Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
  Ignorant o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  revers o „Złamanie hegemonii jest…
  Barbara Chojnacka o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  NC o Polska przygotowuje się na „in…
  Hiob o „Złamanie hegemonii jest…
  revers o „Złamanie hegemonii jest…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Zabierzmy głos w sprawie ważnej dla Polski

Posted by Marucha w dniu 2013-03-20 (Środa)

Pisze jeden z naszych czytelników:

(…)
Dostałem wczoraj ulotkę z PGNiG w sprawie gazu łupkowego, a w zasadzie aby zabrać głos w konsultacjach społecznych. Proszę sobie wyobrazić, że Unia Europejska prowadzi konsultacje z obywatelami Polski (wypełnianie ankiety) ale termin trwania tych konsultacji upływa 23 MARCA 2013.

Jestem użytkownikiem gazu i tylko dlatego to do mnie dotarło, natomiast nikt i nic nigdzie nie mówił o tych konsultacjach społecznych.
Termin za trzy dni upłynie, a w zasadzie Polacy o tym nie wiedzą.

Co gaz łupkowy znaczy dla środowiska i czystej jeszcze wody w naszych rzekach i studniach nie muszę mówić, bo wiemy jak to wygląda w innych krajach, gdzie robi sie takie odwierty.
Przypuszczam, że za nas ktoś już decyzję podjął, a ta ankieta to zwykły pic na wodę i  fotomontaż.

Podaje link gdzie można o tym sie więcej dowiedzieć:
http://www.lupkipolskie.pl/aktualnosci/newsy-z-polski/02-2013/zabierzmy-glos-w-sprawie-waznej-dla-polski

Natomiast jakie są zagrożenia wydobywania gazu z łupków można znaleźć na YT.

*                                  *                                    *

UE prowadzi konsultacje społeczne na temat gazu z łupków.

Temat gazu z łupków od dłuższego czasu rozpala emocje. Sukces Stanów Zjednoczonych, których gospodarka znacznie zwiększyła konkurencyjność dzięki wydobyciu gazu z łupków, a w efekcie skokowy spadek cen gazu, rozbudza bardzo duże nadzieje na całym świecie.

Polska jest jednym z kilku krajów w Europie, który posiada największe udokumentowane formacje skał łupkowych. Ich eksploatacja, przy ostrożnych szacunkach mogłaby zaspokoić krajowy popyt gazu na 50 lat.

Dostęp do dużych ilości tego paliwa nie tylko może zapewnić Polsce niezależność i bezpieczeństwo energetyczne, ale także przyczynić się do szybkiego wzrostu gospodarczego całego kraju oraz rozwoju wielu społeczności lokalnych. Dla każdego z nas może to również oznaczać niższe ceny gazu i energii.

Badania prowadzone przez polskie instytuty naukowe pokazały, że poszukiwania gazu z łupków w zgodzie z obowiązującymi w Polsce standardami są bezpieczne dla ludzi i środowiska. Polskie prawo regulujące proces poszukiwania i wydobycia gazu jest bardziej rygorystyczne od prawa Unii Europejskiej, tym samym w najwyższym stopniu dba o ochronę środowiska.

Jesteśmy jednym z nielicznych krajów Unii Europejskiej posiadających realną szansę na przemysłową eksploatację gazu ze skał łupkowych.

Komisja Europejska prowadzi obecnie proces konsultacji społecznych. Ich wynik będzie podstawą i uzasadnieniem dla wprowadzenia regulacji prawnych, które w znaczący sposób mogą wpłynąć na proces i opłacalność poszukiwań gazu z łupków.

Konsultacje potrwają do 23 marca 2013 roku.

W wynikach prowadzonych konsultacji powinno znaleźć się jak najwięcej głosów z Polski. To od naszych głosów zależy przyszłość polskiej gospodarki i rozwój naszego społeczeństwa. Nie możemy pozwolić, żeby przyszłość gazu z łupków była rozstrzygana przez tych, którzy nie mają dostępu do złóż tego paliwa bądź mają nadprodukcję energii z innych źródeł.

W związku z tym zwracamy się z apelem o czynny udział w konsultacjach i wypełnienie ankiety.
Ankietę można wypełnić korzystając z linku bezpośrednio pod adresem:
http://ec.europa.eu/yourvoice/ipm/forms/dispatch?form=SHALEGAS&lang=pl

Kopia ankiety prezentująca stanowisko PGNiG
Pobierz PDF

Komentarzy 49 do “Zabierzmy głos w sprawie ważnej dla Polski”

 1. Odys Syn Laertesa said

  Ankieta krąży po internecie od dośc dawna, ale dziwi mnie brak odpowiedniej propagandy w mediach nurtu korytowego na ten temat no i brak jakiejkolwiek eksperckiej debaty w tv publicznej… Widziałem jedną taką debatę energetyczną swojego czasu na TVN CNBC (kilka miesięcy temu) ale dużo w niej było polityki a za mało eksperckich dyskusji analizujących plusy i minusy takiej czy innej technologii… To temat rzeka i jeżeli ktoś ma znikomą wiedzę i opartą na populistycznej gadce takich oraganizacji jak „no fracking”, tudzież z drugiej strony na „zapewnieniach” rządowych propagandystów to wypełnienie takiej ankiety mija się z celem, zwłaszcza że jest ona nakierowana na zablokowanie projektu, tudzież jego kontynuowanie pod nadzorem UE (takie odniosłem wrażenie po lekturze pytań zawartych w ankiecie która „pyta” najczęściej o formę i zakres regulacji jakim powinno podlegac wydobywanie gazu z łukpów)… Odys

 2. JO said

  Nie , dla Gazu Lupkowego!

 3. Jack Ravenno said

  Bez gazu da się żyć. Bez wody – nie. Wybór jest prosty…

 4. Jan said

  Naiwnym zwolennikom eksploatacji gazu łupkowego radzę opamiętanie. I tak nic z tego nie będziemy mieć. Inwestorzy dopuszczeni od badań i wydobycia zabiorą zyski a nam pozostaną tylko zniszczenia geologiczne z zatruciem podziemnych wód na czele.

 5. Nemo said

  Czemu Panie Jo?

 6. Cisza wokół ankiety jest zapewne obliczona na zablokowanie wydobycia gazu. Tak zapewne chcą strategiczni sojusznicy z Moskwy i Berlina. Podstawowym zagrożeniem, jakie niesie za sobą wydobycie gazu łupkowego jest pokrzyżowanie strategicznego planu Rosji na dominację zaopatrywania Europy w surowce energetyczne.

 7. JO said

  Ad.5.
  jestesmy w Nieoli pod Okupacja to G…o Bedziemy my miec
  Zagrozenia Zniszczenia Srodowiska podziemnych wod etc sa tak olbrzymie, ze nasza Ojczyzna , Ziemia bedzie Pustynia niedozamieszkania, skazona…

  Sa Lepsze technologie, nigdy Ta na zdobycie energii

 8. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 9. Easy Rider said

  Ad 6.

  Panie Tomku-Kolejarzu-liberale – wybór jest w uproszczeniu taki: albo gaz z Rosji, albo śmierdząca woda w kranach, a ewentualne zyski i tak nie dla nas, tylko dla globalistycznych korporacji, gdyż w rzeczywistości złoża są im sprzedane i (o ile dojdzie do wydobycia) może być tak, że będziemy kupować gaz pochodzący z naszej ziemi od obcych, ale za to od tych „słusznych”, chociaż nie ma żadnej gwarancji, że taniej niż z Rosji. A może Pański liberalny zmysł smaku przełknie gładko tę śmierdzącą wodę – na złość Rosji i na chwałę żydoliberalnej, rabunkowej ekonomii?

 10. Zerohero said

  A co tam śmierdząca woda. Ważne, że Ruskim pokażemy 🙂

  A tak na poważnie…Komentarz Tomka-Kolejarza świadczy o nieznajomości tematu. Berlin-Moskwa mogą sobie być strategicznymi partnerami kontrolującymi życie w Polsce – na papierze. Papier wszystko zniesie. W rzeczywistości jesteśmy częścią imperium Rotschildów, ich amerykańskie ramie tutaj troszkę powierciło, rewelacji nie stwierdzono. Gdyby tu było gazowe Eldorado, to nasze kundelki natychmiast oddałyby USA inicjatywę, tak jak praktycznie w każdej innej sprawie (polityka wschodnia, Irak, Afganistan, F16, banki). Amerykanom zależy by Rosji handel gazem utrudnić a i w zarabianiu na cudzych złożach mają wprawę. Już raz polski rząd (Steinchoff) pod naciskami USA zablokował plan gazociągu przez Polskę. Skutki na Bałtyku znamy.

  Nasze kundelki oddać inicjatywy nie mogły, bo tego gazu tak dużo nie znaleziono. Proste jad drut. No, ale jak ktoś ma pierdollca na punkcie felietowej wizji osi Berlin Moskwa, to sobie do tego dorobi odpowiednio popierrdolną historyję.

 11. Ad.5
  JO ma rację, oni nas złupią doszczętnie.
  Z atomówką też precz, wara od Polski.
  Na węgiel są dostępne nowoczesne technologie spalania
  a „nasi” ciemiężcy wolą kopalnie zasypać, zalać lub obcym oddać.
  Pozdrawiam i z Panem Bogiem

 12. 166 bojkot TVN said

  Zgodnie z konstytucją RP bogactwa naturalne są WŁASNOŚCIĄ SUWERENA.
  Suweren, czyli wszyscy Polacy, powinien zadecydować jakie bogactwa i jak wykorzystywać na podstawie rzetelnej wiedzy dostarczonej przez państwowe instytucje naukowe i badawcze.

  Każde działania bez zgody Suwerena, to zdrada, kradzież i podstawa do postawienia decydentów przed Trybunałem Stanu.

 13. 166 bojkot TVN said

  http://aleszuma.nowyekran.pl/post/90269,krakowscy-konfidenci-gestapo-i-sb

 14. AlexSailor said

  Mamy dość węgla, by zrobić z niego gaz.
  Poza tym, tam, gdzie używany jest gaz, można zastąpić go prądem lub węglem.
  Kiedyś w każdym mieście były gazownie wytwarzające gaz z węgla i to przy prymitywnej technologii i działało.
  Zatem alternatywa gaz z Rosji lub gaz z zachodnich koncernów jest fałszywa.

 15. shalom said

  Takie gadki o wodach podziemnych to zasłona dla ukręcenia wydobycia gazu z łupków. Woda w wodociągach to przede wszystkim uzdatniona woda powierzchniowa lub zaskórna. W bardzo niewielu miastach wodę dostarcza się ze źródeł głębinowych. Autorytatywnie może wypowiedzieć się w tej sprawie na przykład pan Orion Jędrysek. Polska powinna za wszelką cenę dążyć do niezależności w każdej ważnej dziedzinie. To pozwala podmiotowo realizować nasze odwieczne dążenie do wolności.

 16. JO said

  Ad. 15. I my Pana Sluchamy Pana Zyda ” shalom ” , ktory nasze wypowiedzi Ma W Dupie a Jeszcze Bardziej Nas

  Co za Tupet! Prawdziwie Zydowski
  Gajowka to Uniwersytet, gdzie na Zywo I To Powiedzmy bez Szkody poznaje Sie Zyda.

  Panie Gajowy, Pana Gajowka jest Genialna, Unikatowa. ( Zeby Zyd mogl wejsc w Pana Skore, to by wszedl by Ja przejac…)

 17. stan said

  gasland pokazuje „dobrocie” jakie towarzyszą temu „fajnemu” procederowi

 18. shalom said

  Panie JO!

  Proszę z uwagą czytać moje nieliczne posty. Nie znajdzie pan w nich treści antypolskiej. Na pewno nie mam pańskiej wypowiedzi „tam, gdzie nie dochodzi słońce”. Na pewno jest pan człowiekiem przepełnionym dobrocią i miłością do bliźnich.
  Bardzo mi się podoba mój nick „shalom”, znaczy to po prostu „cześć!”. „Talmudczycy” lub inaczej „szchlacice jerozolimscy” lub „naród wyznania handlowego” lub „szchlachta chrzczona skalpelem” nie mają się do czego oficjalnie przyczepić. A pan się czepia…………………………..
  Nie wolno pielęgnować w sobie nienawiści. Trzeba tylko pilnować swoich interesów.
  Staram się to robić w miarę moich skromnych możliwości prezentując poglądy bliskie memu sercu i tradycji rodzinnej.
  Jak już pan ruszył temat, to znając trochę talmudczyków z bezpośrednich kontaktów mogę z całą mocą podkreślić, że z ich dużą częścią możemy się porozumieć bez problemu. Jedynie nigdy nie dogadamy się z bogatym żydostwem syjonistycznym z USA i innych bogatych krajów tak zwanego Zachodu, które zajmuje najwyższy szczebel drabiny społecznej. Ta grupa jest genetycznie przeciwko Polakom z przyczyn historycznych.
  Do grupy antypolskiej zaliczyłbym również izraelskich syjonistów wszelkiej maści, którzy wychowują swoją młodzież w duchu nienawiści do Polski i Polaków (słynne już „wycieczki krakowskie” młodych Izraelczyków, którzy dopuszczają się chuligańskich wybryków połączonych z niszczeniem hotelowego mienia – dlaczego w tej sprawie jednoznacznie potępiająco nie wypowiada się „największy i najlepszy przyjaciel polakóff pan Szewach Weiss?). Pomaga im w tym również V kolumna zwana też czasem „Salonem”, „Sralonem”, „żydobolszewią” lub „szlachtą chazarską”. Wszelkiej maści „morozowskie” (to od Dzieduszki Moroza chyba?), „szechterowskie”, „boniowate” (bonie to takie elementy tynku ozdobnego chyba), „foxowate” i na koniec „gebertowate” i „światłowato-węglowate” klangoruja przeciwko nam Polakom i tymi klientami trzeba się zająć i wytrzebić z publikatorów, żeby nie siali zamętu w mniej wyrobionych politycznie polskich mózgownicach.
  A interesy mają swoją specyfikę. Możemy się nienawidzić, ale interesy to możemy robić. Nawet Stalin do 21. czerwca 1941 roku wysyłał zgodnie z kontraktem towary do Niemiec, nawet tak strategiczne w obliczu zagrożenia wojennego, jak paliwa, żywność i inne dla przemysłu zbrojeniowego Niemiec.
  Na koniec mimo wszystko „shalom” panie JO z wpisu o numerze 16. A w gajówce i tak zostanę. Pan Gajowy nie czuje ode mnie czosnku. Nie mam zamiaru przejmować ani szkodzić Gajówce. To bardzo potrzebna strefa wolnego słowa w polskich sprawach.

 19. kamgur said

  i taka osoba jak shalom wierzy ze Polska bd niezalezna? hahaa smiechu warte, przeciez k*a mac, traktat lizboński stworzyl sytuacje, gdzie Polska stracila niepodleglosc, teraz rzadzi EU. too jest chore.
  z tym gazem łupkowym. to będzie tak jak ktoś tutaj napisał.. będziemy skupywać albo gaz z rosji, albo NASZ WŁASNY GAZ od koncernów europejskich. CHU*A na tym zarobimy. jak zwykle od poczatkow historii – Polske zawsze ruch*ano… smutne. prawdziwe.

 20. B.J said

  Ad. 15.
  Waszą wolność realizujecie poprzez unicestwianie całego świata.Gdzie tylko się pojawicie i włożycie swoje ręce tam chaos, demoralizacja, śmierć i zniszczenie.Ale wszystko ma swój początek i koniec.

  Dla gazu łupkowego w Polsce, kategoryczne – NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Woda to życie i nasze bogactwo oraz element strategiczny.
  W przyszłości ten kto będzie miał dostęp do czystej wody, ten będzie miał więcej niżby miał kopalnie diamentów.
  Wokół nas dzieje się tyle spraw o których nie wiedzą nasi obywatele – boję się coraz bardziej, ostatnie chwile aby zacząć coś robić, bo nas sprzedada z naszym całym dobytkiem ta swołocz z warszawki.
  Warto zobaczyć.
  http://www.biztok.pl/Izraelski-potentat-przejmie-nasze-wodociagi-l7378

  a gównianej gazecie można zobaczyć w jaka strone posuwa się nasza gospodarka i nie tylko.

  http://info.wyborcza.biz/szukaj/gospodarka/izraelska+sp%C3%B3%C5%82ka

 21. B.J said

  Do Ad: 15
  Może po Pańskiej wypowiedzi posunąłem się trochę za daleko w stosunku co do Pana. Przepraszam najmocniej jeżeli uraziłem.
  Po Pańskim następnym poście (18) rozumie co Pan miał na myśli i wiem więcej.

 22. JO said

  ad.18. Kolejny Bernard!!!
  Niech Pan idzie sobie stad „Bernardzie” do swoich dobrych Zydow i jeszcze lepszych z Nimi Interesow :)))))

 23. shalom said

  ad. 19
  Do pana Kamgur!

  Polska to pan, ja, gajówkowicze i cała masa innych. Tak, wierzę w niezależność mojego kraju – Polski. Nawet niech to będzie w tej chwili niemożliwe, to w przyszłości tak się stanie. My, Naród Polski („We, The People” jak kiedyś pięknie przemawiał w Kongresie Stanów Zjednoczonych Lech Wałęsa) przetrwaliśmy noc zaborów i wiele upokorzeń, bardzo dużo wycierpieliśmy z rąk bandytów wschodnich i zachodnich, ale „Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy…” Nic nie jest raz na zawsze przesądzone. Mamy bardzo duży potencjał ekonomiczny, polityczny, kulturalny i ludnościowy żyjąc również – jak Żydzi – w diasporze. Jesteśmy na całym świecie. Ta diaspora jest kapitalną wręcz siłą do wygrania polskich spraw. Przecież nasi ludzie budują Dreamlinery, promy kosmiczne, rakiety Patriot, stanowią znaczną część sił zbrojnych USA, są w biznesie na top pozycjach praktycznie wszędzie (w USA Polacy są na czwartym miejscu najbardziej zamożnych mniejszości narodowych), w Australii mamy kilku niezwykle zamożnych i szanowanych Polaków, również w sektorze państwowym pracuje ich bardzo dużo – nawet w dyplomacji australijskiej. Państwo polskie w osobie ministra SZ Radosława Sikorskiego nie dostrzega tego potencjału. Dlaczego? Ano dlatego, że ważne są priorytety prożydowskie. „Mafia” Geremka-Lewartowa oraz braci Smolar zajęła wszystkie ważne stanowiska decyzyjne w zakresie dyplomacji, finansów i ogólnie pojmowanej współpracy międzynarodowej. Jednak oni się boją nas. Naszego narodowego przebudzenia. Ich jest garstka. Nas jest więcej. Musimy uświadomić sobie naszą siłę. I powoli drążyć skałę i ją rozsadzać. Nieprzypadkowo jesteśmy tak zaciekle zwalczani przez wielu „złych ludzi”. To znaczy, że w dalszym ciągu jesteśmy za silni i możemy im zagrozić. Proszę się tego trzymać i nie upadać na duchu. I siać ziarno PRAWDY i DUMY NARODOWEJ gdzie tylko się da. Ta obecna władza nie jest z naszego nadania. To mierzwa i banda karierowiczów bez zasad moralnych. Oni nie są tą właściwą elitą Narodu. Ta właściwa dopiero powstaje. Naszym zadaniem jest pomoc i udział w jej pozytywnej selekcji.
  Sursum corda!
  Alleluja i do przodu, jak mawia Ojciec Dyrektor.

  Serdecznie pozdrawiam!

 24. Wosiu said

  Re 14/AlexSailor

  Racja, wiele razy tu o tym pisałem, nawet z obszernymi fragmentami mojego opracowania na temat węgla kamiennego i innych rzeczy w Polsce.

  „Mamy dość węgla, by zrobić z niego gaz.”

  Teoretycznie tak, chociaż 1/3 górnictwa zlikwidowano za Buzka.

  „Poza tym, tam, gdzie używany jest gaz, można zastąpić go prądem lub węglem.
  Kiedyś w każdym mieście były gazownie wytwarzające gaz z węgla i to przy prymitywnej technologii i działało.
  Zatem alternatywa gaz z Rosji lub gaz z zachodnich koncernów jest fałszywa.”

  Tak, to się nazywało gaz miejski i jest znane od XIX wieku. Instalacje do gazyfikacji mogą być małe i tanie, na skalę gminną, dużo tego w Chinach produkują. Można gazyfikować węgiel kamienny, brunatny, torf, drewno i ogólnie wszelką suchą biomasę jak pellet z odpadów drzewnych czy roślin energetycznych. Na mniejszą skalę i pochodzący wyłącznie z drewna/biomasy znany jest gaz drzewny (holzgas) na którym w Niemczech w czasie II WŚ jeździły nawet samochody.

  Druga rzecz to biogaz, czyli metan z gnojówki i odpadów roślinnych. Cała polska wieś mogłaby funkcjonować na przydomowych biogazowniach. Z odchodów 6 świń powstaje tyle biogazu, by pokryć zapotrzebowania energetyczne 4-osobowej rodziny.

 25. JO said

  “Poza tym, tam, gdzie używany jest gaz, można zastąpić go prądem lub węglem.
  Kiedyś w każdym mieście były gazownie wytwarzające gaz z węgla i to przy prymitywnej technologii i działało.
  Zatem alternatywa gaz z Rosji lub gaz z zachodnich koncernów jest fałszywa.”

 26. marek said

  Wszystkich forumowiczów zachęcam do pracy w lokalnym środowisku a tym co się nie podobają knowania osi Berlin-Moskwa to niech postudiują trochę geoekonomi i geopolityki. Warto!!

 27. Roz. said

  Ad.18 Polacy muszą liczyć tylko na siebie:http://www.dailymotion.com/video/xycchq_nietypowo_news

 28. Roz. said

  ” dobrzy ” koczownicy zkłócają przez 30 sek.

 29. Ad 9 i 10

  Przyznam, ze od wczoraj z nieukrywaną niecierpliwoscią oczekiwałem wypowiedzi w stylu kolegów. Udowadniają one głeboką polaryzację zarówno naszego społeczeństwa jak i klasy politycznej na dwa (czy też opcjonalnie trzy) obozy wyznawców fałszywej alternatywy: Rosja albo Zachód. Zjawisko to świetnie opisuje prof. Bartyzel w artykule:

  http://www.legitymizm.org/lakierki-walonki

  szanowni koledzy nie raz udowodnili, że zdecydowanie stoją po tej stronie barykady, którą zajmuje Partia Liżących Walonki.

  Nadto kolega Zerohero pokazuje, że tresura umysłowa, mająca na celu realizację zasad nr 6 i 7 mistrza Sun Tzu, jakiej poddano zarówno klasę polityczną w Polsce jak i społeczeństwo działa i to jeszcze jak skutecznie. Podobnie jak niedawno ukazywano nam brak alternatywy dla akcesji do UE (logicznym było, że skoro można wstąpić to i można nie wstąpić) tak obecnie zwalczajace się Stronnictwa Liżących przedstawiają nam fałszywą alternatywę: Rosja albo Zachód, choć logika podpowiada, iż może być: ani Rosja ani Zachód.

  Częściowo mnie nie dziwi stan wytresowania i braku logiki, gdyż Polsce brak elit, a ewentualne osoby, które mogłyby zająć w zgodzie z zasadami słuszności i zdrowego rozsądku takowe miejsce są odsunięte na boczny tor. Nie zapominajmy przy tym, że eksterminację naszych elit rozpoczęli w 1939 roku Niemcy, a dokończyli potem Sowieci, instalując w charakterze elity nasłanych nam parchów do spółki z miejscowymi elementami lupenproletariackimi.

  Nie da się ukryć, że w ZSRR dzieło mistrza Sun Tzu było lekturą obowiazkową w szkołach oficerskich jak i szkolących funkcjonariuszy służb specjalnych. W dzisiejszej Rosji pewnie jest tak nadal. Szczególnie nie zmieniło się stosowanie zasady nr 4 mistrza Suna. Proszę zauważyć, że ze wszystkich środowisk, które ciepło lub rozsądnie wypowiadaly się o współpracy polsko-rosyjskiej jak do tej pory nie zaproszono, ani nie rozmawiano z osobami o naprawdę rozsądnych umiarkowanych poglądach (np. profesorowie Bartyzel, Wielomski czy Giertych, czy nawet redaktorzy Rękas lub Engelgard), ale z trójką osób o naprawdę „nieskazitelnej i nieposzlakowanej opini” – Michnik, Miller i Rozenek (tak ten z wielce osobliwej trzódki Sodomitów i Gomorytek pod przewodnictwem biłgorajskiego filozofa). polecam artykuł:

  http://solidarni2010.pl/2082-klub-waldajski-amp-quotzlamiemy-wszystkie-tabuquot.html

  Niemcy znowu choć nic mi nie wiadomo o nauce zasad mistrza Tzu to mieli bardzo przemyślnego króla Prus Fryderyka Wielkiego, który twierdził, że „kanaliami mozna się posługiwać, ale nie należy się z nimi spoufalać”, co niektórzy szydercy przedstawiają w formie „Man kann singen, Man kann tanzen aber niemand mit zasrancen”. Dlatego kiedy trwało spotkanie w sprawie kryzysu w strefie euro, nasza dzielna delegacja pod przewodnictwem Donalda- Słońca Peru musiała cierpliwie czekać przed zamkniętymi drzwiami, aż wreszcie starsi i mądrzejsi drzwi im otworzyli i jak gówniarzom zaprezentowali swoje dictum.

  A teraz do rzeczy odnośnie gazu.

  Sprawa podstawowa ma charakter zdroworozsądkowy – chodzi o cenę. Rosjanie sprzedają nam gaz za około 400 $ za 1000 metrów sześciennych. Gaz pozyskiwany z łupków kosztuje od 70 do 110 $ za tę samą ilość. Koledzy nie raczyli podać konkretnych przykładów, gdzie i jakie katastrofy wywołało wydobycie gazu z łupków. Siostra i szwagier mieszkają od lat w Kandzie, czyli kraju gdzie taki gaz się wydobywa i jakoś takowych nie mogli mi podać.

  Kwestia kolejna jest taka, że w naszej sytuacji to państwowe firmy dostarczają nam drogi gaz ( Gazprom i PGNiG ). Tam gdzie jest on na świecie tańszy robią to firmy prywatne. Jak tu nie być zwolennikiem wolnego rynku?

 30. Ad 14 i 24

  Czytając wypowiedzi kolegów wraca mi wiara, że jednak zdrowy rozsądek w naszym polskim narodzie całkiem nie zaginął. Gazyfikacja węgla jest dość dobrą alternatywą wartą rozważenia i wypróbowania. Co prawda do gazu miejskiego zwanego też koksowniczym czy węglowym nie ma po co wracać, gdyż byl on zbyt toksyczny i wypadkowy, to jednak z węgla, którego mamy jeszcze dużo można na inne sposoby uzyskać potrzebny nam gaz i paliwa. Zresztą za Gierka skuteczną próbę podjęto, ale przedstawiani na tymże forum, jako przyjaciele Polski, nasi sąsiedzi ze wschodu ukrócili nam to skutecznie do dziś. Polecam lekturę:

  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=2612

  http://foxmulder.blox.pl/2010/07/Legenda-Edwarda-Gierka.html

  http://www.cire.pl/item,67133,2,0,0,0,0,0,uplynnianie-i-zgazowanie-wegla-sposobem-na-jego-wykorzystanie-w-silnikach-spalinowych-i-w-energetyce.html

  http://www.polityka.pl/nauka/natura/1507048,1,gaz-z-wegla-plynie.read

 31. Marucha said

  Re 29:
  No jasne. Znowu gaz jako przykład.
  G… tam, że wszystko inne wpadło w obce łapy, bynajmniej nie rosyjskie.
  Ch… tam, że Polska jest gównianą prowincją Brukseli/Telawiwu a nie Moskwy.
  GAZ GAZ GAZ GAZ GAZ

  I sprawcy Katynia w walonkach.

 32. Ad 31

  Pańska wypowiedź pokazuje jednak słuszność wywodu prof. Bartyzela. Nie potrafi pan wyjść ze swoim sposobem myślenia poza błędny schemat. Jedyne co pana różni od nienawidzących Walonek to nienawiść do Lakierków. Reszta jest taka sama. Oni wolą niewolę brukselską (czytaj berlińską) lub waszyngtońską pan woli wasalną zależność od Moskwy i tak samo jak oni twierdzi, że jest to patriotyzm i najlepszy wybór dla Polski, wynikajacy z troski o naszą przyszłość. No cóż każda sroczka swoj ogonek chwali.

  DOPÓKI MIE PRZESTANIEMY MYŚLEĆ JAK NIEWOLNICY I NIE ZACZNIEMY MYŚLEĆ JAK LUDZIE WOLNI TO BĘDZIEMY TKWIĆ W G…E PO SAME USZY JAK OBECNIE.

  Poza tym bedzie pan łaskaw zauważyć , że napisałem nie tylko o gazie.

  Gdzie do ciężkiej ch…y kiedykolwiek napisałem, że popieram prywatyzację a la Balcerowicz czy Tusk i popieram oszustwa, kradzież i korupcję? Gdzie napisałem, że to dobrze, iż wszystko przejęli w niejasnych okolicznościach rózni tam z kraju i zachodu?

  Lubię rzeczową dyskusję, a pan nawet nie wskazał gdzie i jaką nieprawdę napisałem. A jeszcze bardziej nie lubię, kiedy ktoś przypisuje mi słowa, jakich nigdy nie wypowiedziałem.

  W przeciwieństwie do pana ja nie lubię być niczyim niewolnikiem. Pan jak wszystko wskazuje nie widzi innej alternatywy. Zdaje się, że dla pana zależność od Moskwy to tradycja. Boże broń nas przed taką tradycją i jej obrońcami!

 33. JO said

  Wole byc pod Moskiewskim -Rosyjskim Butem I zyc jak na Bialurusi dzis niz pod Butem Zyda w Berlinie I patrzec jak Polki sa zapladniane Przez Turkow co juz sie robi nagminne w Gorzowie Wielkopolskim…

  A caly PRL PUSTOSZEJE gorzej jak podczas najgorszej Wojny

  polaczenie Rzeczpospolitej z Rosja jest naturalnym I logicznym a oddanie sie sie Zydom jest samobojstwem poprzedzonym Kolchozniczym Zyciem w Palestynie dzisiejszej

 34. Marucha said

  Re 32:
  O jaki „błędny schemat” Panu szanownemu chodzi?
  Proszę mi pokazać gdzie są:
  – rosyjskie banki
  – Rosjanie pod zmienionymi nazwiskami znajdujący się w rządzie i parlamencie
  – rosyjskie media robiące wodę z mózgu lemingom
  – rosyjskie buźki w filmie i TV występujące pod polskimi nazwiskami
  – tysiące tomów ustaw skleconych w Moskwie i narzucanych Warszawie
  – rosyjskie nakazy zamykania stoczni i kopalni
  – rosyjskie kwoty produkcyjne narzucane Polsce
  – narzucanie Polsce rubla jako waluty

  Pan w ogóle ma CZELNOŚĆ porównywać wpływy żydozachodu i Rosji w Polsce?
  Pan ma, cholera, czelność?

  I jeszcze widząc, czym jest Polska, bredzi Pan coś o „myśleniu jak ludzie wolni”? Bez wojska, bez przemysłu, za to ze zdegenerowanym społeczeństwem?

  Wolę być Rosjaninem niż brukselskim cwelem

 35. Zerohero said

  Re 31, Gajowy

  No…poza gazem spadł im jeszcze z nieba Tupolew. Dosłownie 🙂 Gdyby nie to, musieliby eksploatować rozbiory i Katyń. Też można, ale to trochę stare się zrobiło.

  Nawiasem mówiąc ten gaz jeszcze pare lat temu mieliśmy tańszy niż Niemcy, a Rosja jako dostawca jest dość przewidywalnym krajem. Płacisz – dostajesz. Histeria z zakręcanie kurka jest pozbawiona podstaw.

  Re 34, Gajowy

  Pisałem o tym „nawiasem” do komenatrza nt. podatków płaconych przez francuski Auchan:

  https://marucha.wordpress.com/2013/03/21/euroestablishment-bezradny-wobec-kryzysu/#comment-238990

  Gaz to w końcu jakieś dobro importowane, natomiast hipermarket francuski w Polsce to zwykły podatek Francuzów nałożony na Polaków. I jakoś nikt nie drze japy, że nam krzywda się dzieje, że u nas francuskie kondominium. NIKT. Nawet jak przejeli TP SA mającą wówczas de facto MONOPOL. To przecież nieustajacy strumień dywidendy z pracy Polaków.

  Co do tego Tomka Kolejarza. To człowiek lekceważący sobie fakty. W pewnej dyskusji w Gajówce pisał mi, że USA wydały na I Wojnę więcej niż Niemcy. Zdziwiło mnie to, bo przecież Niemcy mieli na karku większy wysiłek wojenny. Sprawdziłem na wiki. Oczywiście Tomek Kolejarz mylił się. Jak na osobę słabo zorinetowaną wykazuje duży brak pokory. Np. to szermowanie zatrzymaniem łupków w wyniku ruskiego spisku. Teoria jak teoria. Ja podałem prostszą.

  Powtórzę:

  1. „zachód” – USA+UE ma u nas pozycję dominującą. To ślepy nawet zauważy, że latamy na F16 a nie na Migach, walczymy w Iraku, mamy traktacik lizbońśki, nasi politycy pracują w amerykańskich bankach itp.

  2. Amerykanie chcieliby Rosji zaszkodzić. Urwanie jej dostaw do Europy byłoby super. Polska wypełnia ich polecenia, np. za AWS nie dopuściła, sama sobie szkodząc, do budowy nowego gazociągu przez własne terytorium!

  3. Amerykanie i zachodni Europejczycy mają tradycje w eksploatacji cudzych zasobów.

  Czyli wola była! I można zarobić na polskim gazie i Rosji zaszkodzić…Co się stało?

  Po prostu Amerykanie w Polsce nie znaleźli nic ciekawego i eksploatacji nie podjeli się. Pisał o tym np. Szcześniak na swoim blogu.

  Oczywiście to się nie zgadza z teorią Tomka Kolejarza. On nie ma argumentów, dlatego jego odpowiedź jest zdominowana przez opisanie jak to mnie Ruscy ogłupili sztukami znanymi już Sun Tsu. 🙂

 36. Zerohero said

  Jak to jest, że wg. niektórych Rosja spokojnie torpeduje w Polsce wydobycie złóż gazu o rzekomo ogromnym, epokowym znaczeniu, natomiast jest praktycznie całkowicie odsunięta od prywatyzacji w Polsce?

  Porównując do fizycznych spraw męsko damskich…

  Czyli pomacać po tyłku nie mogą, ale odbyć stosnek mogą?

  Gdzie tu sens i logika?

 37. Zerohero said

  Re 29, Tomek Kolejarz

  Kwestia kolejna jest taka, że w naszej sytuacji to państwowe firmy dostarczają nam drogi gaz ( Gazprom i PGNiG ). Tam gdzie jest on na świecie tańszy robią to firmy prywatne. Jak tu nie być zwolennikiem wolnego rynku?

  A na Białorusi ile on kosztuje?

 38. Re: 34 Marucha.
  Panie Gajowy, u wiekszosci „lemingow” (poslugujacych sie j.polskim) ich „polityka” konczy sie na: „lozku – misce i fabryce” no i wystawianie „dziobow” na „manne z nieba”…czy „zachodniego czy wschodniego”…
  Jak zydzi im „dupy naszklili”, to tak „chodza” jak „naszprycowani” i powtarzaja te zydowskie talmudyczne brednie…

  Dwa lata temu, poprosilem polskiego (wschodzacego) polityka, aby wystosowal do Putina memorandum nawiazujace do pomocy materialnej dla powstajacego podziemnego rzadu polskiego… Oswiadczyl „ow” polityk, ze nie napisze takiego „memorandum” i nawet sie nie podpisze, gdyby ktos takowe napisal…
  Ale za „polityke” sie wzial, a jakze…, tylko pytanie: „O jaka polityke mu chodzilo i do kogo „oczko puszcza???”…

  Ja wciaz wierze, ze los Polakow sie odmieni, a „lemingi” na uslugach talmudystow „przelupia oczy”…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 39. Ad 34

  Nie wiem, czy pan ze mnie żartuje i udaje, czy naprawdę nie umie pan przeczytać prostych tekstów ze zrozumieniem, więc uprzejmie wyjaśniam:

  1. Fałszywy schemat to przekonanie, że jedyną alternatywą jest Rosja albo Zachód (wybór między cholerą a dżumą)

  2.
  a) Tak samo mógłbym pana prosić o pokazanie mi Amerykanów czy Niemców w rządzie czy parlamencie. Przedstawiciele narodowości handlowej są we wszystkich trzech Stronnictwach Liżących. Amerykanie pewnie wkrótce stracą swoją agenturę, bo Obama konsekwentnie wypełnia porozumienie o wycofaniu się z naszej części Europy. Pozostali tzn. Niemcy, Rosjanie i rozmaici pejsaci tylko na tym skorzystają.

  b) Czy zaprzeczy pan, że za czasów PRL to Sowieci nakazali zamknięcie zakładu gazyfikacji węgla?
  Czy zaprzeczy pan, że mieliśmy narzucony siłą ustrój komunistyczny?
  Czy zaprzeczy pan, że w ramach RWPG decyzje kto, ile i czego wyprodukuje oraz komu i za ile sprzeda zapadały w Moskwie?
  Czy zaprzeczy pan, że w ramach RWPG walutą rozliczeń przymusowo był rubel transferowy?
  Czy zaprzeczy pan, że Rosja carska nadała część majątków ziemskich skonfiskowanych po powstaniu styczniowym żydom za pomoc w zwalczaniu powstania?
  Czy zaprzeczy pan, że Rosja carska podesłała nam kilka milionów żydów na teren Kongresówki?

  3. Wielokrotnie nieraz w niewybredny sposób twierdził pan, że w Polsce nie ma rosyjskiej agentury. Wobec tego proszę mi wytłumaczyć jak to się dzieje, że kolejne polskie rządy niezależnie od ich politycznej proweniencji realizują rosyjski plany zdominowania dostaw surowców w naszej części Europy, bo

  a) jak wytłumaczyć kolejne niekorzystne dla Polski umowy handlowe dotyczace dostaw gazu i ropy?

  b) jak wytłumaczyć fakt, że nie podjęto nigdy wydobycia rudy żelaza zalegajacej na Suwalszczyźnie (od razu warto zauważyć, że prawie całość dostaw pochodzi z Rosji)?

  c) kto tak naprawdę korzysta z zamknięcia wielu polskich kopalń, czy większość brakującego u nas węgla pochodzi z kopalń Rotszyldów, czy tych w Rosji?

  4. Czy naprawdę nigdy nie słyszał pan o ustaleniach Szewardnadzego z rządem niemieckim, że Sowieci nie widzą problemu w zjednoczeniu Niemiec pod warunkiem, że powstanie szeroka strefa zdemilitaryzowana pomiędzy ZSRR a RFN pozbawiona armii i przemysłu ciężkiego? Czy aby współczesna III RP takim miejscem nie jest?

  5. Mam nie czelność, ale odwagę zadawać niewygodne dla pana pytania i obalać pewne pańskie tezy, które traktuje pan bez mała jak dogmaty wiary,

  6. U progu niepodległości pod koniec zaborów też wesoło nie było, ale jednak znalazło się kilku ludzi, którzy mieli odwagę myśleć jak ludzie wolni i dzięki temu się udało. Zmiana sposobu myślenia to podstawa. Nawet przywódca ruchu narodowego uważany za głównego rusofila sojusz z Rosją traktował jako środek, a nie cel sam w sobie. Obecnie sytuacja jest inna, czego wielu uważających się za narodowców nie zauważa.

  7. Jeśli pan ma takie życzenie niech zostanie sobie Rosjaninem, ale po co ta cała umoralniająca gadka o Polsce i patriotyźmie?

 40. Ad 37

  Do 2012 roku wynosiła ona około dwustu $ za 1000 metrów sześciennych. Po przekazaniu udziałów w Biełtransgazie Rosjanom, ci obniżyli cenę do 165,5 $. Kontrakt na dostawy gazu zawiera klauzule pozwalajace Rosji na podwyżkę cen gazu.

 41. Ad 35

  Do jednego błędu przyznałem się, bo kolega mi udowodnił, że się myliłem. Pozostałym moim argumentom w dyskusji kolega już nie przeciwstawił żadnych kontrdowodów.

 42. Zerohero said

  Brednie z tymi planami zdominowania Europy przez rosyjskie dostawy ropy Panie Kolejarzu. To jakby twierdzić, że Arabia Saudyjska albo Wenezuela kogoś dominuje. Ja rozumiem, że propaganda rządzi się swoimi prawami i wroga trzeba demonizować, ale bez przesady. Pan i Panu podobni sprowadzają temat do absurdu, tzn. czynią zarzut jakiemuś krajowi, że eksportuje surowiec i chce mieć z tego korzyści.

  Pan nonszalancko, wręcz bezczelnie spekuluje na temat wucofywania amerykańskiej agentury z Europy. Tymczasem modne są wręcz wyliczanki europejskich polityków pracujących w amerykańskich bankach. USA i Europa to jest jeden ośrodek władzy i kapitału. Z resztą skąd ma Pan takie dane? Na pewno od jakiegoś niewydarzonego felietonisty, bo przecież nie od CIA.

  _______________

  Co do tekstu skierowanego do Maruchy.

  4. Czy naprawdę nigdy nie słyszał pan o ustaleniach Szewardnadzego z rządem niemieckim, że Sowieci nie widzą problemu w zjednoczeniu Niemiec pod warunkiem, że powstanie szeroka strefa zdemilitaryzowana pomiędzy ZSRR a RFN pozbawiona armii i przemysłu ciężkiego? Czy aby współczesna III RP takim miejscem nie jest?

  1) O deindustrializację Polski współdbają również Amerykanie. Na początku lat 90 była afera z prowokacją wymierozną w wysoki personel polskich zakładów zbrojeniowych urządzoną wspólnie przez wywiad niemiecki i amerykański. NIEMIECKI i AMERYKAŃSKI. Ja wiem, że to fakt niewygodny, bo burzy niepodzielny tandem Rosja-Niemcy i wskazuje na śmierdzącą rolę USA, ale tak było. Również Amerykanie skorumpowali polskie władze dając wyjątkowo mizerny offset za F16.

  2) Przypminam również, że Niemcy są satelitą USA, w Niemczech są amerykańskie bazy, niemiecka kadra wojskowa kształci się w West Point. Skrajną naiwnością, wręcz prowokacyjną głupotą jest twierdzenie, że Niemcy się sami układali z ZSRR. W czasie II Wojny światowej amerykańskie bombowce miały zakaz bombardować amerykańskie inwestycje przemysłowe w III Rzeszy. W Szwajcarii spotykali się rządowi ekonomiści USA i III Rzeszy. Oficjalnie wojna. A Pan tu sadzi farmazony o wycofaniu Ameryki z Europy.

  3) Ustalenia Szewardadzego nie mają ŻADNEGO znaczenia, bo Polska jest wcielona do UE (nowe państwo) i jest w NATO. Tutaj nie ma żadnej „strefy”, tutaj jest prowincja imperium atlantyckiego. To jakby debatować, że Alaska nie ma przemysłu ciężkiego. Co z tego? Ktoś ją napadnie? No myśl Pan.

  4) Po upadku ZSRR ustalenie było przez globalistów złamane, bo:

  – zaczeli walczyć o Ukrainę
  – wspierali separatyzm w Czeczenii (teraz Czeczenii odwdzięczają się w Syrii).
  – wspierali „opozycję demokratyczną” w samej Rosji
  – metodami wywiadowczymi obsadzili Rosję własnymi oligarchami, co o mały włos nie zaskutkowało upadkiem państwa
  – obsadzają bezpośrednie granice Rosji swoimi bazami wojskowymi.

  Po co więc ma obowiązywać stara umowa nt. Polski jako bufora skoro walka przesuneła się tysiące kilometrów w głąb Rosji?

  5) Umowa dotyczyła strefy niezaangażowanej ani po stronie ZSRR ani po stronie NATO. Deindustrializację dopowiedział sobie jako własny „oczywisty” wniosek pewien felietonista po którym Pan bezmyślnie powtarza.

  6) Panu chyba trzeba uzmysłowić, że deindustrializację przeprowadzono na całej Europie Wschodniej, łącznie z Rosją.

  _______________

  Wypomniałem Panu przekręcenie kosztów prowadzenia I Wojny przez Niemcy i USA w celu polania małym kubełkiem zimnej wody. Aby sobie filozofować trzeba mieć dużo, bardzo dużo intuicji opartej na danych liczbowych, które spotyka się czytając różne rzeczy. Dużo róznych rzeczy. Pan nie zrozumiał prztyczka.

  Pan pisze o tym gazie. Pan chociaż wie o jakie sumy tu chodzi? Bo z alarmistycznego tonu wynika, że ten gaz to nie wiadomo co. Panie. Cały import z Rosji to coś rzędu 10mld$. Jeśli jest przepłacony to może być o miliard, trzy. Tymczasem z Polski w ramach dywidendy ucieka co roku 50mld$. Trudno oszacować ile tracimy na dostosowaniu się do struktu Unii Europejskiej. Wojna w Iraku też nie była za darmo. Na horyzoncie wejście do strefy euro, a to dla człowieka mającego choć jako takie pojęcie o finansach zupełny armagdon.

 43. Zerohero said

  PS.

  Dałem przykład z tą umową Szewarnadzego. Ona nie obowiązyje w sposób OSTENTACYJNIE jawny, a Pan ją podaje jako argument. Ta umowa to było tylko kilka wersów….Praktycznie każdy Pański zarzut Panie Kolejarzu jest naciągany, przekręcany, zakłamany – często zakłamany w sposób bezczelny. Żeby odkręcać cała Pańskie załgane epistoły musiałbym napisać książkę.

 44. Zerohero said

  AD 42

  …a całą masę polskiej zbrojeniówki (np. PZL-Świdnik, PZL Mielec) wykupili Amerykanie, Włosi, Anglicy. Wykupili i dbają o to by została montownią. Rosja nie ma nic do tego. Jej kapitał w Polsce jest tabu. Jakim trzeba być zakłamanym człowiekiem aby za ten deal obciążać Rosjan?

  Panu nieźle na dekiel padło, bo jak widzę nawet brak eksploatacji czegoś w Suwałakach zwala Pan na ruskie lobby.

  Zamknięcie kopalni egla – tak – ruskie :D. Nic to, że kierował tym Balcerowicz-Soros-Sachs. Nic to. Pewnie to pocześciurny agent. Obama i Bush też byli od Putina. Wszyscy są od Putina. Brkkaaa….Ptfuu kuku ryku 😀 AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA 🙂
  AAAAAAAAA 🙂

  Ojej
  :O

 45. Maciej said

  Trzeba pamiętać o jeszcze jednej kwestii – Rosja została poddana tak samo doktrynie szoku ekonomicznego jak i Polska, więc siłą rzeczy nie mogła być beneficjentem gospodarczego rozbioru Polski. Gen. Colin Powell miał powiedzieć z początkiem lat 90, że Polsce nie jest potrzebny sektor zbrojeniowy, ponieważ będzie zaopatrywana prze Stany Zjednoczone w uzbrojenie. Rosję czeka długa droga odbudowy, brak jej struktury administracyjnej na średnim i niższym szczeblu, z komunizmu nie wychodzi się bez ran. I społeczeństwo jest straszenie poobijanie przez patologię, spadek po doktrynie szoku. To może trwać pokolenie/a. Obecnie polityka FR jest skupiona na Gazpromie i to jest linia rozwoju dla państwa, sprzedaż surowców. UE jest partnerem dla FR, UE to Niemcy. Putin jeśli rozmawia o Polsce to z kanclerzycą, wiedząc pod czyim protektoratem jest Polska.

 46. Tekla said

  Dla Pana Tomka Kolejarza !!

  Prosze sobie poogladac ,nawet tutaj widac jak nisko spadlismy..Polska była kiedys potegą..była

 47. JO said

  Ludzie Jak Kolejarz sa jak Judeokatolic w reigii w Polityce niedoprzekonania . Siedza w Modernizmie jedni a Drudzy w Romantyzmie…

 48. Zerohero said

  Re 45, Maciej

  Pisałem o tym w punkcie nr. 6 komentarza 42 gdzie obalałem kłamstwo Tomka Kolejarza mówiącego, że deindustrializacja Polski odbywa się pod kontrolą duetu Niemcy-Rosja na podstawie umowy z Szewardnadze.

  To kłamstwo powiela znany felietonista, Pan Stanisław Michalkiewicz. Przecież dobrze widać po kim powtarzają forumowe papugi. 🙂

  SM okrasza je drugim kłamstwem nt. wycofywania się USA z Europy – neguje tym samym ścisłą integrację polityczną i militarną USA-UE, która miała miejsce już przed II Wojną a także w czasie II Wojny. Mówi o tym choćby ten tekst:

  Międzynarodowe kartele warunkujące rozwój III Rzeszy.
  http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl3.html

  Wróćmy do teorii lansowanych przez Michalkiewicza. Ich efektem jest ZANEGOWANIE zagrożenia zbudowaniem rządu światowego, umniejszenie roli UE i sprowadzenie uwagi na teorie „partnerstwa rosyjsko-niemieckiego” co było aktualne (od biedy) w XVIII i XIX wieku – niemiecka agentura podrzegała Polaków do powstań w rosyjskim zaborze – pewnie w ramach „partnerstwa” :).

  Jak na fana spisków razwiedkowych Pan Michalkiewicz jest nadzwyczaj mocno mainstremowy i od teorii nt. rządu światowego trzyma się na kilometr, choć o rządzie światowym mówił już James Warburg 60 lat temu:

  „We shall have world government, whether or not we like it. The question is only whether world government will be achieved by consent or by conquest.”

  Opodatkowanie emisji CO2 jest jednym z instrumentów budowy rządu światowego, dlatego nasze kopalnie rozpoaczął wygaszać już przez Balcerowicz kierowany przez „doradców” z USA.

  Pan Tomek Kolejarz wietrzy tu…spisek Rosji, która eskportuje węgiel do Polski. To jakby za wzrost znaczenia Szyitów w Iraku obciążać szyicki Iran a nie USA, które w Iraku obaliły władze Saddama Husajna. Gorzej! To jakby sugerować, że Peskie lobby trzęsię Amerykanami, bo na ciche zlecenie Persów Amerykanie spacyfikowali Irak – wroga Iranu.

 49. krzysztof1942 said

  „I tylko w cichej nadziei żyjem,
  Że nie wstanie jakiś Wandal
  I przepędzi wszystko kijem
  I zakończy raz ten skandal.”

  (przepraszam za ewentualne błędy a cytowaniu Boya. Piszę z pamięci.)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: