrezygnowanej ,zeby nie powiedziec wprost przezartej gorycza twarzy ktora wobecnosci dwoch synow i lekarza wyjawia swoja decyzje oswiadczjac ,ze ma juz wszystkiego dosyc!.Oczywiscie rzuca sie w oczy lodowate wrecz zachowanie sie jej synow i nie trzeba byc psychologiem ,zeby sie zorientowac ,ze pani ta pozbawiona jest odrobiny synowskiej milosci!Juz po usmierceniu synalkowie udzielajac wywiadu z duma podkreslaja ,ze matka zachowala sie dzielnie i cudownie (sic!) wprost bylo patrzeec jak spokojnie zasypia.Ich twarze emanuja odprezeniem i widoczna ulga….
  Otrzasnijmy sie jednak z tego horroru i zobaczmy jak toczy sie zycie ludzi normalnych. No moze nie calkiem , bo pewne elementy wydarzenia ktore opisze nie moga byc uznane za zgodne z mormami cywilizacyjnymi. Otoz sad najwyzszy w Hadze utrzymal kare €160 wymierzonej pewnemu osobnikowi ,ktory na zadanie policjanta nie potrafil okazac dowodu tozsamosci.Sprawa mozna by rzec trywialna gdyby nie fakt ,ze skazany jest ortodoksyjnym Zydem i w szabas nie wolno mu nosic przy sobie zadnego dokumentu!Co jak co ,ale stopnien niezaleznosci sadow holenderskich nawet nie umywa sie do naszych ,no bo czy ktos sobie wyobraza ,zeby w Polsce podobny skandal moglby sie zdarzyc?
  Obstrukcje religijne moga jednak zamieniac sie w polityczne ,bo oto premier Turcji Erdogan w rozmowie z sekretarzem stanu USA Kerrym osmielil sie porownac syjonizm do faszyzmu!Czyzby nie wiedzial on ,ze decyzja wielce uczonego gremium, ONZ bodajze w 97′ sciagnal syjonizm z listy ideologii zbrodniczych ?Pozostaly na niej tylko komunizm i faszyzm!Kerry ze swoje strony byla tak wstrzasniety tym oczywiscie krzywdzacym stwierdzeniem ,ze postawil pod znakiem zapytania dalszy rozwoj dobrych stosunkow USA z Turcja.Naturalnie jak zwykle, jako uczciwy obywatel zapytuje sie co na to nasze MSZ?
  Dla odprezenia troche na sportowo.Podobnie jak wszyscy Polacy emocjonowalem sie Mistrzostwami Swiata w Skokach Narciarskich.Zloty medal Stocha w indywiduelu moglby nie byc jedynym, jaki zdobylismy na tych mistrzostwach gdyby nie haniebna rola polskiego(?) sedziego ,ktory w teamach dal Stochowi note conajmniej o 1 pkt za niska ,przez co braz zdobyli …Niemcy!Ta gnida nazywa sie Tadeusz ….szczak,bo tyle z jego nazwiska zrozumialem w interpretacji holenderskiego sprawozdawcy.Nie potrzebuje chyba dodawac ,ze zarowno austriacki jak i niemiecki sedzia dali szkopowi po 19,5 ! a Stoch skaczacy z obnizonego rozbiegu dostal za fantastyczne 130 m tylko 18,5 …m.i. od tego typka spod ciemnej gwiazdy z Polski i Niemcy wyprzedzili nas o 0,8 pkt!Skandal niebywaly a na portalch o tym cicho!
  Zeby jednak sie troche rozchmurzyc to na koniec zabawna wiadomosc. W Amsterdamie otwarto wystawe obrazow ktorych tematem jest NUDE ,czyli nagosc..Nie byloby w tym nic szczegolnego gdyby nie nie to ,ze ludzie zwiedzajacy ta wystawe rowniez byli …nadzy!Zeby nie byc goloslownym ,wystawe mozna zwiedzac wylacznie na golasa. Niestety z reportazu w TV wynika ,ze wystawa nie byla preferowana przez laski a towarzystwo bylo raczej w zaawansowanym wieku…..Radze wiec pozostac w domu!

 61. 166 bojkot TVN said

  57/MACIEJ
  GDZIE 166 NAPISAŁO ….?
  Coś ci sie znowu po….
  Ale pewnie ta odpowiedź nie dotrze, bo jak gospodarz zadecydował, że Maciej i inne Arschlochy mogą swoje kalumnie powtarzać, a 166 bronić się przed nimi nie ma jak, bo jest wykasowane. Istnieje więc ułuda równości, – taka sama jak u Tuska. Demokracja demokracją, ale o racjach decyduje gospodarz.
  Skoro gospodarz woli kalumnie jakich Maciejów – 166 nie jest na stałym wyposażeniu.
  Pa!

  Gospodarz jest bardziej zniesmaczony sposobem dyskusji 166 (nazwanie go nieuczciwym, pokrętnym i przewrotnym tylko po części oddaje jego charakter), niż obelgami, jakie są rzucane w nerwach przez różnych gości gajówki.
  Nikt tu na Pana kalumnii nie rzuca.
  Głupie dowcipy Rysia o gruppensex są wykasowywane.
  Niech Pan jeszcze nie pogarsza sprawy skargami na rzekomą stronniczość gospodarza.
  Admin

 62. Wandaluzja said

  Ad. 47: Zerohero powiedział/a – 2013-03-04 (poniedziałek) @ 16:16:28
  Przez cały okres odwiedzania Gajówki raz się tylko poskarżyłem na Wandaluzję, który przeżywał okres intensywnego spamowania zmyslonymi histroryjkami. I tyle. Nawet wpieniający Rysio był dla mnie okazją do dyskusji. Co tam Rysio. Dyskutowalem z każdym, nawet z syjonistami. Bywały przykre słowa, czasem chamskie, ale przeważnie towarzyszyła im jakaś próba argumentacji.
  ***
  Dla kogoś, kto mówi, że ZE MNA NIE MOŻNA DYSAKUTOWAĆ, natomiast z Rabinami To i Owszem, podaję kazus ostatniego nr Focus Historia: CZY STALIN POTRAFIŁ MÓWIĆ PRAWDĘ, na co znawcy odpowiadają, że NIE. Dimitrij Wołkogonow napisał monumentalną książkę: „STALIN – Wirtuoz Kłamstwa, Dyktator myśli”, w której zamieszcza podretuszowane ANTYPATYCZNIE zdjęcie Afanasji Kapłan, która POTRAFIŁA MÓWIĆ PRAWDĘ, natomiast Stalin jej mówić NIE POTRAFIŁ. Jeśli więc Zerohero potrafi dyskutować z rabinami – jak Jan Paweł II, który znał się na dyskursie naukowym jak KURA NA PIEPRZU – to niech dyskutuje z nimi, ale na temat Śmieci Bieruta niech się nie wypowiada.
  Przypominam, że Niemcy po Zjednoczeniu Niemiec NA MOIM KARKU sprzedali mnie spermie jerozolimskiej za milion ton złota z satelitarnej detekcji dla granicy niemiecko-żydowskiej na Wiśle. Te milion ton złota obiecali prostytutkom polskim za tuskowanie Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej – a ponieważ te nie dopełniły tego tuskowania to dali 750 tys ton Amerykanom a 250 tys ton Brytyjczykom, żeby ich otruć jak Rosję i Francję fekaliami pruskimi. Teraz to złoto jest w gestii Izby Lordów, która musi rozliczyć się z niego.

 63. Marucha said

  Re 59:
  W dziale „Wolne tematy” wszystko jest na temat.
  Jeśli książka jest drukowana na papierze, to trzeba ją ładnie zeskanować na format cyfrowy.
  Jeśli już jest w formacie cyfrowym, to można ją wrzucić gdzieś na sieć i podać adres http. Można też wysłać ją emailem do d g m a r u c h a @gmail.com jako załącznik.

 64. żyrafa said

  @59
  „Mam książkę kiedy JP II leżał w łóżku i przed świętami wielkanocnymi w 2004r . Chętnie się z tym podzielę”

  A co się wtedy stało, dlaczego to jest tak istotne?

 65. Siggi said

  @-58. Drogi Panie Waclawie,sprawil mi Pan duza radosc swoja refleksja n/t mojego wpisu wyzej… Na gieldzie podbijam o conajmniej 100% Pana akcje i licze ,ze wspolnymi silami Wszystkich piszacych zadbamy o ta wartosciowa witryne,aby spory,polemiki,wymiany wysli cechowala argumentacja,rzeczowosc,a przede wszystkim wysoka kultura osobista szan.Uczestnikow-wpisujacych.
  Szkoda marnowac miejsca,czasu na pyskowki,czy silowe przekonywanie do wlasnych racji.Akurat nam trafilo sie zyc w ciekawych czasach,wyjatkowo groznych,gdzie skutkiem tego co sie dzieje moze byc globalna katastrofa,po ktorej malo kto bedzie wiedzial o racjach,pogladach,opiniach,bo nikomu to moze nie byc potrzebne?
  Z wyrazami szacunku – Siggi(czasowo z Kalifornii).

 66. Inkwizytor said

  Re: 61

  Nie udawaj Bełkot, ze nas opuszczasz, to przecież nie ty decydujesz na jakim odcinku walki ideologicznej z narodem polskim jesteś i jak długo 🙂 Swoja droga to byłoby miłe gdybys uwolniła nas od czytania stręczacych PiS komentarzy 🙂

 67. Maciej said

  @ 61/ Bojkot

  Moje cytaty ( rzekome kalumnie ) Bojkot, pochodzą z poprzedniej części wolnych tematów ( patrz link ) i są skopiowane z Twoich wpisów !!

  Nic mi się nie pomyliło, piszę jak jest, po prostu sam się pokręciłeś w swoich wywodach, ni mniej, ni więcej … Prawda sama się broni, i się obroniła w tym przypadku …

  Nie rób z siebie ofiary … Ale nie ma tego złego Bojkot, co by na dobre nie wyszło …

  Tak, na marginesie … Tak na odchodne … Zdradzisz mi na kogo głosowałeś ??

  Obiecuje, nikomu nie powiem … !!

 68. Maciej said

  Panie Gajowy, nie wiem czy Pan wie co się stało z stroną Prawosławnego Partyzanta:

  http://redakcjapartyzant.wordpress.com/

  Niech Pan ma się na baczności, im jesteśmy silniejsi tym bardziej będą atakować …

  Boże, kto wysyła emailem swoje hasła????? – admin

 69. Maciej said

  Panie Gajowy, ale to chodziło o złamanie pierwszego hasła i tym samym możliwość zmiany hasła z tego co przeczytałem …

 70. Maciej said

  Akcja Solidarności, którą popieram z całych sił ! Ciekawe, dlaczego wielcy prawicowcy – katolicy, na polskiej scenie politycznej nie podnoszą tematu ! Te wszystkie miliardowe dywidendy, które wracają z sklepów wielkich – powierzchniowych do firm – matek za granicą winny być ukrócone właśnie w taki sposób, plus podatek od dochodów, a jak się nie podoba, to handlować u siebie !

  http://www.solidarnosc.org.pl/sekretariat.bhiu/

  Pozytyw, dla polskich rodzin tego raczej nie muszę tłumaczyć … Dodatkowy plus jest dla małych sklepów, które są niszczone przez markety, no, ale mamy wolny rynek … odpowiedzą oponenci …

 71. 166 bojkot TVN said

  57/Maciej
  Mam nadzieje chłopaczku, że dostaniesz medal od gajowego jak tylko znajdziesz wpis 166 w którym napisalo, że ma 29 lat !!!!!
  Bo 166 nigdy nie pisało ile ma lat, a kiedy pisało o przeżyciu stanu wojennego, to ty lotny debilu jeszcze nie potrafiłeś czytać i nie doczytałeś w gajówce. tak to jest twoja umiejętność czytania i wnioskowania.
  No cóż we drzwiach gajówki nie stoi żaden cerber, który sprawdzałby poziom gościa. Dlatego ostatnio rozmnożyły sie wpisy wybitnych idiotów.

 72. Maciej said

  @ 71 Bojkot.

  Przepraszam Bojkot, i zwracam Tobie honor to nie Ty pisałeś. Tylko to cytat odnośnie wieku i kolegów, którzy głosują na PO, który podałeś.

  To mój błąd, przepraszam … Odnośnie błędu … Błąd jest przywilejem filozofów tylko głupcy się nie mylą …

  Reasumując, czym mógłbyś podać nazwę partii na, którą głosowałeś ? Tym samym uświadomisz mnie, jak wielki był mój błąd i wszystkich moich znajomych, którzy zbojkotowali te wybory, nie idą pod urnę …

 73. Zerohero said

  @ Maciej

  Bełkotek 166 szedł w zaparte jak wypominałem zapowiedzi bełkotka, że na euro 2012 specnaz przebrany za turystów przejmie władzę w Polsce. Dałem nawet linki na komentarze bełkotka. Normalny człowiek spaliłby sie ze wstydu, a ten jeszcze próbował wmawiać, że nie zrozumiałem.

  To tak w kwestii celowości dociskania bełkotka. Można czasem tak dla formalności machnąć na muchę ręką, ale spędzać całego lata na lataniu za muchami nie ma sensu.

  Szkoda tylko, że to wlatuje do domu zamiast siedzieć w pisowskiej sławojce.

 74. Maciej said

  @ 73

  Przyznaje, że dziwi mnie obecność Bojkota, dziwi mnie ze względu na banalną sprawę o, której mówię i Panowie to zauważacie …

  Skoro stręczy się na upartego za wyborami, to idzie się głosować skoro się głosuje to na kogoś ? Ja nie głosowałem bo w mojej opinii NIE MA NA KOGO ! Ale Bojkot ma swój sekret, on miał na kogo … Tylko nie chce go zdradzić …

  Chyba, że nas oświeci … i napisze, na kogo to głosował ?

 75. 166 bojkot TVN said

  73/)h
  …bo do tej pory nic nie rozumiesz

 76. Maciej said

  @ 75 Bojkot

  Tylko Ty Bojkot jesteś na tyle oświecony, ze rozumiesz mądrość etapu i demokracji w Polsce … Oświeć nas swoją mądrością i powiedz Wodzu demokratury, na kogo, na kogo iść głos oddać, czy polecisz nam wreszcie partie, na którą i Ty głosowałeś w ostatnich wyborach ? Czy jednak wstrzymasz się od odpowiedzi, swoim zwyczajem …

 77. Marucha said

  Panie i Panowie,
  Bojkot się nie przyzna, na kogo głosował.
  Poczucie wstydu, hańby, zażenowania, wygłupienia się – jest obce ludziom z pewną skazą psychiczną.
  Sraczka będzie mu wyciekała z nogawki, a on będzie z uporem twierdził, że ma zdrowy żołądek.

 78. Rysio said

  Proszę, proszę – widzę, że wszyscy jak jeden mąż – zusammen do kupy – zaatakowali biedną bojkotę.

  😦

  Panowie – zanim ją nabijecie na pal i obedrzecie żywcem ze skóry zważcie, że bojkotka bardzo nie lubi mojego ulubionego żyda – dawała temu wyraz nie raz nie dwa.

  🙂

  I właśnie to jest jedynym jej plusem w całej tej żałosnej historii samoupodlenia – admin

 79. 166 bojkot TVN said

  No to admin popłynął o ile oczywiście jakiś rabin nie podszywa sie pod Maruchę.
  Może wcześniej określi co uważa za upodlenie? I gdzie widzi upodlenie 166? Bo na ekranie wszystko mozna napisać i jeszcze mieć satysfakcje, że sie wirtualnie komus przyp..iiiiii.
  Gorzej to wypada w realu z dala od ojczyzny.

  Podłość i upodlenie, to są pojęcia bardzo odległe od 166, ale widzę, że najważniejsza jest narracja, nie fakty.
  Znajomi i przyjaciele 166 nigdy nie wpadliby na przypisanie 166 podłości.

  166 nie przypuszczało, że admin cierpi na słabe poczucie własnej wartości i musi sie po nocach dowartościowywać kosztem 166, szkalując 166. Kto by pomyslał? Rysio może być dumny, ze zaraził admina swoją zgnilizną

 80. Wandaluzja said

  http://www.fakt.pl/zona-Daniela-Olbrychskiego-to-kuzynka-Michela-Douglasa-Krystyna-Demska-Olbrychska-jest-spokrewniona-z-gwiazdorem-Hollywood-Kirkiem-Douglasem,artykuly,202373,1.html

  – Dziadek Kirka i dziadek mojego ojca byli najprawdopodobniej braćmi. Pochodzili z tej samej wioski w carskiej Rosji – kontynuowała żona Olbrychskiego. – Rodzice ojca na początku XX wieku uciekali z Rosji przez Niemcy i tam się już osiedlili. Natomiast rodzice Kirka wyemigrowali do Stanów – powiedziała żona Daniela Olbrychskiego w „Dzień dobry TVN”.

  Ojciec Michaela, słynny aktor Kirk Douglas (97 l.) tak naprawdę nazywa się Issur Danielovitch Demsky i jest potomkiem żydowskich emigrantów z Homla (dzisiejsza Białoruś) w carskiej Rosji.

 81. Siggi said

  @-62, Wandaluzja , ja muszem zareagowac bo;
  O ile meritum Waszych popularno-naukowych felietonow tudziez, zgadza sie w zasadzie z wynikami badan i akademickimi opracowaniami,to „wrzucany”periodycznie temat zlota ,jest -wg mojego VI Zmyslu- jakas perfidna gra na …swiatowej ekonomice.A to mnie sie przedstawia jest grozne !!!
  Skrotowo to opisze,bo zarty sie koncza i zaczynaja sie schody…
  Pare dni temu,moze w poczatkach lutego twierdziliscie tudziez,ze ludzi nie za bardzo interesuje kupowanie zlota jako forma lokaty nadmiaru gotowki zarowno w bilonie jak i z sieciowej elektroniki.To nie polega na prawdzie,bo kruszec ten ,a takze srebro,platyna ,miedz,wszelkie szlachetniejsze stopy metali juz w wyrobie maja nadal wziecie na rynku.Nawet stal szlachetna -nierdzewka idzie,co widac -tu gdzie teraz ja jestem czasowo- jak wiele tego w wyrobie tutejsi maja przyczepione na pysku,w uszach,cyckach ,na pepku i jeszcze nizej …
  Periodycznie poruszacie,podajac ilosci zlota jakie przeplywa miedzy roznymi panstwami,bankami,firmami lesingowymi,developerami,syndykami,szpekulantami i innymi naciagaczami i to nie w pojedynczych tonach ,ale nawet w setkach tys.ton.Precyzja wymaga,zeby przy tym podac jakiej to proby kruszec,a Wy tylko tony,setki ton,tysiace ton.
  Jakie sa tego skutki?
  Bylem se dzis przypadkiem u mojego znajomka na gieldzie w Los Angeles,ktory tam szpekuluje,kombinuje-jak kon pod gorke- i jak mnie zobaczyl,od razu z pyskiem zdenerwowany,ze jest w internecie facet z III RP,ktory swoimi tekstami w sprawie handlu metalami kolorowymi miesza im strasznie,powoduje duza nerwowosc,wahania cen i straszne straty .Mowi;…ty masz niedaleko z Zielonej Gory do Wroclawia ,to moze znasz tego W. ? Odpowiedzialem,ze nie znam. Zauwazyl ze szkoda,bo szuka kogos,kto by musial postraszyc W. sadem arbitrazowym w St.Petersburgu ,bo tam jest szansa,ze wlepia mu kilka lat robot w kopalni zlota na Kolymie-punkt zborny Magadan.
  Przy okazji naszego spotkania dalem mu pyszne flaki wolowe,ktore sam robie na rosolku z ogona mlodego byczka,a wychodza mi super.One byly juz doprawione majerankiem,pieprzem,zieleninka ,tylko ja je mroze i w duzym pojemniczku ze trzy kg bedzie mial chlop na wyrownanie nastroju.Poniewaz ja tu nie widze naszej Wyborowej czy Zytniej,to mu wskazalem ,ze jako zamiennik swietna jest Stolichnaja,ktorej tu zatrzesienie.A do fakow tylko biala…Do tego koniecznie buleczki,moze byc ewentualnie bagietka paryska.
  Dzieki moim kontaktom ze sferami gieldowo-finansowymi mam troche orientacji w sprawie indeksow zlota i jak one sie ksztaltuja.I faktycznie Wy Wandaluzja gracie im na nerwach przez te publikacje qwsi-jubilerskie.
  Jakis czas temu moj przyjaciel(Rosjanin) z Astany(Kazachstan),ktory tam sie uwija tj szabruje legalnie marmur i wciagnal sie na tamtejsza gielde w temacie kruszcowym,takze zwrocil mi uwage,ze ktos z Polski sieje panike ,miesza szyki,destabilizuje ,dziala agresywnie na rynkach gieldowych zlota.Podawal konkretene dni,jak dostawali laksy pod wplywem jego informacji z Internetu.Mial takie sygnaly z Szanghaju,Moskwy,Dubaju,Londynu.On nawet uwaza,ze to posrednio moze spowodowac wybuch wojny swiatowej III albo IV.
  No i widzicie do czego mozecie doprowadzic?

 82. Wandaluzja said

  http://nt.interia.pl/raport-wojna-przyszlosci/lotnictwo/news-drapa-chce-idealnego-polaczenia-helikoptera-i-samolotu,nId,938076

  Szybki helikopter DRAPA – Czym powinna się charakteryzować taka maszyna?

  Idealnie rozwiązanie dla lotnictwa wojskowego to maszyna poruszająca się z prędkością samolotu, ale mogąca startować, lądować i zawisać w powietrzu jak śmigłowiec. Dziesiątki lat badań doprowadziły do powstania zaledwie kilku interesujących projektów. Jednym z nich jest V-22 Osprey, który za sprawą serii wypadków nie cieszy się zbyt dobrą sławą. Amerykanie postanowili szukać dalej.

  Rozwiązaniem idealnym ma być projekt o nazwie VTOL X-Plane. Wiadomo, że może być on załogowy lub zdalnie sterowany, a także mieć szerokie – nie tylko wojskowe – zastosowanie. Musi spełniać również powyższe kryteria, tzn. startować i lądować pionowo, a także osiągać znaczne prędkości w trakcie lotu – około 600 km/h. Grafik ustalony przez amerykańską agencję jest jednak bardzo napięty. Pierwsze testy maszyn powinny ruszyć po upływie 42 miesięcy, a cały program musi się zakończyć 10 miesięcy później.

  VTOL, to akronim od angielskiego Vertical Take Off and Landing używany w lotnictwie do określania zdolności samolotu do pionowego startu i pionowego lądowania, czyli pionowego startu i lądowania. Jak możemy przeczytać w Wikipedii, obecnie w praktycznym użyciu są tylko dwa typy samolotów typu VTOL – są to Bell-Boeing V-22 OspreyBAe Harrier oraz jego amerykańska wersja Boeing AV-8B Harrier II.
  ***
  To jest NIEKONKURENCYJNE wobec mego Aerobusa, który jest teraz WALDEMAREM PAWLAKIEM (www.wandaluzja.com – 45. NOWA TECHNIKA LOTNICZA). Ten “Waldemar Pawlak” wysiada z Tata-XENONA, który jest firmą indyjską na kapitale południowokoreańskim.
  ***
  http://nt.interia.pl/raport-wojna-przyszlosci/lotnictwo/news-boeing-i-sikorsky-tworza-supersmiglowiec,nId,938641

  Sikorsky i Boeing zaprojektują i wykonają dla amerykańskiej armii bojową maszynę pionowego startu. Powstanie ona na bazie projektu X2 Demonstrator i będzie częścią pierwszej fazy programu Joint Multi-Role (JMR) Technology Demonstrator (TD) – czytamy w serwisie Gizmag.

  X2 Demonstrator, który zaliczył swój pierwszy lot w 2008 roku, wyróżnia się współosiową konstrukcją wirników – są one przeciwbieżne, ale znajdują się na jednej osi pionowej. Taka budowa oraz umieszczony w tylnej części wirnik popychający umożliwiły mu ustanowienie nieoficjalnego rekordu świata w prędkości poziomego lotu helikopterem. 15 września osiągnął 250 węzłów, czyli około 463 km/h.

  W oparciu o sprawdzoną konstrukcję X2 Sikorsky i Boeing zamierzają zbudować jeszcze szybszą, zwrotniejszą i lepiej zoptymalizowaną maszynę. Powinna być ona gotowa w 2017 roku.
  ***
  To jest blef pokerowy Boeinga i Sikorskyego obliczony na oszkanie mnie. USA mogą zaatakować Koreę Południową z Korei Pónocnej, ale Indii atakować nie mogą. Wyciągnie teraz patentu WŁOSKIEGO z połowy lat 30 jest godne pożałowania.

 83. Wandaluzja said

  Ad. 81: WIedziałem, że mam tłumacza SĄDOWEGO, który ma MONOPOL na moje teksty w USA, ale że spowodowałem perturbacje na giełdzie kalfornijskiej to dowiaduję się po raz pierwszy. Mój ojciec był paderewszczakiem więc wiem, że Keynes i Paderewski wymogli na Roosevelcie NACJONALIZACJĘ ZŁOTA, żeby uniemożliwić wykupienie USA za złoto z Niewolniczego Folwarku Żydowskiego – jak zeznał Szpicbródla, Kasiarz Wszechczasów, w więzieniu mokotowskim.
  Teraz Anglicy wprowadzili Ujemną Stopę Procentową – co jest zamachem NA MNIE – więc niech kalifornijczycy ODUCZĄ ICH TEGO.

 84. Julka said

  ad/63 Pan Marucha
  Dobrze, tylko jak znajdę czas. To są rekolekcje wielkanocne wygłoszone przy łóżku papieża.Czytuję je sobie w tym okresie. Postaram sie jutro.

 85. Julka said

  Panie Gajowy to jest raczej książysko, wolałabym to zawinąć w papier i wysłąć. Pan by przeczytał i mi odesłał. Ja nie jestem taka biegła w skanowaniu itp. To mi zajmie cały dzień i będzie niezwykle marudne. Proszę mnie zwolnić z tego obowiązku.

  O czym mówi ta książka? – admin

 86. 25godzina said

  Opublikowano 28 lut 2013

  Marian Kowalski (ur. 15 sierpnia 1964 r., w Lublinie) Uczęszczał do I Liceum im. Stanisława Staszica w Lublinie z którego został usunięty podczas Stanu Wojennego. Podjął pracę w sklepie swoich rodziców, a po ich śmierci prowadził firmę samodzielnie przez kolejne lata. Obecnie jestem instruktorem sportowym. Stan cywilny – żonaty., rzecznik ONR , członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego .

  W 1992 roku był współzałożycielem Ruchu III Rzeczypospolitej, następnie Komitetu Obrony Kupców i Rzemieślników. Od 1993 roku w Unii Polityki Realnej. Założył eurosceptyczne stowarzyszenia Związek Obywatelski oraz Komitetu Polska — NAFTA. Od 2005 roku byłem prezesem okręgu lubelskiego UPR.Organizował akcje przeciw Unii Europejskiej.Potem jako rzecznik ONR w obronie wolności mediów i potępiające Stan Wojenny. Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w zorganizowanym 27 lutego spotkaniu z członkami Ruchu Narodowego z Lublina: Marianem Kowalskim i Krzysztofem Kobylas.

  Spotkanie rozpoczęło się od wyjaśnienia genezy marszów niepodległościowych,a także przypomnienia wzrastającej liczby uczestników na marszach w Warszawie: od 600 w roku 2007, tysiąca w roku 2009, aż do przełomowego roku 2013, kiedy marsz zgromadził kilkadziesiąt tysięcy osób, co bezpośrednio przyczyniło się do powołania Ruchu Narodowego.

  Jego założenia, przybliżył zgromadzonym Marian Kowalski, członek Rady Decyzyjnej Ruchu – Demokracja w Polsce to jest teatrzyk, jak serial w tvn. Jeżeli chcemy żeby kiepski serial przestał grać na nasz koszt musimy to wszystko rozpędzić. Dla mnie jest obojętne kto nas sprzedaje obcym. Celem jest to żebyśmy przestali być sprzedawani. My Polacy, jako społeczeństwo i kraj jesteśmy sprzedawani od wielu lat. Za nasze podatki utrzymywani są ubecy i sekretarze partii. Po to był okrągły stół, żeby 40 mln frajerów wydoić jak się da. Obecnie w kraju porządni ludzie to Ci którzy płaca podatki, głosują na PO i siedzą cicho. Dlatego mówimy o sobie, że nie jesteśmy porządni. Jesteśmy zjawiskiem anty systemowym, kontrkulturowym. Partia nie jest celem samym w obie. Nie zależy nam na odsunięciu obecnie rządzących partii od władzy. Naszym celem jest przenicowanie całego systemu, całej Polski znów na tą właściwą stronę – wyjaśniał Marian Kowalski.

  Zdaniem przedstawicieli Ruchu Narodowego, to co łączy w ruchu kontrkulturowym to fakt, bycia dumnym z tego, że jest się Polakiem. – Żyjąc w różnych okresach historycznych Polski nigdy nie przeszło mi przez myśl, żeby się wstydzić Polski. Niemcy nie mają wyrzutów sumienia, Anglicy nas dwa razy zdradzili w czasie jednej wojny, a teraz robią sobie z nas parobków. Nigdy jednak nie było mi wstyd Polski. Wiem, że wy czujecie to samo – podkreślił Kowalski.

  Kowalski zaznaczył, że zależy mu aby uczestniczący w tym spotkaniu przekazali te informacje dalej do miasteczek i wsi powiatu biłgorajskiego. – Dotrzyjcie do zwykłych ludzi. Powiedzcie im, ze w kraju w którym ginęli ich dziadkowie mają prawo godnie żyć. Nie chodzi o wielkie słowa patriotyzm i tak dalej, mówcie do nich ich językiem. Być może dzięki temu uda się poruszyć sumienia ludzi sprawiedliwych, którzy byli obojętni do tej pory. Proszę wszystkich obecnych na tej sali żeby ponieśli naszą idęę narodową dalej, aby spowodować reakcję łańcuchową – przekonywał Kowalski. Zaproponował także, za redaktorem Rafałem Ziemkiewiczem, aby choć raz w tygodniu, przez 4 godziny, zrobić coś dla Ojczyzny np. obejrzeć patriotyczny film, podyskutować z przyjaciółmi. – Nie wolno nam się podzielić, dać się skłócić. Wiemy że to co nas gubiło to swary, każdy chciał być hetmanem, choć nie miał wojska, a, jak mówi Ferdek Kiepski, robić nie ma komu – podkreślał rzecznik Ruchu.

  Drugi z gości, Krzysztof Kobylas poinformował zebranych, że 25 maja odbędzie się kongres programowy Ruchu w Warszawie i wtedy ogłoszony zostanie dokładny program, który będzie skupiał się na 4 głównych zagadnieniach: 1. tożsamość narodu (zamiast Unii Europejskiej – Europa Wspólnych Narodów); 2. wartości kulturalnych; 3. ekonomia i gospodarka (ułatwienia dla przedsiębiorców); 4. wolność słowa w faktycznym tego znaczeniu, a nie blokowanie ludzi o poglądach narodowościowych.
  Obecni na sali wyrazili obawy, że trzeba działać szybko, biorąc za przykład działania podjęte przez naród np. w Bułgarii. Zaproszeni goście uspokajali jednak, że zmiany należy przeprowadzić spokojnie i powoli – Nie możemy stracić tych wypracowanych lat. Musimy zdobyć władzę w sposób demokratyczny. Trzeba działać spokojnie. Jeżeli będziemy chcieli zrobić coś radykalnego w sposób niedemokratyczny, chwila moment będziemy wszyscy za kratkami – przekonywał Kobylas.
  Przedstawiciele Ruchu Narodowego podkreślili, że chcą, aby ich zmiana miała charakter trwały.

 87. arcybolesnaprawda said

  Pisałem ci trolu, że “palikotnicy” to tylko konstrukt marketingowy wymyslony gdzieś na zjezdzie bilderbergów albo komisji trójstronnej gdzie Palikot bywał. Pisałem, że palikot jest znany z braku poglądów. Pisałem ci, że taka “gra” to tania sztuczka aby mobilizować elektorat PiS. PO-wcy też mają straszenie “kaczyzmem”. Pisałem ci, że prawa w Polsce ustala Unia Europejska do której wprowadził nas min. PiS, więc nie ma co robić wielkiego aj waj nt. składu sejmu i zmian dzięki większości PO. Więcej szkody niż Palikot robią MTV i jej podobne. natomiast gospodarka to w debacie temat tabu zarówno dla PO jak i PiS. Takie są fakty.

  do ad. 50

  Zgadzam się z powyższa sugestią.Polacy muszą wiedzieć, że zarówno PO jak i PiS to są antypolskie partie gdzie Żydzi kłócą się pomiędzy sobą a my Polacy się temu biernie przyglądamy.Jak długo jeszcze?

 88. arcybolesnaprawda said

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=8837&Itemid=100

 89. Julka said

  Panie Gajowy Niech Pan Zbyszkowi z Rosji da mój adres. Ja dzisiaj załatwiłam mu nie9odpłatnemieszkanie w hotelu Jak nie będzie miał pieniędzy na przyjazd, to wyślę

 90. AniaK said

 91. AniaK said

  Ja jestem oczarowana Tą Dziewczynką. Jest przesłodka. Proszę zwrócić uwagę jak Natalie ma ładnie piąstki zaciśnięte.

 92. Julka said

  Chciałabym, aby Pan ją przeczytał.

 93. 25godzina said

 94. 25godzina said

 95. Brat Dioskur said

  Z wczesniejszych wypowiedzi wynikalo niedwuznacznie ,ze Rysio zostal zabanowany,….co prawda nie moja sprawa ,ale czyzby zostal on przywrocony do lask za cene wyrzeczenia sie …Mizesa?

  haslo z „walem” mozna przedluzyc o „…jak Polska cala”..

 96. 25godzina said

  strategia Katolików wobec lewicy – Ks. Guz doradza

 97. xbodek said

  Polecam ciekawą analizę Kościoła w Polsce

  http://www.ekspedyt.org/migorr/2013/03/02/7499_moje-pretensje-wobec-hierarchow-kosciola-katolickiego-w-polsce.html

 98. Marucha said

  Re 97:
  Artykuł jest zacny, wiele dobrych spostrzeżeń – ale jednak nie porusza najważniejszego: że ten Kościół nie jest już katolicki, lecz soborowo-modernistyczno-judaistyczny.

 99. osoba prywatna said

  Panie Gajowy, czy ten artykuł ukazał się w Gajówce?

  Upadek rodzinnych gospodarstw rolnych
  http://wrzodakz.nowyekran.pl/post/87819,upadek-rodzinnych-gospodarstw-rolnych

  Ukaże się! – admin

 100. Klubowicz said

  CZY SPERAWA GEJOW POPRAWI STOSUNKI POSKO-ROSYJSKIE?

  Były prezydent Polski Lech Wałęsa wywołał burzę negatywnych uwag w mediach europejskich, bo powiedział, że homoseksualiści „mają siedzieć w ostatniej ławce w parlamencie, a nawet dalej, bo – za ścianą” Polska sprzeciwia się legalizacji jednopłciowych kohabitacji, która jest ostatnio promowana w Europie. Może to być powód, aby zmienic stosunki polsko-rosyjskie.
  Polska jest jednym z ostatnich bastionów prawdziwych religijnych sił na Zachodzie, które nie zgadzają się z „cywilizacyjnym” trendem, ktory daje gejom ten sam status co większości. Polski parlament – Seim – odrzucił trzy projekty pod koniec stycznia n/t cywilnych praw homoseksualistów. Projekty te dawaly mozliwosc zawierania tak zwanych „umów o partnerstwie”, choć bez szans na adopcję dzieci.
  Wśród inicjatorów tych przepisow była partia rządząca Platforma Obywatelska pod przewodnictwem premiera Donalda Tuska. Głosowania pokazały, że partia została podzielona w tej sprawie. Czwarta czesc (50 z 207) członków głosowało przeciw dalszemu rozpatrzeniu. Kilku członków gabinetu nie zgadza się z polityką premiera.
  Tak więc, minister sprawiedliwości Jarosław Gowin powiedział podczas debaty, że inicjatywa wchodzi w konflikt z artykułem 18 Konstytucji RP, który mowi, że „małżeństwo jest związkiem między mężczyzną i kobietą.” Wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski wcześniej stwierdził, że ludzie, którzy publicznie wystepuja jako homoseksualisci, nie moga pracować jako nauczyciele.
  W tym sensie, demarche Wałęsy, jako legendarnego lidera Solidarności i antykomunisty, zadalo potężny cios ofensywie homoseksualnych osób nie tylko w Polsce, ale także w Europie. „Lech Wałęsa to nie jest byly działacz Komsomołu Kwaśniewski, który wystepuje pod sztandarem burżuazyjnej demokracji, wolności, tolerancji i szeroko rozumianej pederastii, jaka tylko może być” powiedzial Vladimir Skaczko, redaktor naczelny Kiev Telegraph, o laureacie Pokojowej Nagrody Nobla.
  W piątek w TVN24 Wałęsa powiedział, ze homoseksualisci próbowali zdominować życie publiczne. „Szanujemy większość i demokrację. Większość zbudowała demokrację i demokracja należy do niej. A teraz mamy mniejszość ktora chce przewodzić większości”, powiedział Wałęsa. „Nie chcę tej mniejszości, z która się nie zgadzam, ale jestem tolerancyjny, chociaz w czasie ich parady na ulicach, odwracam głowy moich dzieci i wnuków”, powiedział Wałęsa.
  Zaraz po tym oświadczeniu, Wałęsa przestał być „jednym z tych dobrych” dla „tolerancyjnego” Zachodu i nagle stał się „agentem KGB o pseudonimie Bolek”.
  Był oskarżany o to, ze ma osobiste problemy natury materialnej, i nie wspiera zdobyczy demokracji. „Mimo doświadczeń prezydencji i lat współpracy z liberalna inteligencja, która była filarem polskiej transformacji – to jest wciąż ten sam elektryk ze stoczni. Jest konserwatywny w swoich poglądach, z Maryja Dziewica w klapie i jest wrażliwy na każdy przejaw „świętokradztwa” (w szczególności, był przeciwny koncertom Madonny w Warszawie), ” napisał niezależny portal Salon24.pl.
  Strona ta ubolewa, że Wałęsa nie mógł ukryć publicznej niechęci do homoseksualistów, więc jego zasługi „nie moga być skutecznie wykorzystywane przez państwo polskie.” Co było do przyjęcia 20 lat temu, obecnie jest niedopuszczalne, ” Trudno nie zgodzic się z ta strona, że upadek społeczeństw zachodnich osiągnał szczyt w bezprecedensowo krótkim czasie.
  Europejskie i liberalne gazety rozprawiaja się z Wałęsą. Der Spiegel napisał na przykład, że Lech Wałęsa był nietaktownym człowiekiem. Austriacka strona Heute.at napisała, że Wałęsa pozwolil sobie na „szokujący atak na gejów”. Francuska gazeta Le Parisien napisała, że był szczęśliwy, że mogl odpowiedzieć na prowokacyjne pytanie i „pokazał, że nie podziela postępowych poglądów.”
  W sytuacji kiedy Francja i inne kraje europejskie w sposób zdecydowany robia krok w kierunku “humanizmu” tej samej płci, nie należalo się spodziewać, że jego zwolennicy w Polsce wyhamuja agresywną obronę ich stanowisk. Dlatego Ruch Palikota partia parlamentarna nominowala Anne Grodzka – pierwszego w historii Polski transseksualnego czlonka parlamentu, na stanowisko zastępcy marszałka Seimu. Lider partii Janusz Palikot powiedział, że jej kandydatura symbolizuje „filozofię równości i przeciwdziałania dyskryminacji.”
  Ogólnie rzecz biorąc, w Polsce szanse legalizacji związków tej samej płci obnizaja sie, a ten wektor rozwoju jest nie do przyjęcia dla kraju. Polski podręcznik dla pielęgniarek i położnych określa homoseksualizm jako „patologie”. Według ostatnich sondaży 60 procent Polaków sprzeciwia sie małżeństwom homoseksualnym. Kilku biskupów Kościoła katolickiego podziękował członkom polskiego parlamentu za odrzucenie ustawy o „partnerstwie”. W tym kontekście stanowisko polskiego społeczeństwa pokrywa się z Rosją, a to jest dobry powód, aby wyciągnąć stosunki polsko-rosyjskie z zastoju.
  Lyuba Lulko
  Pravda.Ru

  (tlumaczenie wlasne z angielskiego wydania gazety)

 101. Młodzież Wszechpolska rozpoczęła polowanie na lisa. 🙂

  http://www.fronda.pl/a/mlodziez-wszechpolska-rozpoczela-polowanie-na-lisa-robie,26664.html

 102. najnowszy model terminatora said

  Mit zagrożenia z Iranu:
  http://jeznach.nowyekran.pl/post/89106,mit-zagrozenia-z-iranu

 103. Rysio said

  re 95. Rysio nadal lubi i absolutnie nie wyrzekł się swego ulubionego żyda.

  🙂

  Nasz kochany Pan Gajowy strasznie się wnerwił na mnie, bo mam przeciwne niż on zdanie o obowiązkowym niewolniczym poborze do LWP.

  To już zdaje się, chyba czwarty raz mnie Gajowy bananuje.
  Ale mam nadzieję, że ta złość na mnie powoli mu przejdzie.

  Bo w gruncie rzeczy to bardzo dobry z niego chłop – jego jedyne dwie wady to, że nie lubi mojego ulubionego żyda Misesa i nie lubi deptać kocich ogonów.

  😉

  Mógłbym wejść po innym nickiem i z innego komputera, ale po namyśle stwierdziłem, że ze względu na mój dłuuuuuuuuugi staż na blogu Maruchy – to nie wypada.

  Bracie Dioskur – dziękuję za dobre słowo.

  PS. Ciężko mi tylko bo Gajowy założył szlaban i muszę czekać (przepuści mój wpis czy nie?).

  A przecież jak widzę często gęsto wasze durne, idiotyczne i debilne wpisy to mnie krew zalewa, że nie mogę od razu na nie odpowiedzić i wygarnąć szczerze co o nich myślę.

  😦

 104. Rysio said

  Moja strzelnica.

  🙂

 105. Siggi said

  Ku refleksji…
  Pozostale odcinki obok.

 106. Wandaluzja said

  http://turystyka.wp.pl/gid,11238503,title,palac-kopciuszka-w-kopicach,zdjecie,rkskmpqst,galeria_zdjecie.ht

  [Dzisiaj, 07:05] ~Kurp
  Rządzącej klice nie jest potrzebna historia. Im blizej do żłobu i mamony. Oni walczą tylko o siebie. Wstyd na cały świat, że kilku rządzących półgłówków niszczy bogata historię Polski i Polaków. No cóż może im bliżej do Niemiec i Unii.

  Dzisiaj, 03:56] ~W
  Wszystko zniszczyli w 24 lata ………….wojna nie zniszczyla tak kraju jak NOCNA ZMIANA i kolesie . Kraj po dwoch okupacjach sowiecko -niemieckich podniosl sie z ruin a po rzadach kolesi i rudego juz tylko plugi pojada !!!!!!!!!!!

  Dzisiaj, 00:21] ~mat
  serwis INSYGNUS – zamki, pałace, dwory z przeznaczeniem na hotele i restauracje.
  ***
  BAJKOWY PAŁAC w Kopicach został spalony – prawdopodobnie złośliwie – w r. 1958 i od tego czasu popada w ruinę. Został on zbudowany w tej samej Intencji co MOSZNA – żeby podróżujący z Niemiec, Berlina i Wrocławia na Górny Śląsk, który miał Zakasować Nadrenię, OMIJALI Polską Świętą Annę – czyli że było to tworzenie infrastruktury przestrzennej Niemiec. Były to więc ANTYPOLSKIE Hotele Podróżne. Takie intencje były też wobec CESARSKIEGO pałacu habsburskiego w Lubiążu, ale ja zaprotestowałem nazywaniem go BADZIEWIEM, jaki to los spotkał Kopice.
  Czy teraz Kopice, które leżą między Grodkowem a Niemodlinem, nadają się na hotel SAMOCHODOWY czyli Motel to inna sprawa. Optymistyczne jest to, że w Wałbrzychu znaleźli się ludzie, którzy chcą Wygrać walory turystyczne regionu PRZY kurortnictwie kłodzkim, co robią z Glową.

 107. Kazek said

  JAK KTOŚ MA KŁOPOTY Z FOTORADARAMI TO MAM GOTOWE PISMO ,KTÓRE POMOŻE SIĘ OBRONIĆ:
  „Szanowny Panie Komendancie,
  W dniu 22.07.2012 o godz. 19.30, zostało zrobione zdjęcie (rzekomo mojego pojazdu) o Numerze Rej. 12PIGS43 i przesłano dokumentację na mój adres. Jednakże obawiam się, że przesłana dokumentacja jest niestety niekompletna, a co za tym idzie, obawiam się również, że wykazany na zdjęciu z fotoradaru – pomiar prędkości – może niestety nie być prawidłowy, o ile na zdjęciu został faktycznie uwieczniony mój pojazd. Bardzo chciałbym pomóc Panu Komendantowi w ustaleniu sprawcy wykroczenia, ale najpierw proszę o rozwianie wszelkich moich wątpliwości. Jednak – do rzeczy:

  Oświadczam zgodnie z prawdą, iż nie wiem, czy na zdjęciu został uwieczniony mój pojazd, gdyż po polskich drogach porusza się wiele pojazdów podobnych do tych z przesłanego przez Państwa zdjęcia, natomiast tablice rejestracyjne są elementem łatwo wymienialnym i można je bez problemu podrobić i zamontować w innym pojeździe. Moje wątpliwości mogłyby zostać rozwiane w przypadku umożliwienia porównania znaków szczególnych pojazdu jak numer identyfikacyjny pojazdu czy numer silnika z danymi w dowodzie rejestracyjnym mojego pojazdu, tak jak to jest sprawdzane na przeglądach okresowych. Nie wspomnę już o tym, że na zdjęciu nie widać /ani marki ani modelu pojazdu ani rodzaju nadwozia/, a także nie mam możliwości sprawdzenia koloru pojazdu, co budzi moje wątpliwości czy to faktycznie jest mój pojazd. Tutaj jednak poproszę o przesłanie zdjęcia w wyższej rozdzielczości (i jeśli to możliwe w kolorze), co niewątpliwie pozwoli na rozpoznanie pewnych cech szczególnych sfotografowanego pojazdu, natomiast nie ulega wątpliwości, że większość samochodów, wygląda podobnie (szczególnie w perspektywie zdjęcia „od tyłu” / „z przodu”), więc i mój samochód jest podobny do tego pojazdu ze zdjęcia. Dlatego też zwracam się z uprzejmą prośbą o przesłanie fotografii w wysokiej rozdzielczości i w kolorze – rozpoznanie cech szczególnych mojego pojazdu, oraz niewykadrowanej, żeby mieć pewność, że na oryginalnym zdjęciu nie znajduje się inny pojazd, którego ewentualna obecność mogłaby zafałszować pomiar prędkości.

  Poproszę o przesłanie dokumentu uprawniającego Komendę Policji w Pacanowie do użycia fotoradaru marki /nazwa marki fotoradaru/ o numerze /numer fotoradaru/ w dn. 22.07.2012 na /lokalizacja sfotografowanego zdarzenia/ lub podanie odpowiednich aktów prawnych, na mocy których Komenda Policji w Pacanowie dokonała pomiaru prędkości. A także dokumentu zezwalającego funkcjonariuszom Komendy Policji w Pacanowie na prowadzenie pomiarów w lokalizacji umiejscowienia fotoradaru przy użyciu radarowego przyrządu kontroli prędkości, wydaną i podpisaną przez odpowiedzialnego za ten rejon Komendanta Policji na wskazany czas kontroli (Ustawa prawo o ruchu drogowym Dz. U. z 2005 r. nr 108, poz. 908, z późniejszymi zmianami).

  Poproszę o podanie dokładnego adresu umiejscowienia fotoradaru w dniu 22.07.2012 na /lokalizacja sfotografowanego zdarzenia/.

  Poproszę o przesłanie dokumentacji potwierdzającej, iż zgodnie z przepisami prawnymi obowiązującymi od 1 lipca 2011 r. strefa pomiaru prędkości była oznaczona znakiem D-51. a urządzenie fotoradaru było oznaczone kolorem żółtym.

  Poproszę o przesłanie dokumentu legalizacji wtórnej oraz ponownej/kolejnej/okresowej urządzenia użytego w czasie pomiaru.

  Poproszę o przesłanie dokumentacji potwierdzającej brak występowania zakłóceń mechanicznych, elektromagnetycznych i innych mających wpływ na dokonywanie pomiaru przez radarowy przyrząd pomiaru prędkości wydany przez właściwy Państwowy/ Okręgowy Urząd Miar w formie oficjalnego pisma np. świadectwa legalizacji miejsca dokonywania pomiaru lub świadectwa homologacji miejsca dokonywania kontroli. Prośbę swoją motywuję faktem, iż miejsce pomiaru prędkości musi spełniać wymagania wskazane w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 listopada 2007 r. w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym.

  Poproszę o przesłanie informacji na temat sytuacji meteorologicznej w dniu 22.07.2012 (ze szczególnym uwzględnieniem godzin /zakres godzinowy przed i po godzinie zdarzenia/), która również ma wpływ na wynik prowadzonego pomiaru tj. temperatury oraz wilgotności względnej powietrza. Szczególnie ważnym czynnikiem jest wilgotność względna powietrza, a z tego co pamiętam to /tu wymienić np. że w miesiącu kiedy nastąpiło zdarzenie/ był dość bogaty w opady atmosferyczne, więc istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wilgotność względna powietrza przekroczyła graniczną wartość 95%, a więc pomiar dokonany w wilgotności powietrza powyżej 95% byłby nieprawidłowy.

  W przesłanej przez Państwa dokumentacji brakuje danych funkcjonariuszy dokonujących kontroli i/lub instalujących urządzenie wraz z osobowym zezwoleniem do wykonywania kontroli wydanym przez KPP (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 18 lipca 2008 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego Dz. U. z dnia 18 lipca 2008 art. 14), a zgodnie z kodeksem drogowym dokonujący kontroli ma obowiązek okazać te dokumenty samodzielnie lub na żądanie osoby kontrolowanej. Pomijam fakt, że wysłana do mnie korespondencja była podpisana faksem, a nie oryginalnym podpisem funkcjonariusza Policji. Stąd prośba o przesłanie stosownych dokumentów.

  W przesłanej przez Państwa dokumentacji brakuje również informacji o sposobie instalacji fotoradaru oraz jego osłonie w czasie przeprowadzenia pomiaru, czyli rodzaj gruntu, na jakim umiejscowiono fotoradar, kącie, jaki oś fotoradaru tworzyła z osią jezdni w chwili pomiaru. Nieprawidłowe ustawienie kąta powoduje zafałszowany pomiar prędkości, a przez to niezachowanie urzędowego wymogu dokładności pomiaru urządzenia. Nie znając kąta pomiaru urządzenia, nie można ustalić rzeczywistej prędkości mierzonego pojazdu, a urządzenia radarowe mogą pokazywać błędne dane w przypadku niezachowania wymaganego kąta między osią fotoradaru a osią jezdni. Dlatego też proszę o przesłanie stosownych dokumentów.

  Proszę o dokładne informacje – czy w przesłanej przez Państwa dokumentacji prędkość zarejestrowanego pojazdu jest już pomniejszona o błąd pomiarowy, który dla urządzenia /nazwa fotoradaru/ wynosi ± /podać błąd pomiarowy urządzenia/ km/h (dla prędkości poniżej 100 km)?

  Na jakiej podstawie prawnej Komenda Policji w Pacanowie wystawia wezwanie i mandat karny? Proszę o podanie stosownych regulacji prawnych.

  Uprzejmie proszę o przesłanie informacji kto jest właścicielem fotoradaru marki /nazwa fotoradaru/ o numerze /numer fotoradaru/, a także czy Komenda Policji w Pacanowie sama zajmuje się obróbką zdjęć wykonanych przez ww. fotoradar czy zleca to firmom zewnętrznym? Jeżeli tak, to proszę o podanie danych podmiotu.

  Na zakończenie pragnę zwrócić się do Pana Komendanta z prośbą o przesłanie ww. dokumentów (podanych w punktach), dzięki którym będę mógł rozwiać swoje wątpliwości odnośnie przesłanego mi wezwania / mandatu karnego, a także odnośnie pojazdu oraz osoby znajdującej się na zdjęciu z fotoradaru.

  Niekompletna dokumentacja stawia pod znakiem zapytania zasadność wskazania sprawcy wykroczenia, gdyż nie jest do końca jasnym, czy faktycznie doszło do wykroczenia, tj. czy zarejestrowane zdarzenie spełnia warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym, oraz szczegółowy zakres badań i sprawdzeń wykonywanych podczas prawnej kontroli metrologicznej tych przyrządów pomiarowych z dn. 9 listopada 2007 r. Proszę o przesłanie ww. dokumentacji w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania niniejszego pisma.

  W przypadku braku przesłania ww. dokumentacji będę mieć podstawy do przypuszczenia, iż Komenda Policji w Pacanowie nie posiada ww. dokumentów a jednocześnie, że doszło po prostu do próby wyłudzenia grzywny (przez Urzędników Administracji Terenowej w celu podreperowania moim kosztem – budżetu Państwa oraz Gminy Pacanów – co stanowi podstawę (i jest moim prawnym obowiązkiem) do złożenia w Prokuraturze doniesienia o popełnieniu przestępstwa z Art. 300 KK.

  Oczekując na Państwa odpowiedź, pozostaję

  Z poważaniem,

  Jan Koza-Kozłowski”

 108. Wandaluzja said

  http://ksiazki.wp.pl/agid,15383975,gid,15383975,opage,2,page,1,tytul,60-lat-temu-zmarl-Jozef-Stalin-jeden-z-najwiekszych-zbrodniarzy-XX-wieku,galeria.html#opOpinie

  ~MickMars [pół godziny temu]
  Został znaleziony martwy, a z jego gardła wydobywał się głuchy charkot. Nic dodać, nic ująć.
  ***
  To najlepsza recenzja twego artykułu o Śmierci Stalina, który jest – jak zwykle – Saltem Mortale. Jest KILKADZIESIĄT wersji Śmierci Stalina a gdy Chruszczow opowiadał Towarzyszom Włoskim o DUSZENIU STALINA to Togliatti BOLAŁ nad Włoską Historią Renesansową na Komunistycznym Kremlu.
  Chruszczow NIE SKŁAMAŁ, że Stalin był DUSZONY, która to wersja Odżyła za Solidarności I. Na PWr wydano wówczas książkę Czeczena Abdurachmana Awtorchanowa, ZAGADKA ŚMIERCI STALINA – Spisek Berii; która nie tłumaczy jednak kazusu księcia Sławomira Demidowa – syna skarbnika Czornej Sotni: Jak frondowcy obeszli rozkaz Żukowa ZASTRZELENIA INCYDENCJONALISTÓW, który miał chronić generalissimusa przed czynami gwałtownymi. Ten KAZUS tłumaczę tylko ja, że Stalin został zamordowany przez OSKALPOWANIE i dlatego umierał kilka dni.
  O godz 4 w nocy zatelefonował Bułganin. Słuchawkę podawał Beria, który zarzucił Stalinowi sznur na szyję i z Maleńkowem zaciągnął, gdy Chruszczow w skarpetkach wskoczył na stół i oskalpował, a ponieważ oskalpowany zachowuje się Godnie więc INCYDENTU NIE BYŁO. Po założeniu Wodzowi czapki marszałkowskiej palatyni opuścili daczę każąc dyżurnemu podać Wodzowi herbatę.
  Po zdjęciu przez Bułganina eskorty palatyni wrócili do pałacu Orłowa i BILI Stalina, przy czym mogli go częściowo rozebrać, co tłumaczy rzecz Najbardziej Makabryczną w postaci BRAKU ESKORTY, bo CHARCZĄCEGO Stalina znalazła kucharka, która ZAWOŁAŁA Wszystkich. – Jak mówił książę Demidow to kucharka ZNIWECZYŁA tym Plan Berii…
  Powtarzam, że STALINA ZAMORDOWAŁA IRA a katem był Generał Amerykański Nikita Chruszczow, który podpisał w Nowogródku ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL. – Lepszą Włoską Historią Renesansową jest tylko OTUCIE BIERUTA PRZEZ KURATOWSKĄ. Książę Demidow mawiał: GDY MAM ZŁY HUMOR TO PRZYPOMINAM SOBIE TEGO GENERAŁA AMERYKAŃSKIEGO I ŚMIEJĘ SIĘ DO ROZPUKU, a ja śmieję się tak z Potęgi Kulinarnej Polski.

 109. 166 bojkot TVN said

  http://wpolityce.pl/artykuly/48517-tylko-u-nas-od-godz-1030-transmisja-na-zywo-z-sejmu-dziennikarze-wsieci-goscmi-parlamentarnego-zespolu-ds-obrony-wolnosci-slowa

 110. Kibic said

  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

  Trzeba sie urodzic! – Stanislaw Tyminski
  środa, 06 marca 2013 13:28

 111. Maciej said

  @ 109 Bojkot

  Najpierw wciskasz kity, że nie jesteś propisowski, później nie chcesz zdradzić swojego sekretu wyboru partii na którą głosowałeś, teraz wrzucasz linki o kolorowych gazetkach Pisowców ? Czy Ty nie możesz za siebie ? Te wszystkie pisma się siebie warte …

 112. Julka said

  Jakoś nie miałam czasu. Mogę Panu Gajowy wysłać kilka książek, Ta o której pisałam jest autorstwa aba Bruno Forte.

 113. Brat Dioskur said

  No i bedzie w Holandii referendum w kwestii scedowania pewnych uprawnien na rzecz Brukseli!Juz jest 40 tys. podpisow i parlament nie moze obok tego przejsc obojetnie. To nie do luftu , polski Radiokomitet zlozony z dworakow PO ,m lekcewazacy 2 mln. podpisow!

 114. AQQ said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kurator-sadowy-zabral-dzieci-rodziny-Bajkowskich-do-domu-dziecka,wid,15390386,wiadomosc.html

  http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,Sledztwo-ws-komornika-ktory-zajal-niewlasciwe-konto-umorzone,wid,15389907,wiadomosc.html

 115. Julka said

  Na Glorii TV poznałam przesympatycznego dziennikarza z Rzymu . Studiował filozofię ateistyczną, a teraz jest wiernym- jak napisał katolikiem. On ufa, że Bóg wie co robi- myślę o abdykacji papieża.

 116. Julka said

  Jest mi wstyd, po prostu wstyd, Jestem marną katoliczką,

 117. żyrafa said

  http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/news/jak-miala-wygladac-polska-przyszlosci,1899631,3439

 118. Smokey IPA said

  Ludziska. Reagujac pozytywnie na prowokacje osoby piszacej sie 166Bojkot TVN, dajecie autorowi wpisow przeswiadczenie, ze cololwiek napisze, wywola oddzwiek. I o to mu chodzi. Nawet ostatnimi czasy przestal dbac o jakikolwiek sens swoich wypowiedzi i pelni role wylacznie mieszadla. A jak chwilowo zapomnicie zareagowac, to wcisnie pare inwektyw, zreszta wytartych do cna, jak ten arsz loch, czy jak mu tam i zaraz Polakowie zie zacietrzewowywuja i odpisywowywuja i Bojkot sie cieszy, jakby mu kto w kieszen… Bo i rzeczywiscie, poniekad.

  On sie Wami bawi i sie drzazni jak zly czlowiek z malymi szczeniaczkami. Podejrzewam, ze to osoba o zlym charakterze, poniewaz dobry czlowiek nigdy nie zdobedzie sie na to, zeby czynic przykrosc malym, naiwnym pieskom.

  A jak juz naprawde nie ma czym wam dopiec, to wyciaga z kieszeni domniemanie waszej izraelskosci. I to juz jest plachta na byka i niezawodnie Gremium sie zaczyna obruszac i oburzac i nawolywac do polozenia szlabanu na bojkot.

  A Bojkot po prostu sie z was do rozpuku nasmiewa. Smiech to zdrowie. Nawet sam sie nazwal Bojkot, zeby zasugerowac, ze przeciez macie argument w postaci bojkotu. Czyz nie? A wy, drogie Gremium aluzji paniat’ ni bumbum nie mozecie.

  Tak, ze rada na Bojkot jest bojkot. To zreszta i dla jego wlasnego dobra. bo z tego rechotu szyderczego jeszcze penc moze i smrodu narobic. I nerwow Waszych szkoda i powonienia.

  Osobiscie ten aspekt to ja w ogole trzniam, tak sobie tylko pisze tu bezemocjonalnie, bo nie mam dzis wieczor checi, zeby robic cokolwiek innego. Moze mam racje, a moze nie mam. Kto o to dba. Moze wezmiecie powaznie moje sugestie, a moze nie. Ditto. Ani zem wszak alfa, ani omega, moze ostatecznie u kreskowane.

  Pozdrowienia dla pana Gospodarza i gosci i apeluje jeszcza raz, nie psujcie sobie nastroju.

  b.

 119. Siggi said

  Cos na wesolo;

 120. żyrafa said

  O „rewolucji nowej generacji”
  http://kotwicki.blogspot.com/2012/03/rewolucja-nowej-generacji.html

 121. Wandaluzja said

  http://sondaz.wp.pl/kat,60878,wid,15389913,wiadomosc.html?ticaid=1102f8

  Na Polskę spadł kataklizm? WIEJE GROZĄ

  Tu nie chodzi o zafrasowanego KATASTROFICZNIE Tuska, któremu powiedziano, że jest LEPSZY OD BALCEROWICZA. Otóż I rzeczą jaką zrobił pełniący Obowiązki Prezydenta Komorowski było zawieszenie śledztwa IPN w/s Rozkazu Wymordowania Żydów, wydanego jakoby przez Ignacego Paderewskiego i Adolfa Hitlera, oraz zdjęcie z wokandy Oskarżenia Balcerowicza o sprzeniewierzenie 53 biliony (nie mld) zł – a Tusk jest Lepszy Od Balcerowicza i zrobił to w krótszym czasie.
  Ale nie chodzi tu tylko o Polskę, bo 2 dni temu dostałem pismo od bywalca giełdy kalifornijskiej, że ja sieję tam PANIKĘ, grożącą Wybuchem CZWARTEJ Wojny Światowej.
  III wojna światowa zakończyła się bowiem – po Zjednoczeniu Niemiec na moim karku – sprzedaniem mnie przez Niemców spermie jerozolimskiej za milion ton złota z satelitarnej detekcji dla zapładniania blondynek. Te milion ton Niemcy obiecali POLKOM za tuskowanie Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej, ale te nie wywiązały się z tego więc sprawa poszła do Izby Lordów, która musi to załatwić.
  Jest to POWTÓRZENIEM otrucia Rosji i Francji fekaliami pruskimi więc jak by to wyglądało, żebym ja 130 lat temu krzyczał NIE JEDŹCIE TYCH FEKALIÓW, BO UMRZECIE a grożono mi za to Śmiercią jak obecnie? bo są takie Smaczne, jak ten milion ton złota. Ja osiągnąłem w tym tylko to, że – aby nie być kopulowanym przez spermę jerozolimską – złamałem protektorat tajnych kont izraelskich nad USA, gdyż Fed ZAREJESTROWAŁ 750 tysięcy ton złota.
  Żydzi odpowiedzieli na to ZWIĘKSZENIEM Holokaustów z 6 milionów do 15-20 – więc może rozmnożyli się? choć Stalinowi do podboju USA wystarczały 4 miliony. Kilka lat temu mówiono mi – i nawet pisano – że STRASZĘ na giełdzie moskiewskiej, ale stamtąd mi przynajmniej nie grożono.
  Ta III WŚ awansowała mnie do rangi Bohdana Chmielnickiego, który pod Beresteczkiem dostał się do niewoli tatarskiej i przekazany Turkom, którzy za uwolnienie CROMWELA zażądali od Rady Kozackiej 10 milionów młodych Ukraińców, których DOSTALI. – Ale Niemcy jako Tatarzy? to coś nowego.

 122. Wandaluzja said

  http://naszeblogi.pl/36809-stalin-smierc-i-amnezja?utm_source=niezalezna&utm_medium=glowna&utm_campaign=blogi

  W najnowszym numerze „W sieci” mamy obszerny artykuł Piotra Skwiecińskiego „Skąd w Rosji kult potwora”. Najnowsze „Do rzeczy” zamieszczono publikację Piotra Zychowicza „Kto otruł Stalina”, a i Waldemar Łysiak wspomina o rocznicy śmierci tyrana w swoim tekście. W miesięczniku „Do rzeczy – historia”. Wiktor Suworow także dowodzi, że Stalin został otruty.
  ***
  Był kiedyś polski film, jak Wilhelmi podchodzi do hiszpańskiego byka, zdejmuje spodnie i wypina się do niego…, a potem jest pogrzeb Wilhelmiego w HISZPAŃSKIEJ ZIEMI. Amerykańskie byki są mądrzejsze, bo w ub. m. widziałem Rodeo z Amerykańską Korridę; Amerykanka dokazywała z młodym byczkiem. Ten, po przewróceniu jej jednak nie stratował – jak hiszpański byk Wilhelmiego – ale ukląkł i zaczął delikatnie Pokrywać…, BO MIAŁA SIĘ CZYM OKUPIĆ.
  Piszę to dlatego, że wersje o Otruciu Stalina są TECHNIKĄ WILHELMIEGO, choć Stalin by go nie roztratował, gdyż za Obrazę Stalina było Rozpalone Żelazo w Odbytnicę. Nie jest też prawdą, że Lenin zamordował więcej ludzi od Stalina, gdyż Lenin głupich rozkazów nie wydawał. W II WŚ zginęło 25 milionów obywateli sowieckich, z czego 2/3 z powodu głupich rozkazów Stalina. Leningrad mógł WYGRAĆ WOJNĘ dopiero po złamaniu przez Chruszczowa samowładztwa na stalingradzkiej radzie wojennej, który musiał za to podpisać w Nowogródku ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL i zgodzić się na wyparcie przez Górę-Dolinę Czerwonej Partyzantki ZA DNIEPR jako granicę polsko-sowiecką, od czego uwolnili Stalina Amerykanie mianując Chruszczowa Generałem Amerykańskim.
  Również wojna Stalina z US AF była makabrą, gdyż zginęło w niej WIĘCEJ Niemców niż podczas Terroru Lotniczego. Wiem od sąsiada, że US AF używało w tej wojnie POLSKICH ZNAKÓW. Ojciec mówił mi, że gdyby Roosevelt nie umarł to Stalin zająłby do Renu, a Profesor Wilczyński, że DO PORTUGALII.

 123. Kibic said

  Potrzebni szachisci…
  czwartek, 07 marca 2013 11:04

  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

 124. Michalkiewicz realizuje od kilkudziesięciu lat wielokierunkową antypolską działalność propagandową. Pierwszym z kierunków jego działania jest kreowanie wśród elektoratu narodowo-patriotycznego poparcia dla „wolnego rynku”. Chodzi tu o propagowanie przez niego szkodliwych dla narodu poglądów libertariańskich i promowanie Mikkego, UPR i jej przybudówek (KNP / „Nowa prawica”) z wykorzystaniem autorytetu Radia Maryja. Michalkiewicz zwykle nie nawołuje otwarcie, jest na to zbyt sprytny. On FORMUJE POSTAWY tak, by odpowiadały potrzebom wyborczym tych partyjek. Cała idea to tzw „sprzedaż wiązana” – z poglądami i diagnozami słusznymi mieszane są te, które agent ma za zadanie zaszczepić (o tym mówi notatka Istota zagrożenia dla narodu ze strony libertarian, neoliberałów oraz innych pseudonarodowych sympatyków Mikkego i Michalkiewicza)

  Drugim obszarem antypolskiej działalności Michalkiewicza jest forsowanie antypolskich i antynarodowych wersji patriotyzmu jako „jedynie słusznych” – i obrzydzanie racjonalizmu politycznego. Pan Michalkiewicz w swojej retoryce stoi na szkodliwym z punktu widzenia kształtowania racjonalnych postaw politycznych gruncie piłsudczyzny, lansowanej również przez antypolski PiS. Powstania wyrządziły narodowi polskiemu (wyjątki – Powstanie Wielkopolskie i III Powstanie Śląskie) straszliwe szkody, zarówno demograficzne, materialne – jak i mentalne. Pan Michalkiewicz jest osobą inteligentną i doskonale wie, że atakując racjonalizm polityczny robi krzywdę narodowi polskiemu – i wpisuje się w linię PiS. Planowo tworzy elektorat dla piłsudczyzny, której emanacją jest PiS i kreowany na jego zapleczu (przez „przechrztów” z PiS i UPR!!!) Ruch Narodowy, z którego zwycięska retoryka insurekcyjno-romantyczna wycina najwartościowszych, bo najinteligentniejszych i najmniej podatnych na sterowanie manipulacjami emocjonalnymi ludzi. Michalkiewicz obok budowania elektoratu PiS zajmuje się również kompromitowaniem racjonalnych, autentycznie i tradycyjnie narodowych ugrupowań, czerpiących z dziedzictwa intelektualnego Ligi Narodowej Balickiego i Dmowskiego, podcina potencjalne choćby dla nich poparcie oraz usiłuje ich (endeckie) stanowisko ośmieszać za pomocą epitetów w stylu „czciciele knuta” itp.

  1. Stanisław Michalkiewicz manipuluje Polakami, by domagali się jeszcze większego zniewolenia narodu przez zagraniczny kapitał – i jeszcze większego upośledzenia swojego państwa narodowego. Jak Michalkiewicz pod przykrywką patriotyzmu mości drogę Korwinowi Mikke i KNP.
  2. S. Michalkiewicz: obrzydzanie realizmu politycznego
  3. Jeszcze raz o obrzydzaniu realizmu politycznego – oraz wyjaśnienie, czemu (KOMU) forsowanie głupoty jako patriotyzmu służy.
  4. Zdemaskowanie nieuczciwych chwytów retorycznych, erystycznych i socjotechnicznych stosowanych przez Stanisława Michalkiewicza

 125. Wandaluzja said

  POLSKA WEDŁUG MISTRZÓW dzieł ilustrujących kulturę i tradycję narodu, DEMART SA W-wa 2010/11, Redakcja Beata Jankowska-Konik, konsulatacje historyczne Jacek Konik, przecena 49zł00

  Nie dowiedziałem się, ile to kosztowało, ale musiało być Przecenione, gdyż nie uwzględnia mych wniosków, z których niektóre są wprawdzie z r. ub., ale gdyby zgłosił się do mnie pan JK to byśmy przejrzeli literaturę przedmiotu i KATASTROFY by nie było.
  Ja bowiem wnoszę:
  Wspaniały panoramiczny obraz z autopsji: OBLĘŻENIE KONSTANTYNOPOLA przez Leszka III Wyścigowego w r. 804, zakończone sukcesem
  Równie wspaniały obraz autopsyjny: ZDOBYCIE KONSTANTYNOPOLA przez Wojewodę Kija w r. 860, późniejszego Popiela II
  Kolorowy wielki obraz CHRZEST MIESZKA I
  Wspaniały wrocławski OŁTARZ ŚWIĘTEJ BARBARY jako kopia ołtarza dla przebudowanej do stanu OBECNEGO przez palatyna Prawdzica fary łomżyńskiej, gdy Wrocław był stolicą wojenną. Główną postacią jest Storrada Dumna jako BARBARA, która była dla Prawdziców cenzuralna jako Prawosławna; obok niej stoi Brunon z Kwerfurtu i Bolesław Chrobry.
  Poznańska POKUTA ŚWIĘTEGO HIERONIMA jako Mieszka III Starego w 1182 r. Mistrza z Góry Śląskiej z Rokiem 1201, który namalował kilka obrazów z realistycznym tłem krajobrazowym
  Kodeks Heidelberski jak APOTEOZA Henryka IV Probusa, który Ukoronował Rudolfa I Habsburga indyjską koroną Leszka III Wyścigowego i Włócznią Świętego Maurycego-Murzyna
  Portret Kazimierza III Wielkiego z Parlamentu Paryskiego jako ZBAWCY FRANCJI: Taki miał wygląd srogi, że pierzchnęły angole
  Niewola Edwarda IV jako Proces Chrystusa ze stylizacją Gdańska na Jerozolimę, w Galerii Sabaudzkiej w Turynie
  Kodeks Behema jako figle Mikołaja Kopernika

 126. AQQ said

  http://naszeblogi.pl/36819-dolacz-przekaz-dalej
  =========================================

 127. najnowszy model terminatora said

  @121
  Jan Ordyński to członek B’nai B’rith. Kilka lat temu brał udział w zbiegowisku Żydów pod ŻIH w obronie kłamstw Aliny Całej. Widać go na jednym z filmików dostępnych na YT.

 128. najnowszy model terminatora said

  Dlaczego elita bankowa chce zamieszek w USA?
  http://bankowaokupacja.blogspot.com/2013/02/dlaczego-elita-bankowa-chce-zamieszek-w_24.html

 129. najnowszy model terminatora said

 130. Rysio said

 131. Zbigniew Козил said

  A tu mam niezły film. No nie na temat. Trochę zielony(*). Ale piękny. Po rosyjsku, ale tam język ma drugorzędne znaczenie.

  Film kończy się słowami: Нет ничего прекраснее чем сохранять жизнь

  (*) Dziś, przed dniem kobiet jutro (oficjalnie jutro dzień wolny od pracy) więcej na ulicach pijanych od tego szczęścia mężczyzn. W autobusie nieco zapchanym dość inteligentna trójka (jedna kobieta, wszyscy po, ale jeden to dobrze po wypiciu): no usiądź mi na kolanach, przecie ja jestem goluboj, a nie wstydź się tego. Do drugiego faceta to było. Goluboj w slangu rosyjskim znaczy homo. To na cały autobus. Ludzie w miarę tolerują. Autobus się śmieje. Ale tolerują nie do końca. Gdy ten mocniej pijany zaczął o trachaniu, to uciszono go.

 132. Inkwizytor said

  Re 109

  Mówiłem ze do nas wrócisz streczycielko PiSowska

 133. Ad. 131

  Z niedźwiedzia dobre są łapy i sadło.

 134. ewa sieradzka said

  Czy to nie dziwne,że niektórzy ludzie do dziś świętują dzień kobiet o którego pochodzeniu właściwie prawie nic nie wiadomo?
  Wiadomo,że ustanowili je komuniści.Zatem możliwa jest sytuacja, w której jedni/statyści zapraszani na uroczystość/ świętują zupełnie coś innego niż drudzy/organizatorzy/. Być może ci drudzy postanowili nie rozgłaszać tajemnicy swojej radości.Może pomyśleli,że nie mają nic przeciwko temu,aby cały Świat się z nimi radował.
  Otóż dzień ten jest świętem żydowskim – Purim.Dzień ten jest obchodzony na pamiątkę uniknięcia zagłady Żydów w Persji
  ok.V w.p.n.e. Zausznik króla Persji Haman zaplanował zagładę wszystkich tam żyjących Żydów.Dzień egzekucji postanowił
  wybrać przez ciągnięcie losów /los to po hebrajsku – purim/. Jego plany udaremniła żydówka Estera/żona króla/. W efekcie
  czego zagłada nie spotkała Żydów,ale Hamana wraz z rodzina i poplecznikami.Jakby kary było mało ,do dziś podczas tego
  święta spożywane są uszy Hamana w postaci pierogów i ciasteczek.Prawdopodobnie w roku,w którym postanowiono zainaugurować M.Dz.K.przypadło właśnie 8-go marca i żeby nie stało się oczywiste,że to święto żydowskie Purim,dlatego oddzielono od kalendarza żydowskiego /kalendarz księżycowy/,ustalono go na stałe w dniu 8 marca i podano nieświadomemu ludowi do głoszenia chwały żydowskiej wojowniczce Esterze…
  Ten dzień wykorzystała również Klara Zetkin /żydówka/ do demonstracji prostytutek w Berlinie w pierwszych latach po 1-szej wojnie światowej. Także w naszych czasach ta data jest wykorzystywana do różnych demonstracji tzw.kobiet wyzwolonych…

 135. Wandaluzja said

  k.k., pap, Nauka w Polsce, KOPERNIK TRAFI DO KIN – Popularny film o życiu wielkiego astronoma będzie gotowy pod koniec roku, premiera w grudniu; Rzeczpospolita, 7 III 2013, s. A14

  Tytuł „Kopernik”, reżyseria Jerzy Szkamruk. Będzie to 70-minutowy obraz ukazujący życie i dokonania tej postaci z okresu złotego wieku Jagiellonów – astronoma, lekarza, inżyniera, ekonomisty. – W filmach historycznych postacie przedstawiane są nierzetelnie. Twórcy komercyjnych produkcji największy nacisk kładą na efekty kinowe, co wypacza fakty. „Kopernik” będzie zawierał autentyczne wydarzenia – powiedział Jerzy Szkamruk.
  ***
  To bardzo dziwne, bo gdy ja odkryłem 75% KOPERNIKA to zamiast to Sprawdzić robi się film na podstawie NIEAKTUAŁÓW, co jest fakeliomachią – czyli jakby rozstrzelanie i wrzucenie do kloaki mego stryja URATOWAŁO Ławrentego Berią? Może by się w tej kloace utopił, ale Ukraińcy bardzo śpieszyli się stryj został z kloaki wyciągnięty więć Beria, który był lepszym technikiem władzy od Stalina, ZGINĄŁ. – Ten film jest właśnie takim Rozstrzelaniem KOPERNIKA i wrzuceniem do kloaki więc co będzie jeśli KOPERNIK zostanie z tej kloaki Uratowany? Wyznanie wiary I WSTANĄ Z GROBÓW OSRANI doprowadziło go glempizmu i abdykacji Benedykta XVI, bo Jana Paweł II nie wiedział O CO CHODZI.
  Jak piszę w Wandaluzji to Kopernik spędzał zimy we Wrocławiu, jako sekretarz legata Króla Polskiego, i nauczyciel w kolegiacie św. Krzyża. Luteranie NIENAWIDZILI GO, ale Wrocław – który miał najlepszą policję – musiał go chronić przed nożownikami, gdyż Kopernik był w tandemie z nienawidzącym go Lutrem, bez którego to Tandemu luteranizm by nie przetrwał 3 miesiący. W 1538 r. Kopernik w końcu NIE WYTRZYMAŁ robionych mu przez wrocławskich luteranów wstrętów i wyniósł się do Warszawy, gdzie Bona urządziła mu szlifiernię dla produkcji zegarów, gdyż luterański Gdańsk wyprosił go również.
  ŚLEDZTWA wymaga sprawa złupionego przez Szwedów laboratorium fromborskiego, gdzie było kilkanaście zegarów specjalistycznych, ale były i inne laboratoria Kopernika, które częściowo się zachowały, tak że ja zidentyfikowałem 10 zegarów Kopernika, czego jednak bez wyjazdu do Szwecji i Niemiec zweryfikować się nie da.
  Pisałem 23 razy do Ziobry i Kaczyńskich w/s odbudowy Zamku Przemysława za BONY PODATKOWE, gdyż Społeczny Komitet Odbudowy Zamku, gdzie było 19 instytucji kapitalowych, NIE WIEDZIAŁ, gdzie ten zamek był, ale po raz XXIV pisać nie mogłem, bo Mężydło ZDETONOWAŁ kaczorów. To było ROZSTRZELIWANIE Przemysława przez Niemców, przy czym Kaczyńscy anulowali te bony, ale nie podziękowali mi. – Gdyby Podziękowali to mogli być otruci przez Amerykanów.

 136. czesio said

  Mgr. Chlebowicz, Opole, 14-X-1977 (dokument z „W służbie Kościoła i narodu”)
  http://wisestofmen.blogspot.com/2013/03/o-tym-jaki-plan-wobec-rodziny-przyjeli.html

 137. Julka said

  Pan Wandaluzja uprawia literaturę new age na łamach Gajówki tj. pomieszanie z poplatąniem. Ja taką literaturę uprawiałam w wieku nastoletnim (o gadajacych kotach i krukach)Powywalałam ale część się zachowała. Przyznam, że udało mi się popełnić drobny felietonik w dorosłym wieku, bo byłam zniesmaczona zachowaniem czyimś, a nie chciałam się nikomu o tym wywnętrzać.nie napiszę o kim, bo nie chcę.
  Zydy podobno załatwiają sobie odszkodowania od Polaków. Ciekawa jestem, czy główni winowajcy Niemcy zapłaca i kiedy za zniszczenia wojenne i rabunki.

 138. AQQ said

  http://miziaforum.wordpress.com/2013/03/08/jozef-bak-homoseksualny-kochanek-szefa-amber-gold-material-sledztwa-dziennikarskiego-tvn-superwizjer/

 139. arcybolesnaprawda said

  http://monitorpolskislowian.nowyekran.pl/post/89356,program-eliminacji-polakow

 140. Wandaluzja said

  Ad. 137: Julka pisała takie rzeczy JAK JA, tj. POMIESZANIE Z POPLĄTANIEM w wieku kilkunastu lat. Prawdopodobnie pomieszał jej się biustonosz z majtkami czyli że powinna studiować w Akademii Sztuk Pięknych. Ja sobie nie przypominam, aby ktoś przede mną pisał o Satelitarnej Detekcji Złota jako efekcie poszukiwania amerykańskich guzików mundurowych na Syberii, które to mundury też mogły ulec POPLĄTANIU. – Najlepsze Życzenia w Dniu Kobiet.

 141. Wandaluzja said

  https://marucha.wordpress.com/2013/03/05/45-rocznica-marcowej-wiosny-1968/#comment-234749

  Wandaluzja powiedział/a – 2013-03-09 (sobota) @ 03:50:14
  Ad 33. SYBIRAK fajnie mi odpowiedział, że zostali wysiedleni znad granicy białoruskiej tuż przed frontem niemieckim a żadnego Żyda z tego miasteczka Sowieci nie wysiedlili. Pierwszy Żyd jakiego napotkał na Syberii był w sierocińcu polskim, finansowanym z USA.
  ODŻYDZANIE ROSJI przez wysiedlanie Żydów na Syberię SKOŃCZYŁO SIĘ za Jeżowa i pokrywa się z Zagładą Polaków, których Wyparowało 7,5 miliona, czyli że Sybirak Gra Wariata. W Rosji było 2 razy więcej Polaków niż w USA a strefą Osiedleńczą Polaków była Syberia, gdy Żydzi byli głównie na Ukrainie, gdzie byli jezuici, gdyż Żydów polskich wymordował tam Chmielnicki, i na Białorusi, gdzie byli litwacy.
  Ostatnio jeden z forumowiczów Gajówki napisał, że w USA opublikowano dane, iż Hitler zamordował 6 milionów Żydów a Stalin 9-14 milionów, co odnosi się do NAJWIĘKSZEJ DEPORTACJI W HISTORII “Abidzan”, gdzie Żydami byli tylko dyrektorzy kołchozów. CIESZĘ SIĘ więc, że Żydów syberyjskich wymordowali NIE POLACY a Stalin.
  Nie zgadza się to jednak z zarzutem, że Stalina atakuję Żołnierze Przeklęci czyli ANTYSEMICI. Po WTC stolicą kapitałową Świata został Londyn – dzięki kapitałowi stalinowsko-holokaustycznemu, dla obsługi którego nie wystarczy już 6 milionów Holokaustów. Gdyby nie Polacy to wszyscy Rosjanie mieliby już spermę jezuicką więc kłopotów z obsługą kapitału stalinowsko-holokaustycznego i Satelitarnej Detekcji Złota by nie było.

 142. Rysio said

  re 133. Łapy i sadło?

  Krzysztofie M. za dużoś się naoglądał Winnetou!

  🙂

  To tak samo jak z ryb najlepsze są walenie.

 143. Griszka said

  http://landdestroyer.blogspot.com/2013/03/malaysia-invaded-100s-of-terrorists.html#more

  W Malezji niestety nie zwycięży póki co „demokracja”. Malezyjskie wojsko (w jego skład wchodzą także rekruci z obowiązkowego poboru, – biedni, odmóżdżeni, wygłodzeni, bo pojeni jedynie zimną grochówką i gnani na pole bitwy batogiem) przy użyciu lotnictwa i wojsk lądowych wytłukło pierwszy desant rebeliantów finansowany przez takich szermierzy pokoju jak USA czy „jedyną prawdziwą demokrację na Bliskim Wschodzie” Arabię Saudyjską.
  Pewnie poradziliby sobie tak samo, gdyby obsługi myśliwców czy bwpów uczyli się z youtube’a. Albo jeszcze lepiej. Same kałachy by wystarczyły. I najlepiej żeby było spontanicznie jak na manifie, bez dowódców, bez dyscypliny. Wiadomo, wojsko z obowiązkowym poborem, to ciemna komuna, despotyczni i żądni krwi rekrutów oficerowie, pranie mózgów oraz strzały w potylicę za niedopięty guzik lub źle wyprasowany mundur 🙂 🙂

 144. Maciejaszu said

  http://www.naszdziennik.pl/wp/25548,drugie-dno-bajek.html

 145. osoba prywatna said

  Hugo Chavez: Przeklinam cię, Izraelu! (NAPISY PL)

 146. szperacz said

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/mit-6-milionow/

 147. xero75 said

 148. yeti said

  Kolejny świetny artykuł Piechowiaka:
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-zabiera-ci-panstwo-2490475.html

 149. yeti said

  KNP może nie jest na tym blogu zbyt lubiany, ale metody TVNu fałszowania sondaży na pewno niejedną osobę zainteresują:
  http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/falszerze_z_tvn_w_akcji_/1674
  http://nczas.com/wyroznione/sommer-tego-jeszcze-nie-bylo-zlapalismy-tvn-na-sondazowym-szachrajstwie-knp-w-sondazu-ma-4-a-nie-0/

 150. Wandaluzja said

  GLOBALNA interpretacja II wojny światowej (Antony Beevor), którą Piłsudski prognozował jako REWANŻOWĄ, musi wyjść od zakwalifikowania jej jako Realizacji Planu Bismarcka o granicy niemiecko-żydowskiej na Missisipi. Plan ten upadł nad Bzurą, która przekwalifikowała Missisipi ze Wschodniej granicy Niemiec na Zachodnią UNIEMOŻLIWIAJĄC zdetonowanie ataku 12 milionów ogierków holokaustycznych na Amerykanki. Piłsudski powiedziałby, że Niemcy zostały POMNIEJSZONE spomiędzy Mozeli a Missisipi do Missisipi a Wisły, co wymagało Połknięcia Anglii.
  GRANICA NA WIŚLE upadła zaś w Powstaniu Warszawskim. Anglicy, aby nie dopuścić do PRZYMUSOWEGO przejścia Stalina na stronę III Rzeszy i Japonii, dali 200 milionów $ Himmlerowi za Umożliwienie wybuchu Powstania. Niemcy sądzili, że Powstanie potrwa TYDZIEŃ i będzie dobrym pretekstem do eksterminacji ludności nie wadząc budowie Festung Warschau, ale trwało 2 miesiące powodując całkowite zniszczenie miasta, co uniemożliwiło zakwaterowanie w nim stu tysięcy młodych Niemek, czyli że Wisła jako FORTECZNA GRANICA GERMANII upadła.
  Po Nocy Mordu w Poecking pod Monachium Niemcy obudzili się w NIE SWOIM PAŃSTWIE. Belgijski agent Abwehry, który umożliwił ten Mord, był przejęty przez Stasi, które szantażowało Straussa, bo dopiero ja powiedziałem Niemcom, że Porucznik Schroeder NIE BYŁ PSEUDONIMEM, ale porucznikiem Bundeswehry Schroederem, familiantem amerykańskiego protektora i bankiera Adolfa Hitlera.
  To co UDAŁO SIĘ w Poecking powtórzono z takim samym skutkiem w postaci Mordu na Popiełuszce, KUCHNI czego przyglądałem się jako komisarz WOAK na wrocławskim zamku Biskupim, gdzie tańczyło 50 Kulczyków. Mord w Poecking był zagarnięciem Skarbu III Rzeszy na tajnych kontach szwajcarskich, który poszedł na ZAKATOWANIE Popiełuszki, co dało Mossadowi ŁUPU Armii Czerwonej na tajnych kontach szwajcarskich, MECHANIZM czego przedstawiam w książce „Incydentu nie było” ( Gdańsk 2001) i służę szczegółami. Mord na Popiełuszce reaktywował też granicę niemiecko-żydowską na Wiśle i – legalizując Satelitarną Detekcję Złota – poddał USA i Rosję jurysdykcji tajnych kont izraelskich.

 151. […] Wandaluzja on Wolne tematy (9 – 2013) […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: