Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janusz Waluś Naszym… o Rosja o wypowiedzeniu Traktatu…
  zen o Zaszczepieni rozsiewają wirusa…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (34 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (34 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (34 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (34 – …
  Przemysław Jakub o Wolne tematy (34 – …
  Kwal o Wojsko Polskie na Ukraini…
  tom o Wojsko Polskie na Ukraini…
  podczaszy o Wolne tematy (34 – …
  podczaszy o Wolne tematy (34 – …
  +revers+ o Wolne tematy (34 – …
  revers o Wolne tematy (34 – …
  revers o Zaszczepieni rozsiewają wirusa…
  podczaszy o Wolne tematy (34 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 542 obserwujących.

Papież Franciszek – ku nowemu eonowi chrześcijaństwa?

Posted by Marucha w dniu 2013-03-14 (Czwartek)

Nastaje eon chrześcijaństwa apokaliptycznego, Kościoła Dni Ostatecznych. Wchodzimy szybkimi krokami w czas, w którym chrześcijaństwo na powrót staje się dla świata superstitio malefica („zbrodniczym przesądem”), tępionym z mocy prawa. Papież Franciszek – „papież ubogi”, otwiera być może już ten ostatni etap.

Może następny papież – Srul Pierwszy?

Odsuwając świadomie na bok wszystkie napływające lawinowo wieści o nowym papieżu, dotyczące i jego formacji teologicznej, i spraw doczesnych, medytuję nieustannie tylko nad jedną kwestią, która wydaje mi się kluczowa: sensem wybrania imienia Franciszek.

Niby wszystko jest oczywiste: po papieżu, który nawiązał do ewangelizatora Europy, przychodzi papież – pierwszy od 167 lat papież-zakonnik – który przybiera imię założyciela innego, lecz żebraczego, zakonu, i świętego, który (co do tego nikt chyba nie ma wątpliwości) w stopniu najdoskonalszym przez 2000 lat chrześcijaństwa realizował swoim życiem ewangeliczny ideał ubóstwa współcierpiącego z Ukrzyżowanym. Acz oczywiście, nie tylko że nie można wykluczyć, ale wydaje się wręcz pewne, że papież-elekt pamięta też o innych świętych Franciszkach, na czele z wielkim konfratrem swojego własnego zakonu, patronem katolickich misji, św. Franciszkiem Ksawerym. Lecz to pierwsze odniesienie, do „Franciszka nad Franciszkami”, jest równie niewątpliwe.

Pierwsze skojarzenie, jakie w związku z tym miałem, i któremu – zaskoczony – dałem wyraz w wypowiedzi dla Portalu PCh24, szło po linii najprostszej z możliwych, a więc odniesienia do ubóstwa „Biedaczyny z Asyżu” w znaczeniu dosłownym, heroicznego odrzucenia wszystkich dóbr doczesnych, zupełnego „ogołocenia”, ale wraz ze wszystkimi jego konsekwencjami moralnymi jako wyboru dobrowolnego, który dla innych i dla całego Kościoła jest wzorem wyznaczającym najwyższy standard, lecz nie przymus fizyczny (w tym sensie zaś także jako odpowiedź na katarski, protokomunistyczny „terroryzm cnoty”).

Dlatego pozwoliłem sobie zasugerować, że będzie to „papież społeczny”, to znaczy kładący nacisk na sprawy socjalne, które trzeba rozwiązywać w duchu chrześcijańskiego realizmu społecznego a nie ideologicznych utopii – i doniesienia, które nadchodzą, mówiące o równie krytycznym stosunku biskupa Bergoglio do tzw. teologii wyzwolenia, jak do neoliberalizmu, zdają się to przypuszczenie potwierdzać. Jeżeli zaś na tym poziomie analizy dałoby się odnaleźć jakiś „moment katechoniczny” to chyba jedynie w tym sensie, że „papież ubogi” jak św. Franciszek powstrzymuje wściekłe ataki na „skorumpowany” i „zepsuty” Kościół ze strony faryzejskiego świata, który „gorszy” się przejawami zepsucia w Kościele (których zresztą niepodobna zanegować), chociaż sam oddaje się bez opamiętania kultowi Mamony i Priapa.

Lecz to jest tylko elementarny, ledwie dotykający socjologicznej powierzchni, poziom analizy. Zanim wszelako ośmielę się poddać pod rozwagę hipotezę dalej idącą, muszę szczerze wyznać, że – pozostając cały czas w kręgu podstawowego odniesienia do św. Franciszka z Asyżu – jest coś, co w tym wyborze imienia mnie niepokoi, co zdaje się stać w jakiejś kolizji z istotą urzędu papieskiego.

Kościół Chrystusowy, jako instytucja nadprzyrodzona i przyrodzona zarazem, jest wyposażony przez swojego Boskiego Założyciela w przeogromne bogactwo charyzmatów, z którym niepodobna porównać czegokolwiek innego, ale oznacza to zarazem ich różność i – jak mniemam – rozdzielność, choć na wyższym poziomie, dzięki łasce spływającej z góry, łączą się one i dopełniają w mistycznej coincidentia oppositorum (wnikliwie, choć jedynie na poziomie analizy socjopolitycznej opisywał to Carl Schmitt w eseju Rzymski katolicyzm i forma polityczna).

W szczególności właśnie charyzmat papieski i ten charyzmat, którego szczytową egzemplifikacją stał się Giovanni Bernardone, jawią mi się jako antypody wewnątrz tej koincydencji, jako dwa przyciągające się wprawdzie, lecz z krańcowo przeciwnych stron, bieguny. Papiestwo, pontyfikat, to wymiar wertykalny, axis mundi chrześcijaństwa, hierarchiczne zwieńczenie ziemskiej hemisfery Kościoła, stykające się bezpośrednio z hemisferą niebiańską, w której zasiada po prawicy Ojca Jego Głowa Niewidzialna, Chrystus. Papiestwo więc to oślepiający oczy maluczkich, płynący z nadprzyrodzonego źródła, blask, splendor, majestat, sanctum, augustum, mysterium fascinans i – budzące stupor – mysterium tremendum jednocześnie. Charyzmat św. Franciszka i wszystkich jemu podobnych postaci: proroków Starego Testamentu, Ojców Pustyni, anachoretów, mnichów, zwłaszcza z zakonów żebraczych, to wymiar horyzontalny, możliwie najgłębsze uniżenie, „starcie na proch” w chwalebnej intencji naśladowania Odkupiciela. Papiestwo, powiedzmy do końca, to Monarchia Universalis, ziemski reprezentant królującego w chwale i na majestacie Chrystusa Pantokratora; św. Franciszek, jak wszyscy inni wyżej wymienieni, to – by przywołać Nicolasa Gomeza Davilę – „łachmany targane przez święte wichry”.

Wszyscy ludzie dobrej woli zgodzą się chyba co do tego, że jednym z najpiękniejszych, najbardziej podniosłych i dowodzących niewyczerpanych możliwości samonaprawy Kościoła z wszelkiego ziemskiego brudu, momentów w Jego historii był ten dzień (prawdopodobnie 16 kwietnia 1209 roku), kiedy papież Innocenty III przyjął na audiencji brata Franciszka, zatwierdzając regułę założonego przezeń zakonu. Pamiętamy z podań i z ikonografii, przede wszystkim z fresku Giotta, tę scenę; lecz przecież, gdy na nią patrzymy, trudno nie dostrzec owej coincidentia oppositorum, jaką jest „harmonia kontrastu” pomiędzy wspaniałością Pontifexa, papieskiego imperatora i jego dworu, olśniewającym przepychem złota i purpury, a zgrzebnością „burych habitów” mnichów ratujących przed upadkiem Kościół. Konieczne przeto zdaje się jedno i drugie, łącznie, ale osobno. Papież Innocenty i brat Franciszek są dwoma filarami Kościoła, ale papież nie jest Franciszkiem a Franciszek nie jest papieżem. I oto dziś stajemy w obliczu zupełnie nowej sytuacji: papież stał się Franciszkiem, Franciszek został papieżem, bieguny schodzą się w jednym punkcie, „góra” i „dół”, „oś świata” i „pył ziemi” już nie dopełniają się, lecz utożsamiają.

Przypuszczam, że inteligentni Czytelnicy domyślają się już ku jakiemu wnioskowi zmierzam. W wyborze imienia Franciszek przez nowego papieża można domyślać się znaku (natchnionej przez Ducha Świętego) samowiedzy końca „chrześcijaństwa katechonicznego”, tym samym zaś definitywnego końca (formalnie zamkniętego likwidacją w 1870 roku Patrimonium Sancti Petri) eonu Monarchii Papieskiej.

Nie spodziewałbym się więc – jak jeden z naszych konserwatywnych publicystów, aby nowy papież przywrócił Tiarę: nie pasuje ona zresztą do naśladowcy Biedaczyny z Asyżu. W świetle tej decyzji zaczynają rysować się nie jako izolowane przypadki, lecz jako etapy pewnego continnum, takie punkty w najnowszej historii Kościoła, jak faza „więźniów Watykanu” (1870-1929), symboliczny skrawek „Państwa Watykańskiego”, zawisły od dobrej woli i protektoratu świeckiego państwa od Układów Laterańskich, rezygnacja z koronacji papieskich i oddanie tiary na rzecz „ubogich” przez Pawła VI i… abdykacja Benedykta XVI.

Jeśli zatem chrześcijaństwo przestaje być już katechoniczne, to – zważywszy pewnik trwania Kościoła do końca tego świata – może to oznaczać tylko jedno: nastaje eon chrześcijaństwa apokaliptycznego, Kościoła Dni Ostatecznych. W pewnym sensie, choć w ramach zasadniczo linearnego porządku historii świata, oznacza to zatoczenie koła do początków chrześcijaństwa; w tym znaczeniu, iż wchodzimy szybkimi krokami w czas, w którym chrześcijaństwo na powrót staje się dla świata superstitio malefica („zbrodniczym przesądem”), tępionym z mocy prawa.

Papież Franciszek, więc „papież ubogi”, otwiera być może już ten ostatni etap, w którym – jeśli nie on sam, lecz któryś z jego bliskich następców – zostanie wyzuty przez świat z wszelkich oznak władzy, wypędzony ze stolicy, stanie się nawet Papa Incognitus, podążającym ciernistymi ścieżkami, jak ów ostatni „Benedykt awinioński” z opowieści Raspaila (i jak ów tajemniczy pielgrzym wczoraj na Placu św. Piotra?). Jak (w Sołowjowa Opowieści o Antychryście) papież Piotr II wraz ze starcem Janem i doktorem Pauli, którzy rozpoznali, iż Tu es Petrus, oraz tą garstką, tworzących prawdziwy Kościół, ostatnich chrześcijan, którzy nie ulegli – głoszącemu Otwartą drogę do powszechnego pokoju i pomyślności – imperatorowi Antychrystowi, i wyszli ku Syjonowi na spotkanie powracającemu w królewskiej szacie Chrystusowi.

Jacek Bartyzel
http://www.pch24.pl

Czy można mieć nadzieję, iż nie wszystko jest znakiem, a przypadki – takie jak obranie sobie imienia Franciszek – jednak się zdarzają?
Admin

Komentarze 72 do “Papież Franciszek – ku nowemu eonowi chrześcijaństwa?”

 1. 20-XII_2012 ... MODERNIZTYCZNY Kardynała Jorge Bergoglio ubrany w JARMUŁKE świetował Hanuka judaistycznego, a dzisiaj jest Papieżem i OK ... SHALOM towarzysze katolicy ! said

  20-XII_2012 … MODERNIZTYCZNY Kardynała Jorge Bergoglio ubrany w JARMUŁKE świetował Hanuka judaistycznego, a dzisiaj jest Papieżem i OK … SHALOM towarzysze katolicy !

  PYTANIE: DLACZEGO i CO zmusiło Kardynała Jorge Bergoglio do założenia żydoskiej JARMÓŁKI i pójście do ŻYDOSKIEJ synagogi w dniu 20 grudnia 2012 roku, następnie zapalanie przez niego umieszczonych świec na żydoskiej menorze(świeczniku) oraz ŚWIETOWANIE przez niego „święta hanuka” sekty judaistycznej w miejscowości Buenos Aires w Argentynie !

  Jak ktoś nie wierzy, że tak FAKTYCZNIE było, to proszę obejrze sobie tutaj zdiecia z tej IMPREZY:

  http://tradiciondigital.es/2012/12/20/sera-catolico-bergoglio/

  Najprawdopodobniej LEMINGI w Kraju NIE wiedzą zbyt wiele na temat tzw. „JEZUICKICH uniwersytetów” w USA i innych karach świata. Oto kilka informacji na ten temat jak „jezuici” szkolą wojującą masonerię, która WDEPTUJE w ziemię dekalog katolicki oraz wartości chrześcijańskie, a w ten proceder są zaangażowani „jezuci” jak … „SIĘ MASZ … wystraszony kardynalina Jorge Bergoglio:

  JEDEN: Zalożony przez zakonników Jezuitów jako NIBY katolicki Loyola University Chicago:

  http://www.luc.edu/

  który to Jezuci po SKUMANIU się z żydo-masonami oddali ten „jezuicko-katolicki”(SIĆ!..) Loyola University w Chicago w szpony żydo-masońskie ztrudniajac bez skrupułów ani obawy żydo-masonów.
  Dzisiaj ten bardzo renomowany uniwersytet(najwyższy poziom nauki medycyny dentystycznej w USA!) jest całkowicie OPANOWANY przez ŻYDÓW i MASONÓW, którzy są dziekanami dosłownie WSZYSTKICH wydziałów i fakultetów humanistycznych, teologicznych … itd !
  Faktycznymi zarządzajacymi Loyola University w Chicago są żydzi lub masoni na na tym „jezuickim uniwersytecie” UDAJACYM katolickim, który autentycznie ZWALCZA religie katolicką oraz system wartości chrześcijańskiej w każdym aspekcie lub ją relatywizują na wszystkie możliwe sposoby.
  Uczyli się tam członkowie mojej najbliższej rodziny i znam relacje tych osób z autopsji jak ta „nauka jezucka” DEMOLUJE naukę ewangelii. Ten uniwersytet to istna FABRYKA ateistów!
  A jak że, rektorem Loyola Uniwersity w Chicago jest Michael J. Garanzini, S.J „ksiądz katolicki” MASON JEZUITA, który jest ozdobą-przykrywką tego procederu MASAKROWANIA chrześcijaństwa, który FIRMUJE diabelskie niszczenie od wewnątrz Kościała Powszechnego.

  DWA: IDENTYCZNA sytuacja ZWALCZANIA dekalogu oraz systemu wartości chrześcijanskich jest na następnym PSEŁDO „jezuickim uniwersytecie” w Washington, D.C. jest Gergetown University

  http://www.georgetown.edu/

  Tam w tej chwili studiuje moja siostrzenica, byłam ją odwiedzic kilka razy, wiec mam informacje z pierwszej ręki, że tam żydo-masoneria TEŻ opanowała dosłownie WSZYSTKIE funkcje kierownicze, a FIRMOWANIEM tego ANTY-chrześcijanskiego wojujacego ATEIZMU też zajmuje się „jezuita” John J. DeGioia
  Jako WYKŁADOWCY …. SIĆ ! na Gergetown University byli zatrudniani komuniści PZPR-y: Aleksander Kwaśniewski, Leszek Miller, Geremek, Jacek Kuroń … i im podobni „jezuci” … Posiadam dokładniejsze informacje na ten temat.

  TRZY: IDENTYCZNA sytuacja ZWALCZANIA dekalogu oraz systemu wartości chrześcijanskich jest na następnym bardzo renomowanym PSEŁDO „jezuickim uniwersytecie” w miejscowości South Bend, Indiana State, USA University of Notre Dame:

  http://www.nd.edu/

  Rok temu tzn. na wiosnę 2012 roku władze University of Notre Dame na czele z też z takim MASONEM „jezuitą” John I. Jenkins, C.S.C.,

  http://www.nd.edu/about/leadership/

  zaprosili lewaka-masona prezydenta USA Buraka Obamę, który tam wygłosił referat INSPIRUJACY do ABORCJI dzieci poczętych oraz NAMAWIAŁ do finansowania przez urząd państwowy procesu zapładniania metodą „IVITRO” …
  Krzyk w kregach katolockich oraz PRZEKLINANIE jezuitów po tym incydencie było dosłownie wszedzie w całym chrzescijańskim światku USA.
  Straszliwie skrytykował ten wybryk Obamy nawet sam przywódca muzułmanów w USA Louis Farrakhan !!

  Wybór Kardynała Jorge Bergoglio „się masz” na Papieża jest poczatkiem FAKTYCZNEGO spowodowania POTĘŻNEGO ROZŁAMU Kościoła Powszechnego, gdyż JEZUCI przeszli na pozycje masońske.

  „Jezuici są NAJBRDZIEJ nowocześni” … dzisiaj krzyczały żydo-masońskie media w całym USA zacierając ręce. Twierdzili, że Kardynał Jorge Bergoglio z Argentyny tak zmodernizuje Vatykan, że sam Francizszek I się ożeni, a w każdy weekend będzie kilejne WESELE jakiegoś kardynała czy kleryka … w Vatykanie.

  Dzisiaj w ogólno-amerykanskiej telewizji żydowskej TV Shalom w USA:

  http://www.shalomtv.com/index.htm

  wystąpił w tej telewizorni sam naczelny Rabbi Noam Marans z New Yorku, który też jest z ramienia mafii American Jewish Committee director of Interreligious and Intergroup Relations zachwycając się niesamowicie wyborem Jezuty na Papieża …

 2. najnowszy model terminatora said

  Malachi Martin o jezuitach:

  Click to access jezuici-malachi-martin.pdf

 3. JerzyS said

  Hanukkah 2012: Argentine Catholics and Jews celebrate Hanukkah and Christmas tog

  Nu, i… WYMODLILI

  „Nowy papież przybrał imię Franciszek na cześć św. Franciszka z Asyżu. Kancelaria Apostolska sprecyzowała,
  że oficjalne imię nowego zwierzchnika kościoła brzmi właśnie Franciszek, a nie Franciszek I,
  jak podawały media. Właśnie pod takim imieniem nowy papież został wpisany na oficjalną listę Watykanu.

  Franciszek zostanie wyniesiony na tron 19 marca. 76-letni kardynał z Argentyny, Jorge Mario Bergoglio, został wybrany 13 marca.

  Po raz pierwszy w historii najwyższe w hierarchii kościelnej stanowisko zajął jezuita oraz przedstawiciel Ameryki Łacińskiej.”

  Jezuici znów rządzą!

  P.S. Czy to prawda, że jego praprapra babka z rodu Jezuitów z Podola?

 4. Amadeus said

  Apokaliptyczna NIERZĄDNICA czyli SYJONIZM JEROZOLIMSKI
  ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

  Wielu heretyków z pietyzmem i niemal nabożną czcią głosi po świecie odstępstwa Watykanu, czyniąc z niego apokaliptyczną nierządnicę. Z niewiadomych przyczyn starają się oni całkowicie pomijać wyraźne znaki, które wskazują prorocy Starego Testamentu.

  Ap.17

  Potem przyszedł jeden z siedmiu aniołów, mających siedem czasz, i tak odezwał się do mnie: Chodź, ukażę ci sąd na Wielką Nierządnicę, która siedzi nad wielu wodami, 2z którą nierządu się dopuścili królowie ziemi, a mieszkańcy ziemi się upili winem jej nierządu.

  15I rzecze do mnie: Wody, które widziałeś, gdzie Nierządnica ma siedzibę, to są ludy i tłumy, narody i języki. 16

  PROROCY O NIERZĄDNICY

  Wielu proroków głosiło nierząd jakiego wielokrotnie dopuścił się Izrael. Dopiero przez projekcje przekazów proroków starego Testamentu można próbować odkryć istotę „Wielkiej Nierządnicy”. Nie bez znaczenia jest fenomen zawarty w specyficznej wymowie Ewangeli wg św. Jana, która jest najbardziej radykalna i krytyczna wobec żydów. Niestety po za wyjątkowymi świątecznymi okazjami nie usłyszymy więcej czytania tego tekstu na niedzielnych mszach. Apokalipsa odnosi się niemal literalnie do wielu tekstów proroków Starego Testamentu. Wielokrotnie tytuł nierządnicy otrzymał Izrael , dom Judy i właśnie miasto Jerozolima.

  Iz 1,21Jakżeż to miasto wierne stało się nierządnicą? Syjon był pełen rozsądku,

  sprawiedliwość w nim mieszkała, a teraz zabójcy!

  Jr 2,20Od dawna bowiem złamałaś swoje jarzmo, zerwałaś swoje więzy. Powiedziałaś

  sobie: ”Nie będę służyć!” Na każdym wiec wysokim pagórku i pod każdym

  zielonym drzewem pokładałaś się jako nierządnica.

  Oz 4,15Jeśli ty, Izraelu, uprawiasz nierząd, niechaj przynajmniej Juda zostanie bez

  winy!

  Interesującą wskazówkę stanowiącą pomost pomiędzy nierządem babilońskim i chaldejskim a izraelsko judejskim daje święty Paweł. Dzięki niemu bardzo wyraźnie można wskazać źródło inspiracji powtórzone dobitniej w Nowym Testamencie i wyraźniej ukierunkowane na JEROZOLIMĘ

  1 Kor 6,16Albo czyż nie wiecie, ze ten, kto łączy się z nierządnicą, stanowi z nią jedno

  ciało? Będą bowiem – jak jest powiedziane – dwoje jednym ciałem.

  Zwrot użyty przez Izajasza opisujący „córy” Babilonu i Chaldei , a szczególnie ich upadek można dzisiaj z perspektywy czasu odnosić do tych mocarstw ,jednak zbieżność treści z Objawieniem św. Jana wskazuje, że niegodziwe „córki” utrzymują swoje serce i dziedzictwo w NIERZĄDNEJ JEROZOLIMIE – symbolu syjonizmu.

  Iz.47

  Mówiłaś: To już na wieki będę zawsze władczynią. Nie wzięłaś sobie do serca tych zdarzeń, nie rozpamiętywałaś ich końca. 8A teraz posłuchaj tego, Wykwintna, siedząca sobie bezpiecznie, która mówisz w sercu swoim: Tylko ja i nikt inny! Nie zostanę wdową i nie zaznam sieroctwa. 9Lecz spadnie na ciebie jedno i drugie w jednym dniu, niespodzianie.Sieroctwo i wdowieństwo w pełni spadną na ciebie, pomimo wielu twoich czarów i mnóstwa twoich zaklęć. 10

  Ap18,7

  Ponieważ mówi w swym sercu: „Zasiadam jak królowa i nie jestem wdową, i z pewnością nie zaznam żałoby”, dlatego w jednym dniu nadejdą jej plagi: śmierć i smutek, i głód; i będzie ogniem spalona, bo mocny jest Pan, Bóg, który ją osądził.

  Wykupujemy Polskę nie mamy z tym problemu

  Ap.17

  4A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu.

  16″ Biada, biada, wielka stolico, odziana w bisior, purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perłę, 17bo w jednej godzinie przepadło tak wielkie bogactwo!

  NARODZINY NIERZĄDNICY

  Ez16 1Pan skierował do mnie te słowa: 2Synu człowieczy, zapoznaj Jerozolimę z jej obrzydliwościami 3i powiedz: Tak mówi Pan Bóg do Jerozolimy:

  9Obmyłem cię wodą, otarłem z ciebie krew i namaściłem olejkiem. 10Następnie przyodziałem cię wyszywaną szatą, obułem cię w trzewiki z miękkiej skórki, opasałem bisiorem i okryłem cię jedwabiem. 11Ozdobiłem cię klejnotami, włożyłem bransolety na twoje ręce i naszyjnik na twoją szyję. 12Włożyłem też pierścień w twój nos, kolczyki w twoje uszy i wspaniały diadem na twoją głowę. 13Zostałaś ozdobiona złotem i srebrem, przyodziana w bisior oraz w szaty jedwabne i wyszywane. Jadałaś najczystszą mąkę, miód i oliwę. Stawałaś się z dnia na dzień piękniejsza i doszłaś aż do godności królewskiej. 14Rozeszła się twoja sława między narodami dzięki twojej piękności, bo była ona doskonała z powodu ozdób, którymi cię wyposażyłem – wyrocznia Pana Boga. 15Ale zaufałaś swojej piękności i wyzyskałaś swoją sławę na to, by uprawiać nierząd

  Ap17

  5A na jej czole wypisane imię – tajemnica: „Wielki Babilon. Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi”.

  Ap.17

  6I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa, a widząc ją zdumiałem się wielce.

  Mt 23,34Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych. Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w swych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.Mt 23,35Tak spadnie na was wszystka krew niewinna, przelana na ziemi, począwszy od krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi Zachariasza, syna Barachiasza, którego

  zamordowaliście miedzy przybytkiem a ołtarzem.Mt 23,36Zaprawdę, powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na to pokolenie.Mt 23,37Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani!

  Jerozolimski puchar odurzenia i gniewu.

  Iz 51:17bp”Przebudź się, przebudź i powstań, Jerozolimo, która z ręki Jahwe wypiłaś puchar Jego gniewu;kielich odurzenia wypiłaś i do dna wysączyłaś.”

  Iz 51:22bp”Tak mówi Pan twój, Jahwe, i Bóg twój, który za ludem swoim się ujmuje: – Oto zabieram z twej ręki kielich odurzenia, puchar gniewu mojego. Nie będziesz już dłużej pić z niego.”

  Ez 23:31bp”Poszłaś w ślad za swoją siostrą, włożę ci więc jej kielich w twą rękę.”

  Ez 23:32bp”Tak mówi Pan, Jahwe: Będziesz pić kielich twej siostry głęboki i przestronny. – Staniesz się pośmiewiskiem i szyderstwem. – [Kielich ten] ma wielką pojemność,”

  Ap.17

  9Tu trzeba zrozumienia, o mający mądrość! Siedem głów to jest siedem gór tam, gdzie siedzi na nich Niewiasta.

  Siedem wzgórz jerozolimskich :

  1/Wzgórze Świątynne

  2/Wzgórze Syjon

  3/Góra Oliwna

  4/Góra Skopus

  5/Wzgórze Herzla

  6/Wzgórze Amunicyjne

  7/Wzgórze Francuskie,

  Ap 11.8 A zwłoki ich /leżeć/ będą na placu wielkiego miasta, które duchowo zwie się: Sodoma i Egipt, gdzie także ukrzyżowano ich Pana.

  To Jerozolima jest miejscem ukrzyżowania Zbawiciela i wiele razy została symbolicznie nazywana w Starym Testamencie „Sodomą”.

  Iz 8Zaiste Jeruzalem upada i Juda się wali, bo przeciw Panu są ich słowa i czyny, by oczy Jego chwały obrażać. 9Stronniczość ich świadczy przeciw nim, jak Sodoma ogłaszają swój grzech, nie ukrywają [go]. Biada im, bo sami sobie gotują nieszczęście.

  U proroka Ezechiela /Ez 16, 46-56/ Izrael jest sześciokrotnie porównany do Sodomy, ale bardzo wymowna i pouczająca jest przypowieść o dwóch nierządnych siostrach warto zapoznać się dokładniej z jej treścią

  Ez 23 1Pan skierował do mnie te słowa: 2Synu człowieczy! Były dwie kobiety, córki tej samej matki. 3Uprawiały nierząd w Egipcie – od młodości uprawiały nierząd. Tam już ściskano ich piersi i przygniatano dziewicze ich łona. 4A imiona ich: Starszej – Ohola, siostry zaś jej – Oholiba. Stały się one moimi i zrodziły synów i córki. A oznaczają imiona ich: Ohola – Samarię, a Oholiba – Jerozolimę.

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=727

  MAGIA , SATANIZM, ŚMIERĆ

  Na koniec najbardziej zastanawiający fragment w pismach prorockich Nowego i Starego Testamentu. Wskazujący , że naród wybrany będzie władał ziemią bez względu na to czy świat będzie zanurzony w odstępstwie i poddany złu czy wreszcie bezgranicznie wielbiący Boga. Ponadto paradoksalnie do Jerozolimy jest przypisana bezwarunkowa i ostateczna światowa władza obiecana jako znak od Boga.

  Współcześnie syjoniści – nierządnicy uzyskali niezwykłą władzę , posiedli klucz do swej „żywotności” mimo , iż oddani są śmierci , szatanowi , molochowi i uprawiają zaawansowany okultyzm. W imię doczesnego , sukcesu weszli pod jarzmo demonicznego protektoratu „władcy tego świata”.

  Ap1718A Niewiasta, którą widziałeś, jest to Wielkie Miasto, mające władzę królewską nad królami ziemi.

  Łk 4,06i rzekł diabeł do Niego: ”Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego,

  bo mnie są poddane i mogę je odstąpić, komu chce.

  Iz. 28 14Dlatego posłuchajcie słowa Pańskiego, wy wszyscy, panujący nad tym ludem, który jest w Jerozolimie. 15Mówicie: Zawarliśmy przymierze ze Śmiercią, i z Szeolem zrobiliśmy układ. Gdy się rozleje powódź wrogów, nas nie dosięgnie, bo z kłamstwa uczyniliśmy sobie schronisko i skryliśmy się pod fałszem.

  Iz. 57 1Sprawiedliwy ginie, a nikt się tym nie przejmuje. Bogobojni ludzie znikają, a na to nikt nie zwraca uwagi. Tak to się gubi sprawiedliwego, 2a on odchodzi, by zażywać pokoju. Ci, którzy postępują uczciwie, spoczywają na swoich łożach. 3Lecz wy zbliżcie się tutaj, synowie wiedźmy, potomstwo wiarołomnej i nierządnicy! 4Z kogo się naśmiewacie? Na kogo otwieracie usta i wywieszacie język? Czyż wy nie jesteście dziećmi przestępstwa, potomstwem nieprawego łoża? 5Wy, którzy płoniecie żądzą pod terebintami i pod każdym zielonym drzewem, mordujecie dzieci na ofiarę w jarach, w rozpadlinach skalnych. 6Gładkie kamienie potoku są twoim działem, one to, one – twoją częścią wylosowaną. Im też w ofierze wylewałaś płyny, ofiarowałaś obiaty. Czyż mam być z nich zadowolony? 7Na górze wielkiej i wysokiej tyś rozłożyła swe łoże, tam też wstąpiłaś, żeby składać ofiary. 8Postawiłaś twój znak rozpoznawczy za bramą i za słupami odrzwi. Tak, z dala ode Mnie się odkrywałaś, weszłaś i rozszerzyłaś swe łoże. Ugodziłaś się o zapłatę z tymi, których łoże umiłowałaś; pomnożyłaś z nimi twój nierząd, patrząc na stelę. 9Udałaś się do Molocha z olejkiem, użyłaś obficie twych wonnych olejków. Wysłałaś daleko swych gońców, aż do Szeolu się zniżyłaś. 10Utrudziłaś się tyloma podróżami, ale nie powiedziałaś: Dosyć! Odnalazłaś żywotność twej siły, dlatego nie osłabłaś. 11Kogo się lękasz i boisz, że Mnie chcesz oszukać? Nie pamiętasz o Mnie, nie dajesz Mi miejsca w twym sercu. Czyż nie tak? Ja milczę i przymykam oczy, a ty się Mnie nie boisz.

  Iluminaci – Konspiracja Antychrysta

  Bóg odbiera swoją chwałę udzielając chwały swojemu ludowi.

  Iż 60,12 Bo naród i królestwo, które by ci nie służyły, wyginą, i poganie zostaną całkiem wygładzeni. …14/I pójdą do ciebie z pokłonem synowie twoich ciemięzców, i padną do twoich stóp wszyscy, co tobą wzgardzili. I nazwą cię „Miastem Pana”, „Syjonem Świętego Izraelowego”.. 16Ssać będziesz mleko narodów i piersi królewskie ssać będziesz.

  Zach 14

  17A te z ludów ziemi, które nie pospiesza do Jerozolimy oddać pokłon Królowi – Panu Zastępów – będą pozbawione deszczu.

  Ponownie można tu odnaleźć ciekawe podobieństwo w Proroctwie Izajasza i Objawieniem św. Jana

  Iz60

  19Już słońca mieć nie będziesz w dzień jako światła, ani jasność księżyca nie zaświeci tobie, lecz Pan będzie ci wieczną światłością i Bóg twój – twoją ozdobą. 20Twe słońce nie zajdzie już więcej i księżyc twój się nie zaćmi, bo Pan będzie ci światłością wieczną i skończą się dni twej żałoby.

  Ap.21

  23I Miastu nie trzeba słońca ni księżyca, by mu świeciły, bo chwała Boga je oświetliła, a jego lampą – Baranek. 24I w jego świetle będą chodziły narody, i wniosą do niego królowie ziemi swój przepych. 25I za dnia bramy jego nie będą zamknięte: bo już nie będzie tam nocy. 26

  Jaka z tego nauka dla nas Chrześcijan

  Wszystko co dobre nastąpi dopiero gdy żydzi odejdą od swoich talmudyczno-kabalistycznych praktyk i powrócą z błaganiem o miłosierdzie od Boga …

  Ap.1,5 /i od Jezusa Chrystusa, Świadka Wiernego, Pierworodnego umarłych i Władcy królów ziemi.

  Mt 23,39Albowiem powiadam wam: Nie ujrzycie Mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie”.

  Zwycięstwo przyniosą niezłomni „wybrani i wierni”, którzy jednoznacznie określa się wobec całkowitego panowania Chrystusa w każdej dziedzinie życia, począwszy od rodziny aż po Ojczyznę. Dzieło intronizacji w Polsce ma wielu przeciwników …

  Ap17 14Ci będą walczyć z Barankiem, a Baranek ich zwycięży, bo Panem jest panów i Królem królów – a także ci, co z Nim są: powołani, wybrani i wierni.

  Inne:

  Wojciech Cejrowski

  http://tvnplayer.pl/programy-online/wojciech-cejrowski-boso-odcinki,324/odcinek-1,stara-jerozolima,S02E01,5020.html
  http://gloria.tv/?media=315448

  Zamknięty krąg /Krew Chrystusa /

  http://pl.gloria.tv/?media=346575
  _______________________________
  Link: http://avepatria.nowyekran.pl/post/89009,apokaliptyczna-nierzadnica-czyli-syjonizm-jerozolimski

 5. Griszka said

  Domorosły łowca internetowych żydów o skłonnościach narcystycznych, P.E.1984 twierdził, że dla niego Bartyzel to żaden autorytet, bo „jego stolica znajduje się w Rzymie a nie w Warszawie”. Na Bartyzela spadła też krytyka ze strony „jedynego i prawdziwego partydioty”, bo tym jak ten nie poparł zachwytów antyklerykała Palmera nad działalnością „księży patriotów” i PAXu.

 6. Boydar said

  “…wybór papieża jest zbyt poważną sprawą, by powierzyć ją Duchowi Świętemu…” – G.C.

 7. Andy said

  Tak jak wybrano K.Wojtyłę na papieża, by zniszczył stosunkowo jeden z ostatnich tradycyjnych katolickich kościółów w centrum Europy, by przyśpieszył budowę nowego żydo-masońskiego kościoła pod sztandarem NWO, posoborowych „postępów” i jednocześnie „zakneblować”
  umysły, rozum i serca zdrowo myślących…..
  zapewne na setki lat….
  tak teraz, wybierając zakamuflowanego „konia trojańskiego”, liberała-modernistę i jezuitę! J.Bergoglio z Am.Łacińskiej, Bestia rzuca się na jeden z ostatnich bastionów może stosunkowo „normalnego” katolicyzmu, jakim jest Am.Łacinska.
  Św.pamięci Kardynał

  Choć i tam spustoszenie posoborowe, jak i w całej Am.Północnej jest podobne-oszałamiające, właśnie dzięki takim pasterzom jak L.Bergoglio!

  Bestia, rękoma modernistycznych posoborowych kardynałów, biskupów, księży i wychowanków dokonuje tego, czego najgorsi wrogowie kościoła nie mogli uczynić w minionych wiekach!

  Tylko jednoznaczne i kategoryczne odcięcie się od Vaticanum II i Novus Ordo, a powrót do korzeni, do Mszy Trydenckiej i tradycyjnej niezmiennej w dogmatach nauki Kościoła jest jedynym lekarstwem na ten obłęd!

  Wyrzucić telewizory z domów!
  Powrót do Mszy Trydenckiej!
  Sięgnąć do mszału z przed i z 1960 roku!
  Czytać i jeszcze raz czytać dobre książki i prasę np.”Zawsze Wierni”!
  Szczególnie zapoznać się z nieskażoną nauką ostatniego świętego papieża Polaka-Piusa X !
  Wspierać i wprowadzać w swym życiu, w pracy i szkole tradycyjną nieskażoną przedsoborową doktryną katolicką.
  Wspierać i budować tradycyjne katolickie szkolnictwo od podstaw! Szkoły podstawowe, gimnazja i licea.

  „Rzym” odszedł od Rzymu!


  http://www.oltyn.org/

  Apostazja na samej górze! to orędzie Fatimskie!

  Póki sami się nie zmienimy……
  to wybór J.Bergoglio nic nie zmieni, tylko utwierdzi nas w zniewoleniu obłudy i zła.

 8. Andy said

  Św.pamięci Kardynał….Antonio de Castro Mayer

 9. JO said

  ad.6. Sami sie nie zmienimy! Jednak To My sami i tylko my mozemy podjac decyzje o zmienieniu sie. My Mamy wolna wole i to od nas wszystko zalezy, od naszej decyzji. Jednak za decyzja musza isc kolejne kroki, ktorymi sa posluszenstwo Chrystusowi , Swietemu Jego Magisteruim KKatolickiego-Ortodoksyjnego-Tradycji,

  ktora poznajemy DZIEKI ludziom , ksiezom – Tradycjonalistom. Tradycjonalistow Pomocy Potrzebujemy

 10. Boydar said

  Na dzień dobry, wszystkim, Paniom, Panom, i Gregowi też.

 11. marost said

  AD6
  Na filmie: LITURGIA MISSA ARENTINA
  ___________________

  Sie-ma!!! http://www.oltyn.org/files/francis_i.jpg

 12. marost said

  AD6
  Na filmie: LITURGIA MISSA ARGENTINA
  ___________________

  Sie-ma!!! http://www.oltyn.org/files/francis_i.jpg

 13. najnowszy model terminatora said

  @7
  Podobno Ameryka Łacińska już w 1/4 jest protestancka!!! Posoborowie było zbyt słabe, by oprzeć się ekspansji protestantyzmu w ostatnich dekadach.

 14. marost said

  Skandaliczny wybor F1 wyjasnia prawdziwe powody abdykacji BXVI.

 15. JO said

  ad.13. ..czytaj nie protestancka a Zydowska

 16. Boydar said

  Aaa tam, Panie JO, cebula !!!

 17. Miłek said

  Na blogu Messa in latino znalazłem takie coś…
  Może ktoś znający hiszpański to przetłumaczy albo chociaż streści:
  http://elblogdecabildo.blogspot.com.ar/2010/05/eclesiales.html

  I jeszcze:
  http://www.intereconomia.com/blog/cigueena-torre/hoy-va-argentina-20111223
  http://pagina-catolica.blogspot.com.es/2013/03/toman-la-catedral-de-buenos-aires.html
  http://pagina-catolica.blogspot.com.es/2013/03/los-marxistas-se-retiraron-de-la.html
  http://www.intereconomia.com/blog/cigueena-torre/bergoglio-chusma-anticatolica-le-toma-catedral-20130313

  Artykuł w języku protugalskim:
  http://fratresinunum.com/2012/01/02/a-mafia-argentina-do-cardeal-bergoglio/

 18. Miłek said

  😦 ….:

  http://rorate-caeli.blogspot.com/2013/03/the-horror-buenos-aires-journalist.html

 19. Rysio said

  re 12. Jakiś sztywny ten Franek.

  😦

 20. Boydar said

  I palce ma wyprostowane, wszystkie. „Będzie Pani zadowoloooona !”

 21. JO said

  Komunikat Domu Generalnego FSSPX z okazji wyboru papieża Franciszka

  Opublikowano 14 marca 2013, autor: Jakub Pytel

  Papież Franciszek tuż po wyborze

  Na wieść o wyborze papieża Franciszka członkowie Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X wznoszą prośby do Boga Wszechmogącego, aby obficie obdarzył nowego Biskupa Rzymu łaskami potrzebnymi do wykonywania tej trudnej posługi.

  Niech nowy papież, umocniony Bożą Opatrznością, „utwierdza braci w wierze” 1 z taką mocą, z jaką św. Pius X uczynił to na początku swego pontyfikatu, mówiąc: „Nie pragniemy być niczym innym i przy Bożej pomocy niczym innym dla społeczności ludzkiej nie będziemy, jeno służebnikiem Boga, którego władzę przedstawiamy. Sprawa Boża naszą jest sprawą: dla niej postanowiliśmy poświęcić wszystkie siły nasze i nawet życie samo” 2.

  Św. Franciszek z Asyżu, którego imię przyjął nowo wybrany papież, usłyszał, jak Ukrzyżowany Zbawiciel mówi do niego: „Franciszku, idź i odbuduj Mój Kościół”. W takim duchu biskupi, kapłani, zakonnicy i zakonnice związani z Bractwem Świętego Piusa X pragną zapewnić Ojca Świętego o swoim synowskim pragnieniu «odnowienia wszystkich rzeczy w Chrystusie, aby Chrystus był wszystkim we wszystkich” 3 według swoich możliwości, z miłości do świętego Kościoła rzymskokatolickiego.

  Menzingen, 13 marca 2013 r. (źródło: dici.org, 13 marca 2013).

 22. Boydar said

  No ale drugiej rączki, nie widać ! Aha !!!

 23. Jan said

  Jaki „piękny” Pektoral prezentuje nowy papież, proszę zauważyć

 24. JO said

  Ad.10. Pierdolona Piosenka

 25. Inkwizytor said

  Uznajecie Francesco I prawowitym papieżem więc musicie być u posłuszni chociaż rozumiem, ze jarmułkowy Franio to nie kandydat z waszych marzeń 😦

 26. JO said

  Ad.10. Panie Boydar, Piosenka Ta jest od gory do dolu Zlem, cwana bomba o opoznionym Dzialaniu, Antykatplicka, Bluzgajaca W Prawa Boze I Magisterum KK . Prosze takich Zydowskich wklejek tu nie robic!
  Byl taki pan Kapsel….

 27. Miłek said

  Liczby mówią za siebie….
  Artykuł zamieszczony w Rorate Caeli z 2010 roku, w trzecia rocznicę wydania MP SP….
  http://rorate-caeli.blogspot.com/2010/06/preparing-for-third-anniversary-of.html
  Najlepiej zerknąc na wykres na wloskiej stronie z tym artykulem: http://blog.messainlatino.it/2010/07/gli-effetti-del-motu-proprio-nelle.html
  Słabo wypada Am. Pd…w tym bardzo słabo Argentyna…
  Komentarz dotyczący Argentyny: real obstruction from Bergoglio and company….

 28. JO said

  Ad.24. Inkwizytor przestan farmazonic.Posluszni mamy byc tylko jak Papiez czyni w zgodzie z Chrystusem

 29. Inkwizytor said

  Re: 26

  Bredzisz

 30. Janek said

  Bractwo św.Piusa X chyba śni na jawie,jeśli twierdzi że ten heretyk odbuduje Kościół!Imię jakie przybrał nowy pseudopapież doskonale wpisuje się w plany ostatecznej destrukcji katolicyzmu przez Synagogę.To jest cyniczna zagrywka z ich strony a poprzez wybranie imienia św.Franciszka z Asyżu mają na myśli zupełnie inny rodzaj odbudowy Kościoła niż to uczynił Biedaczyna z Asyżu.Mamy tutaj do czynienia z zemstą masońską i odwetem za to czego dokonał św.Franciszek.!Mówią nam Katolikom ,patrzcie na nic się zdało to wszystko co dokonał wasz Święty ,my rządzimy teraz Kościołem i w końcu doprowadzimy nasze wielkie dzieło zniszczenia do końca ,a żeby było zabawniej dla nas a dla was tragiczniej nasz niszczyciel ,którego wprowadziliśmy na tron św.Piotra przybrał imię człowieka ,który poddzwignął średniowieczny Kościół z kryzysu i pokrzyżował wtedy nasze plany ,ale dzisiaj nasz Franciszek dokona zupełnie odmiennej reformy niż jego pierwowzór!Ja nie mam żadnych złudzeń ,że będzie to próba zupełnego zniszczenia tego co zostało-a została jeszcze tylko atrapa katolicyzmu ,zęby te żmije mogły się lepiej maskować.Teraz zaś kiedy całe rzesze katolików nie wiedzą gdzie przysłowiowy Rzym a gdzie Krym ,oni nie będą musieli się tak obawiać ,bo wiedzą doskonale jak żerować na dobrej wierze ludu a pod fałszywym posłuszeństwem wprowadzą wszystko co będą chcieli!Dlatego twierdzę ,że bractwo św.Piusa X robi w świadomości katolików złą robotę bo w sposób wręcz maniakalny i nieracjonalny ,sprzeczny z Magisterium Kościoła upiera się przy twierdzeniu jakoby dzisiejszym Rzymem rządzili prawdziwi następcy św.Piotra.To ja mogę powiedzieć tylko tyle ,jeżeli ci wszyscy heretycy są prawdziwymi Wikariuszami Chrystusa to dlaczego się wyłamujecie spod posłuszeństwa wobec ich nauczania,dlaczego na wzór protestancki wybieracie i przesiewacie ,dlaczego odrzucacie dokumenty SW II,dlaczego odrzucacie zmiany w Mszy św ,dlaczego nie akceptujecie Nowego kodeksu Prawa Kanonicznego z 1983 roku ,takich pytań mogę jeszcze postawić dużo więcej ,ale nie w tym rzecz ,chodzi mi o to żeby pokazać iż taka postawa jest niekatolicka i heretycka.Taka postawa jest usprawiedliwiona tylko w jednym przypadku ,wtedy kiedy mamy do czynienia z heretyckim Papieżem ,który przez własną jawną i uporczywą herezję przed lub po wyborze na Stolicę św.Piotra sam siebie wyklucza z Kościoła Chrystusowego ,załapując się pod ekskomunikę Latae sententae i takiemu pseudo Papieżowi możemy wypowiedzieć posłuszeństwo i nieprzyjmować jego fałszywego nauczania.Więc albo mamy do czynienia z prawdziwymi Papieżami ,a wówczas mamy obowiązek pod karą ekskomuniki słuchać ich we wszystkim albo są to zwykli heretycy okupujący stolicę św.Piotra ,niszczący Objawienie Boże co powoduje ,że nasz opór wobec nich jest słuszny i ze wszech miar miły Bogu.Dlatego jeszcze raz powtórzę albo albo ,nie można siedzieć okrakiem na barykadzie ,to właśnie przez taką postawę katolicy dzisiaj giną w odmętach sprzeczności ,a prawdziwe przedsoborowe Magisterium Kościoła jak zwykle bardzo jasno i bez żadnych niedomówień wypowiada się wobec możliwości zaistnienia takiej sytuacji w kościele!Kto nie wierzy niech sprawdzi choćby na stronie Ultramontes.Bo należy bardziej słuchać Boga niż ludzi!

 31. Boydar said

  @24
  Ocalił Pan honor gajówkowiczów Panie JO. Z serca gratuluję.
  Oczywiście, że ma Pan 100% racji. W każdym jednym stwierdzeniu. I dla tego właśnie jest najlepszym świadectwem prawdy (co nie-dyskretnie zaznaczyłem). Więcej wiary we mnie, jako i ja Panu wierzę.

 32. Inkwizytor said

  Brawo Janek , twoja postawa jest katolicka, tak trzymaj 🙂

 33. JO said

  Ad.29. Nikt z Bractwa nie przebiera a daje co otrzymal. Papiez jest straznikiem Czystosci Wiary a jako czlowiek Ma Prawo Upasc. Papiez to nie tylko postac dzisiejszego Papieza ale wszyscy Jego Poprzednicy I Ci Co beda Wybrani.

  Chce PAn Innego Tradycyjnego Papieza? To Prosze pogonic Modernistow, Katolemingow lub iCh Nawrocic , wtedy z Katolickich Rodzin bedzie Ksiadz KTolicki, ktory bedzie Biskupem a Potem Papiezem jak Pius X.

  Spoleczenstwa Katolickie Upadaja a z nich , upadlych wybrano oszustow Przez Oszustow tylko dlatego, ze Zgrzeszylismy w Przeszlosci.

  jestesmy w Procesie, gdzie KK jest Okupowany Przez Oszustow a Machina Kosciola Chrystusowego Miele Powoli, ale prosze wierzyc, ze ziarno od plew Wymluci I Pan jest teraz tego faktu Obserwatorem I Oby czynnym.

  Gdyby Kosciol byl malutka Grupa to co innego ale Kosciol to cos wiecej niz PRL Bis czy Krolestwa Katolickie, ktore iCh Pan popatrzy jak dlugo sa NISZCZENIE a wciaz jest co Niszczyc rozkradac…

  tak I z Kosciolem, to Wielka Organizacja , ktora Uratowac moze tylko Sam Bog prze wspolpracy czlowieka. By wspolpraca Czlowieka nastapila, a ie jego natuchmiastowa Smierc za popelnione Grzechy, Bog Dopuszcza Paowanie Ochydy , ale tylko czasowe I pozorne.

  Ludzie Dzieki Lasce dopuszczenia Zla zaczynaja widzac I slyszac zaczynaja decydowac sie na Walke, uzywaja swej Wolnej Woli I Prosza Boga o Wiecej Laskii Ja dostaja I Kosciol Rosnie w Sile.

  Na to , po Takim Upadku czlowieka Potrzebny jest czas I wiele cierpien…
  Jednak, Kosciol bedzie Walczyl a Bog Zwyciezy.

  Co by bylo gdyby Bractwo powiedzialo, ze To nie Papiez?
  Doszloby do Schizmy, ktora by pociagnela za soba Ludzkosc w kierunku Watykanu…
  Byc Moze , ze dojdzie do Schizmy jak Formula jeden przeginie ….Wierze w Dary Ducha Swietego, w Chrystusa, ktory Prowadzi, w Ducha Swietego, ktory jest z Bractwem, Tradycjonalistami.

  Teraz Modlmy sie o Bracta Ksiezy Sily, wspierajmy iCh I Walczmy o Nich nawet oddajac Za Nich swe Zycie

 34. Jan said

  Ad.28 Panie Janku chyba Pan się zagalopował. FSSPX nigdzie nie twierdzi o odbudowie KK przez papieża Franciszka.To jest taki zwrot grzecznościowy zakładający uznanie możliwości i dobrej woli służenia KK przez nowego papieża.
  To tekst na wyjątkową okoliczność pisany językiem dyplomacji.
  FSSPX to nie jednopokojowe siedziby sedewakantystów.
  Komunikat specjalny Przełożonego Generalnego posiada inną rangę i sens i napewno nie wpisuje się w treści związane z analizą i oceną osoby wybranego papieża. Na to przyjdzie czas, na podstawie dokonanych posunieć albo nawet kroków w złym kierunku. W końcu komunikat nie mógł być podobny do udowadniania herezji papieży na stronach internetowych, co oczywiste.

 35. Jacek said

  Jan Hartman, członek-założyciel B’nai B’rith Polska

 36. Jan said

  Ad.31 Panie JO
  Od dłuższego czasu czesto przyznaję Panu rację, chociaż sposób wyrażania i dobór słów nie koniecznie akceptuję.
  Dobry tekst gratuluję.Nie wolno zawężać pola widzenia. Wracając do słuszności Pana slów. Gdyby zrobi ankietę ilu chce w Polsce niby jeszcze katolickiej odrzucenia zdobyczy soboru a ilu nie, wynik byłby szokujący. Ile osób przyplątało się do FSSPX, by niedlugo po tym wykorzystując co się tylko dało odejść.
  Nie możemy sobie pozwolić na napaści na FSSX, nawet gdy emocje ponoszą. Nam Ono wystarczy inni zależnie od poglądów niech nadal adorują JPII albo ks. Trytka jak kto woli i chce.

 37. Boydar said

  @34
  Trafne i życzliwe. Ale najważniejsze, że i ja też tak sądzę. Dlatego Pan JO ma u mnie ponadnormatywną taryfę ulgową. A gdyby czasem przyłożył się bardziej do formy, to może i prości czytelnicy mieli by więcej pożytku. I ziemska chwała większa. I zasługi w Niebiesiech.

 38. Brat Dioskur said

  Tymczase Peres juz zaprosil papieza Franciszka I do zlozenia wizty w Izraelu.Zadne ,mieniace sie katolickimi kraje nawet o tym nie pomyslaly a tu prosze ,innowiercy sie pieknie spisali!Brawo!

 39. Boydar said

  Panie Bracie, bull był chyba wcześniej, czytałem na wp

 40. Jacek said

  „Polskę czeka czas katakumb” – ks. Luciano Guerra, rektor sanktuarium w Fatimie

 41. Boydar said

  A to się ks. Luciano zdziwi (Hi!) A katakumby ? Skoro już są, to faktycznie, można wykorzystać.

 42. JO said

  Ad.35. I Ja nie Jestem zadowolony gdy Pisze Rubasznie z przeklenstwami czy wyzwiskami. Nie pochwalam tego ani u siebie ani u innych I wolalbym tak nie pisac. Czesto Rubasznie pisze sie z emocji, chociaz w moim przypadku coraz czesciej jest to Odpowiedz na podstepne chamstwo, niby ladna wypowiedz, takie cos w bialych rekawiczkach na ktore by JE Obnizyc , ukazac ODRAZE uzywam wulgaryzmow.

  To jest Internet . W nim Gentemenska Rozmowe mozna prowadzic tylko w b waskim Gronie. Gajowka to jest szerokie Audytorium otwarte dla W I E L U z roznych Srodowisk.

  To Tlumaczy dlaczego czesto jak ktos przegina , by nie tracic czasu na Dyplomacje I ceregiele bo object tego nie wart czy temat w danym czasie, uzywam wulgaryzmow.

  Nie pochwalam tego ani u siebie ani u innych. Czasem nie Ma Jednak Wyjscia. Zawsze przyjmuje Jednak Upomnienia w tej Kwestii by nie przegiac o co Latwo.

  ———–

  Co do Uznawania Papieza mojego tekstu…Chcialbym by ludzie rozumieli obacna sytuacje. Wiem Jednak, ze dla wielu pozostanie ona niezrozumiala, gdyz nie kazdy Ma talenty od Boga by to zrozumiec.

  pozostaje Wiara w Autorytet, ktora Rewolucje Zlikwidowaly, Zlikwidowaly Chirarchie I ten Proces postepuje a robi to System Masonskiego Szkolnictwa, ktore juz Niemowleta stawiaja na Rowni z Doroslym I daje obu Prawa Egoistyczne Prawa.

  Tak wychowany czlowiek NIE jest w stanie zrozumiec jezeli nie Ma wrodzonej inteligencji. Z Takim Lemingiem jest gorzej niz Wyrafinowanym Inteligentnym Masonem, gdyz taki Leming to swoiscie zaprogramowana maszyna biologicznych do Mordowania.

  Tacy Musza wyginac, lub byc sila zdyscyplinowani. My sily takiej nie mamy. Utracilismy Nasze Krolestwa a wladze I te mase Ludzka Kieruje Szatan za Pomoca Zydow I Masonow przeciwko Nam.

  My Musimy robic to co Pokazal nam bysmy Robili Zalozyciel Bractwa. To dziala. Wychowanie Katolickie nawet jezeli nie ” produkuje ” Zawsze inteligenta, to produkuje czlowieka umiejacego ustapic Bo rozumie Chierarchie, produkuje spoleczenstwo Katolickie. Ono Bedac odbudowane w 10 procentach populacji jest w stanie przyjac wladze.

  Pamietac nalezy, ze wojny I Rewolucje zabraly nam te elite Katolicka I to jest przyczyna dlaczego Zydzi sa dzis Glowa.

  To jest przyczyna, ze kazdego Leminga, ktory nie potrafi zrozumiec niestety trzeba ” zastrzelic”, odepchac, odseparowac, uznac za obcego, za NIEPOLAKA, za WROGA.

  Nas niestac dzis na marnowanie czasu, energii, Sil .Nas nie stac I dla Dobra, z Milosci do Kosciola my Musimy poswiecac niereformowalnych, nie dajacych sie Nawrocic I Traktowac jak Wroga.

  My Musimy Dbac o Katolickie Spoleczenstwo o jego Odbudowe. bez niego przejdziemy do Katakumb jakich poczatku Sredniowiecza tylko widzialy.

 43. Boydar said

  W którymś z komentarzy napisałem – Kocham Gajówkę (dobrze że moja Baba nie wie), Pan jesteś jej częścią. O katakumbach wyraziłem opinię w sąsiednim wątku. Spokojności życzę.

 44. JO said

  Ad.34. Hartman powinien byc Zabity. takiego Klamstwa Ja dawno nie slyszalem.

  Czy Pan chce mi narobić kłopotów? – admin

 45. Inkwizytor said

  Re: 34

  FSSPX to nie jednopokojowe siedziby sedewakantystów.

  Zaprawdę, od ilości pokoi zależy Prawda ? W takim razie w porównaniu z modernistycznym Kościołem FSSPX równie wypada blado. Spiszę również donieść, ze wśród FSSPX są też sedewakantysci

  Re; 36

  A szanowny kogo adoruje ? Może x. Stehlina ?

 46. Jacek said

  Jakis czas temu pisalem czesto na tym forum, wlasnie midzy innymi na temat „papiezy posoborowych” i na temat zupelnie nie mozliwej do utrzymania pozycji teologicznej SSPX pod tym wzgledem. Z ktorej to pozycji nalezy „odsiewac” herezje i apostazje z „nauczan” tych „papiezy”. Papiez jest wlasnie straznikiem doktryny i jest pod tym wzgeldem nieomylny. Tak wiec heretyk czy apostata nie jest papiezem przez sam fakt bycia (ipso facto) heretykiem lub apsotata. I kazdy katolik przy zdrowych zmyslach ma obowiazek od takiego „papieza” i jego „nauczania” uciekac gdzie pieprz rosnie. Ciekawe, ze „nie wie” o tym taki erudyta jak prof. Bartyzel.

  Wtedy takie poglady bardzo nie podobaly sie gospodarzowi tej strony. To byly czasu entuzjazmu zwiazanego z B16 i jego ‚porozumienia” z SSPX. Zobaczymy czy zostane wyciety.

  SSPX niestety jedynie uwiarygadnia w oczach wielu „tradycyjnych” katolikow heretykow i apostatow podajacych sie za „papiezy” .

  Sadze, ze obecny „papiez posoborowy” to „biedaczyna”, ktory porzuci juz jakiekolwiek pretensje do „katolickich” standardow. Juz wlasnie udzielil bezwarunkowego „rozgrzeszenia”, tylko komu „calemu swiatu” czy tylko „entuzjastom” na Placu sw Piotra?

  Przy okazji: nie mam nic wspolnego z Jackiem piszacym powyzej.

 47. BBC said

  Inkwizytor próbuje wyławiać duszyczki z Bractwa !

 48. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2013/03/14/papiez-franciszek-ku-nowemu-eonowi-chrzescijanstwa/ […]

 49. Boydar said

  Panie Gajowy, śmiem twierdzić, że w treści niniejszego wątku są popieprzone komentarze. I nie chodzi mi o treść, bo jest jaka jest, tylko o techniczne aspekty. Mam na myśli numery (aczkolwiek to jest zrozumiałe, dla mnie) oraz coś jeszcze dziwnego, czego do końca nie rozumiem. Jak dojdę do jakiejś konkluzji, nie omieszkam zaraportować.

 50. Jan said

  Ad.45
  1. Panie Inkwizytor bez urazy, może niezbyt stosownie dobrałem slowa. Stąd małe wyjaśnienie. FSSPX ma pewne formy organizacyjne widoczne na calym świecie.
  Zresztą lepiej to zrozumieć na gruncie świeckim. Inny wymiar ma odezwa znaczącej organizacji a inny poszczególnych grup czy „pojedyńczych pokojach”. Które co by nie mówić nie są krępowane z zewnątrz i mogą być bez żadnych ograniczeń artykułowane.

  „A szanowny kogo adoruje ? Może x. Stehlina ?”

  Do adorowania jest tylko Majestat Trójcy Przenajświętszej. FSSPX przywróciło skarby, które wydawały się utraconymi na zawsze. . Stąd szacunek i wdzięczność.
  Moi rodzice przysięgali przed wieloma laty (Śluby Jasnogórskie) takimi słowami „Wiary Ojców dochowamy” – co i mnie też obowiązuje. Dochowanie umożliwia misja FSSPX. Sedewakantystów bez wnikania w szczegóły szanuję i korzystam z udostępnianej przez nich bogatej literatury, za co jestem wdzięczny.
  Zasadniczy sprzeciw budzi ich bezsensowna wrogość do FSSPX, jakby mało miało wrogów, przeciwników, rozkładaczy itd. Czy trzeba aby mała trzódka między sobą toczyła dyskredytujące spory, po co i dla kogo.

 51. Albo said

  Panie Gajowy. Te indywiduum zafajdalo Gajowke.
  Czy zamierza Pan cos z tym zrobic, czy uwaza ze wszystko jest na miejscu.
  Te „mundosci” we wpisie #42 to netykieta ktora JO wprowadzil?
  On juz ustalil „normy dyskusji dla roznych srodowisk” i globalnego internetu.

  Nie panie JO, to nie jest jezyk dla roznych srodowisk., tylko pana jezyk z rynsztoku ktorego pan chyba pochodzi i lawina gnoju plynacego z geby.

  „JO powiedział/a 2013-03-14 (czwartek) @ 14:00:06
  Ad.10. Pierdolona Piosenka”
  „To jest Internet . W nim Gentemenska Rozmowe mozna prowadzic tylko w b waskim Gronie. Gajowka to jest szerokie Audytorium otwarte dla W I E L U z roznych Srodowisk.”

 52. Boydar said

  @Pan albo Pani
  proszę Pana/Panią o zachowanie się, może byś byle jak, byleby jakoś.
  Pan JO nie zorientował się w pomyłce, i napisał co napisał, może nie parlamentarnie, ale adekwatnie. Już żeśmy to sobie z Nim wyjaśnili. I w sumie Panu nic do tego.
  Natomiast Pańskie podejrzenia, tu pozwolę sobie zacytować – „…tylko pana język z rynsztoka, z którego pan chyba pochodzi…” – są całkowicie nieuzasadnione. Może być Pan absolutnie spokojny. Z rynsztoka wywodzą się zupełnie inne „nicki”. No chyba mi Pan wierzy, prawda ?

 53. Marucha said

  Re 30:
  Bractwo św.Piusa X chyba śni na jawie,jeśli twierdzi że ten heretyk odbuduje Kościół!I

  Bractwo absolutnie nic takiego nie twierdzi.
  Bractwo wyraża w modlitwie swe prośby do Boga Wszechmogącego, aby tak się stało.
  Czytanie ze zrozumieniem jest niełatwą sztuką, ale warto ją ćwiczyć

  Re 49:
  Numery komentarzy (niestety) zmieniają się, gdy na forum wchodzą komentarze zatrzymane przez system antyspamingowy lub przez bydlęcą cenzurę gajowego, gorszą niż za komuny.

  ———–
  Panie JO,
  Czy jest Pan pewien, iż katolikowi przystoi mówić w ten sposób, jak Pan to robi?
  Jest Pan absolutnie pewien?

 54. czaruś said

  ad. 35. Ten Hartman powinien już teraz poddać się eutanazji!!!

 55. JO said

  Ad. 53. Nie, nie przystoi.

 56. Boydar said

  Страшно не упасть,а не подняться

 57. marost said

  Katedra w Buenos Aires sprofanowana:

  Poczatek artykulu na „L’Observatoire de la Chistianophobie”

  W kilka godzin po wyborze abpa Buenos Aires na papieza jego katedre zajelo od stu do dwustu bojownikow rewolucyjnego ruchu Movimiento Popular La Dignidad, ktorzy uniemozliwili odprawienie mszy.
  Calosc ze zdjeciami pod dluugim adresem tutaj

  http://www.christianophobie.fr/breves/des-militants-revolutionnaires-profanent-la-cathedrale-de-buenos-aires?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Christianophobie+%28Observatoire+de+la+christianophobie%29

 58. jacek said

  Swietna analiza programu nowego papieza zrobiona przez profesora Bartyzela.
  Bartyzel mowi, ze nowy papiez rezygnuje z monarchii w Watykanie.
  Monarchia czyli Kosciol Chrystusa Krola zostanie zredukowany do poziomu biedaczyny.
  Papiestwo to Monarchia ziemski reprezentant królującego w chwale i na majestacie Chrystusa.
  Pan Jezus zostaje pozbawiony krolewskiej korony.
  To sie wpisuje w plan dzialan zydomasonerii.
  Polski Episkopat nie chce Jezusa Chrystusa Krola, a chce Go uczynic sluga.
  W miejsce korony krolewskiej sekta Vaticanum II wlozy Panu Jezusowi korone cierniowa, a jak Jezus Chrystus przyjdzie na Ziemie po raz drugi to beda probowali Go ukrzyzowac powtornie.
  Dzieki Bogu im sie to nie uda i zostana zmiecieni z powierzchni Ziemi.

 59. Boydar said

  @58 (Jacek)
  Panie Jacku, to chyba zbyt uproszczona egzegeza. I jeszcze coś Panu powiem prywatnie: z wyjątkiem Gajówki i, tu cytat niedokładny Gajowego – „…bydlęcej cenzury, gorszej niż w komuniźmie…” -koniec cytatu, nie wierzę w żadne wolne media, i w żadnych „niezależnych” publicystów czy innych dziennikarzy. Każdy musi z czegoś żyć. Ten je_any ekosystem nie toleruje wyjątków. Polecam książkę etatowego „Wielki Las”. Pomimo i na przekór – dużo się można nauczyć o ekosystemach. Nie jest to żadna aluzja do Gajówki, chociaż tak naprawdę, to tylko Gajowy zna wszystkie tajemnice.

 60. Marucha said

  Re 59:
  Widzi Pan, ja nie muszę żyć ani z gajówki, ani w ogóle z pisania.
  Tak że jestem uzależniony jedynie od własnego dziurawego sumienia, własnych błędów, niedoskonałości, uprzedzeń, ignorancji i złej woli.

 61. jacek said

  eon
  1. w filozofii i w teologii: wiek, era
  2. w gnostycyzmie: istota pośrednicząca między stwórcą a stworzeniem, emanacja bóstwa

  re: 59
  Prosze czesciej czytac J. Bartyzela.

 62. Boydar said

  @ Pan Gajowy – do Gajówki to raczej trzeba dokładać
  @ Pan Jacek – Wie Pan, ja liczę trupy, takie mam hobby. Trup to trup, już się go nie ożywi, i da się policzyć. Ludzie którzy próbowali skutecznie i głośno mówić prawdę, prawie zawsze kończyli tak samo; a to na parkingu pod “Karolinką”, a to w bunkrze pod Kazuniem, a to na Golgocie…
  Pozostając z pełnym szacunkiem dla postawy prof. Bartyzela i wszystkich jego dokonań, powiem szczerze – nie jest w moim typie. I nie znaczy to, że musi być martwy abym zaczął mu wierzyć.

 63. Boydar said

  Ok, zostałem zgwałcony. Dupa mnie boli, należało mi się. Wycofuję swoje oświadczenie począwszy od słowa „… Pozostając.. aż do …dokonań…”. Włącznie.
  A wszystko z pośpiechu, i złej diety. Zemszczę się, jak prawdziwy chrześcijanin.

 64. Psiemislavius said

  Re 63:
  To chyba jakaś podszywka.

 65. JO said

  ad.63. Panie kpiazu, o diecie pisze na forum by przekazac wiedze a nie szukac usprawiedliwienia. Pana Kpioce podejscie jest niekatolickie, niegodne. Prosze takiej postawy zaniechac na tym Forum.

 66. Boydar said

  Witam Panów Szanownych, i Panie oczywiście też
  Żadna „podszywka”, po prostu się zrzygłem.
  Pan Jacek wpuścił mnie kanałowo w profesorka, nic o nim ( profesorku, znaczy się) nie wiedziałem, parę razy nazwisko w ucho wpadło, więcej rozumiem się na tych, którzy profesury za bolszewika dawali, ale nic to – myślę, może się rodzynek trafił, zapuściłem grafikę w googlu, patrzę, no ufoludek, ani chybi, no dobra, może wyjątek albo nawrócony, nie skasuję klienta tak z ambony, nie fair, odpisałem kulturalnie, o szacunku etc., ale jak już klikłem Enter, coś mię tkło, najpierw jakiś wywiad, ooo – czerwone mi zamrugało, potem zapuściłem youtuba, no i tego to już dla mnie było za wiele.
  I stąd ta „podszywka”. A że się na Panu Jacku pomszczę ? No pomszczę się, jak każdy przyzwoity polsko-rosyjsko-ukraińsko-niemiecko-węgierski chrześcijanin, oszust, psychopata i morderca. I będzie bolało, jak to teraz młode mówią.

  A Pan Panie JO niechaj się nie bulwersuje, bo ja Panu krzywdy nijakiej zrobić nie chcę, i nie zrobię, nawet jak mi Pan do zupy nasikasz. Ja człowieka przez drzwi dębowe rozpoznaje. To nie ja napisałem „…I aktualnie jem niestosownie do swoich potrzeb co wywołuje reakcje w tym nadpobudliwości…”, tylko Pan. Po co ? No po to, jak mniemam, żeby jeden człowiek, drugiego rozumem pojął, gdy mu serca braknie. Mnie nie braknie, ale wyjaśnienie trafia, w zupełności. Sam mam w rodzinie swojej podobnie.

 67. GM said

  Ja pierdole, poniżej link jaki otrzymałem od mojego młodego, modnego i w jego mniemaniu wykształconego kolegi z pracy z komentarzem, że może wreszcie się coś zmieni:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114912,13565338,Kard__Bergoglio_wybrany_na_papieza__Drugi_dzien_pontyfikatu,,,417312.html

 68. Boydar said

  To mi się podoba, ciekawe co będzie dalej. Twój link sie nie otwiera, podaję drugi
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114912,13565338,Kard__Bergoglio_wybrany_na_papieza__Drugi_dzien_pontyfikatu,,,417312.html
  Gdyby i ten wcięło cytuję: „… Przed wejściem na balkon Bazyliki Świętego Piotra tuż po konklawe w środę wieczorem nowy papież Franciszek stanowczo odmówił założenia czerwonej aksamitnej pelerynki – piszą w piątek włoskie gazety. Powiedział do ceremoniarza, żeby sam ją włożył.
  – Niech ksiądz sam to włoży. Skończył się karnawał – odpowiedział ceremoniarzowi papież, widząc pelerynkę…”

 69. Psiemislavius said

  Re 66 i Re 68:
  To nie Boydar. To jakiś żydowski podszywacz się wciela w niego.

 70. Boydar said

  Bo powiem mojej Mamie, i jeśli to nieprawda, dostanę po pysku.

 71. przemądrzałe bydlę said

  Papież Franciszek ochrzcił nieślubne dziecko. Media głównego nurtu pieją z zachwytu.
  http://natemat.pl/88317,papiez-franciszek-ochrzcil-nieslubne-dziecko-pierwszy-taki-chrzest-w-watykanie

 72. Marucha said

  Re 71:
  Dziecko nie jest winne temu, co zrobili rodzice.
  Mnie bulwersuje nadawanie rozgłosu tej sprawie, co sieje zgorszenie.

Sorry, the comment form is closed at this time.