Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Hiszpania: Strażacy nie chcą służyć banksterom

Posted by Marucha w dniu 2013-03-19 (Wtorek)

Hiszpańscy strażacy odmawiają udziału w eksmisjach dokonywanych na osobach zadłużonych wobec banków, uzasadniając to tym, że ich służba polega na ratowaniu ludzi w sytuacjach zagrożenia a nie byciu “marionetkami banków lub ich sługusów z rządu”.

Związki zawodowe poinformowały, że strażacy z Galicji, Katalonii i Madrytu odrzucili każdy rodzaj akcji, która “przyczyniłaby się do cierpień klasy robotniczej”.

Strażacy odmówili m.in. przeprowadzenia eksmisji Aurelii Rey, 85-letniej kobiety, która zalegała z czynszem za jeden miesiąc.

Ponad 350 tysięcy Hiszpanów otrzymało nakazy eksmisji od roku 2008 do dziś ponieważ nie byli w stanie spłacić pożyczek po tym, jak pękła bańka spekulacyjna na rynku nieruchomości podsycana przez banki.

Za: http://revolting-europe.com/2013/02/20/spanish-firefighters-refuse-to-be-puppets-of-the-banks/

http://xportal.pl

Komentarzy 21 to “Hiszpania: Strażacy nie chcą służyć banksterom”

 1. Dictum said

  Może to z mojej strony pewna naiwność, ale gdyby wszyscy ludzie na rozmaitych stanowiskach odmawiali czynności niezgodnych z własnym sumieniem, gdyby opór na to, co z nami wszystkimi robią, był jednomyślny, bestie w ludzkich ciałach na usługach szatana nie dałyby nam rady, a przynajmniej miałyby o wiele trudniej. W końcu nas jest więcej. Niestety sługusów szatanowi nigdy nie zabrakło. I to jest nieszczęście tej Ziemi.

 2. Maciejaszu said

  Panie Dictum, to co Pan powiedział jest słuszne, nie wiem jak w tej wypowiedzi przejawia się Pana naiwność. Niestety, z racji tego, że to my sami jesteśmy sobie najgorszymi wrogami ( z powodu naszego strachu, egoizmu, pychy, materializmu itp(d).), nie potrafimy często powiedzieć głośnego „NIE!” tym samym rujnując zamiary złych ludzi.

 3. Jan said

  Otóż to. Liberalizm razem z pochodnymi,największe zło współczesnego świata spowodował że kierujemy się potrzebą chwili nie zważając na konsekwencje dla siebie, innych i następnych pokoleń w tym życiu jak i przyszłym.
  Święty Pius X jeden z wielkich papieży słusznie zauważył że zło rozszerza się przez obojętność ludzi dobrych.
  Zapomnienie o podstawowym celu stworzenia człowieka – Ad Glorifikatio Dei, wykorzystuje w różnych formach w swej szaleńczej walce z Panem Bogiem – szatan ze sługusami.

 4. Rysio said

  re 1. Dictum – gdyby wszyscy odmawiali służby wojskowej to nie było by wojen.

  Postaraj się to wytłumaczyć kapralowi Griszce i Gajowemu.

  🙂

  Jasne. Już KGB lansowało jednostronne rozbrojenie. Oczywiście Zachodu…
  admin

 5. Zerohero said

  Związki zawodowe poinformowały, że strażacy z Galicji, Katalonii i Madrytu odrzucili każdy rodzaj akcji, która “przyczyniłaby się do cierpień klasy robotniczej”.

  związki zawodowe, klasa robotnicza…straszne słownictwo :). Nasze patriotyczne mózgi jak zwykle na fali przesuniętej nieco w fazie, bo krzyczą „raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę”. O bankierach nic nie wspominali.

  http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/komunizm/kom1.html

 6. syoTroll said

  Jedynie o pęknięciu bańki spekulacyjnej na rynku nieruchomości (rzekomo) podsycanej przez banki. A że związki zawodowe mówią „o cierpieniu klasy robotniczej”, od tego są. Tu nic nie ma mowy o związkach zawodowych rad nadzorczych banków. A i spekulanci byli, są i będą. Jak to @Zerohero napisał ‚nasze patriotyczne mózgi jak zwykle na fali przesuniętej nieco w fazie, bo krzyczą “raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę”’

 7. GHJ said

  ad.1 nic dodac nic ujac

 8. Brat Dioskur said

  Nawiasem Hiszpania dostala juz po palcach od Strasburga ,ktory nakazal zmiane przepisow i zlagodzenie restrykcji wobec osob zadluzonych w bankach.
  Prawde mowiac eksmisje sa do zludzenia podobne do odbierania dzieci rodzicom .W tej materii Strasburg jednak milczy.!Wspominalem o dyplomatycznym starciu Turcji z Holandia po tym jak w tej drugiej oddano chlopaka ,oczywiscie dla jego dobra , parze gomorytek.W TV Tureckiej pokazano reportaz nakrecony komorka ze scen odbierania dziecka rodzicom. Krzyk dziecka byl rozdzierajacy a komentarz tureckiej moderator mowil ,ze jest to krzyk tych wszystkich dzieci ,ktorym zabrano matki i ojcow!
  Byly hol. minister spr. zagr. zapytany skad w Turcji takie oburzenie odpowiedzial z glupia frant ,ze w |Turcji rodzina jest jeszcze…swieta!No prosze, w Europie postep juz zaszedl tak daleko ,ze rodzine uznano za przezytek.Najlepiej jednak zachowwal sie prosty Turek z ulicy w Ankarze.Zapytal on mianowicie ,czy jest na swiecie jakies dziecko urodzone przez dwie matki? „.Rodzina skladajaca sie z dwoch matek”-, jest to dzisiaj w Holandii normalne i przyjete okreslenie pary lesbijskiej ,ktorej oddano w adopcje dziecko.

 9. TomUSAA+ said

  Re: 1
  Szatan zawsze sie ubiera w śliczne stroje, jeździ najlepszymi samochodami, jada w najlepszych restauracjach, ma wszystko, czego dusza zapragnie. Tym właśnie przyciąga słabych duchem, durnych i naiwnych.

 10. RomanK said

  PAnie To USAA+..niestety nei ma pan racji.. szatan to przecietniak do bolu…niczym sie nie rozni od przecietnego na ulicy…i zawsze tych co mowia ze szatan jest realnie,,nazywa pojebami:-))) spluwajac z pogarda w ich strone…

 11. Jan said

  Ad.4 Pan Rysio jak zwykle upraszcza i sprowadza do absurdu.
  Co złego Pan widzi w wyważonym mądrym komentarzu nr 1.
  Nie znajduję postulatu odmowy służby wojskowej. Przeciwnie wiara nasza uzasadnia konieczność obrony i prowadzenia wojen sprawiedliwych.

 12. Dictum said

  ad. 11.
  Pan Rysio zapewne zażartował. Wg mojego postulatu, by uczciwi ludzie (których – raczej mamy pewność – jest więcej) odmówili służby diabłu, diabeł nie dałby sobie rady. Służba wojskowa nie nie jest służbą diabłu, tylko narodowi, którego ma bronić, gdy na niego napadną ci, co oddali się w służbę diabłu.

 13. TomUSAA+ said

  Panie RomanieK, przecież ja nie napisałem, ze szatan jest nieprzeciętny. A contrario, to właśnie przeciętniacy dodają sobie kurażu tymi wszystkimi wymienionymi atrybutami sukcesu, powodzenia itp.

 14. Michałek said

  Dobry zwyczaj – nie pożyczaj. Po co klasa robotnicza rzuciła się na wirtualne pieniądze banksterów jak stado dzików na kartoflane poletko? Gdyby agresywna akcja kredytowa banków trafiła w próżnię nie było by teraz płaczu nad pękniętą bańką i eksmisji. Uważam, że ludzie bezmyślnie zaciągający długi powinni sami ponosić konsekwencje swojej głupoty ale bądźcie spokojni. Socjaliści ze Strasburga na pewno coś wykombinują w imię sprawiedliwości społecznej. Jak nasz wrażliwy społecznie premier Tusk zdołał zajumać pieniądze polskich emerytów, żeby pomóc Grekom to i dla Hiszpanów coś tam wyskrobie. Hi hi.

 15. Rysio said

  „…….Służba wojskowa nie nie jest służbą diabłu, tylko narodowi, którego ma bronić,………”

  Tak rzeczywiście jest służbą narodowi ale tylko wtedy gdy jest dobrowolna, ochotnicza i bez przymusu.

  Np. w II Światowej – armia ze wschodu nie broniła ojczyzny tylko czerwonych żydów, którzy katowali naród.

  No i tej czerwonej armii pomagło jak mogło najlepjej żydowskie NKWD strzelając w plecy opornym żołnierzom.

  Druga armia – ta z zachodu to była armia Boża – na klamrach u pasów miała przecież napis: „Gott mit uns”.

  Z tego co mi wiadomo też nie była ani ochotnicza, ani dobrowolna.

 16. Rysio said

  Były kongresmen Ron Paul ujął to najlepjej i najbardziej prawidłowo, kiedy powiedział, że każda bez wyjątku przymusowa służba wojskowa to nic innego tylko niewolnictwo.

  http://www.antiwar.com/paul/paul60.html

 17. Rysio said

  re 11 „…….Nie znajduję postulatu odmowy służby wojskowej…..”.

  Janie nie znajdujesz – bo w żydowskim socjaliźmie i żydowskim tzw. „kapitaliźmie” parchy robią wszystko abyś ich nie znalazł.

  Istnienieje olbrzymia literatura na ten temat, która była i jest przed tobą i innymi umiejętnie przez parchów chowana.

 18. Rysio said

 19. Marucha said

  Re 15:
  Uważam za słuszne i sprawiedliwe, aby tchórzy pod pozorem „wolności” unikających obowiązku obrony kraju – brać za dupę i do służby zmuszać, a nawet stawiać pod ścianą i rozwalać.

  Coraz więcej jest kurewstwa, które bycie kurwami motywuje wzniosłymi słowami o wolności,demokracji, swobodzie itp.

  Re 16:
  Ron Paul niech mnie w dupę pocałuje.

 20. Ciek said

  Czy interes narodu może być sprzeczny z interesem ludzi, którzy się na ten naród składają?

 21. Marucha said

  Re 20:
  W interesie niektórych ludzi jest wręcz sabotaż na narodzie, do jakiego formalnie należą.

Sorry, the comment form is closed at this time.