Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1956 o Polska przygotowuje się na „in…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Rozkaz komendanta: co najmniej trzy mandaty dziennie

Posted by Marucha w dniu 2013-03-16 (Sobota)

„Fakt” ujawnia kolejne szokujące nagrania odpraw kierownictwa straży miejskiej we Włocławku z podwładnymi.

– Panowie: minimum 3 mandaty dziennie – rozkazał zastępca komendanta. A jak się nie uda? – To nie macie wyników – odpowiada szczerze ich wiceszef.

Nie wlepiasz mandatów, nie licz na premie ani awans. Co najwyżej możesz dostać naganę. Takie zasady panują w jednostce Straży Miejskiej we Włocławku. Strażnicy nie kryją, że ich głównym zadaniem jest wlepiania mandatów. By wyniki były satysfakcjonujące ustalono nawet normę.

– I teraz tak panowie: minimum 3 mandaty dziennie – instruuje podczas odprawy wice-komendant na nagraniu, do którego dotarł „Fakt”. Na pytanie podwładnych, co będzie jeśli nie wypełnią rozkazu, bo 3 mandaty dziennie to około 70 miesięcznie, zastępca komendanta odpowiada z rozbrajającą szczerością.

– To nie macie wyników (…) Powtarzam, wynikiem waszego działania są przede wszystkim mandaty i wnioski do sądu – odpowiedział wprost. – Nie wyobrażam, żeby ktoś mi zjechał poniżej 50 – skończył dobitnie zastępca komendanta.

Strażnicy, skarżą się, że komendant i jego świta za niewyrabianie „normy” grożą im degradacją, a nawet zwolnieniami.

– Czterech strażników dostało już negatywne opinie za małą ilość mandatów. Jeszcze jedna i wylecą z pracy – ujawnia anonimowo strażnik z Włocławka. – Wszyscy są dobrymi pracownikami, jeden z nich uratował nawet życie człowieka, który chciał się zabić – dodaje rozmówca „Faktu”.

Więcej na Fakt.pl

Strażnicy mając dość haniebnych praktyk, sami nagrywali odprawy i sporządzali notatki ze spotkań z szefostwem. Wszystkie zebrane materiały chcą przekazać prokuraturze. Zastępca komendanta z Włocławka w rozmowie z „Faktem”, stwierdził jedynie:

– Jeśli zostałem nagrany, to bez mojej wiedzy. Nie potwierdzam tych słów, taka rozmowa się nie odbyła – zaprzeczył nagraniom zastępca komendanta.

(KT)
http://wiadomosci.onet.pl/

Komentarzy 17 do “Rozkaz komendanta: co najmniej trzy mandaty dziennie”

 1. Kibic said

  Dzien dobry,
  Tak jest w wielu krajach Europy (tej „starej” i „nowej”).
  Pytanie: gdzie tak sie nie praktykuje?!?
  z Reims,
  Krzysztof Pytel
  16.03.2013

 2. Rysio said

  Zawsze jak poruszam się po gościńcu to uwaźnie rozglądam się na boki.

  W ostatnich 30 latach napadli na mnie i mnie obrabowali tak ze 20 razy.

  Rabuś zawsze był w kostiumie rządowym z napisem POLICE.

 3. jowram said

  Rząd gnębi przedsiębiorców. Składki na ZUS znowu do góry!
  bezpośredni link do tekstu | wpis nr 334 – 15/03/2013

  1.026,98 ZŁ – tyle musi co miesiąc płacić ZUS-owi, z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne, osoba prowadząca własną działalność gospodarczą. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat rząd podniósł wysokość składek aż o 15%!!

 4. Straże Miejskie należy natychmiast rozwiązać. Etaty razem z budżetem przenieść do Policji. A tam już będą wiedzieli, co z tym zrobić. 🙂

  Straż Miejska powstała jako miejsce pracy dla znajomka jakichś polityków. Znajomek tenże nie miał pracy (weryfikacja, czy cuś), więc utworzono dla niego firmę Staż Miejska. 🙂 Potem ta zaraza poszła w Polskę.

 5. Re: Artykul…
  Ok cywile, (podatnicy i kierowcy) – dzienna norma – dwa razy w „ryj” dla tych, ktorzy chca Was okradac…

  Z ZUS-em jest dokladnie jak z zalozeniem konta w banku. Czy koniecznie jest zakladanie konta w banku i rejestracja ZUS-u chcac prowadzic dzialalnosc gospodarcza???

  A coz stoi na przeszkodzie prowadzic dzialalnosc gospodarcza bez zadnej rejestracji i bez zadnego „chwalenia sie” mafii rzondowej???
  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 6. Podobno z ZUS-em można wygrać żądając od nich warunków ubezpieczenia… Powinni się odczepić. 🙂

 7. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 8. RR said

  Tak jest w każdym mieście. Straż miejska ma wyniki od wlepionych mandatów.
  Ale i policja obecnie nie pozostaje w tyle. Mojego brata zatrzymali za brak świateł i dodatkowo chcieli go oszukać i mu wlepić mandat, że niby jechał pod prąd.
  Jaja.

 9. RomanK said

  List otwarty w.s. grabieży polskiej ziemi i kontroli żywności przez korporacje
  download as a pdf file Download this page in PDF format

  UWAGA: Dzisiaj w w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej odbyło się spotkanie zorganizowane pod auspicjami Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” pana Piotra Dudy ze stowarzyszeniami walczącymi z patologiami ustrojowymi dręczącymi III RP. Zaproszone są stowarzyszenie na rzecz zmiany Systemu Wyborczego , Stowarzyszenia „Przeciw Bezprawiu Sądów I Prokuratur” oraz inne stowarzyszenia zwracające uwagę na przypadki bezprawia i łamania praw człowieka przez władze III RP. (więcej: http://polskigdansk.pl/index.php/139-20130316-12)

  Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC wystosowała w związku z tym list otwarty:

  List otwarty do Narodu Polskiego na spotkanie 16 marca 2013 w Gdańsku zorganizowane przez NSZZ SOLIDARNOŚĆ

  Dzisiaj są tu obecni reprezentanci wielu dziedzin życia społecznego. Każdy z nas widzi problemy świata poprzez pryzmat własnego życiowego doświadczenia. Jednak przy takiej okazji potrzebujemy czegoś więcej, potrzebujemy szerszej perspektywy. Jest to konieczne dlatego, że czynione są ogromne wysiłki abyśmy stali się niewolnikami służącymi chciwości cudzoziemskich korporacji i rządów, które w tym procederze współuczestniczą.

  W dzisiejszym świecie operują siły, których pragnieniem jest osiągnięcie totalnej dominacji nad zasobami poszczególnych państw. Polska jest jednym z celów, które mają na oku!

  Jedynym sposobem na pokrzyżowanie ich planów, które oznaczają destrukcję tego co najlepsze w polskiej kulturze i gospodarce, jest wspólny głos sprzeciwu:

  my, dziewięćdziesiąt dziewięć procent (99%), sprzeciwiamy się jednemu procentowi (1%), jaki stanowią kontrolujące nas siły!

  Czego ten wspólny głos powinien się domagać?

  NAJWAŻNIEJSZEGO: bezpieczeństwa żywnościowego dla Narodu!
  Grabież polskiej ziemi jest celem tych, którzy chcieliby przejąć kontrolę nad naszym krajem i zamienić go w obóz koncentracyjny, w którym internuje się niezależnie myślących patriotów. Ich wizja Polski to „specjalna strefa ekonomiczna” dla dalszego bogacenia się międzynarodowej elity finansowej, która jest nienasycona w swoim dążeniu do władzy i kontroli.

  Wspólny głos sprzeciwu wobec przejmowania ziemi przez obcy kapitał oznacza niepodlegające dyskusji żądanie natychmiastowego wstrzymania wyprzedaży ziemi rolnej cudzoziemskim korporacjom. Ziemia jest własnością narodu, jest potrzebna do wyżywienia ludności tego kraju prawdziwą żywnością, a nie genetycznie modyfikowaną, będącą wytworem laboratoryjnych manipulacji. Żywność GMO, której właścicielami są bezosobowe korporacje, prowadzi w efekcie końcowym do zniszczenia zdrowia i rolnictwa oraz utraty wolności.

  Ziemia jest ostatnią i najważniejszą linią oporu dla polskiego narodu. Rolnicy są najbardziej niezależnymi obywatelami, jacy pozostali w świecie zdominowanym przez wielki biznes i „siedzące w jego kieszeni” rządy. Potrzebujemy naszych rolników i ich rodzinnych gospodarstw! Nie ma niczego złego w tym, że rolników jest wielu, a ich gospodarstwa są niewielkie. To oni są najlepszymi powiernikami naszej ziemi i dostarczają żywność dobrej jakości! W Wielkiej Brytanii pomimo tego, że gospodarstwa są duże, to ich wielkość nie daje gwarancji bezpieczeństwa, a proces powiększania gospodarstw prowadzi do tego, że jeden rolnik tygodniowo odbiera sobie życie; zaś we Francji jeden rolnik dziennie.

  Jeżeli utracimy naszą ziemię i naszych rolników – utracimy wraz z nimi serce Polski! Tylko wola narodu może powstrzymać rządy przed wyprzedażą najwartościowszych dóbr narodowych. To my jesteśmy narodem i nie możemy pozwolić na grabież naszych dóbr i zasobów naturalnych.

  Aby zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe narodu, musimy także mieć całkowity i skutecznie egzekwowany, ustawowy zakaz zarówno uprawiania roślin GMO jak i handlowania nimi – a nie tak jak ma to miejsce teraz, że tylko jeden z nich. Dopuszczenie upraw GMO oznacza całkowitą utratę niezależności żywnościowej.

  Kolejnym żądaniem niepodlegającym negocjacjom a zapewniającym wszystkim Polakom dostęp do dobrej żywności jest zniesienie nadmiernie restrykcyjnych przepisów, które zakazują rolnikom samodzielnego przetwarzania żywności w gospodarstwach i jej sprzedaży w lokalnych sklepach.

  Szybko musimy wypracować nowe formy współpracy pomiędzy wsią i miastem z ominięciem korporacji, supermarketów i dokonywaniem zakupów bezpośrednio u rolników. To jest droga do wolności! Wszystko inne to kompromis i powolna, ale pewna śmierć. Polska zasługuje na więcej, zasługuje na bezpieczną przyszłość.

  Jeżeli przyjmiemy powyższe podstawowe żądania jako najważniejsze filary oddolnego procesu zmian, wtedy pociągniemy za sobą wszystkich, którym leży na sercu to, jaka będzie przyszłość Polski.

  Nadszedł czas w którym musimy wykazać determinację, odwagę i samodzielność, tak by sięgnąć do głębokich skarbów ducha, który tyle razy ratował już ten naród od zniewolenia. Dzisiaj znowu go potrzebujemy, bo żyjemy w czasie najważniejszej dziejowej próby. Zwycięstwo przyjdzie tylko wtedy, gdy Polacy przestaną naśladować obcych, a zamiast tego zaczną odczuwać dumę z kultywowania swoich własnych cnót, tak by przełamać materialistyczną chciwość i polityczne zniewolenie. Jeżeli tego nie dokonają, wtedy korporacje ogarną i zniewolą Polskę nie tylko w czasie obecnym, ale i na przyszłe pokolenia.

  NAJWAŻNIEJSZY FILAR ODDOLNEGO PROCESU ZMIAN czyli BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCIOWE osiągniemy poprzez niepodlegające dyskusji:

  wstrzymanie wyprzedaży ziemi rolnej cudzoziemskim korporacjom,

  wprowadzenie całkowitego i skutecznie egzekwowananego, ustawowego zakazu zarówno uprawiania roślin GMO jak i handlowania nimi,

  zniesienie nadmiernie restrykcyjnych przepisów, które zakazują rolnikom samodzielnego przetwarzania żywności w gospodarstwach i jej sprzedaży w lokalnych sklepach.

  W imieniu Koalicji „POLSKA WOLNA OD GMO”, która reprezentuje obecnie ponad 400 członków instytucjonalnych i indywidualnych:

  Anna Bednarek – rolniczka, góralka, BEST PROEKO,
  dr inż. Roman Andrzej Śniady,
  Jadwiga Łopata – laureatka Nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel)
  Paweł Połanecki – niezależny ekspert,
  Edyta Jaroszewska-Nowak – rolniczka, Ekoland o/Zachodniopomorski,
  Sir Julian Rose – Prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC,
  Anna Szmelcer – Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO.

  KONTAKT:
  Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
  34-146 Stryszów 156, tel./fax +48 33 8797114, biuro@icppc.pl
  http://www.icppc.pl http://www.gmo.icppc.pl http://www.siejemyprzyszlosc.info

  Koalicja „POLSKA WOLNA OD GMO”
  00-872 Warszawa, ul. Chłodna 48/153, http://www.polska-wolna-od-gmo.org

 10. Mirco said

  Na Cyprze w takie rzeczy jak mandaty się nie bawią. Po prostu chwytają za część prywatnych pieniędzy na kontach. Dlatego w Polsce wyjmować kasę z banków, bo w dzisiejszych czasach nie są tam bezpieczne.

 11. revers said

  na Cyprze buldozerem SIE jedzie do banku po wlasne pieniadze jak na zalaczonej fotce w artykule bbc
  http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-21814325

 12. Miłek said

  Ad.11
  W artykule z bbc, który Pan podał znalazlem ciekawe zdania….:
  „It appears that the heavy presence of Russian money in Cypriot banks was a factor in imposing the levy.”
  According to Reuters news agency, almost half of the depositors in Cyprus are believed to be non-resident Russians.

 13. Marucha said

  Re 12:
  Aby na pewno „rosyjskie”?

 14. Fran SA said

  Ad.12
  Milek
  Do informacji BBC nalezy odnosic sie z pewnym dystansem, odkad szefem zostal bardzo wybrany pan.
  Wierze, ze wielu non-resident Russians trzyma pieniadze na Cyprze. I nie tylko trzyma. Ci, co uciekli do Izraela, to tez podpadaja pod kategorie non-resident Russians.
  Cypr jest od dawna znany jako konkurencja Kajmanow. Brudne pieniadze i podejrzane transakcje przeplywaja przez Cypr jak nie przymierzajac Mississippi z Missouri .. dwa razy wziete.
  Oficjele i politycy z roznych demokratycznych zachodnich panstw dorobili sie niezlych majatkow na cypryjskich transakcjach.
  Jednym z najwiekszych ( bo glosnych) skandali byla akcja organizowana przez ONZ pt. ‚Food for oil’ dla Iraku..
  Wtedy, kiedy miliony dzieci w Iraku umieraly z glodu wskutek 10-letnich sankcji gospodarczych – wielcy tego swiata wymyslili dranska i chamska akcje posylania zbednej zywnosci w zamiana za … rope iracka. Podejrzewam, ze te sankcje wymyslili tylko dlatego, zeby ktos mogl sie dorobic na ropie.
  Transakcje zamiany ropy w plynna gotowke odbywaly sie na Cyprze. Wielu ministrow i politycznych bonzow dorobilo sie ogromnych majatkow, a dzieci w Iraku dalej umieraly; najpierw z glodu, a potem z bomb uranowych. Ambasady i konsulaty byly mocno zaangazowane w zyski- mniej ich zas interesowaly losy pomordowanych dzieci.
  Wiele bankow zbanczylo z powodu ‚zbyt bliskich kontaktow’ z Cyprem.

  Wierze tez w zaangazowanie Putina i to niekoniecznie z powodow finansowych.
  Cypr jest punktem bardzo strategicznym. Zwlaszcza odkad znalezli gaz na Morzu Srodziemnym i teraz jest fajna awantura do kogo ten gaz nalezy. Glownie chodzi o Liban i Izrael, ktorzy nie moga sie pogodzic co do granicy wod terytorialnych. Cypr jest obu stronom bardzo potrzebny i podobno tez ma niejakie pretensje do tych granic terytorialnych i do gazu.
  Putin pewnie chce pomoc bankom cypryjskim, zeby sobie zapewnic wplywy na Cyprze, bo dla Rosji Cypr tez jest wazny… chociazby z powodu gazu, ale nie tylko.
  W takim zmijowisku jak system finansowy na tej historycznej wyspie – wszystkie chwyty dozwolone.

  ALisci ktos uprzedzil innych i porwal pieniadze z bankow. BBC nie wymienia innych ‚udzialowcow’ w bankach cypryjskich. Ja znam kilku innych.. zreszta jest duzo informacji w Internecie.

  A BBC moze moze poda taka wzmianke o Putinie i o Rosji:

  ‚Putin bans foreign banksters from Russia’:

  http://investmentwatchblog.com/the-ww3-has-started-today-putin-bans-foreign-banksters-from-russia/

  Tyle, ze nie wiem, czy to ma cos wspolnego z Cyprem.

 15. revers said

  Ad12 „Levying a 10% charge on investors is barbarian, interventionist and more Soviet than the Soviet Union!”

  jest gorzej jak za komuny czyli podatkowa komuna dla drobnych ciulaczy i liberalny kapitalizm dla grubych kapitalow zwolnionych od podatkow oraz partyjnych towarzyszy pro kapita, na facebooku bystrzejsi komentatorzy pisza o tescie finansowym na jednym narodku, a tych rosjan to bedzie w UEddR z 350 milionow.

 16. Jack Ravenno said

  A milicja też nie lepsza, tfu. Poluja na kierowców jak wilki jakieś…

 17. Miłek said

  Ad.14 Fran, dzieki za cenne informacje.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: