Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Tokioo481 o „Fantazja polityczna”: MSZ Ros…
  Katolik przedsoborow… o Wolne tematy (68 – …
  Anucha o Na trupie Polski wejdziemy do…
  OutsiderR o Wolne tematy (68 – …
  Peryskop o AfD dostała wiatru w żagl…
  Peryskop o Iwan Iljin jako wyznacznik now…
  lewarek.pl o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Lily o AfD dostała wiatru w żagl…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Marucha o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Peryskop o W kierunku głębi
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

60 lat temu zmarł Józef Stalin. Czy była to śmierć naturalna?

Posted by Marucha w dniu 2013-03-05 (Wtorek)

Przyjęło się twierdzić, że przywódca bolszewickiej Rosji Józef Stalin zmarł „śmiercią tajemniczą”. Wszystkie fakty wskazują jednak na zabójstwo dyktatora.

Stalin zmarł 5 marca 1953 roku. Na kilka godzin przed znalezieniem jego ciała, spotkali się z nim jego najbliżsi współpracownicy Beria, Chruszczow, Malenkow i Bułganin.

Cała czwórka planowała już od jakiegoś czasu odsunięcie Stalina od władzy. Ten rozpoczął więc dążenia do tego, by zabić swoich kompanów. Wytoczył już proces ich lekarzom, oskarżając o agenturalność.

Było już kwestią czasu, by NKWD zajęło się Berią, Chruszczowem, Malenkowem i Bułganinem. Cała czwórka odwiedziła więc dyktatora, by poszukać kompromisu. Tego dnia ostatni raz Stalina widziano żywego.

Po znalezieniu ciała 5 marca, najbliżsi współpracownicy dyktatora nie dopuścili do niego doktora, tłumacząc, że przywódca musi o prostu odpocząć. Nowi lekarze – wybrani przez Berię – przyjechali dopiero 24 godziny później i stwierdzili zgon.

Wiele więc wskazuje na to, że Stalin został zamordowany przez swoich współpracowników. Była to typowa w komunistycznej Rosji rozgrywka o władzę na szczytach bolszewickiej partii.

Źródło: W. Suworow, Tajemnica zabójstwa Stalina, „Do Rzeczy Historia”
ged
http://www.pch24.pl/

Pochylmy w milczeniu głowy i uczcijmy pamięć patrona prorodzinnej polityki rządów III RP.
Admin.

Komentarzy 25 do “60 lat temu zmarł Józef Stalin. Czy była to śmierć naturalna?”

 1. Najprawdopodobniej to sam Beria udusił Stalina poduszką.

  Pozdrawiam

 2. pilarz said

  cos tam jednak mogło być z tymi jewrejskimi wraczami. W końcu Koba Soso „w pierwszej kolejności poza kolejnoiścia” mordował morderców w przytłaczającej większości wywodzacych się z narodu „wybranego”. I w tym „dziele” był, wg Wiktora Suworowa „karygodnie łagodny”. Vide – „Oczyszczenie”.

 3. Ość said

  O tej poduszce na jego paszczy, która mu pomogła połączyć się z jego ofiarami, słyszałem od żyda 50 lat temu. To ich ponoś sposób nie zostawiający śladów.

 4. Joe said

  No to jak w koncu bylo z tymi manewrami Zukowa wokol Moskwy i wykonczeniem Berii oraz calej jego wierchuszki…
  Podobno mial pozwolenie na te manewry od samego Koby….

 5. Przecław said

  ad 4
  Podobno było to pozwolenie Stalina, wykorzystane 3 miesiące po jego śmierci, ale nadal ważne.

 6. Siggi said

  Stalin – oblicze dyktatora

  Urodził się 21 grudnia 1879 roku.

  Jedna z legend głosi , że ojcem Stalina był nie szewc Wiassarion Dżugaszwili, lecz książe Eganataszwili , u którego matka Stalina była ochmistrzynią. Trójkąt małżeński jest nie do zaakceptowania przez ludzi Wschodu – poczucie hańby wygnało Dżugaszwilego z domu.
  Stalin wychowywał się i dorastał w atmosferze powszechnej pogardy okazywanej poczętemu w grzechu, nieślubnemu dziecku. Być może to właśnie stało się źródłem jego kompleksu niższości, który przerodził się później w pragnienie władzy i przemocy nad innymi.
  Nazwiska , pseudonimy, przezwiska:

  nazwisko rodowe Dżugaszwili
  pseudonim literacki Soseło
  wśród Gruzinów przyjaciół młodości Soso
  wśród Gruzinów członków partii w okresie rewolucji – Koba
  partyjne przezwisko, pseudonim, i w końcu nazwisko oficjalne – Stalin
  wśród opozycji Nieokiełznany Wissarionycz
  wśród inteligencji lat 30-tych i 50-tych Włodan
  wśród żydowskiej inteligencji Bałabust
  wśród wartowników i agentów ochrony osobistej Dziobaty
  wśród więźniów Wąsaty
  w środowisku artystycznym Wąs
  wśród wojskowych Naczelny
  wśród partyjnej biurokracji Główny, Generalny, Szef
  w NKWD Iwan Wasiliewicz (groźny)
  angielscy i amerykańscy dziennikarze i dyplomaci nazywali go Wujaszkiem Joe.

  Stalin był niskiego wzrostu, kiedy stał na trybunie Mauzoleum Lenina, stawiano mu pod nogi mały taboret aby mógł dorównać innym. Na twarzy miał ślady po ospie, (ochrona nazywała go Dziobatym), górna warga wpadnięta, a dolna wysunięta do przodu. W ostatnich dwóch latach cierpiał po wylewie na niedowład lewej ręki.
  Irytacja przejawiała się u Stalina w ten sposób, że podczas przerw w rozmowie chodził szybciej niż zwykle, nie podnosząc głowy, głos miał głuchy.
  Stalin był nieufny, czujność do której nieustannie wzywał naród przerodziła się u niego w podejrzliwość. Jedyne informacje, które przyjmował bez sprawdzania to informacje oczerniające innych, i im bliżej znał człowieka tym bardziej wiarygodna wydawała mu się negatywna informacja o nim
  Stalin mówił: „ponieważ władza jest w moich rękach to ja wystawiam ludziom oceny”.
  Cierpliwie z maniakalną konsekwencją, z wolą która przerodziła się w fanatyczny upór zmierzał do swojego celu, niszczył ludzi, szedł po trupach. Niepotrzebni mu byli przyjaciele, ni doradcy, potrzebował tylko wykonawców swoich poleceń, nawet najbliżsi współpracownicy byli niewolniczo podporządkowani jego woli.
  Reprezentując niezbyt wysoką kulturę, Stalin nie lubił inteligencji , luminarzami nauki byli dla niego Stachanow, Papanin, Łysenko, a prawdziwych geniuszy takich jak Wawiłow czy Floreński uważał za pseudouczonych.
  Jego poglądy na społeczeństwo można określić jako feudalno-biurokratyczne. Mieszkańcy stalinowskiego imperium byli dla jego władcy chłopami pańszczyźnianymi, kółeczkami wielkiego mechanizmu państwowego. Jak każdy uważał, że ma prawo dysponować życiem swoich poddanych.
  Uboga wiedza przyswojona w trakcie krótkotrwałej nauki, skąpych lektur i obcowania z innymi ludźmi, skostniała w jego umyśle i przybrała charakter niepodważalnych dogmatów.
  Zdarzały się Stalinowi ataki szaleństwa, w nocy wypadał w kalesonach z pistoletem w ręku i biegał po kremlowskich korytarzach, albo po daczy w poszukiwaniu wrogów.
  W 1927 roku Stalin źle się poczuł i poprosił Władimira Bechtieriewa by go zbadał, lekarz stwierdził zapalenie korzonków, skurcze naczyniowe, skłonność do wylewu i paranoje na tle padaczki. Po zakończeniu badania, Bechtieriew poprosił Stalina o opuszczenie pokoju i zwołał konsylium. Oświadczył, że jego zdaniem „suchoręki pacjent” cierpi na klasyczną paranoje, któryś z członków konsylium poinformował Stalina o tej diagnozie.
  Niedługo potem Bechtieriew nagle zmarł, rodzinę Bechtieriewa poddano represjom.
  Stalin lubił tytoń „Hercegowina fleur”, kruszył papierosy i nabijał fajkę tytoniem.
  Sama ta czynność pochłaniała go, mając znaczenie psychoterapeutyczne, tytoń specjalnie dla niego przygotowywał Gruzin – profesor, który otrzymał za to Nagrodę Stalinowską. Nie uznawał żadnych leków prócz jodyny i żeńszenia, przeważnie leczył się sposobem kaukaskich górali – nakładał papachę, wypijał gorącą herbatę i kładł się spać.
  Stalin pijał Gruzińskie wina, szczególnie lubił „kinzmarauli”. Czasami pił również komniak, potrafił wypić jednym haustem całą szklankę.
  Lubił gruzińską kuchnie zwłaszcza „kurczęta tabaka”, miał na kremku kucharza Gruzina (po śmierci Stalina pracował w stołowce KC Gruzji) i kucharza Chińczyka. Lubił jeść wszystkiego po trochu – temu upodobaniu odpowiadała kuchnia chińska, na daczy pod Moskwą (przy szosie Mińskiej) przygotowywał mu kucharz, który prawdziwym artystą w tym fachu, zbudowano mu za to daczę nad rzeką Klaźmą, gdzie mieszkał aż do śmierci.
  Stalin był faktycznym właścicielem wielu państwowych dacz, w każdej przez z nich przez okrągły rok pracowała liczna służba, wszystko utrzymywane było w takim stanie jakby wódz cały czas tam przebywał. Nawet obiad dla Stalina i jego gości przygotowywany był codziennie i odbierany za pokwitowaniem niezależnie od tego czy miał go kto zjeść czy nie. Była to metoda konspiracji – nikt nie powinien wiedzieć gdzie w danej chwili jest Stalin ani co zamierza.
  Stalin był politykiem XX wieku i dobrze rozumiał, jak wielkie znaczenie dla współczesnego społeczeństwa mają środki masowego przekazu. Obróbka świadomości społecznej prowadzona była przez Stalina wg reguł, które później sformułował Mac Luhan. Stalin skupiał w sobie cechy funkcyjnego biurokraty oraz cynicznego a jednocześnie ideowego przywódcy w sposób wirtuozowski manipulującego świadomością ludu.
  Po mistrzowsku posługiwał się sentencjami transparentów, posiadał umiejętność formułowania haseł, np. „O wszystkim decyduje technika”, „O wszystkim decydują kadry”.
  Stalin nie przejmował się przeciwieństwem głoszonych haseł ani ich nierealnością .najważniejsze by słowa przeniknęły do świadomości mas, zawładnęły nimi i pchnęły w pożądanym kierunku. Najjaskrawszym tego wyrazem było nazwanie kanału Wołga-Don i wielu elektrowni wodnych „wielkimi budowami komunizmu”.
  Cała potworność, cynizm, i ohyda tych słów polegała na tym, że to wielkie budownictwo komunistyczne w 90 procentach było wykonywane rękami więźniów także politycznych.
  Dla Stalina nie istniał problem plagiatu, nie miał w tym względzie najmniejszych skrupułów i bardzo łatwo sobie cudzy tekst, wyrażając go potem w swojej stylistyce. Tak znane jak „Zycie stało się lepsze, radośniejsze, a kiedy żyje się radośnie – robota pali się w rękach” – zostało zapożyczone z listu rodziców akademika Łysenki do Stalina.
  Jeszcze w seminarium Stalin opanował wypracowane przez wieki metody zwracania się do wiernych i kierowania nimi. Język ojca narodów przepełniony był retorycznymi figurami i zwrotami zaczerpniętymi z kazań cerkiewnych. Historia partii, opracowana przez Stalina była skonstruowana na wzór przypowieści biblijnych, przy czym błahym zdarzeniom historycznym nadawał wysoką rangę prezentował w popularnej formie, opatrując morałem.
  Odezwa Stalina do narodu wydana w tragicznej chwili wybuchu wojny: ” Bracia i siostry, do was się zwracam, przyjaciele moi” – przypomina kazanie. Podobny charakter mają jego słowa : „Niech osłoni was w tej walce święty sztandar?.” Itd.
  Niedouczony seminarzysta zdołał przyswoić sobie metodę nadawania słowom pożądanych znaczeń, przede wszystkim budujących i rozkazujących, dla sprawnego kierowania ogromnymi masami. Dla podporządkowania sobie świadomości i woli ludzi, Stalin używał wielu sposobów : posługiwał się doświadczeniem zaczerpniętym z kaznodziejstwa, wykorzystywał swe ogromne wyczucie nastrojów audytorium, stosował wiecowe chwyty, przeróżne fortele i podstępy.
  W 1922 roku Stalin był mianowany sekretarzem generalnym KC Rosyjskiej Komunistycznej Partii Bolszewików. Już po kilku miesiącach Lenin zauważył, że Stalin skupił w swoich rękach „nieograniczoną władzę”. Jak to się mogło stać?? Przecież Stalin nie był ani najbardziej znanym ani najbardziej lubianym przywódcą partyjnym, o wiele większym autorytetem cieszyli się Lenin, Trocki, Bucharin, Zinowiew, Swierdłow, Kalinin, Pietrowski. Ludzie tłumaczyli sobie ten fakt w różny sposób, myślę że każda z wersji jest niepełna i dopiero ich suma odzwierciedla prawdziwy obraz, oto niektóre z tych wersji :

  Kiedy Stalin został sekretarzem generalnym, funkcja ta nie miała charakteru kluczowego, ani nie była uznawana za prestiżową, sekretarzami byli ludzie drugiego rzutu, skromni wymiarem niewiele znaczący : Nowogrodcewa, Stasowa, Krestiński, Mołotow.
  Sekretarz generalny nie był przywódcą ideowym partii, wszystkie główne problemy rozpatrywane były na posiedzeniach zjazdów rad robotniczych, chłopskich i żołnierskich. Dopiero Stalin nadał funkcji sekretarza generalnego pierwszorzędne znaczenie, poszerzając zakres przynależnych do niej obowiązków i wpływów.
  Po śmierci Lenina stały się widoczne polityczne możliwości stanowiska sekretarza generalnego i mimo ostrzeżenia zawartego w testamencie Lenina, nie zdecydowano się odwołać Stalina z tej funkcji.
  Trocki nie chciał dopuścić by objął ją Bucharin, Bucharin by Zinowiew, natomiast Zinowiew by Trocki itd. Stalin jako ta „genialna przeciętność” wydawał się postacią dla wszystkich wygodną.
  Żądza władzy, przebiegłość, umiejętność prowadzenia intryg i uzyskane wraz ze stanowiskiem możliwości organizacyjne, pozwoliły Stalinowi obsadzić kluczowe stanowiska swoimi ludźmi i podporządkować sobie państwowe organa wymiaru sprawiedliwości i bezpieczeństwa.
  Prześladował ludzi z określonych warstw społecznych, przede wszystkim likwidował starych bolszewików, którzy doszli do władzy bez jego udziału, znali jego nieciekawą przeszłość i zdolni byli przeciwstawić się uzurpatorowi.
  Prześladowani byli również łotewscy strzelcy i organizatorzy rewolucji, drażnili Stalina swą bezinteresownością, wiarą w ideały i fanatycznym oddaniem sprawie. Poza tym niszczył przywódców partyjnych, którzy z nim rywalizowali, którzy mogliby ograniczyć jego absolutną władzę.
  Represje skierowane były także przeciw wyższym dowódcom wojskowym, którzy podległe im oddziały mogliby wykorzystać do walki politycznej. Ofiarami terroru stawali się zamożni chłopi, dysponujący potencjałem ekonomicznym, stanowiącym argument w grze politycznej, ludzie związani uprzednio z innymi partiami za ich skłonności do odmiennego niezależnego myślenia; rzecznicy interesów różnych narodów, kultywujących tradycje niezawisłości, inteligenci starszej generacji wyznający idee humanizmu, wreszcie, duchowieństwo, propagujące równość ludzi wobec Boga i religijne wartości moralne.
  Maja Władimirowa Zarwa, wykładowczyni języka rosyjskiego na Uniwersytecie Moskiewskim przygotowywała Stalina do wystąpień na XVIII i XIX zjeździe, ale nigdy niewidziana go na oczy .
  Odbywało się to tak: po Zarwę przyjeżdżał samochód i wieziono ją niewiadomo dokąd, ani na jak długo. W zamkniętym pomieszczeniu znajdowały się trzy magnetofony , na jednym było przemówienie Stalina, na drugim każde zdanie, które wymagało poprawki, nagrywane było w wykonaniu Mai Władimirowny, na trzecim montowano razem całość i odsyłano Stalinowi.
  Poprawność jej wymowy i akcentowania sprawdzał jeszcze ktoś inny i zdarzało się, że ją poprawiano. Za każdą niedokładność w pracy była surowo karcona. Stalin bardzo uważnie korygował nieprawidłowo sformułowane i wymawiane zdania, jednak nie od razu z dobrym rezultatem, dlatego Zarwa musiała powtarzać jedno zdanie czasem dwa – trzy razy.
  Pod koniec lat trzydziestych Stalin powiedział :
  „Żeby wygrać bitwę potrzeba setek tysięcy żołnierzy, ale żeby zwycięstwo poszło na marne wystarczy kilku szpiegów.”

  5 marca miał rozpocząć się proces lekarzy – zabójców, tymczasem dzień ten stał się dniem śmierci Stalina, który zmarł na wylew krwi do mózgu.
  Pogłoski, że Stalina zabił Beria uporczywie krążyły i nadal krążą wśród ludzi. Beria był w niełasce, wiele ważnych spraw wymykało mu się z rąk. Wielu ludzi podejrzewa, że Stalin został otruty, inni negują tę hipotezę, twierdząc że starego nieprzytomnego po wylewie Stalina ktoś z ochrony na rozkaz Berii, uderzył mocno w potylice. Ten cios był wystarczający, by go dobić, zwłaszcza że konsekwencje jego mogły być dwojakie: fizyczne i psychiczne. Stalin zawsze odczuwał strach i ten strach mógł wszystko przypieczętować
  Te domysły potwierdza fakt, że już po aresztowaniu Berii zbierano od wyższych kierowników służby bezpieczeństwa podpisy pod zobowiązaniem, że nie będą rozgłaszać tych pogłosek. Obawiano się, że mogą one wywołać niepokój, niepotrzebny zamęt, a nawet zamieszki.

  A jednak pogłoska, że Stalina zabił Beria uporczywie krąży nadal. Niewykluczone, że ten kat nad katy „popchnął” Stalina stojącego nad grobem.
  Niewiarygodna natomiast wydaje się plotka, że w zabójstwie tym uczestniczyli Malenkow i Chruszczow.

 7. Jacek said

  Polecam bardzo dobry film pt. POKUTA (Покаяние), znanego gruzinskiego reżysera Tengiz Abuładze o dyktaturach Stalina, Hitlera i Musoliniego i innych dyktatorow.
  W filmie dyktatorem jest burmistrz Warłama Arawidze.
  W filmie pokazana jest walka miedzy Bogiem a Szatanem.
  Człowiek ktory głosi prawde jest mordowany.
  Ten film jest bardzo aktualny na dzisiejsze dyktatury.
  Bardzo dobry na czas Wielkiego Postu. Porownywalny z filmem Mela Gibsona PASJA.
  W podtekscie tego filmu jest wyraznie powiedziane, że jest to walka z Bogiem i Kosciolem.
  Na koncu filmu jest taka scena:
  Starsza kobieta pyta: „Czy ta droga prowadzi do Cerkwi Matki Boskiej?”
  Dostaje odpowiedz: „To ulica Warłama, ona nie prowadzi do Cerkwi”
  Stara kobieta mowi: „Nie? To po co tu jest. Po co wogole droga ktora nie wiedzie do Swiatyni?”

 8. anna said

  Dla przypomnienia:
  https://marucha.wordpress.com/2012/08/18/uszkujnik-o-stalinie/

 9. Ad. 7

  Wszyscy oni powinni się leczyć.

 10. Wandaluzja said

  Andrzej Fedorowicz na podstawie książek: Simon Sebag Montefiore „Stalin. Dwór czerwonego cara” i Rudolf Piechoja „Historia władzy w Związku Radzieckim, 1945-1991”; GRA O TRON – Towarzysze Stalina sami przyczynili się do jego śmierci. A potem rozpoczęli bezwzględny wyścig o władzę, w którym Chruszczow przechytrzył Berię; Focus HISTORIA: 60 rocznica śmierci generalissimusa – PO TRUPIE STALINA mordercy w wyścigu po władzę nad Imperium, str. 30-33

  Artykuł jest cofnięciem się Przede Mną o PÓŁTOREJ KROKU, jak po ciosie w morde. AF Uznaje Rządy czy współrządy Palatynów, którzy utworzyli FRONDĘ, która OTRUŁA Stalina. Traktuje też poważnie Deklarację syna Berii, Sergo: „Ojca zabito przy aresztowaniu a sądzono SOBOWTÓRA”. Jak pisałem wielokrotnie był to aktor Mirczulawa.
  Samo stwierdzenie, że była Wielka Czwórka palatynacka: Beria, Chruszczow, Maleńkow i Bułganin – proszę zwrócić uwagę na brak Kaganowicza – to za mało, bo trzeba powiedzieć w JAKI SPOSÓB powstał ten Palatynat i ta Fronda? – Gdy interpelowano Trumana, czy Holokaustem w Norymberdze był Stalin, czy też ktoś do niego podobny? To odpowiedział: ŻAL MI TEGO FACETA. JEST WIĘŹNIEM BIURA POLITYCZNEGO – co jest dokumentem Kongresu USA.
  Najpierw trzeba więc odpowiedzieć na pytanie: W JAKI SPOSÓB STALIN ZOSTAŁ WIĘŹNIEM? Na to ja odpowiadałem, że w taki jak został HOLOKAUSTEM. Bodaj wczoraj przeczytałem o Odkryciu – że Pogrom Kielecki był PROWKACJĄ NKWD. Pogrom Kielecki jednak Prowokacją NKWD nie był tylko aktem Wojny Ukraińskiej SmerSza, który zmusił tym Bieruta do wysłania na Ukrainę LWP, o czym piszę w książce „Incydentu nie było” (Gdańsk 2001).
  To w związku z Pogromem Kieleckim Stalin odegrał w Norymberdze Holokausta, który wszedł na salę jak Solski w Warszawiance i powiedział POLACY ZNOWU MORDUJĄ ŻYDÓW, a potem – żeby mu palatyni nie Ukradli Złota – kazał załadować je na pociągi i wywieść do Pragi, ale w Kijowie został aresztowany przez Sierżanta Jaruzelskiego, który poprowadził eszelony ze złotem nie do Pragi a Warszawy. Marszałkiem Chruszczowa był Góra-Dolina z Wisła – jak mnie uczono Największy Partyzant II Wojny Światowej, na miarę Kotowskiego – ale w trakcie Wojny Ukraińskiej marszałkiem Chruszczowa został Żukow, który przywiózł jeńców, Kaganowicza i Stalina, do Moskwy.
  Na moskiewskim dworcu Chruszczow Salutował Biuro Polityczne do AMERYKAŃSKIEJ CZAPKI, czyli że został po podpisaniu den Antikomunistischbefehl Generałem Amerykańskim. Ten stopień I był ważniejszy od II, bo gdy Chruszczow został gensekiem to Amerykanie dokonali NUKLEARNEGO ataku na hitlerowców i Brytyjczyków na Antarktydzie.
  Po przywiezieniu Stalina do Moskwy powstał rządzący Kwadrowirat: Beria-Chruszczow-Żdanow-Maleńkow i opozycyjny duumwirat Stalin-Żukow. Ponieważ Szczerbakow i Żdanow sprzeciwili się wydaniu 2 książek o Holokauście i UMARLI to Stalin wszedł na miejsce Żdanowa, ale dokooptowano Bułganina przekształcając Kwadro- w Pentowirat. Gdy Stalin WYMÓGŁ na pentowiracie przyznanie olbrzymich środków na lotnictwo Strategiczne – co miało sens na wojnę atomową z USA – to Truman kazał IRA zamordować Stalina.
  Jak piszę w „Incydentu nie było” to posłużono się Józefem Światłą, który reformował NKWD na Mossad, o czym IRA informowała mego dziadka, który przekazywał to Marszałkowi Rokossowskiemu, któremu Marszałek Żukow kazał Bić Światłę – aż ten NIE WYTRZYMAŁ i uciekł samolotem generała Freya-Bieleckiego na Bornholm. Tym Stalin ZŁAPAŁ frondowców, gdyż wystarczyło przekazanie Rekomendacji Światły do KC KPZSb aby Beria i Chruszczow zostali aresztowani, co Kończyło Frondę.
  Sęk był w tym, że Stalinowi zginęły z tajnego archiwum kremlowskiego bardzo ważne dokumenty, więc musiał „wysondować”, co się z nimi stało, i to było właśnie przedmiotem rozmowy z Berią, Chruszczowem i Maleńkowem w nocy na 1 III 53, kiedy to o godz. 4 został przez frondowców oskalpowany, gdyż tylko w ten sposób można było obejść rozkaz Zastrzelenia Incydencjonalistów, który miał chronić Wodza przed czynami gwałtownymi.
  DYKTATOREM został Beria jako Marszałek Żandarmerii, który sprowadził do Moskwy drugą dywizję NKWD. Sądy NKWD wydawały dziennie SETKI wyroków na Nacjonalistów Rosyjskich – tylko w Leningradzie 200. Berię zastrzelił mój stryj, podając się za Bolesława Piaseckiego, do którego Beria miał ZAUFANIE. Pisałem kilkakrotnie do ambasady Jugosławii, gdyż stryj przybył do Berii z LISTEM Marszałka Broz-Tito to chciałem wiedzieć, czy to był list Tity czy spreparowany w Warszawie? Starałem się też o spotkanie – również przez znanych polityków – z Jarosławem Piaseckim, czy jego ojciec zastrzelił Berię? ale spotkał mnie afront, że Bolesław Piasecki nigdy listonoszem NIE BYŁ.

 11. 166 bojkot TVN said

  Nie ma przypadków – są tylko znaki:
  http://fakty.interia.pl/swiat/news/prezydent-wenezueli-hugo-chavez-nie-zyje,1899295
  albo ktoś wybrał z premedytacją datę śmierci. .
  To drugie jest bardziej prawdopodobne.

 12. Katz said

  Śmierć naturalna? Hmm… Człowiek został stworzony do życia wiecznego. Śmierć jest tylko następstwem grzechu. Ale! Jest zatem wybawieniem od skażonej natury, za co dziękujemy Zbawicielowi. Niektórzy nie dziękują, tylko tworzą jakieś pseudonaukowe banialuki, że kiedyś coś tam pierdykło i w ten sposób powstał wszechświat… No, taka dygresja. Tymczasem – do rzeczy: kto mieczem wojuje, od miecza ginie…

 13. żyrafa said

 14. Błysk said

  Sam czytałem w internecie,że Stalin był żydowskiego pochodzenia , nie pamiętam już po ojcu czy po matce .Zdaje się,że ojciec był z jakiegoś plemienia gruzińskiego/Osetyniec?/ a matka żydówką.Warto wiedzieć,że od rewolucji bolszewickiej żydzi mieli 95proc. składu w rządzie czyli Radzie Komisarzy Ludowych i nie powierzyli by aryjczykowi /Gruzinowi/ jakiegoś odpowiedzialnego stanowiska. Ponadto mordy ,które firmował Stalin ,a które pochłonęły od 50 do 70 milionów ludzi ,nie mogły być dziełem Gruzina, który nie miałby tak ludobójczej mentalności.Przypominam sobie treść ulotki ,która serwował ksiądz Bajda w Naszym Dzienniku,że żydostwo przejęło ster władzy w Rosji i pokaże co potrafi.Stalin był niewątpliwie wykonawcą żydowskich planów,a to że pod koniec życia znalazł się w walce z żydami przyprawiło go o śmierć .Sam Jędrzej Giertych pisał,że zdaje się Dżugaszwili po gruzińsku znaczy syn żyda, ale nie mógł tego sprawdzić , bo nie miał gruzińskiego słownika. Ja także nie mam .

 15. wi42 said

  Re: 6 Siggy

  Podany przez Pana opis osobowości Stalina jest ciekawy i prawdopodobnie bliski prawdy. Ale nie o osobowość chodzi, lub przede wszystkim nie tylko o osobowość gdy oceniamy polityka tej klasy co Stalin. Bez stwierdzenia …”głównym zwycięstwem Stalina, historycznie o wymiarze strategicznym, było pokonanie sjonizmu (mafii judeo-masońskiej) w Rosji Sowieckiej…” – cytuję książkę W. Karpowa „Generalissimus”. Wiemy jednak, że jego zwycięstwo było tylko chwilowe, cd. tejże rozgrywki trwa.
  Bez uświadomienia tego faktu nie da się zrozumieć Stalina.
  A tak na marginesie – skąd Pan wziął zamieszony tekst? –

 16. wi42 said

  Re 14 Błysk

  Fakycznie to co padaje Pan(i) Błysk to jest zaczytane „gdzieś w internecie”. Chociaż nawet internet podaje już coś bliższego prawdy

  Researchers before the 1991 dissolution of the Soviet Union attempting to count the number of people killed under Stalin’s regime produced estimates ranging from 3 to 60 million. [ 88 ] After the Soviet Union dissolved , evidence from the Soviet archives also became available, containing official records of the execution of approximately 800,000 prisoners under Stalin for either political or criminal offenses, around 1.7 million deaths in the Gulags and some 390,000 deaths during kulak forced resettlement – for a total of about 3 million officially recorded victims in these categories.

  Calosc w:
  http://en.wikipedia.org.pl.mk.gd/wiki/Joseph_Stalin

  Przy okazji jedna ciekawostka: Stalin dokonal egzekucji chyba wszystkich glownych komisarzy wojny polsko-bolszewickiej: Trocki, Tuchaczewski, Blochner,…przypadek, zlosliwosc losu?

 17. wi42 said

  Siggy, Błysk ….
  Nowy film o Stalinie (4 odcinki) , nie oglądałem, ale mam zamiar. Ciekaw jestem jaka będzie ocena filmu poprzez gości gajówki

  http://nstarikov.ru/blog/24006#more-24006

 18. Siggi said

  @-Wi24 .Przepraszam,ze teraz podaje,bo powinienem podac zrodlo przy tamtym wpisie.Pospiech …
  Dziekuje za wskazanie Starikowa,chetnie go slucham.Gawedziarz nieco, ale obserwator-analityk wzglednie dobry.Filmy sa dosc obszerne w czasie ,jak uwaznie obejrze,podziele sie wrazeniem.

  http://serwisy.ioh.pl/pokaz-dzial/2-wojna-swiatowa/artykuly/stalin–oblicze-dyktatora

 19. Rysio said

  Hugo Chavez may be dead, but the great cancer of socialism continues to spread

  http://www.infowars.com/hugo-chavez-may-be-dead-but-the-great-cancer-of-socialism-continues-to-spread/

  Zajmij się Pan lepiej rakiem banksteryzmu, sieroto intelektualna. Socjaliści nie opanowali 90% zasobów świata.
  A zresztą… po ch… olerę ja to gadam…
  Admin

 20. Wandaluzja said

  http://ksiazki.wp.pl/agid,15383975,gid,15383975,opage,2,page,1,tytul,60-lat-temu-zmarl-Jozef-Stalin-jeden-z-najwiekszych-zbrodniarzy-XX-wieku,galeria.html#opOpinie

  ~MickMars [pół godziny temu]
  Został znaleziony martwy, a z jego gardła wydobywał się głuchy charkot. Nic dodać, nic ująć.
  ***
  To najlepsza recenzja artykułu o Śmierci Stalina, który jest – jak zwykle – Saltem Mortale. Jest KILKADZIESIĄT wersji Śmierci Stalina a gdy Chruszczow opowiadał Towarzyszom Włoskim o DUSZENIU STALINA to Togliatti BOLAŁ nad Włoską Historią Renesansową na Komunistycznym Kremlu.
  Chruszczow NIE SKŁAMAŁ, że Stalin był DUSZONY, która to wersja Odżyła za Solidarności I. Na PWr wydano wówczas książkę Czeczena Abdurachmana Awtorchanowa, ZAGADKA ŚMIERCI STALINA – Spisek Berii; która nie tłumaczy jednak kazusu księcia Sławomira Demidowa – syna skarbnika Czornej Sotni: Jak frondowcy obeszli rozkaz Żukowa ZASTRZELENIA INCYDENCJONALISTÓW, który miał chronić generalissimusa przed czynami gwałtownymi. Ten KAZUS tłumaczę tylko ja, że Stalin został zamordowany przez OSKALPOWANIE i dlatego umierał kilka dni.
  O godz 4 w nocy zatelefonował Bułganin. Słuchawkę podawał Beria, który zarzucił Stalinowi sznur na szyję i z Maleńkowem zaciągnął, gdy Chruszczow w skarpetkach wskoczył na stół i oskalpował, a ponieważ oskalpowany zachowuje się Godnie więc INCYDENTU NIE BYŁO. Po założeniu Wodzowi czapki marszałkowskiej palatyni opuścili daczę każąc dyżurnemu podać Wodzowi herbatę.
  Po zdjęciu przez Bułganina eskorty palatyni wrócili do pałacu Orłowa i BILI Stalina, przy czym mogli go częściowo rozebrać, co tłumaczy rzecz najbardziej niesamowitą w postaci BRAKU ESKORTY, bo CHARCZĄCEGO Stalina znalazła kucharka, która ZAWOŁAŁA Wszystkich. – Jak mówił książę Demidow to kucharka ZNIWECZYŁA tym Plan Berii…
  Powtarzam, że STALINA ZAMORDOWAŁA IRA a katem był Generał Amerykański Nikita Chruszczow, który podpisał w Nowogródku ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL. – Lepszą Włoską Historią Renesansową jest tylko OTUCIE BIERUTA PRZEZ KURATOWSKĄ. Książę Demidow mawiał: GDY MAM ZŁY HUMOR TO PRZYPOMINAM SOBIE TEGO GENERAŁA AMERYKAŃSKIEGO I ŚMIEJĘ SIĘ DO ROZPUKU, a ja śmieję się tak z Potęgi Kulinarnej Polski.

 21. osoba prywatna said

  Stoi Stalin na trybunie, przyjmuje defiladę.
  Podbiega dziecko i mówi: Wujku, daj cukierka!
  Stalin odpowiada: Paszoł won!.
  A mógł zabić…” – wzdycha tłum z zachwytem.

 22. wi42 said

  Re 18 Siggy

  Podane przez Pana żródło ma podobny styl jak i „artykuł” Rezuna/Suworowa, np.: „Wiele więc wskazuje na to, że Stalin został zamordowany przez swoich współpracowników. Była to typowa w komunistycznej Rosji rozgrywka o władzę na szczytach bolszewickiej partii.”
  I np. z Pana wpisu: „Cierpliwie z maniakalną konsekwencją, z wolą która przerodziła się w fanatyczny upór zmierzał do swojego celu, niszczył ludzi, szedł po trupach.”
  Właśnie tak chce przedstawiać historię judeo-masońska mafia tj „rozgrywka o władzę”, „fanatyczny upór” itd….. Najważniejsza część opowiadania jest pominięta, tj, że władzę w Rosji po rewolucji sprawowała owa mafia, że 70-90% otoczenia Stalina było znanej narodowości, itd.. Nie da się NIC wytłumaczyć o Stalinie bez użycia słów Zyd, mafia, masoństwo, Chazar itd. A tak robią obecne źródła. Sowiecka historia też unikała podanych słów, ponieważ nie pasowały one do „walki klasowej, itd…”. Historia jak w linku poniżej nazywa rzeczy po imieniu i wszystko jest dużo bardzej klarowne:
  http://lib.aldebaran.ru/author/platonov_oleg/platonov_oleg_istoriya_russkogo_naroda_v_xx_veke/platonov_oleg_istoriya_russkogo_naroda_v_xx_veke__0.html

  Przy okazji podrzucam Panu link który naogół podaje dużo ciekwych filmików (trzeba wybrać):
  http://trueinform.ru/

 23. wi42 said

  Przeczytałem komentarz Maruchy #41 do artykułu nt. 68r.
  „Niestety, jeśli chcemy uratować naród i państwo, bez przelewu krwi się nie obędzie.
  Tego nie da się zrobić głosowaniem nie wiadomo, na jaką partię.
  Tego się nie da zrobić zbieraniem podpisów, argumentacją ani apelowaniem do sumień rządzących.

  Ponieważ jednak Polacy są niezdolni nawet do ciśnięcia zgniłym pomidorem w Jana T. Grossa – śmieszne jest wymagać od nich czegoś większego.”
  Stalin dobrze wiedział jw. i był zdolny cisnąć nie tylko zgniłym pomidorem, aby ratować naród i państwo.

 24. Siggi said

  @-Wi42.
  Dziekuje za linki Platonowa,bede czytal.Kiedys to mi „mignelo”,ale nie zatrzymalo uwagi mej.Kosztem chocby jednej godziny snu zajme sie ta ksiazka.Ten ostatni link jest mi znany i czesto zagladam tam.
  Poruszanie sie moje w Internecie zredukowalo moj sen do 5 godz.na dobe.Chlone wiele informacji,danych z tych dziedzin ,ktore mnie interesuja.Mimo wieku, „laduje” w moj leb kazda wiedze,w ktorej widze uzytek pomocny w rozumieniu biezacych wydarzen.
  Zagladam tez do rosyjskiej sieci i kilka lat temu znalazlem na stronie Stowarzyszenia Memorial dwie fotografie dokumentow Prezydium KC w Moskwie n/t efektow gospodarczych obozow pracy przymusowej (28styczen/1953) i liczbowe dane o represjach za okres od 1921 do 1953(pismo z 1 lutego 1954).Chcialem te dokumenty wraz z moim przekladem „wklepac” tudziez i …nie poluchaetsa.Nie potrafie tego…
  Chetnie Panu wysle,o ile bedzie takie zyczenie,wtedy Szan.Adm.zadziala jako posrednik w wymianie naszych adresow.Zapewniam zarazem,ze nie naduzyje adresu w jakis wrogich czy niecnych celach.
  Pozdrawiam -Siggi.

 25. wi42 said

  @17 film, Siggy, Marucha

  Film niezly, aczkolwiek politycznie poprawny. Unika podania narodowosci politykow lub przynajmniej oryginalnych nazwisk, chociazby tak jak w filmiku:

  A to juz odrazu wyjasnia wiele.
  Nie wiem czy to jest dobrze miejsce na tego typu komunikacje, ale zgodnie z Panska sugestia zezwalam adminowi przekazanie Panu swego email’a.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: