Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Gaz za ruble, kto przegra…
  Emilian58 o Matka skazana za zagłodzenie d…
  Emilian58 o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  angol o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Szczytowanie przed dołowaniem
  kolejny o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  kolejny o Realne problemy z ukraińskimi…
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  bryś o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Męka Pańska zapisana w Całunie Turyńskim

Posted by Marucha w dniu 2013-03-29 (Piątek)

Z Całunem Turyńskim nie mogą dać sobie rady. Nie pomagają kłamstwa na temat jego datowania, nie pomagają wynajęte za parę miedziaków dziwki naukowe usiłujące w czymkolwiek podważyć jego autentyczność, nie pomaga nawet przemilczanie. Całun Turyński krzyczy im strasznym głosem przez otchłań tysiącleci: „Zabiliście Syna Bożego! Krew Jego na was i dzieci wasze!”.
Admin

Od maja 1898 roku, kiedy Całun Turyński został po raz pierwszy sfotografowany, ­relikwia stanowi przedmiot systematycznych studiów prowadzonych za pomocą najbardziej zaawansowanych technologii. Po wielu dekadach badań uczeni stwierdzają z niezachwianą pewnością, że Całun to najwierniejsza Ewangelia precyzyjnie ukazująca szczegóły Męki Pańskiej. Dobitnie wyraża to profesor John Heller: We wszystkich badaniach z ostatnich kilkudziesięciu lat nie ma niczego, co zawierałoby choćby najmniejszą informację sprzeczną z opisem EwangeliiNiektórzy zaczęli więc nazywać ­Całun Turyński piątą Ewangelią. Co możemy w niej wyczytać?

Męka Pańska zapisana w Całunie Turyńskim

Konanie w Ogrójcu

Pogrążony w udręce, Jezus jeszcze usilniej się modlił, a Jego pot był jak gęste krople krwi, sączące się na ziemię (Łk 22, 44).

Jedynym Ewangelistą opisującym ten fakt jest Łukasz, który – jak na lekarza przystało – z kliniczną precyzją opisał rzadkie zjawisko krwawego potu, zwane hematidrozą. Występuje ono w warunkach ogromnego osłabienia fizycznego, któremu towarzyszy silny wstrząs psychiczny, wzruszenie i lęk, czyli to, co św. Łukasz nazywa trwogą. Hematidroza polega na gwałtownym rozszerzeniu się podskórnych naczyń włosowatych, które pękają pod gruczołami potowymi. Krew miesza się z potem i wydziela się porami na zewnątrz.

Trójwymiarowe obrazy twarzy Człowieka z Całunu, uzyskane za pomocą technik komputerowych, a zwłaszcza obrazy uzyskane przez profesora Giovanniego Tamburellego w roku 1978 pokazują, że cała powierzchnia skóry wydaje się jakby zabrudzona krwią, czyli tak, jak mogłaby ona wyglądać właśnie w następstwie hematidrozy.

Spoliczkowanie w domu Annasza

Gdy to rzekł, jeden ze sług stojących obok spoliczkował Jezusa, mówiąc: „Tak odpowiadasz arcykapłanowi?”(J 18, 22).

Analiza twarzy Człowieka z Całunu jednoznacznie ukazuje wielki krwiak na prawym policzku. Nos jest spuchnięty, przesunięty na prawo i najwyraźniej złamany. Turyński „całunolog”, profesor Judica Cordiglia twierdzi, że ranę tę zadano krótką, drewnianą pałką o średnicy ok. 4-5 centymetrów. Uderzenie spowodowało obfite krwawienie z nosa, co potwierdzają ślady na Całunie.

Obelgi i uszkodzenia ciała

I zaczęli Go pozdrawiać: „Witaj, Królu żydowski!” Przy tym bili Go trzciną po głowie, pluli na Niego i przyklękając oddawali Mu hołd (Mk 15, 18-19).

Człowiek z Całunu odniósł różnorakie obrażenia ciała: widzimy obrzęki na czole, na łukach brwiowych, na kościach jarzmowych, na policzkach, wargach i nosie. Nos jest zniekształcony wskutek złamania chrząstki grzbietowej tuż obok nasady kości nosowej, która pozostała nietknięta.
Z nosa spływają dwie strużki krwi. Na całej twarzy widnieją krwawe wybroczyny, zwłaszcza na wyraźnie spuchniętym prawym policzku. Brwi są poszarpane, kości łuków brwiowych przebiły skórę. Lewa kość jarzmowa jest złamana.

Ubiczowanie

Wówczas Piłat zabrał Jezusa i kazał Go ubiczować (J 19, 1).

Całun Turyński dostarcza szczegółowego obrazu biczowania. Na ciele Człowieka z Całunu doliczyć się można z górą stu dwudziestu uderzeń biczem, zadanych przez dwóch stojących po dwóch stronach skazańca krzepkich mężczyzn, z których jeden był wyższy od drugiego. Oprawcy byli biegli w swoim fachu. Jedyną częścią ciała, na której nie ma śladów biczowania, jest klatka piersiowa. Uderzenia biczem w okolice osierdzia mogłyby bowiem spowodować przedwczesną śmierć skazańca. Nie brak za to obrażeń na pośladkach, co oznacza, że biczowano nagiego człowieka.

Było to biczowanie na sposób rzymski, Żydom bowiem na mocy prawa można było zadać tylko 39 uderzeń.

Ślady na Całunie pozwalają ponadto zidentyfikować dwa różne narzędzia używane do tej tortury. Pierwsze z nich – flagrum taxillatum – składało się z trzech rzemieni, z których każdy był zakończony dwiema kuleczkami z ołowiu. Jedno uderzenie powodowało zatem sześć urazów. Drugie narzędzie było natomiast zakończone metalowymi haczykami wyszarpującymi kawałki żywego ciała.

Cierniem ukoronowanie

A żołnierze, uplótłszy koronę z cierni, włożyli Mu ją na głowę i okryli Go płaszczem purpurowym (J 19, 2).

Na głowie Człowieka z Całunu widnieje co najmniej pięćdziesiąt ran kłutych, małych, lecz głębokich, powstałych w wyniku nałożenia nie „korony” w ścisłym rozumieniu, ale „czapy” z kolczastych gałęzi. Największe plamy krwi odpowiadają umiejscowieniu żył i tętnic na ­głowie.

Uważne przyjrzenie się wizerunkowi pozwala dostrzec po prawej stronie dwie strużki krwi: jedna spływa wzdłuż włosów w kierunku pleców, druga niemal prostopadle przez czoło w stronę brwi. Wypływają z rany kłutej, która przebiła odgałęzienie czołowe powierzchownej tętnicy skroniowej. Krew jest bowiem zdecydowanie tętnicza. Ponadto, niemal na środku czoła widnieje krótki skrzep krwi żylnej w kształcie odwróconej cyfry 3 – skutek przecięcia żyły czołowej.

Rany spowodowane koroną czy raczej kolczastą czapą schodzą przez tył głowy aż do karku, gdzie widać ślady krwotoków, bliźniaczo podobnych do tych na czole. Głęboko wbite kolce przecięły odgałęzienie tętnicy potylicznej i głębsze żyły splotu żylnego kręgowego tylnego.
Na głowie znajduje się mnóstwo zakończeń nerwowych. Cierniowa czapa musiała więc zadawać straszliwy ból.

Droga na Kalwarię

Zabrali zatem Jezusa. A On sam, dźwigając krzyż, wyszedł na miejsce zwane Miejscem Czaszki, które po hebrajsku nazywa się Golgota (J 19, 17).

Na plecach Człowieka z Całunu wyraźnie widać szeroką, krwawą wybroczynę na wysokości lewej łopatki oraz ranę na prawym ramieniu, które można wytłumaczyć dźwiganiem patibulum, czyli poprzecznej belki krzyża. Ramiona są uniesione: układ taki wskazuje na dźwiganie belki. Odciski pokazują ponadto, że belka przesuwała się na ramionach, powodując bardzo silne otarcia.
Obrazy ujawniają znaczne zabrudzenie ziemią na podeszwach stóp Człowieka z Całunu, co świadczy o tym, że szedł on boso.

Trzy upadki

Jezus upada po raz pierwszy… Jezus upada po raz drugi… Jezus upada po raz trzeci (Droga Krzyżowa, stacje III, VII i IX).

Całun bardzo wyraźnie ukazuje upadki. Kolana, a zwłaszcza lewe, są obdarte ze skóry. Na lewym kolanie widać ślady krwi i ziemi. Obdarta i zabrudzona ziemią jest również skóra nosa, co świadczy, iż nasz Pan upadł twarzą na ziemię. Skądinąd nietrudno to wytłumaczyć, biorąc pod uwagę, że nie mógł osłonić się rękami przywiązanymi do belki.

Ukrzyżowanie

Gdy przyszli na miejsce zwane Czaszką, ukrzyżowali tam Jego i złoczyńców, jednego po prawej, drugiego po lewej Jego stronie (Łk 23, 33).

Najpierw z Jezusa zdarto ubranie. Biorąc pod uwagę, że całe Jego ciało było zmasakrowane i pokryte mieszaniną krwi, potu i pyłu, która zaschnąwszy przykleiła ubranie do skóry, możemy sobie wyobrazić przejmujący ból wywołany tym gestem. Wiele ran znowu zaczęło krwawić.

Pan Jezus został rozpostarty na krzyżu i przybity gwoździami. Oprawcy źle jednak ocenili odległość między bocznymi otworami, toteż musieli tak silnie pociągnąć prawe ramię, że doszło do wywichnięcia stawów. Także i to widać na Świętym Całunie.

Gdzie były wbite gwoździe?

Na przednim odbiciu Człowieka z Całunu można dostrzec ranę kłutą, nie we wnętrzu dłoni jednak – jak chce tradycja ikonograficzna – ale w nadgarstku, przeprowadzoną przez tzw. bruzdę Destota, czyli szczelinę anatomiczną, którą z łatwością można przebić gwoździem, nie łamiąc żadnej kości. Klasyczną wizję gwoździ w dłoniach trzeba zatem wykluczyć. Po pierwsze dlatego, że dłoń nie utrzymałaby ciężaru ciała. A ponadto prawdopodobnie złamałyby się kości śródręcza, zaprzeczając proroctwu: Strzeże On wszystkich jego kości, ani jedna z nich nie ulegnie złamaniu (Ps 34[33], 21).

Gwoździe uszkodziły nerw środkowy ręki, powodując obkurczenie kciuka i jego przylgnięcie do środka dłoni. To tłumaczy brak tego palca na odbiciu całunowym.

Prawa stopa odcisnęła się na Całunie w całości, z lewej zaś widać piętę i wklęsłość. Na krzyżu obie nogi zostały zatem skrzyżowane: lewa stopa została umieszczona na prawej, a jej podeszwa przylegała do grzbietu prawej stopy, opierającej się bezpośrednio na palu krzyża. Były przebite jednym gwoździem.

Plamy krwi widniejące na Całunie całkowicie odpowiadają przebitym stopom, opartym na krzyżu w sposób wyżej opisany.

Należy również zauważyć, że rany na rękach i stopach Człowieka z Całunu wykazują kwadratowy przekrój gwoździ, używanych zwyczajowo przy krzyżowaniu na modłę rzymską.

Śmierć

Wtedy Jezus zawołał donośnym głosem„Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mego”. Po tych słowach wyzionął ducha (Łk 23, 46).

Zawieszony na krzyżu, nie znajdując oparcia dla stóp, nasz Pan nie mógł już normalnie oddychać. W tych okolicznościach zaczęły się drgawki, skurcze, duszenie – coraz intensywniejsze, aż do zablokowania dróg oddechowych.

Śmierć ukrzyżowanego następuje przez uduszenie połączone z ogólnym wstrząsem, a w tym przypadku doszedł do tego jeszcze zawał serca i krew wypełniająca worek osierdziowy. Na przednim obrazie Całunu mięśnie klatki piersiowej są skurczone w drgawkach, przepona brzuszna uniesiona, brzuch zapadnięty. Oto typowe objawy śmierci przez dławiący lęk, uduszenie i wstrząs.

Żywą czerwień plam krwi spowodował podwyższony poziom bilirubiny, typowy w przypadku osób, które doznały silnych urazów na krótko przed wypłynięciem krwi. Wyrazistość ran Człowieka z Całunu spowodowana błyskawicznym zakrzepnięciem krwi dowodzi ponadto wysokiego stopnia odwodnienia organizmu ukrzyżowanego.

Włócznia Longina

Jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok, a natychmiast wypłynęła krew i woda (J 19, 34).

Na przednim odcisku na Całunie, po lewej stronie widać dużą, zastygłą masę krwi, odpowiadającą szerokiej szczelinie w skórze, z cechami wskazującymi na ranę kłuto-ciętą. Brzegi rany pozostały rozwarte i są wyraźnie zarysowane, jak obrażenia zwłok. Taka rana odpowiadałaby ciosowi włócznią, zadanemu przez rzymskiego żołnierza.

Jest to głęboka rana od ciosu, który przebił prawą komorę serca; wyjaśnia to obfitość krwi, która wydostała się na zewnątrz. Cios zadano zwłokom, gdyż cechy zastygłego płynu wykazują, że nastąpiło wytrącenie surowicy wchodzącej w skład krwi.

Pozwala to wysunąć dość wiarygodną hipotezę na temat causa mortis naszego Pana Jezusa Chrystusa: zatrzymanie akcji serca, po którym nastąpił gwałtowny wypływ krwi do worka osierdziowego.

Taką przyczynę zgonu można wydedukować na podstawie analizy zakrzepłego płynu. Krew jest dość mocno zagęszczona, można w niej odróżnić masywniejsze czerwone ciałka od lżejszej surowicy. Są to objawy typowe w przypadku człowieka zmarłego wskutek znacznego nagromadzenia krwi w klatce piersiowej, w tzw. jamie opłucnej. Nagromadzenie krwi można wytłumaczyć pęknięciem mięśnia sercowego i wskutek tego wypływem krwi na zewnątrz serca. Taki krwotok powoduje rozdzierający ból, któremu zawsze towarzyszy krzyk. Krzyknąwszy, człowiek umiera.

Rana zadana włócznią ukrzyżowanemu, który był już martwy, umożliwiłaby jednak wypłynięcie na ­zewnątrz krwi z wytrąconą już ­surowicą. ­Badanie hematologiczne dowodzi, że krew z prawego boku jest „martwa”, czyli wypłynęła post mortem, natomiast krew na czole, nadgarstku, karku i na podeszwach stóp jest „żywa”, czyli wypłynęła jeszcze przed śmiercią Człowieka z Całunu.

Złożenie do grobu

Nikodem (…) przyniósł około stu funtów mieszaniny mirry i aloesu. Zabrali więc ciało Jezusa i owinęli je w płótna razem z wonnościami, stosownie do żydowskiego sposobu grzebania (J 19, 39-40).

Wszystko, co zostało wyżej powiedziane o Świętym Całunie Turyńskim, dowodzi, że został on użyty do owinięcia martwego ciała ukrzyżowanego człowieka. Na tkaninie zidentyfikowano ślady aloesu i mirry – substancji stosowanych w obrzędach pogrzebowych w Palestynie czasów Jezusa Chrystusa.

Jak wykazują badania lekarskie, w celu uzyskania odbić krwi, jakie widnieją na Świętym Całunie, ukrzyżowany musiał zostać owinięty w płótno mniej więcej dwie i pół godziny po śmierci i pozostawać tam nie dłużej niż przez czterdzieści godzin, gdyż nie wykryto żadnych śladów rozkładu.

Zmartwychwstanie

W pierwszy dzień tygodnia poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. Kamień zastały odsunięty od grobu. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał” (Łk 24, 1-6).

Na grzbietowym odcisku Całunu Turyńskiego mięśnie grzbietowe i naramienne jawią się w sposób naturalny łukowate, a nie spłaszczone, jak powinno być w przypadku ciała położonego na wznak na kamieniach.Rozmaite plamy na plecach nie są rozgniecione. Nigdzie nie widać skutków ciężaru ciała. Tak, jakby w chwili utrwalenia się na płótnie Człowiek z Całunu unosił się w powietrzu, nie dotykając kamienia, w stanie lewitacji!
Jak zatem ukształtował się obraz na Całunie? Uczeni odpowiadają, że zwłoki jakby wyparowały, wydzielając promieniowanie, które miało ukształtować wizerunek. (…) Jest wysoce prawdopodobne, że w chwili wytwarzania tego promieniowania ciało lewitowało. W kategoriach naukowych mówi się, że martwe ciało stało się mechanicznie przezroczyste wobec płótna.

Posłuchajmy profesora Aarona Upinsky’ego: Oto jedna z największych tajemnic Całunu: w jaki sposób martwe ciało, odrywając się od tkaniny, w ogóle jej nie dotknęło. Uleciało na zewnątrz, w najmniejszym stopniu nie poruszając włókien, nie rozdzierając ich ani nie przesuwając istniejących już plam krwi. Dla normalnego ciała, podlegającego prawom natury, jest to niemożliwe. W żaden sposób nie można by wyjąć z Całunu zwłok pokrytych ranami, nie poruszając płótna i nie pozostawiając na nim żadnych śladów. Oto fakt decydujący i niemożliwy do podważenia przez żadną naukę  Można go wytłumaczyć jedynie „zdematerializowaniem” ciała, które uleciało z całunu na zewnątrz, nie podlegając już prawom natury – czyli tym, co chrześcijanie nazywają „Zmartwychwstaniem”.

Julio Loredo
Powyższy tekst ukazał się w 15. numerze magazynu „Polonia Christiana”

http://www.pch24.pl

Komentarzy 21 do “Męka Pańska zapisana w Całunie Turyńskim”

 1. Jan said

  Całun Turyński zachował się do dziś aby bronić przekazu Ewangelii o Męce i Zmartwychwstaniu Pana Jezusa Chrystusa, przed modernistycznymi manipulacjami, zmierzającymi do podważenia prawd. Temu celowi służyło fałszywe datowanie, czy próba spalenia, aby wyeliminować przekaz „wiarygodnego świadka” -Całunu.
  Święci Piotr i Jan kiedy ujrzeli leżące płótna uwierzyli, bo były tak ułożone jakby Pan Jezus uwolnił się nie poruszając w najmniejszym stopniu.

 2. JO said

  Nigdy Zaden Ksiadz nie przeczytal mi takiego Tekstu a przeciez te Fakty byly znane dawno. Ten opis poznalem podczas moich ” podrozy ” po Swiecie .

  Film M . Gibsona oddaje w sposob ….cala Meke I Smierc Pana Jezusa. Ten Fim nalezy ogladac .

 3. WW said

  Zbrodnia „To nie my, to Rzymianie.”
  Najpierw „Lud Boży” K. Wojtyły. Poźniej Benedykt XVI – W 2008 r. papież Benedykt XVI zmienił w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego treść modlitwy za Żydów. Dlaczego tak się stało? „(…) w starej liturgii, zmiana tego punktu wydała mi się konieczna. Sformułowanie było dla Żydów ewidentnie raniące, … (wytłuszczenie , WW) … Dlatego uważałem, że w tym miejscu starej liturgii konieczna jest zmiana, szczególnie, jak to już zostało powiedziane, ze względu na naszych żydowskich braci.”
  Tragicznym także jest w tym, że takie stawianie rzeczy uderza w podstawy Kościoła Katolickiego ponieważ wypowiedziane jest przez papieży czyli najwyższe dla nas autorytety.
  Immunitet dla zbrodniarzy z którego zbrodniarze nieprzerwanie korzystają. „I tak zostaniecie zbawieni”. I tak za zbrodnie zbrodniarzy Jezusa Chrystusa spotka nagroda.
  Ci dwaj papieże to uznali za właściwe wbrew poprzednim Papieżom i wbrew – „Groby pobielane a wewnątrz pełne wszelkiego plugastwa.”
  Jest następny papież – Franciszek. Nie spodziewam się po nim innego zdania po tym co już po kilku dniach pokazał i wyraził a także przed ustanowienie go papieżem.

 4. Griszka said

  O tych badaniach naukowych w różnych serwisach informacyjnych czy na stronach prowadzonych przez bezbożników ci nie wspomną. Zawsze powtarzają mantrę, że cały całun powstał dopiero w średniowieczu:

  Click to access ROGERS-3.PDF

  Datowanie radiowęglowe próbek z Całunu Turyńskiego było źle przeprowadzane. Próbki do badań były mocno zanieczyszczone i pochodziły z fragmentów, które zostały doszyte w XVI wieku.

 5. Jan said

  Ad.4 Panie Griszka
  Nie wiadomo dokładnie jakie były wyniki badań, wcale nie musiały być zgodne z ogłoszonymi. Wiele o tym pisano po 1988 r.
  Nie wiadomo też czy próbki nie zostały podmienione. Zamiast z Całunu badano pobrane z podbicia kapy króla Ludwika.

 6. Griszka said

  @5
  Panie Janie, w tym badaniu wykorzystano próbki, które nie zostały użyte do datowania radiowęglowego a zostały pobrane przez ten sam zespół. Wniosek jest tylko jeden: badanie przeprowadzono błędnie, ponieważ pobrano doszyte skrawki materiału pochodzące z nowożytności. Nie ma sensu się doszukiwać drugiego dna jeśli ktoś spartolił robotę i przez lata nie chciał się do swojego ewidentnego błędu przyznać.

 7. Rysio said

  re 2. JO Film M . Gibsona też już dawno został ocenzurowany i niewygodne dla żydów kawałki zostały z niego wycięte.

  Nigdzie nie można kupić całej orginalnej wersji – która była pokazywana w kinach.

  Nawet w Amerykańskiej Częstochowie sprzedaja się dyski, na któych nie ma sceny ( została wycięta) gdzie żydzi krzyczą – ” krew jego na nas i dzieci nasze”.

  😦

 8. Dictum said

  ad. 3.
  „(…) w starej liturgii, zmiana tego punktu wydała mi się konieczna. Sformułowanie było dla Żydów ewidentnie raniące, … (wytłuszczenie , WW) … Dlatego uważałem, że w tym miejscu starej liturgii konieczna jest zmiana, szczególnie, jak to już zostało powiedziane, ze względu na naszych żydowskich braci.”

  Pomijając fałszowanie historii, to wszystkie takie gesty głowy Kościoła kładą barierę przed jakimkolwiek działaniem kogokolwiek dobrej woli, by ratować ten nikczemny naród przed ostatecznym potępieniem.
  Kiedyś nakazywano, by modlić się o nawrócenie żydów, ale nie wolno było katolikowi modlić się z żydami. Dziś każą nam modlić się z żydami, ale nie wolno katolikowi modlić się o nawrócenie żydów.
  Nie nawracać, to chyba jest grzech przeciwko Duchowi św.

 9. TomUSAA+ said

 10. Centuria said

  Nowe badania wskazuja na to, ze Calun pochodzi z czasow Chrystusa:

  http://life.nationalpost.com/2013/03/29/shroud-of-turin-not-a-medieval-forgery-researchers-say/
  http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/italy/9958678/Turin-Shroud-is-not-a-medieval-forgery.html

 11. Jan said

  Ad,8 Panie Dictum

  Nie inaczej jak Pan to bez zbędnego ekspresyjnego o emocjonalnym zabarwieniu, niby wątpiąc podaje..
  Mamy także obowiązek modlić się o Triumf Niepokalanego Serca Panny Maryji, a rzez to i w tym o nawrócenie: Rosji, masonów i Żydów. Szczególnie dzień dzisiejszy za tych ostatnich zobowiązuje. Stojąc z Matką Boleściwą pod Krzyżem.
  A „teoria” watykańska o samozbawieniu Żydów bardzo ich zadowala, tylko nic im nie daje.
  Pozwolę sobie przypomnieć nawrócenie Rabina Rzymu, za przyczyną sługi Bożego Piusa XII i Alfonsa Ratisbone przez łaski Cudownego Medalika, aby nie było wątpliwości co do tej „teorii”

 12. JO said

  Ad.7. Wiem o tym, Ja mam kopie bez tej sceny. Jednak Mam Biblie! W niej wciaz jest napisane jak Bylo. To, ze nie Ma w filmie, to moge sobie juz Wyobrazic jak to sie odbylo I w wersji Tego Fimu.

 13. Jan said

  Przypomnę szanownym gajowkowiczom, że zachowanie Całunu do dziś jest niezwykle cennym darem na te czasy od Pana Jezusa, kiedy nieustannie manipuluje się Pismem Świętym (min. ekumeniczne przekłady).
  Dokonało się to to też dzięki rycerzom Krzyżowcom zdobywającym Edessę, pod wodzą Baldwina brata Godfryda, który z pozostałymi w tym czasie wyruszył zdobywać Antiochię.

  Przepraszanie przez JPII za wyprawy krzyżowe jakoś mi śmierdzi przypodobywaniem się
  swoim ulubieńcom i brakiem szacunku dla intencji i ofiar naszych przodków.

 14. Tralala said

  Mam pod reka ksiazke zyda ortodoks, ktory po wielu latach zafascynowania Krzyzem, przeszedl na katolicyzm. Dla francuskich czytelnikow „De la kippa à la Croix” autorstwa Jean-Marie Elie Setbon’a.
  Nie czytalam jeszcze, ale widzialam go opowiadajacego o swojej (dosc spektakularnej) drodze do Chrystusa.

 15. Jan said

  Ad.15 Pani Tralala

  Kiedy Pani ją przeczyta może warto będzie coś istotnego z jej treści zamieścić w gajówce.

 16. Dictum said

  ad. 11
  z Kalendarza „Rycerza Niepokalanej”
  Chrystus-Mesjasz a Żydzi – X. Juljan Unszlicht (1936) :

  http://www.bibula.com/?p=927

 17. Psiemislavius said

  Re 13:
  Jan Paweł II mógł sobie prywatnie przepraszać za wszystko. Magisterium nadal świadczy bardzo wyraźnie, że wyprawy krzyżowe były słuszne.

 18. Jan said

  Ad.17
  Zgadza się, tylko problem w tym, że słowa poszły w eter. A większość nie rozumuje tak jak Pan czy Ja. Uczynił szkodę, angażując swą nadmuchaną popularność.

 19. Rysio said

  re 12. Proszę, proszę i kto to mówi – nasz JO – „niezłomny” obrońca prawdy.

 20. Tralala said

  ad 15
  Dobrze, jezeli trafie na ciekawe dla nas fragmenty, zakresle je do przepisania, lub opisania.

 21. za said

  http://korwin-mikke.pl/ogolne/zobacz/precz_precz_ukrzyzuj_go__wolali_zli_zydzi/74688

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: