Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
  Ignorant o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  revers o „Złamanie hegemonii jest…
  Barbara Chojnacka o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  NC o Polska przygotowuje się na „in…
  Hiob o „Złamanie hegemonii jest…
  revers o „Złamanie hegemonii jest…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

KE pozywa Polskę

Posted by Marucha w dniu 2013-03-21 (Czwartek)

Komisja Europejska podała, że pozywa Polskę i Cypr do Trybunału Sprawiedliwości UE za niewdrożenie dyrektywy o odnawialnych źródłach energii. KE zaproponowała dla Polski dzienną karę ponad 133 tys. euro, płatną od wyroku do wdrożenia przepisów UE.

Dyrektywa, której celem jest osiągnięcie w Unii Europejskiej dwudziestoprocentowego udziału energii odnawialnej do 2020 r., powinna być wdrożona przez kraje członkowskie do 5 grudnia 2010 r. – przypomina KE.

Chociaż Polska i Cypr zgłosiły kilka aktów prawnych, Komisja uznała, że żaden z nich nie stanowi „znaczącego środka wdrażania zapisów dyrektywy o odnawialnych źródłach energii″. Ponadto niektóre ze zgłoszonych przez Polskę przepisów były „stare″, czyli uchwalone przed datą wejścia w życie dyrektywy.

„Jesteśmy zdeterminowani, by osiągnąć nasze cele energetyczne i klimatyczne do 2020 roku. By to osiągnąć, niezbędne jest egzekwowanie przepisów dotyczących energii odnawialnej we wszystkich krajach członkowskich. Źródła odnawialne są odpowiedzią na globalne zmiany klimatyczne [sic! – admin], wzrost gospodarczy [sic!!! – admin] w Europie oraz w kwestii bezpieczeństwa dostaw (energii)″ – powiedział cytowany w komunikacie Komisji komisarz UE ds. energii Guenther Oettinger.

Dla Polski KE zaproponowała karę dzienną w wysokości 133 tys. 228 euro, a dla Cypru 11 tys. 404 euro. Kary będą płatne – w przypadku skazującego wyroku Trybunału UE – od daty wyroku do czasu pełnego wdrożenia dyrektywy. KE zastrzega jednak, że o ostatecznej wysokości kary zadecyduje Trybunał UE.

MM, PAP
http://naszdziennik.pl/

Ile wyniesie kara dzienna za niewdrażanie dyrektywy o zwalczaniu plam na Słońcu?
Admin

Komentarzy 19 do “KE pozywa Polskę”

 1. syoTroll said

  Super, będzie droooższy prund. Nic tylko się cieszyć. Przytoczę wcześniejsze moje słowa: trzeba wiać z tej EUropy.

 2. Brat Dioskur said

  133tys.228 euro!!!!!To juz nie mogli tych 228 zaokraglic w dol?Ale jak to juz w ub. wieku zapowiedziala pewna b.wazna persona , Polska bedzie ponizana na wszystkie mozliwe sposoby….

 3. cobalt2001 said

  485,450,000.00 EURO KARY ROCZNIE

 4. Jan said

  Nie wiadomo ile jeszcze pozostało niewdrożonych dyrektyw i jakich kar można się spodziewać niebawem. Będzie to trwało dotąd aż pozostanie nam torba i kij na drogę, a na pociechę zapewnienie o miłości biskupa Rzymu. Kochającego jak wiemy ubogich i biednych.

 5. RomanK said

  coz..kary spadaja na Polske za grzechy nia rzadzacych, sami sobie Polacy wybrali rzady w wyborach rownych, tajnych, powszechnych i ..proporcjonalnych!
  Guupota ja pokazuje zycie nie jest bezkarna:-))))
  Cena chleba w Polce srednio 1kg- 3 zl, tyle zatem 647 266 666,66 chlebow na rok mniej.. coz bagatela tylko 22 chleby n a rok mniej….

 6. Boydar said

  „…Źródła odnawialne są odpowiedzią na globalne zmiany klimatyczne [sic! – admin] oraz w kwestii bezpieczeństwa dostaw (energii)…”
  SIC ! SIC! SIC!
  Jeśli prawdę wróble ćwierkają to Shakespeare ma jak zwykle rację – „W tym szaleństwie jest metoda”
  Wykresy geologiczne wskazują niezbicie, że idzie globalne, ale oziębienie. Tylko wdrożenie lokalnych, odnawialnych, etc. źródeł energii, pozwoli ocalić miliony najbiedniejszych od losu mrożonek.

  To wszystko nadaje się tylko do na-sic-ania.
  Admin

 7. Dictum said

  ad. 4.
  Niech Pan nie przesadza z tą winą Polaków. Wzięli nas podstępem, oszustwami i właściwie to siłą, i nic do tego nie mają głosowania, choćby były najroztropniejsze, a wiemy, że takie nie mogą być, bo przy wszystkich żłobach partyjnych siedzą agenci. Ja dodatkowo mam podejrzenie, że wszystkie wybory po ’89 były fałszowane, a jak się nie udało do końca sfałszować, to następowały uroczyste transwery odpowiednich „zawodników” do odpowiednich partii.
  Jak Pan ma takie mądre rady, to – gdyby dziś i wcześniej mieszkał Pan w Polsce – na kogo by głosował?

 8. marta15 said

  Unia daje , unia zabiera , Unia sie w piekle poniewiera.
  Unia hojnie rozdawala kase ,( z nadmiaru druku euro, lub z podatkow )przez lat pare , teraz czas te kase rozdana zabrac z powrotem ,( z procentem oczywsice).
  Unia moze se kary dowolne wymyslac, bo Unii imagination w tym zakresie nie brakuje. A ludzie beda sie juz musieli troszczyc, co z tym fantem zrobic.
  To juz sie zaczyna robic tak zalosne, ze az smieszne.

 9. Dictum said

  Pomyłka : poz.7 dotyczy oczywiście wypowiedzi 5 – p. Kafla

 10. Jan said

  Ad.7. Panie Dictum
  Przepraszam bardzo ale chyba pomylił Pan numer

 11. Maverick said

  Globalistyczna kabala pod pozorem troski o srodowisko, wymysla bzdurne przepisy lub zmusza do nich a co to ma wspolnego z suwerennoscia panstw czlonkowskich UNI. Juz niedlugo zrobia to samo co z Cyprem, Grecja, Hiszpania i innymi krajami. Poprostu zadluza do rozmiarow niewyplacalnosci aby z Polakow uczynic parobkow na tym folwarku zwanym EU.

  http://swobodnadyskusja.myfreeforum.org/ftopic770-35.php

 12. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 13. CO2 said

  Prosze sie tylko nie oburzac.”Nasza” kochana jewro-unia dba by wszystkim zylo sie lepiej i bysmy oddychali swiezym powietrzem.
  Po co wprowadzono podatek CO2? Nie po to by Al Gore mial wiecej?

  #7 „Jak Pan ma takie mądre rady, to – gdyby dziś i wcześniej mieszkał Pan w Polsce – na kogo by głosował?”
  Jakto na kogo? Jak Pan nie wie to nich zapyta Bojkot 166. Ona Panu powie.

  #11 „Poprostu zadluza do rozmiarow niewyplacalnosci aby z Polakow uczynic parobkow na tym folwarku zwanym EU.”

  To juz dawno zrobili. Teraz juz tylko wkopuja glebiej.

 14. Dictum said

  Mam takie pobożne życzenie na Święta, na wiosnę, na dalsze lata: żeby „pierun w mietłe strzelił” – w tę unijną mietłe i na zawsze ją rozpierniczył.

 15. AlexSailor said

  Co stoi na przeszkodzie, by wypowiedzieć te wszystkie durnowate traktaty o ograniczaniu emisji CO2 (gazu życia).
  Po prostu traktaty takie można wypowiedzieć, po czym obniżyć ceny energii elektrycznej o połowę, co z nawiązką pokryje jakiekolwiek sankcje i przeciwdziałanie.
  Niemniej odpowiedź na pytanie jest ważna, co stoi na przeszkodzie.

 16. Wandaluzja said

  Jest to bardzo dziwne, bo gdy w programach komputerowych pojawiła się ZAGŁADA Wielkiej Brytanii zanikiem Golfsztromu, KALORYFERA EUROPY, to ja wystąpiłem z MOJĄ Techniką Ekologiczną, gdyż wnioski STRATEGOCZNE do Efektu Cieplarnianego miałem i MAM tylko ja. Mnie liberałowie do Kioto jednak nie wpuścili – choć poniżyłem się prosząc ich o to dla Ratowania Anglii i niemieckiej taksy turystycznej – gdzie przyjęto Protokół Kioto cherubina Hitlera dla wykupienia USA przez haremy holokaustyczne, przed czym uchroniła Amerykanów Monika Levinsky.
  Szalbierze twierdzą, że Ekologia to EKONOMIA POBOŻNYCH ŻYCZEŃ, ale moja taksa ekologiczna jest bardzo wysoka, wobec czego sprawą jest, KTO WEŹMIE tą ekonomię, bo mam nadzieję, że nie szczury amerykańskie dla rządzenia świtem miast Tygrysa Benzynowego.
  W wojnie ze mną Amerykański Tygrys Benzynowy został SZCZUREM BENZYNOWYM.

 17. cobalt2001 said

  Przemowienie Wiktora ORBAN / polski lektor/ Budapeszt 15.03.2012

 18. Nemo said

  “…Źródła odnawialne są odpowiedzią na globalne zmiany klimatyczne [sic! – admin] ”

  Na podstawie tegorocznej polskiej zimy widać te zmiany jak na dłoni 🙂

  Banda złodziei. Scyzoryk sam się otwiera.

 19. Wandaluzja said

  „Małe reaktory modułowe (SMR) mogą stanowić ważny element polskiej energetyki, ale nie będą podstawowym źródłem energii elektrycznej – stwierdza raport Narodowego Centrum Badań Jądrowych. Prace nad SMR prowadzone są na całym świecie, a amerykański Departament Energii przeznaczył 452 mil dol. Na rozwój projektu małego reaktora”; – pap, k.k., Rzeczpospolita, 22.III.13, s. A16
  ***
  Chodzi o minireaktor URSZULA SIPIŃSKA. zakupiony w r. 1977 we wrocławskiej TOSHIBIE przez Japończyków i Amerykanów od KOR-u, któremu tylko Amerykanie dali 10 miliardów $. Na tym minireaktorze Sowieci robili Wojny Gwiezdne, a amerykańskich WG nie było.
  Z minireaktora USi na półciężarówce Amerykanie uzyskali prąd NAJTAŃSZY i Najbezpieczniejszy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: