Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Gotowanie żywej żaby…
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  maksj o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Zielone ludziki
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  lewarek.pl o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Krzysztof M o Czym jest sojusz rosyjsko-chiń…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Belgia: ofensywa ateizacji i islamizacji

Posted by Marucha w dniu 2013-03-30 (Sobota)

Belgia jeszcze kilkadziesiąt lat temu była krajem stricte katolickim – teraz chrześcijan zostało zaledwie 58%. I choć procentowo chrześcijanie wciąż stanowią większość w kraju, to Belgia coraz bardziej odcina się od swej tożsamości i tradycji, prowadząc zażartą walkę ideologiczną z religią niczym ZSRR za czasów leninowskich.

W Brukseli do kościoła chodzą prawie wyłącznie Polacy.

Odsetek arabów w społeczeństwie nie wynosi wprawdzie nawet 2%, a procentowy udział muzułmanów – 3% (jedynie w Brukseli ? mieszkańców to muzułmanie – ich liczba szacowana jest na ok. 300 tys., czyniąc z stolicy Belgi i UE największą muzułmańską społeczność w Europie).

Lecz ideologiczna walka z chrześcijaństwem toczy się na pełnych obrotach – pod pretekstem ochrony praw mniejszości religijnych, które rzekomo mają czuć się dyskryminowane używaniem chrześcijańskich określeń w kraju, do którego przybyli jako goście.

Największe i najważniejsze chrześcijańskie święta – Boże Narodzenie, Wielkanoc, Wszystkich Świętych, ale nawet karnawał – odtąd zakazane są w belgijskich szkołach francuskojęzycznej połowy kraju.

Z podręczników zniknęły już dawno, teraz zniknąć mają i z kalendarzy, i w ogóle z języka. Dlaczego? Bo kojarzą się z chrześcijaństwem, a to w współczesnej Europie jedna z najcięższych zbrodni… Do tej pory zakaz ten był zaleceniem, teraz stał się obowiązującą normą.

Równolegle z eliminacją ostatnich pozostałości chrześcijaństwa idzie ekspansja europejskiej nowomowy, która od razu skojarzenia budzi z czasami stalinizmu czy Orwellowskim Rokiem 1984: by zastąpić lukę w języku, powstałą po wyeliminowaniu Bożego Narodzenia, Wielkanocy itd., wymyślono wakacje zimowe, ferie jesienne, ferie dla rozrywki (zamiast karnawału) i wakacje wiosenne.

Przypomnijmy także, że w grudniu w Brukseli zamiast tradycyjnej choinki Bożonarodzeniowej stanęła ogromna konstrukcja świetlna, złożona z ekranów telewizyjnych, zwana drzewkiem zimowym. Wywołało to falę oburzenia wśród mieszkańców belgijskiej stolicy.

Zastanawiać się ewentualnie można, dlaczego ateizacja krajów współczesnej Europy idzie ręka w rękę z ich islamizacją – a to dlatego, że ateizacja propagowana jest instytucjonalnie i medialnie na szczeblu ogólno-unijnym. Pod pretekstem rozdziału państwa od religii, neutralności światopoglądowej czy ochrony praw mniejszości etnicznych i religijnych.

Dlaczego nie przeszkadza jednak tym samym decydentom, że te mniejszości domagają się coraz większych praw dla siebie, i roszczą sobie pretensje do prawa narzucania własnego światopoglądu społeczeństwom krajów, do których przybyli jako imigranci – zachowując się tym samym nie jak goście, a jak konkwistadorzy? Dlaczego „dyskryminacją” jest zarówno mówienie o Bożym Narodzeniu (bo: rozdział państwa i religii), jak i, powiedzmy, zakaz noszenia burki w miejscach publicznych (a rozdział państwa i religii?)?. Dlaczego mówi się tylko o rzekomej „dyskryminacji” arabów, muzułmanów, ateistów, homoseksualistów itd., choć te mniejszości już dawno zdobyły przewagę nad normalnością i większością, i cieszą się z przywileju tzw. pozytywnej dyskryminacji?

W listopadzie 2012 w duńskim miasteczku Kokkedal w radzie miejskiej większość zdobyli muzułmanie. I od razu zdecydowali, że tego roku nie będzie w mieście choinki (miała kosztować 5-7 tys. koron – to zdaniem radnych, którzy w tym samym roku przyznali 60 tys. koron na obchody islamskiego święta ofiarowanie, zbyt dużo). Także w listopadzie w dwóch głównych dystryktach Brukseli do rad miejskich, i zapowiedzieli wprowadzenie w Belgii prawa szariatu oraz przekształcenie Belgii w kraj islamski. Politycy ci liczą na wielki sukces partii Islam w wyborach europejskich w 2014 roku. Celem ugrupowania jest wprowadzenie oficjalnego obchodzenia świąt islamskich, zapewnienie w szkolnych stołówkach posiłków halal oraz zalegalizowanie noszenia islamskich chust w miejscach publicznych.

W Wielkiej Brytanii zalecano bibliotekarzom przekładanie Koranu na najwyższe półki, by nie „obrażać” wyznawców Allacha którzy twierdzili, że ich Koran musi stać wyżej, niż wszystkie inne książki.

W Szkocji zalecano nauczycielom unikanie tematu holocaustu w klasach, gdzie dużą część uczniów stanowiły dzieci islamskie. Podczas ramadanu – islamskiego miesiąca postu od świtu do zmierzchu – usunięto maszyny z napojami i słodyczami z korytarzy, a pracownikom służby zdrowia zakazano spożywania posiłków tak, by byli widoczni – i tym samym „drażnili” muzułmanów.

W Wielkiej Brytanii psy policyjne, przeszukujące mieszkania muzułmanów, mają specjalne obuwie na łapach – by jako zwierzęta „nieczyste” nie „obrażały” muzułmanów…

Takich przykładów wymieniać można dziesiątki, jeśli nie setki. Polityczna poprawność sięga zenitu. Europie grozi islamizacja – około 2050 już 20% obywateli UE mają stanowić muzułmanie. W całej Europie rosną kolejne meczety, których ściany pokryte są wezwaniami do dżihadu (podczas gdy w krajach arabskich chrześcijaństwo jest coraz drastyczniej prześladowane). Muzułmanie 4. pokolenia postrzegają siebie jako panów przyszłego kalifatu Europy. Przy obecnym wsparciu ideologicznym, politycznym i materialnym ze strony UE, lewactwa i sił „postępu” – ich wizje są jak najbardziej realne.

Michał Soska
http://sol.myslpolska.pl

Komentarze 34 do “Belgia: ofensywa ateizacji i islamizacji”

 1. Kazek said

  „Przy obecnym wsparciu ideologicznym, politycznym i materialnym ze strony UE, lewactwa i sił „postępu” – ich wizje są jak najbardziej realne.”

  Oraz przy wsparciu papieża.
  Niedługo wszyscy będziemy myli nogi tym śmierdzielom.

 2. Wczoraj na Mszy Św. proboszcz wspominał o tej Belgii. Niestety Belgia nie jest wyjątkiem i niedaleko za nią jest cała reszta zachodniej zgnilizny.

  Co do Belgii to ponizsze statystyki duzo mówią o tym kraju:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Divorce_demography

  Pierwsze miejsce na świecie pod względem rozwodów – 71%. To jest makabra. Dla porównania Polska 27%, a Chile 3%.

 3. “Kiedy Chrystus przyszedł, to uczucie, które On ci daje, to dar zrozumienia życia, że wszystko zostało stworzone przez Chrystusa i dla Chrystusa, jesteśmy stworzeni, aby być z Nim. To najbardziej niesamowite uczucie, bo jesteś tam gdzie należysz. W twoim życiu jest zadowolenie, bo nie musisz szukać już nigdzie indziej, jesteś dokładnie tam, gdzie powinieneś, a pytanie o sens życia jest odnalezione.”

  Brian “Head” Welch były gitarzysta zespołu KoRn, człowiek który rzucił sławę i pieniądze dla Chrystusa i zmiany swojego życia.

  http://znanichrzescijanie.wordpress.com/2013/03/29/brian-head-welch-z-zespolu-korn-o-swoim-nawroceniu-na-chrzescijanstwo/

 4. Kazek said

  Ad 3. Miło się czyta takie „świadectwa” niestety większości katolików Bóg nie zaszczyca osobistą obecnością ,
  że się Go czuje.

  Św Jan od Krzyża pisze ,że takie uczucia to 90% autosugestia, 9 % mamienie szatańskie i 1% pochodzi od Boga.
  WW. święty pisał w zamian o tzw. „nocy ciemnej”. Chrystus umierając czuł się opuszczony „Boże czemuś mnie opuścił?”

  Ale to nie za bardzo w temacie

 5. Jan said

  58% chrześcijan w Belgi z odniesieniem do Polski gdzie (jak podają księża w RM) jest ich 98%, pozwala na szacunkową korektę do kilku do kilkunastu procent.
  Statystyki na wiele się nie zdadzą poza zakłamywaniem rzeczywistości.
  Cóż musimy cierpliwie czekać na skutki „nowej wiosny” ogłoszonej przez JP II.i dalszy rozwój wypadków.
  Kiedyś rozmawiałem ze staruszkiem zacnym biskupem. Powiedział – po ludzku nie ma takiej siły na uwolnienie się z żydowskiej hegemonii.

  Jest tylko jedna nadzieja NMP. Wybór przyjścia-objawienia w 1917 r w miejscowości Fatimy coś oznacza.
  Jest to imię islamskiej panny, która zakochała się w dzielnym Rycerzu Templariuszu, Gonçalo Henriques. Nawróciła się i została ochrzczona otrzymując chrześcijańskie imię “Oureana”. To imię “Oureana” zastąpiło imię “Fatima”, które otrzymała po urodzeniu, na cześć córki Mohammeda

 6. JO said

  ad.5. Zapisalem. Pan zna ciekawostki z Historii, ktore wiele Tlumacza. Dziekuje, ze Pan sie nimi Dzieli. 🙂

 7. yeti said

  Link z dedykacją dla polskich fanów multikulturalizmu:
  http://informacje24.co.uk/wielka-brytania/wiadomosci-wb/4423-40-mlodych-przestepcow-stanowia-czarnoskorzy.html

 8. Pokręć said

  Dlaczego, żeby zislamizować, trzeba najpierw zateizować? przecież podobno wierzymy w jednego i tego samego Boga?
  Nie. Nie w tego samego. Jedynym Bogiem jest Jezus Chrystus. Kto nie uznaje bóstwa Jezusa Chrystusa, nie wierzy ani w Ojca, ani w Ducha św. Czyli Allah i żydowski Przedwieczny mają z Bogiem tyle wspólnego, co Kryszna czy inny Brahmaputra. Nie da się wierzyć w Boga i w Niego jednocześnie nie wierzyć. Wiara w Boga i niewiara w Chrystusa Jezusa, Pana Naszego to jest schizofrenia.

 9. Psiemislavius said

  Re 6:
  Panie JO, nie wiem, jak Pana, ale mnie drażni widok kobiet z tego zdjęcia, które są w spodniach lub kusych spódniczkach i bez mantylek. 😉

 10. Marucha said

  Re 9:
  P. JO będzie zaskoczony, ale mnie też.

 11. Psiemislavius said

  Re 11:
  Pan JO będzie na pewno zadowolony.

 12. Fran SA said

  Ten Michal Troska, co te wypociny splodzil – to jakis kretyn.
  Ateizacja do islamizacji ma sie tak jak kastracja do inseminacji.
  A temat Holokaustru powinien byc zabroniony bez wspominana martyrologii narodu polskiego!
  Nie da sie ukryc, kto ten zasrany artykul wymusil do druku.

 13. RomanK said

  Islam….to tylko herezja katolicka. Jena z ciekawszych herezji, gdzyz w odroznieniu od wszystkich innych herezji powstala poza Kosciolem i stworzoozna zostala nie przez czlowieka Kosciola.

 14. RomanK said

  09-12-01 00:42

  Panie Krzysztofie…ta wojne cywilizacji szykowano od dawna. Bajdurzenie o zderzeniu islamu z chrzescijanstwem to wierutna bzdura i tania propaganda dla wyedukowanych na komiksach punkow… Zeby zrozumiec nalezy wrocic sie do 6 wieku..chrzescijanstwo siega od Chin poprzez Azje do krancow Afryki i siega gor Karpat i puszczy nadodrzanskiej…i nastepuje paskudny upadek… w mniej wiecej tym samym czasie kiedy Muhamad doznaje szeregu wizji..cesarz glodzi na smierc zeslanego na Krym papieza….
  Islam jest herezja chrzescijanstwa i zmiata chrzescijanstwo z polowy terytorium…zmiata nawet tam, gdzie byly kolebki gmin chrzescijanskich z Efezu, Tarsu, Kapadocji, Anatolii….Islam idzie, Jezusa uznaje za najwiekszego z prorokow Boga Jedynego, ale odmawia mu boskosci Incarnacji, matke Jezusa ustanawia za ideal i wzor kobiety i nic wiecej, jak burza podchodzac pod Pireneje i Balkany… elegancki, higieniczny, cywilizowany , kulturalny, wysoki kulturalnie, technologicznie i oswiecony Islam….zatrzymuje ten pochod Karol zwany Mlotem swiezo przechrzszczony barbarzynca Frank…
  Mijaja wieki i oto grupa potomkow Karola organizuje tajny zwiazek nazwany Prieure de Syon- doskonale zatajniony zanim rusza wyprawa Krzyzowa zwolana przez papieza Urbana Loza Prieure de Syon powoluje zakon Templariuszy…8 rycerzy( slownie osmiu chlopow(?)osmiu mowie… z odpowiednich rodzin i odpowiednio przeszkolonych do(?) obrony miejsc swietych…..pada Jerozolima muzulmanie cofaja sie obserwujac co pokaza Krzyzowcy… Templariusze osadzaja sie w Templu Salomoma i kopia, kopia , kopia i wywoza cale skrzynie , czego(?) nie wiem ..nikt nie wie…
  Opuszczaja Jerozolime pognani przez Islam…i znow widmo Islamu zaglada w oczy Europie… Don Juan pod Lapento 1571 roku rozgromil armade mahometanska…cudowna zmiana wiatru i wspaniale zwyciestwo… 1683 roku polski krol Sobieski odpycha Islam spod walow Wiednia….
  Ci ludzie wierzyli ,ze sa chrzescijanami wierzyli, ze Jezus Chrystus jest Synem Bozym… w co wierzy dzisiejszy Zachod??? Ameryka??? Polska?? ich czyli nasze rzady…wyrzucajace Biblie ze szkol, szopki Bozonarodzeniowe z publicznych placow..dzis tzw Chrzescijanski swiat sam wyrzyna swoje dzieci 2 mln rocznie tylko w Ameryce….o czym my mowimy panie Krzysztofie o jakiej cywilizacji, czego mamy bronic/????? jakiej herezji??? Czy pan wie co grozi za dokonanie aborcji w krajach islamu???
  Panie Krzysztofie smiertelnym zagrozeniem dla naszych wnukow nie sa zolnierze islamu…sa nimi moi synowi i panskie corki…..nasze wlasne dzieci, naszych wnukow potencjalni tatusie i mamy…!!!!!!
  Czy nie warto stracic zlotowke???pyta purpurtat??? Nie ma pan kupca na purpurata ??? sprzedam tanio…. za zlotowke…..bo oni sprzedali nas juz dawno,

 15. Rysio said

  Drażni widok kobiet z tego zdjęcia, które są w kusych spódniczkach, bo wszyscy podświadomie zdają sobie sprawę z tego, że grzeszą myślą.

  🙂

 16. Rysio said

  Kto jest bardziej radykalny? JO jeżeli chodzi o KK czy Rysio jeżeli chodzi o posiadanie kałachów?

 17. RomanK said

  Uwaga !!!! Uwaga !!!! Uwaga!!!!! Chrzescijanie!!!!
  Propagujcie dla waszych dzieci ten film:

  http://www.navispictures.com/Default.asp

 18. JO said

  Na zdjeciu…Kurtyzany w spodniczkach. Dziwki !

 19. Psiemislavius said

  Re 16:
  Czekałem na to, kochany JO. 🙂 😀

 20. Rysio said

  JO przyznaj się – jak na nie popatrzyłeś, to mały ci zawarczał i zgrzeszyłeś myślą.

  🙂 🙂 🙂

 21. Rysio said

  warto przeczytać komentarze pod..

 22. Psiemislavius said

  Re 20:
  Twój komentarz jest grzechem, bo podjudzanie do grzechu jest grzechem.

 23. RomanK said

  Ale pan Rysio ladnie pisze o filmie i propaguje go… za co juz ma odpust w wysokosc i 2341 dni odpustu…. plus zalegly z zeszlego roku…..
  no a poza tym to nie pan Rysio ma kudlate mysli:-)_))
  Prosze, propagujcie ten film..to bardzo ciekawa akcja i warto, zeby wlaczyla sie w nia polska mlodziez. Tym bardziej ze sa w Polsce ogromne mozliwosci np TV Trwam,.,…

 24. Marucha said

  Re 18:
  Panie JO, czy byłby Pan wśród tych, którzy by rzucili kamieniem w jawnogrzesznicę?

  Czy ktoś tym kobietom kiedykolwiek zwracał uwagę na niewłaściwy strój, na to, że do kościoła należy się godnie ubrać? Skąd mają to wiedzieć, jeśli nawet ksiądz na kazaniu im niczego nie wytknie?

  Byłem kiedyś w Lourdes. I co widziałem? Polaczków w szortach i podkoszulkach, zachowujących się jak menele. Nie, nie w T-shirts, tylko w normalnych białych podkoszulkach, jakie się zakłada do kalesonów.

 25. JO said

  Ad.24. Slowo to NIE KAMIENI, NIE KULA, choc I slowem Zabic mozna, to w tym wypadku Zawsze podaje swoj przyklad, kiedy oplula Mnie I wowczas mloda Kobiete, jeszcze nie Zone pewna staruszka za podobny ubior.

  dzis za ten Akt tej staruszce Jestem Wdzieczny. Dodaje on mi Sil , gdy pomysle, ze Zyly osoby, ktore czuly sie slusznie zgorszone.

  Niech Pan wiec , Powie za Mna, ze to ” Dziwki” a nie mnie dziwnie prostuje…

  Nic Pan nie zrozumiał. – admin

 26. JO said

  Dam przyklad, w pewnej Wsi pokrewna mi osoba,mlody Mezczyzna ” chodzil ” z dziewczyna I nie mieli zamiaru sie pobrac I dzieci, to za 10 lat..

  Dziewczynie tej powiedzialem, ze bierze Srodki antykoncepcyjne, ze poniza siebie , ze jej Lono bedzie niedlugo nieplodne I suche bardziej niz 70 letniej Kobiety, ze zachowuje sie jak Dziwka. Ze On, jak alfons.

  Panie Gajowy, ONI sie pobrali, Ona jest w Ciazy, I Rod Nasz bedzie mial Kolejnego Mezczyzne…

  Zawsze lepiej Prawde powiedziec w Oczy bo Prawda ludzi wyzwala a nie ” ceregiele”..

 27. Rysio said

  Nie wiem jak was, ale mnie wpis JO nr. 25 całkowicie znokautował i powalił.

 28. JO said

  Co Prawda, Oni sie do mnie nie odzywaja, ale Ja poczekam. Kiedys mi podziekuja….

 29. Zetef said

  „Zrobiliśmy z was ochoczych, nieświadomych nosicieli naszej misji dla całego świata, całego dzikiego świata i do niezliczonych jeszcze nie narodzonych przyszłych pokoleń. Niezupełnie rozumiejąc co my wam czynimy, staliście się powszechnymi agentami naszej rasowej tradycji, niosąc nasza ewangelie do niezbadanych jeszcze zakątków ziemi. Nasze plemienne prawa dały wam podstawy do wszystkich waszych świętych konstytucji i systemu prawnemu. Nasze legendy i ludowe opowiadania są świętą tradycją, kołysanką dla waszych dzieci. Nasi poeci wypełnili wasze hymny i modlitewniki. Nasza narodowa historia stała się niezbędna częścią nauk dla waszych pastorów, księży i naukowców. Nasi królowie, nasi mężowie stanu, nasi prorocy, nasi rycerze są waszymi bohaterami. Nasz starożytny mały kraj jest wasza Ziemia Świętą. Nasza naturalna literatura jest wasza Świętą Biblią. To co nasi ludzie myśleli i nauczali stało się nierozerwalną kanwą wplecioną w każde wasze przemówienie i tradycje tak ze nikt nie może być nazwanym wykształconym jeśli nie zna naszej rasowej spuścizny.

  Żydowscy rzemieślnicy, żydowscy rybacy są waszymi nauczycielami i waszymi świętymi z niezliczonymi wyrzeźbionymi postaciami w niezliczonych katedrach wzniesionych dla ich pamięci. Żydowska panna jest waszym ideałem macierzyństwa i kobiecości. Żydowski zbuntowany prorok jest centralna figura w waszych religijnych modlitwach. My zlikwidowaliśmy waszych idoli, odstawiliśmy wasza rasowa spuściznę i zastąpiliśmy ja naszym bogiem i naszymi tradycjami. Żaden podbój w historii nie może by nawet porównywalnym z tym czystym i sprawnym opanowaniem was!

  Jak to uczyniliśmy? Nieomal przez przypadek….”

  Z za grobu,
  Marcus Eli Ravage

  Wojciech Właźliński
  19.V.2004

 30. Jan said

  Ad 29
  Przewrotny kłamliwy i pełen chełpliwości diabelskiej tekst Pan zamieścił.
  Z Marcusem Eli Ravage zza grobu musieli się chyba kontaktować w seansach spirytystycznych papieże, od J XXIII do biskupa Franciszka z doradcami, bo widzę zadziwiającą zbieżność w poglądach i naukach.
  Nie żydowska Panna jest ideałem ale Niepokalanie Poczęta Boguodzica.
  Nie waszą misję nosimy oszuście, a Misję Jezusa Chrystusa, który z Bogiem Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje w Trójcy Świętej. Który zstąpił z Nieba dla naszego zbawienia. Ustanowił On Nowe Prawo- Nowy Testament, znosząc Stary.
  Odebrał wam wszystko czym się tak chełpicie słudzy diabla.
  A pisma i inne przypisywane sobie zasługi mają wartość na tyle, na ile odnoszą się do Pana Jezusa.

 31. Marucha said

  Re 30:
  Słusznie, Panie Janie.
  Tekst jest przewrotny i załgany. Ale właśnie dlatego warto było się z nim zapoznać. Żebyśmy nie mieli najmniejszych złudzeń co do plemienia dzieci Lucyfera.

 32. JO said

  Ad.30. Brawo Panie Janie

 33. Rysio said

  „………Zawsze lepiej Prawde powiedziec w Oczy bo Prawda ludzi wyzwala a nie ” ceregiele”…….”.

  Ja to robię, a Gajowy jak już mu brakuje argumentów to mi zamyka furtkę przed nosem.

  😉

 34. Miroslaw Berdard D said

  Byłem w Brukseli i Antwerpi i niestety to jest bardzo zniszczony kraj przez ateizacje.W antwerpi na przeciw katedry jest knajpa z oryginalnym oltarzem na ktorym serwuje sie piwo. W oknach figurki świętych, Jezusa, Maryji. Co drugi bar dla pederastów.
  Idąc po mieście można zobaczyć na każdym budynku posągi świętych albo krzyże ale to pozostałość po poprzedniej Belgi.

  Ale z drugiej strony są tam kościoły bractwa dość prężnie działąjące. Byłem w Antwerpi na mszy w tygodniu i trochę ludzi było.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: