Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Krystian Kamiński: „Zimnowojen…
  Dario61 o „Fantazja polityczna”: MSZ Ros…
  Pejot o AfD dostała wiatru w żagl…
  bryś o „Fantazja polityczna”: MSZ Ros…
  Maverick o Sława i chwała
  Peryskop o Wolne tematy (68 – …
  Zbyszko o Kard. Stanisław Hozjusz: Pismo…
  Wywrotowiec o Na trupie Polski wejdziemy do…
  Mietek o Na trupie Polski wejdziemy do…
  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Wywrotowiec o AfD dostała wiatru w żagl…
  Vis o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  kolejarz o Krystian Kamiński: „Zimnowojen…
  Włodek o W 1982 roku USA dokonały sabot…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Zasady postępowania z wrogami Jana Pawła II

Posted by Marucha w dniu 2013-03-13 (Środa)

Jednemu z gości gajówki zawdzięczamy poniższy katechizm, który godny jest wrzuty na główną stronę.
Uzupełniony przez autora 13.3.2013 18.58 i 17.10.2013 10.50- admin.

(…)

Jako zwolennicy Jana Pawła II musimy zewrzeć szeregi oraz bezwzględnie przestrzegać pewnych zasad dyskusji.

A. Nigdy nie uznawać żadnych dowodów – zdjęć, nagrań, filmów, artykułów w prasie, książek, stron na Internecie itd. To wszystko są fałszerstwa albo nadinterpretacje. Należy iść w zaparte, wyszukiwać najdrobniejsze błędy (choćby literówki) i poprzez nie dyskredytować oponentów. Można też wyśmiewać ich nazwiska lub pseudonimy.

B. Nie odpowiadać na pytania, lecz powtarzać w kółko to, co chcemy powiedzieć, a co może nie mieć żadnego związku z tematem. Nie chodzi przecież o dociekanie prawdy, lecz właśnie o zamulenie dyskusji, skręcenie jej na inne tory i kompletne wyczerpanie oponentów naszym sposobem dyskutowania, z którym nie potrafią się pogodzić ani go zrozumieć.

C. Pamiętajmy, że zasada redukcji do absurdu jest potężną bronią. Każdą krytykę Jana Pawła II można, poprzez ww redukcję sprowadzić np. do
– ataku na Kościół Powszechny, Jezusa Chrystusa, Matkę Przenajświętszą itp.
– ataku na polskość i Polskę
– chorobliwego ego oponenta, który chce kosztem Jana Pawła II zaistnieć w sieci.

D. Również niezła jest Zasada Świętego Oburzenia. Jej wielką zaletą jest całkowita zbędność jakichkolwiek argumentów.

E. Unikaj jakichkolwiek odwołań do Magisterium Kościoła, bulli papieskich, wypowiedzi Doktorów Kościoła – a dla pewności również i Katechizmu. Kieruj rozmowę wyłącznie na treści wybranych postępowych publikacji oraz powołuj się na dokumenty II Soboru Watykańskiego oraz nieomylność papieską. Chętnie cytuj pseudoobjawienia i teologów potępianych przez Piusa XII i jego poprzedników.

F. W razie gdy twój oponent powołuje się na Magisterium Kościoła, bulle papieskie itd. stwierdź, iż nie ma on kompetencji do ich interpretacji, a zwłaszcza do orzekania, co jest herezją, a co nie jest. Nawet gdy cytuje on dosłownie wypowiedzi poprzednich papieży, nie dodając ani słowa od siebie, udawaj, że nie słyszysz  i powtarzaj w kółko o niekompetencji – aż zrezygnuje z dyskusji. Jemu jest trudniej, bo usiłuje argumentować. Ty nie musisz.

G. Przypominaj, że II Sobór Watykański unowocześnił i naprawił błądzący przez 2000 lat Kościół oraz zmienił wiele przestarzałych dogmatów, powoływanie się na które dowodzi zacofania i – bardzo ważne – braku miłości. Argument o miłości jest bardzo cenny, gdyż nosi charakter uniwersalnego młotka, którym możesz przy każdej okazji bezkarnie walić oponenta po głowie.

H. Dobrym chwytem jest zarzucenie oponentowi nienawiści i przeciwstawienie go postaci Chrystusa.  Tak samo, jak w przypadku zarzutu o braku miłości, nie ma przed nim efektywnej obrony.

I. Zawsze warto pokusić się o odpowiednią interpretację słów papieża, czyli wyjaśnienie, co chciał naprawdę powiedzieć, choć nie powiedział, albo powiedział coś wręcz przeciwnego.

J. Jeśli wszystko inne zawiedzie, należy twierdzić, iż przez cały czas swego pontyfikatu Jan Paweł II nie wiedział, co robi, gdzie jest, co mówi, z kim się zadaje, jaką książkę całuje, kto i co mu maluje na czole, kto i dlaczego go okadza, po co półnagie kobiety oddają chwałę swym bożkom w jego obecności itd.
Winę można zwalić na jego złowrogie otoczenie, izolujące go totalnie od świata, oraz na choroby, jakie go trapiły.

Inż. Jan Bawół

Komentarzy 170 do “Zasady postępowania z wrogami Jana Pawła II”

 1. olagordon said

  Prawda o tym co naprawdę się stało w Kościele Katolickim po II Soborze

  […]

  Wpis pani Oli ukaże się jutro na stronie głównej. Po raz kolejny dziękujemy! – admin

 2. Za http://stopsyjonizmowi.wordpress.com said

  JEST TO KOLEJNY HIT ŻYDOWSKIEGO PONTYFIKATU JP II NA WATYKANIE, PODOBNY DO TEGO TUTAJ, PONIŻEJ:

  Orędzie Jana Pawła II na upamiętnienie 100-lecia rocznicy Synagogi żydowskiej.

  Posted by Marucha w dniu 2013-02-28 (czwartek)

  Jan Paweł II, Orędzie do Naczelnego Rabina Rzymu,z 23 maja 2004 r.:

  Do najwybitniejszego dr Riccardo Di Segni, Naczelnego Rabina Rzymu.
  Shalom!

  Z wielką RADOŚCIĄ łączę się ze wspólnotą żydowską w Rzymie, która obchodzi stulecie [100 rocznicę] Wielkiej Synagogi w Rzymie, symbolem i przypomnieniem tysiącletniej obecności w tym mieście ludu Przymierza z Synaju.

  Przez ponad 2000 lat Twoja społeczność była integralną częścią życia w tym mieście, może też POCHWALIĆ SIĘ najbardziej starożytną społecznością żydowską w Europie Zachodniej i odegraniem WAŻNEJ ROLI roli w SZERZENIU JUDAIZMU na tym kontynencie.

  Dzisiejsze wspomnienie zatem nabiera SZCZEGÓLNEGO znaczenia …

  Ponieważ nie jestem w stanie uczestniczyć osobiście, poprosiłem mojego wikariusza generalnego Camillo Ruiniego, do reprezentowania mnie, towarzyszy mu kardynał Walter Kasper, przewodniczący Komisji Stolicy Apostolskiej ds. stosunków z Żydami.
  Formalnie wyrażam MOJE PRAGNIENIE, abym był z wami w tym dniu.

  Oferując Ci moje pełne szacunku pozdrowienia, wybitny Dr Riccardo Di Segni,
  kieruję moje serdeczne myśli do wszystkich członków Wspólnoty, ich prezydenta, pana Leone Elio Pasermana, oraz do wszystkich, którzy zebrali się, by raz jeszcze dać świadectwo ZNACZENIU i ŻYWOTNOŚCI religijnego dziedzictwa, które jest obchodzone w każdą sobotę w Wielkiej Synagodze w Rzymie …

  Dzisiaj kierujemy żarliwe modlitwy do Przedwiecznego, do Boga SHALOM, tak że wrogość i nienawiść nie mogą mieć mocy nad tymi ,którzy zwracają się do NASZEGO OJCA Abrahama – ojca Żydów, muzułmanów i chrześcijan… [Herezja. – admin]

  Nasze dzisiejsze spotkanie jest, jak to było, w ramach przygotowań do waszych bezpośrednich uroczystości Shavu’ot i naszej Pięćdziesiątnicy, które głoszą pełnię naszych odpowiednich uroczystości paschalnych. Niech te święta sprawią , abyśmy się łączyli modląc się paschalnym Hallel Dawida.

  Dzisiejsza uroczystość, w której radość my WSZYSCY się OCHOCZO WŁĄCZAMY , wspomina pierwsze stulecie tej majestatycznej Synagogi .

  Stoi ona nad brzegiem Tybru, świadcząc harmonią swych architektonicznych kształtów, o wierze i CHWALE WSZECHMOCNEGO. .

  Wspólnota chrześcijańska w Rzymie, przez Następcę Piotra, łączy się z WAMI dziękując Panu za tę SZCZĘŚLIWĄ OKAZJĘ ,[100 rocznica synagogi!].

  Jak powiedziałem podczas wspomnianej wizyty, pozdrawiamy was jako naszych “umiłowanych braci” w wierze Abrahama, naszego Patriarchy .

  WY NADAL JESTEŚCIE, (kontynuujecie być), pierworodnym ludem Przymierza ,
  (Liturgia Wielkiego Piątku, modlitwa powszechna, do Narodu żydowskiego) …

  [Te przyjazne stosunki] sprawiają, że jesteśmy zjednoczeni w upamiętnieniu ofiar Shoah ,zwłaszcza tych, którzy byli wyrwani od swoich rodzin i od swojej ukochanej gminy żydowskiej w Rzymie w październiku 1943 r. i internowani w Auschwitz .

  Niech pamięć ich będzie błogosławiona i skłoni nas do pracy jako bracia i siostry …

  Kościół nie wahał się wyrazić głębokiego smutku z powodu “upadku swoich synów i córek, w każdym wieku”, i jako akt skruchy, poprosił O PRZEBACZENIE ZA ICH ODPOWIEDZIALNOŚĆ , w jakikolwiek sposób związaną z plagą anty-judaizmu i anty-semityzmu…

  Osservatore Romano ,czerwiec 2, 2004, strona 7.

 3. Re: artykul

  Tak wlasnie (w skrocie) objawia sie talmud rowniez w j.polskim…czyli kontynuacja budowy „domku z kart” w oparciu o syjonistyczna doktryne falszu i obludy…
  Czyz Pan Jezus Chrystus nie powiedzial: „Waszym ojcem diabel jest…”…
  Czy jest tak trudno isc sladami Naszego Krola Jezusa Chrystusa?
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Czekam na wpis p.Oli. Cos dla mnie :)))

 4. Marucha said

  Re 2:
  Panie Jaśku, iść śladami Chrystusa jest trudno.
  Ale trzeba, choćby na skrwawionych nogach, starać się za Nim podążać.

 5. Griszka said

  Jeszcze nalezy dodac:
  Nie przywoluj w rozmowie z tradycyjnym katolikiem zadnych dokumentow Magisterium, odsylaj ludzi do prywatnych publikacji albo do dokumentow II Soboru Watykanskiego. Jesli juz druga strona zacznie cytowac kanony dogmatyczne nalezy jej odpowiedziec formulka „nie mozesz jako swiecki oglaszac co nosi znamiona herezji a co nie”. Nawet jesli oponent wspomni, ze to nie sa jego slowa a poprzednich papiezy, nalezy powtarzac to zdanie do skutku. Najwazniejsze zebys mial ostatnie zdanie w dyskusji.

  Oczywiście można też wspomnieć, że stare, średniowieczne przepisy już nas nie obowiązują, bo w Kościele, pod wpływem genialnego II Soboru Watykańskiego, nastąpił nieuchronny postęp. – admin

 6. Tusia said

  ad 3.Te wskazania Pana Maruchy brzmią prawie jak bł.Matki Teresy.

 7. olagordon said

  strach to publikowac ale zachęcam, bo mam tego b dosyć
  Na stronie http://www.mostholyfamilymonastery.com/ jest 16 min video
  ‚The Antichrist and the False Prophet’ wykazujące, że JP2 był antychrystem
  a B 16 fałszywym prorokiem.
  Przeczytaj http://www.nonpossumus.pl/ps/Ap/13.php
  w. 3-10 to jp2 – 13.5.1981
  w. 11 pojawienie się b16
  w. 12 b16 popiera jp2 i kontynuuje jego ‚dzielo’
  w. 14 b16 wystawial wielkie monitory na placu sw. piotra by bestia przemawiala
  i by ja ozywic
  nie czytamy, niestety, NT, a tam wszystko jest

 8. Marucha said

  Re 5:
  W czym tkwi podobieństwo?

 9. Marucha said

  Re 6:
  Wideo, które zalinkowała p.Ola:

 10. Zerohero said

  To jest przypadek szczególny typowej obrony wylansowanego autorytetu. Proponuję porównać np. z obroną Piłsudskiego.

 11. Marucha said

  Re 9:
  Podobieństwa są uderzające.
  A istnieją jeszcze zagorzali obrońcy Wałęsy a nawet, co niewiarygodne, Drogiego Władyslawa.

 12. Tusia said

  ad.7 I. W rozumieniu i interpretowaniu Ewangelii.

  II.Wirtualna Polska .plPrasa: raport kardynałów-„detektywów” nakłonił papieża do ustąpienia
  Ostatecznym impulsem, który nakłonił Benedykta XVI do ustąpienia, był raport trzech kardynałów z Watykanu, powołanych przez papieża do przeprowadzenia prywatnego dochodzenia w sprawie wycieku tajnych dokumentów – twierdzi włoski tygodnik „Panorama”.

  Magazyn stawia tezę, że Benedykt XVI postanowił abdykować 17 grudnia zeszłego roku, czyli w dniu, gdy otrzymał drugą, ostatnią część poufnego raportu, opisującego skalę intryg i konfliktów wśród hierarchii za Spiżową Bramą. Jego treść – pisze „Panorama” – była dla papieża porażająca. Z obszernego tomu relacji i zapisu przeprowadzonych rozmów wynikało jasno, że wśród dostojników istnieje silny front oporu wobec zmian i prowadzonych przez niego działań, przede wszystkim w celu zagwarantowania większej przejrzystości w Stolicy Apostolskiej.

  Elementem wewnętrznej walki w hierarchii był właśnie masowy wyciek dokumentów z papieskiego apartamentu, wyniesionych przez ówczesnego majordomusa Paolo Gabriele. Ujawnione w mediach listy i notatki obrazują spory i spiski, znajdują się tam nawet zarzuty korupcji w Państwie Watykańskim.

  To właśnie po lekturze raportu Benedykt XVI podjął definitywnie rozważaną od dłuższego czasu decyzję o ustąpieniu – tak rozwój wydarzeń rekonstruuje watykanista włoskiego tygodnika. Jego zdaniem papież był tak wstrząśnięty tym, co przeczytał, że po raz pierwszy znalazł siłę, by porozmawiać o tym ze swoim bratem księdzem Georgiem Ratzingerem, mieszkającym w Niemczech. Miał mu wyznać wtedy – twierdzi „Panorama” – że z raportu jawi się obraz Kurii Rzymskiej, jakiego nigdy sobie nie wyobrażał.

  Raport sporządzili kardynałowie, nazywani przez media „detektywami”: Słowak Jozef Tomko, Hiszpan Julian Herrzanz i Włoch Salvatore De Giorgi.
  III.Polecam przyjrzeć historii wAtykanu na blogu „W cieniu San Pietro”.

 13. Re: 3 Marucha.
  Dawno temu, zaczalem nasladowac dobrych ludzi, ktorzy tlumaczyli mi rzeczywisty obraz swiata (w tym przypadku Polski), bez zadnego „makijazu” i bez zadnych talmudycznych „bajerow”, a potem sprawdzalem w/g ich wskazan tony „niepoprawnych publikacji” (bylo to za czasow PRL-u), ktore doprowadzily mnie do Jednego Zrodla Prawdy, Ktory od tamtej pory stal sie dla mnie Droga, Prawda i Zyciem…No i zyje dzieki Niemu i stalem sie Jego najwierniejszym Sluga.
  Owszem, wiem ze jestem niedoskonaly, jestem grzesznikiem, jestem ulomnym, popelniam bledy,…ale ciagle sie ucze, ciagle podejmuje walke z samym soba i codzienie zapieram sie samego siebie…dziekujac Jemu, ze obdarowal mnie dosc szczodrze kilkoma talentami o ktorych wczesniej moglbym tylko marzyc.
  Jesli chodzi o sprawy ziemskie, to posiadam to wszystko co pragnalem i juz niczego nie potrzebuje. Czy moj Pan obdarowal mnie swoim Milosierdziem? Tak. On dokonal (jesli ktos mi jest w stanie uwierzyc) dwoch cudow. Jeden – to taki ze wciaz zyje, a drugi cud – to taki, ze moj syn cieszy sie bycia wolnym…
  Czy sa przez Boga dokonywane cuda? Jestem tego zywym dowodem. Czy ktos mi uwierzy? Dla mnie nie jest to az tak istotne, Przyszedlem na ten swiat sluzyc…no i sluze nie oczekujac od nikogo na tym swiecie zadnej zaplaty, bo wiem ze na „bilet do Nieba” trzeba sobie ciezko zapracowac…:)))
  ======================================
  Milego dnia zycze
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 14. JO said

  Ujete Zasady Byly stosowane przez Przedstwicieli Zwiazku Szalchty Polskiej na Forum Internetowym Pana Jerzego Ludzkiego, ktory promuje Katolickiej Masonerii Zwiazek wsrod przynaleznych do Zwiazku…

 15. Tusia said

  Ad.12 Korekta do III.Polecam przejrzeć historię Watykanu na blogu “W cieniu San Pietro”.

 16. Jan Bawół said

  Czy jeśli dodam do powyższych punktów jeszcze parę (pod wpływem lektury komentarzy), będzie możliwe zaktualizowanie artykułu?

 17. Stolnik said

  http://www.echochrystusakrola.net

  22 lipca, 2010
  Wasz Papież Benedykt XVI jest osaczony przez wrogów Moich i nie może wydać żadnych Moich zarządzeń, jak chce być jeszcze papieżem, ale on pokazuje swoimi czynami jak należy Mnie czcić. Jan Paweł II też był szykanowany przez mafię kościelną, która ma swoją specjalną nazwę. Dlatego tak trudno teraz wynieść na ołtarze kogokolwiek. Módlcie się o nawrócenie wrogów Moich, którzy są jak RAK, groźny i złośliwy, bo niszczy od środka MOJE CIAŁO – MOJE DZIEŁO. Rak – to jest choroba, która działa powoli, ale skutecznie. Każdy z was boi się na tę chorobę zachorować, to wyobraźcie sobie teraz ciało waszej wiary katolickiej. Ci, co niszczą kościół nie wierzą we Mnie i nie wierzą, że staną kiedyś przede Mną. Ja powiedziałem: posłuszeństwo obowiązuje duchownych, ale dałem wam wolną wolę i nie pozwólcie się zniewalać obrażającymi Mnie zarządzeniami niewiernych. Brońcie Eucharystii Świętej. Brońcie Mojej czci i godności Bożej, a Ojciec wasz wynagrodzi wam.

 18. Marucha said

  Re 16:
  W zasadzie artykułów nie modyfikujemy, ale w tym przypadku jestem gotów zrobić wyjątek.
  Mój adres internetowy Pan zna, jest na witrynie.

 19. JO said

  ad.13. Jezeli Pan napisal prawde, to szczerze gratuluje i ciesze sie z Pana Prawdziwego Szczescia jakim jest Zycie w Lasce Uswiecajacej.

 20. Griszka said

  @GM
  Ten kanal na youtubie nalezy do ojca Dimonda. Niech Pan zobaczy material o M. Vorisie (Voris decpetion)- tam sie autor materialow przedstawia.

 21. JO said

  ad.17. Dziekujemy Echowi Chrystusa Krola. Bedziemy sluchac NIE Echo a Chrystusa

 22. Marucha said

  Re 20:
  Aaaa… panowie Dimond… i wszystko jasne.

 23. Marucha said

  Re 17:
  Dlatego tak trudno teraz wynieść na ołtarze kogokolwiek.

  Nigdy w historii Kościoła nie było tak ŁATWO wynieść kogoś na ołtarze, jak obecnie. Sam JP2 beatyfikował/kanonizował więcej świętych, niż wszyscy inni papieże razem wzięci.
  Komu owo „Echo” chce wciskać ciemnotę?

 24. Kazek said

  JPII propagował to co wielu oświeconych wiedziało od dawna.
  Jest jeden Bóg/bóg , jedni o nim wiedzą więcej,drudzy mniej.

  Jedni oddają mu cześć w taki sposób a inni w siaki.
  Chodzi o to aby z tego powodu nie prowadzić wojen ani się nie sprzeczać.

  Bóg/bóg wszystkich kocha i każdy kto ma dobrą wolę do niego dotrze jedni prostą drogą drudzy zawiłą ale koniec będzie dobry dla wszystkich zainteresowanych a nawet niezainteresowanych bo i o nich Bóg/bóg pamięta.

  Nie ma co gadać o diabłach bo Bóg/bóg nie pozwoli skrzywdzić Człowieka , nawet jeżeli diabeł istnieje i robi krecią robotę to na końcu się nawróci i będzie ok.

  Ludzie nie zważając na dołki kopane przez różnych starych pierników muszą szukać tego co łączy aby wspólnie podążać ku celu jakim jest szczęście Człowieka.

  Na końcu drogi czeka Kosmiczny Chrystus ,któremu pozwolimy się zbawić.

  Tradycjonaliści Katoliccy są pełni nienawiści do innych dobrych ludzi , to pożałowania godne indywidua, które tylko przynoszą obciach.

  Kochajmy się

  O Boże… ale ja się z Panem nie chcę kochać! – admin

 25. Re: 19 JO
  Czyz jeszcze Pan nie wie, ze od 1993 roku piszac i publicznie publikujac nigdy nie napisalem nieprawdy?
  Nienawidze falszu, obludy, zlodziejstwa (lichwy), klamstwa, spekulacji i podwojnej „etyki” (moralnosci)…
  I nie pisze nic na czym sie nie znam, ale staram sie poznac….
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Przykro mi, ze nie podalem wiecej szczegolow w sprawie dwoch cudow, gdyz mam na uwadze ze „ktos” moglby wykorzystac w zupelnie innym „celu”…

 26. Griszka said

  A tych, ktorzy wciskaja ciemnote, ze to co ogloszono w Krk w sredniowieczu I w starozytnosci juz nie obowiazuje, czyli sprzedaja bajke o ewolucji dogmatow, mozna w niektorych wypadkach potraktowac najnowszym KKK, ktory ma status posoborowej koszernosci (w poprzednim wydaniu jakas malpa z brzytwa sporo powycinala, nawet gdy byly to fragmenty kanonow dogmatycznych). Tam jest sporo odnosnikow I cytatow z wielu dokumentow Soborow Powszechnych.

 27. JO said

  ad.25. Pamietam, ze jednak o cos sie sprzeczalismy i od tamtej pory mam do Pana dystans. Co prawda ja nie pamietam o co sie sprzeczalismy ale dystans pozostal 😦

  Czy nie byl to poglad na Ukraine? Nie pamietam. Tak czy inaczej, po takich wpisach jak dzis lody topnieja. Ludzie zmieniaja poglady…patrzac przez pryzmat PRAWDY i wowczas dochodzi do pelnej zgodny czego nam obu zycze.

 28. Jacek said

  re: 9
  W tym video jest ciekawa informacja o tym ze
  rzekome objawienia Matki Boskiej w Medjugorje zaczely sie w czerwcy 1981 roku, miesiac po zamach na JPII. Te dwa wydarzenia mialy uwiarygodnic JPII i jego falszywa nowa religie, W filmie nazywaja JPII Antychrystem. W wyniku zamachu JPII stal sie bohaterem Fatimy, a jednoczesnie pogrzebal przeslanie Matki Bozej w Fatimie. Medjugorje ma za zadanie odciagnac uwage od Fatimy.
  A tu jest inny ciekawy film o JPII:

 29. Re: 27 JO
  Owszem, mozna miec (posiadac) odmienne opinie, odmienne zdanie, ale w dalszym ciagu pozostaje najwazniejszy fundament jakim jest Prawda do ktorej jedni dochodza wczesniej a drudzy pozniej, co wcale nie oznacza ze Prawda nie wyzwala z niewoli strachu przed soba i przed innymi.

  Pierwszy krok, to probowac nasladowac dobrych ludzi, zadawac im pytania (nawet bardzo niewygodne), starac sie zrozumiec zaleznosci w tym „zwariowanym swiecie”, w tym „wyscigu szczurow”. w relatywizmie moralnym…i starac sie odroznic zlo od dobra…i stanie sie to droga do Jednego Zrodla…z Czysta Woda…:)))

  Nie chce pamietac zlych rzeczy i nie wypominam ich, ani ich nie uzywam, ale zawsze mi wolno zadac pytanie, by miec pewnosc dokad zly lub dobry czlowiek zmierza lub chce zmierzac…majac na uwadze, ze kazdy ma niezbywalne prawo do naprawy wlasnych bledow i zadoscuczynienia poszkodowanym.
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 30. Griszka said

  Pan Kazek ironizuje. Widac to szczegolnie po sformulowaniu „Chrystus Kosmiczny”.

 31. Kazek said

  Panie Marucha w tym światku miłość jest obowiązkowa .
  Ale niewiele ona kosztuje wystarczy się miło uśmiechać i potakiwać.

 32. Janek said

  Coś mi się wydaje ,że to stado piekielnych drapieżników plądrujących nasz Kościół Święty niedługo przekroczy punkt krytyczny po,którym będzie odpowiedz Właściciela Kościoła!Dzięki Bogu za coraz większą ilość katolików zrzucających diabelskie bielmo z oczu.

 33. Inkwizytor said

  Gnać heretyków dimondów z Gajówki Panie Marucha

 34. Psiemislavius said

  http://www.vatican.va/video/index.html <- tutaj można obserwować komin Kaplicy Sykstyńskiej. Obserwując go 30 minut temu zauważyłem, iż na tym kominie siedziała mewa, która zaatakowała niegdyś gołębicę, wypuszczoną przez Benedykta XVI. Czy to może być jakiś znak? Znak, że kolejny Papież będzie masonem kontynuatorem Jana Pawła II?

 35. Jan said

  Jako zwolennicy Jana Pawła II musimy zewrzeć szeregi oraz bezwzględnie przestrzegać pewnych zasad dyskusji.

  Niech Pan Jan Bawół wybaczy moje uzupełnienie o kolejny ustęp do treści;
  „Jako zwolennicy Jana Pawła II musimy zewrzeć szeregi oraz bezwzględnie przestrzegać pewnych zasad dyskusji.”

  F. Powalać wypowiedziami z pseudoobjawień albo z wytworów chorej wyobrażni od „wybranych” odbiorców przekazów. Najlepiej któregoś z kolei.

 36. Albo said

  Diamenty, brylanty, zlote melony……..to wszystko ten sam bazar i ci sami handlarze.

 37. Jan said

  Ad.24 Czy aby Pan Kazek nie zgłębiał geniuszu myśli jeziuity-masona Theiarda de Chardin.

 38. Radosław37 said

  …jest biały dym

 39. Dictum said

  Czekamy. Niech nas Bóg ma w swojej opiece!

 40. Psiemislavius said

  HABEMUS PAPAM SANCTE ROMANAE ECCLESIAE!

 41. Jacek said

  Przypuszczalem ze papieza wybiora 13-go.
  To znaczy ze jednak wybrali go czciciele Wielkiego Architekta a nie Duch Swiety.

 42. Nemo said

  Podobno Papieża wybrali.

 43. Nemo said

  Widzę,że się spóźniłem. 😦

 44. Psiemislavius said

  Czyżby kardynał Scola został wybrany?

 45. Tusia said

  ad.41A może to znak Fatimy?Temat: Czy życie Ojca Świętego – Jana Pawła II – zostało zapisane w liczbach???

  Czy życie Jana Pawła II zostało zapisane w liczbach, czy to tylko dziwny zbieg okoliczności? Ale nawet, jeśli to coś niezwykłego w tym jest!
  Wszystkie liczby związane blisko z papieżem układają się w liczbę 13.

  1. Jan Paweł II umarł o godzinie 21.37 – 2+1+3+7= 13.
  2. Dzień zamachu na Ojca Świętego był 13-tego (maja 1981 roku).
  3. Objawienia Fatimskie były zawsze 13-tego.
  4. Wiek papieża 85 lat (co prawda nie skończone, bo Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku i w dniu śmierci miał dokładnie 84 lata i 10 miesięcy, ale rocznikowo już 85) – 8+5= 13.
  5. Papież wstępując na tron Watykanu miał 58 lat – 5+8= 13.
  6. Także data śmierci 2.04.2005. – 2+0+4+2+0+0+5= 13.
  7. JAN PAWEŁ DRUGI – to także daje 13 liter.
  8. Papież umarł w 13-tym tygodniu roku.
  9. Ostatni wpis do testamentu datowany jest na 17.03.2000. – 1+7+0+3+2+0+0+0= 13.
  10. Papież przeżył 31 000 dni, 3 i 1 da się ułożyć w 13, a poza tym, to bardzo dziwne, że przez tak dokładną liczbę dni żył.
  11. Gdy przeczytamy rozdział 13, wers 13 Ewangelii św. Jana brzmi: „Mówicie do mnie „Nauczycielu i Panie”, i dobrze mówicie, bo jestem Nim”, czy nie brzmi to jakby znajomo? Są to słowa w stylu Jana Pawła II, które pasują do niego w 100%, nieprawdaż?
  12. Czas pontyfikatu Karola Wojtyły to 26 lat i 5 miesięcy – 2+6+5= 13.
  13. Papież był 265 papieżem w historii (2+6+5= 13).
  14. Kolejnymi przykładami „nie z tej ziemi”, lecz już nie związanymi z liczbą 13 jest to, że godzina śmierci, czyli 21.37= (21+37) = 58 – tyle lat miał Jan Paweł II, kiedy został papieżem Natomiast czytając godzinę od tyłu 73.12= (73+12) = 85, wychodzi nam wiek papieża, w którym nas opuścił.
  15. Pontyfikat Ojca Świętego trwał 9665 dni – 9+6+5+5=26, a także 26 lat.
  16. 13 w numerologii to liczba karmiczna, tak jak 26 (liczba lat pontyfikatu i wiek Karola Wojtyły, kiedy został księdzem).
  17.Pomiędzy dniem śmierci Siostry Łucji (13.02)a JP II jest 49 dni 4+9=13
  18. Godź katastrofy Tu154 8.41 suma 13 znak?
  13 – liczba karmiczna mówiąca, że odkupienie grzechów z przeszłości możliwe jest tylko dzięki mozolnej pracy, nad sobą nad życiem i światem. Natomiast 26- to także liczba karmiczna, niosąca odkupienie przez cierpienie i ból (a jak wiemy, przez ostatnie dni swojego życia Karol Wojtyła bardzo cierpiał).
  Czy stare jak świat przysłowie mówiące o tym, że liczba 13 jest pechowa jest zgodne z prawdą? Może to zbieg okoliczności, a może to Bóg po raz ostatni osobą Jana Pawła II daje nam znaki o czymś, co może nastąpić niedługo? Tego nie wiemy źródło:Ściąga .pl

 46. Jacek said

  Liczba 13 jest masonska i kabalistyczna.

 47. Kazek said

  AD 37 – zdemaskował mnie Pan Jan od razu.
  Ten wielki tełolog łączył czarne z białym , katolicyzm z komunizmem, stworzenie świata z darwinizmem.

  Jego uczniem jest np nasz prezydent co to był za a nawet przeciw albo też prof. Geremek który jak szedł po schodach to nie wiadomo było czy wchodzi czy schodzi.
  JPII jak coś mówił to tak, że każdy może tam znaleźć coś dla siebie.

 48. Tusia said

  ad.45 13 była pięczątką na objawienia w Fatimie. A teraz zachęcam do lektury – biały kruk http://superfon.myftp.org:9080/Ksi%C4%85%C5%BCki%20opublikowane%20do%20%C5%9Bci%C4%85gni%C4%99cia/Ksi%C4%85%C5%BCki%20r%C3%B3%C5%BCne/Labo%20%20Zamach%20na%20Papie%C5%BCa.txt

 49. Jan said

  Franciszek kardynal z Argentyny

 50. Jacek said

  Liczba 13 reprezentuje bunt przeciwko Bożemu autorytetowi i generalnie jest uznawany przez Masonów za liczbę Szatana.

 51. Psiemislavius said

  Kardynał Bergoglio.

 52. Jan said

  Ad.45 Pani Tusiu.
  Liczba 13 to liczba Antychrysta małpującego miejsce Pana Jezusa przy 12 Apostołach.
  13 dzień objawień fatimskich Naszej Pani NMP był jej ciosem w niego w masonerię.Nawet w hotelach luksusowych pokoje nr 13 zarezerwowne są dla wtajemniczonych a nie profanów.Nr 13 jest zawieszany od wewnątrz aby profani nie wiedzieli o jego istnieniu.Trzynastki JPII są wymowne.

 53. revers said

  cos te zasady zminia sie gdy jezuici maja papieza w KK

 54. Radosław37 said

  Papież Franciszek to konserwatysta? Nie znam tego kardynała

 55. Jacek said

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jorge_Bergoglio

 56. Pierwsze słowa papieża – „Dobry wieczór”! 🙂

  No niech ja skonam! 🙂

 57. Marucha said

  Re 56:
  Dobrze, że nie „SIE MA!”

 58. Marucha said

  Zakon jezuitów.
  Chyba najbardziej masoński zakon w Kościele.
  Kopalnia postępowych „teologów”.
  Nooo… jeszcze pożałujemy Jana Pawla II… coś mi się wydaje…

 59. Tusia said

  ad.46. Pomyliłeś z 33

 60. Psiemislavius said

  Czy mamy się szykować do delegalizacji Summorum Pontificum i ekskomuniki FSSPX?

 61. Tusia said

  Tak myślę Panie Gajowy.

 62. Donna said

  A czy znany jest wam ten tekst? http://itccs.org/2013/02/25/guilty/ Poproszę o komentarz.

  Bełkot niewart rzucenia okiem – admin

 63. Griszka said

  http://rorate-caeli.blogspot.com/2006_06_01_archive.html

  Co prawda nie ma zdjecia, ale na sama tresc tej notki piesci same sie zaciskaja.
  Bp Fellay juz wczesniej wspominal, ze nie chcial sie FSSPX kontaktowac. Predzej mi kaktus na rece wyrosnie niz dojda do jakiejkolwiek ugody z Watykanem w tej sytuacji. Moze to I dobrze, ale… Ten daleko posuniety ekumaniacki gest, o ktorym mowa w attykuke nie napawa optymizmem.

 64. Marucha said

  Możemy być przygotowani na najgorsze. I nie sądzę, że nas spotka pozytywne rozczarowanie.

 65. Griszka said

  Nie chcial sie ten kardynal z FSSPX kontaktowac” poprawka

 66. Jacek said

  re: 46
  Liczba 13, 33, 9, 11 to najważniejsze liczby Masonów.
  13 gwiazd uformowanych w tzw. gwiazdę Dawida.

 67. Psiemislavius said

  Z drugiej strony Benedykt XVI jako młody teolog wznosił o zniesienie celibatu, a jako Papież był bardziej katolicki. Tutaj Franciszek poprosił modlitwę W CISZY, a nie na głos we wrzaskach. Może też przeżyje metamorfozę i nie będzie tak źle? Mam mieszane uczucia. Czas pokaże.

 68. Jan said

  Usłyszałem kilka dni temu, że kościelne lobby amerykańskie i niemieckie mające największy wpływ na wybory ostatnich papieży,nalegało na przesunięcie terminu konklawe dla prowadzenia dalszych „konsultacji” . Spodziewać należy się wytypowania przez nie wybranego kandydat – Franciszka I..
  Na moje wyczucie będzie to zbliżony pontyfikat do pontyfikatu JXIII.

  Ad.58 pożałujemy jak mi się zdaje jeszcze bardziej Benedykta XVI.

  Módlmy się niech parton Kościoła Opiekun Świętej Rodziny wstawia się u Tronu Bożego, aby nowo wybrany papież Franciszek przynajmniej nie szkodził.

 69. Marucha said

  Re 63:
  Zajrzałem pod ten adres.
  Jeśli ktoś miał wątpliwości, jaki będzie nowy papież, to mu się rozwieją…

  Cardinal Bergoglio, Archbishop of Buenos Aires and, according to many reports, runner-up in the last conclave, kneels down and receives a… blessing from Protestant ministers (and from Raniero Cantalamessa…) in an ecumenical meeting in the Argentinian capital (June 19, 2006).

  Kardynał Bergoglio, arcybiskup Buenos Aires i, według niektórych doniesień, drugi poważny kandydat na papieża, klęcząc przyjmuje błogosławieństwo… od protestanckiego pastora (…) na ekumenicznym spotkaniu w stolicy Argentyny 19 czerwca 2006.

 70. Nemo said

  Ad.57

  „Dobrze, że nie “SIE MA!”

  Szkoda że nie sie ma-moje słowa do żony.

 71. Nemo said

  A na koniec „Do widzenia”. Bardzo po katolicku.

 72. Kar said

  re:69

  Nooo… jeszcze pożałujemy Jana Pawla II… coś mi się wydaje…doslownie

 73. Dictum said

  Św. Franciszek z Asyżu usłyszał polecenie Chrystusa ukrzyżowanego:

  „Franciszku, idź odbuduj mój Kościół, gdyż popada w ruinę!”

  Więc może patron nowego papieża poprowadzi go?

 74. Boydar said

  To wszystko wróżenie z fusów. I nic nie zmieni faktu, że kawa jest zjełczała, woda na nią silnie fluorowana, a kosmaty i brudny kelner wsypał do filiżanki (CH3COO)2Pb. Dwie łyżeczki, zgodnie z życzeniem.

 75. Kazek said

  Przeglądam stronę na Facebooku nowego Papieża. Dużo matki Teresy, oraz przeciwaborcyjnych obrazków

 76. Jan said

  AD.69
  Znaczy to że protestantyzm był dobry tylko niedoceniony. Trzeba było prawie 500 lat aby Kościół Rzymsko Katolicki pod przewodnictwem wilków w owczych skórach to docenił.
  W niedalekiej perspektywie mamy rocznicę 500 lat schizmy Lutra (2017) Oby Franciszek I nie szykował pola do „pojednania w duchu miłości” na wielki jubileusz umiłowanych braci odłączonych inaczej judaizatorów..

 77. Papiez zostal wybrany o 7.06 czyli 6 godzin i 66 minut..
  Papiez ma 76 lat czyli 7+6=13
  Wybrany: 13.03.13 o 8:13 (czasu lokalnego)
  Bialy dym pojawil sie o 7:06 = 13

  Wyglada na to, ze nie o zadne przypadki chodzi, ale o precyzyjne przekazanie wiadomosci…
  o nowym papiezu…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Mam wrazenie (osobiste coprawda) ze to jednak „nasz” papiez…

 78. 25godzina said

  @Marucha (69)

  Trzeba jeszcze poczekać co na to żydzi, ale chyba z grubsza wiadomo.

 79. Jan said

  Ad.73. Dictum.
  Oby stało się wedle Pana przypuszczenia.
  Modernizm inaczej dziś traktuje dzieło św Franciszka, Biedaczyny z Asyżu. Na jego grobie urządza się bałwochwalcze spektakle ekumeniackie. W dniu Jego święta wprowadza sie na Msze św. psy, koty i inne zwierzęta.

 80. Griszka said

  @25godzina
  To sie nazywa lucky strike. Z oryginalnego zrodla „zyczliwi ludzie” usuneli to zdjecie.

 81. Griszka said

  Albo jackpot.

 82. Nemo said

  Ad.73

  „Więc może patron nowego papieża poprowadzi go?”

  Św.Jan Chrzciciel chrzcił wodą,by przygotować drogę dla Tego który będzie chrzcił ogniem.Św.Paweł był wielkim apostołem narodów. A JP II?

  Samo imię to ciut za mało. Choć też zadrżało mi serce,gdy je usłyszałem…

 83. Jacek said

  To jest bardzo sprytne posuniecie z przyjeciem imienia Franciszek. Katolikom sie kojarzy z Franciszkiem z Asyżu, a tu chodzi o jezuite sw. Franciszka Ksawerego
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Franciszek_Ksawery

 84. JO said

  Coz, czy Bractwo wciaz chce ” Rozmow” z Watykanem?
  Dzien Dobry
  Do Widzenia

  To niech teraz biora Ksieza Z Bractwa Przyklad, Biskupi, niech Cwicza Wymowe Dzien Dobry, Do Widzenia….a Modlic sie tylko mozna PO CICHU, PO CICHU, jak to spiewal na Gitarze w Polsce Slawny …coz On Byl Zydem a nie Polakiem..ZYD.

 85. Tralala said

  Nowy Papiez wyszedl i powiedzial „dobry wieczor” – ze zdziwienia spadly mi okulary;
  dalej bylo Ojcze nasz i Zdrowas za….B XVI !!! – zgasilam tv.

  pewnie juz to wszystko wiecie, ale chcialam sie podzielic moim pierwszym smutnym wrazeniem.

 86. Griszka said

  @84
  O matko. No to sie nam namnozylo antypapiezy…

 87. Kronikarz said

  : – )

 88. Nemo said

  Ad.83

  Właśnie takie było moje pierwsze wrażenie.Ma Pan rację-sprytne posunięcie…

 89. Dictum said

  ad. 79. Tak, to prawda, wszystko sprofanowane i Asyż, i nawet Fatima (nieodczytywana wg próśb Matki Bożej), ale siła tego świętego jest wyjątkowa. Z jakiegoś powodu papież wybrał go sobie. Miejmy nadzieję, że z tego najważniejszego, z tego samego, do ktorego św. Franciszka powołał sam Chrystus.

 90. Dictum said

  ad. 82 – też wielki święty.

 91. Kudlaty said

  Ciekawe czy będzie Sobór Watykański III…………,świat już przecież dojrzał do znisienia celibatu i kapłaństwa kobiet…..

 92. Jacek said

  Nowy papiez nie mial Stuły kiedy wyszedł na balkon.
  Stuła to „symbol sprawiedliwości i nieśmiertelności, to jest łaski uświęcającej”- czytamy w przedsoborowej Encyklopedii kapłaństwa.
  Stuła jest znakiem otrzymanych święceń ustanowionych do głoszenia Ewangelii Chrystusa, sprawowania Misteriów, dzielenia wiernym Chleba żywego, by wciąż bardziej wzrastali jako jedno Ciało Chrystusa.

 93. Dictum said

  Stułę założył do błogosławieństwa.

 94. Nemo said

  Ad92

  „Nowy papiez nie mial Stuły kiedy wyszedł na balkon.”

  Moją żonę od razu uraził ten widok. zastanawialiśmy się czy ją założy do błogosławieństwa.

 95. Dictum said

  ad. 83 – jeszcze tego nie wiemy zasadniczo, który św. Franciszek jest patronem.

 96. AniaK said

  Papież został wybrany. Wybór należy uszanować! Kropka.

  Mnie w prawie pustym kinie posadzili w 13-tym rzędzie na 13-tym miejscu i też wybór uszanowałam.

  Jak będzie wyglądał Kościół bardziej zależy od owieczek niż od pasterza. Pasterz ma prowadzić owieczki. Z czarnymi owcami nawet najlepszy pasterz sobie nie poradzi. A białe owieczki same drogę znają.

 97. Radosław37 said

  Ernesto Guevara kształcił sie u Jezuitów.

 98. Psiemislavius said

  I nie miał czerwonego mucetu.

 99. JO said

  Ad.87. Czy Pan jest jakby Slepy, nierealista…? czy Pan nie slyszy, ze Papiez Franciszek , ktory wybral sobie Miejsce zapewne Asyz, profanacji KK… Mowi Dzien Dobry, Dobranoc?

  O jaka Nadzieje Pan nawoluje? Podnosi mi cisnienie takie myslenie, takie gadanie o Romantycznej Nadzieji.
  Nadzieje Zawsze nalezy miec w Bogu ale nie w czlowieku, ktory od pierwszych slow Obraza Chrystusa stawiajac go ponizej Czlowieka!

  Zamiast saic Zludne Ludzkie Nadzieje, Pan powinien reagowac realistycznie, jak Tralala , a Nadzieje Miec w Bogu, ze Zlo zaieni na. Dobro. Oby ludzi zobaczyli! Uslyszeli widzac Zlo obnazone Przez Swiatlosc Boga Trojcy Jedynej w Jego Kosciele reprezentowanym Przez Bractwo Piusa X!!

  Precz z Modernista Franciszkiem Papiezem

 100. Józef said

  http://www.israelunseen.com/new-pope-jorge-bergoglio-celebrated-hannukah-as-cardinal-of-buenos-aires/#.UUDjl9ZPjvW

 101. Marucha said

  Re 96:
  Myli się Pani. Po to jest Papież, głowa Kościoła, aby kierował wiernymi.
  Odpowiedzialność pasterzy jest po tysiąckroć większa, niż szeregowego wiernego.
  To powie Pani nawet Ewangelia.

 102. JO said

  Ad.95. Spiepszaj stad Duran babo!

 103. Psiemislavius said

  Św. Franciszek Ksawery nawracał Azjatów na wiarę katolicką. Był jezuitą, ale tym jezuitą, kiedy SJ zostało ustanowione, czyli przed rozwiązaniem zakonu w XVIII. Do rozwiązania jezuici byli najwybitniejszymi obrońcami Wiary Katolickiej. Po rozwiązaniu i ponownym powołaniem tego zakonu dawny zapał obrony wiary zanikł, a nawet stało się przeciwnie – jezuici stali się zdrajcami i całej okazałości. Kardynał Bea był jezuitą i słyną z propagowania ekumeniactwa. Jezuci prawdziwi byli od XVI do XVIII wieku. Po powołaniu ich na nowo stali się innymi jezuitami – nie tymi, którzy wprowadzali decyzje Soboru Trydenckiego i działali w Kontrreformacji.

 104. Józef said

  We wczorajszej korespondencji z Rzymu, Krasko chlapnął wróżbę krążącą w Watykanie, że na pierwszym dniu konklawe wybierają ludzie w drugim diabeł a dopiero trzeciego dnia Bóg.

 105. Griszka said

  @95
  Owieczki nie moga nic zrobicw kwestii restauracji Tradycji I odeslania dokumentow Soboru Watykanskiego na smietnik historii, pozostaje jedynie modlitwa. Bezposrednie dzialania nadal leza w gestii pasterzy.

 106. Marucha said

  Strój nowego papieża:
  Elegancki ciemny garnitur, kamizelka, biała koszula, krawat, półbuty, elastyczne skarpetki, spinki do mankietów.
  W klapie niewielki srebrny krzyżyk oznaczający godność Namiestnika Chrystusa na Ziemi.

 107. Jan said

  Jest mała nadzieja jak ufam w głębi serca, że nowy papież już w podeszłym wieku stosownym do głębszej refleksji, usłyszy słowa te same co do św Piotra – Piotrze -Franciszku czy mnie miłujesz. Albo – Franciszku Mój Dom się wali.Odbuduj go.
  Dobrze że murzyna nie wybrali wbrew przepowiedniom Malachiasza.
  Z kolei zważywszy na pioruny uderzające w Bazylikę św Piotra, jakieś dziwne ptaki dziobiące gołębia i fruwające nad kominem z białym dymem, nie napawają optymizmem.

 108. Dictum said

  Św. Franciszek z Asyżu urodzony w 1181 albo 1182

  Św. Franciszek Ksawery ur. w 1552
  i jeszcze jest Św. Franciszek Salezy ur. 1567

  Ci dwaj święci mieli za patrona św. Franciszka z Asyżu, więc duch i wzór świętego Franciszka z Asyżu był przy każdym z nich.
  Ja mam nadzieję, że będzie i przy nowym papieżu.

 109. Griszka said

  Nie generalizujmy. Nie wszyscy jezuici to liberalowie:
  http://goodjesuitbadjesuit.blogspot.com/2012/07/latin-mass.html

 110. Aleksander said

  A to herb nowego papieża. To słoneczko i gwiazda pięcioramienna, jakoś niezbyt katolickie.

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Coat_of_arms_of_Jorge_Mario_Bergoglio.svg

 111. Papieża wybrał duch.
  A może upiór?

 112. Maciej said

  @ 100

  Smutny film, choć na nim celebrują …

 113. Psiemislavius said

  Re 99:
  Niech się Pan opanuje. „Precz z Papieżem!” takie slogany pasują dla odszczepieńców. Może jeszcze zacznie Pan wtórować za protestantami, że Papież, to antychryst? Kapłani z FSSPX skrytykowaliby Pana za takie chamskie opluwanie Papieża. Co innego krytyka herezji papieskich, co innego zwykłe opluwanie Papieża jako człowieka. Ks. Trytek wyleciał z Bractwa, bo przestał uznawać obecnych Papieży za prawowitych. Może przejdzie Pan, Panie JO na sedewakantym, albo sedeprawicjonizm?

 114. radiowiec said

  Herb kard. Jorge Mario Bergoglio:

  ______________
  co tam robi pięcioramienna gwiazda!?

 115. JO said

  Ad.110. Na Fladze Unii Gwiazdy, na Orle Naszym Gwiazdy, na Krwawych Sowietach Gwiazdy, Gwiazda Dawida…no I teraz na Herbie Papieskim…

  „mniej my Nadzieje , prowadzmy rozmowy, rozmawiajmy, modlimy sie po CICHU , I na Pozegnania mowmy Dobranoc…

 116. AniaK said

  Re101:
  Zgadzam się z Panem Gajowym. To jest dla mnie nawet oczywiste. Pan mnie znowu nie zrozumiał. Chodziło mi o to, że na pewne wybory nie mamy wpływu, co nie znaczy, że w przypadku złego wyboru mamy być gorsi.

 117. Psiemislavius said

  Re 114:
  Widnieje sobie. 🙂 Tak samo, jak słońce – obiekt kultu u masonów i pogan.

  PS: Ciekawe, czy w papieskiej wersji herb będzie miał tiarę, czy mitrę, jak u Benedykta XVI.

 118. Griszka said

  @110
  Na monstrancjach tez ma Pan motyw „sloneczka”. Nie idzmy w paranoje, bo za chwile wejdziemy w buty protestanckiego zajoba Jacka Chicka,ktory wynalazl nam kult solarny w Krk.

 119. JO said

  Ad.113. Naucz sie Pan czytac . Okulary zaluz, pooddychaj, przeliteruj kazdy Wyraz , przeanalizuj I dopiero Potem sie odzywaj

 120. JO said

  Ad.118. No tak, my mamy paranoje…, wierzymy w konspiracyjne teorie…jestesmy oblakani, czepiamy sie, przeciez wszystko jest dobrze…

 121. Jan said

  Ad.114 Nie wykluczone że członkostwo w loży. Piłsudski podporządkowując masonerii Polskę „wkleił” do Godła dwie takie gwiazdki.
  Przy okazji nie wiem czy dobrze odczytałem gest niskiego ukłonu papieża Franciszka, skierowanego według mnie do zgromadzonego ludu.

 122. Psiemislavius said

  Re 113:
  Niech Pan wykrzyknie „Przecz z Papieżem Franciszkiem” przy księdzu Stehlinie i niech Pan sprawdzi reakcję owego kapłana.:) Wątpię, że będzie Panu przyklaskiwał.

 123. JO said

  Wykrzykne Precz z Modernista Papiezem Franciszkiem, Przy kazdym Ksiedzu.

 124. JO said

  Ad.122. Prosze nie dorabiac mi Geby, a jak juz Pan cytuje, to prosze to robic dokladnie.

  Ksiadz Karol Uczy dzieci w szkole, Bursie a takze Poucza Rodzicow, by na Dzien Dobry Mowic NIECH BEDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS.

  Nie wyobrazam sobie spotkania Ksiedz Karola z Papiezem Franciszkiem, ktory mowi jeden do Drugiego Dzien Dobry a do Uczniow na By By…. Dobranoc Kochane Dzieci.

  Precz z Modernista Papiezem Franciszkiem!

 125. Dictum said

  Powiem krótko i idę spać:
  Co Bóg postanowił, tak będzie. A nadziei nigdy nie należy tracić, tylko modlić się za Bractwo św. Piusa X, czyli za Kościół Prawdziwie Chrystusowy.
  Dobranoc z Bogiem.

 126. Kronikarz said

  JO
  Niech Pan nie zapomni myśleć.

 127. Kazek said

  Tutaj kardynał w synagodze na święcie hanuka w Buenos Aires
  http://tradiciondigital.es/2012/12/20/sera-catolico-bergoglio/

 128. Jan said

  Ad.117. Symbol słońca z monogramem Pana Jezusa jest jak najbardziej w porządku. To Pan Jezus Chrystus jest życiodajnym, promieniejącym łaskami słońcem. Podobny symbol był umieszczany w obrazach św. Tomasza z Akwinu, na jego piersiach. Nie popadajmy w przesadę. Ponadto taki symbol jest na jezuickim Kościele Św Św.Piotra i Pawła w Krakowie przy ul. Grodzkiej, od dawna zresztą przyjęty jako znak-symbol
  przez O.Jezuitów.

 129. Jacek said

  Herb kardinala Jorge Mario Bergoglio.
  Dziwna jest ta 5 ramienna gwiazda.
  Czy takiej nie uzywaja satanisci?
  Slonce ma promienie falujace, takie jakie mozna zobaczyc w swiatyniach masonskich.
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/65/Coat_of_arms_of_Jorge_Mario_Bergoglio.svg

 130. JO said

  Nadzieja jest Bog. Tej Nadzieji Nigdy Nie Tracmy.
  Nadziji w czlowieku nie mam, ktory nie daje Nadzieji na leprze a przeciwnie, kontynuuje Obraze Chrystusa jak jego Poprzednicy.

  realizm sytuacji wyplywa z Darow Ducha Swietego nie dla kozery a le dla Dobra Kosciola.
  Na piasku, Romantyzmie Kosciol moze Tylko Tonac.
  Na Chrystusie to Kosciol Tyiumfujacy, zwycieski.

  Dobranoc Panu Panie Dictum

 131. Maciej said

  Ameryka Południowa jest politycznie zinfiltrowana przez braci w fartuszkach, jak jest z KK, czas pokaże …

 132. Nemo said

  Dobranoc wszystkim. Z Bogiem.

 133. wowa said

  Symbol słońca to symbol Argentyny, państwa z któego nowy Papież pochodzi. Że te symbole państw amerykanskich są zazwyczaj masońskie to inna kwestia.Rozróznił bym jednak te dwie rzeczy.

 134. JO said

  Krzyz bez Chrystusa na Papieza Franciszka Szyi…Pana Dzien Dobry I Dobranoc..

 135. jowram said

  “Pomiędzy 1555 a 1931 Zakon Jezuitów został wydalony z co najmniej 83 państw, państw miast oraz miast, za angażowanie się w polityczne intrygi i w przewrotowe spiski przeciwko dobrobytowi państwa, powołując się na zapiski jezuickiego księdza Thomasa J Campbella. Praktycznie każdy powód wydalenia to polityczne intrygi, polityczna infiltracja, polityczne przewroty..” (1987) J.E.C. Shepherd (Canadian historian)

 136. Jacek said

  I live in Buenos Aires. Bergoglio has destroyed the archdioceses, persecuting every single orthodox priest.
  He despises sacrality, and has de facto prohibited the application of Summorum Pontificum.
  He is an utter enemy of Tradition, ill-minded, almost maffiosi.
  This has to be a severe chastisement from God to us all.
  Antonio
  http://rorate-caeli.blogspot.com/2013/03/pope-bergoglio-francis-i.html

 137. Marcin said

  „Sam kardynał Bergoglio, niedawno kandydat na papieża, donosił wojskowym na lewicujących księży i zakonników, z których niektórzy potem znikali.”
  oczywiscie GW
  http://wyborcza.pl/dziennikarze/1,84011,4566207.html
  Dajmy mu czas i może tak po czynach…? Może nie zejdziemy do katakumb:)

 138. Jacek said

  re: 136
  Po co cytuje Pan zydowskie klamstwaz GW?
  On niszczy ksiezy tradycjonalistow.
  Czy on ne wyglada na zyda?

 139. JO said

  Ad.135. ..I jakim naiwniakiem trzeba byc Gloszac, ze sie Ma Nadzieje w Bandycie???

  Ja mam Nadzieje w Chrystusie, ze Nas Obroni przed Bandyta I moze stanie sie Cud, ze sie bandzior Nawruci, lub wyzionie Ducha bo Piorun w niego strzeli za Boza Wola, Kara…

  I Ja IDE Spac, Zycze Wszystkim Dobrej Nocy,
  Nich Bedzie Pochwalony Pan Jezus Chrystus Na Wieki Wiekow,
  Zostancie Panstwo Z Panem Bogiem, niech On Ma Was w Swojej Opiece

 140. Griszka said

  Wlascwie Pan Jacek tymi swoimi dwoma ostatnimi wpisami zamknal wszelka dyskusje. Ja juz nie mam nic do dodania. Naprawde wpakowali nas w niezla kabale…

 141. Marucha said

  Panie JO.
  Absolutnie nie przystoi, aby katolik wznosił okrzyki „Precz z ;papieżem”.
  Z dopustu bożego został nim człowiek, jak się wydaje, całkowicie nieodpowiedni.
  I ten krzyż mamy nieść.
  Możemy go krytykować, ale nie jesteśmy jakimiś lutrami, żeby papieży obalać.

 142. RomanK said

  Ano ..panie Gajowy..jaki katolik….taki katechizm, takie magisterium…. taki okrzyk:-)))

 143. Boydar said

  Pewien stary Żyd, dobrze zorientowany jak sądzę, zaśpiewał kiedyś piosenkę. Zastanawiam się, czy orientował się, że daje tym samym świadectwo. I nie jakieś tam ISO, czy IPN nr

 144. Griszka said

  Dokladnie, Panie JO. Nie jestes Pan biskupem, ze Pan mozesz karami koscielnymi czestowac kogo popadnie. Jedyne co mozna zrobic to przeczekac w modlitwie ten pontyfikat.

 145. Marucha said

  Re 136:

  Dla nieobeznanych z lenguidżem:

  Mieszkam w Buenos Aires. Bergoglio zniszczył archidiecezje, prześladując każdego jednego ortodoksyjnego kapłana.
  Nienawidzi on sakralności i de facto zakazał realizacji Summorium Pontificum.
  Jest skrajnym nieprzyjacielem Tradycji i człowiekiem złym, niemal jak mafioso.
  To będzie surowa kara boska dla nas wszystkich.
  Antonio.

 146. Tralala said

  Tradycja po argentynsku:

 147. Siggi said

  Mnie ominelo zmartwienie kogo Rada Nadzorcza Vaticanu wybierze na swojego prezesa.
  Swoja droga ,dobrze gdyby mu ktos zadzwonil i poradzil,ze jak bedzie nad Potomakiem,to zeby nie gadal publicznie w stylu:
  „Niech zstapi Duch Twoj i donowi oblicze ziemi, tej ziemi!!!”.
  Tego by mu nie przepuscili…

  Ale nie ominie Pana zmartwienie, co sądzi o Panu ten, który jest nad „prezesem”.
  To jest równie pewne, jak śmierć.
  Admin

 148. Boydar said

  Mam nadzieję że nie nadużyję cierpliwości, wydaje się być to adekwatne do tematu.
  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/598

 149. revers said

 150. ojojoj said

  Wybrano papieza, wiec zadaje proste pytanie:
  Czy teraz na stoliku podczas mszy Novus bedzie obok bibli lezec koran, talmud oraz ksiazka kucharska ? Pytam sie, bo nie wiem w ktora strone mam byc zwrocony podczas mszy.

  Uwidim, posmotrim – admin

 151. greg1 said

  Nie ciesz się, nie ciesz cieciu jeden. Zbanowałeś mnie jak zacząłem merytorycznie polemizować,

  >>> Spadaj stąd, „merytoryczny” baranie. – admin

  Niedługo zbuduję stronkę poświęconą tym zagadnieniom, w której punkt po punkcie będę będę wywalał wasze mundrości z lefebrystyki.

  >>> Już sramny w gacie ze strachu przed jakąś stronką stworzoną przez mikrocefala – admin

  Bez wyrazów szacunku

  >>> Szacunek ze strony takiego durnia chyba by mnie załamał 🙂 – admin

 152. Boydar said

  Najpierw Palmer, potem Vortex i inżynier Bizon, w międzyczasie Don’t cry for me, teraz ten wynalazek; Господи, помилуй !

 153. Jan said

  @ Greg1
  Kogo nazywasz cieciem mądralo. Stając w obronie SVII stajesz się współwinnym jego złych następstw. Wara od lefebrystów i podważania nauk św Tomasza z Akwinu.

 154. Jacek said

  Święty Franciszek Salezy
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Franciszek_Salezy

 155. dr TS said

  151,152
  O, szanowny Pan zapewne zrewolucjonizuje nasze poglądy na Wiarę !!! Na dogmaty i Tradycję. Może jakie neo-Obiawienie nas olśni?
  Materialny heretyk nie ubliża Bogu w Trójcy Jedynemu, ale od Pana swąd formalnym heretykiem trąci… Pan nową-ewangelizację uprawiasz. Smacznego, i na zdrowie.

  107
  Panie Janie, a wie Pan jak nazywają generała jezuitów (Franek jest generałem na Argętyne)? No? Jak?
  Ano zwą go „czarnym papieżem”. I co z Malachiaszem? I przepowiednią?
  A na dodatek Franek jest Włochem z pochodzenia. Petrus Romanus?

  Habemus Franek.

 156. Boydar said

  Ponieważ mój poprzedni komentarz zawierał trzy (słownie trzy) niecenzuralne słowa, proszę Pana Gajowego o administracyjne usunięcie.

 157. Jacek said

  Kilku wloskich watykanistow krotko przed konklawe wspominalo kard. Bergoglio i prawie zawsze cytowali slowa anonimowego kardynala, ktory bral udzial w Konklawe w roku 2005:

  „‚Cztery lata Bergogliego wystarczy do dokonania zmian.'” (Andrea Tornielli, La Stampa, Marzec 2, 2013)

  Jakie to beda zmiany?
  Zobaczymy i badzmy przygotowani ze zmiany beda.

 158. Rysio said

  No i proszę – Greg1 obalił i zdruzgotał cały Tomizm swoim jednym wpisem.

  🙂

  Greg1 – przygłupie!!!

  A czy mógłbyś tak troszeczkę dokładniej napisać streszczenie o każdym tomie ( jest ich tylko 50) i dokładnie powiedzieć co ci się w każdym z nich podobało a co nie.

  http://www.corpusthomisticum.org/repedleo.html

  Greg to jedna z najgłupszych postaci, jaka się przewinęła przez gajówkę. On jest autorem twierdzenia, iż ostentacyjne olewanie Pierwszego Przykazania to „genialny” pomysł.
  Szkoda czasu na dyskusje z hydrocefalem.
  Admin

 159. dr TS said

  Zamieni Franciszek Skałę na kamyczek.

 160. Re: 147 Siggi…

  40.
  janztoronto powiedział/a
  2013-03-07 (czwartek) @ 08:16:27
  Re: 38 Sigi…
  Widze, ze nie rozumie Pan pytania, ktore Panu zadalem, a rozprawianie nad przeszloscia (iluzorycznie dobra i zla tragiczna w skukach) nie jest odpowiedza na jakiekolwiek pytanie, a mieszanie jedynie w dwoch kieszeniach w dokladnie tych samych spodniach.

  Dla przypomnienia powtorze pytanie:
  Co wiec wobec tego nalezaloby zrobic w rolnictwie i dla Rolnikow, by Rolnicy staneli na wlasnych nogach i nie prosili sie o jakies “doplaty” czy “zapomogi” , jak rowniez nie zamieniali swoich gospodarstw z bankierami na “renty”???…

  I prosze o krotka odpowiedz (no powiedzmy w 3-6 zdaniach), moze byc z “emocjami”…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Jesli nie potrafi Pan odpowiedziec na proste pytanie, to bedzie Pan tak uprzejmy dalej wypoczywac i zazywac wolnosci (ograniczonej) dopoki sie da i do chwili kiedy Panu na nia pozwola…okupanci…mowiacy i piszacy w j.polskim…

  P.S. Widze, ze szanowny Pan teraz bierze sie za religie…

 161. Jacek said

  Do tego wszystkiego jest jeszcze przyjacielem
  B’nai B’rith.
  http://www.bnaibrith.org/5/post/2012/11/bnai-brith-commemorates-74-anniversary-of-krystallnacht-throughout-latin-america.html

 162. niereligijna said

  Religijni wszystkich religii laczcie sie!
  Swiat ma nowego pasterza – przywodce ….gratulacje….i dla zydow i dla katolikow

  wybrali najlepszego z otwartym sercem dla wszystkich , takiego tolerancyjnego
  oglosza go pewnie swietym za zycia.

  http://gazetawarszawska.com/2013/03/13/shalom-papiezu-franciszku/

 163. Fran SA said

  Zydzy sie bardzo ciesza z nowgo papieza jezuity Franciszka I-go.

 164. Krzysztof said

  Strój pontyfikalny papieża świadczy i całkowitym zerwaniu z obiema tradycjami- katolocką ale i modernistyczną. Świeckie zwrócenie się do rozentuzjowanego tłumu dopełnia czarę goryczy.
  Po zapalaniu żydowskiej menory w budynkach administracji państsowej w Polsce nie szczędziliśmy gromów wobec ich tymczasowych gospodarzy. Uczestnictwo w tej hecy kard. Bergoliego, który zaledwie po 3 miesięcach od tego zdarzenia zostaje wybrany namiestnikiem Chrystusa na Ziemii świadczy o „trafnym przebiegu kampanii wyborczej”.
  Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece.

 165. JO said

  Ad.141. Ku wyjasnieniu. Napisalem ” Precz z Modernista Papiezem Franciszkiem”.
  Panowie nie mozecie czytac mi w myslach a Bog mi swiadkiem, ze tym okrzykiem nie Mialem na Mysli jego Obalenia!

  Uwazam, ze jak Gajwy Napisal, nawet Zly Papiez jest Dopustem Bzym, bysmy sie Poprawili, Obudzili widzac ochyde w Modernisty Dzialaniu.

  Jednak Bog Wie, ze Kazdy Modernista, w tym Papiez musi Byc Odsuniety od Zdrowego Ciala Kosciola dla Dobra Kosciola.

  Tego Uczy Bractwo, niepozwalajac na Mieszanie sie ze Srodowiskiem Modernistow, Bractwo wskazuje Jedyna Droge, Bezpieczna Droge.

  Precz z Modernista Papiezem, z Kazdym Modernista!
  Nie Wolno Nam Rozmawiac Z Zadnym Modernista, ktory odrzuca Boga, do czasu az zacznie Slyszec, Widziec , Pragnac Prawdy.

  Nie, Ja nie Mialem I nie mam na Mysli Detronizacji.

  Niech Zyje Papiez Tradycjonalista Franciszek,
  Precz z Papiezem Modernista Franciszkiem

 166. Griszka said

  Greg1, oszczedz nam tej gatki o merytorycznej polemice ze strony ciemniaka, który wierzy w ewolucję dogmatów. Dla was towarzyszu historia Kościoła zaczyna sie zaraz po SV II. Wcięło wam prawie 2 tysiące lat Jego historii.
  I wole byc lefebrystą niz mentalnym luteraninem. W tyl zwrot i odmaszerowac na inny front ideologiczny.

 167. Psiemislavius said

  Szykujmy się na powtórkę pontyfikatu wojtyliańskiego.

  Może tradycjonaliści znajdą schronienie u Benedykta XVI?

 168. Inkwizytor said

  Re; 113

  „Ks. Trytek wyleciał z Bractwa, bo przestał uznawać obecnych Papieży za prawowitych. Może przejdzie Pan, Panie JO na sedewakantym, albo sedeprawicjonizm”

  Rozumiem, ze o tym iż x.Trytek wylecial z FSPX to panu sam jego przełozont objawił, czy tak ? Wsród FSSPX jest wielu ksiezy sedewakantystów ale moga nimi byc tylko prywatnie ale tego pan juz pewnie nie wie. Przy okazji co to jest „sedeprawicjonizm” ?

 169. Psiemislavius said

  Re 113:
  Przepraszam, chodziło mi o sedeprywacjonizm,
  To w takim razie wg. Pana dlaczego ks. Trytek już nie jest w FSSPX?

 170. Maciej said

  Czy ktoś może czytał tą książkę ?

  http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016368-23010001__PZTA_2.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: