Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Tokioo481 o „Fantazja polityczna”: MSZ Ros…
  Katolik przedsoborow… o Wolne tematy (68 – …
  Anucha o Na trupie Polski wejdziemy do…
  OutsiderR o Wolne tematy (68 – …
  Peryskop o AfD dostała wiatru w żagl…
  Peryskop o Iwan Iljin jako wyznacznik now…
  lewarek.pl o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Lily o AfD dostała wiatru w żagl…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Marucha o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Peryskop o W kierunku głębi
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Antypolski apel trafił do władz Litwy

Posted by Marucha w dniu 2013-03-20 (Środa)

Blisko 17 tys. obywateli Litwy podpisało się pod antypolskim apelem w sprawie obrony litewskiego języka państwowego i integralności terytorialnej kraju.

Apel, którego inicjatorami są znani od lat z antypolskich wypowiedzi: przewodniczący Towarzystwa Vilnija Kazimieras Garšva i Związku Narodowców Gintaras Songaila, a także posłowie: Rytas Kupčinskas, Vaclovas Patackas i Vytautas Juozapaitis, został dziś wręczony prezydent Dalii Grybauskaite i premierowi Algirdasowi Butkevicziusowi.

Jak donosi Radio Znad Wilii, w apelu zamieszczono żądanie, by „władze kraju nie naruszały Konstytucji Litwy i ustawy o języku państwowym” i nie zniekształcały „poprzez polonizowanie” nazw ulic i miejscowości „etnicznych ziem Litwy”.

Podpisani pod apelem protestują przeciwko planom zapisywania w formie oryginalnej polskich nazwisk w litewskich dokumentach oraz przeciwko wydawanej na Litwie Karcie Polaka. Żądają także nieodraczania realizacji decyzji o ujednoliceniu egzaminu maturalnego z języka litewskiego w szkołach litewskich i szkołach mniejszości narodowych.

W apelu wskazano też na konieczność dążenia władz Litwy do tego, „by Polska uznała, że przed wojną okupowała Litwę Wschodnią i przeprosiła Litwę za przymusową polonizację”. „Tylko uznając przedwojenne konflikty i ich skutki można liczyć na zaufanie w stosunkach dwustronnych” – czytamy w wyraźnie antypolskim apelu.

Źródło: Radio Znad Wilii
pam
http://www.pch24.pl

Komentarzy 20 do “Antypolski apel trafił do władz Litwy”

 1. Inkwizytor said

  „by Polska uznała, że przed wojną okupowała Litwę Wschodnią i przeprosiła Litwę za przymusową polonizację”.

  A my Polacy czekamy aż nas Letuwini przeproszą za ludobójstwo dokonane przez szaulisów na Polakach w Ponarch podczas II wojny. Gdyby nie Polacy, to po Letuwinach sladu by nie było jak po Prusakach. Zakon NMP juz by się o to postarała. Trzeba też przypomnieć, ze to szlachta letuwińska chciała unii z Polską a w dokumencie unijnym zażądała aby językim urzędowym był białoruski.

  P.S jeszcze bedzie tak jak kiedyś pisałe. Niemcom zaplacimy za „wypedzenie”, chachlom za Akcję Wisła a zydom to wiadomo, za wszystko. Okazuje się, ze jeszcze te karły zmudzińskie chcą się podczepić

 2. Kronikarz said

  Oni dadzą d… UE w każdym zakątku, by tylko Polaków pogrążyć.

 3. Sowa said

  Cóż, Piłsudski namieszał (celowo) a teraz mamy syf.

 4. JO said

  Ad.1. Nie Litwe a Zmudz I Litwy Czesc I Nie Przymusowa Polonizacje bo Zmudzini I Litwini dzisiejsci Bialorusini…Wspoltworzyli Jeden Narod Rzeczpospolitej zwanym Polskim , Jego Kulture oraz Jeden Elitarny, Stanu Rzadzacego Jezyk- Narodu Szlacheckiegi zwanym Dzis Jezykiem Polskim.

  Rzeczpospolita budpwana na zalozeniach Katolickiej Filozofii, Teologii Nadprzyrodzonosci, stawiajac Boga Trojce Swieta, na Najwyzszym Panujacym Miejscu NIE Forowala zadnych Naturalizmow ani Jezykowych, Ani Etnicznych a Na Bazie Ludow Slowianskich Przewaznie Swojego Krolesta, budowala Jeden Narod, Podwladnych Bozej Rodzicielki spiewajacych HYMN BOGURODZICE…, ktory na Ziemskim Padole dazac do Doskonalosci , Prawdy, Zyjac Nadprzyrodzonym Zyciem, Tworzac Nadprzyrodzone Spoleczenstwo, Jedno Spoleczenstwo, Uswiecal Swoje Dusze w Drodze do RAJU, Traktujac Swe Krolestwo jako DOBRO WSPOLNE, RZECZ WSPOLNA, TWORZAC RZECZPOSPOLITA, Zwana POLSKA

  Zydzi pozbawili Panowania Chrystusa I jego Praw w Krolestwie. Wyeliminowali Nadprzyrodzonosc, Postawili na Miejsce Panujace Czlowieka z Jego Naturalizmem I PORZADANIAMI – jezykami, kulturowoscia, sexownoscia, emocjami na Bazie ktorych czlowiek Wierzy w Demony tworzac Sekty , ktore Zydzi nazywaja Koscolami, etc, etc

  I Zydzi zaczeli DZIELIC jak Tort I Rzadzic jak KAT, tort Krojacy…tnacy DEPOLARYZUJAC kawalki Tortu od Siebie, Depolaryzujac Jeden Narod Rzeczpospolitej , ZJADAJAC go I mieszajac w swoim Zoladku Przeciwstawiajac Jedne Molekuly Drugim dorzucjac Trawiace Molekuly, Niszczace Narod Toksyny.

 5. JO said

  ad.2. Drogi Panie, to nie zadni oni, bo tam Zmudzini nie rzada a Masoni i Zydzi. Prosze sie obudzic.
  ———————
  Mikolaj Rej Reformata, ktory tak wyslawiany jest za Wdrazanie Jedyka Polskiego – Czyli Szlacheckiego do Literatury.
  W Sredniowieczu Jezykiem Urzedowym-Koscielnym Byla Lacina.
  Pod koniec Sredniowicza dochodzilo do Nowinek az Filozofii ODRODZENIA
  Ostatni Jagiellon , w g mnie czlowiek ktory powinien byc uznany za Sweitego a przynajmniej Blogoslowianego, przez Zydow i Masonerie Zblizgany intryga luzkowa jakbysmy to dzis nazwali oraz Zabojstem zekomym przez Jego Matke, co dzis raczej powinnismy widziec jako robore ZYDOW, by podac na tacy nieplodne Zydowsko-Masonskie Kobiety Zony.

  Ten Ostani Krol b swiatly Wielki Katolk, uwazam, ze przewidzial caly Koszmar do czaso dzisiejszych, ktory zaczal sie za Jego Panowania. On Przewidzial, ze beda Krajac Bogarodzicy Krolestwo-Chrystusowe Krolestwo – Rzeczpospolita.

  Jego Desperackie Uzycie Najwyzszego Autorytetu w Przeforsowaniu Unii jako POMAZANCA BOZEGO, jako ostatnie i pierwsze slowo – „Ex Catedra” i KLATWA na tych wszystkich co Osmiela sie Dzielic Rzeczpospolita swiadczy o Jego Przewidywaniach.

  Na Obrazach , ta postac pokazana jest zawsze na czarno….to nie smierc Jego Zony Barbary a Obraz Nadchodzacej Przyszlosci…

 6. JO said

  Powstania Kosciuszkowskie i kolejne nie mialy li tylko na celu powstrzymac Rosje….robic zamieszanie w Centrum Europy, one mialy za zadanie ZDEPOPULOWAC Najwazniejsza Tkanke Narodowa, Serce Narodu, ktore tworzylo Calosc Krolestwa – NAROD SZLACHECKI RZECZPOSPOLITEJ.

  Po zdepopulowaniu Elity Nerodu Rzeczpospolitej zostala masa slbego Ducha i Chlopi, ktorzy nawet nie potrafili dobrze Mowic a coz pisac i czytac i „Dialektach” ilosci jak Gwiazd Na niebie, masa, ktora Latwo urobic, dzielic i Tworzyc z Niej NOWOCZENE bez Boga Narody Srodkowej Europy,,,,grac na nic i ugrywac dla Masonozydow.
  —————————-

  Jezyk Zmudzki jest takim samym Esperanto jak Ukrainski Dzisiejszy stworzony na Uzytek jak Ukrainski – dzielenia i Rzadzenia.

  Jedynym Jezykiem Naszym , wszystkich ludow Rzeczpospolitej, ktory jest czysto nasz jako efekt wysilku wszystkich pokolen Ludow Rzeczpospolitej jest Jezyk POLSKI.

 7. syoTroll said

  Rzeczpospolitej Obojga Narodów zmarło się a ostatnim jej pogrobowcem była za przeproszeniem SKPiL. A że po jeszcze im po wojnie polsko-radzieckiej buchnęliśmy ich rdzenną stolicę jako rdzennie polskie miasto, to w czasie kolejnej wojny stało się to co się stało. Już prędzej można liczyć na dobre stosunki polsko-rosyjskie niż przyjaźń polsko-lituańską.

 8. JO said

  ad.7. Pan sie Myli Panie SyoTroll, Masy Nie mysla, masy wykonuja. Pomiedzy Zmudzinami jest taka sama szansa na Przyjazn jak z Rosjanami czy Ukraincami dzis. Trzeba tylko pozbyc sie Zydomasonow z kazdej z grup zatomizowanej poRzeczpospolitej a Cialo samo sie Zrosnie Naturalnie bez wiekszej pomocy Chirirga, bo to Tkanka, z tego samego ciala a nie czlowieka ze Swinia

 9. Psiemislavius said

  To nie są Litwini, tylko Żmudzini. Litwini się dzisiaj nazywają Białorusinami i są naszymi braćmi.

 10. Boydar said

  Coś Panu powiem Panie JO, a także innym, mniej lub bardziej zainteresowanym. Otóż mój kolega zajmuje się różnymi dziwnymi a niepokojącymi sprawami. I do czegóż się ostatnio dogrzebał w swej pracy. Mianowicie, istnieją podobno dość dobrze udokumentowane analizy, mówiące, że genotyp (może to źle przytaczam) ludności zamieszkującej Polskę się … zmienia. Niby nic nadzwyczajnego, ale istotne jest, co z tych zmian wynika. Wynika zaś to, że pomimo importu ponad 800000 jednostek pomiarowych żółto-czerwonego smogu, jako jednej z finalnych operacji II wś., niewiele to dało !!! Wbrew nieustającym próbom wykorzystania potomstwa tychże kłębowisk, najważniejsze cechy charakteru i ich agresywność znacząco spada. To tak, jakby za Boskim Nakazem nasza matka Ziemia, powodowała autokorektę. I może się okazać, że się Polska na Polin NIE NADAJE. Nie wiem czy to prawda, ale spostrzeżenia mam zbliżone. Różne promowane i propagowane w tzw. „mediach” osobniki, zaczynają stanowić skromny odsetek społeczeństwa. Które to społeczeństwo jako całość, jakąś dziwną siłą inercji nie krzyczy głośno WYPIER_DALAĆ, ale, być może, jeszcze za mojego życia zacznie. Tak czy inaczej, wiem że Pan Bóg, odłogiem nas na pożarcie nie zostawił.

 11. syoTroll said

  Wielce możliwe, tylko najpierw trzeba jakoś zwiać z tej jewropy.

 12. Boydar said

  A co to za nowe porządki, żeby Gospodarz zwiewał przed śmieciami, z własnej zagrody ???

 13. JO said

  Ad.10. Dziekuje za slowa Otuchy, nadziei, iCh potrzeba jak na Lekarstwo w Tym w Gajowce .
  Rzeczpospolita CALA , jest Krolestwem Marii Panny!
  To Wszystko Tlumaczy

 14. Marucha said

  Re 10:
  Przyznam, że nie rozumiem.

 15. Boydar said

  @14
  No więc krótko – potomki unych nie są całkiem une, nawet jeśli się wsobnie mnożą. A jeśli się wkićkały w Polaków/Polki Rosjan/Rosjanki lub inną nację słowiańską, to po pewnym czasie przebywania na naszych ziemiach (około 3 pokoleń), rzadko które jest skłonne do pierwotnego skurwysyństwa. Co (podobno) znajduje odzwierciedlenie przy analizie DNA.

 16. Marucha said

  Re 15:
  Niech Pan nie będzie taki pewny… Żydowska krew dochodzi nieoczekiwanie do głosu po wielu pokoleniach.

 17. Boydar said

  Powtórzę pierwotną konkluzję, Pan Bóg nas na pożarcie nie zostawił. Co mamy odcierpieć za winy ojców naszych, odcierpimy. Po sprawiedliwości. Ale jeszcze będzie dobrze.

 18. Boydar said

  Dodam poniewczasie – to prawda Panie Gajowy, ale rodziny się nie wybiera. Jak ja na niektóre fotografie spoglądam, to mi resztki siwych włosów, same z głowy uciekają.

 19. Jarosław32L said

  A jak by się wam w warszawie podobała ulica o nazwie ul. Papst Johannes Paul der zweite.

 20. Marucha said

  Re 19:
  A dlaczego po niemiecku?
  Jest tam, kurwa, jakaś mniejszość niemiecka?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: