Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anucha o Na trupie Polski wejdziemy do…
  OutsiderR o Wolne tematy (68 – …
  Peryskop o AfD dostała wiatru w żagl…
  Peryskop o Iwan Iljin jako wyznacznik now…
  lewarek.pl o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Lily o AfD dostała wiatru w żagl…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Marucha o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Peryskop o W kierunku głębi
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Marucha o Tak kot przekazuje ważną wiado…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Rzym: Abp Müller powraca do kwestii FSSPX

Posted by Marucha w dniu 2013-03-28 (Czwartek)

Abp Gerard Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary

Po wyborze nowego papieża abp Gerard Ludwik Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, powrócił do kwestii ewentualnego nadania Bractwu Kapłańskiemu Świętego Piusa X statusu kanonicznego.

W wypowiedzi udzielonej niemieckiej agencji informacyjnej Katholische Nachrichten-Agentur (KNA) arcybiskup powtórzył, że FSSPX powinno bezwarunkowo przyjąć naukę Kościoła, dodając, że zadaniem każdego papieża jest dbanie o to, by nauki soborów, w tym również II Soboru Watykańskiego, były przyjmowane.

„Każdy, kto ich nie uznaje, nie jest katolikiem” – powiedział niemiecki hierarcha i stwierdził, że jeśli Bractwo chce powrócić do jedności Kościoła, to niezbędne jest podpisanie przez jego przedstawicieli tzw. preambuły doktrynalnej, latem ubiegłego roku przekazanej bp. Bernardowi Fellayowi, przełożonemu generalnemu FSSPX (źródło: pius.info, 26 marca 2013).

http://news.fsspx.pl/

Opinia p. Gerarda Müllera na temat tego, kto jest katolikiem, a kto nie jest i komu trzeba by odebrać stygmaty Chrztu Świętego, obchodzi gajowego tyle samo, co poglądy hr. Komorowskiego na polską ortografię.
Admin.

Komentarzy 36 do “Rzym: Abp Müller powraca do kwestii FSSPX”

 1. Jan said

  Problem leży w tym, że obecny Kościół a Kościół Rzymsko Katolicki to co innego.
  Nie uznawanie nowego okupowanego Kościoła, nie pozbawia miana katolika, szanowny biskupie.
  Preambuła w moim skromnym przekonaniu nadaje się tylko do zawieszenia na gwożdziu w wychodku.

  Święty Piusie X Chwalebny Patronie obroń FSSPX przed uleganiem wilkom w owczych skórach, sługusom „wielkiego architekta”.

 2. Psiemislavius said

  Kongregacja Niszczenia Wiary. Kiedy Kościół przejdzie oczyszczenie z modernizmu mam nadzieję, że znowu przetworzy się ją w Kongregację Świętej Inkwizycji.

 3. JO said

  Doszlo do czasow kiedy Syjonista, ZydoMason Wydaje Werdykt, kto jest a kto nie jest Katolikiem jak W PRL BIS Zyd decyduje , kto jest a kto nie jest Polakiem wydajac Paszporty Polskie I Obywatelstwa.

 4. Griszka said

  I po co wywalali bp Williamsona, przerzedzali własne szeregi ? Widać jak na dłoni, że trafnie odczytał intencje KNW.

 5. Tralala said

  oh, ten Müller i Ska…

 6. Jaga said

  abp Gerard Ludwik Müller jest heretykiem.

 7. Józef Piotr said

  Od ponad 16 wieków było PARCIE ideologi Judaizmu na Rzymski Kościoł Katolicki. KRK dzielnie się bronil przez tyle stuleci stawiając zapory nie do przebycia. Aż do SW II . Wtedy jak to mądrzejsi ode mnie oceniają te mury obronne pękły.
  A co jest to każdy nie katoleming zauważa. A czym to sie zakończy to nie trudno przewidzieć. Następca na tronie Św. Piotra zasiądzie (jak to ktoś zuważyl ) jakiś Srul I . Wtedy „współbracia ” w poszczegolnych krajach udziela max poparcia i bedzie jak po rewolucji 1917.

 8. Kudlaty said

  Bp B.T. de Mallerais,,Prawdziwy sens Tradycji,,-fragment:

  Owoce bezpłodności i śmierci

  Wierny przekaz Tradycji jest niezbędnym warunkiem jej duchowej płodności, tak jak niepłodność jest nieomylnym znakiem niewierności w przekazie depozytu wiary. To jest ilustracja słów Naszego Pana o fałszywych prorokach: „Z owoców ich poznacie ich. Czy zbierają z cierni winogrona, albo z ostu figi? Tak wszelkie drzewo dobre rodzi owoce, a złe drzewo rodzi owoce złe.” (Mt 7, 16-17).

  Bogu niech będą dzięki, dobry owoc jest wśród nas. Dlatego też i drzewo jest dobre i Tradycja jest autentyczna. Owocuje ona w starania o czyjeś nawrócenie poprzez rekolekcje, owocuje ona w gorliwość o nawrócenie bliźniego poprzez pracę apostolską. Prawdziwa Tradycja wydaje owoce – wielodzietne rodziny, gdzie ogień wiary przekazywany jest całemu nowemu pokoleniu. Jest ona płodna w powołaniach kapłańskich i zakonnych.

  Natomiast wręcz przeciwnie gdziekolwiek Tradycja została sfałszowana, znajdujemy tam owoce niepłodności i śmierci. Ogólnie tzw. Kościół soborowy marnieje i umiera z powodu niepłodności. Rodzice nie mają już dzieci. Katolicy już się nie pobierają. Nie ma już dużych rodzin, dlatego nie ma już więcej powołań w wyniku czego seminaria są zamykane. Domy nowicjatów są puste, kościoły również, a nawet są sprzedawane. Nowe pokolenia odchodzą od wiary. Młodzi są kompletnie zagubieni. Porzucają wiarę, która nie została im należycie przekazana. Nastąpiła przerwa w jej przekazywaniu.

  Zapamiętajmy tę lekcję. Tradycja jest żywa tak długo jak depozyt wiary jest właściwie przekazywany. Przeciwnie, Tradycja jest niepłodna tam gdzie przekaz został przerwany. Neo-modernizm zabił Tradycję, ponieważ jej nie przekazał. Zafałszował ją; rozbroił ją kiedy pojawiły się nowe błędy po to by zespolić ją z błędem. Arcybiskup Lefebvre miał wielką łaskę przekazywania tego co otrzymał, co upamiętniono wygrawerowaniem na jego grobowcu w Écône słowami św. Pawła (1 Kor 11, 23): Tradidi quod et accepi� Przekazałem to co otrzymałem. Ale co za walkę musiał stoczyć, by wiernie przekazywać! Jaki tkwił w nim nieugięty opór na presje wywierane na nim, by przyjął nową Mszę, by nie kontynuował prowadzenia seminarium i pracy w latach 1975-76! Jaka bohaterska walka w 1988r. żeby odrzucić pokusę kompromisu z modernistycznym Rzymem! Cóż za heroizm aby realizować „Operację przeżycia Tradycji”, nawet wbrew woli papieża!

  To jest Tradycja walcząca, która zabezpiecza poprzez walkę niezbędne warunki jej całkowitego przekazu i jej żywotności. Szczególnie Msza święta Wszechczasów nie potrzebuje żadnej zgody ani indultu żeby wciąż obowiązywać i owocować w prawdziwe chrześcijańskie życie. To Msza stanowi „tradycję na jej najwyższym poziomie potęgi i powagi” jak uwielbiał mawiać nasz nauczyciel ojciec Guillou za ojcem Guéranger. Tradycyjna Msza Rzymska, poprzez swoją trwałość i owoce wśród „anty-liturgicznych herezji”, podsumowuje i skupia się na zasadniczej walce oraz na wojowniczej żywotności w imię autentycznej Tradycji Kościoła. Módlmy się więc do Boga, by dał nam łaskę dochowania wierności tej Mszy, a Msza ta zapewni nam otrzymywanie prawdziwej Tradycji oraz wiernie przekaże ją całemu nowemu pokoleniu.

 9. Jan said

  Może abp G.Muller stara się przypodobać biskupowi Rzymu Franciszkowi, a może dostał od niego polecenie. Jakby nie było niech lepiej da spokój w „nawracaniu” FSSPX a zajmie się swoją powinnością w prostowaniu delikatnie mówiąc odchyleń od nauki wiary.

 10. Tralala said

  Pamietam skandal wywolany slowami, ktoregos z papiezy „kazdy z nas jest Chrystusem”, a przypomnial mi sie, bo uslyszalam to na kazaniu dzisiejszej mszy. Z dwoch jedno: albo skandal nie mial racji bytu, albo ksiadz dzisiaj powiedzial cos nie tak.

 11. Marucha said

  Re 10:
  Niewiele to się różni od nauk różnych teozofów, którzy utrzymują, że każdy z nas może stać się Bogiem.

 12. Dictum said

  ad. 10
  Kompletne zafałszowanie istoty człowieczeństwa. Bóg stworzył człowieka na wzór i podobieństwo swoje, ale jako istoty poddane, którym dał w łaskawości swojej rozum z nadzieją, że będą się nim posługiwać i zrozumieją, jakie jest ich miejsce. Zastanawiające jest, że przed V2 Kościół tak krystalicznie to rozumiał i głosił. No, ale kiedy wdarł się do Watykanu zły, zaćmił się u wielu rozum, a pycha rozsadziła zdrowy rozsądek.

 13. marta15 said

  ad 10
  alez tego nauczal nikt inny jak nasz wielki, blogoslawiony, Polski „Papiez”.
  I ludzom sie to podobalo, a wielu nadal podoba.
  Wiec w czym problem?

 14. Jan said

  Tak to jest jak gasi się światło, albo wchodzi w strefę mroku. Wtedy niewiele widać, albo widać nie to co trzeba. Błądząc po manowcach w ciemności wcześniej czy pózniej przyjdzie bardzo boleśnie zderzyć się z tym co istnieje realnie a było już niewidoczne.
  Nawet nie trzeba czekać aż do sądu Bożego..

 15. Psiemislavius said

  http://fakty.interia.pl/religia/news-papiez-obmyl-nogi-wiezniom-w-tym-muzulmanskiej-dziewczynie,nId,949864

 16. marta15 said

  wyglad na to, ze nowy „papiez” NIE chce byc nazywany papiezem, eminencja czy tym podebnymi strasnymi tytulami. „Call me Jorge”,” nazywaj mnie Jurek” mowi nowy „papiez”.
  Okej Jurek, jak tam ci sie wiedzie na nowych smieciach w Watykanie, spoko?http://www.traditioninaction.org/religious/d025_Jorge.htm

 17. marta15 said

  ad 15
  okej , Jorge umyl nogi muzulmanom i muzulmance, uzywajac do tego fartucha z przedzy zrobionej w Palestynskich miastach . Nawoluje przy tym do pomagania sobie nawazajem .
  Wiec moze w tym duchu POTEPI TEZ GLSONO i konkretnie ZBRODNIE, jakich sie dopuszczja jego kumple Izraelici?Zydzi na owych muzulmanach z Palestynskich miast, ( i nie tylko miast), z ktorych pochodzi owa przedza, jakiej uzyl do fartucha ,w ktory obleczony myl te nogi.

 18. Tralala said

  ad 11 i 12

  To co to oznacza? Ze ksieza Bractwa polkneli juz soborowy haczyk ?

 19. marta15 said

  wyglada na to, ze „Jorge” rezygnuje tez z papieskiego TRONU na rzecz zwyklego, zrownanego z reszta bialego krzesla, zeby podkreslic swoj „rowny” status.
  Mysle, ze wiekszosc katolegmingow to zaaprobuje i bedzie piszczec z zachwytu ze on taki „rowny ” gosc. Tu zdjecia i artykul a propos tej rownosci.
  W koncu hasla Wolnosc, ROWNOSC i Braterstwo zobowiazuje do czego , hm?
  http://www.traditioninaction.org/Questions/B602_Elliot.html

 20. Tralala said

  ad 15
  „…obmycia nóg dwunastu młodocianym więźniom; wśród nich dwóm dziewczętom …” Ale rownosc !!!!!!!!!!!!!!

 21. marta15 said

  ad 20 jaka rownosc?? rownosc to bylo 6 na 6.
  Toz to czysta niesprawiedliwosc , tzw dyscryminacja.

 22. marta15 said

  swoja droga tu jest ciekwa satyra na „pokore ” Jorge , ktorej sztucznosc zauwazyly nawet swieckie media. http://www.traditio.com/comment/com1303.htm
  „..Here in England even the secular media are having a field day satirizing Francis-Bergoglio’s fake „humility.” Even the secular world can see that the humble attitude is to follow tradition, not to impose one’s personal preferences upon the Catholic and Apostolic Church, even if one purports to be a pope. To do otherwise is not humility, but its opposite: pride. Enjoy the cartoon, which justifiably satirizes Newpope Bergoglio”

  Pokorne podejscie polega na PRZESTRZEGANIU TRADYCJI, a nie na narzucaniu swoich osobistych preferencji na caly katolicki Kosciol, nawet jezeli ktos udaje, ze jest papiezem.
  Robienie czegos przeciwnego swiadczy nie o POKORZE ,ale o PYSZE.

 23. marta15 said

  tu ciekawa wiadomosc.
  High profile muzulmanski konwert wycofal sie z „katolickiego ” Kosciola,
  bo twierdzil, ze jest on „zbyt tolernacyjny dla muzulmanow”.
  I ma racje. Nie po to wstepowal do Kosciola ,zeby wysluchiwac gledzenia o szacunku i milosci wzledem innych, falszywych religii.
  szkoda, ze katolemingi tego nie zauwazaja.ale wiadomo, najciemniej jest pod lampa.
  http://www.thetablet.co.uk/latest-news/5152

 24. marta15 said

  Jorge kicha tez na papieskie apartamenty. Ze niby za duze i mu nie potrzebne.
  Szkoda , ze nie mieszka w chatce na kurzej nozce i nie zyje z resztek ,jakie by mu dobre , rzymskie gosposie dostarczalyby codziennie.
  http://whispersintheloggia.blogspot.com/2013/03/home-sweet-domus-no-palace-for-pope.html

 25. marta15 said

  acha, acha , acha. No i Jorge nie chce byc nazywany papiezem, ale TYLKO biskupem Rzymu.
  a czemu nie papiezem?. Czyby sie z jakiegos tam, sobie tylko znanego powodu, wstydzil tego tytulu? a moze tak po cichu, boczkiem , boczkiem dazy do obalenia instytucji/pozycji papiestwa , zrownania jej z innymi, oraz wlaczenia w jedna , ROWNA, gloablna ,masonsko-lucyferianska religie .
  nee, to chyba nee. gdziezby smial?
  http://chiesa.espresso.repubblica.it/articolo/1350480?eng=y

 26. akej said

  Wdawalo mi sie, ze Jezus umyl nogi apostolom. A moze wsrod apostlow byla jakas ukryta apostolka, taka Anna Grodzka – transwestytka? Cos mi sie wydaje, ze szykuje sie nam niespodzianke w postaci ksiedza – samicy …

 27. Listwa said

  @ 18 Tralala

  raczej pokazują kim byli i są.

 28. Szkoda, że serwis informacyjny FSSPX PL nie zaopatrza ciekawymi komentarzami takich watykańskich bzdur (jak kiedyś w starych Zawsze wierni). Tym bardziej, że najlepszym komentarzem do tego komunikatu byłby fakt, że bp Fellay de facto przyjął Sobór, Nową Mszę i nowy KPK. A co to oznacza dla jego wierności wobec kierunku wyznaczonego przez abp Lefebvre’a, łatwo można się domyślić.

  Tekst Deklaracji Doktrynalnej bp Fellaya: http://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2013/03/09/soborowa-deklaracja-doktrynalna-niesoborowego-jeszcze-bp-fellaya/
  List otwarty bp Williamsona w sprawie tej Deklaracji: http://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2013/03/29/list-otwarty-do-kaplanow-bractwa-sw-piusa-x/

 29. akej said

  @ 28
  Przeczytalem i jestem przyngebiony. Czyzby Fellay byl wtyczka???

 30. Marucha said

  Re 29:
  Niekoniecznie. Może zamarzył mu się kapelusz kardynalski? Może po prostu zabrakło mu odwagi albo wytrwałości?

 31. Jan said

  Ad.29 Pan Akej

  W ciągu roku od kwietnia 2012 r. wiele się zmieniło. Po tym sam Przełożony Generalny uznał że wprowadzono go w pułapkę.Na razie potraktujmy deklarację jako efekt byłego wciągania FSSPX w śmiertelną zasadzkę. Podobnie było za JP II, kiedy ówczesny kardynał Ratzinger o mało co nie wciągnął podobnie Arcybiskupa Lefebvre.
  Nawet w końcu podpisał jakieś porozumienie. Wracając przemyślał i za przyczyną Matki Bożej ( jak twierdził) opamiętał się i odstąpił.Czym uratował dalsze istnienie FSSPX. Po święceniach biskupich część radykałów a jeszcze większa ugodowców odeszła, czym w konsekwencji oczyścili rozchwianie w szeregach.
  Dopóki Przełożony Generalny nie parafuje porozumienia z Rzymem, nie ma podstaw do oskarżeń. Jak wiemy trwa walka, trudno sobie wyobrazić aby aby znienawidzone przez modernistyczny Rzym, bardziej liczący się ze światowymi gremiami żydowskimi i masońskimi. pozostawił w spokoju FSSPX.
  Nie żądajmy aby człowiek niosący brzemię odpowiedzialności za przetrwanie i rozwój dzieła Arcybiskupa Lefebvre był we wszystkim nieomylny. Świętszy od papieża jak to się mówi. Droga Lutra , hodurowców i innych sekt jest nie do przyjęcia.

  Szukają błędów innych trzeba starać się przynajmniej dążyć do zachowania cnoty roztropności i umiarkowania.
  Ufam, że trochę rozwiałem Pana obawy.

 32. JO said

  Ad.30. 31. Z Daleka to wyglada calkiem inaczej. Jakie Brzemie Panie Janie? Brzemie nosi Chrystus a my tylko mamy Podazac za nim.

  To nie jest Tylko , co sie wydazylo a az I za to trzeba poniesc Odpowiedzialnosc. Przyznanie sie do Blesy Biskupa, jest w jakims sensie ” zaplata „, ale to za malo, by odbudowac zaufanie.

 33. Marucha said

  Re 32:
  Niech Pan nie trywializuje, JO.
  Bp. Fellay nosi bardzo ciężkie brzemię – na dobrą sprawę jest odpowiedzialność za prawdziwy Kościół Katolicki i jego struktury.
  Módlmy się o siły i wytrwałość dla niego. Nie bądźmy pochopni z ocenami.

 34. JO said

  Ad.33. Panie Gajowy, wyrzucenie Biskupa Wiliamsona nie moze byc blachostka. Odczulem to Ja I wielu lepszych ode mnie.

  W tym punkcie ma Pan oczywiście rację – admin

  Jezeli nieco strywializowalem odpowiedzialnosc, to z Ocena Dzialan absolutnie NIE I tym bardziej w zadosuczynieniu , ktore Ma odbudowac nadwyrezone zaufanie.

 35. JO said

  …za duzo Dowodow Panie Gajowy…
  …I mnie to Boli
  Milczenie jest zlem w tej sprawie.

 36. Tralala said

  ad 35
  Zgadzam sie z Panem, panie JO.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: