Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Irmina Blad o Wolne tematy (09 – …
  francobollo o Judejczykowie falą na nas…
  Olo o Oblicza totalniactwa
  revers o Rosja wysłała potężny sygnał d…
  Piotr B. o Zniewoleni przemocą
  semperparatus o Tajna geoinżynieria – projekt…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  revers o Brak pomysłów na Ukrainę
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Adrian o Wolne tematy (09 – …
  kolejarz o Oblicza totalniactwa
  I*** o Oblicza totalniactwa
  jasiek z toronto o Rosja wysłała potężny sygnał d…
  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  Maverick o Oblicza totalniactwa
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Droga do rewolucji bolszewickiej – Sołżenicyn o Żydach w Rosji

Posted by Marucha w dniu 2013-03-29 (Piątek)

Nakładem wydawnictwa Wektory ukazała się kolejna niewygodna dla lewicowego establishmentu książka. Tym razem jest to pierwszy tom „Dwustu lat razem” – historii Żydów w Rosji od XVIII wieku do współczesności, pióra Aleksandra Sołżenicyna.

Aleksander Sołżenicyn urodził się w 1918 roku, zmarł w 2008. W 1941 roku został magistrem matematyki na Uniwersytecie w Rostowie. Odznaczył się odwagą podczas walk z Niemcami w czasie II wojny światowej. W 1945 roku za krytykę Stalina w prywatnej korespondencji do brata został skazany na 8 lat łagru. Po zwolnieniu w 1953 roku deportowany do Kazachstanu. W 1956 dzięki sądownej rehabilitacji powrócił do europejskiej części Rosji.

Dzięki swoim opowiadaniom o życiu w łagrach, przepisywanych ręcznie przez czytelników, stał się rozpoznawalny. Dopiero w 1962 najwyższe władze ZSRR zezwoliły na jego debiut literacki. W latach sześćdziesiątych KGB skonfiskowało rękopisy pisarza i rozpowszechniały pomówienia na jego temat. Sam pisarz stawał się coraz większym przeciwnikiem komunizmu.

W 1970 pisarz został nagrodzony literacką nagrodą Nobla. W 1973 na zachodzie ukazała się najbardziej znana książka Sołżenicyna – Archipelag Gułag. W odwecie władze ZSRR odebrały mu obywatelstwo i deportowały za granicę. Na emigracji mieszkał w RFN i USA. Nie krył swojego rosyjskiego nacjonalizmu i pogardy dla zdemoralizowanego zachodu. Pisarz powrócił do Rosji w 1994 roku.

Sołżenicyn opisując pierwsze wieku relacji Żydów z Rosją Sołżenicyn przybliżył kwestie: konfliktów zjudaizowanych Chazarów z Rusią Kijowską, kolaboracji Żydów z Tatarami okupującymi Ruś, herezji judaistycznych w prawosławiu, wsparcia Dymitra Samozwańca dla migracji Żydów do Rosji.

Z lektury „Dwustu lat razem” wynika, że karą za zabór ziem polskich pod koniec XVIII wieku był zalew Rosji przez Żydów z Polski. Sytuacja zaś Żydów w Rosji była drastycznie odmienna od żydowskiej hagady. Carat odbierający wolność osobistą rosyjskim chłopom, zachował niezwykłe dla Rosjan przywileje Żydów z Polski – Żydzi w Polsce wbrew opinii kościoła katolickiego cieszyli się licznymi przywilejami ze szkodą dla polskich chłopów.

Podczas gdy rosyjscy chłopi pozostawali w feudalnym zniewoleniu, już w 1785 roku „wszyscy mieszczanie (a zatem i wszyscy Żydzi) … stali się równouprawnionymi obywatelami” mogącymi wybierać i zasiadać w lokalnych władzach samorządowych i sądowych. Żydzi zyskali prawa jakich nie mieli w Polsce. Równouprawnienie Żydów w Rosji wyprzedziło równouprawnienie rosyjskich chłopów o 80 lat. Dodatkowo Żydzi cieszyli się większymi przywilejami niż rosyjskie mieszczaństwo – mogli mieszkać poza miastami i zarabiać na szerzeniu alkoholizmu wśród Rosjan.

Żydzi dzięki swoim politycznym przywilejom zdominowali ekonomicznym wsie rosyjskie, dzięki czemu wyniszczali alkoholem i lichwą rosyjskich chłopów. Kolejne przywileje Żydom na początku XIX wieku przyznawał car Aleksander I. Car otworzył rosyjskie szkoły dla żydowskich dzieci, Żydzi nie byli powoływani do armii, mieli własne autonomiczne szkolnictwo. Dodatkowo władze rosyjskie nie przestrzegały przepisów ograniczających osiedlanie Żydów w Rosji. Oświecanie Żydów było jednak trudne, judaistyczne władze społeczności utrzymywały ja w ciemnocie.

Problemy ze społecznością żydowską próbował rozwiązywać car Mikołaj I. Żydom narzucono te same obowiązki co i innym poddanym cara. Przymusowy pobór do wojska na 25 lat zakończył się licznymi zwolnieniami od obowiązku dla elity żydowskiej i wysyłaniem do służby przez żydowską społeczność biedoty. Powszechna korupcja spowodowała, że Żydzi nie przestrzegali nowych obowiązków.

Za panowania Aleksandra II nastąpiła w Rosji eksplozja demograficzna społeczności żydowskiej. Dla Żydów wyjątkowo niekorzystne okazało się wyzwolenie przez cara chłopów z pańszczyzny w 1861 roku. Wyzwoleni chłopi przestali być uzależnieni od Żydów. W latach sześćdziesiątych XX wieku nastąpiła kulturowa modernizacja społeczności żydowskiej. Podczas powstania styczniowego Żydzi z zaboru rosyjskiego aktywnie wspierali Rosję w walce z polskimi powstańcami (podobnie jak na początku XIX wieku kiedy wspierali Rosję w walce wojskami polskimi walczącymi z Rosją u boku Napoleona). Liberalne panowanie Aleksandra II zakończyli w 1881 roku pro żydowscy terroryści z Narodnaja Wola – Woli Ludu.

W odwecie za zamordowanie cara miały miejsce w Rosji liczne spontaniczne ludowe pogromy antyżydowskie. Pogromy były bezwzględnie pacyfikowane przez rosyjską armie. Pogromy inicjowała Narodnaja Wola licząc, że przerodzą się one w rewolucje. Lud rosyjski jednak nie był zainteresowany rewolucją tylko zemstą na żydowskich wyzyskiwaczach.

Lata sześćdziesiąte XIX wieku były czasem rozwoju organizacji terrorystycznych w Rosji. Członkostwo w organizacjach terrorystycznych było niezwykle popularne wśród młodych bogatych Żydów. Ich drogę życiową wspierali hojnie bogaci rodzice. Najpopularniejszym ugrupowaniem była Narodnaja Wola, ugrupowanie nihilistyczne, antypaństwowe i antyreligijne. Już na przełomie XIX i XX wieku Żydzi stanowili większość rewolucjonistów w Rosji. Żydzi w ruchu rewolucyjnym nie wyrzekali się swego żydostwa, działalność rewolucyjną traktowali jako działalność na rzecz Żydów.

W ostatnich dekadach XIX wieku w Rosji powstał Bund. Żydowska komunistyczna partia hojnie wspierana przez amerykańską finansjerę. Bund trwając w swoim żydowskim nacjonalizmie zwalczał nacjonalizm innych narodów – był między innymi przeciwny niepodległości Polski. Bund był największą lewicową partią w Rosji. Prócz żydowskiego ruchu komunistycznego powstał także ruch syjonistyczny, większość jego działaczy miała lewicowe poglądy.

W 1887 roku car Aleksander II postanowił podjąć walkę z ekstremizmem lewicowym Żydów. By ograniczyć napływ Żydów lewaków na uniwersytety i liceach wprowadził akcje afirmacyjną. Parytet Żydów w szkołach miał odpowiadać ich odsetkowi w lokalnej społeczności. Decyzja ta otworzyła gojom drogę do wykształcenia, i realizowała idę sprawiedliwości społecznej – szkoły utrzymywane były z podatków wszystkich a głównie Żydzi z nich korzystali. Car troszczył się żeby warstwa inteligencka pojawiła się w społeczności wszystkich narodów znajdujących się pod jego panowaniem. Interwencja państwa nie dotyczyła licznych szkół prywatnych i egzaminów eksternistycznych w szkołach państwowych. Dodatkowo ograniczono Żydom bierne prawa wyborcze do samorządy terytorialnego. Korupcja sprawiała, że przepisy te jednak były powszechnie ignorowane.

W odwecie za niewygodne dla Żydów przepisy globalna diaspora żydowska zaczęła na forum międzynarodowym zwalczać carską Rosję. Ustawodawstwo anty żydowskie miało na celu ochronę interesów mas ludowych, które znajdowały się w szoku kulturowym wywołanym przejściem z feudalizmu do nowoczesnego kapitalizmu. Wyzwaniami do których lud nie był przygotowany. Także i kolejne reformy były sprzeczne z interesem społeczności żydowskiej: uwłaszczenie chłopów, wprowadzenie państwowego monopolu alkoholowego.

Okazją do kolejnej histerycznej kampanii nienawiści pod adresem Rosji była dla diaspory żydowskiej sprawa pogromu w Kiszyniowie w 1903 roku – w relacjach żydowskich liczba ofiar wielokrotnie wzrosła i wzbogaciła się o barwne opisy zbrodni. Wbrew faktom Żydzi o pogrom oskarżali władze, podczas gdy wojsko pogrom ten spacyfikowało. Pogrom w Kiszyniowie skłonił Żydów do masowego uzbrajania się i tworzenia bojówek. W tym samym roku w Homlu bojówki żydowskie zorganizowały pogrom gojów.

Podczas wojny z Japonią w 1904 roku Żydzi w Rosji i na całym świecie, a za ich śladem USA, wsparli Japonię. W samej Rosji nienawiść Żydów do Rosji prowadziła to zamieszek uzbrojonych bojówek żydowskich z nieuzbrojonymi gojami. W 1905 kierowany przez Żydów rewolucyjny motłoch sterroryzował Odessę. Pacyfikacja rewolucjonistów była kolejnym pretekstem do antyrosyjskiej kampanii nienawiści. Od 1905 do 1907 w całej Rosji trwały spontaniczne wystąpienia gojów przeciw terrorowi rewolucjonistów – światowa społeczność żydowska opisywała je w kategoriach pogromów. Jednym z najsławniejszych był pogrom w Białymstoku. Pogromy, wywołały kolejną po przepisach antyżydowskich, falę emigracji Żydów, głównie lewicowych ekstremistów, do USA.

Nastroje rewolucyjne podkręcała w Rosji prasa, właściwie cała kontrolowana przez Żydów. Jej siła opierała się na hojnych transferach od amerykańskiej finansjery.

Tuż przed samą rewolucją armia rosyjska przeprowadziła kilka straszliwie głupich akcji antyżydowskich. Deportowano z terenów frontowych Żydów do największych miast Rosyjskich. Zwiększyło to tylko nienawiść Żydów do Rosji. Podczas gdy młodzi Rosjanie wykrwawiali się na froncie Żydzi dekowali się na zapleczu. Carat stworzył bolszewikom doskonałe warunki do rewolucji.

Jan Bodakowski
http://www.bibula.com

Komentarze 34 do “Droga do rewolucji bolszewickiej – Sołżenicyn o Żydach w Rosji”

 1. AQQ said

  -” karą za zabór ziem polskich pod koniec XVIII wieku był zalew Rosji przez Żydów z Polski. Sytuacja zaś Żydów w Rosji była drastycznie odmienna od żydowskiej hagady. Carat odbierający wolność osobistą rosyjskim chłopom, zachował niezwykłe dla Rosjan przywileje Żydów z Polski – Żydzi w Polsce wbrew opinii kościoła katolickiego cieszyli się licznymi przywilejami ze szkodą dla polskich chłopów.”
  „Wpływ żydów na rządy światowe”, wystarczy zobaczyc ich miejsce urodzenia…

 2. syoTroll said

  Panie Gajowy ten artykuł jest naprawdę strasznie anty-chazarski i tendencyjny, bardziej pasowałby do StSy. Wielkanoc to nie jest czas na promowanie nienawiści tylko czas refleksji nad Męką Pańską.

 3. xbodek said

  I to jest dobra wiadomość. Teraz czas na „Kontrowersje Syjonu” Douglas’a Reed’a

 4. Wojwit said

  @SyoTroll
  Ustawiaj sobie (dośpiewaj sobie co) a nie profil Gajówki.

 5. Marucha said

  Re 2:
  Pytanie: komu zawdzięczamy fakt, corocznego wspominania Męki Pańskiej?

 6. Jan said

  Ad.2
  O nędzne zakłamane czasy, w których teraz żyjemy.
  Kiedy prawda jest nazywana mową nienawiści, a miłość oznacza tchórzostwo, zaniedbanie dobra i prawdy, gnuśność, lizusostwo i zdradę!!!!

 7. syoTroll said

  Żydowskiej Wierchuszce w Jerozolimie, Kryptożydowi o ksywie Pilatus, I żołnierzom I Żydowskiej Legii Rzymskiej, którzy jedynie wykonywali rozkazy.

 8. syoTroll said

  A przy okazji przeczytałem “Kontrowersje Syjonu” Douglas’a Reed’a

 9. JO said

  Tylko z tej informacji w artykule mozemy wywnioskowac, ze ” Powstania Chmielnickiego” byly Zydowska Rewolucja przeciwko Rzeczpospolitej.

  Zydzi mieli Prawa w Rzeczpospolitej ale nie mieli Prawa iCh naduZywac. Korupcja w Rzeczpospolitej jak w Rosji zrobila swoje. Dala mozliwosc naduzywania wladzy Finansowej, ktora stymulowano niepokoje spoleczne, wojny, Rewolucje na Ktorych Zydzi Robili pieniadze, dostawali sie do coraz wiekszego MIEJSCA wladzy.

  Ten stosowany Numer na Polsce, Zydzi Powtorzyli w Rosji a przedtem we Francji a teraz Stosuja na Skale Swiatowa – Wojny I Rewolucje.

  Oskarzanie jakiegokolwiek Narodu Katolickiej Europy , ze jest Zbrodniczy, jest NIEPOROZUMIENIEM a faktycznie tym co zaplanowali Zydzi Robiac z Tych Narodow Ofiarnych Kozlow na wspole z wymordowanymi, taka inna czesc Kozla ..
  Podczas Gdy jest jeden Narod Morderczym, ktorego wykazal Chrystus a Watykan to wskazanie zniosl niedawno.

 10. Wandaluzja said

  Tak jak Anglosasi mówią o Niesamowitym Sukcesie Powstania Warszawskiego tak Prusacy mogli mówić o TRYUMFIE Powstania Styczniowego. Bismarck powiedział rosyjskiemi MSZ: Bóg stworzył Żydów, żeby szpiegowali Polaków.
  Wtedy to narodził się prawdopodbnie u Prusaków pomysł granicy niemiecko-żydowskiej na Missisipi. USA miały być skolnizowane przez Polsków, Czechów i Węgrów, którzy jako bezpaństwowcy nie mieli tam praw narodowych, zaś Żydzi mieli opanować Roję i oddać ją Niemcom za ziemię od Atlantyku do Missisipi.
  Ten Plan Bismarcka powiódł się doskonale, zwłaszcza, że Rosja, a za nią Francja, zostały otrute fekaliami pruskimi, które nazywają się Troja Schliemanna, co skazywało Rosję i Francję na przejęcie przez Żydów. Historia jest podstawą kapitału, co się nazywa Konserwatyzmem, a po przyjęciu przez Rosję i Francję ŁŻEJ Historii na pohybel Atenom zostały one wydane na pastwę kapitałowi kryminalnemu:

  Otrzymałem pocztą okólną Konwentu Narodowego Polskiego:
  Szanowni Państwo, Drodzy Rodacy!
  Prosimy o szerokie rozpowszechnianie obwieszczenia zawartego w załączniku do tego emaila: „obrona konieczna”, 
  dostępnego również na :

  Click to access obrona-konieczna.pdf

  Najpiękniejsze Świąteczne Wielkanocne życzenia 
  składamy od serca życząc ich spełnienia.
  Teresa Wojda, Maria Bejda
  Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”
  Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
  Inicjatywa Obywatelska Biernego Oporu
  OBYWATELSKI RUCH OPORU
  ———- Wiadomość przekazana dalej ———-
  Od: Maria Bejda
  Data: 28 marca 2013 21:02
  Temat: Prawda o profesorach: ” Liczy dla nich się dziś kasa, a nie jakaś Polska nasza”
  Do: prof Szarliński Szarliński
  http://kysyprzemysl.nowyekran.pl/post/89600,tylko-kasa-nie-nauka
  POLITYKA 24.03.2013 21:030 komentarzy
  TYLKO KASA! NIE NAUKA !!

 11. syoTroll said

  A propos Stalina, za którego krytykę Sołżenicyn ujechał w Magadan, to on się nazywał Dżugaszwili; „-szwili” – to nasze „-icz”, a z „dżuga-” jest pewien problem ponieważ z tego co czytałem Gruzini nie przyznają się do tego rdzenia. Ma ktoś może pojęcie skąd sie ono wzięło ?

 12. optyk said

  Gruzini mają w nazwisku końcówkę widze – tak jak np. wynalazca okularów

 13. Kazik said

  ad 11 . Dżuga to by pochodziło od Jugo a więc Jugosławii , ewentualnie Ju/d/a od innego stworu . Salem alejkum .

 14. wi42 said

  Super ciekawa opowiesc na poruszony temat – ~ 30 min (niestety znow w j. rosyjskim):
  http://trueinform.ru/modules.php?name=Video&file=article&sid=10700

  (Aleksandr III)

 15. Jan said

  Na drodze do rewolucji stała także poza innymi celami, nieokiełznana żądza ograbienia z bogactw Rosji. Po miesiącu od wybuchu około 90% emisji złotych 20,10 i 5 rublówek była w łapach pewnej nacji. A co mówić o innych skarbach z pałaców i Cerkwi.

 16. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 17. JO said

  Ad.15. po Takim SKOKU przygotowanie II wojny swiatowej w celu ograbienia reszty Swiata, to juz kwestia czasu Byla.

 18. JO said

  Ad.14. Ciekawe Czemu po nazwisku I wskazaniem Narodowosci Polskiej Zabojcow poruszyl temat a Zydowskie nazwisko nie podkreslil slowem Zydowskiej Narodowosci…, poza tym , skad wiadomo, ze to byl Polak, ,moze taki Polak jak Brat Pilsudskiego? Albo Goldmana?

 19. RomanK said

  Panowie…wezta kupta i przczytajta ta ksiazke i trzymajta w domu jak relikwie…

  Ma ona swoja historie- jak i ma historie jej tlumaczenie na polski..jest to jedyne tlumaczenie i pierwsze na calym swiecie na jezyk nierosyjski. Zwdzieczamy to niezwyklemu Czkowiekow…..i Nietuzinkowemu Polakowi przez duze P…, ktory swoj czas i zdolnosci poswiecil swoim braciom Polakom tlumaczac ta niezwykle cenna pozycje.
  Co jest mile i cenne- to zwiazek tego Szlachetnego Polaka z… Gajowka i srodowiskiem Ciemnogrodu…za to Naszemu Kochanemi i Zacnemu panu Doktorowi, chce tu i teraz w tym Okresie WielkiejNocy raz jeszcze publicznie wyrazic moja wdziecznosc i serdecznie podziekowac za caloksztalt!
  Panie Doktorze.. Bog Zaplac!
  To najlepszy prezent na Wielkanosc- jaki Polak, moze dac drugiemu Polakowi!

 20. JO said

  Ad. 19. Kupie Ja ! Dziekuje.
  I dolaczam sie do podziekowan, choc nie wim z Nazwiska Komu.

 21. wi42 said

  Re: 18 JO
  Bardzo mozliwe, ze byla to osoba znanej narodowosci o polskim nazwisku.
  Trzeba jednak przyznac, ze w prezentacji jest klarownie podane jakiej narodowosci byli przede wszystkim inicjatorzy zamachow i zamętów (Narodnaja Wola). Pokazano też Ulianowa bez maski.
  Dowiadujemy się też, jakiej narodowości był przedsiębiorca – wykonawca toru kolejowego na odcinku gdzie nastąpiła awaria pociągu którym podróżowała rodzina cara. Traumy uzyskane przez cara Aleksandra III w wypadku doprowadziły do jego śmierci.

 22. JO said

  Ad. 21. A przede wszystkim Widzimy Rosje I Historie Rosji a nie jak w PolscePRL BIS Klamstwo O POLSCE gorsze niz za PRL.

 23. JO said

  Rosja jak by nie bylo Ma jakas WOLNOSC , my mamy potezniejsza niewole, bodajrze jajgrozniejsza w Naszej Historii.

 24. Jan said

  Ad.23
  A ta wolność jakoś mocno unych boli. Oj boli, a tak dobrze szło z grabieżą za Jelcyna i się urwało.

 25. RomanK said

  Czy ktos ma dostep do PRAWDZIWYCH danych GUS na temat ..ile ludzi opuscilo Polske w okresie Przewalu czyli od 1982 roku do 1990!
  Praktycznie nigdzie nie ma zadnej liczby, ktora bylaby wiarygodna- a dane jakie podaja nie przystaja nijak do zapasci przyrostu demograficznego lat 90…a przeciez te dane musza byc w ewidencji ludnosci!!!!!
  Opierajac sie na wskazniku zapasci i na dolku z lat 90-92…kiedy Polske opuscilo podawane oficjalnie 2 mln ludzi co spowodowalo spadek o 0,6 promilla….oceniam zapasc o prawie 8% lata 70..a lata 90…uwazam ze to na wskutek opuszczenia Polski przez minimum 3 mln ludzi w wieku produkcyjnych….moze ktos ma dane???
  Pewni korespondenci usiluja mi wmowic, ze emigracja lat 80 tych to zaledwie kikanasie nieliczacych sie tysiecy:-)))) Polakow. Czyli ze nei bylo zadnego Exodusu z Polski….
  Moze ktos ma dane z Latiny i Traiskirchen inych z tego okresu????

 26. RomanK said

  Oczywiscie 8 promili nie procentow….zly zapis,,,
  Dlaczego to jest takie wazne. Skoro ukrywa sie prawdziwe dane uwazam ,ze robia to celowo..najbardziej prawdopodobnie po to- zeby wsadzic pare milionow ludzi pod przykrywa tej nie ujawnionej lczby Polakow,m bez zadnego wiekszego wrzasku…
  Liczba ludnosci Polski przy zachowaniu wzrostu z lat 70 tych powinna juz przekroczyc 44 mniliony…natomiast ta liczba nie drgnela, ba nawet spadla w kilku poprzednicj latach.
  To jest granda i spekulacja danymi! A naiwnych idiotow zawsze ci u nas bylo jest i bedzie dostatek…

 27. JO said

  Ad.25. Takie Dane sa Tajne. Watpie, czy Ktos JE posiada ze zwyklych smiertelnikow.

 28. JO said

  Tylko Po samej Angli I Szkosci I Irlandii oraz Walii widac co sie stalo dzis z Mlodymi ludzmi z Polski a nie Ma Miasta ani Jednego w tych Krajach , gdzie by Polakow NIE BYLO!!!

 29. RomanK said

  Mam nadzieje ze dostaniemy jakis slad- Gajowke czyta wielu ludzi…i madrych Polakow…moze kto sie odezwie co wie cos wiecej na temat bardzo prosze!!!! Infoermacje beda z Wydzialow paszportowych, ewiodencji ludnosci etc…

 30. Polacy wyjechali, ewidencja jest tajna. Znaczy ta ewidencja się przyda jutro komuś. Wiadomo, że Polacy nie wrócą. Papiery zostały… może się mylę…

 31. Tralala said

  Czytalam to kiedys „po francuskiemu”, bardzo ciekawe.
  A, bylo w bibliotece panstwowej !

 32. Przecław said

  „za krytykę Stalina w prywatnej korespondencji do brata został skazany na 8 lat łagru. Po zwolnieniu w 1953 roku deportowany do Kazachsnu”

  „w korespondencji do brata” , czy na pewno do brata ? O ile wiem to on korespondował z Mikołajem Witkiewiczem, z którym przyjażnił się od młodości. Witkiewicz ukształtował Sołżenicyna w CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ /oj RomanK będzie się złościł…/. A tak, bo ona zakłada rozdział świadomości indywidualnej od nakazu władzy, poddanie działania władz ocenom moralnym jednostki…

  Witkiewicz odsiedział też swój wyrok, nawet o rok dłuższy niż kolegi. Co prawda cżęść wyroku odsiadywali w Moskwie, pracując umysłowo, we względnych warunkach.
  Pisała o tym pierwsza żona Sołżenicyna, bardzo zresztąprzychylna Witkiewiczowi.
  Ale trzeba przyznać, Sołżenicyn był zawsze gorącym patriotą rosyjskim, Wielkorusem o imperialnych skłonnościach co jest zrozumiałe bo tylko wielka Rosja ma szanse przetrwania, panslawistą, i szczerym wyznawcą prawosławia.

 33. Wandaluzja said

  Ad. 9: Tylko z tej informacji w artykule możemy wywnioskowac, ze ” Powstania Chmielnickiego” byly Żydowska Rewolucja przeciwko Rzeczpospolitej.
  ***
  Nareszczie ktoś powiedziaó to, czego ja się bałem: Ponoć pod Chocimiem zjawiło się w obozie kozackim poselstwo Kardynała Richelieu, które zaproponowało hetmanowi Kanaszewiczowi-Sahajdacznemu przejście na stronę turecką, na co kozak odpowiedział: GODZI SIĘ WAS WBIĆ NA PAL, ALE NIECH ZROBI TO KRÓL.
  Byłaby to II próba utworzenia państwa francuskiego w Europie Wschodniej. I taką próbę podjęli templariusze ryscy, znani nam jako Kawalerowie Mieczowi, którzy chcieli za Złoto Prawdziców kupić od Tatarów Rosję, ale Polacy i Litwini usunęli z Moskwy Wielkiego Tumnika – największego do Piotra Wlk poborcę podatkowego – i osadzili tam Iwana Kalitę. Potem Sulejman Wspaniały UZNAŁ Zabór Powołża za Zamach Iwana IV na Kijów podczas TRAKTATOWEJ wyprawy na Krym. Zamach nie udał się więc Iwan dostał się pod protektorat turecki, narzędziem czego była Opryczna, uważana za najokrutniejszą policję polityczną w historii.
  Ma to związek z państwem żydowskim na Ukrainie, gdyż Opryczna Szukała Złota, mażąc smołą podjrzanych o posiadanie go – wobec czego Skarbiec Iwana mógł konkurować ze Złotem Prawdziców w Rydze, którzy zgromadzili go w tracie 3 wieków władania Syberią – aby po wymordowaniu Rurykowiczów osadzić na tronie cara Oprycznego, który jako Ofiara Polaków został Świętym Prawosławnym. Była to jednak wojna monastyrów przeciw postoprycznej, która chciała przejąć majątki cerkiewne i klasztorne, jak w Niemczech, toteż popy WEZWAŁY LITWINÓW.
  Podczas Smuty skarbiec Iwana Groźnego został przewieziony do tureckiej naówczas Odessy i był wykorzystywany do finansowania powstań kozackich, co było Żłotym Interesem jako postopryczny handel niewolniczy. Chmielnicki, jako Polski Cromwell, przegrał pod Beresteczkiem, gdyż dostał się do niewoli tatarskiej i musiał firmować Batoh, po którym Sułtan zajął Kijów i ZBURZYŁ GO, chcąc zbudować małe miasto tureckie. Ponieważ po Batohu ugoda z Polską była Niemożliwa to Cromwell po uwolnieniu poleciał do Moskwy, czego Turcy NIE PRZEWIDZIELI, wobec czego Litwini wypędzili Turków z Kijowa. – Cromwell grał jak na Orła Kaukazu przystało, czym pomieszał szyki jezuitom z haremów sułtańskich, których Celem było i jest Państwo Żydowskie na Ukrainie. Jezuici ci zakupili też Nowy Jork, skąd finansowano Lenina.

 34. Kronikarz said

  ; – )

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: