Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  kontra o Wolne tematy (68 – …
  semperparatus o Wolne tematy (68 – …
  Katolik przedsoborow… o Wolne tematy (68 – …
  szwaby płacić ! o Kaczyński nie jest żadnym…
  Anucha o Na trupie Polski wejdziemy do…
  OutsiderR o Wolne tematy (68 – …
  Peryskop o AfD dostała wiatru w żagl…
  Ale dlaczego? o Na trupie Polski wejdziemy do…
  Peryskop o Iwan Iljin jako wyznacznik now…
  lewarek.pl o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Lily o AfD dostała wiatru w żagl…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Marucha o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Polska wśród najbardziej zglobalizowanych gospodarek

Posted by Marucha w dniu 2013-03-13 (Środa)

Polska zajęła 27. miejsce w rankingu najbardziej zglobalizowanych gospodarek na świecie, wyprzedzając m.in.: Włochy, Koreę Południową oraz Japonię – wynika z opublikowanego w czwartek raportu firmy doradczej Ernst&Young. Pierwsze miejsce zajął Hongkong.

W rankingu uszeregowano 60 największych pod względem PKB gospodarek świata, uwzględniając wskazania opracowanego przez Ernst&Young Indeksu Globalizacji. Mierzy on powiązania tych gospodarek z innymi państwami, biorąc pod uwagę takie kryteria jak otwartość na handel, przepływ kapitału, mobilność siły roboczej, wymianę technologii i wiedzy oraz integrację kulturową. Badanie przygotowano na podstawie rozmów z 750 menedżerami globalnych firm.

To czwarta edycja raportu – pierwsza miała miejsce w roku 2009. Poprzednio Polska zajęła również 27. miejsce, natomiast dwa lata temu była na 25. pozycji.

Ernst&Young, powołując się na wnioski z raportu poinformował, że globalizacja na świecie nadal postępuje – mimo niskiego tempa wzrostu PKB odnotowanego w 2012 roku i niepewnych perspektyw ekonomicznych.

http://aktyw14.net/

Komentarzy 6 do “Polska wśród najbardziej zglobalizowanych gospodarek”

 1. Najbardziej zglobalizowaną gospodarkę mieliśmy rzecz jasna po wprowadzeniu planu S… Balcerowicza. Była tak zglobalizowana, że wyprowadzono z Polski 100 miliardów, a wkrótce potem zniknęły 3 miliony małych polskich rodzinnych przedsiębiorstw. Jak mniemam, nie uwzględniono w tym rankingu, że „przepływ kapitału” oznacza nieodprowadzanie przez np. Biedronkę podatków w Polsce i monopol zagranicznych banków? A może i uwzględniono… W takim razie żal mi tych, którzy zajęli wyższe miejsca.

  Pozdrawiam

 2. JO said

  Podatki nieodprowadzone Biedronki a gdzie innych jak TESCO????

  Kazdy sklep Tesco, Biedronka etc, etc, to Kryminal a Polacy tego nie widz i NIC NIE ROBIA. Zreszta nie tylko Polacy…

 3. @JO
  Napisałem „na przykład”, gdyż jest oczywistym fakt, iż żaden Lidl, Tesco, Biedronka, OBI i Wan Kenobi nie odprowadzają w Polsce podatków, a wręcz przeciwnie: swoją masówką wykańczają polskich sklepikarzy. Niestety, lecz w ze względu na wysokie koszta pracy i sztucznie zawyżane ceny, Polakom ciężko wspierać w walce „swoich”, gdyż ledwo im starcza do pierwszego i nie mogą sobie pozwalać na kupowanie produktów droższych, które i swoją jakość na przestrzeni lat zatraciły.
  Narodowa gospodarka, albo nic innego. Według mnie podatek dochodowy od działalności gospodarczej powinien pozostać, ale dla firm dużych i zagranicznych: mogliby też płacić obrotowy. Wszystkie małe polskie przedsiębiorstwa i te średniej wielkości byłyby zwolnione z góry z płacenia podatków np. przy wprowadzaniu obrotowego, albo powinny otrzymać stosowne ulgi.

  Pozdrawiam

 4. Zerohero said

  „wyprzedzając m.in.: Włochy, Koreę Południową oraz Japonię ”

  Korea Południowa i Japonia mają multum fabryk za granicą. Japonia teraz nawet wiecej zarabia z inwestycjach zagranicznych niż z bezpośredniego eksportu. Nie wiem jak Włochy, ale np. Fiat kupił Chryslera.

  A gdzie przy tym jest Polska?

  To taka subtelna różnica jak między bywalcem salonów, a tanią prostytutką obsługującą 20 klientów dziennie. I ten ma kontakty i ta ma kontakty.

  Świetne porównanie! – admin

 5. Maniowion z Chicago said

  Ostatnio chwalil mnie sie nasz ksiadz niemiec ” Niemcy przechodza renesans przemyslu stoczniowego i samochodowego a ja mu na to , to prawda ale zanim tak sie stalo zniszczyliscie najwieksza konkurencje – Polske ten zamilkl i nie podal mi reki
  gdy odchodzielem

 6. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: