Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  J o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Habemus papam, qui papa esse non vult

Posted by Marucha w dniu 2013-03-21 (Czwartek)

Refleksje wokół papieża Franciszka.

Od wyboru Jorge kardynała Bergoglio na kolejnego następcę świętego Piotra minęło już kilka dni. Emocje związane z samym konklawe, jak i jego rezultatem powoli opadają. My zaś z każdą godziną wiemy coraz więcej o osobie nowego biskupa Rzymu. Chociaż nadal nie wiemy za wiele, jednak te szczątkowe informacje zaczynają nam powoli ukazywać kim jest – jak sam o sobie powiedział – ten papież z końca świata. Cały czas zastanawiamy się jaki będzie jego pontyfikat, jakie przyniesie zmiany Kościołowi i przede wszystkim jakie będzie miał znaczenie dla katolickiej Tradycji.

Mimo tego, że kardynał Bergoglio był wymieniany wśród papabile już 8 lat temu, takiego wyboru nikt się nie spodziewał. Wszyscy mniej lub bardziej poważni watykaniści, jak i cała opinia publiczna oczekiwała na wybór zupełnie innego kardynała. Media, co więcej, nawet polscy biskupi nie mogli nic powiedzieć na temat osoby nowo wybranego papieża Franciszka.

W Polsce, a nawet w Europie był on dotąd zupełnie nieznany. Wierni związani z ruchem tradycjonalistycznym w naszym kraju słyszeli o nim raz i to, niestety, w bardzo negatywnym kontekście, kiedy to zdjęcie kard. Bergogliego przyjmującego „błogosławieństwo” od heretyckich duchownych znalazło się na jednej ze stron internetowych.

Obecny papież pochodzi z rodziny włoskich imigrantów, urodził się w 1936 roku. W roku 1958 wstąpił do zakonu jezuitów, by w 1969 roku przyjąć święcenia kapłańskie. Fakt, że nowy papież jest jezuitą ma doniosłe znaczenie. Katolikom wiernym ortodoksyjnej doktrynie Kościoła świętego nie trzeba tłumaczyć, że obecny kryzys najbardziej dotyka właśnie ten wspaniały niegdyś zakon założony przez świętego Ignacego.

Chyba najlepiej zamieszanie w szeregach Towarzystwa Jezusowego opisał jego były członek x. Malachi Martin. Nie jest tajemnicą, że Towarzystwo Jezusowe jest jednym z głównych motorów modernizmu i nowinkarstwa w dzisiejszym Kościele. To właśnie jezuici w dużej mierze odpowiadają za teksty dokumentów soborowych. Ich duch unosi się nad pogrążoną w chaosie łodzią Kościoła. Karl Rahner, John C. Murray i przede wszystkim spiritus movens neomodernizmu – panteista Pierre Teilhard de Chardin – oto główne nazwiska dziwaków–pseudoteologów, których idee zatruły Kościół, a które wcześniej zostały potępione przez Rzym, a sami zainteresowani zostali pozbawiani katedr, obłożeni zakazami nauczania, publikowania i suspensami.

Mimo że idee ostatniego z tej trójki były najbardziej przez Rzym potępione i zabronione, to jednak żywotność myśli Teilharda de Chardina do dziś trawi Kościól. Jezuici połowy dwudziestego wieku to także duchowni–renegaci, rewolucjoniści zaangażowani w budowanie utopijnej wizji raju na ziemi pod znakiem czerwonej gwiazdy. To także teoretycy heretyckiej i bluźnierczej teologii wyzwolenia. To w końcu także duchowni wprowadzający do życia katolickiego najdziwaczniejsze pomysły sekt heretyckich, pseudoduchowości zielonoświątkowej czy duszpasterze oaz.

W takiej atmosferze rozpoczynał swoją posługę kapłańską młody ojciec Jorge Bergoglio. Kościół południowoamerykański borykał się z problemem dezercji wśród kapłanów i nowotworu teologii wyzwolenia, która rozlała się po krajach Ameryki Łacińskiej. Wtedy to przyszły papież był kolejno: mistrzem nowicjatu, profesorem (kiedy oddał prowadzenie jezuickiego uniwersytetu protestantom) i w końcu prowincjałem zakonu.

Dotychczasowe informacje, które napływają do Europy sugerują, że x. Jorge Bergoglio nie był zwolennikiem teologii wyzwolenia i wręcz ją zwalczał na terenie Argentyny. Jest jednak związany z posoborowym ruchem Comunione e Liberatione, co także ma doniosłe znaczenie. Ruch ten bowiem poświęca się sprawom społecznym, także (a może zwłaszcza) kwestii poprawy bytu materialnego wśród uboższych warstw społeczeństwa, co w połączeniu z drugim członem swojej nazwy przywodzi na myśl socjalistyczne skojarzenia.

Bergoglio najwyraźniej poświęcił się ideałowi tego ruchu na co wskazuje jego postawa jako biskupa i kardynała. Rezygnacja z osobistego samochodu i kierowcy, mieszkanie w prywatnym lokum i inne tego typu postawy dowodzą tego, że celowo, wręcz ostentacyjnie, wyzbył się on pewnych udogodnień związanych z powagą swojego urzędu, aby w ten sposób zachęcić do wyrzekania się bogactwa materialnego na rzecz ubogich i uczynił z siebie rzecznika ludu. Praktykę tę kardynał Bergoglio, już jako papież Franciszek, niemal natychmiast przeszczepia na grunt rzymski, by później móc ją zaszczepić na całym świecie.

Franciszek zrezygnował z przejazdu papamobilem, przywdziewa skromne stroje liturgiczne, podkreśla sprawę ubogich niemal w każdym przemówieniu. Do argentyńskich pielgrzymów zgromadzonych na placu świętego Piotra zaapelował, aby ci zamiast pielgrzymować na drugi koniec świata pomagali biednym. Dbanie o takie szczegóły, ich nieustanne podkreślanie i ostentacyjność wskazuje na zideologizowanie umysłu nowego papieża. Nic więc dziwnego, że spowodowało to już pierwsze reakcje. I tak na przykład schizmatycki metropolita Kijowa zarzucił papieżowi to, że ten robi to na pokaz.

Dla tego dziwacznego ideału papież jest w stanie poświęcić funkcjonalność przejazdu pod eskortą policji, woli stać w korkach na ulicach Rzymu, aniżeli sprawnie przemieszczać się z miejsca na miejsce. Za wszelką cenę ma zamiar wtopić się w (ubogi) tłum. Papież, który chce wtopić się w rzeszę ubogich to jakieś monstrualne nieporozumienie. Nawet ludzie najbardziej zarażeni błędami archeologizmu nie głoszą tego, co praktykuje papież Franciszek. Na takie posunięcia czekali najwięksi wrogowie Kościoła, którzy chcą go sprowadzić do fałszywego ideału instytucji biednej.

Tradycjonalistom nie trzeba tłumaczyć, że tego typu ubóstwo, do którego dąży papież Franciszek jest zupełnie fałszywe. Spójrzmy w przeszłość, w przykłady świętych hierarchów Kościoła. Czy widzimy tam podobną niedorzeczność?

Święty Jozafat Kuncewicz, arcybiskup połocki, zamordowany przez schizmatyków w 1623 roku, oddawał się ascezie rezygnując z wielu dogodności właściwych życiu metropolity. Robił to jednak w ukryciu, nie obnosząc się z tym. Nosząc włosiennicę, nie ściągał bogato zdobionych szat biskupich. Nie mieszkał w drewnianej chacie, ale w pałacu arcybiskupim. Godził osobiste ubóstwo z dostojeństwem sprawowanego urzędu.

Podobnie święty Pius X, który wywodził się z ludu, z rodziny, której ubóstwo było o wiele większe niż ubóstwo dzisiejszych biedaków. Gdy dostępował kolejnych godności kościelnych nigdy nie zapominał o biednych ofiarując im swoje dochody, zapożyczając się na ich edukację czy budując dla nich szkoły i internaty. Nigdy jednak nie rozciągał ubóstwa na powagę urzędu biskupa, patriarchy czy wreszcie papieża.

Nie rezygnował z barokowych szat liturgicznych, z rozbudowanego ceremoniału papieskiego i z honorów temu właściwych, a jednak osobiście pozostał biedny rozdając wszystko tym, spośród których się wywodził. Biedak św. Pius i rzymski arystokrata Pius XII posługiwali się tym samym ceremoniałem i odbierali te same honory, chociaż wywodzili się z zupełnie innych warstw społecznych. Obaj rozumieli, że hierarchia i ład, w których każdy zajmuje stosowne miejsce są ważniejsze niż poprawa złej sytuacji materialnej. Jakże różne to postawy od postawy papieża Franciszka.

Co gorsza ten apostolat wśród biednych ma aspekt głównie społeczny i materialny, a nie duchowy. Jak wiemy, kardynał Bergoglio jest przeciwnikiem rozwiązań wolnorynkowych. Nie tylko skrajnego liberalizmu, co mieściłoby się w kategoriach tradycyjnej nauki społecznej, ale przeciwnikiem wolnego rynku jako takiego, a to powinno budzić uzasadnione obawy. Gdy na tę niechęć w stosunku do rozwiązań rynkowych patrzymy przez pryzmat apostolatu wśród ubogich, to rysuje się nam obraz jakiegoś komunistycznego proroka ludu robotniczo–chłopskiego.

Dziennikarze Gazety Wyborczej z aprobatą przytaczają jego słowa, które zdają się potwierdzać to, co napisałem wyżej. W 2007 roku Bergoglio miał powiedzieć: „Trwa niesprawiedliwość przy podziale dóbr. To tworzy sytuację grzechu społecznego. Sytuację, która krzyczy o pomoc do nieba. I ogranicza tak wielu naszym braciom możliwości pełniejszego życia.” Czy większe posiadanie prowadzi do pełni życia? Czy katolik może głosić taki nonsens?

W jakiej sytuacji postawi Kościół ta apoteoza ubóstwa? Przecież wszędzie tam, gdzie Kościół jest obecny, posiada On nieruchomości i nagromadzone przez wieki bogactwa ruchome. Bogate paramenta liturgiczne, dzieła sztuki, księgozbiory i wszelkie inne drogocenne rzeczy stanowią majątek wart niewyobrażalne wręcz sumy, o ile w ogóle są one w jakikolwiek sposób mierzalne. Zgodnie z ideałem papieża Franciszka to wszystko najwyraźniej jest solą w oku Kościoła.

Co więc z tym wszystkim zamierza on uczynić? Dziś całkiem na serio musimy się liczyć z tym, że przepiękne dzieła cywilizacji chrześcijańskiej mogą zacząć znikać. Paweł VI w ramach ukłonów w kierunku ubogich zdjął tiarę, kolejni papieże zrezygnowali z koronacji, a dla papież Franciszka jazda limuzyną jest już nieskromnością, więc dlaczego miałby nie wystawić na sprzedaż bezcennych obrazów, kielichów czy monstrancji?

Z kolei w jakiej sytuacji znajdą się lokalne episkopaty, kler i organizacje katolickie, kiedy liberalne media wypowiedzą im wojnę za to, że nie realizują programu ubogiego Kościoła papieża Franciszka? Mam na myśli zwłaszcza te kraje, gdzie Kościół katolicki ma pewne przywileje i nadal mocną pozycję, czyli także nasz kraj.

Nie trudno sobie wyobrazić jak wielką będzie to pożywką dla prymitywnych antyklerykałów, dla których bogactwo Kościoła jest Jego największym grzechem. Strach pomyśleć jakie będą rezultaty takiej antykatolickiej nagonki, z którą trzeba się niestety liczyć, a z czym najwyraźniej w swoim idealizmie nie liczy się Franciszek.

Kolejną kwestią, która budzi niepokój jest postawa wobec liturgii, którą prezentuje nowy papież. O ile Benedykt XVI, nawet w ramach modernistycznego Novus Ordo Missae, starał się przywrócić ceremoniom liturgicznym należną im powagę, o tyle raczej nie należy spodziewać się tego po papieżu Franciszku. Już w dniu swojej elekcji zrezygnował on z papieskiego mucetu i rokiety, a do papieskiego ceremoniarza, prałata Mariniego miał powiedzieć, żeby to on sam je założył, ponieważ karnawał już się skończył.

Ciężko powiedzieć ile jest prawdy w relacjach medialnych mówiących o tym zdarzeniu, a ile zwykłego dziennikarskiego blefu. Gdyby było to prawdą, nikogo chyba już by to nie zaskoczyło. W sieci natrafić można na film przedstawiający celebrację mszy świętej (?) dla dzieci, której przewodniczył kardynał Bergoglio. Od bluźnierczej celebracji z rockową muzyką, której przewodniczył kardynał Schonborn, msza Bergoglio różni się tym, że odbyła się na otwartym powietrzu (kort tenisowy), zgromadziła większą publiczność i pojawiła się na niej kukła (!) Chrystusa Pana.

Arcybiskup Buenos Aires zasłynął także tym, że postarał się o stłumienie w swojej diecezji inicjatyw, które prowadziły do rozpowszechnienia tradycyjnej Mszy świętej. Na Summorum Pontificum zareagował metodą degradacji przez awans. W ciągu kilku dni wprowadził papieskie zalecenia w ten sposób, że wyznaczył do celebrowania tradycyjnej Mszy świętej kapłanów jej niechętnych, by ci z kolei zniechęcili do niej wiernych.

To co wywołuje największe obawy to postawa wobec wspólnot niekatolickich. Kardynał w trakcie ekumenicznego spotkania klęknął przed heretyckimi duchownymi, aby przyjąć od nich „błogosławieństwo”. Czegoś podobnego nie dopuścił się ani Paweł VI, ani Jan Paweł II, ani chyba nawet ekumenista – teilhardysta Alfons Nossol. Tego jednak nie koniec, bowiem na trzy miesiące przed swoim wyborem na tron Piotrowy, kardynał Bergoglio wspólnie z żydami świętował Chanukę na oficjalnych obchodach.

Za oba te akty w poprzednim Kodeksie Prawa Kanonicznego z 1917 roku groziła ekskomunika ipso facto. Jak zatem oceniać jego gesty? Co myśleć o kardynale, który zakłada jarmułkę i obchodzi pogańskie święto? Skandal bez miary i bez precedensu. Anglikańskiemu „biskupowi” miał powiedzieć, że katolickie ordynariaty dla byłych anglikanów to rzecz zbędna. Świątynie w Argentynie udostępniał poganom na ich obrzędy. Ostatnia wiadomość dotycząca antykatolickich postaw kardynała Bergoglio mówi o jego kontatkach z paramasońską organizacją Rotary Club, od której w 1999 roku otrzymał on członkostwo honorowe i odznaczenia.

Śledząc w sieci mniej lub bardziej rozbudowane komentarze, odnosi się wrażenie, że ludzie Tradycji, ludzie prawicy zupełnie nie rozumieją powagi tego co się stało. Mówi się: dajmy mu czas. Ale czy spodziewacie się Państwo cudów? Oczekujecie radykalnego zerwania Franciszka z kardynałem Bergoglio? Spodziewacie się obrony wiary?

Podstawową i najważniejszą rolą papieża jest bronić wiary, paść owce Pańskie i utwierdzać braci, ale ten papież nie jest tym zainteresowany. Skandali i apostatycznych aktów kardynała Bergoglio nie przesłoni nawet jego walka ze zboczeniami i aborcją. Nota bene – jak przekazywał x. Krystian Bouchacourt – nawet w tym przypadku kardynał Bergoglio zapomniał o Bogu, a cały problem sprowadzał, po personalistycznemu, do kwestii dyskryminacji nienarodzonych.

Nie pomoże czarowanie rzeczywistości i strach przed przyznaniem się do istnienia faktów, które mówią same za siebie. Przeciwko nim nie ma argumentów. Czy po człowieku, który unika konfrontacji, omija problemy, którego argentyńskie seminarium jest niemal puste, który chyba nie ma szacunku dla Najświętszego Sakramentu, który misję Kościoła sprowadza do pracy na rzecz ubogich, można spodziewać się odnowy Kościoła? Czyżby niektórzy zapomnieli co mówią apostołowie i ojcowie Kościoła o świętowaniu z poganami i wiarołomnymi żydami?

Czy jeszcze nie nauczyliście się Państwo tego, że gdy modernista powołuje się na świętego Franciszka z Asyżu, to możemy być pewni wypaczenia postaci tego świętego? Modernista nie widzi w Biedaczynie z Asyżu apostoła niewiernych i duchowego wojownika. Zawsze robi ze św. Franciszka pacyfistę, rzecznika ekologów, zawsze go wykoślawi. I taki fałszywy franciszkański ideał przyświeca papieżowi – jezuicie.

Ten papież nie chce być papieżem. Nawet nie przedstawił się jako papież, a jedynie jako biskup Rzymu. Nie życzył sobie także składania hołdu i posłuszeństwa przez kardynałów. On chce walczyć z ubóstwem doczesnym, a świat dzisiaj nie na takie ubóstwo cierpi. Najwyraźniej już dawno zapomniał, że misja Kościoła jest misją zbawienia duszy, a nie zbawienia ciała w rzeczywistości doczesnej. Oby jego prośba o to, aby Bóg wybaczył kardynałom to, co uczynili, nie nabrały nowego znaczenia i powagi. Obym ja mylił się w swoich przewidywaniach.

Bartłomiej Gajos
http://prawica.net

Komentarzy 96 do “Habemus papam, qui papa esse non vult”

 1. Nemo said

  Napisałem już to w gajówce lecz jeszcze raz powtórzę:Franciszek postępuje jak faryzeusz.To jego ostentacyjne ubóstwo jest sztuczne.Ja w każdym razie tak to widzę.

 2. Jasiek z K. said

  Delikatnie powiedziane. To jakaś chora osoba.wywrotowa . Pod ornatem nosi jakiś tałes, jak to rozumieć. Watykan był pewny tego wyboru, spodziewał się go. Teraz jasne staje się pospieszne abdykowanie B16.
  Konklawe pospieszne i magiczna data /dla nich/13+03+2013 = 13. I te wrogie Kościołowi media piejące, w zachwytach. Biada, biada. Najgorsze, że małpy bezrozumne, pełne naiwności będą to naśladować.Jakieś nowe ornaty z belką poprzeczną na słupie. Machanie rączką zamiast błogosławieństwa. świeckie pozdrowionka, brak tylko siema…To obcy wilk….

 3. Błysk said

  Mało napisano o rodowodzie nowego papieża. Czy nie ma on krwi żydowskiej?Bo osoby na fotografii w momencie jego wyboru maja złe ,tryumfalne oblicza / z papieżem włacznie/.Nawiasem mówiąc : wybrało go kilkudziesięciu kardynałów ,mianowanych przez JPII i BXVI ; jakie jest ich oblicze?

 4. Griszka said

  http://www.traditioninaction.org/HotTopics/Q003_Anglicans.htm

 5. Odys Syn Laertesa said

  Reblogged this on Odys Syn Laertesa and commented:
  No cóż. Dobrze że ktoś się odważył napisac taki artykuł bo zdaje się że ludzie rzeczywiście nie wiedzą czy się cieszyc czy zamartwiac takim a nie innym wyborem… Jednak po przeczytaniu dalej nie będą wiedzieli co myślec o nowym Papieżu. Zwłaszcza wobec gestów, które już obiegły świat i które się podobają a niektórym nawet imponują z prostego powodu – niezwyczajności, żeby tak wysocy rangą hierarchowie Kościoła zachowywali się w podobny sposób. Myślę jednak że założenie autora iż kult ubóstwa (nawet pod publiczkę) jest z założenia „socjalistyczny” to jednak nadużycie. Co innego pokazywanie że można życ bez pewnych udogodnień a co innego propagowanie idei stricte socjalistycznych w odniesieniu do gospodarki światowej na którą Papież nie ma ŻADNEGO wpływu. Socjalizm już od dawna jest kultywowany na całym świecie i to wcale nie za „zachętą” Kościoła i nie jest umacniany jego doktryną czy poglądami takich czy innych hierarchów… Od samodzielnego myślenia nikt nikogo nie zwalnia, ale „zważ proporcjum mocium Panie”… Czas pokaże jakim Papieżem będzie Franciszek i czy umocni wiarę w Boga czy ją osłabi – bo to jest najważniejsze jego zadanie na ziemi a nie „problem” czy będzie pił z kielicha drewnianego czy złotego i w jakie szaty będzie się ubierał tudzież jakim samochodem podróżował – co jak myślę dla świadomego swej wiary Katolika ma drugorzędne znaczenie, ale to już moje prywatne zdanie… Odys

 6. Kardamon said

  Jeżeli papież Franciszek naprawdę dba o biednych to będzie walczył z przyczyną ich biedy a nie tylko z jej skutkami. Takim papierkiem lakmusowym będzie publiczne potępienie okradania społeczeństw przez „Banksterów” i lichwiarską Międzynarodówkę. Jeżeli tego nie zrobi jego gesty wobec chorych i biednych, będzie można nazwać faryzejstwem.

 7. Jan said

  Ad.2 ” .Jakieś nowe ornaty z belką poprzeczną na słupie.”

  Belka na słupie jest wzorowana na „T” -tau, symbolu franciszkańskiego.
  Inna sprawa, że na ornacie i mitrze powinny być elementy odnoszące się do Pana Jezusa, którego biskup Rzymu Franciszek jest albo winien być namiestnikiem na ziemi.
  Ważniejszym powinien byćznak Pana Jezusa od symbolu św. Franciszka
  Złudzeń nie powinno być, co do celu masonerii w kierunku wyeliminowania funkcji papieża. Z tego co wiem to dwukrotnie JP II wyrażał gotowość do dyskusji nad zmianą formy posługi papieskiej. Każde odejście od zródla czystej wody kończy się piciem zanieczyszczonej i brudnej.

 8. RomanK said

  Wracajac do „dziwnego krzyza” z czarnego lupka…widac po ponad setce wpisow, ze wszystkowiedzcy experci nie slyszeli o znaleziskach w Ameryce, ktorych nie za bardzo wiadomo- jak wytlumaczyc,,ale sa…I ,ze niewielu zna setki legend- jakie egzystuja wsrod Indian Ameryk obydwoch, bez wzgladu na roznice kulturowe i jezykowe mowiace to samo.. Legendy opowiadaja o Bialym Nauczycielu zwanym Synem Prawej Reki.
  KTo chce wiecej niech szuka..zacznie stad od- jak zwykle ……Wypisow:

  Click to access Christ%20Also%20Visited%20Ancient%20North%20America.pdf

  Click to access Son%20of%20Left%20&%20Right%20Hand.pdf

  Znaleziono w tzw kurhanach setki, jesli nie tysiace juz podobnych przedmiotow…a rysunek przedstawia nei Ozyrysa, ale jest dosc wierna kopia Calunu Turynskiego..podobienstwo z Ozyrysem oczywiscie, podoby sposob grzebania zawinietych zwlok w calun.
  Jezuici mieli i maja nadal monopol na badania naukowe w Ameryce Poludniowej w tym na archelogie i astronomie,i i wiele wiedza , wiele posiadaja zwlaszcza informacji. Z tym, ze w odroznieniu od innych nie za wiele ich udzielaja,

  Opluta tu przysiaga Jezuicka tzw Czwarte Sluby Jezuckie, jak wiekszosc tu prezentowanych informacji pochodzi z kregow wsciekle antykatolickich, heretyckich , schismatyckich i masonskich… ten tu cytowany z tad:

  http://www.ianpaisley.org/article.asp?ArtKey=jesuit
  Zacytujmy fragment:

  [The following is the text of the Jesuit Extreme Oath of Induction as recorded in the Journals of the 62nd Congress, 3rd Session, of the United States Congressional Record (House Calendar No. 397, Report No. 1523, 15 February, 1913, pp. 3215-3216), from which it was subsequently torn out. The Oath is also quoted by Charles Didier in his book Subterranean Rome (New York, 1843), translated from the French original. Dr. Alberto Rivera, who escaped from the Jesuit Order in 1967, confirms that the induction ceremony and the text of the Jesuit Oath which he took were identical to what we have cited below. – A. N.]

  Oczywiscie powoluje sie na dokumenty Kongresu USA z 1913 roku…tyle ze ten akurat zostal jak pisze nasz sledczy „wyrwany” z rekordow???:-)))zatem nie istnieje:-)))
  Ponadto sluchajac wielu zaprzysiezonych przed roznymi Komisjami Senatu i Kongrasu USA zeznan pod przysiega, ze beda mowic prawde tylko prawde i sama prawde,,,ktorzy zaraz po tym lgali- jak z nut, opowiadajac bzdury i wierutne klamstwa..poczawszy od afery z Contras plk Oliviera North, poprzez Komisje Clintona zatem powolywanie sie na to, to dokladnie przysiega Cygana – jak na dziecki wlasne Cygana.

  Papiez jest Jezuita….to nie zadna tajemnica. Wiedzialo o tym Cale Colegium Cardynalskie i wiedzialo co robi oddajac Papiestwo w rece Jezuity, ktory majac kardynalska godnosc taka przysiege musial skladac jesli ona obowiazuje- jak twierdza heretycy i wrogowie Kosciola. Nie dziwi mnie zatem wcale nienawisc i strach z jakim atakuja Papieza Jezuite.
  Nie dziwi mnie nawet ,ze robi sie to tu na Gajowce…
  TU prosze innego typu dywagacje inych heretykow:

  http://www.christiandoctrine.net/doctrine/articles/article_00144_the_jesuit_oath_&_the_cardinals_oath_web.htm

  Zarzuca sie poganstwo tradycji:-)))))
  Zastanowcie sie Panstwo… gdzie chcecie zajac miejsce. Jak sie okreslic? Deklarujecie ostentacyjenie Tradycyjny katolicyzm…….ale Katolik to czlonek Katolickiego Kosciola.
  i dobrze wiedzac- jaki jest stan wyksztalcenia przcietnegto Polaka, bierzecie na siebie odpowiedzialnosc za lasowanie ludziom mozgow. Badzcie tego swiadomi!

 9. syoTroll said

  Kontakty „z paramasońską organizacją Rotary Club” – to może by co najwyżej dla niego ryzykowne.
  Wspólne świętowanie Chanuki z judaistami – ryzykowne może utracić przedsoborowych katolików. „Pogańskie święto” – i tak i nie. Tak, być może dla tych, którzy uważają Stary Testament za pogańską księgę (oczywiście pamiętam, że księgi machabejskie są wtórno-kanoniczne).
  „Nawet nie przedstawił się jako papież, a jedynie jako biskup Rzymu. Nie życzył sobie także składania hołdu i posłuszeństwa przez kardynałów.” – może pragnie być pierwszym z równych sobie (przynajmniej teoretycznie) biskupów – to chyba nie jest nie biblijne.
  Tak czy inaczej macie papieża takiego, jakiego wam wybrali.

 10. Amadeus said

  Niestety ale muszę się zgodzić tym artykułem.
  Mam coraz większe obawy, z dnia na dzień widzę coraz szerszy obraz koszmaru który może nas czekać.

  Papież który nie chce być papieżem.

  Jak synowie mogą matkę swoją obleczoną w szaty dostojeństwa wystawić na żer złodziejom i oszustom, aby oni ogołocili Ją do cna. I zostawić Ją później na rynku dla poniżenia i szyderstw ze strony plebsu.
  A jednocześnie mówić i trąbić że się ją kocha i szanuje.

  Widać że bardzo złe czasy idą, mam nadzieje że to tylko mój zły sen, że to koszmar z którego się obudzę i będzie miło świecić słońce.

 11. Kudlaty said

  @8

  Wspólne świętowanie Chanuki z judaistami.

  Udział w obrzędach religijnych niekatolickich kapłana katolickiego jest zaparciem się wiary niewprost,
  jak naucza Św. Magisterium.

 12. RomanK said

  Jadanie z celnikami, gawedzenie z nierzadnicami, pogaduchy z Samarytanka, zadawanie sie z cieslami, uzdrowienie corki stetnika i wiele innych grzechow…..wlacznie ze zrywaniem klosow i uzdrawianiem w sabat……

 13. JO said

  ad.11. Roman , co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.

  Nie miesza sie Zoltka z Bialkiem

  Znow zaZydzasz, mieszasz. Idz czlowieku do Bizonia i tam z nim gloc calowanie Koranu, Talmudu. Jedz do Zyda do Jerozolimy , tam on ciebie z radoscia Przyjmie pod stolem sobie pogadasz.

  Czego ty tu jeszcze Mondralo szukasz??

 14. JO said

  Przeciez na takieo DEBILA i nachalnego czlowieka nie ma innych slow jak Gownozjad, Zyd, Mason, etc, etc, etc

 15. JO said

  Pozniej przychodza tu tacy i chrzania jak wspaniali sa Zydzi oczywiscie niektorzy ze wskazaniem niemalze wszystkich, bo tylko jacys Rotchildowie sa Zli a cala reszta jak Kafel Dobrzy

  Pozniej przychodza i mowia jak to Machometanie sa Super a ich religia do Dialogu
  …..

  Wszystko przez takich Kaflow,. Ryjcow, Macicieli. Wilkow w owczej Skorze. Faryzeuszy ze zmijowa Mowa…

 16. JO said

  Do Kafla bez Kija nie ma co podchodzic a Zadna sila Argumentow do takich nie dotrze a tylko KIJ, pogrzebacz…

 17. RomanK said

  Wracajac do “dziwnego krzyza” z czarnego lupka…widac po ponad setce wpisow, ze wszystkowiedzcy experci nie slyszeli o znaleziskach w Ameryce, ktorych nie za bardzo wiadomo- jak wytlumaczyc,,ale sa…I ,ze niewielu zna setki legend- jakie egzystuja wsrod Indian Ameryk obydwoch, bez wzgladu na roznice kulturowe i jezykowe mowiace to samo.. Legendy opowiadaja o Bialym Nauczycielu zwanym Synem Prawej Reki.
  KTo chce wiecej niech szuka..zacznie stad od- jak zwykle ……Wypisow:

  Click to access Christ%20Also%20Visited%20Ancient%20North%20America.pdf

  Click to access Son%20of%20Left%20&%20Right%20Hand.pdf

  Znaleziono w tzw kurhanach setki, jesli nie tysiace juz podobnych przedmiotow…a rysunek przedstawia nei Ozyrysa, ale jest dosc wierna kopia Calunu Turynskiego..podobienstwo z Ozyrysem oczywiscie, podoby sposob grzebania zawinietych zwlok w calun.
  Jezuici mieli i maja nadal monopol na badania naukowe w Ameryce Poludniowej w tym na archelogie i astronomie,i i wiele wiedza , wiele posiadaja zwlaszcza informacji. Z tym, ze w odroznieniu od innych nie za wiele ich udzielaja,

  Opluta tu przysiaga Jezuicka tzw Czwarte Sluby Jezuckie, jak wiekszosc tu prezentowanych informacji pochodzi z kregow wsciekle antykatolickich, heretyckich , schismatyckich i masonskich… ten tu cytowany z tad:

  http://www.ianpaisley.org/article.asp?ArtKey=jesuit
  Zacytujmy fragment:

  [The following is the text of the Jesuit Extreme Oath of Induction as recorded in the Journals of the 62nd Congress, 3rd Session, of the United States Congressional Record (House Calendar No. 397, Report No. 1523, 15 February, 1913, pp. 3215-3216), from which it was subsequently torn out. The Oath is also quoted by Charles Didier in his book Subterranean Rome (New York, 1843), translated from the French original. Dr. Alberto Rivera, who escaped from the Jesuit Order in 1967, confirms that the induction ceremony and the text of the Jesuit Oath which he took were identical to what we have cited below. – A. N.]

  Oczywiscie powoluje sie na dokumenty Kongresu USA z 1913 roku…tyle ze ten akurat zostal jak pisze nasz sledczy “wyrwany” z rekordow???:-)))zatem nie istnieje:-)))
  Ponadto sluchajac wielu zaprzysiezonych przed roznymi Komisjami Senatu i Kongrasu USA zeznan pod przysiega, ze beda mowic prawde tylko prawde i sama prawde,,,ktorzy zaraz po tym lgali- jak z nut, opowiadajac bzdury i wierutne klamstwa..poczawszy od afery z Contras plk Oliviera North, poprzez Komisje Clintona zatem powolywanie sie na to, to dokladnie przysiega Cygana – jak na dziecki wlasne Cygana.

  Papiez jest Jezuita….to nie zadna tajemnica. Wiedzialo o tym Cale Colegium Cardynalskie i wiedzialo co robi oddajac Papiestwo w rece Jezuity, ktory majac kardynalska godnosc taka przysiege musial skladac jesli ona obowiazuje- jak twierdza heretycy i wrogowie Kosciola. Nie dziwi mnie zatem wcale nienawisc i strach z jakim atakuja Papieza Jezuite.
  Nie dziwi mnie nawet ,ze robi sie to tu na Gajowce…
  TU prosze innego typu dywagacje inych heretykow:

  http://www.christiandoctrine.net/doctrine/articles/article_00144_the_jesuit_oath_&_the_cardinals_oath_web.htm

  Zarzuca sie poganstwo tradycji:-)))))
  Zastanowcie sie Panstwo… gdzie chcecie zajac miejsce. Jak sie okreslic? Deklarujecie ostentacyjenie Tradycyjny katolicyzm…….ale Katolik to czlonek Katolickiego Kosciola.
  i dobrze wiedzac- jaki jest stan wyksztalcenia przcietnegto Polaka, bierzecie na siebie odpowiedzialnosc za lasowanie ludziom mozgow. Badzcie tego swiadomi!

 18. RomanK said

  http://www.gloria.tv/?media=417864

 19. Kudlaty said

  Według Kodeksu Prawa Kanonicznego (kan. 1258) wszelka „czynna” forma uczestnictwa w obrzędach z niekatolikami jest całkowicie i zwyczajnie zakazana pod karą grzechu śmiertelnego. Takie uczestnictwo we wspólnych nabożeństwach religijnych – nazywane jest „communicatio in sacris”. Każdego księdza uczono i wbijano mu do głowy w seminarium, że communicatio in sacris jest absolutnie zakazane – żadnych „jeśli, i, albo” – pod karą grzechu śmiertelnego; i wszyscy katolicy byli świadomi, lub oczywiście powinni byli być świadomi, tego nauczania.

 20. bobola said

  Najwyrazniej Nasza Swieta Religia Katolicka zagubila swoj filozoficzny model swiata i w tej sytuacji – kiedy w gruncie rzeczy nie wiadomo czy Bog istnieje i czy Kosciol Powszechny dysponuje jakas prawdziwa wizja swiata materialnego i duchowego- coraz powszechniejsze wsrod kleru jest mniemanie, ze wszystkie religie czy filozofie zycia sa w gruncie rzeczy rownie malo warte. Kosciolowi pozostaje tylko funkcja spoleczna i dekoracyjna. Byc moze istotnie obecny papiez to Petrus Romanus, na ktorym zakonczy sie istnienie Kosciola.

 21. Griszka said

  Panie Romanie, ale Jezus kazal sie tym ludziom nawrocic, otwarcie mowil o tym,ze bladza, ze tkwia w grzechu. Papiez Franciszek ich zaprasza do towarzystwa I utwierdza w przekonaniu, ze robia dobrze tkwiac w judaizmie. Widac nie interesuje go zbytnio zbawienie tych ludzi.

  I widze, ze Pan zapominasz o drobnym fakcie. Jezus Chrystus byl Bogiem, Jego nie obowiazaywaly te zasady a na dodatek dawal tym samym czytelny znak, ze czasy Starego Przymierza przemijaja. To tak a propo uzdrawiania w szabat.

  PS. Jezus Chrystus byl bez grzechu. Idziesz Pan juz w kierunku bluznierstwa. Jesc wspolny posilek z tymi ludzmi a uszestniczyc w uprawianych przez nich przestepstwach to dwie rozne sprawy.

 22. Kudlaty said

  . Oczywiste jest, że nawet „bierny” udział równie dobrze może stanowić zagrożenie dla niektórych katolików. W „Prawie Kanonicznym” autorstwa Bouscaren’a i Ellis’a (jeden z najlepszych dostępnych komentarzy do Prawa Kanonicznego) czytamy na s. 704: „Możliwe jest, że nawet wyłącznie biernemu udziałowi może towarzyszyć wewnętrzna intencja akceptacji, przyzwolenia, lub wspierania niekatolickiego kultu; jeśliby to było prawdą byłby to formalny współudział w grzesznym akcie, zakazany przez prawo naturalne”

 23. Janek said

  Kudłaty znakomite cytaty.

 24. Griszka said

  @Romank:
  Przyznam, ze ten podajacy sie za jezuite Riviera, czapkujacy wielu protestanckim szarlatanom – takim jak Jack Chick (dla tego biednego idioty Komunia Swieta to poganski rytulal wlasciwy starozytnym Egipcjanom sic !) Jest zupelnie niewarygodnym zrodlem. Facet byl tylko Zwyklym zlodziejem I oszustem, ktory zwietrzyl, ze na antyklerykalizmie mozna dobrze zarobic. Szczegolnie, gdy wcisniesz bajke ludziom, ze jestes bylym ksiedzem.

 25. Marucha said

  Re 12:
  Uważa Pan, że w postępowaniu Franciszka Bez Numeru jest podobieństwo do Chrystusa, wraz z jego jadaniem z celnikami, gawędzeniem z nierządnicami, zadawaniem się z cieślami?…

  Pewnie gdyby Chrystus zstąpił na Ziemię, to najpierw poleciałby w te pędy do braci z B’nai B’rith…

 26. Wojtek said

  ad 25 /12
  Tutaj narysowano granicę z kim można się łączyć, a od kogo mamy stronić
  Polecam wykład ojca Huculaka:

 27. GHJ said

  ad.6 moj Boze chyba nie jestes tak naiwny ze w to wierzysz

 28. GHJ said

  ad.17 Tacy durnie jak Pan( moze bardziej swiadomi kretacze) zawsze znajde usprawiedliwienie dla kazdego przekretu. Nawet gdyby na tym krzyzy byl mis uszatek to tez probowalby Pan udowodnic ze jednak to nie takie glupie jak nam sie wydaje

 29. GHJ said

  ad.16 lepiej go traktowac jak powietrze

 30. GHJ said

  ad.16 co madrego moze powiedziec czlowiek ktory od lat posila sie zywnoscia GMO

 31. GHJ said

  ad.25 ten czlowiek nic nie uwaza a tym bardziej nic niewie on poprostu bredzi

 32. syoTroll said

  No akurat z cieślami to zapewne Chrystus miał by o czym pogadać. Może Franciszek chce być „papieżem wszystkich chrześcijan”.

 33. Kudlaty said

  Pozostawianie katolików i niekatolików w przekonaniu, że czczą tego samego Boga, jest błędem przeciwko rozumowi oraz grzechem przeciw wierze katolickiej. Stanowi brak miłości wobec tych, którzy zeszli z drogi prawdy – utwierdza ich w błędach. Jest też brakiem miłości wobec katolików, ponieważ naraża ich na niebezpieczeństwo utraty wiary.

  Co więc powinniśmy czynić? – Doktryna katolicka uczy nas, że podstawowy obowiązek miłości bliźniego nie polega na tolerowaniu fałszywych idei, niezależnie od tego, jak szczere by były, ani na teoretycznej czy praktycznej obojętności na błędy i wady, w jakich widzimy uwikłanych naszych braci… Co więcej, sam Chrystus Pan, tak pełen dobroci wobec grzeszników, którzy zbłądzili, nie wyrażał szacunku wobec ich fałszywych przekonań, niezależnie od tego, jak bardzo szczere mogły się one wydawać. Kochał ich wszystkich, pouczał ich jednak, aby ich nawrócić i zbawić.

  ks. Franciszek Knittel FSSPX

 34. GHJ said

  ten papiez albo wroci do tradycji (bardzo malo prawdopodobne )albo bedzie ostatnim papiezem.Niestety jest to kolejny judaista w Watykanie.Jeszcze kilka tygodni temu paradowal w jarmulce biorac udzial w zydowskim swiecie Hanaukkah czym sie uwiarygodnil z kim mamy do czynienia, .kolejny cudotworca ktory chce polaczyc wode z ogniem

 35. akej said

  Kafel jezdzi po bandzie, a Gajowy na to jak na lato. Inni jezdzacy po bandzie dostali od Gajowego bana. Kafelowi wszystko wolno!!!

  Gajowy został przekupiony i tyle. Jak nie wiadomo, o co chodzi, to… wiadomo o co chodzi. – admin

 36. syoTroll said

  ad. 17
  Co wracamy do Quetzalcoatla – Tlahuizcalpantecuhtla w tłumaczeniu Syna Białej Chmury oraz Gwiazdy Zarannej bo jeżeli tak to istnieje pewne niebezpieczeństwo …

 37. JO said

  Ad.35. ….no I Kafel Ma Umowe z Naszym Gajowym, ze jako Zyd moze nawet Macic po to by cwiczyc Umysly Gajowkowiczow bez konsekwencji tak by przyzyciowo moc Obronic sie przed Judaszami jak Kafel I ujsc calym nieskopanym tylkiem I zgromadzonymi Przy nim dobrami, ktore Zydzi Macac kradna w Zgodzie ze Swoja Wiara..

  To tak gwoli wyjasnienia, Czemu Kafel Zyd tu jeszcze nie dostal Bana.
  Powiedziala mi to pewna Jasolka bym wyjasnil Gajowego Postawe nie do konca, ale z grubsza…

 38. RomanK said

  Szanowny panie Gajowy…dla mnie o wiele za wczesnie ,zeby podsumowac pontyfikat Franciszka…bo jeszcze go nie rozpoczal.
  Przypominam tylko co robil Jezus Chrystus..bo powiadal Jam jest Droga i Zyciem i Prawda…
  uzdrawial, napominal, radzil..wskrzeszal z martwych, karmil…poil…..i z zadnego nie robil swego slugi z legitymacja. w mundurku wg kodu, odznaka i przywilejami.
  Latwo prowadzic misje wsrod ochrzczonych..i nawracac ich na druga strone oltarza..czy kroj komeszki…..o wiele trudniej do niego przyprowadzic….
  I Apostolowie nie rozpoczynali nawracania od zasiadania na lekktyce i od wystawienia stopy do calowania..ale przepasani i pokryci kurzem drog. szli tam gdzie ich nikt nie zapraszal, nie chcial..ba grozil ze zabije……kto to powtarza ten ma za soba sukcess,,dowiedli tego Bracia Slonieccy,,Cyryl i Metody,,,Tysiac lat pozniej,,,z wieklim sukcesem,,,,CHrzescijanstwo tym rozni sie od wielu innych..ze nie nawraca swiwtych:-)))
  Jezus tez rozpoczal od nauczania Zydow..w synagogach w Swiatyni…napisano ze na samym Koncu Bog da przejrzec Israelowi….kto wie moze i poracajacy Mesjasz pojdzie do B;B:,,,jako do ostatnich swoich wrogow…
  Niech pan zobaczy sam”.
  http://www.huffingtonpost.com/2010/08/17/hebrew-catholics-jews-kee_n_685398.html

  http://www.catholic.co.il/index.php

  http://hebrewcatholic.org/

 39. jacek said

  Jorge Bergoglio jest agentem wstawionym do Kosciola Katolickiego, aby ten kosciol rozwalic od srodka.
  Planem Zydomasonerii jest aby do seminariow duchownych wstawic swoich agentow.
  Po przegranej wojnie domowej w Hiszpanii komuniści masowo wysyłali swoich agentów do seminariów duchownych. Jak pisze ks. Poradowski: „.. Moskwa zdała sobie sprawę, że szybciej może zniszczyć Kościół przez umieszczanie w nim agentów niż przez jego jawne zwalczanie. Nie chodziło nawet o samą likwidację Kościoła, ale raczej o wykorzystywanie jego autorytetu w celu oczyszczania ideologii marksizmu”
  W wieku 33 lat zostal biskupem. Tak szybkie kariery w kosciele posoborowym robia tylko zydomasoni.

  Nic nie mowi sie o rodzinie Jorge Bergoglio – Franciszka. Przeciez jego rodzice pochodza z Wloch.
  Podejrzewam ze to sa kryptozydzi.

 40. GW said

  Ad 6

  Cytat (Gajowy Marucha):

  ‚Pan wie, że jakieś 80-90% gospodarki światowej znajduje się w rękach kilku rodzin żydowskich. Nieprawdopodobne. Cały świat to imbecyle… Jak na to można było pozwolić?
  Prawie cała prasa i TV mainstreamu jest też w rękach żydowskich, banki są żydowskie, rozrywka jest żydowska – czy cały świat to imbecyle?’

  Mniemam, ze i Panu Papiezowi powyzsze nie jest obce.

 41. Jan said

  Czy nie jest podwójną moralnością. Kumać się ze złodziejami a litować nad biednymi.
  Przyznawać się do Pana Jezusa i kumać z jego wrogami.

  Do św.Piusa X przybyła delegacja coś tam mamrocząc o uznaniu. Odpowiedział – bardzo chętnie to uczynię, jeżeli wy uznacie Pana Jezusa Chrystusa. Odeszli z niczym.
  Taki papież zasługuje na synowską nieograniczoną miłość, szacunek i chlubę wierzącego a nie inny czyniący wszystko na odwrót.
  Czyż nie mają tu zastosowania słowa Apostoła św. Pawła jednego z książąt Kościola Świętego – Rodzice nie rozdrażniajcie swoich dzieci.

 42. Marucha said

  Re 37:
  Roman K nie jest Żydem. Pochodzi z Podkarpacia.

  Re 38:
  Zgoda, na podsumowanie jest za wcześnie… ale nauczeni smutnym doświadczeniem ostatnich kilku papieży, dmuchamy na zimne. A jest na co dmuchać, przyzna Pan. Przede wszystkim na – oczywiście – przyjazne kontakty z satanistyczną masonerią B’nai B’rith.

 43. Maciejaszu said

  O fałszywym (?) ubóstwie papieża Franciszka.

  http://dzieckonmp.wordpress.com/2013/03/21/ciekawy-komentarz-michala/

 44. wet3 said

  Papiez juz oglosil, ze Wielkoczwartkowe nabozenstwo nie odbedzie sie w Watykanie lub katedrze rzymskiej (jak bylo to dotychczas). Odbedzie sie one w kaplicy wiezienia dla mlodocianych przestepcow – Casal del Marmo polozonego na obrzezach Rzymu.
  PS – Mam nadzieje, ze dla posoborowych katolicznickich lemingow bedzie to kubel zimnej wody na ich lby. O pozostalych dniach Wielkiego Tygodnia art. nie wspomina.

 45. RomanK said

  Panie Marucha..mnie to czy jestem Zydem- czy nie…. ani swedzi, ani snedzi:-))))
  Madrzy wiedza , glupiemu nie wytlumaczy:-)))) szkoda czasu na tlumaczenia:-)))

  Ale to tak ladnie brzmi……krewny Pana Naszego Jezusa z Nazaretu, ktory byl u pra dziadow na weselu w Quana…do dzis pokazuja miejscowe chlopaki…. gdzie spal…zadne mecyje zwykla jama..taka sama w jakiej sie urodzil…wstyd sie przyznac:-)))))

  Jak pan mysli..dlaczego tak zapiekli i extremalnie przywiazani do Tradycji :katolicy”, takim zgodnym chorem, tak bardzo w drobnych szczegolach zgadzaja sie z heretykami zionacymi nienawiscia do wszystkiego co katolickie????
  Paradox??? ewenement??? nieporozumienie??? czy przypadek…?
  Powoluja sie i cytuja najwscieklejsze oskarzenia wrogow Kosciola…..w jego obronie?????

 46. JO said

  Ad.44. Witam Pana Wet3 z Wielka Radoscia! Szczerze mowiac brakowalo mi Pana w Gajowce niemozebnie.
  Kfel sie rozbisurmania w Gajowce nimozebnie zgodnie z Umowa Pomiedzy Panem Gajowym a Kaflem z Podkarpacia, co daje gwarancje, ze Roman nie jest Zydem…

  S tak komentujac Pana post, to uwazam, ze Katolicznicy Bacardzo sie z Tej Decyzji Uciesza. Tacy ludzie Spod Karoacia jak Kafel mocno pracuja mad Ta Radoscia podkreslajac, ze Zydzi juz sa w Kosciele Katolickim wskazujac na posty , choc jakos mo nie gra ze Swietymi Tekstami Biblii, ktore mowia, ze Zydzi Musza sie najpierw nawrocic a Judekatolicki Kosciol mowi , ze ONI Nawrocenia nie potrzebuja, moze to wiec takie Nawrocenie Ma byc bez potrzeby Nawrocenia , Ja juz nie wiem I to Chyba Ma tak byc, ze ludzie maja nie wiedziec, nie rozumiec a tylko niektorzy maja I Moga …miec , rozumiec sie rozumie.

  Ale sie rozpisalem, to z Radosci , ze Pana znow Widze w Gajowce 🙂

 47. JO said

  Panie Wet3, Uwaga Kafel sie nacpal , jest na haju I bredzi . Gajowka jest swiadkiem juz Drugiego czlowieka z derilium, ten Pierwszy jest Nauczycielem w Rosji, tylko tamten lubi Rosyjska wode a Kafel Mexykanska Maryche

  Kafelku, juz dobrze, cichutko, poloz sie do luzeczka I nie zapomnij wziasc kolejna Dzialke .

 48. Jan said

  AD.44 Wet 3
  A czy przypadkiem nie oznajmił o następnej np. w szałasie w górach. Byłoby tak ładnie, wysoko i ubogo.

 49. osoba prywatna said

  Infiltracja żydomasońska
  w Kościele rzymskim

  Św. Pius X mawiał o modernistach: „Kiedy się ich czyta lub słucha można by sądzić, że sami sobie przeczą, że są niestali i niezdecydowani. Nic bardziej mylnego! Wszystko jest u nich zamierzone, wszystko zaplanowane. Pod jedną stronicą ich dzieła mógłby się podpisać katolik; ale wystarczy, że przewrócicie kartkę, a wyda wam się, że czytacie pismo racjonalisty” (27).

  Taktyka Szatana i jego zauszników zawsze polegała na mieszaniu fałszu z prawdą, kąkolu z ziarnem; dokładnie tak samo postępuje żydomasoneria, która obecnie przeniknęła aż do szczytów Kościoła i miesza prawdę z fałszem, aby móc zwieść także i dobrych, którzy, w innym wypadku, z pewnością by zareagowali.

  Stwierdziliśmy już, że taktyka masońska polega na działaniu wewnątrz Kościoła w ramach „piątej kolumny”, aby, o ile w ogóle to możliwe, zniszczyć go od środka. Jednakże, aby nie wzbudzać rzeczywistego przeciwdziałania, które zniweczyłoby machinacje antykościoła masoni stosują metodę zalecaną przez Lenina: dwa kroki w przód, jeden w tył (Lenin docet). Wiemy też, że jeśli tylko „piąta kolumna” zostaje odkryta, natychmiast reaktywuje „trzecią siłę”, która, pod pozorem łagodzenia, równowagi, miłości pokoju i dobroci, pilnie pracuje, aby przeszkodzić w zniszczeniu „piątej kolumny”.

  Ojciec Cordovani, zwierzchnik Świętych Pałaców Apostolskich (Sacri Palazzi Apostolici) za pontyfikatu PIUSA XII, a tym samym teolog papieża Pacelliego, pisze 19 marca 1950 na łamach l’Osservatore Romano: « Nic nie podlega zmianie w ustawodawstwie Kościoła względem masonerii. Kanon 694 a zwłaszcza 2335, który nakłada ekskomunikę na całą masonerię BEZ WZGLĘDU NA RYT, jest stale obowiązujący. Wszyscy katolicy powinni mieć to na uwadze, aby nie wpaść w PUŁAPKĘ« .

  http://www.ultramontes.pl/infiltracja_zydomasonska.htm

 50. JO said

  Ja uwazam, ze F1 sprzeda Rzymska Bazylike, po co ona skoro sa szalasy…

  A Kafel w delirium nie ustaje macic, bo odczytuje, ze on sugeruje, ze Pan Jezus Byl Zydem…

 51. Kazek said

  Ad 45 Katolicy tradycyjni chcą Papieża Katolika , który będzie chodził w potrójnej koronie odprawiał nabożeństwa w pięknych złotych świątyniach (w Rzymie jest ich bez liku).

  Taki Papież nie musi być jak pan pisze pokryty kurzem aby się uwiarygadniać przed tym światem.

  Papież jako przedstawiciel Chrystusa który jest w Niebie powinien reprezentować splendor Kościoła Tryumfującego na ziemi.

  Może to zły przykład ale nawet firmy mają przedstawicieli , którzy muszą się należycie prezentować garnitur, samochód etc.

 52. Marucha said

  Re 46, 47, 50…
  P. Roman Kafel dużo rzadziej poświęca Panu swą uwagę, niż Pan jemu… Oprócz kroczy, Roman K wydaje się być Pana drugim ulubionym tematem.

  Gdyby Pan mógł zrozumieć, jak fatalnie dla osób postronnych wyglądają takie nieustające ataki na jednego z dyskutantów…to ciskanie żydami… jak psują one atmosferę rzeczowej dyskusji…

  Ja też się nieraz nie zgadzam z p. Romanem. I czy z tego powodu jest między nami zła krew?

 53. marta15 said

 54. Jan said

  Ad.50 Panie JO
  „Ja uwazam, ze F1 sprzeda Rzymska Bazylike, po co ona skoro sa szalasy…”

  Nie trzeba wcale sprzedawać, wystarczy pobrać kredyty u starszych i zaprzyjażnionych i rozdać pieniądze dla biednych. Po czasie dług się tak rozmnoży że zlicytują i wezmą wszystko co im będzie pasowało.

 55. marta15 said

  wyglada na to, ze Franciszek 1 przyjmie anglikanow do Kosciola bez potrzeby nawracania, uznajac ich „swiecenia” jako wazne.
  Kolejny, bardzo wazny krok w budwaniu jednej, gloabalnej, lucyferianskiej religii.
  Brawa dla Franciszka za odwage. Lemingi mu tylko przyklaszcza, a MainStreamMedia beda piac z zachwytu. Juz teraz pieja z zachwytu nad jego „skromnoscia” i „ubostwem”.

  http://traditioninaction.org/HotTopics/Q003_Anglicans.htm

 56. jowram said

  Mizerabilistyczna rewolucja papieża Bergoglio

  tłumaczenie Ola Gordon

  [ang/ franc. miserable = nędzny, biedny, nieszczęśliwy]

  http://gazetawarszawska.com/2013/03/20/mizerabilistyczna-rewolucja-papieza-bergoglio/

 57. marta15 said

  na „instalacji” Franciszka numero Uno byli m.in towarzysze i bracia z:
  „Francis-Bergoglio’s Novus Ordo „inauguration” — he has rejected the papal crown, like his three predecessors — on March 19, 2013, was an „oecumenical” extravaganza. In pursuance of the Modernist Council Vatican II’s „doctrine” that the „all religions are equal” and „we all worship the same god,” the following congeries rooted for Bergoglio in St. Peter’s Square:

  33 delegations representing Christian sects and Ecclesial communities (14 Oriental, 10 Western, 3 Christian organizations, and 6 others)
  His Schismatic Beatitude Oecumenical Patriarch Bartholomew I (Eastern Orthodox)
  His Schismatic Beatitude Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians Karekin II (Eastern Orthodox)

  His Schismatic Beatitude Metropolitan Hilarion, of the Patriarchate of Moscow (Eastern Orthodox)
  many schismatic Eastern Orthodox metropolitans
  His Heretical Grace, Anglican Archbishop Sentamu
  His Lay Eminence Fykse Tveit, Secretary of the World Council of [Heretical] Churches
  the Chief Rabbi of Rome
  a delegation from the Jewish community of Rome
  a delegation from international Jewish committees
  a delegation from the World Jewish Congress
  a delegation from the Sons of the Jewish Covenant (B’nai B’rith)
  a delegation of Mohammendan infidels
  a delegation of Buddhists atheists
  a delegation of Sikh pagans
  a delegation of Jainist pagans
  In his Novus Ordo „homily,” Francis-Bergoglio confirmed his view of his office as being that of politician rather than that of pope. He appealed to „economic, political, and social life.” He appealed to „men and women of good will” to be „protectors of the environment,” to be, in effect, political „greenies.” He singled out the „Jewish community,” but did not mention the Mohammedans.
  Bergoglio completely failed to use the opportunity when many in the world were tuned into his television programme to preach the Catholic Faith: why Christ came into the world, why Christ founded His Church, why Christ preached against sin. ”

  http://www.traditio.com/comment/com1303.htm

 58. Jan said

  AD.55 Pani Marto

  Jak ma taką wolę to niech przyjmuje. Niech zostawi tylko w spokoju FSSPX.

 59. marta15 said

  na “instalacji” Franciszka obecni byli, oprocz calej gamy innych szubrawcow, dwaj znani politycy z USA ,niby katolicy, Joe Biden and Nancy Pelosi.
  Wyjatkowo parszywe i zaklamane indywiduua. Wspieraja oni jawnie i publicznie aborcje i tzw. gay rights and malzenstwa.
  Ci szubrawcy zaproszeni na “Instalacje” otrzymali z rak niby “papieza” Komunie sw.

 60. Marucha said

  Re 57:
  Zabrakło reprezentantów Braci Odłączonych – satanistów La Veya.
  Przynajmniej oficjalnie.

 61. JO said

  Ad.52. Panie Gajowy, Pan Ma Grupe 0 co oznacza ,ze jest Pan perfekcjonalista.
  Nie Dziwie, ze ze chcialby Pan widziec Gajowke Doskonala.

  Nie Jestem doskonaly I wiem, ze nie jest w mojej mocy zwracac sie do Pana Kafla bez przerwy w Takim TONIE I sposob jak Pan do Niego, chociazby dlatego ,ze Kafel Nigdy nie przekracza Granicy w stosunku do Pana, po ktorej stronie przeciwnej siedzi bezprzerwy wzgledem innych Gajowiczow w szczegolnosci do mnie.
  Pan Roman jest niereformowalnym Modernista, zachowuje sie jak Zyd I NIGDY nie przeprasza.
  Czy Ja mialbym kogos takiego postawic na Rowni z Panem? Staram sie, bo to Pana Gosc I nie tylko. Jednak nie Jestem doskonaly I sa Granice , ktorych nie przekraczam a nie jest nia Granica ” grubianstwa ”

  Zawsze Jednak prosze mnie upominac, zapewniam, ze jak przesadzam, to Moje sumienie mnie rowniez Gryzie…

 62. jacek said

  Papieze Jan Pawel II i Franciszek czlonkami masonskiej Rotary Club
  http://www.rotaryfirst100.org/history/headings/leaders/vatican.htm#Francis

 63. JO said

  Ad. 54. Ja spodziewam sie wszystkiego najgorszego po tym Demonie

 64. marta15 said

  patrzac na sklad czolowych „zaproszonych, szanownych gosci” skladajacych sie glownie z wszelkiej masci heretykow, schizamtykow, pogan, ateistow, niewiernych , i wrecz jawnych WROGOW KK, trudno nie oprzec sie wrazeniu ,ze ta „instalacja papieska” to tryuumf piekla.
  To jawny pokaz jak daleko nastapil juz rozklad KK i do jakiego stopnia publika zostala zaczadzona ,bo wiekszosc tego nawet nie zauwaza i nic niestosowengo w tym nie widzi. Kuniec swiata.

 65. marta15 said

  ad 60 faktycznie.
  Co za dyskryminacja.
  Zaraz sie pewnie zaczna pluc, ze sa dyscriminowani, nikt ich nie traktuje na powaznie i w ogole tyle halasu robia a tu nic.
  Tacy np. masoni to cichutko, skrycie, tajemniczo robia to samo, ( a nawet i wiecej) ,
  co oni i wszedzie sa zapraszani i z honorem przyjmowani, a La Veyowcow to fora ze dwora??

 66. marta15 said

  tu ciekawe zalecenia dla Prawdziwych katolikow.
  „..We are not to put our noses into God’s business; Christ tells us that. Instead, our role is:
  To stand by Christ, to stand by the true Faith against its enemies, even if they be in the highest places in the Church, or what purports to be the Church
  To attend only the Traditional Latin Mass and Sacraments, on Sundays, Holydays, Holy Week, etc., without fail, if there is any possibility to do so
  To pray that we ourselves might become more perfect, not to control God: first, the Hours of the Divine Office, whenever available, as the highest prayer of the Church, then the Angelus, the Seven Penitential Psalms, the Seven Gradual Psalms, the Litanies, the Little Office of the Blessed Virgin Mary, the Three Aves, and so many other traditional prayers (the Rosary is certainly not the only traditional prayer available)
  To sing — St. Paul mentions this in several of his Epistles — the Sacred Chant of the Church and the great Latin hymns of Catholic prayer-life, in a local schola, if available, for in this we follow Christ, Who Scripture tells us sang hymns on the way to Gethsemane
  To correct publicly those who purport to be „prelates” and, through color of office, perpetrate the most vile crimes and have the greatest potential of harming the Church and its members
  To root out hypocrisy in the Church in the highest places, in which mission Christ Himself served as our example, as documented in Scripture
  Good Catholics, let’s face it. The vast majority of those who call themselves „Catholics” are doing none of these things, and none of us is doing enough. No wonder the Catholic Church and Catholic civilization are sinking around us. We have brought this upon ourselves by tolerating evil and compromising the true Faith. And that is certainly not God’s fault. ..”
  http://www.traditio.com/comment/com1303.htm

 67. Griszka said

  Rozumiem, ze dla Pana Kafla papiez powinien spac na sienniku a zamiast tronu winien siadac na zwyklym kamieniu. Chodzic ma wylacznie pieszo (ewentualnie jezdzic na grzbiecie osiolka) w prostym odzieniu. Jesc tez nie ma przez 40 dni, zeby zbliyc sie do nieosiagalnego idealu ?
  Idziesz Pan prosto w archeologizm.

 68. Boydar said

  @ Pan Gajowy Marucha
  Ponawiam, najpoważniej w świecie, postulat przeprowadzenia czynności negocjacyjno – administracyjnych, mających na celu wyeliminowanie nick’a „Bobola” z oficjalnego obszaru Gajówki. Bez żadnego uzasadnienia. Człowiek i Jego poglądy mi nie przeszkadzają. Tego konkretnie nick’a nie jestem w stanie zaakceptować w żadnym kontekście. Nawet gdyby głosił Pismo Święte.

 69. marta15 said

  Baroness Warsi singled out “his concept of humility, of simplicity and of going back to values” saying she believes in this time of financial crisis, this concept “resonates with peoples’ lives right now.”
  no tak , jakas tam ministrowa z Kiedys Wielkiej Brytanii chwali Franciszka numer 1, ze w czasach finansowego kryzysu , zamiast ciezkie gromy walic na sprawcow tego globalnego szwindlu, on potulnie kaze nam wszystkim zaciskac pasa i przygotowywac sie na dania z trawy i kamienia „jak to drzewiej bywalo” , podczas gdy czolowi sprawcy owego swiatowego szwindlu/kryzysu, siedzac w wygodnych fotelach na Instalacji „papieza”, ciesza sie, ze publika znowu te glodne (doslownie) kawalki pokornie kupuje.
  http://www.news.va/en/news/british-minister-says-popes-simplicity-resonates-w

 70. marta15 said

  Franciszek w pelni aprobuje „objawienia ” w Medjugorie.
  http://www.medjugorjetoday.tv/9174/new-pope-approved-of-medjugorje-visits/

 71. JO said

  Ad.68. Przylaczam sie do postulatu. To strona Katolicka I to Tadycyjnie, sa nazwy Swiete, ktorych uzywac nie wolno. Zaraz pojawi sie Pius X albo Pan Jezus Chrystus…

 72. Boydar said

  Takie precedensy zahaczają o sąsiedni wątek. Jeszcze nie tak dawno pupa chowała się w majtkach, dzisiaj już mamy stringi.

 73. Boydar said

  Aczkolwiek widziałem w TV, że niektórym wystarcza flamaster.

 74. Griszka said

  A chlop nie ma przypadkiem takiego nazwiska ?

 75. marta15 said

  -„..In highlighting again his emphasis on SOLIDARITY with the poor, he indicated that it should extend beyond mere charity. „How much I would like a poor church, for the poor!” the pope exclaimed..”

  „-..Francis also continued to stress his role as the new Bishop of Rome, first among equals RATHER than the boss of all other bishops….”
  -„..he PRAISED by name the writings of Cardinal Walter Kasper, „a very sharp theologian,” he said. Kasper’s desire to open the church to reform ……”
  -„He continued to refer to his „BROTHER cardinals,” and at every liturgy and at meals he insisted on standing or sitting with the bishops and priests INSTEAD of taking the special place reserved for the pope. Vatican experts saw that as an important sign of the kind of COLLABORATIVE leadership ..”
  -„So long, Papal ermine and fancy lace! Welcome, simple cassock, and hopefully, ordinary black shoes! St. Francis must be overjoyed!!” tweeted an ecstatic Cardinal Roger MAHONY of Los Angeles..”
  http://www.huffingtonpost.com/2013/03/19/pope-francis-signals-new-course-for-the-papacy_n_2904403.html?view=print&comm_ref=false

  Fantastyczny mason jak widac. Wdraza idee masonkie az do bulu, od pierwszego dnia.
  Chwali synkretyste Waltera Kaspra ,ktory rzekl m.in „today we no longer understand ecumenism in the sense of a return, by which the others would ‘be converted’ and return to being Catholics. This was expressly abandoned by Vatican II.” (“Cardinal” Walter Kasper, Adista, Feb. 26, 2001.)
  Jest chwalony przez zaplatanego w afery pedo-homoseksulne „kardynala” Mahony.
  Realizuje plan puszczenia KK z torbami pod pretekstem „poor church for the poor”.
  Obniza totalne autorytet papiestwa poprzez zanizanie roli papeiza do roli tylko „biskupa Rzymu” i kumpla kardynalow.

 76. Boydar said

  A to niby czyja wina, moja ? Ja Go nie robiłem, to i poprawiał nie będę. No chyba że Pan JO by się podjął.

 77. marta15 said

  Podstawowym zadaniem papieza jest prowadzenie dusz do zbawienia ,droga KK jaka ustanowil sam Jezus Chrystus.
  Ogromnym brakiem milosci jest NIE-nawracanie dusz milionow zyjacych bez Boga, na Jedyna wiare, ktora ma „patent/monopol” na bycie Jedyna i Prawdziwa.
  Ten patent/monopl zostal ustanowiaony przez Chrystusa za pomoca Jego Odkupienczej meki , smierci i Zmartywchwstania.
  Zadaniem papieza, jako pasterza jest pilnowanie, aby owce mu powierzone nie zeszly z drogi KK , a owce zagubione, oddalone , na nia weszly.
  To jest glowny przejaw milosci ,jaka papiez, oraz inni pasterze, maja wykazywac w stosunku do bliznich.
  Reszta to sprawa drugorzedna.

 78. Mirek said

  Czy F1 wybierze sie kiedykolwiek do Gazy by zobaczyc prawdziwa nedze i cierpienie? Naliczylem az 5 zydowskich organizacji na inauguracji – imponujace. Ile bylo na inauguracji naszego Lolka? Czy ktos liczyl?

  #39 „W wieku 33 lat zostal biskupem”

  Moze chodzi o 33 stopien wtajemniczenia?

  # 52 „Gdyby Pan mógł zrozumieć, jak fatalnie dla osób postronnych….”

  JO nie moze opanowac fobii. Wyczuwam tez u niego zmudzka krew.
  „Bo jesli gadzina ukasi Zmudzina to zdechnie gadzina od jadu Zmudzina”.
  Chetnie bym sie dowiedzial czym sie JO naprawde pasjonuje poza zionacymi kroczami i RK o ktorych mowa w kazdym wpisie?

 79. edmer said

  Dla mnie te Francziszek 1 to nie papiez tylko jakas demoniczna osoba ale moja rodzina ubostwia go jak lolka z wadowic.

 80. edmer said

  marzy mi sie zeby vakat sie zakonczyl i na stolicy piotrowej w Rzymie zasiad prawdziwy katolicki papiesz.

  ps. za takie zdanie dostalem opierdol od bizona ktory nazwal mnie szczurem z rysztoka gajawego maruchy..\

 81. dr TS said

  Jest pewna hierarchia, którą ustalił w Dekalogu Bóg Ojciec, a którą powtórzył Jego Syn w Przykazaniu Nowego Testamentu. W obu przypadkach na pierwszym miejscu jest Miłość do Boga, a dopiero na drugim miłość do człowieka. I choćbyśmy rozdali całą naszą majętność, a ciało poddali zhańbieniu, a nie miłowalibyśmy Boga w Trójcy Jedynego, nic nam to nie da. Bylibyśmy tylko obłudnikami….
  Dlatego ubóstwo i choroby nie zostały zniesione przez naszego Pana Jezusa Chrystusa gdy zszedł na ziemię, nawet Jego pokój jest inny niż pojęcie ludzi. Bo trzeba być jak Maria siedząca u stup Pana, nie jak Marta zajęta doczesnymi zajęciami….
  Gdyby głód, nędza i choroby były priorytetem w nauce Jezusa – jako Bóg uwolniłby nas od nich…. A On zwyciężył zło, pokonał szatana, a Swoją Ofiarą na Krzyżu nas Odkupił, wszystkich. I pragnie zbawienia dla wszystkich, bo mieszkań u Ojca jest wiele. A to zbawienie jest w pełnieniu woli Ojca, wypełnianiu Jego przykazań. Po pierwsze Bóg w Trójcy Jedyny, a dopiero za nim powinności w stosunku do bliźnich.
  Jeżeli ta hierarchia jest burzona, to zbawienie jest mirażem. W samym niesieniu pomocy ubogim nie ma Zbawienia! Czyż poganie tego także nie czynią???

 82. RomanK said

  ad 52:-))) panie Gajowy…pan jestes normalnym czlowiekiem.. z panem mozna sie nie zgadzac..ale mozna dyskutowac zachowujac sens i logike.Dyskutowac merytorycznie…na tym to polega, ze madrzy wiedza co mowia i tym roznia sie od glupich , ktorzy wywrzaskuja to co wiedza..a ze niewiele wiedza wrzask stale ten sam:-))))raz tylko glosniejszy i cichnie, jak sie przestanie te humanoidy- prostaki stymulowac:-)))
  Tu- jak pan widzi..w Gajowce -jak w malpim gaju:-)))) wiecej malp znaczy tylko wiekszy i dzikszy wrzask malpiszonow pojebow:-))))
  Przeciez pan doskonale wie,ze ilosc pojebow..;; jeden pojeb a wielu pojebow..zadnej roznicy nie robi:-))) ani jeden ani stu nie wymysla nic ani rozsadnego,ani nowego, ani nawet innego tematu :-)))) wrzeszcza to samo hustajac sie na ogonach:-))) walac po czerepach:-)) i wykrzywiaja geby plujac na widownie:-))))i obrzucajac odchodami:-)))
  I jak tu nie wierzyc Darwinowi:-))))))
  Poczekajcie…teraz beda odgrywac sarmatow:-)))) dwa samce:-)))) poczuly do siebie miete:-))))) narazie dotykaja sie ogonkami..widac sa po tym samym samcu szympansie:-))))

 83. RomanK said

  A tu prosze panie Marucha:
  http://www.spirituallysmart.com/alberto.html
  duzy side antykatolicki, z ktorego czerpia” pelna wiedze” i ” prawdziwa Prawde” … nasi Gajowkowi experci od Tradycji Katolickiej….prosze niech pan poszuka i posledzi linki..znajdzie pan wszystko…
  Dowie sie pan ze przypadek swinki u swoich wnuczat to wina Jezuitow, ktorzy nie tylko odbieraja krowom mleko, kosza, sieja chwasty, rowiazuja snopki ,przerywaja ciaze, powoduja wypadki elektrowni atomowych, ale i deprawuja nieletnie Alienki po pozorem uczenia noszenia majtek:-)))) zakladaja uroki, tak ze niewiasty stare uciekaja z moczem i ich mlode corki znow handluja kroczem:-))))
  Ponadto, ze pana ochrzcili woda sataniczna i jestes pan od dziecka satanista:-))))))bez najmniejszej o tym wiedzy….
  Widzi pan- bo to wszystko jest za przyczyna wezwanego na swiadka …..najDucha Pojeblita….:-)))
  Modlmy sie zatem slowami Pana naszego:
  Ojcze odpusc im ..bo nie wiedza co czynia…..

 84. JO said

  Powiedzial Kafel Co Wiedzial, ktory Wszelkimi sposobami wciska ze Szatan jest Bogiem a odwrocenie Dekatogu jest sposobem Na „zycie”

 85. syoTroll said

  Te tutaj wpisy robią się coraz ciekawsze coraz bardzie merytoryczne. Wiecie !

 86. syoTroll said

  #78 Ilu jeszcze zostało się chrześcijan (wszystkich wyznań, „heretyckich” też) w Gazie, dzięki polityce tamtejszych władz ? Masz aktualne dane ?

 87. Boydar said

  Witam wszystkich, z rana
  Pan Edmer (80) „…Szczur…od Maruchy…” ? Przecież to tak, jakbyś Pan „Legię Honorową” dostał. Jeszcze Pańskie wnuki będą się takim Dziadkiem przechwalały.

 88. Marucha said

  Re 68, 71:
  Rozumiem i aprobuję.
  Do pana używającego nicku „Bobola”: prośba o jego zmianę.

 89. JO said

  Wiwat Wolnosc, Wiwat Gajowy!
  Panie Gajowy, ja Pana Miluje, klekam przed Panem, caluje Pana Rece i Nogi! Modle sie o Pana Zdrowie i Dlugie Zycie ku chwale Naszego Krola i Krolowej Bogurodzicy.

 90. Boydar said

  Dzię-ku-je-my !!!

 91. Boydar said

  Wszystkie dwa. Smutne.

 92. Mirek said

  # 86
  Ilu chrzescijan zostalo w Gazie? Taka statystyka chyba nie istnieje.
  Patrze na oblude „papizy” nawolujacych do „milosci, pojednania i pokoju”? Glos na puszczy.
  Czy zrobil ktorys cos konkretnego? Czy pojechal do Gazy, zobaczyl z bliska to pelzajace ludobojstwo jakiego jestesmy swiadkami? Jesli ktorys jezdzil to do zydow wtykac papierek w murek.
  Mam na mysli szczegolnie Lolka ktory przezyl IIWS i zbrodnie na terenie Polski, a wiec zbrodnie na Palestynczykach musial rozumiec.

 93. Griszka said

  Czyzby Pan Kafel posądzał nas o korzystanie z materiałów tworzonych przez jakichś protestanckich imbecyli, którzy wszędzie widzą machinacje jezuitów ? No, naprawdę. To już jest cios poniżej pasa,
  I rzeczywiście. Szkoda czasu na dyskusję.

 94. jowram said

  Wrogowie Kościoła o kard. Bergoglio
  Wielka Loża Argentyny cieszy się z wyboru papieża Franciszka

  Buenos Aires, Argentyna. Wielka Loża Argentyny wyraziła oficjalnie radość z powodu wyboru kardynała Jorge Bergoglio na papieża Kościoła Katolickiego i Głowę Państwa Watykańskiego. Argentyński Wielki Mistrz, Angel Jorge Clavero, uważa, że ten wybór przyniósł wyróżnienie narodowi Argentyny.
  W ciągu minionego tygodnia kilka Wielkich Lóż z Ameryki Łacińskiej, Europy i Azji (z Libanu) wyraziło radość z powodu wyboru nowego katolickiego papieża.

  za: http://masonicpressagency.blogspot.ro/2013/03/grand-lodge-of-argentina-welcomes.html

 95. Griszka said

  @94
  O to tak jak Pan Kafel ? Koincydencja 🙂 No dobra, dość żartów 🙂

 96. Marucha said

  http://www.itvl.pl/news/franciszek-zmieni-oblicze-kosciola
  Nowy papież, nowe nadzieje. Po pontyfikacie Benedykta XVI wiele wskazuje na kontynuację konserwatywnej polityki kościoła przez jego następcę. Kardynał Jorge Maria Bergoglio znany jest z otwartej krytyki związków homoseksualnych, aborcji i eutanazji.

  Na tym ma polegać „konserwatyzm” papieża – że nie popiera zabijania niewinnych ludzi oraz zboczeń, którymi ludzkość brzydziła się od początków cywilizacji…
  Dodajmy, że jest skrajnym fundamentalistą, bo nie je mięsa w piątki.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: