Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jack Ravenno o Polska przygotowuje się na „in…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Włodek o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Dr Paul Marik, wyklęty lekarz…
  minka o Włosi odrzucili globalizm, ter…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
  Ignorant o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Ziemie Zachodnie to ziemie rdzennie polskie!

Posted by Marucha w dniu 2013-03-23 (Sobota)

Górny Śląsk, Dolny Śląsk, Pomorze Wschodnie i Zachodnie, Wielkopolska i Mazury, dolny bieg Wisły i Odry – obok Małopolski, Mazowsza – to ziemie rdzennie polskie. To właśnie te ziemie stanowią o polskości Polski; Ziemie wschodnie Rzeczypospolitej Obojga Narodów tj. Kresy to wynik wielowiekowej Unii Polski z Litwą. Polska sięgała aż po Kamieniec Podolski.

Gott_mitt_uns_1870Ziemie Zachodnie zostały przez Polskę utracone w wyniku ekspansjonizmu Militaryzmu Pruskiego, tajnej dyplomacji i spisków pruskich zarówno przed i w czasie rozbiorów, jak i później w wyniku skomplikowanego procesu historycznego, którego wyrazem był miedzy innymi Kulturkampf Bismarcka. Dziś na naszych oczach obserwujemy powtórkę tego procesu – ekspansji Niemiec na ziemie rdzennie polskie.

http://halat.pl/drang_nach_osten.html – Drang nach Osten, mapa „Granice słowiańszczyzny”;
Lubecka, Hanower, Berlin, Regensburg – to polskie, słowiańskie miasta

Śląsk to kolebka polskości. Jakiekolwiek roszczenia niemieckie do Śląska są nieuzasadnione !!!

Wpływy niemieckie na Śląsku to efekt agresji Krzyżaków/Prus/Niemiec – mordów, najazdów, podbojów, germanizacji, Kulturkampfu…

Przypomnijmy kilka istotnych szczegółów. Finansowanie rewolucji bolszewickiej przez cesarza Wilhelma I po przegranej I wojnie światowej, finansowanie Rzezi Jakuba Szeli przez Habsburgów, finansowanie i uzbrajanie przez Niemcy band UPA, SS- Galizien, Armii Własowa.

Przypomnijmy regularną wojnę miedzy Prusakami a Polakami już po zakończeniu I wojny światowej, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości – Powstania Wielkopolskie, Trzy Powstania Śląskie, Plebiscyt na Śląsku – sabotaż i dywersja plebiscytu przez agenta Niemiec Piłsudskiego, w tym uwięzienie Wojciecha Korfantego, bohatera powstań śląskich. Przypomnijmy o wysyłaniu przez Niemcy 800,000 nielegalnych wyborców na plebiscyt o przyłączenie Śląska do Polski…

Dziś mamy w Polsce nowego Obergruppenführera Tuska – agenta niemieckiego, następcę Hansa Franka, którego wybór finansowały fundacje niemieckie Adenauera i Schumana. A gra niemiecka i finansowanie Ruchu Autonomii Śląska, to to samo co finansowanie i uzbrajanie zbrodniczych band UPA przez zbrodnicza, nazistowską III Rzesze niemiecką.

Gra Niemiec o Śląsk jest ta sama przez wieki, tak samo jak o Ukrainę – Kresy Wschodnie Polski.
Zawsze chodzi o skłócenie Polaków pod najróżniejszymi pozorami i rozbicie dzielnicowe.

Różnice etnograficzne są wszędzie, w każdym kraju. Miedzy Szkotami a Walijczykami, Fryzonami a Bawarczykami, Litwinami a Ślązakami, Kaszubami a Rusinami. W Niemczech – były różnice w dialekcie między mieszkańcami Kleinheubach a Grossheubach – dwie małe miejscowości po dwóch stronach rzeki Men połączone mostem.

Te różnice nie przeszkadzały, aby Polska była atrakcyjną formułą dla wszystkich grup etnicznych ją stanowiących.

Najwięksi wrogowie Polski to Prusy
https://marucha.wordpress.com/2012/09/24/najwieksi-wrogowie-polscy-to-prusy

RETROSPEKCJA HISTORYCZNA

Polska miała państwowość znacznie wcześniej niż Prusy /Niemcy i Rosja.

Dynastia Popielidów istniała jeszcze przed scaleniem ziem polskich za Mieszka I. Jeszcze przed przyjęciem chrztu 966 byliśmy już państwem silnym i dobrze zorganizowanym. Polska sięgała do Hanoweru (Hanów); nazwa Berlin pochodzi od polskiego Barlina.

Złoty Wiek kultury polskiej, bogactwo architektury gotyckiej (od kościoła Mariackiego do najzapadlejszych zakątków wiejskich), malarstwa i rzeźby, poprzez epokę Renesansu i rozkwit budownictwa renesansowego. Złoty Wiek literatury, muzyki, polskiej organizacji państwa i administracji, polskiego prawodawstwa i myśli politycznej towarzyszył rozkwit przemysłu i handlu.
Polscy monarchowie zaliczali się do pierwszych monarchów w świecie chrześcijańskim, biskupi do pierwszych ludzi w kościele katolickim. Wieś żyła dostatnio i szczęśliwie – pańszczyzny jeszcze nie było.

Magna Carta Libertatum (Wielka Karta Swobód) była ogłoszona po stracie Normandii przez króla angielskiego Jana bez Ziemi, z dynastii Andegawenów, w 1215 roku. Podobny w treści był Akt wydany w Cieni w 1228 roku przez Władysława III Laskonogiego (1161-1231) w zamian za sukcesję na tron w Krakowie.

ŚWIETNOŚĆ POLSKI TRWAŁA 8 WIEKÓW. Ostatnim dobrym królem polskim był Jan III Sobieski. Polska była ważnym ogniskiem cywilizacyjnym od Bałtyku po Morze Czarne. Byliśmy potężniejsi niż Niemcy. Rosja zawdzięczała nam carów (car Władysław IV uratował Rosję). Język polski był na dworze rosyjskim językiem gracji i elegancji i językiem urzędowym na dworze Tatarów Krymskich.

Upadek Polski zaczął się od czasów elekcji na tron Polski niemieckiego Augusta II Sasa. Akcja wyborcza była dziełem tajnych związków niemieckich o proweniencji krzyżackiej oraz Mocarstwa Anonimowego – żydowskich domów bankowych: Samsona Wertheimera, Samuela Oppenheimera oraz niejakiego Lehmana. Osadzenie Augusta Sasa na tronie polskim doprowadziło do znacznego osłabienia Polski i rozbiorów. To August II Sas był inicjatorem i głównym strategiem przyszłych rozbiorów.

Najwięksi wrogowie Polski to PRUSY – jest to wszechstronnie i historycznie udokumentowane – TO WRÓG ZEWNĘTRZNY

Krzyżacy, a później Prusy wyrosły na trupie Polski przez kolejne wieki.

KRZYŻAKÓW nie wolno mylić z NIEMCAMI!

Pruski książę Bismarck zjednoczył (czyli podbił) Niemcy w 1870. Wcześniej Krzyżacy/Prusacy doprowadzili do rozbiorów Polski

Prusy są w całości odpowiedzialne za zbrodnie rozbiorów Polski.

Krzyżacy od chwili ich sprowadzenia w około 1226 roku prowadzili ekspansje i podbój ziem polskich. Początkowo mieli nawracać na chrześcijaństwo małe bałtycko -słowiańskie plemię Prusów, ale wycięli je w pień OGNIEM I MIECZEM (nie Biblią i Ewangelią), przejęli ich nazwę i zaczęli ekspansje na ziemie polskie – a więc na ziemie gospodarza, który ich zaprosił; ładni to goście!

Matka Polka

Komentarze 24 do “Ziemie Zachodnie to ziemie rdzennie polskie!”

 1. Jak tym razem podskoczą to w ramach reparacji odbierzemy Niemcom resztę ziem Słowiańskich i będą musieli przenieść swoją stolicę na powrót z Berlina do Bonn.

 2. Fran SA said

  Ad.1
  Walerian Dabrowski
  Ziemie slowianskie na terenie Rzeszy to niekoniecznie Polanie. Jadzwingow sami wymordowalismy.

  Gdzie Jadźwingowie, gdzie Niemcy?
  Admin

 3. Kazek said

  Jadźwingowie to źli ludzie byli

 4. kulaula said

  Podczas drugiej wojny światowej zginął co piąty obywatel Polski, a co trzeci został dla Polski utracony. Gdyby nie druga wojna światowa, która odebrała Państwu Polskiemu 11 milionów 400 tysięcy obywateli, czyli 32,3%, w roku 2007 nasz kraj liczyłby o 27,5 miliona, czyli 41,7%, więcej obywateli niż obecne 38,5 miliona. Ostatnie wydarzenia polityczne wyraźnie dowodzą, że strata obywateli w żadnym razie nie ma znaczenia tylko historycznego, a jak najbardziej przekłada się na polityczno-gospodarczą teraźniejszość i najbliższą przyszłość. Należy często i wyraźnie powtarzać, że gdyby sojusz Niemiec, których spadkobiercą jest obecna Republika Federalna Niemiec i Sowietów, których następcą prawnym jest Federacja Rosyjska nie napadł na Polskę w 1939r., Polska liczyłaby obecnie 66 milionów ludzi. Cytowane z lubością w Polsce opinie polakożerczych środków masowego przekazu ukazujących się w Niemczech i innych krajach dziwnej koalicji propagandowej stwarzają wrażenie, że dla Europejczyków wypominanie Niemcom ich zbrodni wojennych jest przejawem polskiego nacjonalizmu. Nic bardziej fałszywego. Oto na stronach internetowy brytyjskiego dziennika Daily Mail w dniu 22. czerwca pojawił się sondaż opinii publicznej, w którym należało odpowiedzieć tak lub nie na pytanie redakcji: Czy Polska miała rację wypominając Niemcom nazistowską przeszłość? Dwóch na trzech biorących udział w sondażu Daily Mail odpowiedziało, że Polska miała rację wypominając Niemcom nazistowską przeszłość. Należy sądzić, że wynik sondażu byłby jeszcze bardziej miażdżący dla rzeczników czerpania korzyści z niedawnej eksterminacji ludności Polski, gdyby wszyscy Europejczycy wiedzieli, że część uciekinierów przed karą za wywołanie wojny domaga się zwrotu pozostawionego za sobą mienia i w tym zakresie znajduje poparcie polityków Republiki Federalnej Niemiec zajmujących najwyższe stanowiska i w tym państwie i w strukturach europejskich. Czyli doktryną Niemiec usiłujących narzucić swoją wolę całemu kontynentowi jest praktyczny rewizjonizm i konstytucyjnie umocowane roszczenia terytorialne do 1/3 obszaru państwa sąsiedniego, czyli Polski. Dlaczego o tym Europejczycy nie wiedzą? Dlaczego ewidentne łamanie praw człowieka w Niemczech, w których nie wolno używać języka polskiego w rozmowie rodziców z dziećmi, jest zagłuszane socjalistycznym rykiem w Europarlamencie przypisujących nam wyimaginowane cechy i winy? Gdzie są ludzie wynagradzani za kreowanie wizerunku Polski i Polaków, a gdzie lojalność mniejszości niemieckiej w Polsce, która – bez wzajemności w Bundestagu – ma zapewnione dwa miejsca w Sejmie?

  W związku z przypomnieniem Niemcom ich potwornej przeszłości, nawet w Polsce odezwały się szydercze głosy Polaków, że sięganie do doświadczeń drugiej wojny światowej jest równie kompromitujące, jak przypominanie złowieszczej roli Krzyżaków w naszej części Europy. No cóż. dla odparcia argumentacji świadomych i mimowolnych członków stronnictwa pruskiego warto jednak w kilku słowach przypomnieć wydarzenia sprzed niemal ośmiuset lat, których konsekwencje do dzisiaj, jak się okazuje, zagrażają Polakom zagładą. Na początku XIII wieku Hermann von Salza, wielki mistrz zakonu krzyżackiego, doszedł do wniosku, że pobyt w Palestynie jest zbyt niebezpieczny i zaczął szukać miejsca w Europie. Po krótkim pobycie na Węgrzech, skąd został wypędzony za nielojalność, w 1226r. Krzyżacy trafili na ziemię chełmińską zaproszeni przez Konrada Mazowieckiego namówionego przez Jadwigę, żonę Henryka Brodatego, a szwagierkę króla Węgier Andrzeja II, który to właśnie wypędził Krzyżaków za łamanie umów. Przyszła śląska święta nie wiedziała, że następstwem jej rekomendacji, będzie sprowadzenie na Polaków i ludy nam najbliższe sprawców bezlitosnej grabieży, rozpasanego okrucieństwa, mordowania kobiet i dzieci. Od roku 1308 do 1945, przez 637 lat Polacy masowo ginęli z rąk Krzyżaków i ich ideologicznych następców z łupieżcą Śląska Fryderykiem II, katem Polaków Bismarckiem i ludobójcą Hitlerem na czele. O tym na zachodzie Europy wielu słuchać nie chce. Widać wśród piewców tolerancji wykorzystywanej do propagandowych nagonek na Polskę nadal obowiązuje rasistowska zasada SLAVICA NON LEGUNTUR – pism słowiańskich nie czyta się.

  dr Zbigniew Hałat

 5. akej said

  Korekta. Kamieniec Poldolski byl czescia Krolestwa Polskiego PRZED Unia z Litwa!

 6. akej said

  @ Kulaula (4)
  Zgodnie z ksiazka „Obraz Polski dzisiejszej” – W-wa 1938, s. 64-5 ludnosc Polski miala rozwijac sie nastepujaco: „Opierajac sie na danych dotyczacych perzyrostu naturalnego Polski obliczono, ze okolo 1955 ludnosc Rzplitej bedzie wieksza od ludnosci Francji, okolo 1970 dosiegnie ludnosci Wielkiej Brytanii, okolo 1975 – przewyzszy ludnosc Niemiec.”

 7. akej said

  A niby dlaczego nie mamy utozsamiac Krzyzakow z Niemcami? A czy Prusacy, ktorzy wchloneli Krzyzakow tez nie sa moze Niemcami? Gdzie niby jest jakas roznica? A czym to niby roznil sie Bismarck czy kajzer Wilhelm od krola Fryca? Po mojemu to „wsio odin czort” – Z tymi dokladnie takimi samymi szwabskimi klami!

 8. akej said

  @ Fran
  Nie badz taki szybki Bill! Baltowie utrzymywali sie z lupiestwa dokonywanego na sasiadach. Gdyby nie napadali na nas to z pewnoscia bysmy z nimi nie wojowali. Poza tym tez walczyli z nimi Krzyzacy – wiec sami ich nie wybilismy. Zreszta ich pobratymcy Litwini zajeli terytorium Jacwiezy miedzy Niemnem a Zakonem (dzis polnocna czesc guberni suwalskiej po podziale na czesc litewska i polska).

 9. Boryna said

  Skąd tyle volksdeutczów na D. Sląsku: przywracają koloryt pruski na każdym kroku: odnowiony dworzec wg wzorów pruskich, kino Sląsk wrociło do niemieckiej nazwy, pomnik Wermachtu na terenie Ossolineum, rektor Uniwersytetu Bojarski widzi uczelnie jako przedłużenie uniwersytetu pruskiego, na uniwersytetcie nie wolno wykładać prawdy o stosunkach polsko niemickich, Hala Ludowa znowu Halą stulecia na cześć zwycięstwa Prusaków nad Wojskiem Polskim pod Lipskiem, firmy niemieckie są faworyzowame przez Dutkiewicza, itd, itd.

 10. RomanK said

  Ziemie zachodnie w tym dzis pod tymczasowowa administracja Niemiecka to ziemie plemion Lechickich. Wszystkie poza dwoma na samym poludniu byly plemnionami Lechickimi..zatem mozna poqwiedzic ,ze Polacy sa ich spadkobiercami naturalnymi. Te ziemie siagaja po Ren….izoterme stycznia!

 11. JO said

  Dziekujemy Matce Polce za Wpis a Gajowemu za ten juz Artykul

 12. JO said

  Niech Wszyscy Winniccy sobie wbijaja do Glowy, Ze Polska I Polacy Moga istniec tylko wtedy, gdy beda miec I Tworzyc Panstwo jako Krolestow Chrystusa na Ziemi gdzie Wiara Ortodokstyjna=Katolicka bedzie Panujaca.

  Sa Lemingi to nie Ma POLSKI a Zydzizm czyli POLIN lub jego Aberracje jak PRL czy PRL BIS…czy w Koncu jej Istnienia po Masonski Przewrocie II Rzeczpospolita

 13. JO said

  …to co dzis z POLIN jutro z Judeoukraina…

 14. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 15. Rysio said

  Tak czytam i czytam powyższe wpisy – i tak se myślę:

  Czy nikt z was nie czytał Pana Samochodzika i Templariuszy?

  🙂

 16. Rysio said

 17. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2013/03/23/ziemie-zachodnie-to-ziemie-rdzennie-polskie/ […]

 18. Przecław said

  RomanK
  Panie Romku, pisał pan że „barło” to kępa. Czy może pan to uzasadnić ? Tego słowa ja nie znalazłem w słownikach, poza bułgarskim i macedońskim, co nie znaczy że ono nie istnieje teraz lub w czasie przeszłym. Ewidentnie jest to rdzeń popularnego słowa „barłóg”, „barłożyć”, co by wskazywało że jest to siano, słoma lub roślina trawiasta.
  Od „barła” pochodzi nazwa Barlin czyli Berlin.

  Od rzeki Meń pochodzi Meńsk, znany obecnie jako Mainz . W ten sam sposób od rzek Meń/Mienia pochodzą nazwy Mińska Mazowieckiego i Litewskiego, stolicy Białorusi. Trzy główne dopływy Main/Meń mają także lechickie nazwy.
  Rzeka Rhine po polsku idiotycznie pisana jako „Ren” to Ryń, czysto lechicka nazwa.
  Brandenburg to Brenna-Burg, a wieś o tej samej nazwie Brenna /od bronować/brenować/ leży w Żywiecczyżnie. Książę Jaksa oddał Polsce całe księstwo Brenny, po czym ożenił się z córką Piotra Własta, kanclerza Śląska.
  Schlezwig = Śledż-wik, czyli targ śledziowy.

 19. yeti said

  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/950/co-laczy-ras-z-niemiecka-polityka-energetyczna

 20. WW said

  Niemcy wiedzą, że Berlin nie jest nawet gemańskim a tym bardziej niemieckim. Na południu dalej na zachód niż Berlin po Łabę to ani germańskie tereny ani niemieckie tak jak Palestyna to ani teren żydowski a tym bardziej państwa Izrael. Wspólną ich rzeczą jest posługiwanie się żydzizmem w uzurpowaniu sobie własności tych ziem.

 21. Olaf said

  Piszesz o tym, że Krzyżacy wymordowali Prusów, a potem, że największy wróg Polski to Prusy? Wielu Prusów wspólnie żyło z Polakami i nie miało nic wspólnego z napaścią na Polaków i rozbiorami. Sami Prusowie twierdzą, że ich największym wrogiem byli Niemcy, którzy wybili ludność pruską i przejęli ich ziemie i kulturę. Krzyżacy to także Niemcy więc nie wprowadzaj zamętu.
  Więcej na ten temat tutaj:
  http://prusowie.pl/index.php

 22. Marucha said

  Re 21:
  Oczywiste nieporozumienie: Prusowie i Prusacy.

 23. Miroslaw Berdard D said

  ad 9) A oze dlatego ze to jest czesc histori tego miasta ?
  Tak jak na G Slasku sa rzeczy budowane przez Niemcow, niemieckich przedsiebiorcow jak i Polskich i oprocz komuny i Grazynskiego nigdy nikomu nie przychodzilo do glowy zeby np zburzyc stlowe domy w Zabrzu wybudowane dla robotnikow przez hrabiego Guido. Zreszta po dzis dzien mozna zwiedzac kopalnie Guido i zapoznac sie tam z historia Slaska, oltarzami wybudowanymi przez Gornikow,

  Ale jak widac co niektorzy musza sie cofnac az do Krzyzakow. Z histori (prof Konieczny Swieci w dziejach narodu Polskiego) gdybyscie czytali to wiedzielibyscie ze dynastia Piastow ulegla zniemczeniu.

 24. Miroslaw Berdard D said

  Na G Slasku przenikaly sie wplywy polskie i niemieckie. W czasie powstan dosc czesto bracia byli po roznych stronach konfliktu. A byla to wojna w ktorej obie strony ustalily ze nie beda prowadzaone dzialania wojenne w miastach. Najwieksze starcia odbywaly sie na terenach pozamiejsckich aby ludnosc cywilna nie cierpiala.

  To tyle z historii lemingi.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: