Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (11 – …
  revers o Wolne tematy (11 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Krzysztof M o Wolne tematy (11 – …
  Ale dlaczego? o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Siekiera_Motyka o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  revers o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  Carlos o Wolne tematy (11 – …
  Szczepan Zbigniewski o Kultura przeciw tradycji
  revers o W domu wisielca
  UZA o Walka z wiatrakami – wal…
  Marek o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

„Przegląd Lotniczy” przeciwko teoriom smoleńskim

Posted by Marucha w dniu 2013-03-23 (Sobota)

W najnowszym numerze fachowego Przeglądu Lotniczego” (nr 3/2013) zamieszczono obszerny artykuł pt. „Anatomia kłamstwa”. Autorem tekstu jest pilot Michał Setlak. Pisze on m.in.:

„Nigdy w historii lotnictwa na całym świecie nie odnotowano sytuacji, w której machina partyjnej propagandy rozpowszechniałaby anty-wiedzę lotniczą w formie wykładów naukowych, do czego obecnie dochodzi w Polsce.

Lutowa “debata smoleńska” na Uniwersytecie Kardynała S. Wyszyńskiego w Warszawie udokumentowała rozmiar ignorancji osób przedstawianych jako specjaliści lotniczy. Ich nauki wygłaszane w murach uczelni wyższych mogą wyrządzić niebywałe szkody w procesie kształcenia kadr dla lotnictwa w Polsce przez podrywanie autorytetu nauczycieli akademickich.

Miarka się przebrała. Nie możemy pozostawać obojętni wobec negowania wiedzy będącej podstawą lotniczego rzemiosła i w marcowym numerze Przeglądu pokazujemy najbardziej rażące lotnicze herezje i zwykłe kłamstwa »niezależnych ekspertów«”.

Dalej, punkt po punkcie Setlak prostuje kłamstwa i ewidentne bzdury naukowców wspierających tzw. zespół Antoniego Macierewicza. Materiał ilustruje zdjęciami, w tym satelitarnymi, i wykresami. Na jednym z nich (satelitarnym) widać okolice lotniska w Smoleńsku tuż po katastrofie. Oznaczone pole, na którym zalegają szczątki Tu-154, dowodzi jednoznacznie, że żadnego wybuchu nie było. Jest on stosunkowo niewielki (60 m na 100 m), w przypadku wybuchu szczątki byłyby rozrzucone na o wiele większym terenie. Autor odrzuca też teorie, jakoby samolot nie spadł na ziemię lecąc do góry nogami i że taki upadek nie mógł spowodować śmierci wszystkich pasażerów.

Kliknij aby powiększyć

Kluczowy wniosek autora brzmi tak:

„Jeśli chodzi o drzewa, to właśnie one, stojąc w milczeniu, zadają kłam pseudonaukowym rewelacjom utytułowanych gwiazd „niezależnych” mediów. Utrwalone na zdjęciach, połamane przez maszynę pnie i korony drzew oraz fragmenty struktury skrzydła wbite w brzozę są niepodważalnym dowodem rzeczowym. Nikt go nie spreparował, w przeciwnym razie świadków już dawno znalazłaby pani Gargas. Nie da się go unieważnić żadną symulacją.

Nie trzeba tygodni obliczeń uniwersyteckich komputerów, by zrozumieć, że kilkudziesięciocentymetrowa, nieskalana dotknięciem metalu drzazga, stercząca z odłamanej części pnia brzozy świadczy o tym, że skrzydło zostało przecięte, zaś brzoza złamała się później (zagadka dla Czytelników, dysponujących podstawową wiedzą lotniczą – jakie zjawisko aerodynamiczne popchnęło koronę brzozy prostopadle do kierunku lotu, ku kadłubowi przelatującej maszyny?). Ślad połamanych drzew potwierdza ustalenia raportów MAK i KBWLLP [komisji Jerzego Millera – red.] co do przebiegu katastrofy. Jest zgodny z zapisami rejestratorów CVR i FDR. Oryginalność zapisu dźwięku potwierdzili polscy specjaliści z krakowskiego Instytutu Sehna, zaś wiarygodność zarejestrowanych parametrów lotu – twórcy polskiego rejestratora ATM QAR. Wszystkie elementy układanki pasują do siebie tak dokładnie, jak to tylko możliwe.

Jak już kiedyś pisałem, oba raporty, rosyjski i polski, są w zasadzie zgodne w kwestii przebiegu wypadku. Można mieć do nich zastrzeżenia, choćby w kwestii interpretacji intencji załogi, można znaleźć sporo drobnych błędów, jednak co do najważniejszych kwestii są merytorycznie spójne i logiczne”.

W jednym z wywiadów Michał Setlak powiedział:

„Nie analizujemy powtórnie przyczyn katastrofy, bowiem ze strony ekspertów lotniczych wszystko już zostało przeanalizowane, opublikowano dwa raporty, wszystko jest zatem jasne. Zwracamy uwagę na dezinformację, która nie powinna mieć miejsca. Przecież, z jednej strony, to kompromitacja polskiej nauki, kiedy polski naukowiec z tytułem profesorskim mówi o rzeczach, które kłócą się z wiedzą naukową. A z drugiej strony, to stanowi zagrożenie dla samych lotników, ponieważ lekceważenie ostrzeżeń, zawartych w raportach, może doprowadzić do analogicznych katastrof. A przyczyną tego będą te same błędy, które popełniono w Smoleńsku. Dlatego zwróciliśmy uwagę na te aspekty. Nie chcemy nikogo obrazić, przeanalizowaliśmy wszystko od strony lotniczej. Błędów było zbyt wiele, aby ich nie zauważyć, ten temat zaczyna dominować w społeczeństwie, powinniśmy byli zatem na niego zareagować”.

Oprac. (je)
http://sol.myslpolska.pl/

Komentarzy 125 do “„Przegląd Lotniczy” przeciwko teoriom smoleńskim”

 1. 166 bojkot TVN said

  Szkoda, że nie napisał ów fachowiec jak to się stało, że nie ma żadnego dowodu wylotu TU-154M z Okęcia, że kilka gazet wiedziało o katastrofie poprzedniego dnia, że zostały wyburzone hangary z tajemniczym tunelem, że podawane były trzy momenty katastrofy i mnóstwo innych faktów m.in katastrof identycznego, lub słabszego samolotu w podobnych warunkach, w których albo nikt nie zginął albo wiele osób przeżyło.
  Teren katastrofy jest tak mały, że nie zmieściły się tam nawet fotele,

  Artykuł napisany na zlecenie i zamówienie zbrodniarzy. Niczego nie wyjaśnia, ma za zadanie zneutralizować kolejną rocznicę 10.04.2013

  Resztę na bieżąco opisywaliśmy tu:
  https://marucha.wordpress.com/2010/04/11/dziwne-fakty-ze-smolenska/

  Smuga zbrodni jaka się ciągnie za zbrodnią smoleńską została udokumentowana w gajówce tu:
  https://marucha.wordpress.com/lista-smierci/

 2. Zerohero said

  Ty Bojkotka jesteś taka mundra, że nawet jednej wersji smoleńskiej nie potrafisz się trzymać. Raz wybuch, a innym razem, że nie było dowodów na wylot. Typowe zachowania ludzi, którym prawda dynda wisi i powiewa, liczy się natomiast urobienie emocji. Już się sami gubicie w tych swoich kłamstwach.

  ” i mnóstwo innych faktów m.in katastrof identycznego, lub słabszego samolotu w podobnych warunkach, w których albo nikt nie zginął albo wiele osób przeżyło.”

  Jest mnóstwo przypadków gdy ktoś jadąc ponad 150km/h rozwalił samochód i przeżył. Czego to dowodzi?

  PS. Ten „fachowiec” jest pilotem. Kim ty jesteś? Umysłowym śluzem, który próbował mnie przekonać do budowy perpetum mobile w oparciu o elektrolizę. Wariatem, który ostrzegał przed atakiem specnazu na euro 2012. Ty masz czelność podważać czyjąś fachowość?

 3. Kibice said

  Prawda jest zakopana w zalutowanych trumnach a ktorych „rzad” boi sie otworzyc !

 4. Zerohero said

  A jak nad Czelabińskiem rozbił się meteor, to też się naśmiewałaś, że to podejrzane, że kit wciskają, bo jak to…w powietrzu. Na pewno uderzył w ziemię, coś kręcą. Tak pisałaś.

  Gdyby przypadkiem w Czelabińsku zgineli jacyś PISowcy to już byśmy mieli speców od „pancernego powietrza”. Bo jak to! Skała kontra powietrze. Nikt mi nie wmówi, że skała rozbija się o powietrze. O!

 5. 166 bojkot TVN said

  Zerohero
  Jesteś patentowym durniem z nerwicą natręctw do pisania durnot i oszczerstw oderwanych od realiów.

  Dla porządku – 166 nigdy nie pisało co jest przyczyną katastrofy. Od początku pisało, że to zamach, a raport MAK to BIG MAK SHIT.

  Pani(e) 166, Pan nie masz kwalifikacji kałamarza za ZeroHero nosić. – admin

 6. jaa28 said

  Tak denny atyul u maruchy . Skoro jest tak wszystko oczywiste to dlaczego niektorzy tak sie obawiaja miendzynarodowej komisji

 7. Marucha said

  Re 6:.
  Miedzynarodowa komisja – żydowscy i amerykańscy specjaliści… można się posrać ze śmiechu…
  Wszystko wyjaśnią akuratnie, tak jak „atak” na WTC i Pentagon albo zagrożenie świata przez Iran

 8. Józef Piotr said

  #Zerohero

  mówisz : Zerohero, to mówisz o wszystkim!!

  Ja dodal bym trochę zafajtu.
  No może i oprawić w ramki

 9. Bagman said

  ad 5.

  Bo miedzynarodowa komisja udowodnilaby, ze piloci polskiej armii wozacy najwazniejsze glowy w panstwie sa kompletnymi debilami. I co najwyzej moga pas startowy zamiatac a nie za latanie sie brac.
  Jesli ktos uwaza ze duraluminium (material z ktorego sa/byly budowane samoloty) jest twardsze od pnia drzewa (jakiegokolwiek) to niech dolaczy do owych „pilotuf” bo jest takim samym durniem.

  P.S
  Tak, jestem ubekiem, zydem, pedalem, cyklista, agentem hasbarskim itd, itp.
  I leje na to 🙂

 10. eustachy said

  TEN GLUPEK I PRYMITYW OBRAZA LUDZI ! ZDEGENOEROWNY I ZDEMORALIZOWANY CHAM ! SAMOLOT IL-62 W LESIE KABACKIM POD WARSZAWA SKOSIL HEKTAR LASU ! A TEN ZWYRODNIALEC I SMIEC LUDZKI MOWI ZE SAMOLOT PRZEWIOCIL SIE I ROZTRZASKAL SIE O DZEWKO TYLKO ROZTRASKAC TEN ODRAZAJACY JEGO LEB !

 11. marta15 said

  ten zalosny artykul to kolejny klasyczny przyklad jak byle glupek i ignorant jest w stanie wystepowac z pozycji „eksperta”.
  Do kosza i na przemial takie artykuliki pisane przez platnych agentow.

 12. Marucha said

  Re 9:
  Jaka „międzynarodowa komisja”? Z kogo złożona? Z ekspertów Mossadu czy CIA?
  Ech, ta wiara w obiektywizm „międzynarodowych komisji”…
  Podajcie mi bodaj jeden przykład „międzynarodowej komisji” z ostatnich 50 lat, która by cokolwiek wyjaśniła.

 13. 166 bojkot TVN said

  5/Marucha
  Fakt, mundrosci 0H pochodzić muszą z jakiegoś zapyziałego kałamarza, którego 166 na pewno by nie nosiło, bo jest do wyższych celów.
  To co pisze dyskwalifikuje go jako człeka rozumnego.

 14. Kazek said

  Bojkotka napisała:
  „Szkoda, że nie napisał ów fachowiec jak to się stało, że nie ma żadnego dowodu wylotu TU-154M z Okęcia,”

  To może oni wszyscy żyją???

 15. Mądremu dość – jak mawiał klasyk.

  GDZIE SA CIAŁA? … Wszystko wskazuje na to, ze ta cała „katastrofa”, to jedna wielka ściema. Podobnie mąż Blidy, mówiąc o nieżyjącej od paru godzin żonie nie wyglądał na mocno zmartwionego.

  Smoleńsk był po to, żeby mogła powstać sekta smoleńska. A sekta smoleńska służy do przytrzymania „dobrze chcących” przy PIS-ie. A PIS jest po to, żeby nikt z Polaków na scenę polityczną się nie wdarł. Scena polityczna ma być podzielona między tych, których można kontrolować. Sojusze muszą być utrzymane. Tu alternatywy nie ma. Opór mógłby nas zbyt drogo kosztować. Węgrom pogrożono palcem (awaria w elektrowni atomowej). Niepokorni Polacy, których jest znacznie więcej, dostaliby nie klapsa, a potężnego kopniaka…

  Żyjemy w czasach, w których potęga służb wyrosła ponad chmury.

  Co możemy zrobić? BYĆ POLAKAMI. W KAŻDYCH WARUNKACH.

 16. Marucha said

  Re 13:
  Mimo pewnej słabości do Pana/i 166 nie uważam, aby w najmniejszym stopniu kwalifikował się do oceniania ZeroHero.

  Re 14:
  Wszyscy żyją. Spotykają się z Elvisem Presleyem w tajnych podziemnych bunkrach na Antarktydzie.

 17. Zerohero said

  Re 5, Gnojówka 166

  Jak można z przekonianiem twierdzić, że był zamach a nie mieć ustalonej koncepcji technicznych przyczyn zdarzenia? No jak? Trzeba mieć kiełbie we łbie.

  Re 7, Marucha

  Ten stwór nie napisał poprawnie nawet dwulinijkowego komentarza, a swoje zdanie nt. powołania komisji ma.

  Re 9, Bagman

  Tak jest.

  Protasiuk do dnia wypadku wylatał na Tupolewie zaledwie 450 godzin. Nie ćwiczył sytuacji trudnych na symulatorze, bo nie miał takiej możliwości! Protasiuk rutynowo fałszował wpisy w dzienniku lotów aby „zaliczyć” pewne trudne sytuacje przedłużające mu uprawnienia. Fałszował, bo tak się u nas to robi – chora norma, przyzwolenie, bylejakość. Nonszalancja. Normą jest, że piloci sami sobie układają pytania do egzaminów, bo np. przełożony nie zna się albo nie ma czasu. W armii panuje totalne rozprzężenie. Ponieważ z nikim nie toczymy wojny, to jej upadek nie wychodzi tak mocno na jaw, ale od czasu do czasu rozbije się jakiś samolot (CASA, Bryza, Mi 24, Tu 154).

  Żywioł nie wybacza bylejokości.

  PS

  Żydami to jest sekta smoleńska i PIS. W Internecie pełno jest faktów. Filmiki z Kaczyńskim w Izraelu, filmiki z szabasem w lokalu PIS, ekshumacja w Jedwabnym wstrzymana przez Kaczkę, ojciec Dorna w Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy, lizanie tyłków neokonserwatystom, rodowód z KOR, związki personalne z UW, poparcie dla integracji unijnej, rodowód magdalenkowy i wiele, wiele innych.

  Tylko lemingi PO-wskie i sekta PISowska o tym nie wiedzą. Lemingi zarzucają PISowki antysemityzm a sekciarze liczą, że PIS ochroni przed Żydami. Banda cholernych głupców.

 18. JO said

  Ad.15. Nasz Ojciec wysyla Armie Aniolow by przygowowywaly nam Droge a My Mamy Tylko I AZ Byc Polakami=Katolikami=Ortodoksami W KAZDYCH WARYNKACH a Wrog przed Nami Bedzie Piezchal

 19. akej said

  Za wiele klamstw, za wiele unikow, za wiele zacierania sladow. Bledy z identyfikacja cial. To wszystko wyraznie wskazuje, ze ktos ma tu bardzo brudne lapy i sumienie…

 20. Maciej said

  @ 1 Bojkot

  Bojkot każdy już wie, że tajemnicze hangary z tunelami miały posłużyć rosyjskim kibicom do przedostania się do pałacu prezydenckiego … 😉

  Nie miej pretensji, że nie traktuje Ciebie poważnie, ale ciężko na to zapracowałeś …

 21. Zerohero said

  Re 15

  No, ciała to o ile wiem jednak są. Nawet były afery z ich pomyleniem albo niegodnym traktowaniem czy jakoś tak. To o co były afery? 🙂

  Pewnie Tupolew nie wystartował, a świta Kaczyńskiego pojechała do Smoleńska tajnym, turbodoładowanym składem TGV (Train a Grande Vitesse), tam została zamordowana strzałami w tył głowy, ucharakteryzowana, posadzona w szczątkach zrobionych przez rosysjkie hollywood i voila. Uprowadzenie było z pewnością sprytne, bo pasażerowie do samego końca nie wiedzieli, że jadą pociągiem. Dzięki temu nagrali się na czarne skrzynki, dali sygnały. Nie można jednak wykluczyć form hipnozy. Przecież KGB z pewnością ma speców od hipnozy. I to kończy dowód.

 22. 166 bojkot TVN said

  16/Marucha
  166 nie musi oceniać 0H
  On sam wystawia sobie najdobitniejsze świadectwo np to z gnojówką . .. Sorry. Rozumny człek używa gnojówki do nawożenia pola, nie gajówki.

 23. 166 bojkot TVN said

  Maciusiu!
  Nie pisz do mnie dziecko – nie wiesz nawet co to praca …..

 24. Zerohero said

  Zapakować smoleńsklogów do samolotu pilotowanego przez niedoświadczonego młokosa i kazać kosić laski brzozowe. Będzie namacalny dowód i paru durni mniej.

 25. Szymon Klucznik said

 26. Maciej said

  @ 23

  Jak Ty się miło do mnie odnosisz, cóż za przełom … Można ? Można !

  Wiem co to praca, mam to szczęście mieszkając w Polsce mieć dość przyzwoitą pracę jak na okupację … Fakt, że kolaboruje, pracując na kapitał obcy, ale lepsze to niż kolaborować przy urnie ? Co nie ?

 27. jowram said

  Przypominam !

  Złóż deklarację na „podatek śmieciowy” i wypowiedz umowę z odbiorcą odpadów .

  Z uwagi na trzymiesięczny z reguły okres wypowiedzenia, dla większości mieszkańców będzie to termin do końca marca – przypomina magistrat.

  Niewypowiedzenie umowy w odpowiednim czasie może skutkować tym, że po 1 lipca mieszkańcy zapłacą za wywóz odpadów podwójnie. Rozwiązanie umowy z dotychczasowym odbiorcą odpadów nastąpi tylko na wyraźny, pisemny wniosek właściciela. Mieszkańcy osiedli wielorodzinnych, którzy rozliczali się dotychczas za wywóz śmieci z administracją spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych i nie mieli indywidualnych umów, pozostawiają wypowiedzenie umowy z przedsiębiorcą zarządcom nieruchomości.

  Ogólnie będzie wielkie łup!

 28. Maryla said

  Ludzie nie dyskutujcie z „zerem” bo to zwykły troll.

  Wdając się z nim w dyskusję zniżacie sie do jego poziomu.
  A jaki to poziom? Jego nick to wskazuje.

  Zerohero znamy tu od wielu lat.
  A kim jest bliżej nam nieznana pani Maryla, która przyszła tu aby puścić bąka?
  Admin

 29. Ad. 21

  „To o co były afery?”

  – Afery były po to, żeby ludziska się przyzwyczaili do tego, że w trumnie A wcale nie musi spoczywać A. Doniesienia były takie, że w trumnie B nie spoczywał B. No to gdzie ten B spoczywa? Tego nie wyjaśniono. Domyślne w którejś z kilkudziesięciu miejscach pochówku. I kto to sprawdzi? Doniesień o tym, kto spoczywał w miejscu B nie pamiętam. I teraz: jeśli się ma swoich ludzi w laboratoriach „niezależnych”, to maskirowkę można uznać za udaną. I gdyby ten plan, plan A zawiódł, to zapewne jest jeszcze plan B. A może C także.

  Każda afera to postępujące zmęczenie odbiorców, którzy szukają w tym bigosie sensu. A sensu nie znajdują. Jaka jest reakcja odbiorów? Zobojętnienie na tę tematykę. I tu nie można wykluczyć, że jest to dobre dla Polaków…

 30. 166 bojkot TVN said

  25/SK
  Tu mamy do czynienia z partią szachów, w której na szachownicę przyleciało i siedzi kilka gołębi …..

  Nożyce się odezwały?
  🙂
  Admin

 31. 166 bojkot TVN said

  Tak – pod moim komentarzem 🙂

 32. Maciej said

  Tak na temat … W zalewie informacji dotyczących zdarzenia w Smoleńsku, trudno zweryfikować jakieś fakty, konkrety coś co można uznać za pewnik. Dla mnie pewne jest, że tego dnia obnażono imitację struktury państwa, jej fasadowość, atrapę, która ma służyć tylko podtrzymaniu złudzenia, że ktoś kontroluje prawidłowo kraj i działa dla dobra obywateli. Kurtyna spadała wraz z tupolewem, wszystkie słabości wychodziły z dnia na dzień po 10.04.2010 roku. Naród nagle zapłakał, połączył się, stał się chwilowym monolitem w obliczu niespodziewanej śmierci, która na chwilę zatrzymała brutalne szczucie mediów, polityków przeciw politykom prawicy. Trwało to trzy dni, później ktoś wbił nóż, a właściwie krzyż w tą atmosferę zjednoczenia, politycy przystali na taką opcję, nie robią nic by podtrzymać ten fenomen. Ilość dziwnych zgonów, masa sprzecznych informacji, po czasie uznanych za nie prawdziwe tworzą pole do po-pisu różnych teorii, które krążą od samego początku … Dzień po dniu, miesiąc, po miesiącu od daty 10.04.2010 spór, którego nie wyjaśniali fachowcy, a politycy stał się dla opinii publicznej nudnym, a dla osób zainteresowanych tematem nie możliwym do wyjaśnienia.

 33. Zerohero said

  Re 28

  Szanowna Pani Marylko. Słowo „zero” przyjąłem na znak pokory. Coś jak ks. Robak. Pozdrawiam serdecznie.

 34. Zerohero said

  Co do zdjęcia ze szczątkami. Jeden ze smoleńskich blogerów (trotylowiec) poszedł po rozum do głowy i zmodyfikował wersję tak, że samolot najpierw dupnął a potem odpalono trotyl. 🙂

  Nawiasem mówiąc smoleńskolodzy są bardzo tolerancyjni dla różnych sprzecznych teorii. Ja swego czasu potępiałem osobników lansujących bomby atomowe w WTC i inne cuda na kiju. Uwazałem ich za dyskredytujących ruch prawdy nawiedzeńców albo agentów wpływu.. A tutaj w sekcie smoleńskiej luzik. Byle trzymać się zamachu i winy Rosjan. Czyli teza postawiona a dowód niepotrzebny. Dowodem jest wszytsko co dobrze brzmi. Ładnie to tak?

 35. Boydar said

  Zwykły człowiek czytając artykuł oraz sformułowanie „Miarka się przebrała” wyciąga (bez)cenny wniosek; otóż podstawowa jednostka miary miarki wynosi z.e. 3 lata. Przy standardowym ciśnieniu i temperaturze. A co będzie się działo, gdy któryś z tych czynników, lub, nie daj Boże oba naraz, wzrośnie. Oooo…psssssssss.

 36. Maciej said

  Wkleję swój wpis z innego artykułu, bo tutaj pasuje jeszcze bardziej, by dać pod zastanowienie … Chodzi o teatrzyk z komisji sejmowej dotyczącej powołania na ambasadora w Hiszpanii, Arabskiego:

  Pomimo całej mojej antypatii do osób, które zapewniły to widowisko, to muszę przyznać, że zaimponowała mi logika ministra spraw zagranicznych brytyjsko – izraelsko – amerykańskiego w randze ministra spraw zagranicznych RP. Mianowicie, stwierdzenie, że posłowie PiS muszą się zdecydować czy Arabski jest winien bo nie dopełnił swoich obowiązków, rażąco je zaniedbał, czy był jednak zamach 10.04.2010 roku ? Dwie teorie nie przejdą … Jedna przeczy drugiej …

 37. Zerohero said

  Re 32

  Panie Macieju. W polskim lotnictwie wojskowym krótko przed Smoleńskiem było kilka tragicznych wypadków lotniczych. Kto chciał wiedzieć o stanie armii ten wiedział.

  Natomiast stan państwa od dawna wyznaczają:
  wskaźniki emigracji, demografii, bilansu handlowego, wynalazczości,
  rozwój polskich firm,
  nasycynie rządów spadachroniarzami z Londynu
  przeciętna prędkość pociągów
  czas trwania rozprawy sądowej
  itp.

  Gwożdziem do trumny było podpisanie przez Lecha Kaczyńskiego wcielenia Polski do Unii Europejskiej. Państwa już nie ma. Jest zapyziała prowincja Unii.

  Katastrofa Kaczolotu znakiem upadku państwa stała się w oczach pisowskiej lumpeinteligencji, która kompletnie nie rozumie co się dzieje i co jest ważne.

 38. Maryla said

  ad. 28 i wpisu adm.

  Nie jestem z „sekty pancernej brzozy” ani „sekty smoleńskiej Macierewicza”.

  Dziwi mnie jak można bronić wpisów „zera” (które są kalką bajek powtarzanych w mediach) polecając jednocześnie stronę prof. Dakowskiego.

 39. Zerohero said

  Re 36

  To jak z puszczaniem bączków na temat fałszowania wyborów w Polsce przez Rosję. Artykuł w GP był manipulacją dla naiwnych, jakieś partyjne doły PIS coś szeptały, ale oficjalnie nikt żadnego protestu nie złożył. Oni wiedzą, że by się wygłupiil. A tak…jakaś część elektoratu uwierzy, będzie fajny smrodek. W przypadku Smoleńska też chodzi o robienie smrodu. Gdyby posłom PiS zależało na potępianiu zaniedbań, to by rónwież zastanowili się czemu polscy piloci nie ćwiczą sytuacji awaryjnych na symulatorze, a prezydenta wozi młodziak bez doświadczenia (w USA pilot air force one ma zawsze ponad 50 lat – nie do pomyślenia jest dawać taką funkcję szczeniakom).

 40. Zerohero said

  Re 38

  Szanowna nietrolująca Pani Marylo. Skoro bajki opowiadam, to znaczy, że Protasiuk był starszy, miał większe doświaczenie i nie fałszował dziennika lotu w celu nabrania doświadczenia w lotach w trudnych warunkach? Nie było katastrofy Brezy, CASA, MI 24 spowodwanych równie skandalicznym stanem szkolenia i procedur?

  No sorry, ale przy takich tępych, zajadłych trolach nieporadnie dyskredytujących adwersarza nie czuję się jak zero. Czuję się jak Mitsubishi A6M ZERO. 🙂

 41. kozi syn said

  W Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie przy ulicy Sobieskiego 9, każdy lekarz, pielęgniarka, starzysta i praktykant z Laboratorium Psychoterapii wie, że Antoni Macierewicz jest pacjentem okresowym, tego zacnego szpitala, tej pięknej placówki NFZ, od połowy lat 70tych….. ubiegłego wieku……ps. zresztą nie tylko on jeśli chodzi o naszych polityków.

 42. abc said

  Rosyjskie ostrzeżenie –

  Cypryjska strona internetowa wczoraj tj. w piątek twierdzi, że widziała pilny biuletyn z rosyjskiego MSZ wysłany do swoich ambasad na całym świecie ostrzegający zarówno rosyjskich obywateli jak i przedsiębiorstwa, aby jak najszybciej rozpocząć zbycie aktywów w Zachodnich instytucjach bankowych i finansowych /a to/ „natychmiast”.

  Biuletyn twierdził, że Unia Europejska i Stany Zjednoczone przygotowują się do największej kradzieży prywatnego mienia w historii nowożytnej.

  Zgodnie z tym „pilnym biuletynem” to ostrzeżenie jest na rozkaz premiera Miedwiediewa, który wcześniej ostrzegł, że zachodnie systemy bankowe działają przeciwko członkowstwu Cypru w UE.
  „Wszystkie możliwe działania, które mogą być wykonane przez nich, jakie zostały zaproponowane mają charakter konfiskaty, bezprecedensowej w swoim charakterze. I nie można tego porównywać z niczym, jak tylko z decyzjami podejmowanymi przez władze sowieckie, kiedy to w pogardzie były oszczędności ludności. Ale żyjemy w 21 wieku, w rynkowych warunkach gospodarczych. Każdy myśli, że prawa własności powinny być respektowane. „, Powiedział premier Rosji w czwartek.

  – Russian Warning: Get All Your Money Out Of Western Banking And Financial Institutions Immediately! –

  [beforeitsnews.com/alternative/2013/03/russian-warning-get-all-your-money-out-of-western-banking-and-financial-institutions-immediately-2601148.html]

  – RUSSIAN WARNING –

  [http://www.ukcolumn.org/forum/economy/russian-warning]
  [http://www.incyprus.com.cy/en-gb/Showbiz/4118/33749/russian-warning]

  http://forumzn.katalogi.pl/_III_Wojna_%C5%9Awiatowa_rozdzia%C5%82_IX_-t14081-s20.html

 43. Boydar said

  Pan Zerohero
  Zachowując pełen szacunek do Pana i Pańskich konkluzji, z którymi w większości trudno polemizować, proszę tylko o jedno: […] się Pan od kpt. Protasiuka.

 44. MadraJola said

  Dyzurna Belkotka na posterunku skomentowala jako pierwsza, a za nia glos dali inni.
  Skoro Elvis wiecznie zywy to i Kaczor musi tez.

  # 19
  Jesli byki identifikacji cial, Z ROZBITEGO SAMOLOTU!!!, przez obycy personel na obcym terytorium jest dowodem spisku, to pomylki identifikacji niemowlat lub cial w polskich szpitalach, co zdarza sie czesto, dowodza czego? Takze spisku? To sa „argumenty”?

  #32
  Sa rzeczy w tej tragi-farsie ktorych weryfikacja jest zbedna. JarKacz nieopatrznie przyznal, ze rozmawial z bratem przed „ladowaniem”, choc stanowczo odmowil udostepnienia tresci rozmowy. Nie mogl przewidziec ze bedzie teoria porwania delegacji.
  Dlaczego LechKacz nie powiedzial bratu ze zostali porwani i ze rozmawia z trupem, bo ich wczesniej zamordowano i wioza do Smolenska gdzie znowu, dla pewnosci, beda dobijac strzalami w tyl glowy zaraz po „ladowaniu”.

  Czytalem wszystkie chore brednie. Najtragiczniejsze w tym wszystkim sa jednak komentarze durnej choloty probujacej winic za ta tragedie innych wywlekajacej coraz to nowe i coraz bardziej kretynskie „argumenty”. Ci ludzie wystawiaja sobie swiadectwo bezgranicznej glupoty, niestety stale potwierdzanej przy innych okazjach.

 45. 166 bojkot TVN said

  40/0H
  Wszyscy w gajówce chętnie zapoznają sie ze źródlem informacji o tym, ze Protasiuk fałszował dzienniki lotu – i gdzie te dzienniki lotu teraz przebywają, Szczególnie dzienniki obu Tu-tek, tej remontowanej i tej lecącej do Smoleńska.
  Skoro tam nie bylo pożaru, kokpit został ponoc znaleziony i wszystkie czarne-pomarańczowe skrzynki, to 0H nie powninien mieć klopotow z udowodnieniem swoich twierdzeń, bo 166 jeszcze nie slyszalo, ani nie czytalo o tej tajemnej wiedzy, że Protasiuk fałszował dzienniki pokładowe.

  W tym rządzie pracują same durnie, skoro takich niedouczonych pilotów używają do wożenia premiera Tuska i ówczesnego prezydenta.
  Każdy musi wiedzieć, że za wyszkolenie pilotów odpowiada ten rząd, a przed objęciem funkcji marszałka sejmu i potem żyrandoli prezydenta, Bul-Komorowski był ministrem obrony.

 46. Rysio said

  A dlaczego Gajowy wywala moje romantyczne wpisy do bojkotki?

  😦

 47. Dla wspomnien: taki komentarz napisalem 11.kwietnia 2010 roku, ktory wciaz jest aktualny:

  „„154.jasiek z toronto powiedział/a
  2010-04-11 (niedziela) @ 01:01:49
  Emocje, emocje i jeszcze raz emocje…
  Przyjrzalem sie nieco tej tragicznej „hutzpie”, w ktorej rachunek zaplacili m.in., winni i niewinni pasazerowie tegoz samolotu. Coz, ktos musi byc ofiara i „ktos” musi miec korzysc z tych w zasadzie przypadkowych ofiar.

  Czy Rosja i Rosjanie mieliby jakas korzysc polityczna czy ekonomiczna z tej tragedii???” Obawiam sie ze absolutnie zadnej korzysci nie uzyskalilby, gdyby byli sprawcami tej tragedii
  Wyglada na to, ze „ktos” podrzucil „skunksa” Putinowi i Rosji, by osrodki masowego razenia skierowaly swe „slepia” na Rosje i zarazem Putina. Zaden o zdrowych zmyslach polityk, a zwlaszcza takiego formatu jakim jest Putin nie bralby nawet w snach o takim „rozwiazaniu”…zwlaszcza na wlasnym terytorium. Kto o zdrowych zmyslach zabija „skunksa” we wlasnym domu??? Smrod „skunksa” niewatpliwie „przezre” wszystkie sciany domu, ktore potem trzeba wymienic.

  Taki pelen „osobistosci” samolot stal sie doskonala okazja dla „tych”, ktorzy nie zycza sobie, aby Rosja wysylala (dostarczala) bron (glownie rakiety i samoloty) do Iranu, kiedy i-sra-el „ostrzy” sobie „kly” do wojny rekami amerykanskich najemnikow…
  Moim zdaniem likwidacja samolotu z pasazerami, bylo jedynie ostrzezeniem dla Putina i Rosji, a dla Polakow (mam na mysli Polakow) ta tragedia na dlugo zamknela droge do porozumienia z Rosjanami, zwlaszcza ze Rosja, Chiny, Iran i inne uciekajace kraje od lichwiarskiej dominacji koncentruja uwage na partnerskiej wspolpracy pomijajacej udzial IMF (International Monetary Fund) Miedzynarodowego Funduszu Walutowego.
  W takim stanie rzeczy, smiem twierdzic, ze byla to „robota” MOSSADU i „usluznych” idiotow zanim samolot oderwal sie od ziemi w Polsce, a wiec wazni pasazerowie stali sie zwyklymi „kozlami ofiarnymi” w zydowskich planach rozpetania III wojny swiatowej na rachunek amerykanskiego podatnika.
  Nie musze przypominac, ze obecni „politycy” i pasazerowie znajdujacy sie na pokladzie samolotu w zasadzie nigdy nie odegraliby zadnej politycznej roli nawet w Europie po podpisaniu traktatu lizbonskiego… Tak wiec stali sie jedynie „zywym towarem”, ktorego nalezy „wykorzystac” w maksimalny sposob do wlasnych celow…

  Przykro mi ze byc moze wielu nie zgodzi sie z moja prywatna opinia, ale ja osobiscie nie widze korzysci ani po stronie Rosji, ani po stronie Polski po tym tragicznym wypadku pod Smolenskiem. (z grzecznosci pomijam, ze w „przypadki” od dawna nie wierze…, bo one nie istnieja na tym zmaterializowanym swiecie).
  ================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Dodam jeszcze ze miedzynarodowe zydostwo mscic sie bedzie na Rosji rowniez dlatego, ze Rosja miala czelnosc odrzucic zydowskiego „dulara” z federal reserve w obrocie paliwami i gazem wraz z Chinami i Iranem czego rezultatem jest calkowite odsuniecie lichwiarskiej finansjery od zyskow z tzw., „posrednictwa”…

  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 48. Boydar said

  Gdzie jest wózek

 49. AlexSailor said

  Ad.36 @Maciej

  „czy Arabski jest winien bo nie dopełnił swoich obowiązków, rażąco je zaniedbał, czy był jednak zamach 10.04.2010 roku ? Dwie teorie nie przejdą … Jedna przeczy drugiej …”

  Nie ma tu żadnej sprzeczności.
  Miał zapewnić bezpieczeństwo, nie zapewnił.
  Mieli być żywi, są martwi.
  Miał tak działać, by uniemożliwić ewentualny zamach, czy raczej egzekucję.

 50. 166 bojkot TVN said

  46/Boydar
  Skoro 0H orzekł, ze Protasiuk fałszował dzienniki pokładowe, to wózek juz nie jest konieczny nikomu do szczęcia. Przecież od pierwszej minuty było wiadomo kto spowodował katastrofę: Protasiuk co nie potrafił latać, Błasik bo byl w kokpicie pijany jak Kwach upity prze Głodzia, oraz oba Kaczory, bo gadały ze sobą za pomocą telefonu satelitarnego a nie powinni.
  To tylko te głupie Angole pozbierały wszystkie ziemskie szczątki samolotu znad Lockerbie i na tej podstawie udowodniły zamach.
  http://lotniczapolska.pl/Rocznica-zamachu-nad-Lockerbie,27885
  W przypadku Smoleńska nikt nie jest zainteresowany udowodnieniem zamachu. Komu to potrzebne????

 51. AlexSailor said

  @Marucha

  Nie da się pominąć faktów.
  Też bym chciał, by to był wypadek.
  Myślenie życzeniowe jednak prowadzi do niczego.
  Tu nie ma się co spierać o pojedyncze szczegóły, których analizy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić, gdzie jest jakieś tam prawdopodobieństwo, że mogły się zdarzyć.
  Mamy do czynienia z ciągiem mało prawdopodobnych zdarzeń, w wyniku czego prawdopodobieństwa się mnożą, co prowadzi do wniosku, że całość jest niemożliwa w drodze przypadku.
  Istotne jest również to co działo się po zaistniałym zdarzeniu, ten ciąg samobójstw, morderstw i przypadkowych zgonów.
  Wszystko razem jest niemożliwe, a zatem pozostaje celowe działanie.

 52. 166 bojkot TVN said

  2/0H
  Techniczny debilu!
  166 nikogo nie usiłowało przekonać do budowy perpetuum mobile – podaj link oszczerco gdy rzucasz kalumnie!!!
  166 pisało bardzo precyzyjnie o rozpadzie pary wodnej pod wpływem wyładowania elektrycznego o wysokim napięciu jakim jest iskra zapłonowa, o czym nie masz bladego pojęcia i nawet wilokrotnie powtarzane doświadczenie nie jest dla ciebie miarodajne.

  Ograniczony człowieku nie masz zapewne pojęcia o pompach ciepła, w których otrzymuje sie 3-4 jednostki energii po włożeniu 1, ani o dźwigniach, które pozwalają słabemu człekowi ruszyć, podnieść ciężar znacznie przekraczający włożoną siłę, czy o wszelkich innych wzmacniaczach, w których sprytne myk powala uzyskać dużo z niewielkiego nakładu.
  Ale to też nie jest perpetuum mobile. Jakbyś sie pilnie uczył fizyki, to byś wiedział, że uczeni określili prawa, że nie jest mozliwe zbudowanie perpetuum mobile.

 53. Boydar said

  Pan Gajowy uznaje Pana Zerohero za człowieka rozumnego i ze wszech miar szacunku godnego . Dla mnie Pan Gajowy ma zawsze rację. Jeśli czuję się zdezorientowany gdy jej chwilowo nie ma, to wracam do punktu pierwszego. To prosty i niezawodny mechanizm. Widać do koncepcji Pana Zerohero nie posiadam klucza publicznego. Być może wypuszcza nas tylko aby np. wybadać opinię lub naszą determinację w wyrażaniu poglądów. Cała, czy nawet cząstkowa Prawda o „operacji Smoleńsk” jest na razie dość trefną wiedzą. Ale wiedza jak było to jedno, a szczanie komuś na grób to drugie. A tak się składa, że świat jest mały, i … Howgh !

 54. Zerohero said

  Tak Bojkotka. Nie mam pojecia o pompach ciepła dających 3-4 „jednostki” w zamian za jedną. I nawet nie chce mieć o tym pojęcia. 🙂

  Re 42

  Rozumiem, że kieruje Panem szlachetna troska o nieszarganie dobrego imienia zmarłego, ale bezpośrednią przyczyną katastrofy był sposób w jaki latał samolot. Nie da się ukryć, że samolotem kieruje pilot, a z kolei na wyszkolenie pilota składa się cały system. To trochę jak z poziomem nauczania w szkołach. Pilny uczeń w złej szkole zmarnuje się.

  Nie o Protasiuka tu chodzi, a o normy (i olewcze zwyczaje) panujące w lotnictwie wojskowym. Jeśli to się będzie tolerować, to nadal będą ginąć bezsensownie ludzie. Niech się Pan dobrze zastanowi czego tak naprawdę broni. Po katastrofie CASA nie wyciągnięto wniosków i teraz też się nie wyciąga. To jest dramat. Ja w każdym razie nie [..] się od Protasiuka, choćby po to by jego śmierć nie poszła na marne. Gdyby był pilotem w normalnym kraju pewnie by nadal żył.

  Słowo „fałszowanie” oddaje w pełni praktyki panujące w wojsku: jest ładna pogoda, a pilot wpisuje złą aby mieć podkładkę pod nabyte doświadczenie w złej. Może wyraziłem się mało dyplomatycznie, ale tak jest. Potem takiemu pilotowi zawierza się życie setki osób. Ktoś nad nim stał, ktoś kontrolował, ktoś pilnował. W teorii. Gdzie są ci ludzie? Oni nawet nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności, bo zamiast konkretu mamy ten cały cyrk z „zamachem”!

 55. 166 bojkot TVN said

  52/0H
  Bzdury piszesz
  Po katastrofie Casy i Tu-154M wyciągnięto wnioski – Eugeniusz Wróbel specjalista od zdalnego kierowania statków powietrznych został poćwiartowany i wrzucony do zlewu.
  Może kiedys się dowiemy, czy miało to jakiś zwiazek z rosyjskimi samolotami odstrzelonymi przez Gruzinów w czasie wojny gruzińskiej o Osetię, w czym aktywie „pomógł” l.Kaczyński.

  O tym, że zemsta jest rozkoszą bogów napisał ktos duzo wcześniej od 166

 56. 166 bojkot TVN said

  52/0h
  No widzisz
  Między nami jest zasadnicza róznica – 166 lubi wiedzieć wszystko.

  Ty nawet o zasadzie działania lodówki domowej nie masz pojęcia. To jak możesz dyskutować o samolotach?

 57. Boydar said

  Pan Zerohero
  Późno już, i trochę mnie zapał do pisania odpuścił. Przeprowadzone przez Pana wywody, zarówno w części pierwszej (ad. 166) jak i drugiej nie wytrzymują niestety krytyki już w pierwszym podejściu. Aby wobec tak Szacownego Komentatora jak Pan nie pozostać gołosłownym – wyjaśniam czym prędzej swoje zastrzeżenia: Pan/Pani 166 wiedzę ma na mój gust wystarczającą żeby nam obu dokopać, co do Pana pewien nie jestem, ale mi osobiście to na 100%. To, w jaki sposób ją perwersyjnie prezentuje, jest sprawą odrębną. Nie znam historii Waszych przekomarzań, ale krzywdy jak sądzę sobie nie zrobicie. Sformułowanie 3:1 nie dotyczy pojęcia OU tylko nieporównywalnie większej sprawności rozwiązań „smart” w stosunku do klasycznej „lodówki”. I Pan i 166 doskonale zdajecie sobie z tego sprawę ale, „Show Must Go On”, zobaczymy kto da się „wkręcić”. Idąc dalej. Z wszystkich przedstawionych przez Pana przykładów karygodnych zaniedbań we wszelkich możliwych aspektach sprawy, NIE MOŻNA wyciągnąć wniosku, że śp. Arek Protasiuk popełnił JAKIKOLWIEK błąd. Wie Pan, saper myli się w życiu dwa razy, pierwszy raz, kiedy zostaje saperem, szczególnie w 36 splt. Tu się ewentualnie z Panem zgodzę. Póki co „lecę przez klawiaturę”. Dobrej nocy, wszystkim.

 58. 166 bojkot TVN said

  http://lubczasopismo.salon24.pl/ksiegahanby/post/494387,posiedzenie-z-udzialem-moonwalkera-2

 59. Easy Rider said

  Ad 17, 21 i dalsze/Zerohero

  Szanuję Pańskie wypowiedzi w innych tematach, ale co do tzw. katastrofy smoleńskiej to cokolwiek Pan przesadza z docinkami na ten temat. Sugerowałbym nieco pokory wobec faktów i wynikających z nich wniosków, nie mówiąc już o szacunku, który narzuca ranga i skala tej tragedii. Żeby było jasne informuję, że nie byłem i nie jestem fanem ani PiS-u, ani też L. Kaczyńskiego, ale w przypadku tej tzw. katastrofy chodzi o coś ważniejszego niż ta partia i ten prezydent.

  Wiara w to, że na Siewiernym miała miejsce katastrofa lotnicza, jest Pańską osobistą sprawą, podobnie jak wiara wielu ludzi w to, że 9/11 kilkunastu Arabów z plastikowymi nożami do kartonu zaatakowało Amerykę. Proszę jednak nie uzurpować sobie prawa do traktowania zwolenników innego poglądu na sprawę tzw. katastrofy smoleńskiej jak idiotów, gdyż zdjęcia z miejsca tejże „katastrofy” świadczą o tak bezczelnej mistyfikacji, że wręcz stanowią obrazę dla rozumu ludzkiego. Odnoszę wrażenie, jakby w tej sprawie nie mówił Pan swoim głosem.

 60. Zerohero said

  Panie Boydar. Może Pan nie śledzi Gajówki, stąd problemy. Ten typek 166 wypisywał tu różne bzdury, np. przewidywał atak specnazu na euro 2012 i tym podobne. Ja go przyszpilełem, a jak się wypierał, to linka na stary komentarz dawałem. No to mnie znielubił :). Pewien Gajówkowicz niefrasobliwie reklamował tu samochód na wodę, a ja gorąco zaprotestowałem. Taki samochód albo obala fizykę albo jest niedopuszczalnym skrótem myślowym (jak samochód na powietrze – a chodzi o sprężone nakładem energii).. Ale skoro się z kimś spieram, to 166 widzi okazję by poprzeć tego kogoś. No i władowało się 166 w poparcie dla idei perpetum mobile. Dla mnie to pewien wyznacznik intelektu. I nie wiem co ma do tego wydajna lodówka. Temu szaleńcowi wyraźnie chodziło o powielanie energii, bo w ten sposób bronił koncepcji samochodu na wodę.

  B166 znany jest też z propagandy pro-pisowksiej uprawianej na zasadzie wklejania linków do pisowskich stron i gorącego potępiania niepójścia na wybory, bo to da wygraną PO. W sposób dziecinny jednak odżegnuje się od pisowksiego partyjniactwa, co już wiele osób na Gajówce zauważyło.

  Dziwne jest też, że nigdy nie prostował(a) kwestii swojej płci. Pewnie się jeszcze nie zdecydowało. A to tak na marginesie.

  Z wszystkich przedstawionych przez Pana przykładów karygodnych zaniedbań we wszelkich możliwych aspektach sprawy, NIE MOŻNA wyciągnąć wniosku, że śp. Arek Protasiuk popełnił JAKIKOLWIEK błąd.

  O przebiegu katastrofy nie pisałem, więc bezpośrednich wniosków Pan nie wyciągnie. Natomiast zaznaczyłem, że zachowanie załogi jest pochodną wyszkolenia. W istocie bronię i tłumaczę pilota przed patentowanymi ignorantami dla których bład pilota = osobista hańba dla tego człowieka. Powoduje to natychmiatsową autocenzurę tematu „błąd pilota”. Taka przyczyna w normalnym towarzystwie zawze jest brana pod uwagę, choć kontekst przeważnie jest taki, że pilot nie żyje. Nie dam się sterroryzować tabu wyssanym z palca.

  Panie drogi. Już samo schodzenie poniżej minimów, to zbrodnia zagrożona karą śmierci wymierzoną przez prawa natury. O czym tu mówimy.

  Tu jest dobry tekst:

  http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=4347

  a w nim patologie, że włosy stają dęba.

  31 marca 2009 w locie treningowym rozbił się samolot An-28 Bryza 2-RF należący do 28. eskadry lotniczej. Wszystkie 4 osoby znajdujące się na pokładzie zginęły. Z raportu komisji badającej wypadek: Załoga zajęła DS. na kierunku 31 i bez uzyskania pozwolenia [sic!] wykonała start do strefy. […] O godz. 16.34 pilot szkolony poinformował krl APP o wykonanych czynnościach: 688 wyłączyliśmy treningowo silnik lewy w strefie nr 4. (…) Po uzyskaniu zgody na lot w kierunku drugiego zakrętu instruktor zaproponował uruchomienie silnika: – To co, uruchomimy go? Na co pilot odpowiedział: – Ale to jest lądowanie z jednym silnikiem.[!]

  To jest szkolenie? A tutaj też dobre:

  27 lutego 2009 w czasie lotu treningowego pod Toruniem rozbił się śmigłowiec Mi-24D. Zginął jeden z członków załogi. Raport opisujący przebieg tej katastrofy zawierał tyle kuriozalnych treści, że trudno w to uwierzyć (Woda zamiast szkolenia). Cytat: Pilot nie włączył do startu reflektora pokładowego. O konieczności jego użycia do startu przypomniał pilot operator, podając komendę: Reflektor, na co dowódca odpowiedział: Spooko. Pilot operator skwitował: Rozumiem.

  Z raportu wynika, że operator, który ostatecznie zginął, zrozumiał, że pilot leci w goglach noktowizyjnych, więc włączony reflektor przeszkadzałby w obserwacji terenu. Ponieważ śmigłowiec nie był przystosowany do latania w goglach, załoga wyłączyła nie tylko reflektor zewnętrzny, ale i praktycznie całe oświetlenie wewnętrzne. Pilot w tej sytuacji nie widzi wskazań przyrządów i leci niczym pionierzy lotnictwa – obserwując teren na zewnątrz. Żeby było ciekawiej, pilot nie włączył odbiornika GPS, a sygnalizację niebezpiecznej wysokości ustawił na 23 m. W zalesionym, pagórkowatym terenie…

  Mówi Panu coś taka pratyka?

  I jak piszę, że nie wyciągnięto wniosków to mam na myśli właśnie takie przypadki jak ten pogrubionymi literami. Natomiast komenatrze jak ten z nr. 53 Bełkotki 166 to już nawet nie jest nawet porządna teoria spisku. To bełkot chorego człowieka nieodróżniającego faktów od nieuzasadnionych fantazji.

 61. Zerohero said

  Re 57, Easy Rider

  Wiem, że Pan wierzy w maskowirówkę. Jest to koncepcja obłędna, porównywalna przekombinowaniem sztucznej mgle. Nie obroni Pan tej koncepcji szantażem moralnym (np. wmwawiając, że skoro nie traktuję poważnie tej teorii, to traktuję ludzi jak idiotów.)

 62. 166 bojkot TVN said

  Bzdury, które wypisuje 0H biora sie stąd, że siedzi on gdzieś w Rosji, nie ma pojęcia o tym co podają nasze media, ma zupełnie inny zasób – ograniczony jak pokazują wpisy – wiedzy, ale ma wyjątkowo wysokie mniemanie o sobie. Być może wykonuje zadanie ogłupiania kogo się da.

  Nie pisz debilu o rzeczach o których nie masz poojęcia, jak o samochodzie na wode z którego to wpisu nic nie zrozumiałeś, ani o perpetuum mobile, bo o mobile tez nie masz burego pojecia, tak samo jak o samolotach.
  Zdumiewające są wpisy człowieka o zerowej wiedzy fizyczno-technicznej na temat katastrofy smoleńskiej. To jak wpisy pacjenta szpitala psychiatrycznego.

 63. 166 bojkot TVN said

  0H podaje jakieś bajeczki o szkoleniach pilotów – A NIE PODAJE ŹRODLA WIADOMOŚCI, ŻE PROTASIUK FAŁSZOWAŁ DZIENNIKI POKŁADOWE!

 64. wi42 said

  Re:55 Boydar, #17 ZH
  „…NIE MOŻNA wyciągnąć wniosku, że śp. Arek Protasiuk popełnił JAKIKOLWIEK błąd.”
  Z dużym oporem piszę cokolwiek o śp. A.P. Ale niestety Pan prowokuje. To, że były naciski na A.P. wydają się prawie pewne, ale to też nie zmienia faktu, że pilot ostatecznie doprowadził do zderzenia z brzozą. I bezsprzecznie nawigator przycznił się do tego może w większym stopniu. Radzę przeczytać raport MAK i szczególnie rozmowę z wieżą. Jak pilotowi odradzali lądowanie, powtarzając dwukrotnie: „usłowij dla prijoma niet” = nie ma warunków do łądowania. Czy zwolennicy teorii zamachu negują te rozmowy??? Wg. mnie nie. Pilot też nie zrozumiał komendy „Posadka dopolnitielno!”, bo gdyby zrozumiał, to powinien prosić o zezwolenie na lądowanie po zejściu na wysokość ok. 200 m – otrzymał zezwolenie tylko na podejście do lądowania…..
  Jeżeli zaś chodzi o kwalifikacje tak jak pisze ZH np. w #17, nie jest to sprawa drugorzędna – pierwszy dokument jaki sprawdza policja po wykroczeniu drogowym jest prawo jazdy. Podobnie tutaj – i znów z raportu MAK: egzamin na lądowanie w warunkach trudnych był zaliczony w Brukseli przy widoczności 10 km. Jeżeli było inaczej trzeba prostować raport, ale nikt tego faktu nie podważa itd.
  Nie chcę urazić śp. A.P. , ale stał się on osobą publiczną ze wszystkimi niestety niezbyt przyjemnymi skutkami z tego faktu wynikającymi.
  PS: jeszcze gorzej wyglądają kwalifikacje nawigatora, ale o tym już wiele mówiono gdzie indziej (m.i. raporty)

 65. MatkaPolka said

  Skłaniam się do jego hipotezy p. Cierpisza –

  Pan Cierpisz inżynier lotnictwa, fachowiec z branży przeprowadza dokładną analizę i na podstawie tego wysuwa jako wnioski i hipotezę o przebiegu wypadków.-Autor strony zamach.eu

  Oszustwo katastrofy smoleńskiej
  http://zamach.eu/100821%20Oszustwo%20katastrofy%20smolenskiej/Oszustwo.htm

  Nie ma ma dowodów – wszystkie dowody są blokowane.
  Cała dyskusja o Smoleńsku to bicie przysłowiowej piany – jak można udowadniać cokolwiek bez braku dowodów.
  Jak można dyskutować o lotnictwie – jeśli nie ma się do tego fachowego przygotowania.

  Jednostka specjalna BOR-u powinna w 15- 30 min wyruszyć z Warszawy i zabezpieczyć dowody – – tak się nie stało.

  Nie ma kokpitu kabiny pilotów – linii papilarnych samolotu – z unikalną, charakterystycznej dla każdego samolotu awioniki – a ta od prezydenckiego TU 154 była amerykańska.
  Czarne skrzynki spreparowano – było ok. 70 wypadków innych Tu 154.

  Obserwujemy matecznie w śledztwie.

  W Smoleńsku nie było katastrofy, podrzucono wrak innego samolotu
  Nie ma dowodów, ze ktokolwiek wyleciał do Smoleńska – nie ma listy pasażerów, nie ma rekordu przelatywania nad Białorusią. Nawet hangar na Okęciu wyburzono

  Członków delegacji wymordowano w Warszawie w piątek wieczorem w przeddzień wylotu.

  Trupy w Moskwie to nie to samo, co trupy na płycie lotniska w Smoleńsku. Trupy równie dobrze można było przywieść do Moskwy z Warszawy tak jak ze Smoleńska
  Nie ma siedzeń z ciałami.

  Wg. strony zamach.eu rozkład szczątków samolotu jest niemożliwy.

  Nawet wydaje mi się, że wzór szachownicy na ogonie oryginalnego TU 154 tego na Okęciu jest inny niż tego w Smoleńsku.

  Cała sprawa Smoleńska jest operacja medialna mającą na celu odwrócenie uwagi opinii publicznej od Warszawy i skierowanie na Smoleńsk.

  Trupy preparowano w zakładzie utylizacji padliny.

  Jest jeszcze jedna sprawa , w według mnie o wiele ważniejsza niż wszystkie szczegóły techniczne

  Wcześniejsza wiedza o Katastrofie

  ( ważniejsze niż cala dyskusja nad techniką)

  “GW” podała informację o katastrofie
  W s24 jest informacja, że portal gazeta.pl podał informację o katastrofie już o 8:38 od razu informując, że wszyscy zginęli.
  Michnik na portalu GAZETA.PL
  3 MINUTY PRZED katastrofą
  • Wypowiedz Komorowski – prezydent poleci, a wszystko może być inaczej
  Smoleńsk: Czyżby Komorowski cos wiedział?
  .youtube.com/watch?v=n3TTVhhofoQ&feature=related
  • Komorowski Orendzie „W tych trudny chwilach bądźmy razem”
  opublikowane na TVP.INFO o godz. 5:57
  3 godziny PRZED katastrofą
  Urban – piątkowe wydanie „Fakty i Mity” . z karykaturami Gosiewskiego siedzącego na nurkującym samolocie. Kolejny „przypadek”
  Bater wiedział o katastrofie pod Smoleńskiem 16 min przed.
  youtube.com/watch?v=zv5FgK7U7Is&feature=related

  Oszustwo Katastrofy Smoleńskiej
  10 kwietnia 2010

  Dowody oszukańczej inscenizacji – ręcznego ułożenia -podrzuconych fragmentów
  wraku samolotu TU-154M. Uwagi pośrednie.
  (ciąg dalszy; „Samolot bliźniak” oraz „Katastrofa, której nie było”)

  Cześć Siódma
  Porwania i likwidacje Członków Delegacji,
  sygnał akcji w Polsce godz. 22.00, piątek 9 kwietnia 2010

  Wstęp

  Jak doszło do porwania i zabicia 96 osób delegacji? W jaki sposób przeprowadzono masakrę ich ciał?
  Na podstawie wypunktowanych wydarzeń – określonych węzłów (W) – ułożyliśmy pewną strukturę, która układa się określoną sieć.

  Pokażemy to na podstawie poniższego tekstu, który składa się z dwóch części:
  – Węzły – dane, fakty z okresu paru dni przed Smoleńskiem,
  – Sieć – konstrukcja związków miedzy danymi ( węzłami).
  (.)
  (…)

 66. MatkaPolka said

  Komorowski Orendzie „W tych trudny chwilach bądźmy razem” opublikowane na TVP.INFO o godz. 5:57
  3 godziny PRZED katastrofą

  Dla tych, którzy nie wierzą:

  http://www.itv24.com.pl/film/891/oredzie_w_tvp_info_przed_katastrofa_tu-

 67. MatkaPolka said

  Osobnym lotem po śmierć w Smoleńsku

  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=487&sid=10ece3debac387b29e40ebee594c46e3&start=10

  Od grudnia 2009 roku, w związku ze zbliżającą się siedemdziesiątą rocznicą masakry polskiej inteligencji w Katyniu, Miednoje i Charkowie, rząd Tuska i „trzecia siła” sterująca Putinem i Miedwiediewem, rozpoczynały koronkowe intrygi dyplomatyczne. Chodziło o wyeliminowanie prezydenta L. Kaczyńskiego z głównych uroczystości. Powodzenie tej intrygi, jak się okaże w krwawym finale, miało polegać na zorganizowaniu dwóch odrębnych uroczystości. Pierwsza miała się odbyć z udziałem dwóch głównych judaszy polsko-rosyjskich. Ta druga, z udziałem Lecha Kaczyńskiego i najwyższych dowódców wojska, posłów, działaczy politycznych, miała wyruszyć do Smoleńska kilka dni później, zmarginalizowana do statusu niemal prywatnej wycieczki.

  Nigdy chyba nie wyjaśni się, czy ten odrębny lot dwóch delegacji mógł być realizacją planu zbrodni przygotowywanej z jeszcze bardziej dalekiego rozbiegu – od czasu targów o miejsce prezydenta Kaczyńskiego w samolocie rządowym w podróżach do Brukseli.

  Chronologię intryg zmierzających do odrębnego lotu prezydenta i jego ekipy opisała „Gazeta Polska” /7 października 2010/.

 68. Czarna magia oplata nie tylko sam wypadek ale też miejsce. Sądzęwnosząc prośbę, że pan Zero Hero nie obrazi się na mnie jeżeli chwilowo umieszczę Go w przedziale Troli, indolentów technicznych, rusofobów i całej gamy im podobnych. Zapewniam uroczyście, że posiadam wiedzę jak działa lodówka i to zarówno sprężarkowa jak i absorbcyjna a nawet mam co prawda blade pojęcie o sile nośnej płatowca jak i reszcie podzespołów. Wiem też jakie obowiązki spoczywają na kapitanie statku wobec załogi oraz wobec pasażerów i nie jest to wiedza z zasłyszenia ale wynikająca jako obowiązkowy wymóg na posiadaczu tych uprawnień. Teoretycznie przyjmę stanowisko zgodne z Komisją p.Macierewicza i jego sympatykami. Mam nadzieję, że teraz 166 B został w pełni ukontentowany (a) wobec czego pozwolę sobie zadać tylko jedno pytanie, pomijając nieistotne detale dziwnego łamania wszelkich zasad ciążących na załodze. Skoro tak zajadle w/w szacowna Komisja przy pomocy wybitnych znawców awiacji atakuje oficjalne władze zarzucając im wprost mord, konspirację, zbrodnię to dlaczego ta władza czyli Rząd wraz z Prezydentem pozwalają się tak bezkarnie opluwać jadem i nie czyni nic a za Komor Ply Game napadają młokosa wyposażeni w broń maszynową, aresztująć. Za Matoła wprowadzają w całym kraju terror wobec Kiboli a tu za pomówienie wielokrotne o dokonanie zbrodni, kompletna cisza. Nic jak makiem zasiał. Proszę mnie ciemnego oświecić Panie (i) Bojkot abym mógł spojżeć prosto w oczy Waszym adwersarzom.

 69. Fran SA said

  No to jak juz wszyscy wiemy, co sie stalo, to moze mi ktos wytlumaczy, co sie stalo? I dlaczego zginal Dariusz Szpineta, a nikt nawet nie dochodzi przyczyn ani tego zabojstwa ani wielu innych?.

  Mnie najbardziej z tego wszystkiego szokowalo zachowanie sie rzadu wobec rodzin ofiar katastrofy. To byl jeden wielki, dranski, prymitywny, chamski skandal – obojetnie czy ktos kochal, czy nienawidzil Kaczynskiego, a przeciez nie tylko on zginal.
  Przez caly okres ‚pogrzebowy’ nie bylo wzmianki o polskich generalach i innych ofiarach. Odnosilo sie wrazenie, ze tylko pan prezydent i pani prezydentowa ulegli katastrofie.
  Przeciez Arabski powinien byc w pierwszej kolejnosci wezwany do odpowiedzialnosci., Czy ktos go publicznie przepytywal na te okolicznosc?.
  Troche sie dziwie, ze niektorzy na tym blogu powtarzaja slowo w slowo Gazete Wyborcza.
  Jesli byla to katastrofa, to kto ponosi odpowiedzialnosc za razace niedopatrzenia?? Przeciez to nie lecial Felek kukuruznikiem na imieniny do cioci Feli i to do innego kraju!!
  I gdzie sie podziala lista pasazerow?

  Ja nie mam zielonego pojecia o lotnictwie i w ogole sie nie znam na mechanice. I pewnie dlatego nie moge pojac, jak moglo tyle osob zginac bez wiesci z samolotu, ktory lecial 50 m nad ziemia. No i jeszcze zdazyl ten ogromny samolot zlamac galazke brzozy, ale brzoze i pare innych drzew w sasiedztwie zostawil w spokoju.

 70. Kazek said

  O szkoleniach pilotów- można dodać przypadek kapitana Wrony , który wylądował na brzuchu na Okęciu.
  Jak wiemy po włączeniu jakiegoś bezpiecznika podwozie się wysunęło.
  Dziwne, że pomimo tego ,że „niesprawność” zaobserwowano już po starcie nikt przez wiele godzin nie powiedział pilotowi np.” sprawdź bezpiecznik znajdujacy sie tu i tu”
  Samolot poszedł na złom.
  Ciekawe czy ubezpieczenie zapłaciło za stratę?
  Nawet jeżeli tak to na pewno nie wszystko zawsze jest tak,że do pewnej kwoty straty pokrywa właściciel.
  Co zostało uznane za przyczynę zniszczenia samolotu? błąd pilota czy awaria maszyny.

  Jeżeli zapłacono odszkodowanie to stawka w kolejnym roku na pewno wzrośnie.
  Ubezpieczenie to nie jest instytucja charytatywna

 71. arcybolesnaprawda said

  Szanowni Państwo

  Czy Wy jako spece od katastrof możecie mi wytłumaczyć gdzie się podziało paliwo z TU 154 M 101????Bo to co pokazali ze Smoleńska jak strażacy z cybuchem w gębie (!!!) gasili (???) szczątki wraku to wyglądało na polewanie runa leśnego w czasie suszy.Mnie laikowi wydaje się , że jakby TU uległ tej katastrofie w normalny sposób to to paliwo tak by dupło aż ziemia by się zatrzęsła co było by słyszalne w Katyniu.Doświadczyliśmy tego??? NIE! Wniosek/i ??
  Mnie jedno zastanowiło w tej „katastrofie” : otóż kiedy pokazali pobojowisko i to co zostało ponoc z TU 154 M 101 to to , że wszystko było przykryte jakby kurzem ( tak jakby wrak tam leżał od dawna)a przecież samolot spadł z niewielkiej wysokości, na podmokły teren i zapewne przed wylotem na tak ważne wydarzenie był pucowany do połysku.To skoro spadł z niewielkiej wysokości to dlaczego wszystko wyglądało jakby było starociem ???

 72. arcybolesnaprawda said

  Dodam jeszcze i to do swojej wypowiedzi , że zastanawia mnie milczenie wokół osoby Wiśniewskiego, który był jednym z pierwszych ludzi na terenie tego „wypadku komunikacyjnego” W normalnym kraju taki ktoś byłby traktowany jak bohater narodowy, zapraszany do stacji radiowo – TV gdzie udzielałby wywiadu za wywiadem także w gazetach gdzie dziennikarze zarzucaliby go wprost niezliczoną ilością pytań dot. miejsca zdarzenia.Jak sobie przypominam były to tylko chyba ze DWA spotkania z mediami.
  Czy Wiśniewski dostał polecenie zniknięcia medialnego by za dużo nie opowiadać co tam widział naprawdę? a co on tam widział? a raczej czego NIE widział?! Otóż będąc na miejscu tej katastrofy nie widział ciał ofiar!!!! To gdzie oni wszyscy się podziali???skoro samolot upadł z niewielkiej wysokości to gdzie były ciała ??????

 73. Odys Syn Laertesa said

  Reblogged this on Odys Syn Laertesa and commented:
  Od dawna powtarzam, że im więcej niejasności wokół katastrofy Smoleńskiej tym więcej „szalonych wieszczów” (zwłaszcza dziennikarzy) zbija na tym mało obiektywny kapitał polityczny… I to dotyczy obu stron „barykady”… Proponuję zawiesic działalnośc na rzecz „Smoleńsk wiecznie żywy” i wracac do niego tylko w momencie istotnych dla sprawy wydarzeń, którymi powinny byc okoliczności nawiązujące do nowych faktów wynikajacych z ustaleń śledczych… Reszta to bicie piany: „ktoś coś powiedział, a ktoś inny przemilczał”… NORMALNI ludzie nie zapomną o tej sprawie ale są już nią bardzo zmęczeni w wydaniu „a mnie się wydaje”… Wrak i czarne skrzynki są TAM! I dopóki są TAM, to Rosjanie będą się nimi (i nami) bawic jak im się żywnie POdoba. Rzucą od czasu do czasu jakiś „kłębek” niusów i dwie „poważne” partie na polskiej scenie politycznej niczym dwa czarne koty marnuja swoj czas na wzajemne wyrywanie sobie tego kłębka… Nie należy jednak zapominac KTO dopuścił do tej sytuacji i czy za to nie należy się „czapa”… Odys

 74. Krzysztof M said

  Ad. 70

  Jak chłopie sprawdzisz, kto był na pokładzie samolotu, który Wrona pilotował, to ci się wyjaśni. 🙂

 75. MatkaPolka said

  MAK W DUPIE

  http://www.niepoprawni.pl/blog/164/mak-w-dupie

  PiS-owski publicysta
  Łażący_Łazarz, 13 stycznia, 2011 – 11:04

  W kraju wielkie aje waje, bo MAK opublikował raport cała winę za katastrofę przypisujący Polakom. Skandal? Guzik. A co byście chcieli, żeby raport był „wyważony” ze wskazaniem winy operatorów wieży, bo chlali albo popełnili błąd w sztuce? Czy Polskę by to zadowoliło jakby kozłom ofiarnym zrobiono proces pokazowy? Czy to by oznaczało, że raport jest obiektywny i stwierdza prawdziwe przyczyny katastrofy? Nie bądźmy śmieszni byłoby jeszcze gorzej.

  Ludzie!!! Dziennikarze, politycy, komentatorzy i obywatele!!!

  Czyście sobie wszyscy rozum amputowali?!!
  Przecież tu zupełnie nie oto chodzi.

  Pamiętajmy do cholery o meritum, a ono jest następujące:

  Rząd Polski wespół z rządem obcego mocarstwa (Rosji) przy aktywnym działaniu Premiera Tuska i Ambasadora Federacji Rosyjskiej prowadził przez kilka miesięcy grę, spisek, przeciwko własnemu Prezydentowi. Spisek, który się zakończył nagłą śmiercią Prezydenta RP i 95 innych, osób (w tym Pierwszej damy, Byłego Prezydenta RP, szefów kancelarii RP, Szefów BBN, szefów Sił Zbrojnych RP, kandydata opozycji na urząd prezydenta, ministrów, parlamentarzystów, wybitnych działaczy i osób zasłużonych dla Polski).

  To jawna zdrada. Tak jawna, ze nawet nie wiem, czy potrzebny jest tutaj Trybunał Stanu (zdrada jednak to, co innego niż tylko naruszenie Konstytucji).

  Następnie Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski dokonuje zamachu stanu, przejmując obowiązki Prezydenta RP na podstawie doniesień medialnych (co przyznaje w wąskim gronie) i na podstawie noty dyplomatycznej Prezydenta Rosji, stwierdzającej śmierć Prezydenta RP. Do czego już przyznaje się jawnie?

  Kurde, czy nie rozumiecie, nota Miedwiediewa tworzy fakt prawny w Polsce i doprowadza do przetasowania na fotelu Głowy Państwa, ze wszystkimi tego konsekwencjami. To jawne złamanie Konstytucji. Pierwszy raz bowiem słyszę, by nota dyplomatyczna obcego państwa tworzyła w innym fakt prawny, od którego wywodzone są działania związane z zarządzaniem tym Państwem i wszelkie działania międzynarodowe (związane ze zmianą na stanowisku Prezydenta).

  Furda Konstytucja RP, furda ustawa o Aktach Stanu Cywilnego, która stanowi, że śmierć obywatela polskiego musi być potwierdzona urzędowym aktem zgonu (z zachowaniem wszystkich procedur) lub wyrokiem sądu polskiego, by można z niej wywodzić konsekwencje prawne. Pies trącał polskie prawo, nota Miedwiediewa ważniejsza. Nikt przy tym nie pyta, na jakiej podstawie wydana, nikt się nie zastanawia, że wydana przed identyfikacją zwłok przez rodzinę, sekcją i badaniami DNA.

  Prezydent RP, bowiem to nie jest zwykły obywatel, trzeba mieć więcej niż pewność, że nie żyje, chociażby po to by wykluczyć np. podrzucenie ciała sobowtóra przez obce służby. Furda tam. Szczęściem w tej notce nie został Jarosław Kaczyński uznany przez Miedwiediewa, jako jedyny winny katastrofie, jako ten, który wydał rozkaz jakiemuś kamikaze rozpieprzenia samolotu z jego bratem. Fart szefa PiS. Bo podchodząc konsekwentnie, jeśli nota Miedwiediewa stanowi w Polsce prawo, to takie stwierdzenie powinno zastąpić wyrok Sądu Polskiego, a Jarosław Kaczyński powinien gnić w kryminale na lata (nie wiem na ile, bo to tez powinien stwierdzić Miedwiediew). Nie absurd?

  A przecież przejęcie władzy w Polsce to cos więcej chyba niż zapuszkowanie jednego, choćby znamienitego posła. W ten sposób nie ulega wątpliwości, że Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski dokonał zamachu stanu, za który powinien być aresztowany postanowieniem prokuratury i sądzony przez sąd powszechny (nie Trybunał Stanu, bo Marszałek Sejmu, tak jak każdy zwykły poseł do TS się nie kwalifikuje).

  Mamy, więc doprowadzenie do śmierci Prezydenta RP, przez zdrajcę Premiera wespół z Rosją, oraz wykonanie zamachu stanu przez zdrajcę Marszałka Sejmu dzięki Rosji i aprobacie służb podległych Premierowi. Tu także Trybunał Stanu dla Tuska za zaniechanie.

  Idźmy dalej. Śledztwo smoleńskie i badanie przyczyn katastrofy zostaje przekazane przez Premiera Donalda Tuska na mocy tzw. Konwencji Chicagowskiej. Premier RP przy tym nie wykonuje obowiązku wykonania uprawnień wynikających z podpisanej miedzy Polską a Rosja w 1993 roku umowy międzynarodowej dotyczącej właśnie takich wypadków. Umowy, która uprawniała Polskę do uczestniczenia w śledztwie i badaniu przyczyn katastrofy wspólnie z Rosjanami, na równych prawach. Premier lekką rączką lekceważy ta umowę i woluntarystycznie odstępuje od jej zastosowania (przy pełnym aprobacie Rosji). Sęk w tym, że jest to jawne pogwałcenie prawa i Konstytucji RP przez Premiera. Umowy bilateralne to nie folwark, nie podlegają swobodnemu uznaniu przez Rząd. Umowy podpisują rządy, ale w Polsce muszą być one ratyfikowane przez Sejm i po ratyfikacji stanowią bezwzględne prawo (publikowane w Dzienniku Ustaw), do którego stosowania jest zobowiązany każdy polski urzędnik. Nawet Premier. Ba, zwłaszcza Premier.

  Tusk, zatem przekazując Rosji śledztwo, oraz zdając się na wszelkie inne jej działania wyjaśniające w oparciu o inną, nieadekwatna do sytuacji konwencję, złamał prawo, Konstytucję i powinien za to odpowiadać przed Trybunałem Stanu. Zwłaszcza, że zrobił to wbrew żywotnemu interesowi Polski, a wiec wbrew Polskiej Racji Stanu. Należy przy tym zaznaczyć, że dokonał tego przy aprobacie rosyjskiej, a więc jest podejrzenie kolejnego spisku i aprobacie nowego Pełniącego Obowiązki Prezydenta RP, który przecież powinien stać na straży przestrzegania Konstytucji RP. Tym bardziej jest to podejrzane, że dokonał tego zdrajca spiskujący wcześniej z obcym rządem i doprowadzający do śmierci Prezydenta swojego kraju, przy akceptacji zamachowcy i zdrajcy, który uzyskał pełną władzę prezydencka dzięki błyskawicznej pomocy (nota dyplomatyczna 3 godziny po katastrofie) od Prezydenta Rosji.

  Tłumaczę to, byście mieli właściwy ogląd sprawy, że taki a nie inny Raport MAK jest naturalną konsekwencją zarządzania Polską przez zdrajców. Rosja może teraz robić wszystko, ponieważ trzyma ich w szachu, wystarczyłaby jedna notka międzynarodowa, jeden dokument ze strony Putina, jedno nagranie czy jakiekolwiek inne (łatwe do przeprowadzenia) działanie by całą tą klikę PO z Tuskiem i Komorowskim obalić.

  Zamiast złorzeczyć na raporcik należy po prostu zrobić wszystko, by doprowadzić, ten rząd do upadku, aresztować i skazać Tuska za zdradę – w szybkim procesie, bo dowody są porażające. Następnie w oparciu o zeznanie Tuska, Arabskiego at consortes (którzy, będą współpracować by dostać 25 lat nie dożywocie i mieć ochronę przed własnym samobójstwem w celi) należy aresztować zdrajcę na urzędzie Prezydenta i umiędzynarodowić informację, że do zamachu doprowadzili Rosjanie przy pomocy swojej agentury, aby uzyskać pełna kontrolę nad Państwem Polskim.

  Wtedy jednostronny raport babuszki Anodiny (którą od razu ośmieszył bloger Rolex, przypominając, że Rosjanie nie mieli jak stwierdzić alkoholu w ciele Generała Błasika, gdyż owo ciało zostało zidentyfikowane dopiero ponad tydzień od katastrofy za pomocą testów DNA) będzie tylko uwiarygodnieniem polskiej tezy.

  Przestańmy oglądać się na Rosję i przejmować się ich kłamstwami. Zamiast tego informujmy, organizujmy i buntujmy społeczeństwo Polskie przeciwko władzy zdrajców. Nie jest to łatwe, ale to jedyna droga, bo chyba nie trzeba wielkiej wyobraźni, by uświadomić sobie jak skończy kraj zarządzany przez zdrajców. Działajmy ostro, a przy okazji zamieniajmy kłamstwa wrogów na nasze zwycięstwa. Lekceważmy to, co mało ważne, a bierzmy się za to co najistotniejsze.

  Bo nie oto chodzi by raport MAK mieć „wyważony”, ale by mieć MAK w dupie.

  ŁŁ

 76. Boydar said

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus
  Oświadczenie
  Będąc względnie zdrów na ciele oraz całkiem zadowalająco na umyśle, oświadczam, że wszelkie próby wpuszczenia mnie w dyskusję dotyczącą „operacji Smoleńsk”, pozostaną bezowocnymi. Upraszam jednak łaski Jaśnie Wielmożnych Państwa o nie przekraczanie cienkiej czerwonej linii dzielącej posiadanie i propagowanie „własnych” opinii od wykrzykiwania haseł typu „oto polski orzeł”, co nieuchronnie przywodzi na myśl wiekopomne czyny bohaterów Samostajannej Ukrainy. /-/

 77. MatkaPolka said

  SMOLEŃSK – TEN ZROBIŁ, KTO SKORZYSTAŁ

  Skorzystały POtwory – pełnia władzy i koryto

  Skorzystał MFW – zastąpienie Skrzypka prezesa NBP , który nie chciał dalej pożyczać – agentem MFW Belką, który oczywiście uruchomił natychmiast linie kredytowa MFW

  Skorzystało PO – zginął Kurtyka prezes IPN , który trzymał kwity na liderów PO

  Skorzystały Służby Specjalne – Kaczyński rozwiązał WSI i odciął od finansów publicznych – w istocie to wojna miedzy dwoma gangami żydowskimi – Żydzi Wojskowi – Informacja Wojskowa, WSW czyli WSI, MSW kontra Żydzi Cywilni, czyli KOR, Centralny Komitet Żydow w Polsce itd.
  Żydom wojskowym przestał być potrzebny Żyd cywilny Kaczyński , jako fasada pseudo demokracji

  Skorzystało NATO – zabito generałów moskiewskiego chowu,

  Katastrofa identyczna jak katastrefa CASY w Mirosławcu
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotnicza_w_Miros%C5%82awcu#Ofiary_katastrofy

  Skorzystały Niemcy – dalsza destrukcja polski i polskiej Armii i tak już zredukowanej do korpusu ekspedycyjnego. Polska jest bezbronna.

  Agresja Niemiec na Polskę trwa w sposób niepohamowany

 78. MatkaPolka said

  poprzedni komentarz czeka na moderacje

 79. MatkaPolka said

  SMOLEŃSK – RYMOWANKA

  Zbrodnia to niesamowita
  Żyd zabił Żyda i kwita

  Na lace koło Smoleńska
  Żydów spotkłla klęska

  Zdebiały światowe Kahały
  Na pogrzeb nie przyjechały
  Dzień wcześniej wszystko wiedziały
  Takiego „Kina” nie chciały

  I takiej kompromitacji
  Żydowskiej Demokracji

  Jeden Żyd strącony
  A drugi oskarżony

  Koszernym zrzedła mina
  Jak można tak niekoszernie
  Biało Czarnego pingwina
  Strącić -a przecież służł wiernie

  Ciekawe, kto bedzie tera
  Słał łupy do Izraela

  Mówia , że wina Putina
  W środku dogłebnie czerwone
  Po wierzchu zwykle zielone
  Zielono- Czerwone- pingwiny
  nie chca się przyznać do winy

  Jurija Iwanowa
  Koszerna Mafia Wojskowa
  i Komora to Zmowa

  Prawda to oczywista
  Ten zrobił – kto skorzystał

  Koszerne PO „ Elyty”
  Działają jak bandyty

  Światowa kompromitacja
  Strącona demokracja

  Żądza władzy jest chora
  Pozbyli się sie Kaczora
  Partnera z Magdalenki
  Okazał się zbyt cienki

  Ze śledztwem nie kwapia się wcale
  Z Policji Obywatelskiej brutale

  Bronek, Urbach i Donek
  Rzezany podkulą ogonek

  Będzie spowiadać sie tera
  u Rahma Emmanuela
  Kormoran tłumaczyć się dzielnie
  Jak można tak Nie- Koszernie
  Strącić DOBREGO PINGWINA

  Ukrzyżowali Kaczora
  To taka współczesna Menora

  KOR-owska Maciera naciera
  To ksywa Izaaka Singera
  A ta zaraza nieszczera
  Juz nieraz zrecznym slowem
  Zrobił nam zd upy głowe

  Ukrzyżowali Kaczora
  To taka współczesna Menora

  Lud modli sie i płacze
  I pędzi życie tułacze

  A żyd dziś siedzi w krawacie
  W JudeoEpiskopacie

  Chałaty na sutanny
  w kościele św. Anny
  Zmienilo żydów wiela

  Słała na ksieży Owa
  Luna Brystygierowa

  Luna to ta sama
  żydowska Burdel-Mama
  Co to swatała wielu
  Przywodców PRL-u

  Kto się dziś dziwi, kto pyta
  Dlaczego to spod sutanny
  Czemu to niejednemu
  Ksiedzu wystają kopyta ?

  Koszerne Trepactwo Tanki
  Zmienilo dziś na Banki

  Belka prawdy nie powie
  Ani i z Funduszu Panowie

  Połwa Chazarskiej Gminy
  Uciekła do Palestyny
  Ukradli ziemie od ludu
  Zgodnie z literą Talmudu

  A potem – Cud nad Cudami
  Stali sie SEMITAMI

  Wracaja teraz tłumami
  Pewnie „podzielić” się z nami

  Pod Krzyżem i u Rydzyka
  Modli sie dziś publika
  Za Unią Jewropejską
  Globalną i Braterską
  A Kasa z Polski znika

  Te Bitwy i Modlitwy
  to dzielo tej samej sitwy
  Z Berlina i Tadżykistanu
  Z Brukseli i z Manhatanu

  Czerwona Mafia Wojskowa
  Kase na kontach chowa

  To jedna wielka frustracja
  Żydowska ta Demokracja

  A brzozy rosną wysoko
  Jak konspiracja głęboko

 80. Wosiu said

  Setlak to gnojek i pętak, który stale łazi do GW i zwłaszcza Kublikowej (tej, co to nie wiadomo jakim cudem Holokaust przetrwała). Tyle ma wspólnego z lotnictwem, że ktoś go wkręcił do redakcji niszowego pisemka dla miłośników awionetek a poza tym lata trochę na szybowcach w aeroklubie warszawskim. Taki to ekspert z niego. Poza tym z mordy mu zalatuje agenturą.

  Wklejenie jego tekstu niedługo przed 10/4 dowodzi kolejny raz małpiej złośliwości i prymitywnej podłości Maruchy.

  […]

  Panu Wosiu już dziękujemy. – admin

 81. Joe said

  Lubie czytac komentarze gdzie prawie wszyscy maja racje..Ale…wyzywaja sie i gdyby byli w zasiegu rak… pewnie doszloby do rekoczynow.Kilka razy juz wspominalem ze mam bliski kontakt z pracownikami rezydencji ambasady rosyjskiej na Long Island.
  Rozmawialem kiedys z „kierowca” ktory zna samego Putina.Opowiedzial mi taka sytuacje.”Dzisiaj nie jest juz zadna tajemnica stwarznie zbiegu okolicznosci…gdzie kazdy wykonujac czasteczke swego zadania…nie ma pojecia o calosci’…(.tlumaczone na polski)….I tak szanowni proszepanstwo….oficer ktory przepuszczal „falszywki” Protasiuka,jak i cala „armia pozostalych” wykonawcow malych zadan…zarowno po jednej stronie granicy… jak i drogiej…STWORZYLI DZIELO pod tytulem Katastrofa
  na Siewiernym…Czy to Wam sie podoba czy nie…A czy dowiemy sie prawdy.Pewnie tak samo jak o… Sept.11….czy o katastrofie w ktorej zgineli wszyscy oponeci Clntona czy innych „WLADCOW”.
  Pozdrawiam Joe.

 82. nerwowy said

  – nowy ślad w śledztwie -cytat:
  Autor odrzuca też teorie, jakoby samolot nie spadł na ziemię lecąc do góry nogami i że taki upadek nie mógł spowodować śmierci wszystkich pasażerów.
  – co innego gdyby miał koła inna była by jego nieszczęsna dola ,bo na zdjęciu widać że goleń przedniego koła jest zgjęta od zaczepienia o mgłę

 83. Marucha said

  Re 36:
  Nie rozumiem, dlaczego jedno miało by wykluczać drugie.
  Odlot do Smoleńska był zorganizowany SKANDALICZNIE.

  Re 38:
  ZeroHero jest jednym z najlepszych komentatorów gajówki – kropka. Jak każdy, może się mylić. Ale nigdy nie wygaduje durnot z d… wziętych.
  A dlaczego polecam również prof. Dakowskiego? Niech Pani sobie wyobrazi, że nie podzielam poglądów szanownego profesora na Smoleńsk i Rosję – ale nie przeszkadza mi to cenić u niego wielu innych rzeczy. Dziwne?

  Re 45:
  W tym rządzie pracują same durnie, skoro takich niedouczonych pilotów używają do wożenia premiera Tuska i ówczesnego prezydenta.
  Nareszcie mogę się zgodzić z 166, lecz uzupełnię: nie tylko durnie, lecz także i agentura.

  Re 51:
  Zamachu nie wykluczam (co wielokrotnie podkreślałem), lecz nikt do tej pory nie wyjaśnił mi przekonująco, w czyim interesie mógłby być dokonany i kto za nim stał.

  Re 53:
  Być może ZeroHero przesadził, ale znowuż robienie z kpt Protasiuka doświadczonego pilota, który na drzwiach stodoły… itp. było niewiele lepsze.
  Polska doświadczyła, jeśli pamiętam, CZTERECH podobnych katastrof.

  Re 62:
  Ciskanie debilami w oponentów nie zmienia faktu, że najwięcej idiotyzmów pochodzi właśnie od 166. Mam przypomnieć po raz n-ty?

 84. Fran SA said

  Ad.75 Matka Polka

  Dla mnie nie wszystko jest jasne:

  1. Protokol Dyplomatyczny.
  Wedlug tego protokolu, to premier panstwa zaprasza premiera panstwa. Tak Putin oficjalnie i publicznie zaprosil Tuska.
  Prezydenta Kaczynskiego mogl zaprosic tylko i wylacznie Miedwiediew. Czy mamy jakies dowody, ze prezydent Polski zostal zaproszony na ‚goscinne wystepy’ do Rosji przez rosyjskiego prezydenta?

  2. Wedlug prawa miedzynarodowego dochodzenie w sprawie katastrofy prowadzi panstwo na terenie ktorego zdarzyla sie katastrofa. Obojetnie, co mysle o Tusku, to specjalnie nie mial wyboru.

  3. Wiadomo, ze Lech Kaczynski mial wielka ochote leciec do Katynia. Pytanie: kto przygotowywal te (wyglada na to, ze zupelnie prywatna) wycieczke z przedstawicielami rzadu, a wiec nie zupelnie prywatna?
  Gdzie jest protokol dyplomatyczny z tych przygotowan??
  Przeciez kazda wizyta panstwowa ma dokladny plan wizyty, z zamowionymi noclegami, hotelami, limuzynami, oraz wladzami lokalnymi i panstwowymi; posilkami, i calodziennym programem. Kto mial powitac gosci na lotnisku? Kto mial odwiezc delegacje Polski z lotniska do Katynia?czy bylo zaplanowane spotkanie polskiego prezydenta z wladzami rosyjskimi? Dlaczego nikt z rosyjskich oficjeli nie mial witac polskiej delegacji na lotnisku w Smyrnym? Powinien byc prezydent. Z kim i gdzie sie mial spotkac prezydent Kaczynski?

  Przeciez to sa rzeczy podstawowe!!!

  A my w kolko o zlamanej galezi rosyjskiej bieriozki.

  Przeciez, gdyby taki samolot niezaproszony probowal wyladowac np. w Tel Awiwie, to niechybnie by go zestrzelili!

 85. Nemo said

  http://studioopinii.pl/smolensk-czego-nie-chcieli-w-wsieci/

 86. oskar said

  ” W tupolewie nie mogło starczyć miejsc dla wszystkich”

  http://clouds.salon24.pl/495886,w-tupolewie-nie-moglo-starczyc-miejsc-dla-wszystkich

  Bardzo ciekawa hipoteza.

 87. Kazek said

  Witam RE:71 i 72
  Arcybolesnaprawda napisał ”
  „Czy Wy jako spece od katastrof możecie mi wytłumaczyć gdzie się podziało paliwo z TU 154 M 101

  Jako spec odpowiadam : Ruscy zapierd….li.

  i kolejne pytanie :”Otóż będąc na miejscu tej katastrofy nie widział ciał ofiar!!!! ”

  Jak już pisałem w p.14 : może wszyscy żyją w takim razie.
  Gajowy wie nawet gdzie i co porabiają zobacz p. 16

  Jak można takie głupoty wypisywać

 88. Krzysztof M said

  Ad. 74

  „Ludzie!!! Dziennikarze, politycy, komentatorzy i obywatele!!!”

  – Ludzie! Nie zachowujcie się tak, jak handlarz maścią na szczury! Który stał na rynku i zachwalał towar: „Maść na szczury! Maść na szczury! Wyciągamy szczura z dziury, kładziemy mu do pyska maść – w trzy dni szczur powinien paść!” I tu jakiś przytomny z tłumu gawiedzi zauważa „Panie! Jak już tego szczura z dziury wyciągniemy, to możemy go zabić, więc po co ta maść?”. A handlarz niewzruszenie „Można i tak – można i tak!. Maść na szczury! Maść na szczury! Wyciągamy szczura z dziury! …”. 🙂

  W identyczny sposób zachowują się członkowie SS, czyli Sekty Smoleńskiej. 🙂 Całkowita nieprzemakalność na argumenty!. 🙂

 89. Sander said

  # 87
  „Jak można takie głupoty wypisywać”

  Jak widac przez osatnie lata – mozna. Niebawem nastepna rocznica wydarzenia i czeka nas nowa transza „rewelacji” czyli c.d. tragi-komedii.
  Mowia ze „Nie ma tego zlego……” i fakt.
  Ten wypadek pokazuje ludzka glupote.

  Wiecej prawdy i faktow w powyzszej rymowance niz u „ekspertow” w me(r)diach i zamieszczonych opniach.

 90. akej said

  @ 44 (Przemadrzala Jola)
  Wszystko jawi sie jako celowe pomieszanie z poplataniem! Na dodatek, informowano o katastrofie zanim sie zdarzyla. Ktos nie lubi tu pomyslec o rzeczach podstawowych! Przeciez to wszystko cuchnie.

 91. 166 bojkot TVN said

  83/Marucha
  166 cieszy sie widzę wyjątkową uwagą i chętnie zobaczy co Admin uznał za idiotyzmy.

 92. Easy Rider said

  Co do komentowanego artykułu – nie przypuszczałem, że po 3 latach śledztwa prowadzonego przez różne gremia nadal można bezczelnie propagować kłamstwa MAK-owsko-Millerowskie twierdząc, że samolot upadł kołami do góry (czyli że wykonał „półbeczkę”) i że wszyscy zginęli. Artykuł wyraźnie napisany na zamówienie polityczne, w związku z 3. rocznicą 10 kwietnia. ONI nadal będą iść w zaparte, jak wszyscy przestępcy, bo nie mają innego wyjścia. Natomiast panu pilotowi-ekspertowi proponowałbym na poparcie swoich tez wykonanie jakimkolwiek samolotem „półbeczki” na wysokości mniejszej niż długości skrzydła tego samolotu.

  Ad 66/MatkaPolka

  To przedwczesne orędzie Komorowskiego przypomina znaną sprawę z 9/11 – informowania przez BBC o zawaleniu się WTC7 20 min. przed tym, jak to w rzeczywistości nastąpiło.

  Przy tego rodzaju wydarzeniach, opartych na piramidzie kłamstw, jakaś cegiełka może zostać położona nie tam, gdzie trzeba i mamy do czynienia z dziwnymi, „prekognicyjnymi” faktami.

  Ad 85/Nemo

  Co do samego lotu 101 – on miał charakter wirtualny już na etapie planowania, gdyż brak było zgody na wlot w rosyjską przestrzeń powietrzną, lądowisko Siewiernyj było nieczynne dla ruchu pasażerskiego (brak nawet schodów samojezdnych), natomiast przed rzekomą katastrofą, na Delegację nie czekała kolumna samochodów ani funkcjonariusze BOR. Jeżeli chce Pan(i) dążyć do poznania prawdy o wydarzeniach 10.04.2010 – sugeruję w ogóle nie czytać artykułów, książek oraz oglądać filmów, gdzie traktuje się jako fakt realny katastrofę lotniczą na Siewiernym, aby sobie nie zaciemniać umysłu.

 93. Griszka said

  @Easy Rider
  Na CNN też się kopnęli, ale o jakąś godzinę. To było dziwne, bo jedyne wieżowce posiadające stalowy szkielet, które zawaliły się całkowicie od pożaru to były te trzy w NY. Nie było wcześniej takich wypadków w historii. A tu proszę jacy prorocy.

 94. Griszka said

  Studo opinii to miejsce, w którym po raz pierwszy się ujawnił niejaki Artymowicz, Wcześniej anonimowo miotał bluzgi i kłamstwa na forum GazWyb. Tam nawet nie silą się na obiektywizm.

  Dla mnie najgłupsze co próbował udowodnić to, że ogromny samolot pasażerski nie umiał ściąć swoimi skrzydłami kilku brzózek.
  Z tego co pamiętam to Rosjanie ten temat odpuścili, ale nasza rodzima grupa „ekspertów” nadal bawi się w głupiego Jasia i naiwnie liczy, że nikt nie ma dostępu do internetu i sobie nie zajrzy, np. w materiały z rosyjskich serwisów informacyjnych i nie porówna z innymi katastrofami.
  http://lubczasopismo.salon24.pl/nieuczesane/post/271056,ruski-samolot-caly-las-wykosi-nasz-wysadza-1-brzoza

  Ja do tej pory nie umiem powiedzieć co się tam naprawdę wydarzyło, ale wiem jedno. Za te chałupnicze przeróbki Tupolewa na tydzień przed wylotem, dziadowska organizacja przetargów na remonty samolotu, przygotowanie samego wylotu, wyciek do internetu listy pasażerów na kilka dni przed wylotem itd. to powinny lecieć łby ludzi z ekipy PO. Dla Bronka pojedyncza cela za przejmowanie obowiązków Prezydenta RP bez potwierdzenia śmierci Kaczyńskiego.

 95. Jan said

  Nie wypowiadam się stanowczo w sprawie katastrofy, chociaż przyznaję posiadam stosunek do niej można powiedzieć identyczny do Pana Gajowego (od początku).
  Dostrzegam ze swej strony jakieś dopuszczone zdarzenie w rodzaju kary i wskazania narodowi winnych za niszczenie Polski obdarzanej przez wieki Bożą Opieką i troską NMP. Był tam Prezydent podpisujący cyrograf, generałowie umoczeni w Iraku I Afganistanie, biskupi i dalsze spectrum przedstawicieli organów władzy, skończywszy na wojującej aktywistce z prawami Bożymi P. Jarudze – Nowackiej.

 96. Griszka said

  @95
  Według mnie to się wiele nie zmieniło. Jednego syjonistę zastąpił drugi i to dużo głupszy.

 97. Easy Rider said

  Ad 93/Griszka

  Było w świecie wiele pożarów wieżowców, zarówno przed, jak i po 9/11 i żaden się z tego powodu nie zawalił, chociaż pożary były bardziej gwałtowne, przypominające burze ogniowe (w WTC nie było widać płomieni, tylko dym) i trwające po kilkanaście godzin. Jedna istotna uwaga co do WTC 1 i 2 – one nie zawaliły się tak jak przy kontrolowanym wyburzaniu, zresztą przy tego rodzaju konstrukcji nie byłoby to możliwe, a przynajmniej – nie w ciągu 10 s. One zostały wręcz zamienione w pył, z prędkością swobodnego spadania. Natomiast zawalenie WTC7 przypominało kontrolowane wyburzanie ładunkami konwencjonalnymi, chociaż pewne okoliczności wskazują, że mogło mieć miejsce użycie innych technik, podobnych do WTC 1 i 2. Brak jest filmów, pokazujących dół WTC7 w chwili rozpoczęcia zawalania, co pozwoliłoby ocenić, czy istotnie został „podcięty” konwencjonalnymi detonacjami.

 98. Marucha said

  Re 94, 95:
  Łobuzy, zdrajcy, durnie i nieudaczniki, którzy spieprzyli WSZYSTKO w Polsce – wszystko! – chcą się przynajmniej pozbyć odpowiedzialności za katastrofę smoleńską.
  Inne wypadki lotnicze, z Casą na czele, to też Putin i FSB. Albo zamach Al Kaidy.

 99. Marucha said

  Re 97:
  Już sprawę WTC „wyjaśniono”. Podobnie jak śmierć Kennedyego.
  Amerykańscy eksperci uzyskali sławę i renomę.
  Teraz polscy hydrocefale proszą tych samych ekspertów o wyjaśnienie katastrofy w Smoleńsku.

 100. Jan said

  Ad.97
  Z tego co wiem odbyło się przed dwoma laty sympozjum niezależnych naukowców i inżynierów gdzieś chyba w Kanadzie, dobrze obeznanych z technikami wyburzeniowymi. Wniosek był jeden. Celowe i dobrze przygotowane wyburzenie.
  Nawet udało się pozyskać bliżej nieznany proszek koloru czerwonego, śladową ilość najnowszego materiału do wyburzeń. A cala konstrukcja stalowa została natychmiast wywieziona i przetopiona aby nie podać badaniu nawet fragmentu.

 101. Griszka said

  @100
  Ukazał się artykuł naukowy dotyczący analizy pyłu z WTC. Wynik jednoznaczny, próbki zawierały materiały wybuchowe. Były też omówione zdjęcia, na których uchwycono płynną stal, która wypływała z miejsc dużo poniżej miejsca uderzenia samolotu, prosto na ulicę. Oczywiście „zachodni eksperci” nie pokusili się o podobny krok. Nie zabezpieczyli takich materiałów z Ground Zero.

 102. Rysio said

  re 101 Eeeeeeee tam pitolicie kapralu Griszka.

  Tutaj władze nie byly w stanie nawet zmierzyć ile pyłu azbestowego fruwało w powierzu, po zawaleniu się wież WTC.

  Kupa policjantów i strażaków poumierała, bo brali nadgodziny, a nie mieli na swoich ryjach masek.

  No i wszyscy jak jeden podostawali azbestowego zapylenia płuc.

  Mój kumpel, azbestowiec – był w szoku gdy zobaczył całe tabuny miastowych pracowników (policjantów, strażaków, robotników) gdy chodzili po tym gruzowisku w kurzu azbestowym bez masek – a zapylenie przekraczało 1000-krotnie dopuszczalne normy.

 103. Zerohero said

  Jeśli chodzi o WTC1 i WTC2, to od biedy mogą kit wciskać, ale WTC7 równiutko złożył się sam, bez pożaru, bez ubytków struktury. W raporcie NIST pomineli to milczeniem, choć takie zawalenie powinno stanowić przyczynek do poważnego śledztwa nt. katastrofy budowlanej. W ogóle w sprawie 9-11 śledztwo było opóźniane i wydano na nie mniej niż na śledztwo w sprawie Moniki Levinsky. To min. zwróiciło uwagę kontrolera lotów Pana Kozaka – przeglądał branżowe pisma i ze zdziwieniem zauważył, że 9-11 nie został objęty typową procedurą (czy zamach czy katastrofa – dochodzenie musi być).

  Zwolennicy teorii zamachu w Smoleńsku nie mają tak twardych argumentów jak zawalenie WTC7. Z resztą to środowisko po miesiącach potrafi radykalnie zmieniać koncepcje przeprowadzenia zamachu. Dla mnie to podejrzane zachowanie.

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

  Co do biegania po pomoc do „sojuszników”, to Amerykanie sami sobie nie mogli zrobić porządnego śledztwa nie tylko w sprawie Kennedyego, 9-11, ale i US Liberty. Mały zafajdany kraik z Bliskiego Wschodu zabił 30 marynarzy i zniszczył pół okrętu. Tym co przeżyli nakazano milczenie. Jeśli ktoś biega do USA po pomoc w „międzynarodowym” śledztwie, to pewnie sam jest „międzynarodowy” albo jest bezdennie głupi.

  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

  Co do Protasiuka. Tzw. „wilna pilota” jest zawsze normalnie rozważananą kwestią. Robienie z tej kwestii wielkiego halo, to zagranie sekciarzy smoleńskich chcących uciąć w zarodku niewygodny temat.

  W kwestii nazywania po imieniu koloryzowania wpisów w dzienniku lotów tak by mieć lepsze „doświadczenie”, to proponuję wszystkim oburzonym powierzyć swe życie (co ja gadam: życie swoich najbliższych) pilotowi kombinatorowi albo lekarzowi udającemu znacznie lepszego niż jest w istocie. Bo widzę, że przy komputerach siedzi wiele moralizatorów teoretyków. Wybitnych teoretyków! 🙂

 104. Marucha said

  Do dnia dzisiejszego temat smoleński to pewniak, jeśli chodzi o rozpętanie dyskusji…

 105. oskar said

  Prof. M. Dakowski o inscenizacji i o Zespole A. Macierewicza

  „… Co do ustaleń MAK czy Millera: Ilość ewidentnych kłamstw w raportach MAK i Millera była tak duża, że nikt krytyczny śledzący literaturę przedmiotu tym „organom” nie wierzył. Istnieje poważna literatura na ten temat, omówienie jej przekracza jednak objętością możliwości tej rozmowy. Śledzenie literatury przedmiotu jest niestety możliwe jedynie na uczciwych portalach internetowych, ciągle zanieczyszczanych przez agentów oraz tzw. trolle. Samodzielne śledzenie sprawy wymaga jednak sporo czasu i krytycyzmu, czyli wysiłku.

  Wyniki analiz tych raportów podsumował Łażący Łazarz, może dość brutalnie, ale precyzyjnie: „MAK w dupie”. [por.Mak w dupie]

  Mój wkład we wczesną fazę walki przeciw oficjalnej dezinformacji, był prosty: Ośmieliłem się (a było to w czasie wielu okrutnych, odstraszających skrytobójstw ludzi znających się na sprawie i dających temu wyraz) złożyć zeznania w Wojskowej Prokuraturze Okręgowej [Zeznania świadka M. Dakowskiego dla Prokuratury Wojskowej] w sprawie dla fizyka najprostszej, to znaczy z argumentami opartymi o prawa zachowania obowiązujące w całym Wszechświecie i o geometrię, też identyczną dla całego Wszechświata:

  – Brzoza (zwana później pancerną lub kevlarową) nie mogła urwać skrzydła, bo byłaby na to parę rzędów wielkości (sto do tysiąca razy) za słaba. Potwierdziło to później wielu badaczy, a szczególnie prof. W. Binienda poprzez zaawansowane obliczenia i użycie programów komputerowych sprawdzonych w obliczeniach dotyczących lotnictwa i lotów kosmicznych.

  – Żaden duży samolot, w tym Tu-154, nie mógłby się poderwać, gdyby zahaczył skrzydłem na wysokości 5,6 metra, bo musiałby ogonem wyryć w ziemi rów, którego nie ma na zdjęciach terenu. Prosty brak miejsca…

  – Sławna „beczka” musiałaby zostać wykonana, ze względu na geometrię (duża rozpiętość skrzydeł samolotu) – pod ziemią. A takie figury są w akrobatyce lotniczej nieznane.

  – Potwierdzona zdjęciami obecność śmieci, toreb plastikowych, gniazd ptasich, drewnianych budek w najbliższej okolicy „pancernej brzozy” wyklucza możliwość, że obszar ten się znalazł w strumieniu gazów z silników odrzutowych.

  Rozrzut rozłożonych na złomowisku części metalowych wyklucza „śmierć na skutek przeciążeń (przyspieszeń) rzędu 40-100 g”, jak konkluduje np. MAK. Późniejsze relacje rodzin pomordowanych dotyczące oględzin zwłok (m. in. Anny Walentynowicz) potwierdziły w pełni moje wcześniejsze analizy i zeznania w prokuraturze.

  Mówię o oględzinach w Moskwie, tj. przed jakąś niewyobrażalną, satanistyczną orgią, która nastąpiła później, a w wyniku której np. czaszka Anny Walentynowicz została pokruszona, a w kilku ekshumowanych ciałach znaleziono jakieś rękawiczki, niedopałki, rękawy, śmieci.

  Analizy nielicznych dostępnych zdjęć i złomowiska koło lotniska Siewiernyj wykazały w ciągu następnych dni przemieszczanie się tam i dziwne zmiany różnych elementów metalowych. Np. „ścianka” pochodząca rzekomo z Tu, która ma na niektórych zdjęciach 7, na innych 9 czy 10 okienek uznawana jest oficjalnie, a także przez bezkrytycznych dziennikarzy i filmowców za ten sam element (analizy Yurko).

  Udowodniono również jednoznacznie wcześniejszą inscenizację na tej scenie (wcześniejszą – tj. przed czasem „katastrofy”, oficjalnie zresztą nieokreślonym, chyba celowo i szyderczo). Ośmiesza to raporty oficjalne, ale jest też trudnością dla spójności hipotezy „dwuwybuchowej”….”

  http://zygmuntbialas.salon24.pl/495813,prof-m-dakowski-o-inscenizacji-i-o-zespole-a-macierewicza

 106. oskar said

  c.d.
  Prof. M. Dakowski o inscenizacji i o Zespole A. Macierewicza

  „…

  Zbrodnia Smoleńska ma wiele cech wspólnych ze zbrodnią w World Trade Center, popełnioną osiem lat wcześniej, zwaną w skrócie 9/11.

  Widać, że Planista „Smoleńska” wzorował się tak na jej przygotowaniu, przeprowadzeniu, jak i przygotowaniu całej dezinformacji , „śledztwa” i powoli cedzonych późniejszych „rewelacji”.

  W USA jednak tak rodziny ofiar, jak stowarzyszenia pilotów, kontrolerów lotów, prawników itp. mają zagwarantowany przez konstytucję dostęp do danych źródłowych. Jest on utrudniany, ale możliwy. Stąd istnienie wielu analiz, książek, filmów dokumentujących rzeczywisty przebieg zbrodni, wykazujących, że planowanie, przebieg i „otoczka medialna” zbrodni 9/11 były zupełnie inne, zdecydowanie różne od opowieści oficjalnych podawanych zaraz po Zdarzeniu, czy po latach opublikowanych w oficjalnym „Raporcie Rządowym”.

  Wyciszanie tych analogii przez tutejszy rząd i podległe mu media nie dziwi.

  Zadziwiło nas jednak , gdy min. Antoni Macierewicz z powaga zaprosił do badań w Zespole Parlamentarnym „eksperta” Kushnera z USA. Człowiek ten bowiem „badał 9/11”, a potem podpisał skłamany Raport Rządowy. Raport ten powstawał w bólach, zdaje się ok. 2-ch lat, Kushner więc, gdyby był uczciwy, mógł w tym czasie przypomnieć sobie podstawy fizyki ze szkoły średniej (chyba tam fizyki uczą?). Np. o tym, że ciało na Ziemi spada z przyspieszeniem g=1 tylko wtedy, gdy nie napotyka na żaden opór. A przecież te dwa budynki WTC stały na 47 stalowych kolumnach każdy, które się nie spaliły, ani nie roztopiły, bo nie było takiej temperatury ani czasu na to. Filmy z destrukcji dwóch z trzech wież WTC wskazują, że przyspieszenie wynosiło g=1. Dodatkowo – są filmy, na których widać 11 błysków kontrolowanej destrukcji jednej z tych wież.

  Zapominalskim przypominam, iż trzecia wieża WTC-7 zawaliła się „ze strachu”, bez ingerencji „okrutnej Al-Kaidy”. Pogrzebała pod sobą nierozliczone papiery dłużne wartości setek miliardów dolarów (może więcej?). O dziesiątkach ton złota, o diamentach ledwie wspomnę – to „detale”. Ale nie odnalazły się pod gruzami, mimo, iż nie są łatwopalne.

  To „słoń”. A sprawa polska wygląda tak, że AM indagowany publicznie, czemu zaprasza i nagłaśnia kłamcę, który oszukuje swój naród, więc tym bardziej nie będzie miał oporów w oszukaniu obcego narodu, odpowiedział że on (AM) zajmuje się sprawą smoleńską, nie zaś wątpliwościami i hipotezami w kwestii 9/11.

  To zły znak dla Polaków. …”

  http://zygmuntbialas.salon24.pl/495813,prof-m-dakowski-o-inscenizacji-i-o-zespole-a-macierewicza

 107. Marucha said

  Pan Macierewicz to jedyna nadzieja sekty smoleńskiej na definitywne wyjaśnienie, kto dokonał zamachu na polską delegację i jak Putin to zrobił.

 108. Ad 68 Czekam na odpowiedź bojkotowaną przez nomen omen 166 Bojkot.

 109. akej said

  @ Zerohero (103)
  Kitu NIE moga nigdzie wciskac ani wcisnac. Ewidencja jest oszalamiajaca.

 110. 166 bojkot TVN said

  108/WD
  A skąd 166 ma to wiedzieć?

 111. Nemo said

  Ad.92 Easy Rider powiedział/a

  Ad 85/Nemo

  Co do samego lotu 101 – on miał charakter wirtualny już na etapie planowania, gdyż brak było zgody na wlot w rosyjską przestrzeń powietrzną, lądowisko Siewiernyj było nieczynne dla ruchu pasażerskiego (brak nawet schodów samojezdnych), natomiast przed rzekomą katastrofą, na Delegację nie czekała kolumna samochodów ani funkcjonariusze BOR. Jeżeli chce Pan(i) dążyć do poznania prawdy o wydarzeniach 10.04.2010 – sugeruję w ogóle nie czytać artykułów, książek oraz oglądać filmów, gdzie traktuje się jako fakt realny katastrofę lotniczą na Siewiernym, aby sobie nie zaciemniać umysłu.

  To nie tak Panie Easy Rider po prostu wrzuciłem inny punkt widzenia.Poza tym napisałem już kiedyś na Gajówce,że katastrofa smoleńska spowodowana została totalnym bałaganem i zaniedbaniem polskich służb odpowiedzialnych za tą wizytę-myślę,że Pan się ze mną zgodzi.Ja w każdym razie zgadzam się z tym,że ten lot „miał charakter wirtualny już na etapie planowania”

 112. Marucha said

  Re 108:
  No widzi Pan, 166 sam już nie wie, na jaką partię głosował. Ale wie, że głosował. Dla dobra Kraju i Narodu. Aby spełnić obowiązek ukazany w przemówieniu TV przez Tuska.

 113. Inkwizytor said

  Bełkotka tyle wie co jej powiedza w TVN 🙂

 114. 166 bojkot TVN said

  112/113
  Widzę, że Marucha nie zadal sobie trudu przeczytania i zrozumienia zawiłego pytania do 166 w 68
  No cóż, niektórzy nie mają co robić, to wypisuja krasmówcze pytania, a inni nawet nie usiłują pojąć o co chodzi, ale dyskutować i szkalować i owszem nie omieszkają.
  A inni bezmyślnie komentować.

 115. Marucha said

  Re 114:
  Zawiłego pytania nie ma nawet co powtarzać, skoro 166 nie umie odpowiedzieć na dużo prostsze pytanie: na kogo głosował.

 116. arcybolesnaprawda said

  ad 87 KAZEK

  czy Pan się z głupim przez szybę całował???? Pan nie ma zielonego pojęcia co powinno było sie wydarzyć po upadku samolotu z taką ilością paliwa w bakach!Widzę , że fizyka i chemia nie była/jest Pana mocną stroną.To może wyobrażnia niech zadziała?MNiej ogladania WSI24 i czytania GW a więcej samodzielnego myslenia polecam.

 117. sal said

  Pytania , same pytania … a odpowiedzi brak :

  z forum salon24

  „…
  Sprawa jest „arcybolesnie prosta” – cytujac klasyka gatunku…

  Wystarczy przeciez znalezc odpowiedz na tych kilka pytan:

  „Przypadki warszawskie
  1. awaria monitoringu (kamery) na Okęciu rządowym
  2. brak dostępu do zapisów z radarów okęcia, zbliżania i obszaru – ustalanie czasu odlotu na podstawie czasu „Wiśniewskiego” (Raport Millera)
  3. awaria zasilania w Centrum Operacyjnym MSZ
  4. awaria serwerów w MSZ
  5. wyłączenie radioboi ratunkowej – czyli dopuszczenie niesprawnego samolotu do rejsu
  6. usunięcie rejestrator mechanicznego K3 – w Rap. Mil. było, że nie znaleziono
  7. w ciągu paru godzin (6.04.2010) zrobiono z 8 18 osobową salonkę
  8. brak danych z monitoringu lotu w SKW (awaria?)
  9. błyskawiczne ustalenie przyczyn wypadku przez min. Sikorskiego (w 15 minut)
  10. pojednanie Moskiewsko-Warszawskie z katastrofą w roli głównej
  11. Awaria sieci internetowej w studio TVN rano i przed południem 10 kwietnia 2010.
  12. wcześniejsza awaria w systemie bankowym (przypadek?)
  13. zawieruszenie się zdjęć sat przekazanych przez US
  14. jeden ton w opisie katastrofy w mediach
  15. brak dociekliwości dziennikarzy śledczych w relacjonowaniu zdarzeń.

  Przypadki smoleńskie
  1. awaria rejestratora radaru na Siew.
  2. awaria monitoringu w salonie KiA Siew.
  3. pojawienie się nagle z jaru mgły co szła pasami
  4. blacharze pojawiają się w kadrze w kluczowym momencie filmowania scen mgielnych przez S.Wiśniewskiego (SW)
  5. SW nie przegania blacharzy tylko wyłącza kamerę
  6. SW przypadkiem potyka się o skrzynkę – którą znalazł przed wrakiem
  7. profesjonalny fotograf uchwycił z bliska wymianę żarówek w lampach na podejściu (razem z kamandirem i sołdatami)
  8. błędne działanie BNDB
  9. transport (?) zwłok i szczątków do identyfikacji i sekcji w bordowych trumnach
  10. spowalnianie, utrudnianie dojazdu J.Kaczyńskiego na lotnisko Siew.

  PIKO 483982 | 22.03.2013 22:05 „

 118. Fran SA said

  Ad.99
  Panie Marucha,
  Gdyby nie fakt, ze w tej bardzo tajemniczej katastrofie zginelo tylu ludzi, i nie pozostal po nich nawet slad na piasku, duzo mniej by mnie ta katastrofa interesowala.
  Sprawy niedopowiedziane, albo trzymane w tajemnicy przed publika- zawsze prowadza do roznych spekulacji i domyslow.

  Nie mam zielonego pojecia kto namowil tyle waznych osob na poklad samolotu , wbrew prawu; i nie mam zielonego pojecia, kto stoi za przyczyna tej katastrofy.

  Przyzna Pan, ze zwalanie winy wylacznie na pilota, ktory nawet bronic sie nie moze, jest malo przekonywujace.

  Polski rzad jak dotad nie przedstawil podstawowych dokumentow odprawy samolotu do innego panstwa. W ogole zdaje sie, ze rzad uwaza, ze dokumentacja jest nie istotna- ten sam rzad, ktory jest mistrzem biurokracji.
  Nawet w tym glupim raporcie wspomniano niesmialo, ze podstawowe zasady bezpieczenstwa nawet dla zwyklego samolotu sa bardziej przestrzegane niz byly te, na Tupolewie z delegacja panstwowa. (My nawet nie wiemy, czy to byla panstwowa delegacja, czy prywatna wycieczka, bo niby na czyje zaproszenie polecial prezydent panstwa z cala armia oficjeli?)
  Jesli to byla wina Kaczynskiego to i tak niewiele zmienia fakt, ze nikt nie ocalal i skandal ze zwlokami jest nie do ukrycia.

  Byc moze, ze niektorzy wpisowcy na blogu maja racje, ze porownuja do 9/11.
  Dla mnie jest istotne, ze w obu przypadkach zawalily sluzby zabezpieczajace lotnisko.
  Sprawa WTC zostala juz dawno wyjasniona, bo Silverstein sie publicznie przynal, ze kazal ‚pull it down’.
  Nie wypieral sie tez odszkodowania, ktore dostal.

  Nie jest Pan jak widac na biezaco z wiadomosciami. Bo oto pan Cheney sie wlasnie przyznal, ze to on zabronil wojsku interweniowac i kazal tego dnia wylaczyc wszystkie radary.
  Bo prosze mi wytlumaczyc jak dwa bezpilotowe samoloty mogly krazyc przez godzine nad Nowym Jorkiem, – najbardziej strzezonym miejscem na swiecie- niedostrzezone przez 8 (OSIEM !) baz wojskowych na terenie Nowego Yorku?
  Przeciez te oba wiezowce zostaly specjalnie wzmocnione przeciwko uderzeniom samolotu! Wszystkie wiezowce w Nowym Jorku sa zabezpieczone przed samolotami. Podobnie w Tokyo czy Londynie. Przeciez sa narazone na rozne nieprzewidziane bledy pilotow czy awarii samolotu!

  I jak mozna bylo palnac w Pentagon- kolejne najbardziej strzezone miejsce na swiecie?. Nie zanotowaly kamery?
  Kamery jakos dziwnie nie zanotowaly ODLOTU tych samolotow z lotnisk!

  W obu wypadkach ( a przepraszam, podobnie w Londynie, Madrycie i Moskwie) sluzby bezpieczenstwa wyraznie zawalily, a jednak NIKT nie zostal pociagniety do odpowiedzialnosci!
  Wspolne nawet jest i to, ze zarowno po 9/11 jak i po katastrofie smolenskiej wielu swiadkow tajemniczo zginelo gwaltowna smiercia. Razem z czarnymi skrzynkami. Ciekawe, po jaka cholere sie w o gole te skrzynki montuje.

  Polskie wojska scigaja domniemanych terrorystow w Afganistanie, a nie moga zabezpieczyc polskiego samolotu z delegacja panstwowa i generalami?

  No, a ostatnia wiadomosc o 9/11 jest juz oficjalna: Samoloty byly BEZPILOTOWE!!!!!!!
  A my przez nastepne stulecie bedziemy jeszcze mordowac muzulmanow za napad na Nowy Jork.

  http://www.fromthetrenchesworldreport.com/cheney-admits-that-he-lied-about-911/37150/

  http://whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/cutter.html

  A oto, co podaje oficjalna prasa Sydney Morning Herald i tv w Australii, za BBC:

  http://www.smh.com.au/tv/Documentary/911-Explosive-Evidence-4313104.html

  Kazdy agent z real estate wie jak wyglada kontrolowana demolka, poniewaz wielcy deweloperzy robia to na codzien. W Nowym Jorku wyburza sie stare wiezowce, bo jak pan Silverstein powiedzial – sa to ‚eyesore’ – wygladaja paskudnie i kluja w oczy – w ich miejsce buduje sie nowe centra..
  Z Manhattanu sa stare plany dostepne na internecie na dlugo przed katastrofa odnosnie obu wiez i wybudowaniu supernowoczesnego centrum handlowego.
  ALe wyburzenie starych wiezowcow duzo kosztuje, bo sa wylozone azbestem. Firmy nie chca sie zgodzic na wyburzanie – albo zycza sobie ogromnych pieniedzy.
  No i wywoz gruzu, odszkodowanie dla biznesow wynajmujacych budynek, splacenie wlascicieli pomieszczen, itd. itp.
  Duzo taniej wyszlo rozwalenie DWOMA samolotami TRZECH poteznych wiezowcow i wyduszenie od podatnika zafundowania calej imprezy.

  Nowe, bardzo nowoczesne (niekoniecznie piekne) centrum handlowe w miejsce wiez juz stoi. A deweloperzy i rozne wybrancy dostali ogromne odszkodowanie.

  A u mojej babci w Bochni jakos nigdy nie udalo mi sie rozpalic ognia w piecu kuchennym.Czesto cala butelka benzyny nie pomagala, jak bylo mokre albo zmarzniete drzewo na opal. Nie umiem zapalac w piecu.
  Nigdy od tej benzyny nie zapalily sie zelazne ruszta.!
  A podobno benzyna lotnicza spala sie natychmiast i to przy nizszej temperaturze niz normalna.
  Wiec naturalnie, ze nie wierze, ze od benzyny lotniczej mozna podpalic ( zamienic w pyl) potezny wiezowiec. U babci w piecu nawet glupie ruszta nie chwycily ognia.

  Bo podobno, wedlug praw fizyki zelazo topi sie w 2400C a benzyna spala sie juz ponizej 1000C.

  Zdaje sie, ze juz malo kto wierzy, ze dwa samoloty zamienily w pyl trzy potezne drapacze.

 119. Józef Piotr said

  Moje najwyższe uznanie dla:
  Matki Polki, Jaśka z Toronto,Easy Rider’a ,Alexa Sailora, Maryli , Wosiu , Waleriana Dąbrowskiego, Fran’a , NO i ROZTROPNEGO SAL’a. Nie pogardzam i czynię go przydatnym pana o nicku ; 166 bojkot TVN .
  Za to że mają na gornym zakończeniu korpusu ciała ROZUMNE GLOWY a i zdodolność rozumowania do tego adekwantną.
  W takim towarzystwie to milo przebywać jak też czytać ich wnoiski wynikające z Polskiego rozumowania.

  Do Pana o nicku : Zerohero mam tylko jedno pytanie : Czy szanowny Pan jest szczepiony p/wściekliżnie ?
  i na czyje zlecenie Pan GRYZIE ?
  Odpowiedż na pierwsze pytanie będzie przysługą dla wymienionych na wstępie natomiast na drugie to tak dla formalności.

  Niezmiernie zdziwiony jestem stanowiskiem i ROZTRZYBNIĘCIAMI Pana Gajowego słynącego z rozważnych wypowiedzi.
  Ale tutaj coś nie tak ?
  Powołuje się Pan Gajowy na opinie mądrego Profesora jakim jest Pan Dakowski ale nic lub prawie nic Sz. Pan z tego nie zaadaptował . Vide:http://zygmuntbialas.salon24.pl/495813,prof-m-dakowski-o-inscenizacji-i-o-zespole-a-macierewicza

  Artykuł ten będący wywiadem, z mnóstwem odsyłaczy umieszczonych w textcie dla szerszego zobrazowania problematyki, szeroko objaśnia sprawę ZAMACHU.
  Czyżby Pan Gajowy nie czytał ?
  Jeśli mam rację to jednoczeńie stanowi to dla mnie wielki Zawód!!

  A i czyni to uzasadnione podejrzenia co do inspiracji.

  Znikneło poprzez uśmiercenie 96 osób i jeszcze cała lista osób po 10.04.2010 . Na podstawie rozsądnych analiz można uważać że to było planowane przedsięwzięcie . Uśmiercenie z masakrą i wylewaniem krwi . Ubój wprost rytualny . Widać powiązanie z masakrami KATYŃSKIMI . Tak jak róznego rodzaju dezinformacje MAK’ów i Millerów uważać za kłamstwa wg inscenizacji.
  Nie ma wsród żywych tyle ludzi i to jest fakt. W jaki sposób zostali uśmierceni to oddzielna sprawa i tutaj zdania nawet uczonych i przy tym uczciwych ludzi się rożnią ale w wielu wypadkach są zadziwiająco zbieżne.

  Nauczeni obserwacja zjawisk typu „wojna na górze” , „polacy się kłócą” , „zima wasza , wiosna nasza” wiemy że Polacy nie mają z tym nic a nic wspolnego . To ciągle kłócą się CI SAMI . Raz nazywają się Chamami , raz Natoloińczykami albo zgoła inaczej.

  To już lepiej poprosic Panów : Hrabia Srull Radziwił i drugiego Rabina goszczącego tutaj po to aby Sz Państwu naswietlili sprawę.
  Pozdrawiam.

 120. Marucha said

  Re 119:
  Nie podzielam Pańskiego uznania dla niektórych osób, które Pan wymienił i zupełnie się nie zgadzam z „oceną” Zerohero – jednego z rozsądniejszych i logiczniejszych uczestników dyskusji.

  I owszem, nie akceptuję żadnych hipotez, usiłujących per fas et nefas wcisnąć Rosjanom odpowiedzialność za katastrofę smoleńską, ponieważ ani nie uważam Rosjan za bezmyślnych idiotów, ani też nie przypisuję prezydentowi Kaczyńskiemu znaczenia, jakiego nie miał, a które mogło by skłonić jego wrogów do inscenizacji zamachu.

  Tego, że mogło chodzić o celowo sprokurowaną katastrofę, nigdy nie wykluczałem, acz nie wydaje mi się to prawdopodobne.

 121. Ad. 116 Przyganiał kocioł …. Dodam tylko znawcy budowy płatowców oraz materiałów pędnych, że właśnie ze wzgl. bezpieczeństwa tzw. „baki pełne paliwa” nie wybuchają ponieważ nie są to baki a specjalni konstruowane i budowane zbiorniki aby właśnie w razie wypadku stanowiły jak najmniejsze zagrożenie pod kątem wybuchu i pożaru. Dodam jeszcze coś o wysokogatunkowym paliwie Tu-154M, które jest bardzo trtudnopalne / b. wysoka temperatura zapłonu / ale to już właśnie podstawy fizyki i chemii, którą Waści się szczycisz. Dochodzi też technologia w postaci samozamykających się zaworów tych zbiorników pod wpływem udaru mechanicznego oraz wielu innych czynników pozanormatywnych zewnętrznych występujących w czasie katastrof. No ale to już wiedza, którą nie emanuję. Przykro mi niezmiernie.

 122. Easy Rider said

  Ad 118 – Fran SA

  Zgadzam się z wymową komentarza, ale chciałbym dodać jedno sprostowanie – otóż zburzeniu uległ cały kompleks WTC, czyli nie tylko budynki 1, 2 i 7, ale również 3, 4, 5 i 6, o czym nie wie nawet część osób zajmujących się tą sprawą. Oczywiście, w budynki 3 – 6 nie uderzył żaden samolot, widać tak jakoś zawaliły się same z siebie, „dla towarzystwa”.

  Ad 121 – Walerian Dąbrowski

  Jeżeli założymy, że w pobliżu lądowiska Siewiernyj miała miejsce katastrofa rzeczonego Tu-154M, mającego 11 ton paliwa w zbiornikach, to zachodzą 2 możliwości dotyczące zachowania się tegoż paliwa:

  1. Powinno dojść do ogromnego pożaru, z którego dym byłby widoczny z wielu kilometrów, podczas gdy nie istnieje jakikolwiek dokument, na którym byłoby widać ogień czy dym*), ponadto brak jakichkolwiek śladów nadpaleń na częściach wraku, a żaden ze świadków nie wspomina nawet o zapachu spalenizny.

  2. Jeżeli jednak nie doszło do pożaru (co jest mało prawdopodobne, ale nie wykluczone) – powinno dojść do katastrofy ekologicznej, a zapach rozlanego paliwa powinien unosić się po okolicy. Nie ma jednak jakichkolwiek wzmianek o katastrofie ekologicznej, a świadkowie również nie wspominają o zapachu paliwa unoszącym się w okolicy lądowiska.

  Ponieważ przyjęte założenie prowadzi do wniosków absurdalnych w stosunku do rzeczywistego przebiegu zdarzenia, wynika stąd (na zasadzie reductio ad absurdum), że założenie to jest błędne, czyli że nie było katastrofy Tu-154M-101 w pobliżu lądowiska Siewiernyj.

  ————————————————————–
  *) proszę nie przywoływać jako dowodu tzw. filmu Wiśniewskiego, gdzie nie widać pożaru samolotu, lecz niewielkie ogniska palącej się ściółki leśnej i gaszących ją „strażaków” z FSB (jeden z nich nawet przypala papieroska, widocznie mając w pogardzie te 11 ton paliwa). Film ten powstał w innym czasie i miejscu (być może nawet bez udziału Wiśniewskiego, którego tylko wybrano na figuranta) i został zmontowany przez wklejenie obrazów podłożonych części wraku spod Siewiernego (kłaniają się tutaj samoloty uderzające w WTC).

 123. arcybolesnaprawda said

  ad. 121 Panie Dabrowski

  polecam powrót do szkoły podstawowej na lekcje fizyki.Trzeba było nie chodzić na wagary a bacznie uczestniczyć w podstawowych prawach fizyki.

 124. Ad.123 Z takimi nie prowadzę polemiki. Moja wiedza z fizyki może jest niższa od Waści ale moja licencja kapitana zapewnia minimalną wiedzę z budowy, eksploatacji, i cywilno-prawnej odpowiedzialności za pasażerów i załogę w czasie rejsu. I to jest właśnie Arcybolesnaprawda. Tu – 154M powinien lądować w tych warunkach na zapasowym. Macie więc swój zamach i to kompromitujące szczucie nas Polaków na Rosję. Natomiast fizyki a raczej astrofizyki poduczę się aby móc analizować przedziały widma w pasmach w zakresie kilkunastu Parseków.

 125. I really like your blog.. very nice colors & theme.
  Did you design this website yourself or did you hire someone to do
  it for you? Plz respond as I’m looking to create my own blog and would like to find out where u got this from. thanks a lot

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: