Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1956 o Polska przygotowuje się na „in…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Franciszek Niepierwszy (modernista)

Posted by Marucha w dniu 2013-03-16 (Sobota)

Jacy kardynałowie, taki papież. Rzecz jasna, nie było najmniejszych złudzeń, by z obecnego kolegium kardynalskiego można było wybrać papieża, który by rokował nadzieje na zmianę destrukcyjnej polityki jego modernistycznych poprzedników, która prowadzi do ruiny soborowy Kościół. Choć zapewne nie wprowadzi Komunii świętej pod trzema postaciami (chleb, ryba i wino), ale Jego Świętobliwość Franciszek (tak, ksiądz Lombardi powiedział, że tylko Franciszek, zwany będzie Franciszkiem I, gdy nadejdzie Franciszek II) z pewnością dalej poprowadzi Instytucję założoną przez naszego najsłodszego Zbawiciela tą samą drogą przejścia z jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła do humanistycznej religii człowieka na usługach Nowego Porządku Światowego.

Rozpoczynające się od „Buona sera”, oto pierwsze słowa Papieża Franciszka, które wypowiedział wczoraj z balkonu bazyliki św. Piotra:

Bracia i siostry, dobry wieczór. Wiecie, że zadaniem konklawe było dać Rzymowi biskupa. Wydaje się, że moi bracia kardynałowie poszli znaleźć go prawie na końcu świata. Dziękuję wam za powitanie, wspólnocie diecezjalnej Rzymu, której jestem biskupem. Przede wszystkim chciałbym pomodlić się za naszego emerytowanego biskupa Benedykta XVI. Módlmy się razem za niego, by Pan mu błogosławił i Madonna go strzegła.

[Wspólnie (!) odmawiane Ojcze nasz, Zdrowaś Maryo i Chwała Ojcu]

A teraz zacznijmy tę wspólną drogę, biskupa i ludu, drogę Kościoła Rzymu, który przewodzi w miłości wśród wszystkich Kościołów. To droga braterstwa, miłości i wzajemnego zaufania. Módlmy się zawsze za nas, jedni za drugich. Módlmy się za cały świat, by było wielkie braterstwo. Życzę wam, by ta droga Kościoła, którą dziś zaczynamy, na której będzie mi pomagał kardynał wikariusz tu obecny, była owocna dla ewangelizacji tego zawsze pięknego miasta.

A teraz chciałbym udzielić wam błogosławieństwa, ale najpierw proszę was o przysługę. Zanim biskup pobłogosławi lud, proszę was, byście pomodlili się do Pana o błogosławieństwo dla mnie. Modlitwa ludu proszącego o błogosławieństwo dla swego biskupa. Odmówmy w ciszy tę waszą modlitwę za mnie.

Teraz udzielę błogosławieństwa wam i całemu światu, wszystkim mężczyznom i kobietom dobrej woli.

[Błogosławieństwo po łacinie.]

Bardzo dziękuję za przyjęcie. Módlcie się za mnie! Szybko się zobaczymy. Jutro chcę udać się, aby się pomodlić do Madonny, by strzegła całego Rzymu. Dobranoc i dobrego odpoczynku.” (za: tvn24)

A zatem będzie wielkie braterstwo. Możemy też przewidywać kontynuację zerwania z Tradycją i ciągłość kreatywnej nowatorskości, z której słyną soborowi Papieże. Że ten Papież będzie nowatorem, już 2 marca można się było dowiedzieć od pewnego purpurata, przyjaciela obecnego biskupa Rzymu, według którego: „cztery lata Bergogliego wystraczyłyby, by zmienić rzeczy…” („Quattro anni di Bergoglio basterebbero per cambiare le cose…”, za: La Stampa).

A pewne konkretne gesty już zwiastują podobną kolej rzeczy. Otóż, bez komży, jako Wikariusz Chrystusa na ziemi, zamiast najpierw udzielić swego błogosławieństwa ludowi zebranemu na placu przed bazyliką św. Piotra, Franciszek poprosił o modlitwę. Dalej, wolał pozostać na tym samym poziomie, co inni kardynałowie nie dając się postawić na podwyższeniu, „powiedział, że zostanie na dole”, relacjonuje kard. Dolan (CNN).

„Doniosłość i istotę tradycji usiłują w sposób najpodstępniejszy znieprawić, aby podkopać jej znaczenie i siłę dowodową. Ale dla katolików niezmienną zostanie powaga II Soboru Nicejskiego, który potępił « tych, którzy się odważają… za przykładem bezbożnych heretyków gardzić tradycjami kościelnymi i jakąś nowość wyprowadzać… albo w sposób zdrożny i zdradziecki myśleć nad tym, jakby zachwiać jakimkolwiek podaniem Kościoła katolickiego ».” Św. Pius X, Pascendi Dominici gregis

Gardzenie tradycjami Kościoła nie jest oznaką pokory, ale pychy. Zobaczymy jeszcze, ile tradycji padnie ofiarą nowoczesnej „pokory”. Z pewnością źle wróży argentyński znawca postaci Jerzego Mario kard. Bergogliego (Rorate Coeli). W 2006 roku, jako arcybiskup Buenos Aires, miał się dać pobłogosławić przez heretyków:

Zaledwie niecałe trzy miesiące temu kard. Bergoglio pokazał też, jak świętować Narodzenie Zbawiciela wspólnie z naszymi „starszymi braćmi w wierze”, na których ciąży wina za przelanie przenajdroższej krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa:

Dochodzi do tego wreszcie pewna niebłaha dla katolików kwestia. Papież Franciszek jest bowiem pierwszym biskupem Rzymu, który nie tylko otrzymał sakrę biskupią według nowego rytu, ale również święcenia kapłańskie (został wyświęcony 13 grudnia 1969, niedługo po stworzeniu nowego rytu święceń).

Nie posiadamy pewności, co do nieważności tych święceń, ale nie trzeba być sedewakantystą, by mieć poważne wątpliwości w tej kwestii, zwłaszcza w tym, co istotne dla każdego sakramentu, formy i intencji:

I oto mamy przed sobą ryt, który nie wyraża już istoty kapłaństwa katolickiego: ofiarowywania Mszy świętej i udzielania rozgrzeszenia. […] Wszystko to rodzi podejrzenie, że pojęcia i terminy teologiczne obecne w tych obrzędach nie występują w znaczeniu, jakie nadaje im teologia katolicka.” (Benedictus, Problemy z nowym rytem święceń, warto jednak zaznaczyć, że punkt 7 Doktrynalnej Deklaracji bp Fellaya sugeruje, że oficjalne stanowisko FSSPX uległo w kwestii nowych sakramentów zmiane, na co zwraca uwagę m.in. Bernard de Midelt)


.
Już raczej na marginesie, ciekawostką jest powiedzenie zasłyszane tu i ówdzie, że gdy będziemy mieli czarnego papieża, koniec czasów będzie bliski. Nie zgłębiałem patrystycznego pochodzenia tej opinii, ale warto zauważyć, że czarny papież przecież jak najbardziej pasuje do jezuity (Generał Towarzystwa Jezusowego zwany jest „czarnym papieżem”, a tu mamy papieża jezuitę). Jednakże jezuici są ponoć zaskoczeni, do tej pory przyzwyczajeni są służyć papieżom (La Stampa).

Koniec końców, nie ma się co łudzić, że kolejny modernista na tronie Piotrowym potępi błędy Soboru Watykańskiego II I przywróci Tradycję na jej prawowite miejsce w Kościele katolickim. Niemniej jednak cuda nawrócenia są możliwe, ale u modernisty wyjątkowo mało prawdopodobne. Zapewne najbezpieczniej będzie się modlić o to, by ten, który przybrał imię Franciszka, przyczynił się do dokładnego wypełnienia się Bożych proroctw na te nasze czasy z pewnością ostateczne.

A tymczasem do Franciszka kierujemy nasze serdeczne „Buon giorno, Papa!”

Pelagius Asturiensis. Dziękuję jednemu z moich czytelników za podesłanie filmiku.
http://pelagiusasturiensis.wordpress.com

Pierwsze oznaki nie najlepiej wróżą temu pontyfikatowi. Gajowy jednak wstrzyma się z wyrokowaniem.
Admin

Komentarzy 46 do “Franciszek Niepierwszy (modernista)”

 1. jowram said

  http://semperfidelisetparatus.blogspot.ca/2013/03/liturgia-z-udziaem-przyszego-franciszka.html

  NIEZLY FESTYN, KOMUNIA NA LAPE, BALONIKI JAK U KARDYNALA W WIEDNIU, guma do zucia w ustach mlodziezy, chyba nikt tam nie wiedzial, ze to bylo uczestnictwo w mece i smierci Jezusa na krzyzu….a tak ostro filmowali komunie sw. na klecznikach w Rzymie po jego wyborze na Papieza…tak na poczatek na pokaz czy sie nawrocil???

 2. efka said

  Ta cisza na placu była taka długa ludzie zamarli w tej ciszy ogłuszeni „wyrokiem”. Ten znak utkwił mi w głowie na długo.

 3. Boryna said

  Potwierdza się prawda z ksiązki H. Pająka : Nowotwory Watykanu.

 4. jowram said

  Internet obiegła wieść o tym jak Franc-iszek potraktował ceremoniarza.

  Czy nie tylko mi się wydaje ze niektórzy mylą ubóstwo z dziadostwem, a prostotę z prostactwem?

  Dla niezorientowanych: Papież Franciszek do ceremoniarza: niech ksiądz sam założy pelerynę

 5. najnowszy model terminatora said

  A tu ksiądz-modernista z polskiego podwórka:
  http://natemat.pl/51677,ksiadz-tlumaczy-sie-z-wpisu-o-braciach-gejach-homoseksualisci-tez-daza-do-bliskosci-z-bogiem-i-zbawienia
  http://natemat.pl/51493,biskup-ucisza-ksiedza-homoheretyka-czy-w-kosciele-powinna-byc-wolnosc-slowa-waszym-zdaniem

 6. Krzysztof said

  Tajemniczy włóczęga paradujący na placu św. Piotra w dniu wyboru papieża Franciszka w wypowiedzi dla telavizji podkreślił mocno nadzieję powrotu do tradycji. Nie wiadomo tylko co miał na myśli ów wędrowiec wypowiadając słowo „tradycja”? Czy było to określenie wszelkich czynności w sprawowaniu Sakramentow Świętych, czy też byla to demonstracja „szat”, w które byl odziany. Godną rozważenia ciekawostką było to, że pomoć przybył on z Asyżu. W każdym razie zachowanie papieża Franciszka wskazuje na „kostiumowy” wariant tradycji, zapewne ku wielkiej radości starszych, którzy widząc w nim dodatkowe oszczędności na ubiorze gojów mają nadzieję, że za przykładem papieża w wory pokutne zaopatrzy się brać chrześcijańska.
  Moim skromnym zdaniem pojawienie się tego włóczęgi na placu watykańskim, a następnie wiadomość o wyborze kard. Bergogliego na pasterza kościoła świadczy o cudzie – takim samym, jakim byl cud uzdrowienia pewnej zakonnicy we Francji za wstawiennictwem śp. papieża JPII podczas odmawiania wprowadzonej przez niego do Różańca św. tajemnicy światła. 🙂
  http://fakty.interia.pl/raport-nowy-papiez/galerie/tajemniczy-pielgrzym-z-placu-sw-piotra-zdjecie,iId,1081574,iSort,5,iTime,1,iAId,76866

 7. Marucha said

  Re 3:
  A jeszcze w latach 60-tych pisał o tym Józef Mackiewicz, którego dzieła są skutecznie blokowane przez rodzinę Aarona Szechtera, ksywa „Adam Michnik”.
  Takie są skutki naiwności Mackiewicza: przyjaźnienie się z „dobrymi” Żydami.

 8. jarek said

  Moja szczerze umiłowana córko, zostałem skazany na śmierć po raz drugi. Zniewaga tego rozstrzygnięcia w Rzymie, którego byłaś dzisiaj świadkiem, rani Mnie do żywego.

  Kiedy stanąłem przed Moimi katami oskarżony o herezję i ośmieliłem się mówić Prawdę, Moi apostołowie uciekli i nigdzie nie można było ich znaleźć. Ci, którzy poszli za Mną i przyjęli Moje Nauczanie, zdradzili Mnie, kiedy Moje Słowo zostało zakwestionowane przez tych, którzy byli u władzy. Zaczęli tracić do Mnie zaufanie i zaczęli we Mnie wątpić.

  Niektórzy z Moich wyznawców uwierzyli w przestępstwo herezji, o które zostałem oskarżony, a wtedy czuli się usprawiedliwieni. Tak potężni byli Moi oskarżyciele – mężczyźni na wysokich stanowiskach, ubrani w egzotyczne szaty, którzy chodzili i rozmawiali z poczuciem prawdziwej władzy – że niewielu w nich wątpiło.

  Prowadzili śledztwo, kwestionowali, szydzili, bagatelizowali, wyśmiewali i kpili ze Mnie za mówienie Prawdy. Ludzie padali przed tymi władcami – mężczyznami o donośnych głosach, a których władza nigdy nie była kwestionowana. Mój Głos stał się jak szept pośród wrzasków Moich oskarżycieli.

  „Heretyk” – krzyczeli. Powiedzieli, że mówiłem złośliwym językiem, że bluźniłem przeciwko Bogu i że chcę zniszczyć ich kościół. I tak zamordowali Mnie z zimną krwią.

  Teraz nie będzie inaczej, kiedy staram się, aby Mój Głos został poznany, gdy próbuję ostrzec wszystkie dzieci Boga o wydarzeniach, o których ci mówiłem, Moja córko, przez ostatnie parę lat. Moje Słowo będzie traktowane z pogardą. Moje Słowo będzie kwestionowane. Wątpliwości będą się nasuwać i po raz kolejny Moi apostołowie uciekną i pozostawią Mnie wilkom.

  Nie popełnijcie błędu, Prawda została wam ujawniona. Powiedziałem wam, Moi wyznawcy, jak zostaniecie oszukani. Będzie to dla was bardzo trudne, ponieważ będziecie mieć wątpliwości wobec tego oszusta, który siedzi w Domu Mojego Ojca.

  Mój umiłowany Papież Benedykt XVI był prześladowany i uciekł, jak zostało przepowiedziane. Ja nie wyznaczyłem tej osoby, która twierdzi, że przychodzi w Moim Imieniu.

  Papież Benedykt będzie prowadził Moich wyznawców do Prawdy. Nie porzuciłem go i będę trzymać go blisko Mojego Serca i dam mu pocieszenie, jakiego potrzebuje w tym strasznym czasie.

  Jego tron został skradziony. Jego moc, nie.

  Wasz Jezus

  źródło: http://www.paruzja.info/marzec-2013/984-13-03-2013-21-20-jego-tron-zostal-skradziony-jego-moc-nie
  oryg. http://www.thewarningsecondcoming.com/his-throne-has-been-stolen-his-power-has-not/

  Jak nie znacie tych orędzi, to zachęcam do poczytania. Przepowiedziano m.in. odejście Benedykta XVI.

 9. jarek said

  I orędzie wczesniejsze, zapowiadające nadejście Fałszywego Proroka. Czy pierwsze gesty Papieża Franciszka nie napawają nas lękiem?

  Tutaj orędzie:

  Moja szczerze umiłowana córko, szatan szaleje ze złości przeciwko Mojemu Kościołowi na ziemi, a jego skażenie wciąż rozprzestrzenia się w jego murach.

  Ten przebiegły oszust, który dotąd cierpliwie czekał, wkrótce ogłosi swoje panowanie nad Moimi biednymi, niczego nie podejrzewającymi wyświęconymi sługami. Ból, jaki zada będzie dla Mnie bardzo trudny do zniesienia, a jednak jego panowanie zakończy się ostatecznym oczyszczeniem od zła najgłębszego rdzenia Mojego Kościoła.

  Precyzyjnie wypracowywał sobie pozycję i wkrótce jego pompatyczna postawa będzie widoczna pośród jego prześwietnego dworu. Jego duma, arogancja i obsesja na własnym punkcie będzie z początku starannie ukrywana przed światem. Świat zewnętrzny westchnie z ulgą, gdy usłyszy brzmienie trąb ogłaszających jego kadencję, jako głowę Mojego Kościoła.

  Moje Ciało jest Moim Kościołem, ale on nie będzie wierny Mnie, Jezusowi Chrystusowi, gdyż nie ma w sobie żadnej miłości do Mnie. On jest wierny bestii i będzie się bardzo wyśmiewał i szydził z Moich wyświęconych sług, którzy będą go wspierać.

  Ten, który odważy się zasiadać w Mojej Świątyni i który został wysłany przez złego ducha, nie może mówić prawdy, bo nie pochodzi ode Mnie. Został on wysłany do rozebrania Mojego Kościoła i rozdarcia go na małe kawałki, zanim wypluje go on ze swoich podłych ust.

  Moje Ciało jest Moim Kościołem. Mój Kościół jest wciąż żywy, ale tylko ci, którzy mówią Prawdę i zachowują Święte Słowo Boże, mogą być częścią Mojego Kościoła na ziemi. Teraz, kiedy ma się ujawnić ostateczna zniewaga przeciwko Mnie, Jezusowi Chrystusowi przez Stolicę Piotrową, w końcu zrozumiecie Prawdę.

  Księga Prawdy, przepowiedziana Danielowi, na czasy ostateczne, nie zostanie zlekceważona przez członków Mojego Kościoła, gdyż jej zawartość przyprawi o mdłości Moich ukochanych, wyświęconych sług, kiedy zdadzą sobie sprawę, że mówię Prawdę.

  Fałszywy prorok – który będzie udawał przywódcę Mojego Kościoła – jest gotowy do noszenia szaty, która nie została dla niego przygotowana.

  On zbezcześci Moją Świętą Eucharystię i podzieli Mój Kościół na pół i jeszcze raz na pół.

  Będzie starał się oddalić wiernych wyznawców Mojego ukochanego Świętego Wikariusza Papieża Benedykta XVI, mianowanych przeze Mnie.

  Wykorzeni tych wszystkich, którzy są wierni Mojemu Nauczaniu robiąc z nich kozły ofiarne.

  Jego działania nie będą natychmiast widoczne, ale wkrótce będą widoczne znaki, gdy wyruszy on na poszukiwanie poparcia wpływowych przywódców światowych i tych na wysokich stanowiskach.

  Kiedy obrzydliwość się zakorzeni, zmiany będą gwałtowne. Wkrótce potem ogłosi stworzenie zjednoczonego Kościoła katolickiego, połączonego z wszystkimi wyznaniami i innymi religiami.

  Stanie na czele nowej ogólnoświatowej religii i będzie panował nad pogańskimi religiami. Włączy też ateizm pod wątpliwym pretekstem, że ateistom zależy na tak zwanych ludzkich prawach. Wszystkie grzechy w Oczach Boga zostaną uznane za dopuszczalne przez ten nowy, obejmujący wszystkich Kościół.

  Każdy, kto ośmieli się mu sprzeciwić zostanie odszukany i ukarany. Ci kapłani, biskupi i kardynałowie, którzy się mu sprzeciwią zostaną ekskomunikowani i pozbawieni tytułów. Inni będą zastraszani i prześladowani, wielu księży będzie musiało się ukrywać.

  Zwracam się teraz do tych Moich biednych wyświęconych sług, którzy już teraz rozpoznają Mój Głos: Proszę, słuchajcie Mnie, gdy wychodzę wam naprzeciw przynosząc pocieszenie. Nigdy nie poprosiłbym was o odrzucenie Mojego Kościoła na ziemi, ponieważ to Ja, wasz ukochany Zbawiciel go stworzyłem. Złożyłem Moje Ciało jako Żywą Ofiarę, aby was zbawić. Otrzymaliście obowiązek dawania o Mnie świadectwa, aby ocalić dusze tych, których nauczacie i prowadzicie.

  Tylko Mi zaufajcie i nadal Mi służcie. Nie wolno przyjąć jakiejkolwiek doktryny przedstawianej wam, o której natychmiast będziecie wiedzieli, że nie jest zgodna z Moim Nauczaniem. Musicie robić to, co mówi wam serce, ale pamiętajcie o tym:

  Ten okres na pewno przyniesie wam doświadczenie głębokiego bólu i ciężkiego smutku i zapłaczecie widząc zbezczeszczenie Mojego Kościoła. Ale musicie rozpoznać kłamstwa, które mają być wam przedstawione, ujrzeć je takimi jakimi są – uwłaczaniem Mojej śmierci na Krzyżu.

  To zniszczenie może spowodować załamanie struktury Mojego Kościoła. Zmiany i przystosowanie budynków wraz z nową świątynią utworzoną dla jednego światowego kościoła będą wykonane i zlokalizowane w Rzymie.

  Bądźcie pewni, że wtedy, gdy Moja Świątynia będzie profanowana, Ja, Jezus Chrystus, Zbawiciel wszystkich ludzi, zostanę odrzucony i wrzucony do rynsztoka.

  Wasz Jezus

  źródło: http://www.paruzja.info/marzec-2013/977-08-03-2013-14-05-zostal-on-wyslany-do-rozebrania-mojego-kosciola-i-rozdarcia-go-na-male-kawalki
  oryg. http://www.thewarningsecondcoming.com/he-has-been-sent-to-dismantle-my-church-and-tear-it-up-into-little-pieces/

 10. jarek said

  Papieżowi póki co wszyscy „jedzą z ręki”. Nawet niegodziwe, lewackie media biją przed nim pokłony. Czy tak ludzie, którzy się nie nawrócili (a nie chcieli) przyjmowali Pana Jezusa i jego prawdziwych proroków? A skądże! Brali do ręki kamienie, bo nie mogli znieść prawdy o ich niegodziwym zachowaniu, gdy była im ujawniana, choćby pośrednio.

  Moim zdaniem entuzjastyczne przyjęcie papieża przez ten zepsuty świat powinna nas pobudzać do refleksji i bojaźni, czy aby rzeczywiście Apokalipsa nie wypełnia się na naszych oczach. Jak traktowano Benedykta XVI? Od początku było rozczarowanie, a przecież papież emeryt mógł być o wiele bardziej ortodoksyjny. I tak świat nie mógł go znieść. Jedyna decyzja, którą
  zaakceptował, to była abdykacja.

  Trzeba patrzeć uważnie, co będzie robił Franciszek. I co dalej z Benedyktem XVI.

 11. Buon giorno, Papa!

 12. Tralala said

  Benedykt XVI usunal dodatkowy stol-oltarz i odprawial tylem do ludu, Franciszek I (przeciez byl JPI) przywrocil to szkaradziejstwo na swoje miejsce. Msza sw. zaczela sie od spowiedzi, a po konsekrancji papiez nie przyklakl. Nie mowiac juz o brzydocie ubiorow reszty kleru.

  Kosciol ma byc biedny (woda na mlyn Palikotow), tylko z czego bedzie biednym pomagal ?
  Bedziemy mieli rownanie w dol!

 13. Rysio said

  re 10 W USA wszystkie kanały telewizyjne (i te lewicowe i te prawicowe) „..zusammen do kupy..” – pieją z zachwytu nad wyborem Franka.

  Czyli mamy tę wspaniałą jednomyślność, taką samą jaką mieliśmy w komunie.

  😦

  PS W TV i w radiu – im większy łajdak i oszust, tym bardziej pieje z zachwytu.

 14. Janek said

  Jarek z całym szacunkiem ale te orędzia to stek bzdur.A jeśli chodzi o to proroctwo o czarnym Papieżu to uważam ,że chodzi tu o stan jego duszy .Czarny Papież o czarnej duszy na służbie Czarnych ,którym to mianem zawsze byli określane Diabły!Warto w tym kontekście zapoznać się z prawdziwymi proroctwami Świątobliwej Anny Katarzyny Emmerich pt.Burzyciele .A wszystko stanie się jasne .Wszyscy posoborowi Papieże są Płatnymi Papieżami na usługach Żydomasonerii!

 15. Tym razem jestem zgodny z p. Gajowym – proponuję nie ferować wyroków.

  Do przemyślenia polecam lektury:

  http://www.mpolska24.pl/blogi/post/4111/cien-jana-pawla-ii-nad-watykanem

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2770

  http://www.pch24.pl/papiez-franciszek-u-grobu-sw–piusa-v,13299,i.html

  http://nczas.com/publicystyka/wielomski-najwiekszy-pontyfikat-od-czasow-piusa-xii/

  P.S.

  A może p. Gajowy opublikowałby dla równowagi któryś z w/w artykułów?

 16. Fran SA said

  Ciekawe, ile w tym prawdy…
  Miedzynarodowy nakaz aresztowania Papieza za … zbrodnie przeciwko ludzkosci i handel dziecmi??

  http://beforeitsnews.com/alternative/2013/03/pope-francis-i-cant-escape-international-warrant-issued-for-his-arrest-on-crimes-against-humanity-and-child-trafficking-2593810.html

 17. Marucha said

  Re 15:
  Proszę Pana, Międzynarodowy Najwyżsiejszy Trybunał Sprawiedliwości, składający się z gajowego Maruchy, gajowej Maruszyny i siekierowego, skazał ostatnio Adolfa… pardon, Donalda Tuska, na karę śmierci przez uduszenie garotą.
  I co z tego?

 18. marta15 said

  Z jedenej strony to bardzo dobrze ,ze tego wlasnie czlowieka wybrano.
  Moze w koncu niektorym sie oczy otworza i przestana sie ludzic , ze” obecny Watykan tylko bladzi”.
  Obecny Watykan nie bladzi, ale idzie prosto i w zaparte do celu dawno mu juz wytyczonego przez starszych i madrzejszych.
  Kolejny kwiatek z serii Franciszka I, ktory pewnie niedlugo sprzeda zawartosc Watykanu lacznie z Bazylika Sw Piotra i „rozda ubogim”. Swoja droga on juz powoli przygotowuje ludzi, aby zaczeli pakowac torby i tobolki wloczegowskie, bo niedlugo bieda nam wszystkim zagladnie do oczy, ( oprocz elit i bankierow oczywsicie)
  Przemawiajac do main stream media, ( nazwal tych patologicznych klamcow i manipulatorow swoja droga „drogimi przyjacielami” i wychwalal pod niebiosa za ich wspaniala robote) , na koncu zas tej mowy :
  „He imparted his apostolic blessing, however, in silence – out of respect, he said, for the fact that “not everyone present belongs to the Catholic faith and others do not believe.” “I respect the conscience of each one of you”, he said, “knowing that each one of you is a Child of God.”
  Czyli: „On udzielil swego apostolskiego blogoslawienstwa , JAKKOLIWIEK w ciszy, Z SZACUNKU dla faktu, ze NIE WSZYSCY obecni tutaj przynaleza do Katolickiej wiary i niektorzy tu nie wierza ( w nia).
  JA SZANUJE SUMIENIE KAZDEGO Z WAS, poniewaz kazdy z WAS jest dzieckiem Boga.”…………
  Szkoda slow.
  http://www.news.va/en/news/pope-francis-on-mass-media-and-name
  czyli mamyjuz gadke szmatke masonska o braterstwie , o tolerantyzmie, wolnosci religijnej itp.
  Powiedzial on jeszcze, ze “Christ”, he continued, “is the centre, NOT the Successor of Peter…” ,
  czyli bedzie zmierzal do obalenia instytucji papiestwa jako takiej. A przynajmniej do znaczego ograniczenia jego znaczenia.
  „We are not called to communicate ourselves, but this trinity. the Church exists to communicate Truth, Goodness and Beauty”. powiedzial Franciszek 1. „Nie jestesmy po to aby przekazywac samych siebie . KK istnieje po to aby komunikowac/przekazywac Prawde, Dobro i Piekno. ”

  KK istnieje po to aby prowadzic ludzi do Boga Jedynego w Trojcy Przenaswietszej.
  To jest JEDYNA Trojca ktora mamy czcic, slawic, i sluzyc.
  KK ma nas prowadzic do Zbawienia do Boga ktory jest Najwyzsza Prawda, Najwyzszym Dobrem i Najwyzszym Pieknem.

 19. Miroslaw Berdard D said

  Informacje o nowym papieżu nie napawają optymizmem. Szczególnie ta od dialogu z pejsami. Bardzo bym nie chciał abym musiał jeżdzić do kapic FSSPX ale jeśli nie będzie innego wyjscia to pozstaje zawsze bractwo albo garaż.

 20. marta15 said

  „Cardinal Jorge Mario Bergoglio of Buenos Aires is new Pope and takes the name Francis. Seven years ago, his fellow Argentine Archbishop Emilio Ognenovich visited Medjugorje and told the parish website that Cardinal Bergoglio was “very happy” to hear he would go there on a pilgrimage.
  Pope Francis – as Cardinal Bergoglio he was “very happy” to hear another Argentine Archbishop would go to Medjugorje
  Medjugorje has been a cause of joy for the new Pope Francis, one of his fellow Archbishops from Argentina told during his visit in May 2006…”

  http://www.medjugorjetoday.tv/9167/new-pope-was-happy-to-hear-of-medjugorje/
  Franciszek tez wspiera falszwwe objawienia w Medjugorie.

 21. marta15 said

  Franciszek 1 zaraz po byciu wybranym “Papiezem” polecial do hotelu, ( KK jest wlascicielem owego Hotelu), po to by osobiscie zaplacic rachunek i wziac swoje tobolki.
  Oczywscie papiez nie ma innych spraw na glowie, ani pomocnikow, ale musi sam dbac o to by placic samemu rachunki i tachac tobolki.
  Pewnie niedlugo sprzeda bankierom Bazylike sw Piotra i zamieszka w jakiesj jedno-izbowej chatce na kurzej nozce, na przedmiesciach Rzymu, skad bedzie hulajonoga dojezdzal tam gdzie trzeba.
  Oczywisce, sam bedzie sobie przyrzadzal posilki z tego ,co mu sie nawinie pod reka, pral kijanka w rzece Tybr i zachecal do nasladowania.
  http://newsfeed.time.com/2013/03/14/pope-francis-circles-back-to-hotel-to-pay-bill/

 22. JO said

  Ad.17. Pan I bez tego jest Judeokatolikiem….

 23. Fran SA said

  Ad.16
  Marucha
  Mnie to sie bardziej rozchodzi o to, czego jeszcze sie dowiemy o tym nowym papiezu. Czytam rozne wiesci, moze nie wszystkie prawdziwe, ale do glowy mi nie przyszlo, ze jest az tak zle.
  Naturalnie, ze ci co go wybrali beda go chronic – tylko co dalej?
  To wszystko wytraca mnie z rownowagi. Czworo dzieci w naszej bliskiej rodzinie chodzi do szkol katolickich.

 24. Re: 18 JO

  :)))) :))))) :)))))

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  Re: 19 Fran SA…
  Oj znam te szkoly „katolickie”…Oj znam je i na wlasnej skorze moich dzieci wyprobowane…
  „Baloniki na drucikach”,,,,”motylkow drewnianych”….itd., itd….

 25. jowram said

  Franciszek po pierwsze nie jest zadnym ksiedzem katolikicm.
  Jego tzw wyswiecanie na ksiedza jest NIEWAZNE, jako ze mialo miejsce w 1969 roku,
  a wiec po wprowadzenieu przez anty-papieza Pawla 6 zmian w sposobie swiecen, ktore uczynily je niewaznymi. Jego wyswiecanie na biskupa tez bylo, oczywisce niewazne.
  A wiec ten niby papiez jest wlasciwie swieckim gosciem udajacym papieza.
  Swoja droga jest to pierwszy “papiez”, ktory nie ma wlasciwych swiecen kaplanskich. Benedykt 16, JP2 i poprzednicy mieli swe swiecenia przed rokiem 1968, kiedy to anty-papiez Pawel 6, poprzez swoje “reformy” ,uniewaznil sakrament kaplanstwa.
  Czego zatem mozemy sie spowdziewac od swieckiego zarzadzajacego sekta watykan 2?? Ano nic dobrego.
  Bedzie dalej kontynuuowal “dzielo” rozwalania fundamentow KK , bedzie nadal, poprzez “bratanie” sie “braterska” miloscia z poganami, schizmatykami i heretykami ,kontynuuowal budowanie jednej, globalnej “, jude-masonkiej niby religii .
  A zaczadziale, ignoranckie do entej potegi tlumy nadal beda sie ludzic ze byc moze, a moze jednak cus sie zmieni.
  Zmieni sie…ale na gorsze.

 26. Marek said

  ad 8, 9,10

  Panie Jarku, odnośnie owych orędzi, które pan tu wkleja:

  „Będzie to dla was bardzo trudne, ponieważ będziecie mieć wątpliwości wobec tego oszusta, który siedzi w Domu Mojego Ojca.”
  Od kiedy stolica papieża zwana jest Domem Mojego Ojca?
  Proszę sobie sprawdzić w ewangelii Jana, czym jest Dom Mojego Ojca.

  dalej:
  „Papież Benedykt będzie prowadził Moich wyznawców do Prawdy. Nie porzuciłem go i będę trzymać go blisko Mojego Serca i dam mu pocieszenie, jakiego potrzebuje w tym strasznym czasie.
  Jego tron został skradziony. Jego moc, nie.”
  Czyli uważa pan, że słowa abdykacji B16 wyrzekł podstawiony przez kogoś sobowtór?
  Nikt B16 nie ukradł tronu, sam zrezygnował, a nawet wyznał z jakich powodów, braku sił – „jego mocy” wg infantylnego orędzia.

  dalej:
  „Został on wysłany do rozebrania Mojego Kościoła i rozdarcia go na małe kawałki, zanim wypluje go on ze swoich podłych ust.”
  Od kiedy to jakikolwiek papież ma w swoich ustach Kościół i może go wypluć ze swoich podłych ust? Pisatiel uzywający takich sformułowań powinien puknąć się w główkę, porządnie.

  dalej:
  „Tylko Mi zaufajcie i nadal Mi służcie. Nie wolno przyjąć jakiejkolwiek doktryny przedstawianej wam, o której natychmiast będziecie wiedzieli, że nie jest zgodna z Moim Nauczaniem. Musicie robić to, co mówi wam serce”
  O ile wzywanie, by ufać i służyć Panu Jezusowi jest jak najbardziej ortodoksyjne, to pieprzenie, że „musicie robić to, co mówi wam serce” – jest właśnie pieprzeniem ślepca. Słowo Boże nie zachęca, by ufać swemu sercu, wręcz przeciwnie. W tym tzw. orędziu wymieszano groch z kapustą.

  dalej:
  „Zmiany i przystosowanie budynków wraz z nową świątynią utworzoną dla jednego światowego kościoła będą wykonane i zlokalizowane w Rzymie.”
  Bardzo ciekawe, szkoda jednak, że brak potwierdzenia w proroctwach Pisma Świętego.
  A niby dlaczego nie w Jerozolimie?

  i na zakończenie:
  „Bądźcie pewni, że wtedy, gdy Moja Świątynia będzie profanowana, Ja, Jezus Chrystus, Zbawiciel wszystkich ludzi, zostanę odrzucony i wrzucony do rynsztoka.
  Wasz Jezus”

  O ile Jezus może i jest odrzucany przez wielu, a nawet większość, nie jest żadną tajemnicą. Tak jest od wieków i będzie do końca dni, gdy powróci Syn Człowieczy [czy znajdę wiarę, gdy wrócę?]. Pan Jezus nie był i nie będzie wrzucony do rynsztoka, co to za słownictwo i brednie talmudyczne? Kto i jaką mocą mógłby to zrobić? On jest wywyższony ponad wszelkie niebiosa.

  Wątpię, czy za powyższym orędziem stoi Prawdziwy Jezus, chyba, że to jakiś przebierany „wasz jezus”.

 27. Re: 22 Marek

  Wkrotce, wszelakiego rodzaju „towar-zyd-stwo” zostanie wypalone w ogniu o ‚wlasciwej” temperaturze „topnienia” i egzaltacji ku chwale tego, ktory piekarnikow nie uzywa…:)))

  I po co to zmartwienie Panie Marku. Ja nie widze specjalnego zainteresowania (w zasadzie wiekszoscia „orendzi”), ale przede wszystkim zwracam uwage na znaki czasu, ktore nieco odchylaja „wlasciwe wrota” windy….jak na razie… na…dol…jedynie…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 28. Błysk said

  Chciałbym zwrócić uwagę na oblicza osób otaczających nowego papieża na fotografii : nie są to m.zd. oblicza dobrych duchownych.

 29. Miroslaw Berdard D said

  Panie JO jasne jasne Ja jestem Judeokatolik a Pan jedyny wybrany ” naród wybrany razem z Jaskiem i Marucha w liczbie 144″
  hehehehe.

  Jak sie nie rozumie to sie wyzywa od Judeokatolikow. Na szzescie takim obszczymorkom jak Wy pozystal tylko internet.

 30. Igor said

  Ale z Was( bez urazy) faryzeusze. 🙂 Gdyby Chrystus miał takie samo podejście do nas ludzi, każdy bez wyjątku zgnił by w piekle. Te wasze tradycje( nie twierdze że we wszystkim nie macie racji), jakże dobrze opisują Święte ewangelie mówiące o uczonych w piśmie, faryzeuszach itd itp… Zastanówcie się dobrze, gdyż rzeczywiście pierwszym zadaniem Chrześcijańskim jest dar rozeznawania złych duchów, lecz trzeba mądrze oddzielać ziarna od plew. Radzę Wam, obejrzyjcie sobie film ” brat słońce siostra księżyc” o Św Franciszku, tam dobitnie jest pokazana ta Wasza tradycja( źle pojęta), dzięki Bogu był Papież, który ucałował Franciszka w stopy!!! I nie był to gest który zrobiłby sam z siebie, dzięki Bogu opaczność czuwa. Kościół to nie instytucja która rządzi się tylko i wyłącznie prawami martwych przepisów( ewangelia i słowo Jezusa o literze prawa, cały sanhedryn itd) , jest Żywy Bóg który działa w Kościele i jest w ruchu, na Miłość Boską nie ograniczajcie Boga, nie macie do tego prawa! Ani ja ani Wy.

 31. Józef said

  Miroslaw Berdard D powiedział/a
  Na szzescie takim obszczymorkom jak Wy pozystal tylko internet.
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Obciągnij sobie chałat bo Ci menora wystaje.

 32. Igor said

  Józefie taki z Ciebie dyskutant. Bóg z Tobą

 33. Józef said

  Igor powiedział/a
  est Żywy Bóg który działa w Kościele i jest w ruchu, na Miłość Boską nie ograniczajcie Boga, nie macie do tego prawa! Ani ja ani Wy.
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Nie sil się człowieku ze swoją pseudonauką, bo podobne brednie jako herezja zostały potępione przez Magisterium KK, jako błąd ewolucji dogmatów.
  Dotarło?

 34. Jan said

  Ad 6, Panie Krzysztofie’
  Coś mi świta, że wspomniany przez Pana pielgrzym w łachmanach to widoczny znak – symbol nowego biskupa Rzymu. Nie można wykluczyć też mistyfikacji. W końcu o polityce papieskiej tak do końca nie decyduje się w Watykanie. A Franciszek Nie pierwszy. musiał zostać namaszczony i wybrany trochę wcześniej, tylko formalności stało się zadość w dniu 13.03.2013 ,
  Kiedy odejdzie on na zasłużoną emeryturę Watykan będzie jakby biedniejszy. Zniknie coś niecoś ze skarbów i zbiorów, oczywiście z miłości dla biednych.
  III Soborem nie chcę już nikogo straszyć, chociaż jestem tego prawie pewien po 3-ech dniach posługi.

 35. Igor said

  co jest brednią Józefie, że Bóg ma pełne prawo działać w Kościele
  ? To jest brednia? Czy jest brednią to, że faryzeusze podnosili te same argumenty w stosunku do Jezusa, co Wy w dzisiejszych czasach? To nie są ataki, tylko logika i prawda. Szanuje tradycję, kocham Najświętszy Kościół, jedynie nie pojmuję postaw ludzi typu” jajko mądrzejsze od kury” . I nie chodzi mi o ślepy fanatyzm, bo jeśli usłyszę kiedyś od Papieża iż po za Chrystusem jest zbawienie, wówczas pierwszy odwrócę się od takiej nauki, natomiast jeśli ciągle w Kościele słyszę że Chrystus jest Bogiem, są Trzy Osoby Boskie, Maryja jest Matką Kościoła, Msza Św to realna obecność Boga w Ciele i Krwi pod postacią Chleba i Wina, dopóki jest Spowiedź Św która odpuszcza moje grzechy itd, dopóty będę trwał w tym Kościele, także z ułomnościami. Wy dokąd podążacie?

 36. Jan said

  Ad.26 Igor.
  Nasza wiara jest uniwersalna pochodząca z Objawienia Bożego i Tradycji. Różne w niej drogi prowadza. Pokazują to różni święci. A Św. Franciszek z Asyżu to nie jedyna droga, tym bardziej film o nim. Było wielu innych np. Św Sw. Ludwika IX, Karola Boromeusza, Piotra Kanizjusza, Jana Marii Wianeja, Piusa V , Pisa X, Andrzeja Boboli i wielu wielu innych.

  Kto miłuje prawdę nienawidzi błędu.

 37. Jan said

  Do 36 – pomyłka winno być Ad 30 Przepraszam

 38. Jan said

  Ad.35 Tak Pan Bóg działa w Kościele tylko przez ważne sakramenty, a jeżeli one nie są ważne – to co. Również naukę Magisterium, a jeżeli wprowadzono do niego zmiany o 180 stopni – to co. Wszystko się zmieniło również sakramenty jak i wiara w nie szafarzy. Niech Pan trzyma się swojego a nie odmawia innym poszukiwania i bronienia opuszczonej, zdradzonej i okupowanej Oblubienicy Pańskiej.
  Warto zdobyć się na większe poznanie i refleksję. Kiedy okręt tonie głupi tylko zajmuje się swoimi tłumoczkami, coś takiego powiedział mądry Ks. P.Skarga , co prawda w kontekście Ojczyzny ale można śmiało odnieść do Arki Zbawienia.

 39. Miroslaw Berdard D said

  ad 31) Zostal na szczescie internet bo gdyby tp co tu wypisuja co poniektorzy mialo obowiazywac w KK to chron nas boze przed tymi faryzeuszami ktorzy widza tylko gesty, ubrania a do innych ba nawet miedzy soba zieja nienawiscia. Wy ludzie nie macie wiele wspolnego z KK. Tak jak modernisci tylko bardziej zzydzeni.

 40. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2013/03/16/franciszek-niepierwszy-modernista/ […]

 41. RomanK said

  Miroslawie Bernardzie D….mysli pan…. ze to do nich dotrze????:-))))
  pan porowna..ten sam temperament , argumenty..i kooltoora:-)))kookoo:-)))

 42. Re – Czytelnicy i dyskutanci…

  Wkrotce wszyscy z Was beda zmuszeni wykazac sie prawdziwa miloscia do Boga bez zadnych „bajerow” i „nowoczesnosci” przed czy po-soborowych, czy innych „ludzkich dogmatow” posiadania wrazenia racji po swojej stronie, gdzie kazdy przekonany jest wlasnie o tym.
  Pewnie wielu uwaza, ze diabel nie istnieje, albo jest po to, aby stal sie „glupim straszydlem”…O…co to…to nie!!!
  Oto, co sludzy lucyfera nam „roznej wiary” i wielorakich „przekonan”, a rowniez i roznych poziomow ambicji i samouwielbienia itp… ludziom (gojom — creaturom w ludzkiej skorze) przygotowali…A dlaczego? Ano dlatego, ze Bog chce sie wreszcie dowiedziec kto Go naprawde kocha i odda za Niego swoje materialne zycie…tak, tak, tutaj na ziemi, bowiem jestesmy TYLKO pielgrzymami w czasie…(nigdy w miejscu)…..

  Film video na stronie:

  http://www.videosfortruth.com/checkmate-to-humanity/

  (pt: Szach i mat dla ludzkosci (tej „ludzkosci o mniejszym znaczeniu”…rasowym) i warto ten film naprawde obejrzec ze dwa-trzy razy…
  =================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 43. elo said

  a ja w ogóle nie kumam o co Wam wszystkim chodzi , czy naprawę wszyscy jesteście tacy DOSKONALI?

  Głupcze, ponieważ również nie jesteś doskonały, nie zabieraj głosu w naszej sprawie. – admin

 44. Re: 43 „elo”…

  Zle trafiles synku. Tutaj nie gramy w „PlayStation”….ani w zadne „Nitendoo”…,a banany idz prostuj na doskonalszym „onecie”…
  Tutaj dzieci i ryby glosu nie maja, a jesli juz, to niech ucza sie TYLKO czytac!!!!
  ================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 45. Jan said

  Ad.43 Elo
  Pan Jezus Chrystus podczas pobytu na ziemi powiedział.
  „Doskonałym jest tylko Mój Ojciec w Niebie”. Aby nie było wątpliwości także.
  Ja i Ojciec Jedno Jesteśmy.

  Ad.42 Jasiek Z Toronto.
  Celna i cenna zarazem Pana wypowiedz, do przemyślenia przez beztroskich optymistów zwolenników neokościoła i postępu.

 46. Kronikarz said

  😉

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: