Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marian Max Kolanko o Polskość czarnych Polaków na…
  *♫¨*•☆.¸.•*¨*•.. ☼ •… o Wolne tematy (08 – …
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Kojak o Tymoszenko pod palmami
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Siergiej Andriejew: Jesteśmy p…
  Łowca głuptaków o Najpierw czołgi, później broń…
  Echo z Węgier o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Kojak o Najpierw czołgi, później broń…
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Bezpartyjna o Łukaszenka wyciąga rękę do skr…
  Bezpartyjna o Viktor Orban: Zachód jest w st…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Europa znów radzi nad cenzurą sieci

Posted by Marucha w dniu 2013-03-23 (Sobota)

Rada Europy zainicjowała ogólnoeuropejski projekt, polegający na cenzurze pewnych sfer internetu. Wszystko w imię walki z „mową nienawiści”.

Rządzący światem od jakiegoś czasu próbują wprowadzić prawo, dzięki któremu będą w stanie kontrolować to, co dzieje się w internecie. Pod płaszczykiem troski o obywateli, chciano w Polsce ratyfikować tzw. ACTA. Ogromny sprzeciw wyrażający się w setkach bardzo licznych pikiet, demonstracji oraz marszach w obronie wolności słowa w internecie, spowodował, że nasz rząd pomysł dotyczący ACTA, póki co odłożył na bok.

Wygląda na to, że urzędnikom w Brukseli szczególnie zależy na możliwości kontroli sieci. Rada Europejska zrobiła kolejny krok, aby osiągnąć ten cel. Właśnie zainicjowała kampanię, mającą na celu śledzenie wpisów, które można zaliczyć do tzw. mowy nienawiści. Jej definicja zaakceptowana przez struktury europejskie brzmi: „Mowa nienawiści to wszelkie wypowiedzi, które m.in. szerzą, promują nienawiść rasową, ksenofobię, antysemityzm oraz inne formy nienawiści opartej na nietolerancji, w tym nietolerancję wyrażoną przez agresywny nacjonalizm, etnocentryzm, dyskryminację oraz wrogość wobec mniejszości, imigrantów i osób o pochodzeniu imigranckim.”

Jak mówił Thorbjorn Jagland – sekretarz RE, „szczególnym miejscem, gdzie mamy styczność z nietolerancją są fora internetowe, w których pełno nienawiści (również wobec mniejszości seksualnych)”. Możemy więc wnioskować, że jeden z ostatnich przyczółków wolności słowa, nie będzie w stanie utrzymać swej niepodległości.

Kampania Rady Europy ma na celu również „podnoszenie świadomości obywateli” w kwestii „mowy nienawiści” oraz jej zapobieganie. Powstaje pytanie czy cały program faktycznie wniesie cokolwiek dobrego. Z punktu widzenia katolika, możemy mieć duże wątpliwości. Pisaliśmy już o tym wielokrotnie na PCh24.pl.

Należy pamiętać, że dzisiejsze rozumienie pojęcia „tolerancja” jest odmienne niż to klasyczne. Dziś tolerancja oznaczać ma – według ludzi najczęściej posługujących się tym słowem – brak możliwości wyrażania swoich poglądów, jeśli możemy nimi kogoś urazić – znów subiektywizm (vide: chęć usunięcia krzyża z przestrzeni publicznej).

W imię tak pojętej tolerancji i prawnego tropienia „mowy nienawiści” coraz częściej próbuje nas się straszyć gdy krytykujemy deprawujące marsze homoseksualistów. Z drugiej strony sądy w Europie coraz częściej uniewinniają osoby oskarżone o bluźnierstwa i obrazę uczuć religijnych. Mowa nienawiści – według europejskich polityków – dotyczy bowiem tylko wybranych osób, grup i poglądów.

Paweł Ozdoba
http://www.pch24.pl

I po co całe pieprzenie o „mowie nienawiści”, gdy dobrze wiadomo, o  co i o kogo chodzi – o zakneblowanie pysków ludziom zbyt spostrzegawczym odnośnie roli Żydów i Izraela w świecie współczesnym (włączamy tu również problematykę homoseksualizmu, aborcji i eutanazji, mającą najgorętszych rzeczników wśród plemion koczowniczych).
Admin.

Komentarzy 6 do “Europa znów radzi nad cenzurą sieci”

 1. Marek said

  Plemiona koczownicze rozumieją tylko język miecza i szabli, więc tylko w ten sposób należy z nimi rozmawiać.

 2. Ad. 1

  „Plemiona koczownicze rozumieją tylko język miecza i szabli, więc tylko w ten sposób należy z nimi rozmawiać.”

  – Uważa pan, że wychowani na „You Can Dance” są w stanie tak rozmawiać?

 3. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 4. Nemo said

  Ad.2

  Nie są w stanie.

 5. Zerohero said

  A jak ja publicznie zafrasuję się nacjonalizmem i etnocentryzmem trapiącym jakiegoś przedstawiciela Narodu Żydówskiego, to wyjdzie, że złożołem donos na niego czy na siebie samego?

 6. wiech said

  W latach 1980 – 82 nosiłem w klapie marynarki tabliczkę z napisem „kocham związek radziecki nikt mi nic nie mógł zrobić złego. Obecnie noszę taką o treści kocham żydów nilt mi nie powie że jestem antysemitą, lecz gdy ktoś zapyta dlaczego to mówię tych których nie ma.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: