Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jack Ravenno o Polska przygotowuje się na „in…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Włodek o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Dr Paul Marik, wyklęty lekarz…
  minka o Włosi odrzucili globalizm, ter…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
  Ignorant o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Rosja chce gwarancji

Posted by Marucha w dniu 2013-03-19 (Wtorek)

Rosyjskie MSZ oświadczyło, że Moskwa nadal chce od USA prawnie obowiązujących gwarancji, że budowany przez nie system obrony przeciwrakietowej nie będzie wymierzony w Rosję.

W ten sposób ministerstwo odniosło się do ogłoszonych w piątek przez Stany Zjednoczone zmian w amerykańskim projekcie tarczy antyrakietowej, przewidującym instalację jej elementów w Europie, w tym w Polsce.

„Konstatujemy, że USA nadal trzymają się kursu, zmierzającego do umocnienia swojego systemu globalnej tarczy antyrakietowej i zwiększenia jego efektywności. Uważamy, że potwierdza to konieczność wypracowania niezawodnych, prawnie obowiązujących gwarancji, iż wysiłki amerykańskie w sferze obrony przeciwrakietowej nie są skierowane przeciwko Rosji″- oznajmiło rosyjskie MSZ.

Przypomniało, że Moskwa

„niejednokrotnie wyrażała zaniepokojenie z powodu jednostronnych, niczym nieograniczonych kroków ze strony USA i ich sojuszników, mających na celu rozwijanie globalnej tarczy antyrakietowej, a także z powodu rozmieszczania elementów strategicznej infrastruktury w bezpośredniej bliskości granic Rosji″.

„Wyrażaliśmy również zaniepokojenie w związku z powielaniem takiego podejścia w innych rejonach świata, przede wszystkim w regionie Azji i Oceanu Spokojnego, gdzie obecnie planuje się umieścić 14 strategicznych rakiet przechwytujących odpalanych z silosów na lądzie″- podkreśliło MSZ Rosji.

Wcześniej rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow oświadczył, że przedstawione przez ministra obrony USA Chucka Hagla zmiany w amerykańskim projekcie budowy systemu obrony przeciwrakietowej nie wywołały w Moskwie euforii.

MM, PAP
http://naszdziennik.pl

Wszyscy wiedzą, iż tarcza ma posłużyć do obrony przed terrorystami afgańskimi i beduinami arabskimi, więc uzyskanie takich gwarancji wydaje się być kwestią najbliższych dni,
Admin

Komentarzy 26 do “Rosja chce gwarancji”

 1. bobola said

  Tak sie msci niewykorzystanie okazji zniszczenia Rosji wtedy gdy byla ona w wewnetrznym chaosie (czyli w latach 90-tych). Wtedy USA mialy przewage ekonomiczna i militarna i wtedy tez nalezalo postulowac powrot Rosji do granic sprzed 1939 roku a w razie odmowy przezrzedzic jej populacje i cofnac ja do epoki kamienie lupanego.

  Tak mówi polski inteligent. – admin

 2. Griszka said

  Gwarancje USraela w tej sprawie nie sa warte nawet funta klakow.

 3. żyrafa said

  Końcówka tekstu analityka geopolitycznego i antyglobalisty amerykańskiego W. Tarpleya:

  „Jest tu jeszcze czynnik międzynarodowy. Obecnie w USA dyskutuje się o tej tarczy antyrakietowej. Ławrow twierdzi, że ze strony NATO nie ma chęci do negocjacji, tak więc Rosja jest zmuszona przeciwdziałać we własnym zakresie, co może oznaczać odmowę realizacji ostatniego etapu porozumienia Start, tak więc możemy niedługo mieć zainstalowane w zachodniej części Rosji te jądrowe działa balistyczne o krótkim zasięgu, które będą wycelowane w wyrzutnie ADM. Jest to bardzo ważny temat – chodzi o podstępny wyprzedzający atak USA na Federację Rosyjską, jest to najpoważniejsza sprawa w świecie, byłaby to bowiem zgodnie z definicją III wojna światowa. Już 6 lat temu dwóch amerykańskich ekspertów pisało o amerykańskim uderzeniu wyprzedzającym na Rosję i Chiny – i chyba to nie pozostało niezauważone. W przypadku uderzenia wyprzedzającego, mielibyśmy do czynienia z fragmentaryczną i nieskoordynowaną odpowiedzią Rosji, a systemy ADM miałyby za zadanie zlikwidowanie i tego oporu, zredukowałoby cenę jaką zapłaciłby agresor.
  System ADM nie jest wycelowany w Iran, ani inne „wrogie państwa”, jest wycelowany w Rosję. Jest to czyste szaleństwo – komu zależy na ściągnięciu całego NATO na granice Rosji? Jaki byłby motyw dla Amerykanów – obrona odległych republik bałtyckich? Kto by się narażał dla tej prowokacyjnej polityki?
  Jest to robota demagogów w naszym kraju, którzy z jednej strony wprowadzają oszczędności, a z drugiej chcą odzyskać popularność forsując wojnę z Rosją. ”
  http://www.rosjanie.pl/forum/viewtopic.php?p=200281&sid=836f40674aba0d6320199e98f8bcbcd1

  Po przeczytaniu tego warto zdać sobie sprawę, co nam grozi, jeśli ta tarcza zostanie zainstalowana w naszym kraju. A idioci z PiS aż przebierają nogami, żeby ta tarcza powstała.

 4. żyrafa said

  Jak się okazuje, próba tego, o czym napisał Bobola, była. Pokazuje to poniższy filmik.

 5. Sołtys said

  @. 1.
  USA nigdy nie miały przewagi nad rosją i nie będą miały.To tylko propaganda taki obraz nam podsówała.To nie ameryka wygrała IIWojnę Światową tylko ludy słowiańskie.

 6. RomanK said

  Panie Gajowy..pewne zbitki sa wrecz morfologicznie niemozliwe…
  pisze pan ” polski inteligent”…niech pan wybierze albo, albo…albo pisze razem:-))))

  😀 – admin

 7. JO said

  Kiedys juz Bobola tu macil. Takim jak Bobola to wstep powinien byc zabroniony.

 8. Gutek said

  USA,ROSJA,CHINY wspolnie gdacza ale nigdy za bary sie nie wezma.Jeden woznica ich powozi.

  A kto?
  Admin

 9. Rysio said

  re 5. „……..To nie ameryka wygrała II Wojnę Światową tylko ludy słowiańskie……..”

  Sołtys – muszę cię niestety skorygować.

  II Wojnę Światową wygrały parchy, wylewając morze krwi różnych ludów (nie tylko słowiańskich).

 10. jowram said

  Banksterzy dokonują rabunku w biały dzień i uważnie patrzą czy świat im na to pozwoli. Cypr został wybrany prawdopodobnie dlatego, że jest bardzo mały i dlatego liczą na to, że nikt nie będzie się nim przejmował oraz dlatego że jest tam trzymanych mnóstwo pieniędzy obcokrajowców, między innymi Rosjan.
  Wielokrotnie wskazywałem, że następna fala gospodarczego upadku rozpocznie się w Europie i możemy być właśnie świadkami decyzji, która wywoła efekt upadku domina.

  Banksterzy wysłali bardzo jasną wiadomość: „Kiedy przyjdzie co do czego, zabierzemy twoje pieniądze.”

  http://theeconomiccollapseblog.com

 11. Fran SA said

  Ad. 5
  Ludy slowianskie to takze Ukraincy i Ustasze (Chorwaci), no i Slowency.
  Do tych, co wygrali wojne napewna nie naleza Polanie.

 12. Griszka said

  @1
  Guzik z petelka a nie przewage militarna. Nie przypominam sobie, zeby sie wtedy na gwalt pozbywali broni jadrowej, zawansowanych zestawow przeciwlotniczych czy przeciwokretowych.

  Najpierw trzeba zrobic a nie gadac bez sensu jacy my to w teorii niezwyciezeni jestesmy. A te zyczenia, zeby Rosjan wymordowac I obrzucic bombami sa naprawde ponizej wszelkiej krytyki. Ja nawet dla przecietnego obywatela Ameryki nie chce takiego losu. To ich marionetkowy rzad oraz ich ukrytych mocodawcow siejacych smierc I demoralizacje gdzie popadnie trzeba wytluc.

 13. Boydar said

  Panie Bo_bola
  Czy mógłby Pan naświetlić w jednym zdaniu, przekaz podprogowy wynikający z Pańskiego nick’a ? Mam głęboko w du_pie to, co Pan bredzi. Wola Gajowego, mieć wyrozumienie dla pokancerowanych. Ale srać, chodź Pan na własny rachunek. Podpisz się Pan Adam Mich_nik, Albo tylko REM. Zobaczymy jak długo Pan powisisz z taką flagą.

 14. Fran SA said

  No i nasz uczony prezydent pojechal ogladnac nowego papieza, a przy okazji pokonspirowac z – rownie uczonym- Bidenem przeciwko Rosji i podyskutowac o rakietach w bazach w Redzikowie.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,13586369,Komorowski_po_rozmowie_z_Bidenem__USA_zapewniaja_.html

 15. Griszka said

  @14
  Moze prznajmniej niektorzy przestana gadac kocopaly o rosyjskiej agenturze, ktora niby gra tutaj pierwsze skrzypce.

 16. Boydar said

  @ Panowie Fran i Grisza
  Wprawdzie ja osobiście żadnego agenta rosyjskiego na oczy nie widziałem, aczkolwiek, jak to ktoś mądry kiedyś orzekł, brak dowodu nie jest dowodem braku.
  Przestańcie Panowie utrwalać stereotyp rosyjskich agentów, nie tylko w Polsce, ale gdziekolwiek. Rosja formalnie przestała być Rosją w piwnicy Ipatijewa w Jekaterynburgu. Praktycznie zaś – znacznie, znacznie wcześniej. Agent, w rozpatrywanym rozumieniu tego słowa, nie bywa „prywatny”. No więc czyj do cholery ? No, to nie jest temat, na moją głowę. Ale na pewno nie Rosji. Czy coś się bowiem zasadniczo zmieniło od 17 lipca 1918 roku ? Tak, kartka w kalendarzu. Proces ustawiania Polaków i Rosjan po dwóch stronach barykady nigdy się nie zakończył. Najbardziej istotny w tej sprawie wydaje mi się fakt, że żadna ze stron zdaje się nie zauważać dość faktu – kto ku_rwa i dlaczego TUTAJ tą barykadę zbudował !!!

 17. Boydar said

  Wkurzyłem się, i stąd literówki.

 18. Jan said

  Ad.1. Wybacz Pan że pozwolę coś zaproponować. Dobrze by było zmienić nick bo jakoś kala imię św. Andrzeja Bobolę – Partona Polski.
  Widzę że Pan niewiele rozumie z historii a jeszcze mniej geopolityki.

 19. JO said

  ad.18. juz ten postulat byl, on na Padalcow nie dziala…

 20. Kronikarz said

  : – )

 21. Boydar said

  Ta bladź dobrze wie co robi

 22. Jasiek z K. said

  ZOBACZMY ROSJĘ INACZEJ Z INNEJ PERSPEKTYWY BEZ SZOWINIZMU….i napaści piłsudczyków, z perspektywy duchowej….

 23. Zerohero said

  Re Bobola i komentarze

  Ależ USA mają miażdzącą przewagę nad Rosją. Sęk w tym, że nawet w latach 90, gdy rosyjskie okręty podwodne nie wychodziły z portów a radary po upadku ZSRR znalazły się za granicą, Rosja miała jednak możliwość ograniczonego odwetu atomowego.

  Prawdą jest też, że próbowano ją wtedy podbić metodami „miękkimi” co się ostatecznie nie udało albo udało tylko (plus, minus) w 1/3.

  Co do żalu Boboli i komentarza Gajowego…Pan Bobola (prof chemii), obok Pani Doroty Dody Rabczewskiej (członek Mensy) jest dla mnie bardzo wartościowym (tzn. wiele mówiącym) przykładem człowieka intelignetnego, ale prezentującego kompletnie nonsensowne opinie. Spotykałem wielu wykształocnych, inteligentnych ludzi, ale nie gadałem z nimi o polityce. Mogłem sobie wyrobić błędne mniemanie, że jak ktoś rozumie całki, to generalnie jest w stanie twardo stąpać po ziemi i nie poczęstuje ludzi kompletnym odjazdem.

  Dziękuję Panie Bobola. 🙂

  Choć przyznam, że nawet wykazując dobrą wolę dla Pańśkich fantazji nie potrafię rozumieć czemu Ameryka miałaby niszczyć Rosję by prezentować Polsce ziemie na wschodzie. Ameryka ma na koncie współpracę z III Rzeszą, Bolszewikami, poparcie dla integracji europejskiej. Na gruncie ekonomicznym jest to mocarstwo eksploatujące Polskę. Rządzi Ameryka oligarchia pragnąca zaprowadzić rząd światowy. Z pewnością gdyby nie Rosja, mogliby zdusić w zarodku Chiny….a tak to się jakoś rozłazi, przepychanki ciągłe…

  OK 🙂

  Teraz mi się przypomniało. Pan jest za depopulacją, a rząd światowy ponoć ma zostawić przy życiu 500 milionów gojów. No to by się zgadzało Tylko czy jest Pan pewien załapania się do tych 500 milionów i życia na przyzwoitym poziomie?

 24. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 25. Michal said

  # 10
  Rownolegle z najnowsza mega kradzieza pieniedzy w cypryjskim banku jest nastepna komedia we Francji gdzie minister od spraw oszustw podatkowych, Jerome Cahuzac, zlozyl dymisje w zwiazku z rewelacja ze ma tajne konto w Szwajcarii.

  Natomist „przyjacielscy” banksterzy z Niemiec (czytaj zydzi) zaoferowali cypryjczykom szybka akcje „ratunku” depozytow przez przelew oszczednosci za 3-4.5% wartosci przelewu co moze nastapic, o ile rzad Cypru zezwoli na to pozwoli.

  Oto i cel budowy unii jewro-pejskiej: „by wszystkim kradlo sie lepiej”, tzn. tym co moga.

 26. Maciej said

  Trochę inna perspektywa w linku odnośnie tej sytuacji, bardziej rzetelna:

  http://www.psz.pl/tekst-43622/Rosja-zadowolona-amerykanskich-rakiet-w-Polsce-nie-bedzie

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: