Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  kontra o Wolne tematy (68 – …
  semperparatus o Wolne tematy (68 – …
  Katolik przedsoborow… o Wolne tematy (68 – …
  szwaby płacić ! o Kaczyński nie jest żadnym…
  Anucha o Na trupie Polski wejdziemy do…
  OutsiderR o Wolne tematy (68 – …
  Peryskop o AfD dostała wiatru w żagl…
  Ale dlaczego? o Na trupie Polski wejdziemy do…
  Peryskop o Iwan Iljin jako wyznacznik now…
  lewarek.pl o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Lily o AfD dostała wiatru w żagl…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Marucha o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Unia Europejska przeciw pszczołom

Posted by Marucha w dniu 2013-03-23 (Sobota)

15 marca br. w Brukseli, na posiedzeniu Stałego Komitetu ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt, odbyło się głosowanie dotyczące zakazu stosowania substancji niebezpiecznych dla pszczół, mianowicie pestycydów – neonikotynoidów.

Pomimo poparcia dla zakazu ze strony 13 państw, czyli większości głosujących, nie uzyskano tzw. większości kwalifikowanej, koniecznej do wprowadzenia nowych przepisów. Według organizacji ekologicznych, to efekt wzmożonej aktywności lobbingowej koncernów produkujących pestycydy, m.in. Bayera i Syngenty. [Czyli ŁAPÓWEK, nazywajmy rzeczy po imieniu – admin]

Stosowanie pestycydów jest uważane za główny powód wymierania pszczół. Same neonikotynoidy występują jako opryski, granulaty do wysypywania na ziemię i do zaprawiania nasion. Atakują układ nerwowy pszczół, wywołując jego zaburzenia i uniemożliwiając porozumiewanie się i odnajdywanie drogi powrotnej do uli.

Duża śmiertelność pszczół występuje nie tylko w Europie, to problem dotyczący całego świata. W Stanach Zjednoczonych wyginęła już ich 1/3, w Chinach można trafić na miejsca, gdzie pszczół nie ma w ogóle. Pszczoły są odpowiedzialne nie tylko za produkcję miodu, ale przede wszystkim za zapylanie roślin. Bez nich prawidłowy rozwój roślin jest niemożliwy, dlatego otoczenie ich ochroną jest tak ważne.

Na podstawie: ekologia.pl
http://www.autonom.pl

Gdy wyginą pszczoły, w kilka lat później wyginie ludzkość.
Admin.

Komentarzy 14 do “Unia Europejska przeciw pszczołom”

 1. Nemo said

  Gdy wyginą pszczoły najpierw zatryumfuje GMO (może o to waśnie chodzi?)Ale Admin ma rację-od tego świństwa niechybnie pomrzemy…

 2. Kazek said

  W tesco i kauflandzie jedzenia nigdy nie zabraknie.

 3. Boydar said

  „…Gdy wyginą pszczoły…”
  Panie Gajowy. $(@?<"|:, !!! Patrząc na ówczesny kontekst i dzisiejsze realia, to ewidentnie widać, że to nie jest ostrzeżenie. To instrukcja.

 4. Darek said

  Panie Marucha, moim zdaniem ludzie nie wyginą bo ktoś musi na tym świecie pracować (nie muszę mówić dla kogo). A co do pszczół to podam taki oto przykład. Od zawsze mieszkam na wsi, pamiętam jak dawniej dziadek zostawiał na krzaku pomidora kilka dorodnych okazów by można z nich było uzyskać pestki. Nie trudno zgadnąć ile w tym momencie zarobiły koncerny produkujące nasiona.
  Z czasem jednak zaczęto wprowadzać odmiany typu F1 czyli tzw heterozyjne z których nie należy pozyskiwać nasion (czasem zdarza się że nie uczciwi plantatorzy z takich korzystają – przy zakupie flancy nie widać różnicy ale sadzonki takie albo nie dają owoców albo są one np żółte) No i w ten oto sposób producenci nasion mają rynek zbytu zapewniony. Z pszczołami będzie podobnie, skoro nie są już potrzebne do zapylania pomidorów i ogórków F1 to idealnym rozwiązaniem dla koncernów typu Syngenta czy Makhteshim będzie wyprodukowanie takowych odmian np rzepaku.. I w tym momencie będziemy zdani na łaskę lub niełaskę właścicieli tychże firm.

 5. Odys Syn Laertesa said

  Z naszego podwórka (sprawa z zeszłego roku):
  „Minister utajnia wyniki badań, a pszczoły giną” http://finanse.wp.pl/kat,9231,title,Minister-utajnia-wyniki-badan-a-pszczoly-gina,wid,14432058,wiadomosc.html
  fragment: „Małopolski pszczelarz wygrał w sądzie z ministrem rolnictwa – informuje „Dziennik Polski.
  Powołując się na Ustawę o dostępie do informacji publicznej, Tadeusz Kasztelan od półtora roku żąda okazania dokumentów, na podstawie których minister dopuścił chemikalia powodujące – zdaniem części badaczy – zagładę pszczół.”

  Działalnośc Pana ministra doskonale się wpisuje w tendencje rządu Pana Tuska o ukrywaniu przed obywatelami wszelkiego rodzaju niewygodnych czy wrecz niebezpiecznych dla obywateli kwestii…Tym razem nie oszczędzono pszczół, dopuszczając do używania na uprawach w Polsce niedozwolonych substancji chemicznych, które to substancje stanowia śmiertelne zagrożenie dla życia pszczół a co za tym idzie stanowią zagrożenie dla konsumentów w Polsce. Różne światowe organizacje od dawna alarmują o nieuczciwych praktykach producentów tych substancji, gdzie lobbing (i ciemne interesy) jest najmniejszym z problemów jakimi ludzie powinni się przejmowac. Bowiem w tym wypadku problem niesie za sobą duzo poważniejsze konsekwencje, i jak widac Polska również ich nie uniknie, gdyż jak alarmują hodowcy pszczół w Polsce sytuacja jest wręcz dramatyczna…Nic więc dziwnego, że władza w Polsce zdecydowała się wpisac w światową tendencje i zamiotła problem pod dywan samemu nabierając wody w usta za to ostro lobbując za GMO (mozna się domyślec dlaczego łącząc powyższe fakty i wyciągając wnioski). Niedługo nikt nie będzie w stanie samemu w naturalny sposób wyhodowac żywności. Tzw.”prawo” jest dla „nich” a nie dla nas…I nawet zdrowie czy życie obywateli może nie byc wystarczającym powodem dla ujawnienia „ważnych interesów państwa”, kiedy za tym państwem stoi potężny kapitał walczący o całkowity monopol… Odys

 6. podpis said

  Plan redukcji populacji do 500 mln. Miliardy muszą wymrzeć.
  Widać jak sobie to wymyślili – uderzają w punkty uznane za kluczowe. Doprowadzą do załamania się rolnictwa w taki sposób, żeby nie było możliwości ratunku.
  Zastanawiam się czy jakoś nie można by stworzyć rezerwatu dla naturalnych roślin i pszczół, ale potrzeba by do tego minimum 400 ha wyłączyć spod upraw i chemii. Niestety nie mam tyle…

 7. Jan said

  Przyczyn może być wiele, także zyski z modyfikowanych nasion, doprowadzenie gojów do głodu.
  Wymiar jeden. W budowanym raju na ziemi przez buntowników wobec Pana Boga i ich ślepych fanatyków nie ma już miejsca dla tych bożych stworzonek. Miłycz sercu i użytecznych człowiekowi chwalących bezustannie Stwórcę. Dających wosk na świece do Kościoła niegdyś.
  Serce boli jak się na to patrzy, bo wyjątkowo lubię pszczoły.

 8. Zerohero said

  W Europie jest bezrobocie i nadprodukacja żywności. Rozwiązanie proste. Wywalić chemię, a spadek wydajności pokryć większym zatrudnieniem w rolnictwie.

 9. Tekla said

  Ludzie tez zapomnieli skąd wyszli,dawniej sadzono w ogrodach sady owocowe,a przed domami dużo róznych gatunków kwiatów,dzis prawie wszedzie rosna tuje i króluja trawniki..ewentualnie w donicach sadzi sie pare kwiatków..mieszkam w starym ogrodzie ,i tez juz od wielu lat obserwuje spadek populacji pszczół..natomiast obrzydliwych slimaków trudno sie pozbyć..

 10. antka kobity szwagra brat said

  …nie tylko pszczoły – ptaki również…CHEMITRALE…..

  ….cyt…. Zrzuty nad Polską prawdopodobnie rozpoczęły się 2 stycznia 2005r (po akcesji polski do Unii Europejskiej 1 maja 2004r).
  Uwaga! Uważa się, że eksperymenty i przygotowania do tego rozpoczęły się w latach 90!
  TRAKTAT TREATY ON OPEN SKIES
  Powstał we wczesnych latach 90. XX w., ostatecznie wszedł jednak w życie dopiero 01.01.2002 r. Został ratyfikowany przez 34 państwa; obszarem zasięgu obejmuje niemal całą północną półkulę – Amerykę Północną, oraz północną część kontynentu Euroazjatyckiego. Jego celem było umożliwienie maszynom państw, które ratyfikowały traktat, na nieograniczone, nielimitowane korzystanie z przestrzeni powietrznej pozostałych krajów ratyfikujących. W praktyce oznacza to, iż samoloty USAF mogą, bez żadnej kontroli i nadzoru, wkraczać w polską przestrzeń powietrzną. Lot taki nie musi być kontrolowany, monitorowany, zaś jego cel – weryfikowany. Oficjalnym jego celem jest umożliwienie wzajemnej kontroli przestrzeni powietrznych oraz działań naziemnych
  (przypis Indi)
  Wojsko zrzuca nad terytorium Polski związki pierścieniowe (odpady z produkcji rakiet i ładunków wybuchowych => powoduje białaczkę!!!). Zrzutów dokonuje się między innymi w USA i w EU w dużych miastach przez nieoznakowane samoloty bezzałogowe.

  Do tej pory zrzucano już:
  Aluminium (Al – powoduje Alzheimera!!!), grzyby (w szczególności MUCOR!!! – perfidny grzyb który wnika do płuc dając zapalenie dróg oddechowych może powodować przerzuty do mózgu i panoszy się po całym ciele wraz z krwią), rtęć, ołów, niemetale, drożdże (ponieważ są bardzo duże i do ich wnętrza można wprowadzić dowolną bakterię lub wirusa do jego namnożenia), pleśnie, związki czynnie biologiczne są zrzucane w otoczkach (jak kapsułki leków) aby mogły się aktywować na odpowiedniej wysokości przy odpowiednim środowisku.

  Obecnie zrzuca się:
  MANGAN – ponieważ świetnie łączy się z wodą (nadmiar możne również sprzyjać rozwojowi demencji, schizofrenii oraz pogłębiać chorobę Parkinsona) oraz pierwiastki ziem rzadkich dla katalizowania pewnych procesów, których nie znam.
  Iterb(YB) – powoduje zaburzenia metabolizmu (utlenia się na powietrzu, reaguje z wodą, rozpuszcza się w kwasach, dodawany jest do stopów glinu)…

  http://www.harmonica.pl/swiadomosc_artykuly26.htm

  http://aircrap.org/thrives-kimberly-gamble-will-succeed-stopping-chemtrails/336920/

  …mam dziesiątki zdjęć – bo – sledze ten temat…

 11. Boydar said

  Pan Antka Kobity Szwagra Brat
  Czy przypadkiem nie próbuje Pan przemycić wśród 100 prawdziwych informacji, tej jednej nieprawdziwej ? Bo wie Pan, wiarygodność łańcucha jest taka, jak jego najsłabszego ogniwa. Jeśli oskarżam bezpodstawnie, proszę o wybaczenie.

 12. osoba prywatna said

  Jad pszczeli zabija komórki wirusa HIV
  http://faktydlazdrowia.pl/jad-pszczeli-zabija-komorki-wirusa-hiv/

 13. Jan said

  To co dzieje się z pszczołami również dotyczy trzmieli.
  Jak to wygląda w praktyce. Po raz pierwszy w ubiegłym roku mimo sprzyjającej słonecznej pogody na trzech moich kilku wisienkach było tylko po kilkanaście owoców, bo wśród kwiecia pojawiał się tylko jeden trzmiel.

 14. Rysio said

  re 13 Na wisienkach było tylko kilkanaście owoców – bo ten trzmiel który powinine zapylać kwiaty – należał do socjalistycznych związków zawodowych – i się po prostu opier..dalał.

  W czystym kapitaliźmie – zasuwał by, że aż miło – i była by klęska urodzaju wisien.

  😉

  No, nareszcie coś z sensem 🙂 – admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: