Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Mietek o O pożytkach z sentencji
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  CBA o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  UZA o To Wojna
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  bryś o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Włodek o To Wojna
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Marucha o To Wojna
  UZA o To Wojna
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Tradycja niszczy szczęśliwe rodziny?

Posted by Marucha w dniu 2013-03-19 (Wtorek)

Pojebów przybywa w postępie geometrycznym we wszystkich chyba dziedzinach życia. – admin.

Tradycja jest największym wrogiem szczęśliwej rodziny – stwierdził Jack O’Sullivan na łamach brytyjskiego portalu the Guardian.

Problemy jakie doświadcza rodzina, w której rodzice zajmują swoje tradycyjne role – ojciec żywiciel rodziny i matka opiekunka dzieci i domu – prowadzi do frustracji oraz niezadowolenia z małżeństwa i w ostateczności do jego rozpadu.

Wg autora kobiety narzekają min. na męską nieudolność a mężczyźni na nadmiar kontroli i krytykę z strony kobiet.

Profesorowie Philip i Carolyn Cowan sponsorowani przez brytyjskie ministerstwo edukacji kwotą blisko 3 mln funtów prowadzą w Londynie projekt mający na celu „uratować” nowoczesnych ojców i matki od popadnięcia w tradycyjne role gender [traditional gender roles]. Terapeuci rodzinni będą się szkolić z nowych sposobów, w jaki rodzice mogą do siebie podejść i ze sobą rozmawiać. Metoda ta od dłuższego czasu stosowana jest w Stanach Zjednoczonych. [To szybko dojdzie i do Polski, tak jak wszystkie odchody z Zachodu – admin]

Konkluzje naukowców są proste: „tradycyjne role jakie nowi ojcowie i matki wciąż zajmują mogą zrujnować ich związek. Większość współczesnych mężczyzn i kobiet żąda równego partnerstwa. Są zszokowani tym, co się z nimi dzieje, gdy stają się rodzicami. W rezultacie niektórzy nienawidzą się nawzajem. To nie jest dobre dla matki i ojca. To jest okropne dla dzieci” – piszę na portalu O’Salivan

Jakie rozwiązanie proponują naukowcy? Rodziny muszą być wolne aby móc „tańczyć” w rytm mniej tradycyjnej muzyki. Muszą oddalić się od typowych dla tradycyjnej rodziny obowiązków, porzucić typowe wzorce i zmienić kulturę pracy.

Tradycyjne rodziny „niszczą małżeństwa, relacje w związku oraz życie niezliczonej ilości dzieci. Politycy z trudem rozumieją i przeciwdziałają temu niezamierzonemu i trującemu triumfowi tradycji ponad nowoczesnością” – pisze autor artykułu.

KE
http://konserwatywnaemigracja.com/

Komentarzy 29 do “Tradycja niszczy szczęśliwe rodziny?”

 1. Griszka said

  Zadni tam naukowcy a zwykle prostytutki uczelniane.

 2. AniaK said

  To wszystko zależy co rozumiemy pod pojęciem tradycji. W przypadku rodzin w których nadużywa się alkoholu, przerwanie jej może wyjść wszystkim na dobre.

  Sposób rozumowania pana Jacka O’Sullivana jednak mnie przeraża. Wydaje mi się, że jego celem jest raczej zniszczenie szczęśliwej rodziny.

 3. JO said

  Plunac , zamknac w odosobnieniu lub kamieniolomach i nic wiecej. Inny pomysl – wyslac do Rosji i Bialorusi by Tam glosili Poglady to choc tam bedzie komu Pracowac na Syberii….

 4. JO said

  Znam Pewna Kobieta, ktora cale zycie pracowala. Urodzila dzieci i pracowala. Ta kobieta nejlepiej sie czuje, co ja pisze, ona dopiero zaczela ZYC, gdy od kilku lat jest w Domu, wychowuje dzieci, nie chodzi do zadnej pieprzonej Roboty zarabiac pieniadze a Dom, Rodzinny Dom jest jej miejscem, gdzie Pracuje i Wypoczywa jako Zona, Matka, Katoliczka, Gospodyni, takze Corka, Krewna….w przyszlosci co daj Panie Boze Babcia…majac ziemie, zwierzeta, sad, ogrodek i przede wszystkim KONTAKT Z BOGIEM , ktory zapewnia Duchowa Opieka Bractwa Piusa X.

  To jest naturalna potzreba Kazdej Kobiety – RODZINA i Wlasny DOM, Rodzinny Dom, PELNY DOM z Bogiem i w Bogu, w Chrystusie i przez Chrystusa.

 5. Rysio said

  Co ty JO gadasz – większość bab, ucieka z domu do roboty.

  Boją się jak diabeł święconej wody, babskich robót tj. sprzątania, gotowania, prania, wychowywania dzieci.

 6. AniaK said

  Re4:
  „To jest naturalna potzreba Kazdej Kobiety – RODZINA i Wlasny DOM, Rodzinny Dom, PELNY DOM z Bogiem i w Bogu, w Chrystusie i przez Chrystusa.”

  Pan JO jak zwykle trochę przesadził. Nie wszystkie kobiety mają takie potrzeby. Wybór każdej kobiety należy uszanować. Ale nie da się ukryć, że większość kobiet pracuje zawodowo bardziej z powodu sytuacji finansowej niż z potrzeby. Dla jednych jest to praca przymusowa, dla innych chęć lepszego życia.

 7. Jan said

  Tego się nie spodziewałem. Co ci „naukowcy” nie wymyślą. Nie zdziwię się jak w niedalekiej przyszłości będą postulować zakaz małżeństw kobiety z mężczyzną.

 8. JO said

  ad.6. a byc tradycyjnym Katolikiem to bedzie byc Gorzej niz terrorysta…

 9. JO said

  ..oczywiscie na zdjecieu kobiera z z-m Kroczem…….i szczerzacymi zebami. A Gajowy sie na to wciaz nabiera…:(

 10. Jan said

  Ad.7 Oby nie przyczynił się do tego aktualny Biskup Rzymu, wszystko możliwe.
  Przyjaciele jak to przyjaciele zawsze służą dobrą radą. A odmawiać przyjaciołom nie wypada

 11. Radosław37 said

  do Ad.8…to prawda coraz mniej kobiet ubiera się spódnicę lub sukienkę.

 12. JO said

  ad. 10. Nie w Bractwie Piusa X, tam nawet dziecko – dziewczynka wie co to jest Godnosc Kobiety, co to jest Godnosc dla Mezczyzny…i odwrotnie….chlopczyk wie…

 13. TeresaBarbak said

  Dla Pana JO:
  Tomasz z Akwinu zauważa, że według św. Pawła, aby wytrwać w jedności Kościoła, „trzeba pielęgnować cztery cnoty a unikać czterech przeciwnych im wad” (Komentarz do Listu do Efezjan, 191). Czego należy unikać na drodze do jedności? Pychy, gniewu, niecierpliwości i nieuporządkowanej gorliwości. Według Akwinaty „pierwszą wadą, którą on odrzuca [św. Paweł] jest pycha. Kiedy jeden człowiek arogancki decyduje kierować innymi, podczas gdy owe inne osoby dumne nie chcą się podporządkować, pojawia się w społeczeństwie niezgoda i zanika pokój … Drugą wadą jest gniew. Człowiek gniewliwy jest bowiem skłonny do zadawania urazów, czy to werbalnych czy też fizycznych, powodujących zaburzenia. … Trzecią jest niecierpliwość. Czasami, ktoś, kto sam jest pokorny i łagodny, powstrzymujący się od powodowania problemów, nie znosi jednak cierpliwie rzeczywistego lub zamierzonego zła jakie mu wyrządzono. … Nadmierny zapał jest czwartą wadą. Ludzie przesadnie gorliwi o wszystko będą osądzać wszystko co widzą, nie czekając na właściwy czas i miejsce, co powoduje zamieszanie w społeczeństwie” (tamże).

  Według Akwinaty pokora, ukazując nam dobro w innych i pozwalając nam rozpoznać dokładnie nasze mocne i słabe strony pomaga nam uniknąć rywalizacji w naszych kontaktach z innymi. Łagodność „usuwa trudności i zachowuje spokój” (Komentarz do Listu do Efezjan, 191). Pomaga nam uniknąć nadmiernych przejawów gniewu, dając nam pokój ducha, by czynić to, do czego jesteśmy powołani w spokoju umysłu i w duchu pokoju. Cierpliwość pozwala nam znosić cierpienie, kiedy jest to niezbędne ze względu na dobro, do którego dążymy, zwłaszcza w przypadku, gdy jest ono trudno osiągalne, lub kiedy okoliczności zewnętrzne przemawiają przeciwko osiągnięcia celu. Miłość pozwala uniknąć nadmiernej gorliwość, umożliwiając nam wspieranie się nawzajem „znosząc braki innych z miłością” (tamże). Tomasz radzi: „Kiedy ktoś upada, nie trzeba go natychmiast korygować, o ile jest na to miejsce i czas. Trzeba oczekiwać ze współczuciem, gdyż miłość wszystko znosi (1 Kor 13,7). Nie chodzi o tolerowanie tych spraw z zaniedbania lub współudziału, zażyłości lub przyjaźni cielesnej, ale z miłości. … my, którzy jesteśmy mocni, powinniśmy znosić słabości tych, którzy są słabi (Rz 15, 1)” (tamże).

  Panie JO,
  dołączam się do próśb wielu gości Gajówki i samego Gospodarza. Niechże Pan pohamuje się w agresji słownej. Pana wypowiedzi podpadają szczególnie pod czwartą w/w wadę. Pan więcej szkodzi niż pomaga

 14. JO said

  Pycha? nie zauwazam tego u siebie a przeciwnie, powinienem siebie nieco b doceniac 😦
  Gniew? ja sie nie gniewam na nikogo, ostatnio nawet publicznie napisalem, ze ide sie modlic za wszystkich Gajowkowiczow a do Kronikarza napisalem, ze ja urazy nie trzymam…a wymagam POKUTY…
  Niecierpliwosc? Och, gdybym byl niecierpliwy, to walnal bym pisanie w Gajowce a nie sleczal bez okularow przed monitorem czytajac to niektorych wpisy tysiace razy o tym samym i tak samo walace w Tradycje…
  Nieupozadkowana Gorliwosc? Jestem b upozadkowany, systematyczny, jednostajny, przewidujacy tzn mozecie zawsze przewidziec co napisze jak zareaguje od juz lat…

  Dziekuje jednak Pani za Upomnienie, doskonalosci nigy nie za duzo. Postaram sie byc lepszy….i jeszcze Bradziej, silniej dazyc do DOSKONALOSCI pracujac nad soba.

 15. Griszka said

  Z z-m kroczem pradowala ostatnio jakas celebrytka, taka co miala swoje 5minut w walterowni, w Warszawie. Pani na obrazku moze nie jest najgustowniej ubrana, ale nie przeginajmy, bo zaraz popadniemy w taka sama paranoje ja ten pacjent z kawalu, ktory na pokazywane przez lekarza figury geometryczne odpowiada, ze widzi gola babe.

 16. JO said

  ad.14. Powiedz to dla Mojej Babci Panie Griszka to ciebie zdzieli tak po Dupie, ze przez Ruski Rok nie siadziesz. Zaproponuj jej chodzenie w spodniach!!

  Pana dotknal VIRUS sexizmu i liberalizmu. Nie dziwie sie. Jezeli to Bakteria, to radze posluchac Pana Boydara

 17. Jan said

  Pan JO jest w gorącej wodzie kąpany nieraz nie dobiera właściwych słów, jednak uważam że ma rację co do tych kroczy, Pomijam uwagę do obrazka. Tylko tak ogólnie.

  To już stała się jakaś plaga. Nieraz widząc więcej ludzi w kolejce zwracałem uwagę ile kobiet nosi spodnie. Przeważnie jedna lub dwie na dziesięć. W moim domu rodzinnym mówiło się dzieciom,że nawet zwierzątka mają ogony po to aby zakrywać to co potrzeba. Racja. w Kościele i kaplicach FSSPX nie widziałem kobiet w spodniach, no może poza wyjątkami w Warszawie, nowo przybyłych.

 18. Marucha said

  Re 9:
  Pan JO jak zwykle czujny i krocze wypatrzył tam, gdzie ja ujrzałem sympatyczną rodzinę w ubraniach wygodnych do spaceru po parku czy lesie.

  Re 13:
  Mądry wpis.
  >>> Pochopne osądzanie wszystkiego nie czekając na czas i miejsce <<<
  To jest b.trafne określenie dominującej u p. JO cechy..
  Czy możemy liczyć, iż p. JO posłucha rad Doktora Anielskiego?

 19. JO said

  Ad.18. Gdyby Doktora Anielskiego Nauk I Rad nie bylo innych a tylko te jako calosc, moze I mozna bylo by Panie Gajowy.

  To Pan Stworzyl Gajowke, do ktorej dopuszcza Kazdego, choc nie kazde slowa Kazdy Mowic Moze
  A Jednak sa MOWIONE powodujac Reakcje …
  Sam Pan wie, ze nie bylo by mojej reakcji, gdyby nie bylo przyczyny. Czy Pan mysli, ze to taka przyjemnosc Wyzywac Kafla? Czy Pan mysli, ze to taka przyjemnosc powiedziec komus wprost, ze jest Glupi I powinien Pasc Na Kolana?
  Czy Pan to Powie? Ja watpie. Skad Pan wie, ze taka Mowa przeczytana Komus Nie otworzyla Oczy?

  Jaka Pan Ma pewnosc, ze Ktos juz Po wstrzasie, nawrocony, delikatny, kto Obrusza sie na SZORSTKA PRAWDE, BUTNA PRAWDE Glosno powiedziana przeciez o Nas samych nie dotrze lepiej do czytelnika?

  Taka samo moze byc wada byc zbyt delikatnym, jak zbyt szortkim.

  Nie Jestem aniolem, Swietym I nie Jestem z Soli Ano z tego co Mnie Boli, choc staram sie , Bog mi swiadkiem, staram sie.

  Wiec Brzemiona Drugiego Noscie.

  Ja Nosze tych co Glupoty wygaduja, obrazaja, Knuja Serce Prawdy…nie stanie sie Wielka krzywda, gdy ktos zdzierzy Moje Krzyki, pohukiwania, ktore dalekie sa od sprosnosci Niektorych Starych Gajowkowiczow z USA Stanu jakiegos tam Prawnikow, Przez Ktorych sa osoby, ktore Oby czasowo Tylko opuscily Gajowke…

  Jak przesadze, to upominajcie mnie prosze. Pewnie przycichnie Moj Krzyk A gdy znow za Duzy bedzie,to prosze upomnijcie mnie I brzemie Noscie . Znosicie tych co maca, Znoscie I mnie…

  A jak jestescie Pewni, ze Nie mam Racji, to prosze idzcie do Kosciola, oskarzyjcie Mnie I niech mnie Upomni a jak znow Uwazac bedziecie , ze zle Robie, to zbanujcie mnie.

  Jednak jak Pewnosci nie macie, to upominajcie jak przesadzam I brzemie Noscie

 20. Zerohero said

  Re Rysio

  E tam…czytałem, że większośćkobiet odczuwa satysfakcję z prowadzenia domu, ale po prostu w tych czasach głupio się do tego przyznawać. I do jakiej „roboty”? Nie każdy etat daje satysfakcję. Fakt, publiczna administracja rozdeła się strasznie i masa kobiet ma dzięki niej robotę „ambitną” i wygodną, ale w końcu to pieprznie i wrócą na taśmy i do przędzalni. Z resztą i teraz nie brakuje opiekunek do dziecka, sprzątaczek, bileterek itp.

  Re JO

  Rozumiem, że prof Majewska popełniła życiowy błąd zajmując się neurologią.

  🙂

 21. Marucha said

  Re 19:
  Reakcja powinna być bodaj w przybliżeniu proporcjonalna do przyczyny.
  Każdy może czasami z reakcją przesadzić. Nie może to jednak być nagminne.

  Krzyk może poruszyć sumienia.
  Nieustanny krzyk – staje się uciążliwy i ludzie przestają nań zwracać uwagę.

 22. Marucha said

  Re 20:
  Ależ Panie ZeroHero,

  Większość kobiet nienawidzi swoich dzieci i wcale nie chce się nimi zajmować, bawić się z nimi, obserwować jak się rozwijają, przekazywać im swoją wiedzę i wartości. Nienawidzą też swojego domu, nie lubią go urządzać ani upiększać.

  Kobiety wolą rozwijać swą osobowość przez pójście do pracy. Np. zmywając naczynia, jeżdżąc wózkami widłowymi albo siedząc w kasie supermarketu. Mają tam kontakt z ciekawymi ludźmi, wiele się uczą i poszerzają horyzonty. W wolnych chwilach mogą sobie nawet poczytać Misesa.

 23. Jack Ravenno said

  Kolejne zryte banie. Kropka.

 24. JO said

  Ad.18. Tak, wspomagam Pana w czujnosci. Zdaje sobie doskonale , ze nalezy pomagac I Byc rowniez Czujnym w tych dziedzinach, na ktore Nasz Drogi Gajowy jakby „nie mial czasu” 🙂

 25. Mojsciewy said

  #13
  „Kiedy jeden człowiek arogancki decyduje kierować innymi, podczas gdy owe inne osoby dumne nie chcą się podporządkować, pojawia się w społeczeństwie niezgoda i zanika pokój … Drugą wadą jest gniew. Człowiek gniewliwy jest bowiem skłonny do zadawania urazów, czy to werbalnych czy też fizycznych, powodujących zaburzenia. … Trzecią jest niecierpliwość.”

  Widac Tomasz pisal juz wtedy o JO.

  JO napisal: „Pycha? nie zauwazam tego u siebie a przeciwnie, powinienem siebie nieco b doceniac”…”Gniew? ja sie nie gniewam na nikogo,”

  Gniewu nie ma tylko zapiekla nienawisc.
  Lustro, czy JO ma lustro?????? Oto jest pytanie!

 26. JO said

  Ad.25. Tak mam NIENAWISC do Grzechu I izmow. Dziecko Naucz sie tego odrozniac u ludzi, oraz MILOSC od MNNilosci…

 27. Kronikarz said

  😉

 28. Anonim said

  Czy Jo ma lustro?
  oczywiście ze ma, nawet tu w Gajowce ma kilka…
  zresztą sam Jo to przedewszystkim takie wielkie lustro, gdzie prawie każdy może zobaczyć wnim coś własnego :))

 29. Brat Dioskur said

  Bul stosuje metode malych kroczkow ,podobnie jak to przed laty zastosowal w Holandiii pokazywany tutaj Boris Dittrich.Najpierw zwykly zwiazek ,a jak okaze sie ,ze „nikomu nie szkodzi” i publika sie z tym oswoi to nastepuje juz slub! Adopcja jest juz wiec tylko kwestia czasu.Nawiasem 68% zapytywanych Holendrow nie oddalo by dziecka rodzinie muzulmanskiej,tymczasem na „rodziny” pedalskie jest pelna zgoda.Chociaz gwoli prawdy nie bylo na ten temat zadnej ankiety ,wiec wypowiadam to warunkowo.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: