Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

30 wariantów tożsamości, czyli pojeby do głosu dopuszczone

Posted by Marucha w dniu 2013-03-18 (Poniedziałek)

Zmiana płci w Polsce. Dr Dulko: 6-letnie dziewczynki chcą być chłopcami

6-letnie dziewczynki chcą iść do I klasy jako chłopcy. A nastolatki w liceum chcą mieć już inną płeć. Tak – w Polsce. Ale bywa też, że ktoś po zmianie płci chce wrócić do punktu wyjścia. O trudnym procesie korekty płci mówi dr Stanisław Dulko, seksuolog, który takie osoby prowadzi. Na świecie na ok. 30 tys. urodzeń jedna osoba jest trans.

Z dr. Stanisławem Dulko – seksuologiem z warszawskiego Szpitala im. prof. W. Orłowskiego – rozmawia Jacek Gądek.

Jacek Gądek: Przychodzi do pana matka z 15-letnim synem, który mówi, że jest dziewczyną. I co?

Dr Stanisław Dulko: Zdarzają się takie przypadki. Młodzi w wieku 15-16 lat kończą gimnazja i do liceum chcą już iść z nową płcią. Sami dochodzą do takiego wniosku i przekonują rodziców, że warto już wtedy zmienić dane personalne.

Liceum – nowe życie, nowa płeć?

Tak. Ale niedawno wydałem też kilka zaświadczeń rodzicom dziewczynek, które kończą przedszkola i rozpoczną naukę w szkole podstawowej.

Przedszkolakom?

Są to prośby o uwzględnienie przez szkołę wniosku rodziców o używanie przez dziecko męskiego imienia. Te dziewczynki czują się chłopcami, a niektóre się buntują – z żeńskim imieniem do szkoły nie pójdą w ogóle.

6-7 lat – nie za wcześnie?

Przy takim wieku wydaje się jedynie zaświadczenie, by nowe imię i nazwisko (w zmienionym rodzaju) uwzględniono w dzienniku. I tyle. Warto pamiętać, że dziecko już od trzeciego (a na pewno między trzecim a siódmym) roku życia jest świadome swojej tożsamości płciowej – jest chłopcem? czy dziewczynką? Maluch wie, czy używać imienia męskiego czy żeńskiego; wie, jaka fryzura, zachowania, zabawki są męskie, a jakie żeńskie; ma też poczucie przynależności do grupy rówieśniczej – do chłopców albo dziewczynek.

Jak takie zaświadczenia przyjmują szkoły?

Akceptują, bo wiedzą, że będzie to służyło rozwojowi dziecka: bez niepotrzebnego stresu, za to z możliwością naturalnej ekspresji swojej osoby.

Przychodzą zatem rodzice z małą Anią, która mówi, że jest Adasiem…

…i pozwalają jej być chłopcem! Nie wyrządzają jej krzywdy, bo nie wkraczamy z leczeniem hormonalnym czy operacyjnym.

Pierwsze doświadczenia transseksualne – w jakim wieku są obserwowane?

Najliczniejsza grupa – od najwcześniejszego dzieciństwa: 60-70 proc. pacjentów. Druga grupa: od dojrzewania – 25 proc. A reszta: w okresie życia dorosłego – po 35. roku życia (zdecydowanie częściej mężczyźni). Te ostatnie osoby wcześniej podjęły często „leczenie” w formie: ożeń się i spłodź dzieci. Ale po 35. roku życia wewnętrzny przymus płci sprawia, że nie dają rady wytrzymać tej „terapii”.

Wtedy są to bardzo trudne sytuacje.

Skoro już w dzieciństwie dziecko, jak pan mówi, dobrze wie, kim jest, to dlaczego wtedy nie ingerować chirurgicznie?

Bo rozstrzygające jest jednak dojrzewanie.

Zawsze?

Przed chwilą rozmawiałem z młodą dziewczyną, która nie wie, kim jest. Anatomicznie jest kobietą, ale w sensie odczuwania własnej płci – po prostu nie wie.

Natura – czy jak kto woli: Bóg – jest bardziej elastyczna niż ludzie, którzy często myślą, że jest kobieta i mężczyzna, bo tak zostaliśmy stworzeni. A jak ktoś się nie mieści w schemacie, to biada mu.

Kobieta – jest. Mężczyzna – też jest.

Ale tak naprawdę paleta odcieni płci jest szeroka. Płeć każdego z nas jest pewną częścią kontinuum – od supermena do superkobiety. Większość z nas jest gdzieś między tymi dwoma modelami. I nie zawsze biologia zgadza się z psychiką.

Jaka paleta?

Tożsamości płciowych mamy sześć: mężczyzna, kobieta, płeć nieokreśloną („nie wiem, kim jestem”), transwestyta (przez krótki czas w stanach nasilenia emocji np. seksualnych jest się przekonanym, że należy się do płci odmiennej niż wskazywałoby na to ciało) – tacy ludzie najczęściej do lekarza w ogóle nie docierają, bo stany te są krótkie, a osoby, które ich doznają, cieszą się wręcz, że mijają. Docierają za to ich żony, które odkrywają, że mężowie czasami zakładają ich bieliznę. Transwestyta taki przebiera się, bo chce uśmierzyć swój niepokój, lęk i poprawić komfort psychiczny.

Nie należy tego mylić z transwestytyzmem fetyszystycznym – kiedy ktoś przebiera się w rzeczy innej płci, aby uzyskać podniecenie seksualne.

Piąty?

Płeć transgenderyczna: człowiek przez cały czas czuje, że ma inną płeć i jako ona chce funkcjonować – robi makijaż, maluje się, rozwija piersi np. przez terapię hormonalną. Transgenderysta tym się różni od osoby transpłciowej, że nie chce pozbywać się posiadanych narządów płciowych – akceptuje je.

I ostatnia.

Szósta płeć: osoby transseksualne. Cały czas czują się płci odmiennej i chcą pozbyć się wszystkich atrybutów – piersi, macicy, narządów płciowych, etc. – nieakceptowanej płci oraz wytworzyć inne narządy.

Sześć to nie tak wcale dużo.

Ale czymś innym jest tożsamość seksualna, której mamy pięć rodzajów: hetero, bi, homo, automonoerotyzm („partnerem do życia intymnego jestem sam dla siebie”) i aseksualność. Jeśli pomnożymy sześć tożsamości płciowych przez pięć seksualnych, to w efekcie mamy 30 wariantów tożsamości. I to jest ta paleta.

http://wiadomosci.onet.pl/

Komentarzy 26 to “30 wariantów tożsamości, czyli pojeby do głosu dopuszczone”

 1. JO said

  I tacy Dulko maja Uprawinienia…i pomyslec kto Ma uprawinienia byc sedzia, Prawnikiem….

 2. Brat Dioskur said

  A czy wprowadzenie do Sejmu zgrai Paliglupa nie jest de facto dopuszczeniem pojebow do glosu?Juz Kibic zamieszcza tu nam do nich linki!

 3. JO said

  Tylko jasne okreslenie sie ludzi po kakiej stronie stoja i za tym dzialania totalnego separatyzmu i przez niego dzialanie w Polsce moga cos zmienic. Separuje sie Rosja. Separuje sie Wenezuela i inne Panstawa jak one. My jestesmy pod okupacja, gdzie tylko sami mozemy wziasc los we wlasne rece, oddolnie, bo od gory idzie Zdrada, presja, falsz, klamstwo, Mord.

  Separuja sie spoleczenstwa Tureckie, Islamskie, Hindusi…tylko My dajemy rozplywac sie nam w Modernizmie a wktotce w mniejszosciach narodowych, religijnych…

  Robimy blad, ze dzialamy osobno, ze sie nie integrujemy scisle na tyle by nie bylo miejsca na jakikolwiek podstem czy nonsensy jak w przypadku „Bernarda”…i innych

 4. Kronikarz said

  no no

 5. Fran SA said

  Bardzo ciekawy wywiad.
  A jak to bedzie z kozami? Bo jak na przyklad, ktos zazdrosci kozom angorskim wygladu, to moze juz sa sposoby, zeby zadowolic wlasne ‚ego’?
  Nauka i wiedza maja nieograniczone mozliwosci w zapobieganiu stresow zwiazanycm z ‚male nati’. (zle urodzonymi), ktorzy nie moga sie doczekac na re-inkarnacje.

  Taki maly chlopczyk, na ten przyklad, chce zostac policjantka, albo fryzjerka meska, albo powiedzmy tatusiem szesciorga dzieci..
  Nie nalezy takie bobo narazac na stres, tylko szybciutko trzeba zaspokoic jego pragnienie.

  I niech sie maly dran potem martwi, jak sie operacja nie uda, i wyrosnie mu wielki srom w okolicy ucha.

 6. Nemo said

  Wyp……ć na zbity pysk z Polski powinno się takich fachowców.

 7. Miroslaw Berdard D said

  Ciekawe gdzie się takie kwiatki w Polsce dzieją bo na Śląsku o czymś takim nie słuyszałem. Mam dwoje dzieci (córkę i syna). Syn z kolegami lata z pistolom. Niech zgadnę Warszawa ?

 8. Miroslaw Berdard D said

  http://www.znanylekarz.pl/stanislaw-dulko/seksuolog/warszawa a jednak Warszawa.

  Ostatnio trochę podrózuję po Polsce i powiem tak ogólny obraz ulicy Warszawskiej jest zupełnie innyc niż np. Krakowa, Katowic. Tyle chłopako dziewczyn (ubiór) nie widziałem dawno.

 9. Marcin said

  Jak ja miałem 6 lat to chciałem być strażakiem,Guciem z „Pszczółki Mai” i Supermenem i to od zaraz. Chcę,chcę,chcę….Na chciejstwo jest bardzo dobre lekarstwo – pasem po grzbiecie. Ta metoda skutkowała przez setki lat i jest sprawdzona a w dodatku bezpłatna.

 10. Jan said

  W nawiązaniu do Pana Marcina podam trochę inny przykład z życia, z czasu podstawówki.
  W rodzinie były dziewczynki i jedna z nich chciała być chłopczykiem, nawet wymyśliła sobie imię . Niedługo to trwało, przeszło i została matką a potem babcią.

  Zachodzi podejrzenie celowego dodawania do żywności specyfików zakłócających tożsamość płciową,. W jakim celu ? Dla upodlenia ludzi i urągowisko wobec Pana Boga.

 11. JO said

  ad.8. Picie wody z Plastikowych butelek powoduje dostanie sie do organizmu dziecka substancji chemicznych o budowie Hormonow kobierych co zakloca rozwoj psychiczny mlodego chlopca czy dziewczynki. Poza tym caly system przedszkolnego wychowania, szkolnictwa oraz BOMBARDOWANIE dzieci olbrzymia iloscia Faktorow zmieniajacych powoli ich psychike lub niepozwalajacych na Wlasciwy Rozwoj czyni dziecko CHORYM.

  Samo przejscie sie dziecka przez Ulice pelna SEXIZMU, roznokolorowych obrazkow, dzwiekow jest Ponad Jego Sily.
  My nie zdajemy sobie sprawe z tego, ze Usraelska Muzyka puszczana WSZEDZIE czyni w mozgach dziecka PUSTYNIE, programuje , rozstraja, deformuje…ZABIERA SPOKOJ niezbedny do wzrosu zdrowego psychicznego i zabiera —- C I S Z E

 12. JO said

  Zydzi Malymi kroczkami doprowadzili do tego, ze Akceptujemy to co jest ZABOJCZE dla nas w Imie mnilosci i wolnosci rozumianej przez nas OPACZNIE , jak pojecia Narod, Prawda, Tradycja, i juz Ojczyzna.

 13. Zerohero said

  Licze:

  1. XX

  2. XY

  Innych nie widzę, nie słyszę. Koniec.

 14. jacek said

  Dulko wyglada na nazwisko wschodnie. Calkiem mozliwe ze potomek banderowcow.
  http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/dulko.html
  W jego twarzy inteligencji zadnej nie widac, wyglada na zboczenca seksualnego.
  http://m.interia.pl/facet/news,nId,444396

 15. Griszka said

  @13
  Bardzo rzadko się zdarza, że z genotypu nie można tak łatwo wywnioskowac jaką płec ma dany człowiek. Są takie choroby genetyczne. Jednak gdyby przebadac genom większości tych trans i innych dewiantów okaże się pewnie, że nie mają żadnych błędów DNA warunkujących tak poważne zespoły chorobowe.
  Jednak cały czas poruszamy się tutaj w obrębie dwóch płci.
  Nawiasem mówiąc, w wielu przypadkach taka ciąża, w której płód ma tak poważne zaburzenia genetyczne, kończy się niestety poronieniem.

 16. Podpis said

  Strategia jest prosta – najpierw „złowić” jak największą liczbę dzieci wciskając ich durnym rodzicom do łbów kłamstwa. Potem taki SSYN „poprowadzi” je tak, żeby wdrukować im w dziecięce główki trans-śmieci. Potem maja pacjenta na całe jego przegrane życie i jednocześnie sztucznie stworzoną mniejszość dewiantów – do celów politycznych.

 17. Ciekawe, czy komuś przyszło do głowy, że to zmiana w ubiorze kobiet i mężczyzn (pomieszaniu tego, co było wcześniej specyficzne dla każdej płci w obrębie naszej cywilizacji łacińskiej) może być u początków tych fatalnych, obecnych skutków…

 18. Tomek said

  …”6-letnie dziewczynki chcą iść do I klasy jako chłopcy.”…

  A 6-letni chłopcy chcą być strażakami, policjantami, astronautami itp. Czemu nie uwzględniać także i tych „planów” ?

 19. Zerohero said

  Re 15, Griszka

  „Nawiasem mówiąc, w wielu przypadkach taka ciąża, w której płód ma tak poważne zaburzenia genetyczne, kończy się niestety poronieniem.”

  Dlaczego „niestety”? Początkowy rozwój dziecka to faza bardzo krytyczna, dochodzi do wielu błędów i naturalne poronienie (nawet niezauwazone przez matkę) jest reakcją gdy ich kumulacja osiąga stan patologiczny. Oszczędza to energii i zdrowia rodziców. Dzięki temu gruba większość porodów to porody zdrowych dzieci, które jak dorosną też mogą mieć dzieci. Gdyby nie ten mechanizm co drugi poród kończyłby się koszmarkiem w rodzaju płodu arlekina, a ci „zdrowi” sialiby w następnym pokoleniu coraz więcej błędów aż z czasem ludzkość by wymarła.

 20. Jan said

  Ad.17
  Od dawna jestem o tym przekonany.

 21. Griszka said

  @19
  Ja tak zalilem sie po katolicku. Nie wiem jak to jest wlasciwie z kwestia zbawienia takich ludzi. Raczej krucho.

  Ten koszmarek I tak by nie mial dzieci. A wielu na pozor zdrowych ludzi ma powazne uszkodzenia DNA, ktore przekazuje kolejnym pokoleniom. Ja sam, gdybym wiedzial, ze jestem „szczesliwym” posiadaczem takiego poszatkowanego genomu, nie decydowalbym sie na potomstwo.

 22. Zbyszko said

  Płec powinno się losowac, albo powinna byc obligatoryjnie przydzielana przez komputer, zaraz po urodzeniu i zaczipowaniu, zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem korporacji.

 23. Dictum said

  Ad. 8.
  To fakt. W modzie nastapiła niesamowita unifikacja. I wśród młodych dziewczyn, i starych bab też są takie egzemplarze, że długo trzeba rozgryzać, kto zacz.

 24. Boydar said

  Panie Dictum, a coś się Pan znowu posłanki Bęgowskiej czepił ?

 25. Boydar said

  http://demotywatory.pl/4049647

 26. żyrafa said

  Tu kolejne pojeby.
  http://konserwatywnaemigracja.com/?p=689

Sorry, the comment form is closed at this time.