Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Dr Paul Marik, wyklęty lekarz…
  minka o Włosi odrzucili globalizm, ter…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
  Ignorant o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  revers o „Złamanie hegemonii jest…
  Barbara Chojnacka o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Czy papieża wybiera Duch Święty?

Posted by Marucha w dniu 2013-03-10 (Niedziela)

Coraz bardziej powszechny między katolikami jest błąd, jakoby papieża wybierał Duch Święty. Uległ mu także portal Polonia Christiana, publikując tekst o. Stanisława Tasiemskiego pt. „Wybór papieża – o wszystkim decyduje Duch Święty”.

Co ciekawe, treść zamieszczonego tekstu jest nieadewatna do tytułu, bowiem streszcza procedury wyboru Następcy św. Piotra zawarte w Konstytucji Apostolskiej „Universi Dominici gregis” z 22 lutego 1996 r. , wraz z poprawkami wniesionymi przez Benedykta XVI.

Kto wybiera papieża ? Normy prawne stanowią jasno: są to kardynałowie – elektorzy, a więc ci, którzy nie ukończyli w dniu rozpoczęcia wakatu Stolicy Apostolskiej osiemdziesiątego roku życia. Konklawe ma być natomiast czasem szczególnej współpracy kardynałów z Duchem Świętym. Dlatego rozpoczyna je hymn Veni Creator śpiewany podczas procesji kardynałów udających się do Kaplicy Sykstyńskiej a cały katolicki świat modli się za elektorów, by przyjmowali wewnętrzne poruszenia Ducha Świętego, o których mówi konstytucja Jana Pawła II.

Jako katolicy wierzymy, że ofiaruje On kardynałom elektorom szczególne łaski, by dokonali wyboru, mając przed oczami tylko Boga i wyłącznie zbawienie dusz, które zawsze winno być w Kościele najwyższym prawem. Równocześnie wiemy, że człowiek posiada zawsze wolną wolę i może odrzucić łaskę Bożą, niezależnie od tego, czy jest świeckim, wikarym, kardynałem czy papieżem. Może ją odrzucać na różny sposób, poprzez niewiarę, pychę i wszystkie inne grzechy świata.

W dziejach Kościoła było wielu bardzo złych papieży. Część z nich była kolokwialnie mówiąc złymi ludźmi, inni nie mieli predyspozycyj moralnych, umysłowych czy organizacyjnych. Nie godzi się obarczać tymi wszystkimi wyborami Ducha Świętego.

Po ogłoszeniu dogmatu o nieomylności papieskiej, nb. jednego z najmniej zrozumianych w Kościele dogmatów, rozpowszechniło się przekonanie o idealności papieży. Miało ono mocną podbudowę w doświadczeniu pontyfikatów wieku XIX, rozciągającą się aż po Piusa XII. Ale każda nawet najpiękniejsza serja musi się kiedyś skończyć: zamiast papieży – darów Ducha Świętego dla Kościoła pojawiły się postacie stanowiące dopust Boży. Nie wiemy, co nas spotka podczas tego konklawe. Ale róbmy co do nas należy: módlmy się za kardynałow – elektorów!

Veni, Creátor Spíritus,
Mentes tuórum vísita,
Imple supérna grátia
Quae tu creásti péctora.

http://przedsoborowy.blogspot.se

Komentarzy 25 do “Czy papieża wybiera Duch Święty?”

 1. Jan said

  W miarę postępu w chaosie i desakralizacji świata chrześcijańskiego przybywa różnych „duchów”. Najbardziej znany i pracowity to duch SVII. Inny duch niemalże wybrał kardynała Roncaliego w 1954 r na papieża. Przeszkodził temu sam Nasz Pan Jezus Chrystus, oznajmiając Słudze Bożemu Piusowi XII podczas prywatnego objawienia, że darowuje mu jeszcze 4 lata życia i posługi. Biedny niedoszły JXIII, musiał poczekać zatem cztery lata na wybór.
  Wielodniowe „konsultacje” kardynałów elektorów, poprzedzające konklawe AD 2013 na pewno nie dają większych szans na działanie Ducha Świętego, chciałbym bardzo się mylić

 2. Psiemislavius said

  Re 1:
  Roncalii został mianowany kardynałem przez jakiegoś francuskiego masona. Jest nawet zdjęcie pokazujące ten fakt. Ponoć prawowicie wybranym Papieżem został kard. Siri.

 3. Jan said

  Ad.2
  Zgoda wspomniałem tylko jego czteroletni zawód, gdy nie udało się usłużnym lekarzom zastrzykami uśmiercić Piusa XII. A był taki pewny objęcia tronu papieskiego.Są opinie że na przeszkodzie ponadto jeszcze stał wybór kardynała J.Siriego, jeżeli tak rzeczywiście było, to udało się usunąć szybko tą „przeszkodę”. Siri musiał szybko zrezygnować. A świadkom wyboru tłumaczono biały dym pomyłką

 4. plasibo said

  Co raz bardziej ten ” Duch Świety” to znienawidzony przeze mnie Żyd, który włada chyba całym światem. Wiecej nie moge pisac bo zbiera mi sie na wymioty za każdym razem kiedy wypowiem albo napisze słowo Żyd……

 5. Jacek said

  Jesli kardynallowie nawiedzeni Duchem Swietym wybrali dwukrotnie w roku 1958 i 1963 papiezem kard. Siri, a ten nie przyjał tego zastraszony przez zydomasonow to zadziałał duch lucyfera ktory wybral Jana XXIII i Pawła VI.
  Gdyby kard. Siri naprawde wierzył w to, ze Bog go wybrał na papieza, to nie wystraszył by sie masonskich grozb iz wymorduja mu rodzine. Miał by wiare, ze Bog mu pomoze aby do tego nie doszlo.
  Niestety kard. Siri nie mial wystarczajao mocnej wiary w moc Boga i ulakł sie szatana.
  To samo Benedykt XVI ulakł sie szatna, z ktorym robił kompromisy przez wiele lat i zrezygnował.
  Czy to nie jest dowod na to ze Rzym stracil wiare? A apostazja idzie od gory.
  Kadr. Siri mogl jako papiez ujawnic tresc Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej i konsekrowac Rosje.
  Dzisiaj swiat wygladalby zupelnie inaczej, a bledy Rosji czyli zydo-komunizm i jego odmiany nie rozpowszechnily by sie na swiat
  Czy potepienie wieczne w ogniach piekielnych dusz milionow katolikow zwiedzionych herezjami soborowymi bylo warte zycia kilku osob z rodziny kard. Siri? Ja nie wierze aby masoneria spelnila te grozby. Szybcie by otruli papieza.

 6. Centuria said

  Siri ponoc zostal wybrany co najmniej dwa razy. Innym razem Duch Swiety wcisnal na tron Piotrowy homoseksualiste i sympatyka komuchow znanego jako Pawel VI.

 7. Sfaw said

  Kiedys w zamierzchlych czasach moze wybieral Papiezy duch, ale obecnie w ulepszonym, postepowym i wskros nowoczesnym Watykanie, po SWII, na pewno juz nie.
  Wojtyla dziekowal Brzezinskeimu: „wyscie mnie wybrali” i chyba nie mial na mysli Przenajswietszej Trojcy.

 8. Griszka said

  @6 Centuria
  Innym razem Duch Swiety…”

  Pan jeszcze raz sobie przeczyta ten artykuł albo poszuka w prawie kanonicznym, bo po co rozpowszechniać nieprawdę.

 9. Jacek said

  re: 6
  Kardynałowie słuchajac glosu Ducha swietego wybrali papiezem kard. Siri, a gdy ten zrezygnował nie słuchali juz glosu Ducha Sw., a głosu zydomasonerii w osobie niektorych kardynałow.
  Moze nie było wsrod nich nikogo odwaznego kto by sie przeciwstawił zydomasonerii.
  Tak, ze Duch sie z wyborem papiezy Jana XXIII, Pawła VI i JPII nie ma nic wspolnego.
  Kardynałowie sa głusi na głos Ducha swietego.
  Duch sw przemawia tylko przez kardynałow ktorzy sa prawdziwymi sługami Jezusa Chrystusa, ktorzy sa w stanie łaski uswiecajacej.
  To jaki papiez zostaje wybrany swiadczy tylko o kardynalach ktorzy go wybrali. Sa wsrod nich słudzy szatana.

  re:7
  Zalosna postac ten kremowkowy Lolek. Wiedział ze zostal papiezem dzieki ukladom zydomasonskim, ze Duch sw. nie miał z tym nic wspolnego. On w Ducha sw nie wierzyl, on wierzyl w moc zydomasonerii.
  Pytanie jest jakiego ducha wzywal w Warszawie w roku 1979 aby zstapil na Polske i odnowil jej oblicze?
  Patrzac dzisiaj na Polske nie mamy watpilwosci, ze to nie byl Duch Swiety. Byl to duch zydomasonerii czyli Lucyfera. Dzisiaj Polska jest w rekach ludzi z synagogi szatana.
  Tragedia jest ze Polacy stawiaja mu pomniki.

 10. Centuria said

  Re 9: Siri zrezygnowal, bo zostal zastraszony. Nawet wspomnial o tym w jakims wywiadzie. O tutaj to jest:

  Jest to bardzo ciekawy cykl.

 11. Centuria said

  Re 8: Nie umie Pan odczytac ironii?

 12. Jan said

  Ostatnim Ojcem Świętym wybranym za sprawą Ducha Świętego musiał być Pius XII. Wiele to potwierdza. Min. czterokrotne doświadczenie widoku „Cudu Fatimskiego” przed i po ogłoszeniu dogmatu O Wniebowzięciu z Duszą i Ciałem NPM. Również odmowa zwołania soboru.

 13. Griszka said

  @11 Centuria
  Nie umiem odczytywać cudzych myśli. I po co sobie Pan ironizuje z Ducha Świętego ?

 14. ad 2 Psiemislavius

  zdjęcie jest opublikowane w książce
  Leone Algisi „Jan XXIII”
  Społeczny Instytut Wydawniczy „Znak”, Biblioteka „Więzi” 1964
  (po stronie 160 jest to 4 zdjęcie)
  Zdjęcie ukazuje klęczącego nuncjusza Roncalli przed osobą świecką.
  Pod zdjęciem widnieje tekst :
  ” W dniu 15.I.1953 r. Nuncjusz Roncalli otrzymuje biret kardynalski z rąk
  prezydenta Republiki Francuskiej Vincent Auriola.”

  Wiadomości w tej książce są baaaardzo ciekawe.

  Pozdrawiam
  Z Panem Bogiem

 15. Nobody said

  http://www.liveauctioneers.com/item/651114

 16. ludek said

  Ciekawe czy ” Duch Święty” (nie obrażając wymienionego) był też przy wyborze papieżycy?

 17. Tusia said

  Posłowie( fragment Tryptyku Rzymskiego JP II)

  I tu właśnie u stóp tej przedziwnej sykstyńskiej polichromii
  zbierają się kardynałowie —
  wspólnota odpowiedzialna za dziedzictwo kluczy Królestwa.
  Przychodzi właśnie tu.
  I Michał Anioł znów ogarnia ich widzeniem.
  «W Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy»…

  Kim jest On?
  Oto dłoń stwarzająca Wszechmogącego Starca skierowana
  w stronę Adama…
  Na początku Bóg stworzył…
  On wszystko widzący…

  Sykstyńska polichromia przemówi wówczas Słowem Pana:
  Tu es Petrus — usłyszał Szymon syn Jony.
  «Tobie dam klucze Królestwa».
  Ludzie, którym troskę o dziedzictwo kluczy powierzono,
  zbierają się tutaj, pozwalają się ogarnąć sykstyńskiej
  polichromii,
  wizji, którą Michał Anioł pozostawił —
  Tak było w sierpniu, a potem w październiku pamiętnego
  roku dwóch konklawe,
  i tak będzie znów, gdy zajdzie potrzeba,
  po mojej śmierci.
  Trzeba, by przemawiała do nich wizja Michała Anioła.
  «Con-clave»: wspólna troska o dziedzictwo kluczy,
  kluczy Królestwa.
  Oto widzą siebie pomiędzy Początkiem i Kresem,
  pomiędzy Dniem Stworzenia i Dniem Sądu…
  Postanowiono człowiekowi raz umrzeć, a potem Sąd!

  Ostateczna przejrzystość i światło.
  Przejrzystość dziejów —
  Przejrzystość sumień —
  Potrzeba, aby w czasie konklawe Michał Anioł uświadomił ludziom —
  Nie zapominajcie: Omnia nuda et aperta sunt ante oculos Eius.
  Ty, który wszystko przenikasz — wskaż!
  On wskaże…

 18. Jacek said

  re:15
  Jan XXIII
  „Decyzje watykańskie są często pełne pozornych zagadek i wkrótce po tym Sekretarz Stanu papieża Piusa XII, Monsignore Giuseppe Montini, zawiadamia swego przyjaciela biskupa Roncalli (przyjaciela jeszcze z czasów wspólnych lekcji u… biskupa Radini) o nominacji kardynalskiej………

  Przyjęcie insygniów kardynalskich miało nastąpić w Rzymie, ale interwencja ówczesnego Prezydenta Francji Vincent Auriol, który powołując się na stare prawo francuskich królów pragnął zbić kapitał polityczny na takim publicznym akcie, doprowadziła do żenującej uroczystości w Pałacu Elizejskim: oto 12 stycznia 1953 roku biskup Roncalli klęczy przed socjalistą i ateistą V. Auriol, z którego rąk otrzymuje biret kardynalski.
  Po tym gorszącym dla wielu akcie, 71-letni kardynał Roncalli udaje się praktycznie na emeryturę jako patriarcha Wenecji. Nie na długo: we wrześniu 1958 roku zostaje wybrany Papieżem.[…]”
  http://www.bibula.com/?p=9267

 19. Psiemislavius said

  Re 14:
  Te zdjęcie jest również pod tym adresem:

 20. marost said

  Czy papieża wybiera Duch Święty?

  Przeczytalem tytul, bez zapoznania sie z trescia artykulu i komentarzy (przeczytam je pozniej), napisze tak jak ja to uwazam:
  Oczywiscie, ze nie Duch Swiety wybiera papieza ale rzeczywistego Namiestnika Chrystusa na ziemi biskupi powinni wybierac w Duchu Swietym. No bo w jakim innym duchu mozna dokonywac rzeczy swietych? – w duchu pokoju?, w duchu wzajemnego zrozumienia? w duchu….Wielkiego Archiotekta????

 21. Psiemislavius said

  Po wybraniu Roncalliego na Papieża, ten natychmiast uwolnił wszystkich heretyków i pozwalał im rozszerzać błędy.
  Do najgroźniejszych osobników, którzy dominowali na soborze należą:
  – Ives Congar
  – Edward Schillebeckx
  – Karl Rahner
  – Hans Kung
  – Hans Urs von Balthasar
  – Walter Kasper
  – Teilhard de Chardin (nie dożył soboru, „zrehabilitowany” pośmiertnie)
  – kard. Bugnini – twórca i promotor Novus Ordo Missae
  – kard. Bea – promotor ekumenizmu, zwanego ekumeniactwem
  – Karol Wojtyła (Jan Paweł II) (promotor szerokiego udziału świeckich w Kościele Katolickim)
  – Józef Ratzinger (Benedykt XVI) (przeżył metamorfozę i nie głosi już herezji, które wyznawał, będąc młodym teologiem, a postulował dawniej zniesienie celibatu)

  Po przeciwnej stronie barykady, czyli obrońcy Wiary i Prawdy Katolickiej należeli:
  – kard. Bacci – współtwórca notki krytycznej o NOMIe
  – kard. Ottaviani – współtwórca notki krytycznej o NOMIe, podczas jego przemówienia wyłączono mu mikrofon
  – abp. de Castro Mayer (walczył z modernizmem w Ameryce Południowej)
  – abp. Marcel Levebvre (założyciel i pierwszy przełożony FSSPX, walczył z modernizmem w Europie)

 22. Janek said

  Szkoda że posoborowa pseudo hierarchia , a z nią większość Katolików „zapomniała „o wielkiej encyklice Ojca św.Piusa X Pascendi Dominici gregis będącej biczem Bożym przeciwko nim samym .A co do Boga Ducha Świętego to z Nim trzeba współpracować i być Mu posłusznym we wszystkim,żeby iść drogą Prawdy !Pan Bóg nikogo nie gwałci i nie ciągnie go za ucho ,aby wypełniał Jego wolę.Nieomylność papieska zasadza się na świadomej ,dobrowolnej współpracy każdego kolejnego prawowicie wybranego następcy św.Piotra, z samym Bogiem i na bezwzględnej wierności niezmiennemu nauczaniu Kościoła.Jeśli tego nie ma, to mamy do czynienia z uzurpatorami ,którzy wykorzystują ten Święty Urząd do innych celów niż chce Pan Bóg!I co wtedy powstaje?A widać co …

 23. PiotrZW said

  Ale herezje tu uprawiacie. To oczywiste, że papieża wybiera Duch Święty. Jakże inaczej mielibyśmy mu być winni posłuszeństwo? Co? Stwierdzimy, że coś nie bardzo jest jak na papieża i… zdetronizujemy go? Wybierzemy innego?
  Czasami rzeczywiście otrzymujemy papieża albo biskupa, stanowiącego dopust Boży, ale zawsze – zwłaszcza przed SVII – uznawano, że namaścił go Duch Święty. Czasami tacy są potrzebni dla naszego uświęcenia.
  Swoją drogą, jak to możliwe, że przed SVII na stolicy apostolskiej zasiadała taka masa szkaradnych postaci? Rozpustników, skrytobójców, nepotów….

 24. Marucha said

  Re 23:
  Owszem, wielu papieży było niegodnych.
  Ale żaden z nich nie nauczał ZŁEJ wiary, nie przekręcał, nie zmieniał i nie unieważniał jej kanonów.
  Żaden nie psuł liturgii i nie pozwalał na jej psucie.

 25. Jan said

  Ad.24 Pozwalam sobie dodać do Pana wypowiedzi.

  Żaden nie szukał nowych zródeł wiary w : synagogach, meczetach, zborach luterańskich, u szamanów vodo, u buddystów, u masonów itp itd.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: