Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Kura domowa o Wolne tematy (67 – …
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

45 Rocznica Marcowej Wiosny 1968

Posted by Marucha w dniu 2013-03-05 (Wtorek)

Od lat z różnym nasileniem pojawia się podnoszony przez Żydów temat marzec 1968, sprowadzany jest do ekscesów antysemityzmu , jakie rzekomo miały miejsce w tym czasie w Polsce; do protestów intelektualistów i studentów dotyczących zdjęcia Dziadów A, Mickiewicza i urzędowego antysemityzmu ówczesnych władz PRL. Pomniejsza się lub wręcz ignoruje inne fakty związane z tą Światową Wiosną Buntów w całym cywilizowanym świecie na tle niezadowolenia społecznego.

Natomiast w każdą rocznicę tamtych wydarzeń uruchomiana jest przez silna fala przeinaczeń, fałszów i antypolonizmu żydowskiego.

Z uporem i premedytacją siły nieżyczliwe Polsce i Polakom utrwalają w świadomości opinii publicznej w kraju i na świecie pogląd, jakoby wydarzenia mające miejsce w kraju w marcu 1968 były wyłącznie, a przynajmniej głównie, przejawem tkwiącego w Polakach antysemityzmu, zaś występujące także w tym czasie konflikty między społeczeństwem, a zwłaszcza młodzieżą akademicką, inteligencją, intelektualistami, a władzą stanowić miały tylko tło i margines nie mający istotnego znaczenia. Usiłuje się nadal podtrzymywać wersję wydarzeń i utrwalić pogląd o rzekomym antysemityzmie Polaków wynikającym, wręcz z ich natury narodowej.

Do podtrzymania takiego fałszywego mitu przyczyniła się w niemałym stopniu nieudolna, nieskuteczna czy też celowa urzędowa filosemicka propaganda, która miast zwalczać i obalać owe fałszywe poglądy, przedstawiać prawdziwą wersję wydarzeń, przyjęła metodę przemilczania niesłusznych inkryminacji Polaków , torując w ten sposób drogę kłamstwom i oszczerstwom.

Podobną metodę stosuje się nadal wychodząc z błędnego założenia, że jeśli o jakichś sprawach się nie mówi, to one nie istnieją. W rezultacie takiej postawy w świadomości wielu młodych Polaków utrwala się rzeczywiście przekonanie, że w marcu 1968 roku, i w miesiącach następnych, doszło w kraju do fali antysemityzmu wywołanej przez rodzimych szowinistów, czego skutkiem miałyby być szykany, represje, zwalniania z pracy i wypędzanie z Polski wielu wartościowych obywateli pochodzenia żydowskiego. Takie przedstawianie wydarzeń marcowych jest ordynarnym kłamstwem, prymitywnym, bezczelnym przeinaczaniem faktów i dlatego trzeba się temu ciągle stanowczo i skutecznie sprzeciwiać.

Przede wszystkim nie należy rozpatrywać wydarzeń marcowych w oderwaniu od istniejących wówczas warunków w Polsce i na świecie. Był to rok buntów społecznych, szczególnie młodzieży i inteligencji na całym świecie, a nie tylko w Polsce. Był to już dwunasty rok rządów Władysława Gomułki i ich schyłek. Wyraźnie odczuwalne stawały się tendencje nawrotu do stalinowskich praktyk rządzenia, do dyktatury. Tępiono wszelką nieprawomyślność, wszędzie węszono rewizjonizm, antykomunizm, kontrrewolucję, działania agentów imperializmu.. Toteż każdy, kto sprzeciwiał się rządzącej ekipie, kto krytykował system rządzenia, nawoływał do przeprowadzenia zmian, reform, demokratyzacji życia, rozszerzenia swobód obywatelskich, wolności, był prześladowany, szykanowany, niszczony. Każdy… a nie tylko obywatele polscy pochodzenia żydowskiego. Przykład Władysława Bieńkowskiego, jednego z współzałożycieli PPR, którego partia szykanowała za jego nawoływanie do reform socjalizmu . Toteż elementarne poczucie uczciwości nakazuje ujawniać prawdę o tamtych wydarzeniach i ich tło polityczno-społeczne. Trzeba, więc dowodzić, na podstawie niezaprzeczalnych faktów, prawdy, że wydarzenia marcowe w Polsce były wynikiem wielu przyczyn, a także były echem wydarzeń światowych, a nie specyficznie polskie.

Rok 1968 można bez przesady nazwać rokiem wiosny buntów młodzieży na świecie, zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie, choć ich przyczyny były różne.

[Przyczyny były różne? Przyczyna była jedna: międzynarodowa Żydowska Rewolucja Kulturalna, która zapoczątkowała jawny proces niszczenia zachodnich społeczeństw, począwszy od związków rodzinnych, a skończywszy na chrześcijaństwie. – admin]

O co innego chodziło młodzieży protestującej w RFN, Francji, Hiszpanii, we Włoszech, w USA, a czego innego domagała się młodzież polska, czechosłowacka i innych krajów socjalistycznych. Wspólne było jednak niezadowolenie z istniejącego porządku świata i braku dalszych jasnych perspektyw.

[G-prawda. Nie było żadnych spontanicznych ruchów kontestacyjnych. Wszystko było dokładnie wyreżyserowane. Młodzież użyto, jak zwykle, w roli pożytecznych idiotów – admin]

Młodzież Zachodu odrzucała model konsumpcyjny, zaś młodzież Wschodu domagała się większych swobód, wolności, praw obywatelskich. Dlatego na Zachodzie młodzież sympatyzowała z ruchami lewicowymi, a nawet lewackimi, maoistowskimi.

W lutym tegoż roku młodzież Europy Zachodniej wypowiadała się po stronie Demokratycznej Republiki Wietnamu, a przeciw Stanom Zjednoczonym toczącym wojnę z DRW. W czasie tych manifestacji wyrażano często sympatie, poparcie, akceptacje działalności Czerwonych Brygad i grup terrorystycznych typu Baader Meinhoff.

W marcu studenci włoscy domagali się większego wpływu na zarządzanie uniwersytetami. Bunty te przybrały szerokie rozmiary. 3 marca 1968 roku doszło do bardzo ostrych starć w Rzymie między studentami a policją. W kwietniu w USA zamordowany został Martin Luter King, co spowodowało zamieszki w większych miastach USA, zwłaszcza w dzielnicach murzyńskich. Bardzo silne było wrzenie wśród studentów w RFN.

Szczególnie ostre starcia miały miejsce 12 kwietnia w Berlinie Zachodnim. W maju nasiliło się niezadowolenie młodzieży akademickiej we Francji. Powodem manifestacji w Paryżu była decyzja rządu o likwidacji Wydziału Humanistycznego Sorbony liczącego 12 tys. studentów. Szczególnie ostre walki z policją miały miejsce w dzielnicy Łacińskiej Paryża. Zaburzenia we Francji stały się powodem manifestacji i protestów solidarnościowych studentów Berlina Zachodniego i Frankfurtu n. M.

Buntowali się także robotnicy. 18 kwietnia zbuntowali się robotnicy zakładów Renault i ogłosili strajk okupacyjny. Niezadowolenie z rządu, postępowania władz wobec studentów powodowało nowe strajki i manifestacje. Już 21 maja strajkowało we Francji 8 milionów pracowników, 28 maja liczba strajkujących osiągnęła 10 milionów, natomiast w początkach czerwca przekroczyła 15 milionów.

Owe wrzenia społeczne młodzieży, manifestacje studenckie miały miejsce w wielu krajach europejskich. 22 maja manifestowali studenci w Madrycie, w Rzymie, Turynie, Belgradzie, Brukseli, Sztokholmie i przeniosły się na kontynent amerykański. We Francji napięcie doszło do takiego stanu, że 16 czerwca rząd Francji prezydenta de Gaulla `a zapowiedział wprowadzenie stanu wojennego.

Zapowiedź ta wcale nie uspokoiła nastrojów i już 16 czerwca wybuchła nowa fala demonstracji studenckich w Paryżu. Rząd dał rozkaz policji wkroczenia na teren Sorbony i usunięcia studentów okupujących uczelnię siłą.

Władze rozwiązały też wiele organizacji studenckich. W wyniku ostrych walk między policją i demonstrującą młodzieżą, tylko w Paryżu było rannych 1910 policjantów i 1459 demonstrantów.

Z 20 na 21 sierpnia o godz. 23,40 nastąpiła inwazja wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację w celu przerwania podjętych wiosną reform przez ekipę Aleksandra Dubczeka. W akcji tej udział wzięło także wojsko polskie. Wydarzenia te wywołały falę protestu w całym demokratycznym świecie oraz silny opór w Czechosłowacji.

Do najostrzejszych protestów doszło 28 i 29 października w Pradze, gdzie manifestowało ponad 40 tys. studentów, pracowników naukowych, inteligencji, młodzieży. Podobne manifestacje powtórzyły się 7 listopada i później. Spektakularnym gestem protestu i rozpaczy było samospalenie się studenta Jana Palacha w centrum Pragi na Waclawskich Namestiach.

Przytoczone fakty stanowią tło, na którym należy rozpatrywać wydarzenia marcowe w Polsce. Dowodzą także niezadowolenie z istniejącego porządku w Polsce i na świecie. Wyrażali je nie tylko polscy studenci, intelektualiści, inteligencja, ale również młodzież na Zachodzie, robotnicy we Francji, Murzyni w USA, przeciwnicy wojny w Wietnamie, agresji na Czechosłowację.

[Sraty taty dupa w kraty. Kto tu co „wyrażał”? Nikt nic nie wyrażał, lecz był sterowany przez specjalistów od wywoływania buntów, rewolucji i zamieszek. Świat w latach 1960 był o wiele lepszym miejscem do życia, niż obecnie i nie było, na zdrowy rozum, większych powodów do aż takiej rewolty. – admin]

Podłoże protestów w Polsce

Studenci, intelektualiści, inteligencja i wiele innych grup społecznych w Polsce miało dość istotnych powodów do niezadowolenia z rządów Władysława Gomułki, który pod koniec swojego władania dążył tylko do utrwalenie istniejącego stanu rzeczy i sprzeciwiał się wprowadzeniu jakichkolwiek zmian, reform, postępu.

Zbliżająca się fala wyżu demograficznego wymagała nowych miejsc w szkołach średnich, wyższych, nowych stanowisk pracy, mieszkań, żłobków, przedszkoli, tymczasem w przemówieniach Gomułki obywatele, a zwłaszcza młodzież, słyszała ciągle w formie wyrzutu, jaki to ona sprawia kłopot władzy, która musi zabiegać o budowę nowych szkół, przedszkoli, tworzyć nowe stanowiska pracy, zapewniać mieszkania, opiekę zdrowotną… i w ogóle rząd musi dopłacać do obywateli.

Młodzieży uczącej się, przy każdej okazji wypominano, jakich to doznaje dobrodziejstw mogąc uczyć się w bezpłatnych szkołach, natomiast obywatelom pracującym, że dzięki władzy ludowej, nie grozi im bezrobocie. Ponieważ te argumenty o rzekomych dobrodziejstwach władzy nie trafiały do przekonania światłej części społeczeństwa, zwłaszcza inteligencji, studentów, młodzieży, wzrastało napięcie, które wyzwoliło tłumione przez lata protesty niezadowolenia.

Niezadowolona z istniejącej sytuacji w kraju była, nie tylko młodzież i inteligencja, ale także aktyw partyjny wszystkich szczebli. Zwłaszcza kadra partyjna w średnim wieku oraz młodsza kadra aparatczyków PZPR. SD, ZSL, PAX, organizacji młodzieżowych, społecznych, niecierpliwie oczekująca awansów.

Utrwalony przez 12 lat partyjno-rządowy establishment był przeciwny jakimkolwiek znaczącym zmianom obawiając się utraty swych stanowisk, wpływów i uprzywilejowanych pozycji. Podobnie jak na Kremlu, tak i w Polsce nastąpiła petryfikacja systemu i kadr.

Toteż młodzi, ambitni działacze partyjni, głównie pochodzenia żydowskiego , (Jacek Kuroń, Adam Michnik, Henryk Szlajfer, Mosze Dojczgewand, Antoni Zambrowski, Seweryn Blumsztajn, Karol Modzelewski, Jan Tomasz Gross, Aleksander Smolar, prof. Leszek Kołakowski i im podobni), mniej zdolna młodsza kadra dydaktyczna na uczelniach, pracownicy aparatu partyjnego, administracji państwowej byli zainteresowani wybuchem fali niezadowolenia, w których to warunkach mogliby się wykazać pewną sprawnością, operatywnością, przydatnością, zaś wielu z dotychczasowych członków władzy nieudolnością i nieprzydatnością.

Kontrolowany wybuch niezadowolenia społecznego był im potrzebny do odbicia się w górę. Gdyby go nie wywołali studenci, to uczyniłyby to inne siły, mniej więcej w tym samym czasie. Innymi słowy wydarzenia marcowe były autentycznym wyrazem niezadowolenia pewnej, bardziej światłej części społeczeństwa zamanifestowane postawami studentów i intelektualistów, ale sprowokowane, manipulowane i wykorzystane przez graczy politycznych przepychających się do władzy. [Bez tych graczy do żadnych zamieszek marcowych by nie doszło – admin]

Było kilka grup pragnących wykorzystać niezadowolenie społeczne dla swoich osobistych lub grupowych celów.

W rezultacie grupy Mieczysława Moczara i Edwarda Gierka dopchały się do władzy, natomiast grupa tzw. „Komandosów” (późniejszych KOR-owców) Kuronia, Michnika, Modzelewskiego, J. Lipskiego, Smolara, Grossa by osiągnąć swój cel, musiała poczekać do sierpnia 1980 roku, a zwieńczyła swój pełny sukces dopiero w 1989 roku w Magdalence i przy “okrągłym stole”.

Powstaje słuszne pytanie; skoro wydarzenia marcowe dotyczyły walki o władzę między poszczególnymi frakcjami politycznymi i pretendentami do władzy ( grupa Michnika, Kuronia i Modzelewskiego uważała się za ortodoksyjnych komunistów o ludzkim obliczu i opowiadała się za tzw. Eurokomunizmem), to dlaczego łączy się te działania z jakimiś postawami antysemickimi?

Otóż w tej walce o władzę dużą rolę odgrywali obywatele polscy narodowości żydowskiej i każdy atak na ich stanowiska był przez nich i wrogą Polakom propagandę, traktowany jako przejaw polskiego antysemityzmu. Krytykowanie np. stalinowca, byłego sekretarza i wieloletniego członka Biura Politycznego KC PZPR Romana Zambrowskiego, albo młodszej generacji: Michnika, Modzelewskiego. Geremka, Baumana , Dojczgewanda, Szlajfera , Grudzińską, Toruńczyk, Lasotę, braci Smolarów i im podobnych, traktowane było jako przejaw antysemityzmu.

Gdy wyrzucano Polaków z pracy za tzw. postawy nacjonalistyczne i rewizjonistyczne ( sam tego doświadczyłem w marcu; usunięty zostałem, na wniosek SB, z Kuratorium Wrocławskiego Okręgu Szkolnego pod zarzutem wyznawania poglądów rewizjonistycznych), to nikt w ich obronie nie występował, gdy jednak to samo spotkało obywateli pochodzenia żydowskiego, to nazywano to antysemityzmem i odzywały się protesty międzynarodowe w ich obronie. Z tym że represjonowanym Polakom stanowczo odmawiano wydawania paszportów na wyjazd na Zachód , uzasadniając odmowę, że wyjazd z kraju jest wyróżnieniem i przywilejem tylko dla Żydów.

Czy jednak w czasie tych zamieszek nie ucierpieli także ludzie niewinni, w tym obywatele pochodzenia żydowskiego? Owszem, zdarzały się także i takie przypadki, ale były one rzadkie i w odniesieniu do osób pochodzenia żydowskiego szybko naprawiane.

Żydzi nie musieli więc opuszczać Polski, ale cierpliwie czekać na naprawienie krzywd (np. polscy przedsierpniowi opozycjoniści czekają na naprawienie im krzywd już ponad 50 lat). Część Żydów, np. Jerzy Urban, Daniel Passent, Artur Sandaer, Adam Schaff, Bronisław Geremek, Adam Michnik, Antoni Zambrowski, Jan Lityński, Jerzy Osiatyńsk, Karol Modzelewski, Konstanty Gebert i wielu innych, nie opuściło Polski, szybko też wróciło do łask i władzy.

Czy zatem wolno mówić, że w Polsce był antysemityzm? Otóż w Polsce nie było antysemityzmu do czasu ukazania się książki Jana Tomasza Grossa „Sąsiedzi”, Jerzego Kosińskiego „Malowany Ptak”, nie nagłośniano fałszywie i jednostronnie incydentu w Jedwabnem. Była to manifestacja antypolonizmu żydowskiego i od tej pory zaczęły nasilać się postawy antysemickie , których poprzednio nie było, lub występowały rzadko, zarówno w kraju , jak i za granicą. Przedtem antysemityzmu jako zjawiska masowego nie było w Polsce. Urodziłem się i wychowywałem w środowisku robotniczym polsko-niemiecko –żydowskim, w Łodzi na Bałutach i nie spotykałem się ze zjawiskiem antysemityzmu ani ucieczką Żydów z kraju przed prześladowaniami . Natomiast są słuszne pretensje do tych obywateli, także pochodzenia żydowskiego, którzy działali i działają na szkodę Polski i Polaków np.

[Nie rozumiem, po co się tak bronić przed zarzutem „antysemityzmu”? Przecież to i tak nic nie da. Jak Żydzi postanowili, że jesteś goju antysemitą, to choćbyś oddał za nich życie, antysemitą pozostaniesz. – admin]

Antypolskie manipulacje statystyką

Z roku na rok, jak słabnie pamięć społeczeństwa, usiłuje się wyolbrzymiać liczbę osób, które opuściły PRL w 1968 roku. Zwłaszcza próbuje się wmówić opinii zachodniej, że w wyniku rzekomych działań antysemickich w marcu 1968 r. w Polsce wypędzono dziesiątki tysięcy, a nawet setki tysięcy najlepszych patriotów, najbardziej wykształconych obywateli polskich pochodzenia żydowskiego. Jest to prymitywne i ordynarne kłamstwo. Wystarczy przyjrzeć się statystyce by stwierdzić rozmiary tego kłamstwa.
Otóż z PRL wyemigrowało na stałe, głównie Żydów i osób pochodzenia niemieckiego w 1965 r. – 32,1 tys., w 1966 – 28,7 tys., w 1967 – 21,8 tys., w 1968 – 19,4 tys., w 1969 (a więc w roku rzekomych prześladowań) – 22,1 tys., i w 1970 r. już tylko – 14,1 tys..

Celowo przytoczyłem dane z kilku lat by łatwiej można dostrzec przesadę, kłamstwo i manipulowanie liczbami przez Żydów . Przyjrzyjmy się liczbom – w latach 1965 i 1966 wyemigrowało z kraju 61 tys. wszystkich obywateli ( Polaków, Żydów, Niemców i innych narodowości ), natomiast w latach rzekomego gwałtu antysemickiego w Polsce tj. w latach 1967 i 1968 tylko 41 tys.. Jeszcze inaczej rzecz przedstawiając, w latach 1967,1968 i 1969 wyemigrowało z Polski 63,3 tys., głównie Polaków, Niemców i Żydów, czyli o 2 tys. więcej niż w dwóch latach poprzednich , tj.,1965 i 1966, ale średnio mniej: w latach 1965-1966 – średnio rocznie emigrowało 30,5 tys., a w latach 1967, 1968 i 1969 – średnio 21,1 tys., gdzie zatem jest ów rzekomy exodus Żydów z Polski spowodowany antysemityzmem Polaków w 1967 i 1968 r ?

Oczywiście nie należy sugerować się liczbami gdy chodzi o ludzi. Nawet utrata jednego obywatele może być znaczącym, niekorzystnym ubytkiem ale nie dajmy się szantażować liczbami. Skoro użyto już szantażu liczbowego, to spójrzmy na inne liczby, świadczące rzeczywiście o wielkim exodusie Żydów z Polski w 1956 r., choć nikt ich wtedy nie wypędzał, nie zmuszał, nie namawiał do wyjazdu. Przeciwnie. Właśnie wtedy zaczął się powrót do kraju patriotów polskich z Zachodu i ze Wschodu, którzy do 1956 roku nie mieli prawa i możliwości powrotu.

W roku 1955 emigrowało z kraju tylko 2300 ( sic. dwa tysiące trzysta) obywateli, ale już w 1956 – 33 tys., w 1957 – 148 tys., a w 1958 132.800, i znów w 1959 tylko 29 tys. A więc bez gwałtów, nacisków, zachęt w latach 1957-1958 dobrowolnie emigrowało z Polski, głównie na Zachód, do USA i Izraela 280 tys.. Nie trzeba chyba dodawać, że nie wyjechali z pustymi rękoma, z chudymi tobołkami lecz ze znacznym majątkiem ( fragment większego opracowania przygotowanego do druku).

Dlaczego Żydzi boją się prawdy

Przedstawiciele organizacji żydowskich w USA z oburzeniem odrzucają zarzuty Normana Finkelsteina, który twierdzi w książce „The Holocaust Industry: The Abuse of Jewish Victims” (Holocaust jako przemysł: eksploatacja żydowskich ofiar), że zabiegi o odszkodowania za cierpienia Żydów podczas holocaustu i o restytucję ich majtków zagrabionych przez hitlerowców stały się swego rodzaju dochodowym interesem, który może ożywić nastroje antysemickie w krajach będących obiektem roszczeń.

Finkelstein utrzymuje, że organizacje żydowskie zawyżają liczbę ofiar, aby uzyskać jak najwięcej funduszy tytułem rekompensat, z których jednak ocaleni i ich rodziny nie otrzymują potem należnych im odszkodowań. Krytykuje też wysokie roszczenia wobec Polski o restytucję mienia żydowskiego. (…).

Co ciekawe, Żydzi nie domagają się żadnego odszkodowania od Rosji, choćby za mienie skonfiskowane im na dawnych terenach Polski anektowanych po wojnie przez ZSSR. P Harris (Źródła – PAP).

Gra antysemityzmem

Od wielu lat siły nieżyczliwe Polsce i Polakom nadużywają zarzutu o rzekomym antysemityzmie społeczeństwa polskiego. Im bardziej Polacy zachowują się biernie i pokornie wobec tego nieuzasadnionego zarzutu, tym częściej jest on wysuwany w formie szantażu. Gdy np. rząd Polski zwrócił się do W. Brytanii o ekstradycję b. prokurator okresu stalinowskiego – Heleny Wolińskiej odpowiedzialnej za skazanie bezpodstawnie na śmierć polskiego patrioty gen. Emila Fieldorfa – Nila , to Wolińska oświadczyła, że jest to wobec niej przejaw antysemityzmu.

Podobnie rzecz się ma z Samuelem Morelem b. komendantem obozu koncentracyjnego w Jaworznie, w okresie stalinowskim, odpowiedzialnym za śmierć setek niewinnych ludzi, głównie Niemców, autochtonów, akowców i osób źle widzianych przez władze bierutowskie.

Żądanie strony polskiej wydania go przez władze izraelskie zostało także potraktowane przez światową opinię żydowską jako przejaw polskiego antysemityzmu. Nawet ostatnie dezercje wielu działaczy z Unii Wolności do Platformy Obywatelskiej traktowane jest przez kierownictwo tej partii jako dowód rzekomego antysemityzmu. Miała to rzekomo być manifestacja niechęci do ówczesnego szefa UW – Geremka i jego żydowskiego otoczenia. Ostatnio nagłaśniana jest sprawa zbrodni na Żydach rzekomo dokonanych przez Polaków.

Opinia żydowska nie pozwala poznać dogłębnie wydarzeń, okoliczności, przyczyn. Jeśli brała udział w tych wydarzeniach miejscowa ludność polska , to trzeba koniecznie poznać motywy jej zachowania.

W pierwszych dniach 1945 roku po wkroczeniu wojsk radzieckich do Polski byłem świadkiem bardzo brutalnego traktowania cywilnych Niemców przez Polaków, zwłaszcza po odkryciu zbrodni hitlerowskich w Radogoszczy, w lasach Wiączyńskich koło Łodzi. Wynikało to z nienawiści, zemsty, odwetu. Trzeba koniecznie ustalić czym kierowali się Polacy w Jedwabnym? Dla ustalenia prawdy konieczne jest ujawnienia motywów zemsty, odwetu za służalczość wobec Sowietów ? Może rzeczywiście był to akt nienawiści do okupantów sowieckich, do ich agentów, pomocników zbrodni, wyroki wydawane na kolaborantów a nie na żydów?

[To pan Autor nie zna prawdy o Jedwabnem? Dopuszcza polskie sprawstwo, choć tłumaczy je aktem nienawiści do kolaborantów??? – admin]

Niewdzięczność Żydów

Od wielu lat różne grupy nieżyczliwe Polsce usiłują wmówić opinii światowej rzekomy antysemityzm Polaków. Czynią to często także i ci ,którzy Polakom zawdzięczają bardzo wiele , nawet życie. Bowiem w okresie największego nasilenia prześladowań Żydów w Europie w okresie hitlerowsko-nazistowskim, wielu Polaków z narażeniem własnego i najbliższych życia, ukrywało i pomagało przetrwać wielu tysiącom Żydów. Wielu Żydów, którzy dzięki Polakom przeżyło, okazało swą wdzięczność i przyczyniło się do wyróżnienia ich zaszczytnym tytułem i medalem – „Sprawiedliwy wśród narodów świata”, a także przyznaniem im honorowego obywatelstwa Izraela.

Jedna trzecia wszystkich tego rodzaju wyróżnień przyznana została właśnie Polakom. Żaden naród nie uczynił w przeszłości tyle dobrego dla Żydów, co naród polski .

Także po wojnie Żydzi w Polsce traktowani byli szczególnie życzliwie, a nawet faworyzowani. Korzystali ze specjalnych przywilejów. Zajmowali najwyższe stanowiska w państwie; w rządzie, w wojsku, UB, Informacji Wojskowej, w dyplomacji, w administracji, w gospodarce, nauce …

W okresie stalinowskim np. doszło do tego, że pochodzenie żydowskie wręcz nobilitowało, preferowało na znaczące, wpływowe , lukratywne stanowiska. Było to wynikiem polityki Stalina, który choć Żydów nie lubił, podobnie jak wszyscy Rosjanie, to się nimi chętnie wysługiwał. Po prostu bardziej wierzył Żydom niż Polakom. Ponadto powojenni Żydzi w większości przybywali ze Związku Radzieckiego, więc lepiej znali realia sowieckie, które Stalin chciał jak najszybciej narzucić Polsce i Polakom. Mimo, że wielu z nich nie znało języka polskiego, to właśnie im powierzył nadzór nad procesem sowietyzacji i stalinizacji Polski, upodobnianiu wszystkich dziedzin życia kraju do modelu radzieckiego.

Polacy nie mogli i nie potrafili skutecznie przeciwdziałać temu procesowi. Chociaż próby takie były podejmowane i to w sposób zorganizowany: opór zbrojny, działalność ugrupowań politycznych (PSL), Kościół, grupa Gomułki, działalność emigracji politycznej na Zachodzie i in. W tym czasie obywatele polscy pochodzenia żydowskiego zajmowali najwyższe stanowiska w kraju i wysługiwali się gorliwie Sowietom.

Wystarczy przypomnieć takie nazwiska jak Jakub Berman, Luna Brystigerowa, Anatol Fejgin, Roman Zambrowski, Zygmunt Modzelewski. Roman Werfel, Jerzy Borejsza, Adam Schaff, Józef Światło, Bronisław Geremek, Adam Michnik i jego brat Stefan, Alina Grabowska, Halina Mikołajska, Bauman, Pohoryli, Krążyło nawet takie złośliwe powiedzenie: Ile jest w Polsce Żydów ? Rząd i jeszcze trochę.

Skąd zatem ciągłe pomówienia Polaków o antysemityzm i podnoszenie tego problemu co jakiś czas ?

Otóż sprawa jest złożona, ale wytłumaczalna. Po pierwsze w całym okresie powojennym podnoszenie sprawy żydowskiej było zakazane, tłumione w zarodku, a nawet karane. Czuwało nad tym zażydzone UB i NKWD. Już tylko samo określenie, że ktoś jest pochodzenia żydowskiego traktowane było oficjalnie jako nacjonalizm, szowinizm itp. i spotykało się z urzędowym potępianiem i represjami. Dochodziło do takich paranoicznych sytuacji, że próba ukarania obywatela polskiego pochodzenia żydowskiego za pospolite przestępstwo, lub zwolnienie go z pracy, traktowane było jako przejaw antysemityzmu [a dziś tak nie jest? – admin]

Znamienne też, że inne nacje nie obrażały się, gdy pytano je o narodowość, np. Ukraińcy, Niemcy, Litwini, Białorusini, Czesi, Słowacy, Grecy, nie obrażali się i dumnie przyznawali do swojego narodowego pochodzenia. Tylko Żydzi zawsze wstydzili się swojego pochodzenia, ukrywali je, zmieniali nazwiska lub spolszczali je. O innych obywatelach polskich obcej narodowości, czyli o tzw. mniejszościach etnicznych i narodowych wiemy sporo, ale o Żydach w Polsce nadal prawie nic, albo bardzo niewiele.

Sama zapowiedź podjęcia tematu żydowskiego powoduje już atak i agresje ze strony żydowskich grup szowinistycznych . Dlaczego ? Dlaczego? Bo z góry zakłada się, że wyniki badań, nawet jeśli zostaną najbardziej rzetelne przeprowadzone, muszą być negatywne, niekorzystne dla Żydów ?

Wydaje się , że problem dojrzał już do tego, by niezależnie do trudności podjąć rzeczowe badania i dać odpór ciągłym kłamstwom krzywdzącym naród polski.

W związku z antypolską kampania prowadzoną za granicą, zwłaszcza w USA i Izraelu, coraz więcej Polaków oburza się na niewdzięczność Żydów. Szczególnie haniebne są ataki ze strony tych Żydów, których Polacy ukrywali w czasie wojny i ratowali im życie. Po ostatnich atakach na Polskę Jan Tomasza Grossa coraz więcej Polaków, którzy z narażeniem własnego życia, swoich najbliższych i sąsiadów, pomagali Żydom przeżyć hitlerowską okupację zaczyna żałować tego i gotowa wyrazić swoją postawę publicznie. Niektórzy gotowi są nawet zwrócić medale „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata” i inne wyróżnienia po rozpętanej przeciw Polsce i Polakom kampanii oszczerstw. Zaczynają też rozumieć dlaczego faszyści tak bardzo nienawidzili Żydów, że postanowili pozbyć się ich, nie tylko z Niemiec, ale z całej okupowanej Europy. Po wybuchu wojny faszyści niemieccy rozważali, co prawda, możliwość przesiedlenia Żydów na Madagaskar, o czym pisze w swoich pamiętnikach gubernator Generalnej Guberni w Polsce Hans Frank, ale z różnych powodów zrezygnowali z tego pomysłu.

Jedno wszelako nie podlegało żadnej wątpliwości – pozbycia się Żydów, których cały otumaniony naród niemiecki uważał za największe zło, i którego trzeba się różnymi sposobami pozbyć raz na zawsze. Stąd każdego, kto uważał inaczej, kto próbował sprzeciwić się temu, faszyści traktowali jako „wroga III Rzeszy”. Niemców i inne nacje umieszczano w obozach koncentracyjnych, a Polaków, tylko Polaków za pomaganie Żydom i ukrywanie ich skazywano na karę śmierci. Kary takie dotyczyła także najbliższych, a nawet sąsiadów za to np. , że nie donieśli o ukrywających się Żydach. Tysiące Polaków zostało skazanych na śmierć za ratowanie im życia .

Teraz, gdy są świadkami tak podłej niewdzięczności wobec narodu polskiego zastanawiają się czy warto było ratować życie Żydom narażając własne i swoich najbliższych? W sumie Polacy uratowali życie około 100 tys. Żydów. Pojawiają się też coraz częstsze głosy nawołujące by Polacy wyróżnieni medalem „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata” za ratowanie życia Żydom, zwrócili je.

Również Europa Zachodnia nie lubi Żydów.

Nawet Lech Wałęsa , znany ze swego serwilizmu wobec Żydów wypowiadał się z oburzeniem. A oto fragment jego wypowiedzi:

”Ja przepraszałem jako prezydent, wiele razy to robiliśmy, a jeszcze ani jeden Żyd nie przeprosił Polaków, a tu też działy się różne ciekawe rzeczy i też byli zbrodniarze po stronie żydowskiej”.

Według niego, „są nieudacznicy żydowscy i inni, którzy rozdrapują rany, którzy tylko żyją z tego pisząc książki, podburzając te narody, które tyle ucierpiały”.(…) „To jest ohydne i z tym powinniśmy dawno już skończyć” – powiedział Wałęsa nie kryjąc wzburzenia. „Narody, które tyle zapłaciły, muszą być wyrozumiałe dla siebie, muszą zrozumieć, że łajdacy byli po obu stronach”.
”Narody takie jak USA czy Francja czy Wielka Brytania nie przeprosiły nas za to, że nie wywiązano się z umów i porozumień, że dopuszczono do tej sytuacji, dlatego możemy w absurdach posunąć się bardzo daleko” (…) L.S, Cyt. za PAP)

Antysemityzm w Europie

Żydzi tylko Polakom przypisują antysemityzm, a nie dostrzegają tego zjawiska na świecie, zwłaszcza w Europie Zachodniej. Prawie połowa mieszkańców Europy Zachodniej uważa, że Żydzi mieszkający na tym kontynencie są bardziej lojalni wobec Izraela niż wobec państw, w których żyją na co dzień – wynika z opublikowanego sondażu. Badania wykonała firma Taylor Nelson Sofres na zlecenie amerykańskiej organizacji żydowskiej Liga Przeciw Zniesławianiu (ADL), która od 1913 roku walczy z antysemityzmem. Sondaż przeprowadzono w Belgii, Danii, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii pomiędzy 16 maja a 4 czerwca. Przeankietowano 2.500 osób. Wyniki opublikował francuski dziennik „Le Monde”.

Wyniki badań ogłosił Abraham Foxman, dyrektor ADL. Wyraził swe ubolewanie nad „trwaniem antysemityzmu” w Europie mimo doświadczeń holokaustu z okresu II wojny światowej. Foxman przekazał, że w pięciu badanych krajach żyje łącznie milion Żydów. 45 procent ankietowanych uznało, że są oni bardziej lojalni wobec Izraela niż wobec krajów, w których mają swe domy. W Niemczech w ten sposób myśli 55 procent osób, a we Francji 42 procent. Dla porównania podobnie uważa 33 procent Amerykanów.
30 procent Europejczyków sądzi, że „Żydzi mają zbyt dużo władzy na świecie”. W ten sposób uważa 42 procent Francuzów oraz 44 procent Belgów. W Stanach Zjednoczonych ten pogląd podziela 24 procent ankietowanych.

ADL przeprowadził podobny sondaż w USA na początku tego roku. Pokazał on wzrost poziomu antysemityzmu w tym kraju. Obecnie 48 procent Amerykanów nie ma uprzedzeń antysemickich, podczas gdy w 1998 roku nie miało ich 53 procent. Z kolei 17 procent ankietowanych żywi silne uczucia antysemickie, co oznacza wzrost o pięć procent w porównaniu z sondażem sprzed czterech lat.

======================================

Dr Leszek Skonka- b. działacz opozycji przed sierpniem 1980 ( Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela- ROPCiO), organizator Wolnych Związków Zawodowych (WZZ) na Dolnym Śląsku, współorganizator i współ kierujący strajkiem w sierpniu 1980 roku we Wrocławiu, członek Prezydium w pierwszym składzie Zarządu Regionu Dolnośląskiego NSZZ, organizator i prowadzący pierwsze kursy ( jeszcze w czasie strajku) na temat organizowania i działania związkowego, a następnie w MKZ po zakończeniu strajku, dla działaczy i organizatorów nowych związków.

Sprzeciwiał się wprowadzaniu KOR-u i upolitycznieniu nowego ruchu pracowniczego, zrywaniu Umowy Gdańskiej, awanturnictwu politycznemu. Chciał by Związek nie wychodził poza swój Statut. Za swą postawę pomówiony został przez kierownictwo „Solidarności”(!) publicznie bez jakichkolwiek podstaw o rzekome sprzyjanie PZPR, działanie na szkodę Związku, współpracę z SB. Usunięty ze wszystkich funkcji, również ze Związku, którego był współtwórcą, spotwarzony publicznie, bez prawa do obrony, skazany na karę śmierci cywilnej przez „Solidarność” kierowaną przez Karola Modzelewskiego i Władysława Frasyniuka. Założyciel i przewodniczący istniejącego od 1988 roku Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce oraz Instytutu Badań Stalinizmu i Patologii Władzy, zbudował w 1989 roku pierwszy w Polsce i na świecie Pomnik Ofiar Stalinizmu stojący od ponad 20 lat w centrum miasta.

Adres kontaktowy Leszek Skonka
50-O46 Wrocław , Sądowa 10/7
tel.691 830 350, fax (48)71 780 90 81
mail: Skonka.leszek@gmail.com

Konto: Deutsche Bank, Leszek Skonka 97 1910 1048 2944 2803 6405 0001

Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce

Committee for Commemoration of the Victims of Stalinism
mail stalinism@wp.pl

Za http://www.monitor-polski.pl

Komentarzy 48 do “45 Rocznica Marcowej Wiosny 1968”

 1. Brat Dioskur said

  Jakzesz to?Przeciez Marzec byl najwazniejszym zrywem niepodleglosciowym po wojnie!

 2. Jan said

  Na marzec 68 chyba trzeba patrzeć w szerszym kontekście światowego przewrotu, rewolucji kulturowej. Włącznie z rozruchami na paryskiej Sorbonie, Soborem Watykańskim II, dziećmi kwiatami itd.
  To co nie udało się w Polsce w marcu 68, udało się nadrobić po przewrocie solidarnościowym z nawiązką.

 3. Nobody said

  Może wykażę się prostactwem ale jakim to sposobem uchowali się syjoniści skoro „wiadomo” że Polacy eksterminowali „wszystkich” Semitów w czasie wojny ? Czyżby ktoś pozostał ?. Proszę zrozumieć to pytanie jako swojego rodzaju sarkazm, poruszenie takich tematów (w takim kontekście) na forum np. publicznej telewizji oczywiście jest równoznaczne z … (..) bezpośrednim, sprawczym oddziaływaniem nowoczesnego pojmowania słowa tolerancja.

 4. Marucha said

  Re 3:
  Polacy oczywiście eksterminowali wszystkich Żydów. A ci, którzy zostali, poszli do rządu, banków, mediów i rozrywki, gdzie są prześladowani i dyskryminowani.
  Czego Pan nie rozumie?
  Logika się Panu nie zgadza?
  Też się Pan czepiasz…

 5. JO said

  Zydzi Usadowiony sie na Uniwerstetach, Sadownictwie, Prok-rze, Administracji ….Sluzbie zdrowia

 6. JO said

  Szkolnictwie….

  Pod Polskimi Nazwiskami…

 7. Nobody said

  W kwestiach „semickich” logika klasyczna jakby traci sens, trzeba stosować logikę rozmytą a ta w kwestiach poznania raczej się nie sprawdza. Skoro dobre jest co dobre jest dla talmudysty to i kura może być osłem.

 8. Joe said

  Oj Panowie Panowie…tak Wam ciezko zrozumiec ze nic w przyrodzie nie ginie.Jak zniknal w czsie wojny Szechter,albo Stolcman…to po wojnie odrodzil sie jako Michnik,czy Kwasniewski…takie to pokompikowane ze pojac sie nie da?
  Jak sie ten szablon przylozy to znajdzie sie cale 6 milionow.

 9. Wosiu said

  Autor podał trochę dokładnych, nieznanych liczb. Chwała mu za to, jeśli są prawdziwe, a zapewne są. Niemniej cała wypowiedź jest tak rozmemłana, że brak w niej sedna.

  Mogę to streścić i podać coś od siebie. I proszę to sobie zapisać na twardym dysku i kopie wydrukować na papierze (jak infrastruktura padnie, jedynie papier pozostanie).

  Po wydarzeniach marcowych 68`, w czerwcu lub lipcu 68` odbyło się plenum KC PZPR, bodajże XII plenum (nie jestem pewien), poświęcone tematowi. Był tam referat przewodni, w którym padło kluczowe zdanie, którego dokładnie nie pamiętam, ale było to coś w rodzaju:

  ” I z partii pozbyliśmy się 320.000 syjonistów”.

  Czyli w roku 1968 wywalono z PZPR ok. 320.000 dorosłych Żydów. Oczywiście nawet jak żydowskie małżeństwa byłyby 100% w PZPR (co nie musiało być), to jeszcze miały wtedy dzieci, średnio 2-3…Wliczając nawet młodych, bezżennych i bezdzietnych Żydów, cała populacja żydowska musiała wynosić wtedy ok. 500-700.000. W latach 1968-1971 wyjechało z Polski (zaokrąglająć i zaniżając) ok 20.000 Żydów.

  To teraz pytanie. Ile Żydów pozostało w Polsce?

  No właśnie.

  I czy Żydzi nie przejęli spowrotem pełnej, zakulisowej władzy w roku 1976, po wydarzeniach radomskich, kiedy z Gierka i Jaroszewicza zrobiono marionetki?

 10. MatkaPolka said

  W latch 46 – 56 wyjechalo ok. 800 tys – glownie do Izraela zgodnie z planami syjonizmu
  W latch 56 – 59 ok. 342 tys Glownie zbrodniarzy stalinowskich
  60 – 64. nie wiadomo ilu
  65 – 68 wyjechalo 102 tys
  69 – 70 wyjechalo 35 tys

  I cale szczescie, ze tylu wyjechalo. Niech wyjezdzaja Wszyscy.
  Teraz wracaja – nie wiadomo ilu. Ale w milionach.

  Dobry komentarz p. Maruchy – po co sie bronic prized zarzutem antysemityzmu
  Trzeba by dumnym antysemita

 11. Maciejaszu said

  Ad. 3 Bwuehehehe!
  „Sraty taty dupa w kraty” – albo inaczej: Dupa Jasiu, pierdzi Stasiu.

  Tak tak, bardzo na temat… Muszę odreagować sytuację Polaków pod żydowską okupacją…

  „Sprzeciwiał się wprowadzaniu KOR-u i upolitycznieniu nowego ruchu pracowniczego, zrywaniu Umowy Gdańskiej, awanturnictwu politycznemu. Chciał by Związek nie wychodził poza swój Statut. Za swą postawę pomówiony został przez kierownictwo „Solidarności”(!) publicznie bez jakichkolwiek podstaw o rzekome sprzyjanie PZPR, działanie na szkodę Związku, współpracę z SB. Usunięty ze wszystkich funkcji, również ze Związku, którego był współtwórcą, spotwarzony publicznie, bez prawa do obrony, skazany na karę śmierci cywilnej przez „Solidarność” kierowaną przez Karola Modzelewskiego i Władysława Frasyniuka.”
  Zonk! Ciekawe co mu powiedzieli na odchodnym…

 12. Zapewne nic., Wtedy jeszcze nie czuli się tak pewnie jak dzisiaj.

 13. Kronikarz said

  Czyż Daniel Cohn-Bendit – począwszy od 22 marca 1968 roku – nie spychał de Gaulle’a za jasną o Żydach wypowiedź do roli pajaca :

  Jako broni, rudy Dany użył seksu na uniwersytecie :

  http://fr.wikipedia.org/wiki/Mouvement_du_22-Mars

  Taki do dzisiaj rozstawia wszystkich po katach :

 14. RomanK said

  Fellows Americans!
  Please sign and send:
  http://salsa.democracyinaction.org/o/301/p/dia/action/public/?action_KEY=12679

 15. Kronikarz said

  dzisiejsza klasa robotnicza !

 16. Jacek said

  re: 2
  Bardzo słuszne spostrzezenie.
  Na Marzec 1968 roku nalezy patrzec poprzez pryzmat planow zydomasonerii.
  Po wojnie izraelsko-arabskiej w 1967 Izrael potrzebowal wyszkolonych zołnierzy, stad wywołano rozruchy anty zydowskie w Polsce, aby zmusic zydow do wyjazdu z Polski do Izraela. Nie tylko z Polski ale tez z krajow arabskich takich jak Maroko, gdzie bylo jedno z wiekszych skupisk zydow
  W latach 1960 na uniwersytetach Zachodniej Europy i Ameryki wprowadzono medytacje transcydentalne, nastapil najazd glownie na USA przewodnikow duchowych (gurow) z Azji, glownie z Indii.
  Od roku 1956 zaczeto w krajach komunistycznych rozliczac sie ze stalinizmem. Nadano komunizmowi ludzka twarz, po to aby Sobor Watykanski II zakakceptował komunizm i go nie potepił.
  W latach 1960 Ameryka Polnocna zostala zarzucona narkotykami. Mlodzi ludzie stali sie niewolnikami narkotykow. Zaczela sie demoralizacja spoleczenstwa na wielka skale.
  Niepotrzebna wojna w Wietnamie, gdzie zginelo wielu bialych amerykanskich Chrzescijan.
  A cio ktorzy przezyli przywiezli do USA mode na narkotyki.
  Na wszystko nalezy patrzec poprzez pryzmat dlugoterminowych planow zydomasonerii, wtedy wszystko układa sie w logiczna całosc.

 17. Sybirak said

  Ażeby zrozumieć działalność żydostwa na świecie należy pojąć ich filozofię życia oraz spojrzeć na świat ich oczyma. Filozofia życia żydów jest oparta na zgoła innych wartościach niż ogólnoludzkie. Wartościach, które nie mieszczą się normalnym ludziom w głowie i dla tego tak trudno gojowi zrozumieć i ocenić zachowania tej nacji. Nacja ta stosuje ponadto w swych działaniach kamuflaż kłamstw, indoktrynacji a nawet zmiany nazwisk dla ukrycia swej niecnej aspołecznej działalności, bo uważa to za „techniki handlowe”.
  Żyd od kołyski wychowywany jest dla spekulacji, kredytami (lichwa), walutą, wszelkimi dobrami materialnymi i niematerialnymi, wartościami intelektualnymi, ideologią, czym się tylko da, jeżeli przynosi mu to zysk. Umacniany jest przy tym przez swoją religię (judaizm) w przekonaniu, że należy do narodu wybranego, który „musi otworzyć szeroko swoje bramy, by inne narody mogły znosić mu swoje dobra” (vide Biblia uznawana również przez konfesje chrześcijańskie). Z Talmudu natomiast wynika, że prawo do własności ma tylko żyd, natomiast własność goja jest niczyja a prawa stanowione przez goja nie obowiązują. Wszelkie twierdzenia, że tak nie jest, są zwykłym matactwem, bo żydzi do wpojonych od dziecka postanowień Talmudu twardo się stosują. Jeśli żyd podejmuje jakakolwiek działalność, to musi mieć zysk, wcześniej czy później i z reguły ulega pokusie zysku niegodziwego (Chrematystyka – Arystoteles), ponieważ takie pojęcie jest mu obce, bo od dziecka był uczony, że każdy zysk na goju jest godziwy. Działalność żydowska z reguły opiera się na kumoterstwie – mafijnym popieraniu się wzajemnym. Korzystając ze zmiany nazwisk wciskają się niezauważeni do różnych instytucji organizacji, urzędów, do przemysłu i handlu na kierownicze stanowiska i rozpoczynają swą mafijną działalność zmierzającą do przechwycenia nie przysługującej im większej części dochodu narodowego. Jeżeli tak nie jest, to skąd zawsze dysponują większym kapitałem niż goje ?! Wszystkich wątpiących naiwniaków, kieruję do staruszków, którzy pamiętają jak po wydarzeniach w 1968 i ogłoszeniu przez Wiesława Gomułkę, że „żydzi stanowią piątą kolumnę w Polsce”, na przykład we Wrocławiu w wyniku ucieczki żydów za granicę masowo opustoszały stanowiska dyrektorów, prezesów, głównych księgowych. Skala zjawiska była tak znaczna, że komitety PZPR miały trudności z zapełnieniem vacatów. Czy wśród Polaków brakowało kandydatów na te stanowiska ?! Nie brakowało. Odpowiada na to autor artykułu: „…W okresie stalinowskim (jak również po nim) np. doszło do tego, że pochodzenie żydowskie wręcz nobilitowało, preferowało na znaczące, wpływowe, lukratywne stanowiska.”
  Wniosek: nie można im ufać nawet wtedy gdy wydaja się porządni, bo nie wiadomo co się za tym kryje. My goje nie dorastamy do tego poziomu intryg !
   
  Tak więc wydarzenia roku 1968 należy widzieć jako próbę żydowskiego zamachu stanu zmierzającego do całkowitego opanowania władzy w Polsce (a przede wszystkim zapewnienia sobie niezasłużonych przywilejów-dochodów) co na szczęście się wtedy nie udało. Ale jak słusznie zauważa autor artykułu, nie wszyscy żydzi w popłochu opuścili Polskę. Część korzystając z „opieki” przyjaciół, zwanych Polakami, pozostała w Polsce. Ponowiono więc zamach stanu, przeprowadzając go bardziej długofalowo i w sposób zakamuflowany. Zadzierzgnięto KOR, wniknięto do „Solidarności” plasując się w jej kierownictwie, doprowadzono do „okrągłego stołu”, szokowej kuracji Balcerowicza, wyprzedaży Polski… i mamy to co mamy !
  Ciekawe kiedy wreszcie Polacy powierzą tej koczującej mafii … WON !

 18. Dictum said

  Polacy od dawna mówią tym pasożytom, złodziejom i zbrodniarzom WON!
  Ale tylko mówią. I to po cichu.

 19. Maciejaszu said

  Możliwe, że to już Państwo słyszeli, ale warto przypomnieć:

  I wszystko na ten temat

 20. „Dlaczego Żydzi boją się prawdy”

  – Bo prawda nie pozwala im na manipulowanie. Nie pozwala na krętactwa.

 21. Jan said

  AD.16 Pan ie Jacku
  Dzięki za szersze odniesienie do mojej tezy.

  Dodam coś jeszcze. Rok 1968 wiązał się z podjęciem ostatecznej decyzji przez Centralne Siły Polityczne o likwidacji komunizmu w dotychczasowym wydaniu, z celem dalszej transformacji dwubiegunowego w jednobiegunowy ośrodek światowej władzy politycznej

 22. JO said

  Ad.21. Jak to wspolgra z Rewolucja W Watykanie , ktora Utworzyla Sekte Watykanska JudeoKatolicka przywlaszvzajaca sobie nazwe Rzymskiego Kosciola Katolickiego.

  Uni wiedzieli, ze osiagajac Tron Piotrowy z Ktorego Zaczeli Niszczyc Kosciol Moga zrezygnowc z Totalitaryzmu Silowego I przejsc na pozycje Totalitaryzmu Etyczno Ekonomicznego.

  Te Bydlaki planuja na Setki lat w przod…

 23. Jan said

  Ad.22 Pan JO
  Oczywiście, że kluczowym osiągnięciem i chyba najdonioślejszym, w przetasowaniach lat sześćdziesiątych było opanowanie Rzymu zwieńczone „sukcesem” SV II.
  Bracia miłujący pokój i prawa człowieka w fartuszkach wiedzieli dobrze i nie ukrywali tego, że bez opanowania Kościoła i szkolnictwa (nauczania) objęcie pełnej władzy nie będzie możliwe.

 24. Maciej said

  Dziś tablica mogłaby wyglądać tak,

  Nie chcemy partii o syjonistycznych ideologiach …

 25. Zerohero said

  Artykuł jest troche nieklarowny. Osią wydarzeń był konflikt między komunistami żydowskimi (tracącymi wpływy po czasach Stalina) i komunistami polskimi. Oś wyrasta ze zbrodni żydokomunistycznych i żydowskiej dominacji we władzach po 1945. Dopiero po naszkicowaniu tej osi możemy dopisać rózne ozdobniki, szczegóły, tło światowe itp.

 26. Konsument said

  Mnie wpadl w oko ten bzdet:

  „Młodzież Zachodu odrzucała model konsumpcyjny, zaś młodzież Wschodu domagała się większych swobód, wolności, praw obywatelskich. ”

  Jakos odrzucala konsumpcje, ale nie zdolala 😦 czego wynikiem jest obecna sytuacja finansowa na swiecie.

  Polscy gudlaje w ’68 mieli emigrawac do israela, ale wiekszosc rozpelzla sie po roznych krajach europejskich. Wielu wyjechalo tez do Australii, Kanady i USA.

 27. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 28. najnowszy model terminatora said

  Ryszard Gontarz opowiada o żydowskiej rewolcie z 1968 r.

  a tu ksiądz Waldemar Chrostowski o emigracji Żydów w wyniku tej rewolty

 29. human said

  Witam. W kontekście powyższych wypowiedzi warto wspomnieć o sytuacji, jaka ma obecnie miejsce w Bułgarii. Protesty, które nadal trwają (w całej Bułgarii a nie tylko w Sofii) i które na razie doprowadziły do usuniecia rządu mają doprowadzić do usunięcia prezydenta. Spośród demonstrantów została wyłoniona dziesięcioosobowa grupa inicjatywna, która ostatnio kazała się prezydentowi wynosić z Bułgarii. Media napomykają, że powodem protestów są podwyżki cen energii. Głównym powodem, który jest przemilczany, jest chęć usunięcia z Bułgarii Żydów, którzy przejęli tam dosłownie wszystko od rządu zaczynając a na ziemi kończąc. Chciałem podesłac jakiegoś linka, ale powiedziano mi, że Bułgarzy mieli ostatnio problemy z internetem.

 30. Wandaluzja said

  Bieżący nr Focus HISTORIA stawia zasadnicze pytanie: CZY STALIN POTRAFIŁ MÓWIĆ PRAWDĘ? i odpowiada, że wg znawców NIE. Jest to zrozumiałw w tym względzie, że reprezentował kapitał KRYMINALNY, gdzie prawda jest dekonspiracją czyli DENUNCJACJĄ. Jest to cywilizacja Milczącego Handlu Złotem – kto się odezwie Wypada z lukratywnej gry – co my znamy historycznie u Murzynów, ale jest to cywilizacja żydowska.
  Żelazny Kanclerz w rozmowie z jakimś rosyjskim mężem stanu wyraził się nawet, że Żydzi zostali Stworzenie do szpiegowania Polaków, i wymyślił WSCHODNIĄ granicę Niemiec na Missisipi, która mieli zbudować Żydzi, Polacy, Węgrzy i Czesi, ale upadła ona w bitwie nad Bzurą.
  Mam tu pytanie do Sybiraka (ad. 17). Największym przesiedleniem stalinowskim była deportacja Żydów na Syberię, czym Stalin ODŻYDZIŁ Rosję – więc co się stało z tymi milionami Żydów na Syberii? Gross pisząc, że POLACY ZREALIZOWALI TESTEMENT HITLERA wspiera tezę o WYMORDOWANIU Syberyjskich Żydów przez Polaków, co jednak musiałoby być bardzo krawą wojną, gdyż również Polaków BRAKUJE tam 7,5 miliona.
  W Norymberdze Stalin jako Holokaust powiedział po niiemiecku: POLACY ZNOWU MORDUJĄ ŻYDÓW. To donosiło się logicznie do Wymordowania Żydów na Syberii, gdyż ten teatr Holokaustyczny był PRZED wojną ukraińską, której inicjacją był pogrom kielecki a Profesor Cyprian Iwo Pogonowski z USA stanowczo ZAPRZECZYŁ jakoby w wojnie ukraińskiej wszystkch Żydów mordowano. Powiedział kilkakrotnie w TV Trwam, że 232 TYSIĄCE WZIĘTYCH DO NIEWOLI ENKAWUDZISTÓW UZBROJONO W BROŃ CZECHOSŁOWACKĄ I WYSŁANO DO PALESTYNY.

 31. Centuria said

  Panie Marucha, to nie zarty. Ujawniono ostatnio nowe badania, ktore zaszokowaly swiat. Okazuje sie, ze zabito miedzy 15 a 20 mln Zydow.

  http://www.nytimes.com/2013/03/03/sunday-review/the-holocaust-just-got-more-shocking.html?_r=0

  Niektorych pewnie zabijano trzy albo i cztery razy, bo na calym swiecie nie bylo tyle zydow.

  Tym szubrawcom nigdy nie dość odszkodowań.
  To się nie skończy na 15-20 milionach.
  Żydów zabito tyle, ile akurat potrzeba na danym etapie zmieniania świata w gnojowisko.

  (Nb. Żydzi nie znali pojęcia „ognisko domowe”. Zamiast niego używano pojęcia oznaczającego właśnie kupę gnoju.)
  Admin

 32. Sybirak said

  Ad.28 „Ryszard Gontarz opowiada o żydowskiej rewolcie z 1968 r.”

  Ludzie, na litość Boga !
  Ryszard Gontarz i wielu innych naiwnych dzieli żydów na łajdaków i tych porządnych.
  Nie ma żydów złych i dobrych czy neutralnych,
  są tylko żydzi, oficjalnie antypolscy i neutralni-przyczajeni, bo im to się w tym momencie opłaca (np. Edelman).

  Jak można ufać człowiekowi wychowanemu w kulturze podziału na żydów-naród wybrany i goi-zwierząt z ludzka twarzą.
  Nawet asymilacja nie uwalnia żyda od tego czym nasiąknął za młodu. Strach w ich oczach świadczy o ciągłym poczuciu zagrożenia z powodu podświadomego poczucia winy za niecne czyny i zbrodnie jakich ta koczująca nacja dopuszczała się na różnych narodach świata, szczególnie na Słowianach.

  Drodzy forumowicze !
  Nie można ufać tej nacji. W sytuacji ekstremalnej każdy z nich Was zdradzi, nie podzieli się ostatnią kromką chleba, jeżeli nie będzie miał w tym interesu.
  Tak ich wychowano !

 33. Sybirak said

  Ad 30. „pytanie do Sybiraka”

  Odpowiadam.
  Wywieziono na nas na Sybir z przygranicznego miasta na Białorusi.
  W miasteczku tym 50% ludności stanowili żydzi.
  Żydów nie wywożono. Dwa dni później wkroczyli Niemcy. Nasz transport dogoniły „sztukasy”.my dla nich nieciekawym celem, więc zbombardowały stację, węzeł kolejowy przed nami. Rosjanie błyskawicznie naprawili tory i pojechaliśmy dalej. Z opowieści ciotki, która przez niedopatrzenie NKWD-zistów została, dowiedziałem się, że Niemcy po wkroczeniu z połowy naszego miasta zrobili getto dla żydów potem je zburzyli i chyba nikt z nich nie przeżył.
  W transporcie na Syberię ani w wagonach (bydlęcych 2 mies.) ani na parostatku 300 km. rzeką Ob do miasta Kiłpaszewo, nie spotkałem ani jednego żyda. Pierwszego chłopca żyda spotkałem później w Polskim Domu Dziecka w Tomsku, finansowanym początkowo przez Rzad Polski na Uchodztwie w Londynie.
  Nie słyszałem również o wywózkach żydów na Syberię. Wywiezieni na Syberię z reguły głodowali, walczyli o przetrwanie. Nie do pomyślenia były jakieś waśnie narodowościowe.

 34. Joe said

  37…Ogromny wysilek Zydow w osiedleniu Plw.Krymskiego z centrum w Odessie,..powiodl sie w 100%..
  Potem mieli wynosic sie do Palestyny…bo zimno i glod na Syberii dal im sie mocno we znaki…a ze przeczekali smierc Stalina
  i zasiedlili Nowy Jork , konkretnie Cony Island..nazywane dzis Nowa Odessa….Caly mafijny ich system organizacyjny
  rzadzi wszystkimi rynkami od handlu dziecmi poczynajac a na prostytucji i narkotykach konczac.No i jak sami twierdza Putina trzymaja za jadra tak ze nie jest w stanie wykonac zadnego nawet gestu bez ich zgody….

 35. Joe said

  To jest do 30…Wandaluzja.

 36. Zerohero said

  Re 31

  Biedne Żydki, pewnie nie znają:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_włączeń_i_wyłączeń

  i dlatego wliczają po 5, 10 razy to samo. A tak się lansują na geniuszy he he

 37. Prawa w Polsce, USA, Anglii ... ustalaja zoorganizowani ZYDZI - bezkarni ZLODZIEJE finansisci Rotschildowie, Rokefelery i ich "rodziny" szarogeszace grasujace w Polsce !!! said

  Obejzyjcie jak nawet murzyni w USA dopatrzyli sie wszelkich oszustw, zlodzejstwa oraz BANDYTYZMU zoorganizowanych w JEDEN network krwiopijcow nacjonalistycznych ZYDOSKICH finansistow Rotschildów oraz MAFIE zydoska, ktorzy faktycznie sprawuja pelnie wladzy w USA czy takiej Polsce oraz organizuja JEDNOBIEGUNOWY globalizm z zydoskim JEDNYM “rzadem swiatowym” w ktorym sa TYLKO zydzi.

  Systemy finansowe zostaly obskoczone przez karaluchy zydoskie zoorganizowanych po przez skanalizowany miedzynarodowy ZLODZEJSKI network mafii zydoskiej, ktora WEPCHALA na piedestaly centralnej wladzy we wszystkich krajach swiata.

  Na takiej zasadzie zydostwo we wszystkich krajach stalo JEDYNA magnateria PRZYWLASZCZAJACA dla siebie doslownie wszystkie zasoby materialne we WSZYSTKICH krajach swiata za pomoca FORTELI, oszustwa oraz zwyklego zlodziejstawa.

  Amerykanski FBI zostal skorumpowany przez mafie zydoska, ktore to FBI stalo sie agenda zydoskiego zlodziejstwa w USA.

  Polacy w Kraju posluchajcie murzynow, bylych niewolnikow z USA, ktorzy sie WYKAPOWALI jak zydostwo pozyczylo pieniadze Hitlerowi na zabijanie zydow, a od dziesatkow lat falszywie BREDZI o swoim holocauscie …. niby TYLKO zoorganizowanym przez Hitlera … SIC!

  Posluchajcie murzyna Farrakhana i niech on wam wyjasni caly MECHANIZM jak przecietni obywatele USA oraz innych Krakow swiata sa OKRADANI przez zoorganizowanych w mafie zydow ZLODZEJI panoszaca sie w USA, Polsce, Rosji, Brukseli … tzw. „banku centralnym” UE(SIC !) i na calym swiecie:

  Farrakhan – Banker, Fed, NWO agenda and more:

 38. Marucha said

  Re 37:
  Z tego wynika, że wbrew różnym teoriom, Murzyni mają większe IQ, niż Polacy…

 39. JO said

  Ad.37. Wlasnie Murzyn, ktorego Wole od Polskiego Leminga, wyjasnil dzialanie Tuskow, Walesow, Kaczynskich, Millerow, Kwasniewskich, Geremkow, Michnikow, JaruzelskichMatrioszek, KumorowskichMatrioszek…..

  Siekiery do reki I na Belweder, Judeosejm, Judeoepiskopat, Ktory w Magdalence podpisal Wyro Smierci Na nasza Matke Ojczyzne Polske I Nasze Dzieci

 40. JO said

  I taki Bizon Broni JPII Morderce

  Niech Pan nie przesadza. Takie wypowiedzi zrażają ludzi. – admin

 41. Marucha said

  Niestety, jeśli chcemy uratować naród i państwo, bez przelewu krwi się nie obędzie.
  Tego nie da się zrobić głosowaniem nie wiadomo, na jaką partię.
  Tego się nie da zrobić zbieraniem podpisów, argumentacją ani apelowaniem do sumień rządzących.

  Ponieważ jednak Polacy są niezdolni nawet do ciśnięcia zgniłym pomidorem w Jana T. Grossa – śmieszne jest wymagać od nich czegoś większego.

 42. Joe said

  Zaczelo sie …media az hucza od zlodziejskich przekretow w Iraku na miliardy dolarow z kasy podatnika..
  A jak ktos watpi w inteligencje Obamy to kiep i matol.

 43. Marucha said

  Re 42:
  Cena wprowadzenia, a potem utrwalenia demokracji, bywa wysoka, ale jesteśmy gotowi ją zapłacić z waszych kieszeni.

 44. JO said

  Przelew KRWI musi byc taki jak ONI nam serwuja. Krew za Krew. Powiesili Leppera I zabili innych…I tak Musza Uni Ginac. Pan Bog Sam nam wskazuje to Przykladem Chociazby Geremka I Zdrajcow w Samolocie na czele z Syjonista Kaczorem.

  Kazdy na poczatku musi Zabic w sobie JPII a Potem kolejnego Zydomasona

 45. Centuria said

  Re 38:. Panie Marucha, wcale nie muza byc inteligentniejsi. Oni sie po prostu pewniej czuja. Zydzi zejmowali sie wyrabianiem poczucia winy w bialy czlowieku za niewolnoctwo i inne winy. A Murzyni sa takimi samymi ofiarami bialego czlowieka jak zyd wieczny tulacz. Przeciez im nie przystoi wyzywania sie od rasistow i antysemitow. Powstal wiec skutek uboczny napouszczania na siebie ras przez Zydow.

 46. Joe said

  42…Widze ze humor Panu Gajowemu dopisuje i tak trzymac….bo do pierdla juz ida agenci FBI i CIA…a moze Bozydar przypusci
  ze zabiora sie do d…py bandzie Busha…Duch Clintona dziala,on unem nie popusci….a tego prajmerka z Izraela to wiem ze nie cierpi jak szczura.

 47. Przywodca murzynow w USA zapytuje PUBLICZNIE Baracka Obame, czys Ty Prezydent przypadkiem STRACIL rozum ? said

  Louis Farrakhan jest obecnie uznawanym NAJWAZNIEJSZYM ideowym liderem murzynskiej mniejszosci zamieszkalej w USA.
  Louis Farrakhan na dzien dzisiejszy posiad ponad 2 milony osob bialych i czarnych, ktorzy placa tygodniowe skladki na dzialanosc wyznawcow islamu w USA, a ponadto oblicza sie ze ma co najmniej 13 milonow osob w USA, ktorzy bardzo AKTYWNIE wspieraja ideowo po przez organizoawanie roznych akcji politycznych w USA.

  2 marca 2013 roku Louis Farrakhan ODPOWIEDZIAL w sposob oficjalny i nie skrepowany na wielu networkach interenetowych w USA :

  na wystabienie wice-prezydent USA Joe Biden, ktory przemawial na konferencji zgromadzonych najbardziej agresywnych zydow amerykanskich z calego USA z American Israel Public Affairs Committee (AIPAC) – szowinistycznej mafii zydoskiej grasujacej w USA, ktora zbankrutowala USA.

  Joe Biden v-ce prezydent USA w piatek 1 marca 2013 roku na tej awanturniczej konferencji zydowskiej AIPAC powiedzial, ze:

  „Barack Obama nie blefuje w sprawie militarnego poskromienia Iranu, ze przychodzi czas na wezwanie Izraela o wiarygodnej groźbie militarnej dla Iranu, gdyż same słowa ani same sankcje gospodarcze nie powstrzymają Iranu”. . .

  Louis Farrakhan, faktryczny przywodca murzynow amerykanskich w swoim natychmiastowym wystapieniu dzien pozniej zapytal sie Barack Obama, czy on przypadkiem STRACIL rozum poddajac sie dyktatowi zydowskiego i izraelskiego lobby w USA …

  Louis Farrakhan OSTRZEGA Barack Obama, ze ta nastepna wojne, ktora on przygotuwuje na ZAMOWIENIE nie odpowiedzialnych rozwydzonych zydow zamieszkalych w Ameryce oraz Izraela, ze Barack Obama PRZEGRA sromotnie nie tylko z arabami, ale tez z amerykanskim spoleczenstwem, ktore jego TYM RAZEM srogo rozliczy za wmieszywanie USA w takie bezprawne niczym nie uzasadnione miedzynardowe awanturnictwo jakie organizuje Izrael …

 48. Wandaluzja said

  Ad 33. SYBIRAK fajnie mi odpowiedział, że zostali wysiedleni znad grancy białoruskiej tuż przed frontem niemieckim a żadnego Żyda z tego miasteczka Sowieci nie wysiedlili. Pierwszy Żyd jakiego napotkał na Syberii był w sierocińcu polslkim, finansowanym z USA.
  ODŻYDZANIE ROSJI przez wysiedlanie Żydów na Syberię SKOŃCZYŁO SIĘ za Jeżowa i pokrywa się z Zagładą Polaków, których Wyparowało tam 7,5 miliona, czyli że Sybirak Gra Wariata. W Rosji było 2 razy więcej Polaków niż w USA a strefą Osiedleńczą Polaków była Syberia, gdy Żydzi byli głównier na Ukrainie i Białorusi; na Białorusi litwacy a na Ukrainie jezuici, gdyż Zydów polskich wymordował tam Chmielnicki.
  Ostanio jeden z forumowiczów Gajówki ogłosił, że w USA opubikowani dane, iż Hitler zamordował 6 milionów Żydów a Stalin 9-14 milionów, co odnosi się do NAJWIĘKSZEJ DEPORTACJI W HISTORII „Abidzan”, gdzie Żydami byli tylko dyrektorzy kołchozów. CIESZĘ SIĘ więc, że Żydów syberyjskich wymordowali NIE POLACY a Stalin.
  Nie zgadza się to jednak z zarzutem, że Stalina atakuję Żołnierze Przeklęci czyli ANTYSEMICI. Po WTC stolicą kapitałową Świato został Londyn – dzięki kapitałowi stalinowsko-holokaustycznemu, dla obsługi którego nie wystaczy już 6 milionów Holokaustów. Gdyby nie Polacy to wszyscy Rosjanie mileiby już spermę jezuicką więc kłopotów z obsługą kapitału stalinowsko-holokaustycznego i Satelitarnej Detekcji Złota by nie było.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: