Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1956 o Polska przygotowuje się na „in…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Belgia światowym liderem w pobieraniu organów po eutanazji

Posted by Marucha w dniu 2013-03-22 (Piątek)

Według opublikowanego niedawno raportu, Belgia jest obecnie „liderem” w dziedzinie pobierania organów do przeszczepu od pacjentów poddanych eutanazji. W czerwcu 2011 r. po raz pierwszy wdrożono taką procedurę.

Praktyka pobierania organów do transplantacji od pacjentów wyrażających zgodę na uśmiercenie, staje się coraz bardziej powszechna. Jedna trzecia przypadków eutanazji w Belgii nie jest dobrowolna. [Bo potrzeba organów na przeszczepy – admin]

Zwolennicy upowszechnienia eutanazji ubolewają nad tym, że największą grupę pacjentów decydujących się na eutanazję stanowią ludzie starsi i schorowani, głównie na nowotwory, przez co ich organy nie nadają się do przeszczepu.

Dwóch naukowców z Oxfordu przekonywało w zeszłym roku, że „eutanazyjne dawstwo narządów” mogłoby służyć „racjonalizacji” obecnej polityki dotyczącej praktyk stosowanych w przypadku osób chcących zakończyć życie. Mogłoby ono – ich zdaniem – dawać „wsparcie” osobom chcącym się uśmiercić, dzięki świadomości, że ich organy posłużą komu innemu.

W artykule opublikowanym w czasopiśmie „Bioetyka,” Julian Savulescu i Dominic Wilkinson argumentowali, że etyczne jest pobieranie organów od wciąż żyjących pacjentów, którzy chcą się poddać eutanazji.

„Dlaczego chirurdzy muszą czekać do śmierci chorego w wyniku wycofania zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych, albo zaprzestania przedłużającej się terapii leczniczej? Alternatywą byłoby znieczulenie pacjenta i usunięcie narządów, w tym serca i płuc. Śmierć mózgu nastąpi w wyniku usunięcia serca (nazywane jest to eutanazją dawstwa narządów (ODE)) …. Organy będą bardziej przydatne… więcej narządów będzie dostępnych (na przykład serce i płuca). Pacjenci i ich rodziny mogliby być pewni, że organy będą w stanie pomóc innym osobom, o ile tylko nie będzie żadnych przeciwskazań do transplantacji i przeszczep się przyjmie” – pisali.

Uczeni oszacowali, że gdyby taka praktyka upowszechniła się w Wielkiej Brytanii, „można by liczyć” na dostępność ponad 2 tys. dodatkowych narządów rocznie.

Profesor Savulescu opowiada się także za dzieciobójstwem w przypadku narodzenia się niepełnosprawnych niemowląt.

http://www.pch24.pl/

Komentarzy 11 do “Belgia światowym liderem w pobieraniu organów po eutanazji”

 1. AlexSailor said

  Jak trzeba ogłupić człowieka, by dał się zabić dla dostarczenia dochodu banksterom i tak już opływającym we wszystko co możliwe.
  I ten sos dobroczynności i poświęcenia.
  Rzygać się chce.
  Ale cóż.
  Najpierw ludziom wmówiono, że powstali w wyniku przypadku i ewolucji.
  Później, że niczym się nie różnią od zwierząt.
  Następnie, że każdy żyje dla siebie i może ze swoim życiem zrobić co chce.
  To nawet nie materialistyczny pogląd, bo w każdego rodzice wpakowali (w polskich warunkach) 100-300 tys. złotych, co z odsetkami po 20 latach daje jakieś pół miliona należne właśnie rodzicom.
  No i robią co chcą.
  Jeszcze trochę a wprowadzą licencje na posiadanie dzieci po kosztownych kursach, egzaminach i weryfikacjach, a i to pewnie in-vitro.
  A następnie obowiązek poddania się eutanazji w wieku 65 lat, kobiet 60.
  Niezależnie, jakakolwiek próba skorzystania z wymuszonych „ubezpieczeń społecznych”, to jest leczenia się, będzie skutkowała również skierowaniem na eutanazję – bo jak chory, to po co ma się męczyć i przynosić straty banksterom.

 2. pabeloo said

  Taaa… w science fiction juz wszystko bylo. Teraz „kreatywne” umysly chca to wprowadzic w zycie.
  Bardzo ciekawa lektura : http://pl.wikipedia.org/wiki/Gateway_-_brama_do_gwiazd

 3. JO said

  ad.1. Co do licencji na posidanie dzieci to ten Zyd , Filozof Hartman o tym wlasnie mowil , ze mamy sie przygotowac i zaakceptowac taka przyszlosc a mowil to publicznie w programie „Inny Punkt Widzenia”.
  Zyda Hartmana nalezy zabic i ta jak najszybciej!!!

 4. Brat Dioskur said

  Wspominalem juz o wykryciu w Holandii procederu przedawkowywania morfiny w wyniku czego dochodzilo do (jezeli to w ogole mo zna tak nazwac!) „nielegalnych eutanazji”.Przypadkow takich bylo ponoc 550 ,ale byc moze jest to przyslowiowy czubek….
  W kazdym razie wysoce podejrzane wydaje sie obecnie przeprowadzane „odchudzanie” z roznorakich przywilejow ubezpieczen na starosc!Praktycznie osoby objete tymi ubezpieczeniami sa skazane na wysokie koszty zabiegow i cen lekarstw na co nie kazdy moze sobie pozwolic.Efekt finalny takiej polityki jest znany – przeprowadzka do Abrahama!

 5. Jan said

  Pobieranie organów to kradzież cudzego.

 6. Rysio said

  Gdyby organy były płatne to dawcy organów mogli by na nich niźle zarobić.

  Ja za odpowiednią (olbrzymią) sumę to bym sprzedał mojego pancerfausta.

  🙂

  PS. bojkotka by jakoś to przebolała.

  Poczucie humoru jak zwykle, niezawodne i na wysokim poziomie. – admin

 7. Maciejaszu said

  Niebywałym jest zachowanie Pana Rysia – w obliczu takiego dramatu zachować obleśne poczucie humoru.

  Nie pierwszy raz popisuje się tym „poczuciem humoru” w sytuacjach o tragicznym wydźwięku… – adm/i>

 8. Nemo said

  Pomijając nawet jakość poczucia humoru,to kto panu Rysiowi powiedział,że organy są za darmo? Przecież,to jeszcze jeden brudny biznes,tyle że nie dla dawcy.

 9. Ad. 6

  „Ja za odpowiednią (olbrzymią) sumę to bym sprzedał mojego pancerfausta.”

  – Niepotrzebny, czy zepsuty?

 10. Fran SA said

  Rysio jak zwykle sie wyglupia, ale niektore organy sa platne. W Szkocji niedawno nawolywano studentow, ktorzy zalegaja z dlugami za edukacje, do handlowania wlasnymi nerkami.,
  Nie wszyscy maja takie propozycje. Ogromna ilosc dzieci i mlodziezy tajemniczo ‚znika’ , a nerki zostaja. Nie tylko nerki. Przydaje sie tkanka kostna, galka oczna, w ogole tkanka i rozne inne ‚podroby’ – pluca, serce do przeszczepow. Belgia i Kosowo przoduja w tym radosnym ratowaniu bogatych zydow, ktorym rabiny powiedzialy, ze nerka z goja ma sluzyc zydowi!

  Weszlismy w ere KANIBALIZMU.
  Niech zyje nauka wszechnauk Darwina!

 11. Jack Ravenno said

  Rzadko ktokolwiek napisze, że organy do przeszczepów MUSZĄ być żywe bo wzięte od martwego, np. motocyklisty można sobie w dupę wsadzić…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: