Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  brys o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  bryś o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  bryś o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  re1truth2 o Wolne tematy (39 – …
  revers o Konstrukcja kłamstw WHO i Komi…
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztoff o Wolne tematy (39 – …
  Zbyszko o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Siedem grzechów głównych …
  Mietek o Urzędnicy USA potwierdzają ogr…
  Sudbina Srba o Znowu Kosowery!
  Crestone o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Czy mason może być papieżem?

Posted by Marucha w dniu 2013-03-25 (Poniedziałek)

Jest to wątek dyskusyjny z forum Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X:
http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=4572.msg17149#msg17149

Użytkownik Józek:

W związku z ostatnimi publikacjami, które wskazują że obecny biskup Rzymu jest honorowym członkiem Rotary Club, mam następujące pytanie.

Czy jeśli jest to prawdą, to wybór takiej osoby jest zgodny z Prawem Kościoła Katolickiego i ważny?

Oto co pisze Stanisław Krajski?

Czy kard. Bergoglio był honorowym członkiem Rotary Club?

Na stronie jednego z dystryktów Klubu Rotariańskiego znajdujemy duże zdjęcie papieża Franciszka. W prawym górnym rogu tego zdjęcia umieszczono logo Klubów Rotariańskich. W prawym dolnym rogu tego zdjęcia jest napis: „Un Papa Argentino e Rotariano. O Papa Francisco é sócio honorário de Rotary Club de Buenos Aires, Argentina desde 1999” (Papież z Argentyny jest rotarianinem. Papież Franciszek jest honorowym członkiem Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires w Argentynie od 1999 r.”). A oto adres, pod którym znajdujemy to zdjęcie:
http://www.rotaryfirst100.org/history/headings/leaders/vatican.htm#Francis

Informacje taka możemy znaleźć na wielu stronach rotariańskich.

Na portalu Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires znajdujemy fotokopię pisma podpisanego przez kard. Bergoglio (z jego pieczątką), w którym czytamy: “Me es particarmente grato dirigirme al Sr. Presidente con el fin de avisar recibo de la atenta nota, que conjuntamente con el. Sr. Secretario Honorario, me enviaron, , con fecha 23 del corriente por la que se sirven confirmarme corno Socio Honorario de esa prestigiosa Institucion”.

W liście tym kard. Bergoglio potwierdza zatem swoje honorowe członkostwo w tej „prestiżowej instytucji”. Fotokopię listu można znaleźć pod następującym adresem:
http://rotaryba.com.ar/wp-content/uploads/2013/03/Francisco1.jpg

Na portalu „Strona Informacyjna Rotary w Polsce” nie ma żadnej informacji na tej temat. Dlaczego się tym nie chwalą?
Wśród znanych polskich osobistości honorowym członkiem Rotary Club był tylko prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Przypomnijmy, ze Rotary Klub to organizacja założona przez masonów, określana jako „przedszkole masonerii” lub „organizacja masońska w szerokim tego słowa znaczeniu”. Pisałem o niej wiele w swoich książkach o masonerii, np. w pracy pt. „Masoneria polska 2012”. Opisałem tę organizację szczegółowo w swojej pracy „Szkice o masonerii i pogaństwie”. Można tam, między innymi przeczytać: „Członkowie masonerii okresu międzywojennego jak stwierdza Chajn w swojej książce pt. „Wolnomularstwo w II Rzeczypospolitej” (Warszawa 1975) nazywali Klub Rotariański „lożą przemysłowców i kapitalistów”. ( s.201).

Cytuję tam również jednego ze współczesnych polskich masonów, który stwierdził: „W odróżnieniu od wszystkich innych organizacji, do masonerii się nie wstępuje tylko jest się do niej przyjmowanym. W odniesieniu do Lwów i Rotarian uważam, że musi istnieć jakaś forma działalności społecznej, żeby kandydat na masona mógł się sprawdzić, pokazać, co potrafi”.

Odpowiedź moderatora pjj

 

Zadał Pan dwa różne (choć powiązane) pytania:
1) czy mason może być papieżem?
i
2) czy wybór honorowego członka Rotary Club jest zgodny z prawem kościelnym i ważny?

Opierając się na swojej więcej mniej niż skromnej wiedzy z zakresu prawa kanonicznego odpowiem tak: nie widzę poważnych przesłanek, dla których odpowiedź na obydwa powyższe pytania miałaby być inna, niż pozytywna.

1) Załóżmy, że za przynależność do masonerii jest automatycznie wymierzana kara ekskomuniki. Pius XII w konstytucji apostolskiej Vacantis Apostolicae Sedis (1945; tekst angielski) zarządził, że, cytuję:

Żaden kardynał nie może zostać pozbawiony aktywnego i biernego prawa wyborczego podczas wyboru Najwyższego Pasterza pod pretekstem czy z powodu jakiejkolwiek ekskomuniki, suspensy, interdyktu lub jakiejkolwiek innej kary kościelnej; zawieszamy te cenzury tylko na czas ww. wyborów; pozostają one w mocy w innych okolicznościach.
cz. II, rozdz. I, p. 3

To się mogło później zmienić, ale — mocno wątpię. Tak więc ekskomunika kardynała nie znosi jego biernego prawa wyborczego, a to znaczy, że może — ważnie — zostać wybrany papieżem. Czy będąc najwyższym władcą Kościoła i ustawodawcą podlega nadal tej ekskomunice? Doskonałe pytanie! Tylko kto mógłby stwierdzić, że tak? Tylko władza jeszcze wyższa…

2) Czy jednak faktycznie przynależność do masonerii jest karana automatyczną ekskomuniką? Tak było w starym Kodeksie Prawa Kanonicznego (1917); w nowym znajdujemy tylko kanon 1374, który głosi, że, cytuję:

Kto zapisuje się do stowarzyszenia działającego w jakikolwiek sposób przeciw Kościołowi, powinien być ukarany sprawiedliwą karą; kto zaś popiera tego rodzaju stowarzyszenie lub nim kieruje, powinien być ukarany interdyktem.
http://www.archidiecezja.lodz.pl/czytelni/prawo/k6c2t2.html

A więc ogólnie „sprawiedliwa kara”; co zaś jest sprawiedliwe, decyduje oczywiście władza kościelna (Swoją ścieżką: bardzo to dziwnie sformułowany przepis. Wydawałoby się bardziej logiczne, żeby „sprawiedliwa kara” dotykała tych, którzy w nieokreślony sposób „popierają” działalność takich stowarzyszeń, zaś ci, którzy do nich — formalnie — należą byli karani — formalnym i jednoznacznym  interdyktem.)

2a) Można w tym miejscu argumentować, że Kongregacja Nauki Wiary (KNW) w deklaracji o stowarzyszeniach masońskich Quaesitum est (1983) podtrzymała negatywną opinię Kościoła o masonerii. Owszem, podtrzymała, ale stwierdziła tylko, że „przynależność do nich pozostaje zakazana. Wierni, którzy przynależą do stowarzyszeń masońskich, są w stanie grzechu ciężkiego — a grzech ciężki a ekskomunika (nie wymieniona w tym dokumencie) to jednak dwie zupełnie różne kwestie.

3) Ponadto, nawet gdyby członek masonerji nie mógł ważnie zostać wybrany/objąć urząd/sprawować władzę papieską, to i tak należałoby jeszcze udowodnić, że:
* Rotary Club to stowarzyszenie masońskie wrogie Kościołowi (por. list KNW z 1974 r. w sprawie ścisłego rozumienia kan. 2335[KPK 1917] zawierającego ekskomunikę za przynależność do masonerii)
* członkostwo honorowe (w Rotary Club) jest karane tą samą karą, co członkostwo rzeczywiste
* abp Bergoglio został za swoją wiedzą i zgodą mianowany członkiem honorowym RC (czy mamy jakieś potwierdzenia tego faktu poza stronami RC z Argentyny? nawet na [rzekomym?] podziękowaniu za jego przyznanie:
http://rotaryba.com.ar/wp-content/uploads/2013/03/Francisco1.jpg
znajduje się adnotacja: nuestro ex socio honorario, ‚nasz były członek honorowy’)

Z tych wszystkich względów twierdzę jak na wstępie. — Oczywiście to wszystko nie znaczy, że członkostwo — choćby honorowe — w Rotary Club jest czymś chwalebnym. Nie jest, wręcz przeciwnie; warto przypomnieć choćby dekret Św. Officjum z 1950 (AAS 1951, s. 91) stwierdzający, że osobom duchownym nie godzi się należeć do Rotary Club. No, ale tego przecież Pańskie pytanie nie dotyczyło.

Przy okazji: ciekawy artykuł WSPÓŁCZESNE STANOWISKO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO WOBEC WOLNOMULARSTWA, wyjaśniający różne kwestie.

Komentarzy 56 do “Czy mason może być papieżem?”

 1. Fran SA said

  „Czy papiez moze byc masonem”?
  Nie, nie moze. ALe mason moze byc papiezem.

 2. edmer said

  fran Sa ma poczucie humoru i mnie ubieg bo ja mialem napisac tak dla zartu iz papiez moze byc masonem rownie dobrze mozna zapytac czy Bog moze byc iluminatem jednym z oswieconych.
  a zreszta to admin jak wiadomo tez ma poczucie humoru..

 3. Jan said

  KPK z 1982 r nie wymienia już masonów w gronie wrogów KK. Skoro tak to bark jest przeszkód formalnych a by papież nie był masonem. Wrogiem obecnie jest tylko katolik wierny tradycji. I stąd taki nie może zostać papieżem.Nawet gdyby został dziwnym zbiegiem zdarzeń szybko opuścić musiałby padół łez.
  Tak to wygląda dziś w nieustannie reformującym się posoborowym Kościele.

 4. akej said

  No nie, dajcie sobie spokoj. To juz przechodzi ludzkie pojecie. JP1 ponoc mial sie spotkac z masonami aby ich wywalic na zbity pysk! Niestety, nie dozyl do spotkania. Teraz many papieza – honorowego masona i kochanka zydow i heretykow oraz islamskich przestepcow, ktorym przyjdzie myc nogi w Wielki Piatek … O tempora, o mores!!!

 5. JO said

  ad.4. Tylko plakac lub smiac sie. Dobrze to Pan opisal.

 6. Kudlaty said

  Ks.C. Nitoglia ,,Infiltracja żydomasońska w Kościele rzymskim,,-fragment:

  KOŚCIÓŁ SOBOROWY A ROTARY CLUB (1905)

  a) Masoneria a Rotary

  Związek pomiędzy Rotary Club a masonerią jest „strukturalny” – jak twierdzi Ojciec Esposito – „nie tylko ze względu na założenie Rotary Club (23 lutego 1905) przez masona adwokata Paula Harrisa z Chicago i trzech jego kolegów, również masonów; ale także ze względu na pozycję ideologiczną i prawną klubu, który w PRZESŁANIU INAUGURACYJNYM PRZYJĄŁ ZA CEL LAICYZACJĘ SPOŁECZEŃSTWA, CZYLI USUNIĘCIE WSZELKICH KRĘPUJĄCYCH CZY RYTUALNYCH ASPEKTÓW” .

  W Chile i w Hiszpanii wielu biskupów, w latach dwudziestych, kategorycznie potępiło Rotary Club, uznając jego pochodzenie za masońskie. Stolica Apostolska w obliczu tych doniesień musiała zająć zdecydowane stanowisko. Pierwszym krokiem było zdystansowanie się od Rotary, a kolejnym potępienie go. Przygotowaniem drogi do ekskomuniki została obarczona Civiltà Cattolica, która opublikowała trzy artykuły ojca Pirri, jezuity, według których ROTARY NIE RÓŻNI SIĘ ZGOŁA NICZYM OD MASONERII pod panowaniem której znajduje się cały świat. Tymczasem ów jezuita nie potwierdza faktu, iż wszyscy rotarianie są masonami, dopuszcza nieświadomość, nadmierną ufność, czy wręcz naiwność niektórych z nich.

  Tolerancja religijna Rotary, konkluduje Pirri, jest de facto synkretyzmem religijnym .

  W Enciclopedia Cattolica msgr. Buzzetti pisze: „Mentalność, jaką [Rotary] proklamuje może łatwo uniezależnić się od nauczania Kościoła, również w kwestii wiary i obyczajów a SPRZYJAĆ INFILTRACJI ELEMENTÓW MASOŃSKICH i antyklerykalnych” .

  b) Pierwsze papieskie potępienie (4 lutego 1929)

  Papieski dokument potępiający Rotary ukazał się niemal jednocześnie z trzema artykułami ojca Pirri datowanymi na 2 lutego 1929 roku; było to w efekcie na dwa dni przed ukazaniem się Dubium Świętej Kongregacji konsystorialnej. Dekret papieski był bardzo jednoznaczną odpowiedzią na pytanie czy dozwolone jest zapisanie się do Rotary i uczestnictwo w spotkaniach tej organizacji. Odpowiedź ta brzmiała: NON EXPEDIRE, czyli „nie jest odpowiednim”. Zakaz nie obejmował ludzi świeckich. Treść dokumentu została opublikowana w A.A.S. (1929, rok 25, 15 stycznia 1929, 42).

  Dwadzieścia lat później, 12 października 1949 roku temat ten podjął kardynał Mediolanu Schuster, rozpalając na nowo ognistą polemikę: „Za czasów naszej młodości w Rzymie… istniały stowarzyszenia typu Rotary, które uważano za związane [z masonerią]… były to w gruncie rzeczy ezoteryczne formy jedynej i tej samej masonerii”.

  c) Drugie potępienie (styczeń 1951)

  Kolejne potępienie było znacznie bardziej surowe od pierwszego, bardziej uroczyste, połączone z WYRAŹNYM WSKAZANIEM, ŻE ZOSTAŁO POTWIERDZONE PRZEZ PIUSA XII .

  d) Wiraż Jana XXIII

  Omero Ranelletti, deus ex machina włoskiego Rotary, założyciel Klubu Rzymskiego w 1924 opowiada, że „wraz z nastaniem Jana XXIII pojawiła się szansa na łatwiejsze rozwiązanie problemu, niż to miało miejsce w przeszłości” . W związku z tym 22 grudnia 1958 poprosił Jana XXIII o audiencję, która została mu udzielona 20 kwietnia 1959. „W czasie audiencji przedstawił swoich kolegów z rotariańskimi tytułami, na co Jan XXIII… oświadczył, iż w Wenecji miał wielokrotnie sposobność spotykania się z miejscowymi rotarianami. Z tego wynika, iż był dobrze poinformowany co do naszej organizacji. Do każdego skierował życzliwe słowa, zachęcając nas do działania, a na koniec udzielając apostolskiego błogosławieństwa” .

  20 marca 1963 Roncalli przyjął Rotary na drugiej audiencji.

  e) Paweł VI

  Trzecia zaś audiencja miała miejsce 28 września 1963 roku za Pawła VI. Lecz najistotniejsza była czwarta, 20 marca 1965, podczas której Ranelletti przypomniał, iż 13 listopada 1957 (na rok przed śmiercią Piusa XII) kardynał Montini spotkał się z rotarianami i skierował do nich, między innymi, te słowa: „Dziękuję wam panowie rotarianie za okazaną mi uprzejmość. Muszę lojalnie wyznać, że w przeszłości miałem wiele zastrzeżeń odnośnie Waszego Klubu. Przyznaję, było to owocem ignorancji i błędów” .

  Na audiencji 20 marca 1965 Paweł VI przytoczył ponownie tę myśl; kolejne spotkanie z Rotary miało miejsce 14 listopada 1970 roku.

  f) Jan Paweł II

  „WRAZ Z JANEM PAWŁEM II AKCEPTACJA ROTARY OSIĄGNĘŁA SZCZYTOWY POZIOM, w tym sensie, iż nie tylko stwierdzono ZGODNOŚĆ, ale wręcz WZAJEMNE UZUPEŁNIANIE SIĘ działalności katolików i rotarian” .

  Tych ostatnich Jan Paweł II gościł 14 czerwca 1979 roku i 4 lutego 1984 roku.

 7. Jaq said

  Masoneria ktora zalozyli i kontroluja Zydzi jest dzielem Szatana.
  Papiez nie moze sluzyc Bogu i Szatanowi.

 8. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka znalazl bardzo ciekawy i budujacy wiare w czlowieki artykul.

  „Holland Discusses ‚Group Marriage’ as Next Step”
  http://www.charismanews.com/world/38744-holland-discusses-group-marriage-as-next-step

  Ja pan Mordka sie bardzo cieszy sze, panowie pederasci beda mogli zawierac grupowe malszenstwa.

  A kto wie mosze takie malszenstwo bedzie moglo zostac niedlugo grupowym papieszem i pszyjma imie na pszyklad Franciszki II, a mosze III albo nawet IV. To zaleszy ile w grupie.

 9. Krzysztof M said

  Ad. 8

  Panie Mordka. Pan jesteś żyd, a więc człowiek praktyczny. Pan masz na pewno swój interes. A może nawet niejeden? No to pomyśl pan, ile pan zarobisz na zawarciu takiego grupowego małżeństwa z własnymi pracownikami. Pan zarabiasz, ile zarabiasz, ja panu w kieszeń nie zaglądam. Ale podatki pan płacisz. I tak myślę, ze to jest więcej niż ten pierwszy prób. No to jak pan zawrzesz takie grupowe małżeństwo z gojami, którzy na pana robią, to pan spadniesz mocno poniżej ten pierwszy próg. Grupowe rozliczanie z rodzinie, to jest interes!

  Pozostaję z szacunkiem.

 10. marta15 said

  co za durnowata odpowiedz.
  To tak jkaby powiedziec , ze diablel moze byc papiezem.
  Diable /mason moze byc anty-papiezem, (pozujacym na papieza, udajacym paieza) i to zjawisko obserwujemy juz od czasow Watykanu 2.
  Ale diabel/mason NIE moze byc Prawdziwym papiezem, bo ktos kto nie jest czlonkiem Mistycznego Ciala Chrystusa NIE moze tez mu przewodniczyc.
  Czesc odcieta od ciala NIE jest juz czescia Ciala.
  Heretyk , apostata, poganin, ateista, mason NIE moze byc papiezem.
  Wbijce sobie to do durnych lepetyn.

  Kogo ma Pani na myśli, pisząc „Wbijcie sobie”? Może być po nazwiskach, ksywkach itd. – admin

 11. Nemo said

  Ad.10

  Właśnie? Kogo?

 12. Inkwizytor said

  Re: 10

  Heretyk , apostata, poganin, ateista, mason NIE moze byc papiezem.

  Zamien Martuniu wyraz „papieżem” ma „katolikiem” i to odnosi się dokładnie do ciebie bo wyznając herezję dimondowa o chrzecie tylko z wody stawiasz się poza Kościołem

 13. marta15 said

  wszystkich, ktorzy wierza ze mason,heretyk , apostata, ateista czy poganin moze byc Prawowitym, Prawdziwym papiezem, przywodca Prawdziwego , SWIETEGO KK.
  Mysle ,ze dosc jasno sie wyrazilam.

 14. Nemo said

  Ad13.

  Prawowitym,prawdziwym być nie może ale fałszywym jak najbardziej.

 15. Inkwizytor said

  Wyraź się równie jasno czarownico, czy wierzysz w chrzest krwi i pragnienia 🙂

 16. Jan said

  Ad.14
  Masonami byli prawdopodobnie Jan XXIII i Paweł VI..

 17. Nemo said

  Ad14

  Nie neguję. Być może. Sęk w tym,że w świadomości katolików( no na pewno nie wszystkich ale wielu) istnieje przeświadczenie,że to Duch Święty wybiera papieża.W rzeczywistości Duch Św.jedynie asystuje,doradza, a kardynałowie mogą Go posłuchać lub nie.Zatem może zaistnieć taka sytuacja iż ktoś wierzy,ze ten czy tamten papież jest prawowity,podczas gdy faktycznie nie jest.

 18. Jan said

  Ad.17
  Duch Święty jeżeli faktycznie przyczynia się do wyboru papieża, to pontyfikat dobitnie tego dowodzi. Nie może natomiast wybierać kardynała, który posłuszny tajnym związkom lub z własnej pysznej woli, będzie kalał KK i wyrządzał szkody.
  Byłoby nonsensem i szczytem zuchwałości sięgającej samego piekła aby pochodzący od Ojca I Syna Duch święty przyczyniał się do wyboru złego papieża.

 19. marta15 said

  ad 17
  Duch Swiety dziala poprzez ludzi, ktorzy Prawdzwie wierza w Boga w Trojcy Jedynego, i w Jezusa Chrystusa zrodzonego z Ducha sw., ktorzy PRAWDZIWIE wierza, ze tylko w tym Kosciele, tylko i wylacznie poprzez TEN Kosciol czlowiek ma szanse dostapic zbawienia.
  Posoborowi „biskupi” , „kardynalowie” i „papieze ” w to NIE wierza , ( czego wyraz dali/daja poprzez swoje slowa i czyny) ,wiec Duch Swiety NIE dziala przez nich.

 20. marta15 said

  ad 14
  oczywscie, ze falszywym papiezem byc moze, bo i taki jest.
  Tacy sa , od czasow Jana 23.
  Masoneria do dziesiatkow lat pracowala sumiennie nad tym, aby swych ludzi wprowadzic do KK. Swiadzczy to nie tylko o ich przebieglosci i super zorganizowaniu ,ale tez o ich dozgonnej nienawisci wobec Koscila Katolikciego . Swiadzczy to tez dokladnie jaki duch za nimi stoi ( duch Lucyfera, duch nienawidzacy Boga),i niestety ich obecny tryyumf ukazuje nasz , katolikow upadek.
  Upadek naszej wiary w swiety Kosciol, Jedyna , Prawdziwa droga prowadzaca do Zbawienia . Sekta tego nie naucza a miliony niby katolikow tego nawet nie zauwaza bo tak naprawde to im to zwisa i powiewa.
  Temu tez masoneria moze n atak wielka skale zwyciezac.
  Oni sie karmia nasza slaboscia, naszym brakiem wiary, nasza ignorancja , nasza obojetnoscia . Tak jak wampir zyje z krwi ludzkiej, tak oni zyja z naszej duchowego marazmu , lenistwa i naszej niewiary.
  Tym ich sami karmimy.

 21. Jan said

  To czy biskupi i kardynałowie wierzą czy nie w Trójcę Przenajświętszą, nie nam sądzić i nie Pani Marcie. Zuchwałość to li tylko czy sekciarskie zaślepienie – oto jest pytanie.

 22. marta15 said

  ad 21
  panie Janie. Czy pan jest naprawde taki glupi, czy tylko za takiego sie pan podaje??
  Po czym pan moze sadzic??
  Ano po tym co MOWIA, Co ROBIA/CZYNIA.
  I po tym pan moze i POWINIEN ich pan sadzic. Czy kardynal pokornie, potulnie kleczacy po blogoslawienstwo przed grupa heretyckich protestantow ma prawdziwa wiare, ze TYLKO Kosciol Katolicki jest Jedyna DRoga prowadzaca do zbawienia??
  Czy papiez radosnie przyjmujacy na czolko symbol czczicieleli demoncznej bogini Sziwy NAPRAWDE wierzy, ze tylko Chrystus jest Prawdzwiwym Bogiem, ze tylko Trojca Przenajswietsza jest PrawdzWym Bogiem??
  Takich przykladow moge panu dawac tysiace.
  Ludzie!!!,
  Zacznijcie myslec !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  To nie boli.

 23. Marucha said

  Re 22:
  Pani Marto, czy Pani jest głucha, czy tylko udaje?

  Pisaliśmy nieraz i nie dwa, że mamy prawo i obowiązek mówić o błędach i herezjach wśród hierarchii Kościoła – ale że nie do nas należy odbieranie im pełnionych godności, ekskomunikowanie, czy wysyłanie do piekła. Nie do nas należy ferowanie wyroków.

 24. Marek said

  Dlaczego Jezus umył nogi swoim uczniom, w tym Judaszowi?
  Dlaczego papież ma umyć nogi muzułmanom?
  Czy oni są uczniami Pana?

 25. Jan said

  Ad.22
  Chyba Pani się coś naprawdę pomieszało z nadmiaru serwowania zarzutów.
  Wolę zostać nazwanym głupcem niż ślepym zuchwalcem pogrążonym w pysze do potęgi n-tej.
  Jak się Pani przyznaje do tradycji to proszę wziąć pod uwagę polecenie św. Pawła Apostoła i zamilczeć, chociaż na trochę.

 26. Marucha said

  Re 25:
  Abp. Lefebvre mówił: … nie wygłaszajcie niepotrzebnych potępień. Nie musicie prawdy czynić nieznośną.

  Niechże sobie wezmą to do serca pani Marta i pan JO.

 27. LucekT said

  #26
  „….nie wygłaszajcie niepotrzebnych potępień. Nie musicie prawdy czynić nieznośną.

  To winno byc haslem dla tego i wielu innych portali.

 28. Listwa said

  Ten cały PJJ pokazuje punkt widzenia, jest nim odniesienie jedynie do nowego kodeksu prawa kanonicznego, a nie spojrzenie z punktu logiki, doktryny, mądrości i dobra Kościoła. Odnosząc się tylko przez pryzmat nowego kodeksu to może PJJ ma rację.
  Alw czy mądrze odpowiedział ? wątpię.
  Kiedyś wyraziłem na forum Bractwa moją dezaprobatę z powodu wyrzucenia Bp. Wiliamsona to zawiesił moje prawo robienia wpisów na forum. Chyba PJJ już się “przyłączył” i broni nowego nurtu Mantzingen..

  Zgoda – admin

 29. Rysio said

  „…….Wbijce sobie to do durnych lepetyn……..”

  „….Kogo ma Pani na myśli, pisząc “Wbijcie sobie”? Może być po nazwiskach, ksywkach itd. – admin……..”

  Zapewne wszystkich – oprócz Rysia.

  😉

 30. Tralala said

  ad 28 Listwa
  Dlugo myslalam…
  No tak, to sa komentarze z tzw „piusowskiego” forum (oficjalne forum polskiego dystryktu FSSPX) , panuje tam zamordyzm i „mistrzowska” cenzura, a nawet szpiegostwo (to nie sa puste slowa!) – kazdy dystrykt ma takie swoje forum bardziej menzingowskie niz Menzingen (jezeli jest to mozliwe) – oni sa nie tyle „przylaczeni”, co bp Fellaya uwazaja za boga.
  Komentarze tej grupy na innych forach przechodza wszelkie granice agresywnosci, glupoty i zajadlosci. Jezeli slysze, lub czytam, ze „lefebvrysci” sa nietolerancyjni (we wlasciwym tego slowa sensie), zarozumiali, nieprzystepni, dumni i hardzi, mam ochote zapytac czy nie jest to opinia wyrobiona sobie po zetknieciu sie z takimi wlasnie forum. Ekstrema.

 31. dr TS said

  Jeżeli Pan nasz Jezus Chrystus postanowił, dla naszego dobra, poddać naszą wiarę próbie, i wydał Kościół Święty na ataki szatana (patrz wizja Leona XIII), to wierny Katolik KRK nie biadoli, a umacnia swoją wiarę.
  Czy Chrystus, gdy powróci, znajdzie jeszcze prawdziwą wiarę? To zależy od nas, Jego uczniów. Żadne dywagacje o masonach, czy ważnych Papieżach nie będą o nas świadczyć na Sądzie Ostatecznym ! Tylko to, czy zaufaliśmy Panu i pełniliśmy Jego wolę.
  I rozliczy nas z modlitwy za Jego Kapłanów, nawet tych upadłych. Jacy my jesteśmy, tacy są i nasi Kapłani Chrystusowi. A ważność ich święceń i wyboru zna Pan nasz Jezus Chrystus. Pewne jest, że sakrament kapłaństwa pozostawia niezmazywalne znamię na człowieku. I będzie to widoczne na SO.
  Tak mocno każdy z nas chciałby ominąć przeznaczenie Apokalipsy, ale to wielki błąd, bo co Pan zechciał w Swej Opatrzności dopuścić, jest naszą, Jego uczniów drogą do Zbawienia. Musimy przejść czarną noc zanim zajaśnieje blask przychodzącego Chrystusa w paruzji.

 32. ika said

  To znaczy ze poslanka z POZNANIA, cos wie ,ze PAPIEZA TAK NAZWALA,,,CH….. ze” sprzedawal swoich kolegow ”….oj cos jest nie tak….

 33. Inkwizytor said

  Re: 19

  W takim razie martuniu aka maran ty też nie masz szans dostapić zbawienia poniewaz odrzucasz katolicki dogmat o chrzcie świętym. Niczym zatem nie róznisz się od posoboroego Kościoła

 34. […] Źródło: https://marucha.wordpress.com/2013/03/25/czy-mason-moze-byc-papiezem/#more-31463 […]

 35. Janek said

  Nie sądzę, żeby Pani Marta odrzucała Katolicki dogmat o Chrzcie św. a z tego co pisze wynika zupełnie coś przeciwnego .Mam wrażenie ,że przez niektórych tzw.Chrzest pragnienia i krwi jest zbyt szeroko stosowany ,wręcz jako równoprawna forma zamienna rzeczywistego Chrztu.Nie można czynić z wyjątku reguły ,i Kościół nigdy tego nie czynił ,twierdząc dodatkowo ,że aby taki chrzest był zaakceptowany przez Boga ,to dany człowiek musi spełnić szereg wewnętrznych aktów .Słowa Zbawiciela są bardzo jasne w tej kwestii ;Jeżeli się ktoś nie odrodzi z wody i Ducha nie wnijdzie do Królestwa niebieskiego.Ale trzeba Chrzest przyjąć w Kościele Chrystusowym ,bo jak mawiał św.Augustyn poza Kościołem można znaleźć wszystko tylko nie zbawienie!Dlatego szalonym człowiekiem okazałby się ten ,kto by chciał właściwy Chrzest katolicki stawiać na równej płaszczyźnie co chrzest pragnienia i krwi.

  Panie obrońco, Pański głos jest zmarnowany, albowiem p. Marta15 wielokrotnie stwierdziła, iż – za papieżami Dimondami – nie uznaje ani chrztu pragnienia, ani chrztu krwi.
  I nikt nie mówił, aby robić z wyjątku regułę, niepotrzebnie marnuje Pan klawiaturę.
  Admin

 36. Janek said

  To może niech się Pani Marta wypowie dokładnie w tej sprawie Panie Marucha,bo z tego co już zdążyłem wywnioskować po przeczytaniu wielu jej wpisów nie sądzę aby miała odchylenia od zdrowej doktryny Kościoła, a i umiejętność logicznego myślenia też raczej nie jest jej obca .Nie wiem ,być może coś mi umknęło?Jeśli ma Pan troszkę czasu ,to proszę o zacytowanie jakiegoś wpisu Pani Marty w ,którym przeczy tej konkretnej nauce . A to czy mój głos jest zmarnowany niech oceni Ktoś wyższy od nas obydwu.

 37. Marucha said

  Re 36:
  Drogi Panie, znam poglądy p. Marty15, kiedy jeszcze występowała pod pseudonimami Sono, Maran i kilkunastoma innymi. Ale widzę, że traktuje Pan słowo właściciela witryny z podejrzliwością…opartą nie wiem, na czym.

  Nie wątpię, iż p. Marta15 oszczędzi mi trochę czasu, sama swe poglądy tutaj cytując. Ale jeśli tego nie zrobi, bez większej przyjemności sam wyszukam odpowiednie jej wypowiedzi.

 38. marta15 said

  panie Marucha Stanowisko Bractwa a prorpos rzekomej WAZNOSCI i Prawowitosci obecnej hierarchi watykanskiej jest wiecej niz ABSURDALNE. To wrecz szczyt absurdu . Bractwo niby uznaje waznosc i legalnosc tej hierarchii ,ale sami sie im NIE podporzadkowuja.
  Co za falsz i oblduda.
  Jezeli uwaza pan, ze pan nie moze wyrazac swoich opinii a props waznosci czy niewaznosi w sprawach dotyczacych wiary to czemu pan nie chodzi na Novus Ordo Msze?
  Przeciez, jezeli wedlug pana ta hierarchia jest wazna i Msze sprawowane przez nich tez wazne , to powinnien pan chodzic na Novusa . Sam sobie pan zaprzecza. Ale mnie to nie dziwi.
  Stanowisko Bractwwa przypomina mi stanowiska AZZ, ( anti-zionist zionists), o ktorych Gilad Atzmon wspomina w swojej ksiazce i artykulach .
  Bractwo SSPX sa to anty-watykan 2 watykanisci 2. Mysle, ze i tam jest sporo infiltratorow inaczej agentow.

  Jeszcze bardziej absurdalne jest stanowisko tych osób, które biorą się wykonywanie prawa kanonicznego, nie mając ku temu władzy ani kompetencji – admin

 39. marta15 said

  ad 38 alez pan, panie marucha nie jest przeciez w stanie ocenic kto ma wladze i kompetencje.
  Przeciez pan odmawia sobie prawa do wydawanie jakichkolwiek opinni, sadow i krytyki.
  Jakie ma pan „kanoniczne” upowaznienia czy kompetencjie , zeby ,np., krytykowac posuniecia obecnego papieza??

  Nienawidzę wręcz, gdy ktoś uporczywie udaje idiotę.
  Czyż nie tłumaczyłem Pani, że krytyka papieża – a jego detronizacja – to dwie różne rzeczy?
  Krytykować ma prawo każdy wierny. Zrzucać z urzędu – niekoniecznie.
  Admin

 40. marta15 said

  czemu zatem nie idzie pan na Msze novus ordo sprawowana przez tego nie „zdetronizowanego” papieza.
  Kto dal panu „kanoniczne prawo i kompetencje” do NIE chodzenia na Novus Ordo Msze odprawiana przez Krytykowanego przez pana Papieza?
  I czmeu np. pan nie daje sobie komunii sw dac na lapkei na stojaco, mimo ze papiez krytykowany to aprobuje .
  I czemu pan sobie na czolko nie da zrobic koleczka czerwonego czczicieli demonicznej bogini Sziwy, mimo ze krytykowany papiez daje sobie to zrobic. A czemu pan do synagogi na modlitwy wspolne nie lata??
  I jogi pan razem z zakonnikami nie uprawia?? I z Dominikanami nie podskakuje w takt piosenki lady gagi??
  Kto dal panu kanoniczne prawo i kompetencje, zeby tego nie robi,c ja sie zapytowuje.

 41. Marucha said

  Re 40:
  Pani znajduje się na krawędzi szaleństwa, co utrudnia Pani, bądź wręcz uniemożliwia prawidłową ocenę sytuacji oraz zrozumienie argumentów oponentów.
  Ja, miła Pani heretyczko, nie atakuję sedewakantystów. Odnoszę się do nich z szacunkiem.
  Pani zaś uznała za swoje powołanie atakowanie wszystkich, którzy nie są dimondowcami.

 42. marta15 said

  ad 41
  ja sie z szacunkiem odnosze sie nawet do ateistow, baptystow, buddystow czy hinduistow.
  Nie uznaje , nie powazam ich religii, ale jako ludzi , o ile sa w porzadku , ich szanuje.
  . Zatem pana „szacunek” dla sedewakantystow niewiele, tak naprawde, oznacza.

 43. Marucha said

  Re 42:
  No to powiem Pani inaczej, skoro Pani tak uporczywie się doprasza:

  Ja nie przypierdalam się do sedewakantystów w co drugim komentarzu

 44. jacek said

  Wiemy ze;
  1) mamy papieza masona, ktory sluzy Lucyferowi.
  2) wybrali go na papieza zydzi i masoni czyli Lucyfer
  3) Pasterz Franciszek oklamuje owieczki.
  Owieczki wierza w boskosc Jezusa Chrystusa.
  Papiez Franciszek w to nie wierzy i dzisiaj zapowiada nowe swieto 25 maja Jezusa Najwyzszego Kaplana. Nie ma to zadnego uzasadnienia w Ewangeliach.
  4) Franciszek bedzie ostatnim papiezem.
  Co bedzie po Franciszku, kto bedzie pasterzem?
  Kto bedzie prowadzil owce?
  5) Kosciol Katolicki po Soborze Watykanskim II przeksztalcil sie w sekte judeoprotestancka.
  6) Po co katolikowi potrzebny do zbawienia papiez- oszust Franciszek, czy np. niegodziwce Dziwisz i Nycz?
  Najwyzszy czas aby owieczki oprzytomnialy i wziely swoj los we wlasne rece.
  Pracowac nad wlasnym charakterem, modlic sie i poscic. Koncentrowac swoj umysl na Bogu.
  Nadchodzi nowy swiat, nowe myslenie (nie mylic to z NWO).
  Zostawic tych wilkow w owczych skorach samym sobe, niech sie nawzajem podziwiaja.
  Najlepiej to uderzyc ich po kieszeni. Przestac dawac im pieniadze. Szybko oprzytomnieja.
  A Bractwo sw. Piusa X powinno robic swoje i trzymac sie jak najdalej od Franciszka i sekty posoborowej.
  Widac ze ryba psuje sie od glowy rowniez w Bractwie. Mysle ze bp Fellay jest tego przyczyna.

  Odpowiedź moderatora pjj nie ma zadnej mocy prawnej, ani zadnego autorytetu. Jest to tylko jedna z opinii, tak jak tutaj roznego rodzaju opinie na tym forum.
  Wystepuje anonimowo w imieniu Bractwa i spodziewa sie ze owce mu uwierza? Owce byly by glupawe gdyby to zrobily.
  Owcom radze pasc razem ze mna na kolana i modlic sie o zdolnosc rozrozniania, bo bez tego ani rusz w kierunku Zbawienia Wiecznego.
  Jest jeszcze drugie wyjscie modlic sie o nawrocenie sie papieza Franciszka. A jak wiemy Apokalipsa tego nie przewiduje.

 45. marta15 said

  bardzo ciekawy cytat ,wart rozpowszechnienia.
  ” Pewnego dnia sw. Macarius skierowal mlodego” poszukiwacza prawdy” , aby poszedl na cmentarz i tam karcil /lzyl lezacych w grobach. Następnie ,zeby poszedl tam znowu i schlebial im.
  ” Jaką odpowiedź dali ci zmarli ? “, sw. Macarius zapytał mlodzienca .
  “Żadnej w ogole ” odpowiedział młodzian.
  ” Zatem idz i ucz sie, abys nigdy nie pozwolil aby pochlebstwa czy zniewagi ludzkie cie poruszaly.
  Jeśli umrzesz dla świata i dla samego siebie, wtedy zaczniesz żyć dla Chrystusa.”

 46. Listwa said

  Marta15-
  proszę też przytoczyć coś z Pawła Włodkowica. On pomimo obelg, różnych zabiegów, obrażania nie ustąpił i nie wyjechał z Rzymu, a przez 3 lata uczestniczył w procesie, w ten sposób wygrał ważną sprawę, pokonał krzyżaków i przeszedł do historii. Chciałaby Pani odwrócić się plecami, oddać Rzym tylko dlatego, że ktoś ma honorowe członkostwo gdzieś tam? Albo że jakiś PJJ zaowocował jako posoborowy tradycjonalista w gumofilcach?

 47. marta15 said

  panie Listwa.
  Rzymem /Watykanem zajmie sie wkrotce sam Pan Bog.
  O tym pisze Apokalipsa.
  Prosze jeszcze chwile poczekac z cierpliwoscia.

 48. Listwa said

  A ile jeszcze czasu upłynie zanim wkrótce się ziści?
  A Pani zbyt dużo krytykuje jeśli tak dobrze zna Apokalipsę i potrafi tak trafnie interpretować wszystkie zawarte w niej proroctwa..
  Prosze jeszcze chwile poczekac z cierpliwością.
  Oby nie spełniło się się dla Pani, proroctwo końcowe – kto by dołożył do słów tej księgi albo coś ze słów tej księgi odjął…..

 49. marta15 said

  ad 48 to nie ja panie Listwa. sa madrzejsi ode mnie. ja tylko czytam uwaznie to co pisuja i jak dotad sie z nimi zgadzam.
  Kazdy z nas stanie, panie Listwa, przed sadem Bozym predzej czy pozniej i KAZDY bedzie rozliczany ze swojego zycia.
  Ja o tym wiem i mysle, ze i pan wie, wiec ani straszenie ani przypominanie nie ma sensu.
  Chyba ,ze chce pan siebie samego postraszyc, lub sobie to przypomniec .
  a to …prosze bardzo.

 50. Inkwizytor said

  Re: 41

  Panie Marucha ta keretyczka Marta aka Maran ( pasuje do ciebie ta ksywa 🙂 ) nie jest sedewakantystą, bo tylko katolik moze nim być, pisałem już o tym. Prosze nie oceniać ruchu sedewakantystycznego przez pryzmat tego paskudnego babsztyla bo ona sedewakantyzmu nie reprezentuje tylko celowo go ośmiesza. FSSPX i my sedewakantyści mamy jeden wspólny cel, dązymy do tego różnymi drogami a kto z nas miał racje dowiemy się na po śmierci

  Wiem, dlatego nazywam p. Martę_15 „dimondystką”. – admin

 51. Rysio said

  re 49. Inkwizytor – jeżeli kogokolwiek to interesuje – to jestem przekonany, żę tylko cztery podmioty mają rację

  1. św Tomasz z Akwinu
  2. Sedewakantyści
  3. mój ulubiony Lwowski żyd, którego nasz Gajowy bardzo nie lubi.

  🙂 🙂 🙂

  Czwartym jest oczywiście Rysio

  PS. Niekoniecznie w takiej kolejności.

  😉

 52. Jan said

  Ad. 49 Pan Inkwizytor.
  „FSSPX i my sedewakantyści mamy jeden wspólny cel, dązymy do tego różnymi
  drogami a kto z nas miał racje dowiemy się na po śmierci”

  Bez rozbierania na drobne, takie stanowisko powinno być przyjęte i nie byłoby antagonizmów i gorszących ludzi komentarzy.
  Od kilkunastu lat jestem związany z tradycją ale czegoś takiego jak prezentuje wpisami Pani Marta nie pojmuję w racjonalnych kategoriach zachowania i obrony wiary.
  To jakaś forma opętania z niebywałą nienawiścią do rzeczywistości, przewyższającą chyba samego Lutra.
  Kto nie kocha Pana Jezusa i Kościoła nie powinien się wdawać w oceny krytyczne.
  Oczyma wyobrażni widzę Panią Martę w tłumie gapiów zadowolonych z krzyżowania św. Piotra, tylko ona czyni to z powodu zawodu, że nie uciekł i dal się pochwycić i stracić, że go inni nie obronili itp..

 53. Marucha said

  Re 52:
  Bardzo podobnie odbieram panią Martę_15 i ja.
  Brak wszelkiego umiaru, apodyktyczne ferowanie werdyktów, jakaś nienawiść (nie lubię tego słowa, bo jest nadużywane, ale nie wiem, jak to inaczej określić)
  Często pisze z sensem i prawdę… ale czy musi robić to w taki sposób, który odrzuca czytelnika?
  No i z tym chrztem krwi i pragnienia, którego nie uznaje wbrew naukom Koscioła….

 54. Inkwizytor said

  Re: 51

  Rysiu, czy to prawda ze Ludwig znał i rozmawiał po polsku ? Jako lwowiak powinien ten język znać, jak myslisz ? Jeżeli juz jesteśmy przy Austriakach to bardziej cenię Mengera niż Misesa a z lwowaikow to Hemara, Herberta i Banacha ( chociaz ten we Lwowie się akurat nie urodził )

 55. Kronikarz said

  : – )

 56. Disciple89 said

  Jedyną droga do zbawienia jest Jezus Chrystus. Żaden kościół nie da zbawienia. Sam Jezus mówił: Jam jest droga prawda życie. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie.Pozdro

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: