Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
  revers o Wolne tematy (58 – …
  Piotr B. o Położyć kres patologii
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Pan z nami!

Posted by Marucha w dniu 2013-03-30 (Sobota)

Niech Chrystus Zmartwychwstały
przyniesie dla Was wiosenne kwiaty radości,
miłości, spokoju i szczęścia.
Wesołych Świąt i mokrego Dyngusa życzy gajowy Marucha.

Komentarzy 49 do “Pan z nami!”

 1. AniaK said

  Ja od rana chmury przeganiam 🙂 Przypominam o rachunku sumienia wszystkim tym którzy jeszcze tego nie zrobili.

  WESOŁYCH ŚWIĄT!

 2. Wandaluzja said

  http://finanse.wp.pl/kat,98674,title,Ile-Judasz-zarobil-na-Jezusie,wid,15449719,wiadomosc.html

  Ewangelia Według Afraniusza, która jest obszernym Memorandum szefa rzymskiego wywiadu wojskowego w Judei, mówi, że Judasz otrzymał Zapłatę przy WSKAZANIU Jezusa, toteż SZKATUŁĘ miał ze sobą. Ponieważ Judasz Zdradził Rzymian to ci szukali go, a ponieważ Oddalił się BEZ SZKATUŁY to postawili w miejscu Pojmania Chrystusa przez milicję miejską Czatę. Milicja była dyskretnie kierowana przez Szefa straży Świątyni Salomona, którego Afraniusz ZNAŁ i Wiedział, że ma rozkaz Zamordowania Jezusa – którego wybronił przed tym Własnym Wandalskim Mieczem. Otóż Rzymianie, wnioskując ze Zniknięcia Szkatuły, postwili czatę w parku miejskim, która pojmała Judasza i POWIESIŁA GO jako Dezertera.
  To nie zgadza się z relacja, że Judasz przyszedł do Sanhedrynu, powiedział: WYDAŁEM SPRAWIEDLIWEGO CZŁOWIEKA i rzucił te 30 srebrników, które porządkowy pozbierał i przeznaczył na Cmentarz dla Cudzoziemców. Judasz mógł to jednak zrobić jako aresztant, co Afraniusz pominął? Komando ww musiało bowiem przesłuchać Judasza i zrobić rewizję, a potem ewentualnie Powiesić.

 3. JO said

  Niech Krew Naszego Pana Jezusa, ktora wyplywa codziennie z Jego Ciala i to Wielkimi stugami jakie chociazby tylko juz Kazdy Widzi.. sa dla Nas Ludzi widoczne …Obudzi Nasze Sumienia, Przyjmijmy Chrystusowe Laski, Dary Ducha Swietego, ktore Daja Nam Prawdziwa Wolnosc od Klamstwa – Szatana, Swiata – ZYDOW…, oraz Wlasnego Ciala Namietnosci i WALCZMY dla Naszego Krola i Krolowej Najswietrzej Marii Panny.

  Prawda Zwyciezy!

  Panu Gajowemu Dziekujac za Wielki Wysilek prowadzenia Gajowki Zycze Sil , Zdrowia i dalszych Lask i opieki Armii Anilow.

  Niech Dobry Bog Ma Wszystkich Nas w Swojej Opiece.

 4. Nemo said

  Ad3

  Amen!

 5. Rysio said

  Happy Easter
  Wesołych Świąt Wielkanocy
  Frohe Ostern
  Христос воскрес
  Felix Pasche
  イースター、おめでとう
  Šťastné Veľká noc
  Честит Великден

 6. Kronikarz said

  Wesołego Alleluja !

 7. Wielkanoc 2013

  Codzien moj Panie padam na twarz
  Bys choc raz spojrzal na moja brac
  I wejrzal Swym Swiatlem w nasze wszystkie dusze
  Zrywajac z nich wiezy i diabelskie katusze

  Pozwol nam powstac z lancuchow grzechu
  I zabierz z nas brzemie diabelskiego spieku
  Modlitwy nasze nie odrzucaj nasz Krolu
  Jezusie Chrystusie nie zadawaj nam bolu..

  Przebacz nam Panie nasze ulomnosci
  Bosmy tylko ludzie w swej niedoskonalosci
  Lecz w zyciu naszym Tys Panie Pierwszy
  I Sladami Twymi przyrzekamy spieszyc

  jasiek z toronto z Rodzina.
  Toronto, 2013

 8. maasteer69 said

  Chrystus Zmartwychwstał!

  Panie Gajowy, chciałem tylko taką małą dygresję wtrącić. Mianowicie chodzi mi o różnice w obchodzeniu Świąt Wielkanocnych pomiędzy Kościołem Wschodnim i Zachodnim – skąd to wynika.
  I jeszcze kwesta zejścia świętego ognia w Jerozolimie podczas obchodu Wielkanocy wg kalendarza juliańskiego?
  PS
  Pan JO może również się wypowie

  Pozdrawiam wszystkich świątecznie

 9. JO said

  Ad.8. Wynika to z Rewolucji , takiej podobnej jaka przechodzimy teraz , a ktora miala miejsce ponad tysiac lat temu na Ziemiach Panstwa Lechow, Wandy, Popielidow I Leszkow, za czasow Leszkow I Piastow.

  Krolestwo LESZKOW – LECHIA , mialo swoj Wlasny obrzadek Slowianski, ktory zostal zamieniony na Obrzadek Zakonu Rzymskiego – Lacinskiego w celu Tamtego czasu Kontrwformacji.

  Pozostalosci Obrzadku Slowianskiego w Polsce sa w Polskim Kosciele Prawoslawnym a widoczne w Dztuce sa w Zamku Lubelskim jego Freskach.

  Tradycja Obrzadku Wschodniego Kosciola w Liturgii I Zachodniego Niczym Glownym sie nie Rozni a czas Wynika z uzywania innego kalendarza, co bylo efektem wtracenia sie Judaistow I Rozbicia – Schizmy Dwoch Zakonow TEGO DAMEGO KOSCIOLA.

  W pozniejszych czasach w szczegolnosci za Cara Piotra I judaizacja Wschoniego Kosciola nastapila potezna, na zasadach reforacji I utworzenia Kosciola Anglikanskiego z ktorego Przyklad bral Car Piotr I lub raczej dal sie podpuscic tamtym Masonom.

  Jednak Sekta posoborowa przebila o GLOWE Henryka VIII czy Reformy Cara Piotra I , Przy ktorej to Sekcie te Reformy wygladaja niemalze niewinnie.

  Obrzadek Wschodni jest Polska Tradycja taka sama jak Zachodni, z Ta poprawka, ze siega Przeszlosci Naszej I Slowianskiej Kultury daleko glebiej, ktora Masoneria Trzyma w Tajemnicy Przed Nami, bysmy tracili Szanse na utrzymanie Naszej Tozsamosci w tym Slowianskiej Jednosci.

  Kazda Schizma, Wojny, Rewolucja Chmielnickiego, Masonska Rewolucja 3 Maja, Reformy Kosciola…po Ostatnia Rewolucje Soboru Watykanskiego II z Dlugim Zabojczym Pontyfikatem Jana Pawla II na Ziemiach Rzeczpospolitej Mialy Zawsze na celu DEPOLARYZOWAC Jeden Narod Rzeczpospolitej, Krolestow Marii Panny, Najwiekszego Na Swiecie Obronce Jednej Wiary Chrystusowej.

  Zamiana Definicji Narodu z Nadprzyrodzonej na Naturalistyczna sluzyla Depolaryzacji Krolestwa I jego Ludow w tym Dala podstawy na utorzenie Masonskiego Obrzadku Buginiego, ktory jak Luter zaklada uzycie jakiegokolwiek jezyka we Mszy Siwtej odprawianiu.

  Przypominam, ze Obrzadek Prawoslawny zwanym po dzis StaroSlowianskim, Uzywa juz Nieuzywanego Jezyka Liturgicznego ZWANYM JEZYKIEM STAROSLOWIANSKIM a analogicznie tak Jak obrzadek Rzymski Uzywa nieuzywanego potoczie jezyka Lacinskiego.

  Kochajmy te Dwa Starozytne Obrzadki, Walczmy o nie jak o wlasne Zycie, Bo Zyciem sa , Droga I Prawda, bez ktorej jest Smierc I Potepienie , zero Przyszlosci dla Naszych Dzieci, zero dzieci…

 10. Zenon K. said

  Gospodarzowi i Gościom Gajówki życzę radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 11. Józef said

  Chrystus zmartwychwstan jest,
  Nam na przykład dan jest,
  Iż mamy z martwych powstać,
  Z Panem Bogiem królować. Alleluja.

 12. maasteer69 said

  Ad 9 Pan JO
  A ogień w Jerozolimie na prawosławną Paschę?? Jak to wytłumaczyć? Na YT jest wiele relacji??

 13. JO said

  Zadaniem Kazdego Katolika Tradycjonalisty w Polsce jest nie dopuszczanie do wprowadzenia Nowinek do Mszy Trydenskiej czy Mszy Obrzadku Slowianskiego. Zadaniem jest oczyszczac Obrzadki z Bledow, powracac do Tradycji, Odkopywac Ja chociazby Z RUIN I przywracac iCh Swietnosc Ku Chwale Naszego Pana.

  jezykiem liturgicznym Obrzadku Rzymskiego jest Lacina I Obrzadku Slowianskiego – Staroslowianski a nie Jezyk Polski czy Rosyjski…

  Obrzadek Rzymski =. Staroslowianski . Nie moze byc Roznic W TRADYCJI a ROZNICE Moga byc tylko w detalach nawiazujacych do Przeszlosci Ludow, iCh Historii I Kultury.

 14. JO said

  Ad. 12. To Pytania do Panaow Gajowego I Romana K, do Ksiezy. Chcialbym Panu wytlumaczyc , Sam Jednak zadaje wiele pytan, na Ktore Poszukujac Prawdy Musimy odpowiedziec acz wiele z Nich moim zdaniem sa Tajemnica Znana Tylko Panu Bogu. On JE Wyjawi w swoim czasie.

 15. maasteer69 said

  Ad 13 Pan JO
  Czy w Polsce są gdziekolwiek obecnie odprawiane msze w języku Łacińskim? Bo w cerkwiach cerkiewnosłowiański nadal obowiązuje?

 16. JO said

  Ad.15. Msze Trydenckie sa odprawiane w Calej Polsce, Msze na Ktorych Koronowano Krolow w Rzeczpospolitej ( po Lacinie )… Dane Bractwa PIusa X na Stronie Gajowego Maruchy .

  Cerkwie w Polsce niestety coraz mniej uzywaja jezyka staroslowianskiego a j.polski lub rosyjski..co smuci, to objaw liberalizacji Obrzadku …

 17. Jan said

  Zmartwychwstał już Chrystus Pan Mój i Nadzieja.(Victime Paschalis)

  Na czele z zacnym Panem Gajowym Maruchą, wszystkim czytelnikom i gościom Gajówki razem i z osobna składam szczere i gorące życzenia świąteczne.
  Obfitości Bożych łask i dobrodziejstw od Chwalebnego i Triumfującego Pana Naszego Jezusa Chrystusa. W wyjątkowym dniu w Niebie i ma ziemi, dniu Zmartwychwstania Pańskiego, dniu Jego zwycięstwa nad śmiercią i szatanem.

  PS. Przepraszam każdego komu sprawiłem przykrość swymi wpisami.

 18. janusz wozniak said

  Szanownemu P. Gajowemu Marucha oraz wszystkim Gosciom Gajowki zycze Radosnych Swiat Zmartwywstania Panskiego .

 19. efka said

  Radość niech zagości w naszych sercach i niech nadzieja na zwycięstwo dobra nie opuszcza nas choćby wszystkie telewizje świata i szmatławe gazety chciały nas poniewierać. My wiemy, że Obietnica będzie wypełniona dla wiernych.

 20. marta15 said

  Chrysus ZWYCIEZYLl!!! Poprzez swoja meczenska smierc i chwalebne Zmartwychwstanie zwyciezyl smierc, grzech i otworzyl bramy niebios dla tych co Jego sluchaja i ida za Jego glosem
  On wstapil do Nieba, do swego Ojca, ale nam zostawil swoj Kosciol, jak Droge, ktora ma nas prowadzic do zbawienia wieczenego.
  Ta Droga jest Jego Mistyczne Cialo, czyli Kosciol Katolicki.
  Jest to JEDYNA Droga, ktora prowdzi do bram zbawienia. Swieta, powszechna i apostolska Droga, ktora nie bladzi .
  . Ta droga jest rozpieta miedzy Niebem a Ziemia, a Duch Swiety nia przewodzi, ja wzmacnia i utrzymuje.
  Nawet jezeli wiekszosc hierarchii niby katolickiej zejdzie z tej Drogi, pociagajac miliony za soba , ta Droga ciagle jest taka sama, niezmienna. Nawet jezeli zamiast tlumow beda na niej pojedyncze grupki, ta Droga ciagla pozostaje taka sama.
  Jest Ciagle TA JEDYNA, waska Droga prowadzaca do bram raju. Ona nie bladzi , to ludzie bedacy na niej moga zbladzic,
  ( i bladza) , moga grzeszyc, ( i grzesza), ale ta Droga jest swieta, stala, niezmienna , jedyna, bo ustanowil ja Odwieczny Wladca Wszechswiata i wszystkeigo co w nim jest, Pan Nasz Wszechmogacy , Krol nad Krole, Jezus Chrystus.
  Zycze panu Marusze i pozostalym aby nie zbaczali z tej Drogi nawert jezeli wszyscy wokol nich beda z niej zbaczac.

 21. Psiemislavius said

  Re 16:
  Na pomoc przychodzi chorał bizantyński w języku greko-arabskim.

 22. Radosław37 said

  Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość…

 23. Kronikarz said

  Wesołego Alleluja !
  Chrystus Pan zmartwychwstał.
  Radujmy się.

 24. Miet said

  Piekna rycina Jezusa Chrystusa – Niech Pan Nasz Blogoslawi nam wszystkim.

 25. JO said

  Ad.24. Coz, Ma urok rycina, ale BEZPIECZNIEJSZE sa Ikony…” Prawo starodawnych Obrazow”

 26. — Koncowe zdanie z pieknego wpisu Pana JO na 3-ce — :

  ” Niech Dobry Bog Ma Wszystkich Nas w Swojej Opiece ”

  — By Narod Polski zechcial zasluzyc na Boze Milosierdzie i Opieke .

 27. CHICAGO_2000 said

  Dziekuje serdecznie i Gajowemu rowniez Blogoslawionych Swiat Wielkiej Nocy!

 28. GM said

  Niech Wam zmartwychstaly Chrystus błogosławi!
  Radosnych, rodzinnych Świat Wielkiej Nocy!

 29. Tekla said

  Lechoń Jan

  Wielkanoc

  Droga, wierzba sadzona wśród zielonej łąki,
  Na której pierwsze jaskry żółcieją i mlecze.
  Pośród wierzb po kamieniach wąska struga ciecze,
  A pod niebem wysoko śpiewają skowronki.

  Wśród tej łąki wilgotnej od porannej rosy,
  Droga, ktorą co święto szli ludzie ze śpiewką,
  Idzie sobie Pan Jezus, wpółnagi i bosy
  Z wielkanocną w przebitej dłoni choragiewką.

  Naprzeciw idzie chłopka. Ma kosy złociste,
  Łowicka jej spódniczka i piękna zapaska.
  Poznała Zbawiciela z świętego obrazka,
  Upadła na kolana i krzyknęła: „Chryste!”.

  Bije głową o ziemię z serdeczną rozpaczą,
  A Chrystus się pochylił nad klęczącym ciałem
  I rzeknie: „Powiedz ludziom, niech więcej nie płaczą,
  Dwa dni leżałem w grobie. I dziś zmartwychwstałem.”

  Pgodnych Świat!! Smacznego Jaja! Gospodarzowi z Rodzina i wszystkim Gajówkowiczom zyczy
  Tekla

  Zima w pełni..snieg po kolana,o swicie zrobiłam śniadanie dla ptaków,sarenek i wiewiórek..

 30. osoba prywatna said

  Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych
  wypełnionych nadzieją budzącej się do życia
  wiosny i wiarą w sens życia.
  Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
  Zmartwychwstania Pańskiego
  oraz smacznego Święconego w gronie
  najbliższych osób Panu Gajowemu
  i wszystkim gościom Gajówki.

 31. miziaforum said

  http://miziaforum.wordpress.com/2013/03/31/stan-umyslowy-polakow-w-obliczu-ekonomicznej-zaglady-rok-2013/#comment-74495

 32. Amadeus said

  Jezus Zmartwychwstał. Alleluja!

  Wesołych świąt i smacznego jajka.

 33. jowram said

  Nie bójcie się wy; gdyż wiem, że szukacie Jezusa, który był ukrzyżowany. Nie ma Go tu; albowiem powstał, jak powiedział (Mt 28, 5–6)

  Wszystkim wiernym katolickiej Tradycji najserdeczniejsze życzenia radosnych, spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych oraz wielu łask Zmartwychwstałego Zbawiciela
  składają kapłani i bracia
  Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X

 34. Miłek said

  Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Gospodarzowi i wszystkim Gościom!

 35. kotkefir said

  I ja życzę Panu Gajowemu i Jego wszystkim Gościom Wesołych Świąt

 36. czaruś said

  Panu Gajowemu, Jego Rodzinie i wszystkim Gościom Gajówki – w dniu Zmartwychwstania Pańskiego dużo zdrowia, pomyślności i błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego

 37. Dictum said

  Do Życzeń Świątecznych dla Wszystkich tu przychodzących do Gajówki (składanych już zresztą uprzednio) dołączam spostrzeżenie i apel, że należałoby wprowadzić „nową tradycję” – zamiast w śmigus-dyngus oblewanie wodą – walenie śnieżkami.

 38. Joe said

  Niech Syn Bozy Zmartwychwstaly…przyniesie jednosc Wszystkim Polakom w kraju i na obczyznie…Radosnych Swiat dla Pana Gajowego i Wszystkich Gosci Gajowki …

 39. Re: 38 Joe.
  Mozna by postawic pytanie: „Czy wszyscy Polacy zwrocili sie do Syna Bozego z prosba o jednosc w kraju i na obczyznie?
  Czy wszyscy Polacy umieja kochac Syna Bozego bez wzgledu na okollicznosci (zwlaszcza materialne)???
  Czy zawsze Polacy beda mieli talent oczekiwania wszystkiego od Syna Bozego? (a niczego od samych siebie?)
  Jak wiec mozna oczekiwac Milosci od Syna Bozego nie dajac Mu jej w zamian?

  Ach te pytania..takie niewygodne i nie na czasie…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 40. dtzkyyy said

  Поздравляю пана МАРУХУ и всех завсегдатаев Гаёвки со Светлым Христовым Воскресением!

 41. Wszelkich łask od Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa
  oraz opieki Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, Wniebowziętej Królowej Polski
  Włodarzowi i nam wszystkim, troszczącym się o Ojczyznę naszą Polskę
  składam serdeczne życzenia
  Z Panem Bogiem

 42. miziaforum said

  NOWA SIŁA POLITYCZNA ZDOLNA ZEPCHNĄĆ DOTYCHCZASOWE REALIA ŻYCIA W POLSCE DO ŚMIETNIKA !!! HISTORII

  PRZYŁĄCZ SIĘ !!!

  http://miziaforum.wordpress.com/2013/04/01/partia-chrzescijanskich-socjalistow-polskich/

 43. JO said

  Ad. 42. (… cenzura…)

 44. JO said

  Ad. 43. Panie Gajowy, nie zauwazylem, ze to pod linkiem Zyczenia, czy moglby Pan wykasowac Moje emocjonelne ” Zegnamy Pana ” pod Adresem Miziforum?

 45. AniaK said

  Przed chwilą wróciłam z cmentarza i z przykrością stwierdzam, że przy Świecie Zmartwychwstania mało kto pamięta o zmarłych. Groby zasypane prawie po czubek krzyża, świeżych kwiatów poza moimi nie uświadczysz, ludzi jak na lekarstwo…… Dziwny kraj.

  Jeszcze raz Wesołych Świąt życzę!

 46. Józef Piotr said

  To co mogę wstawić jeszcze , to coś nadzieji o Polsce.
  ****************
  orędzie o Polsce

  15 września 2007 r.zmarła Anna Dąmbska , żołnierz AK, więźniarka łagrów w Ostaszkowie i Kałudze, art. plastyk i dziennikarz, w końcu wizjonerka pisząca pod pseudonimem “Anna”.
  Podczas wojny Anna działała w podziemiu jako łączniczka i sanitariuszka. W 1944 r. trafiła na ponad rok do sowieckiego łagru. Tam modliła się, by Bóg pozwolił jej nadal służyć ojczyźnie. Po latach dojdzie do wniosku, że Pan wysłuchał tej modlitwy, obdarzając ją charyzmatem słyszenia Bożego głosu, przekazującego orędzia dla Polski. Z rozmów tych powstanie kilka książek wydanych drukiem przez wydawnictwo Michalineum i WAM. Anna słyszy min takie słowa, że świat czeka “okres oczyszczenia” – czas katastrof, klęsk żywiołowych i wojen, w których użyta zostanie broń jądrowa. “Zginą miliony ludzi, przestanie istnieć wiele państw, nastąpi ruina gospodarcza”. Ciekawa rozmowa jest datowana na 1 maja 1983 r.
  Na słowa Jezusa:
  (…) Moc moja przejawi się u was, w twoim kraju, mocniej niż gdziekolwiek, ale jeszcze krótki czas musicie cierpieć, ufać Mi i wierzyć moim słowom (…)
  Anna, rozżalona i mocno rozgoryczona odpowiada w dość zaskakujący sposób:
  (…) Panie, dopuściłeś, aby nas demoralizowano. Dałeś władzę łajdakom, którzy rządzili zbrodniczo…
  (…) A teraz sam zbierasz plon: ruinę kraju i ruinę sumień. To kraj masowych złodziejstw, żebraniny i cwaniactw. Przecież to Ty dopuściłeś do tego. Czy myśmy tego chcieli ? Wiesz, że nie.
  Wiem, jak bronisz inne narody (…) Nie wierzę, żeby tam bardziej wierzono Ci niż u nas, a ich uratowałeś. Dlaczego nie nas ? Teraz chcesz cudów od nas, tymczasem to Ty musisz je uczynić (…) Nie wierzę w powszechną odmianę, bo nie ma nadziei ani celu, dla którego warto by to zrobić. Dla Ciebie już to robią ci, którzy pragną Ciebie, a na innych nie licz. Zobacz, Panie, ilu ludzi znałam, ilu chciałam przyprowadzić do Ciebie, a nie udało mi sie ani razu (…) Czy sądzisz, Jezu, że mnie to nie boli ? Że się tym nie gryzę i nie cierpię…? Ale nie wierzę, że to się zmieni.
  I odpowiedź Jezusa:
  Wasze powszechne nawrócenie się na moją drogę nastąpi wtedy, kiedy stanie przed wami groźba całkowitej zagłady (…) Wtedy gdy dokoła was ginąć będą i rozpadać się kraje o wiele
  od was bogatsze i potężniejsze, kiedy śmierć straszliwa, natychmiastowa i zaskakująca zagarniać będzie miliony waszych braci w jednej sekundzie – bo użyjecie przeciw sobie broni jądrowej (przed którą ostrzegała was od lat Maryja, Matka moja i wasza) – wtedy lęk o życie stłumi wszelkie inne pragnienia (…) Zobaczysz też, jak bogactwo i poczucie siły zniszczyły odporność społeczeństw, a podkopując – z dawna i planowo moje prawa, rządy zgotowały zgubę własnym ludom (…)
  I całkiem niedawne słowa Jezusa do Anny z 9 stycznia 2007 r.:
  Moje dzieci, kocham was wszystkich i pragnę was przygotować na to, co nadchodzi. Szatan przygotował plan zniszczenia ludzkości, a nawet całego globu (…)

  Fragmenty z książek: ”Zaufajcie Maryi” i ”Boże Wychowanie”
  Mistyczki Anny Dąmbskiej z Warszawy
  A teraz słuchaj, co mam ci do powiedzenia, boś Mnie długo o to prosiła.
  Kataklizmy ogarną całą ziemię; będą to wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi, ruchy skorupy ziemskiej, przesuwanie się płyt lądowych i dna mórz i oceanów. Specjalne nasilenie katastrof dotknie półkulę północną (…) Wzburzenie wód spowoduje zniszczenie wybrzeży na całym świecie (…). Dlatego ostrzeżenia moje przydadzą się wszędzie, o ile zostaną przyjęte.
  Zapewniam cię, córko, że nawet gdybyś je rozsyłała masowo, nic byś nie wskórała. Ludzie nie chcą uwierzyć temu, co ich trwoży i wieści im klęski; chyba, gdy widzą już ich pierwsze objawy. Dlatego nie czuj się odpowiedzialna za rozpowszechnianie moich słów. Mówię ci to dla najbliższych przyjaciół naszych.(…)
  Wybrzeża, ujścia rzek, tereny nadmorskie, zwłaszcza nizinne i bagienne, narażone są na zalanie lub zgoła zatopienie. Tereny sejsmiczne ożywią się, górskie rzeki wyleją, głębokie doliny wypełni woda, a wielkie zbiorniki wodne zamknięte tamami grożą zalaniem ziemiom niżej położonym. Rozsądek nakazuje unikać takich miejsc… Nie podam ci, Anno, nazw miejscowości, bo będą ich dziesiątki tysięcy. (…)
  Pomyślałam, że Pan mówi jak matka czy ojciec.
  Moje dziecko, Ja jestem Ojcem i bliskie Mi są wszelkie wasze sprawy.(…)
  Europa nie będzie oszczędzona; przeciwnie, cały Zachód wraz ze Stanami Zjednoczonymi ulegnie ruinie. Kraje te ze względu na ogromne zniszczenia staną się ubogie i nie powrócą już do dawnej świetności.(…)
  Wtedy, gdy dokoła was ginąć będą i rozpadać się kraje o wiele od was bogatsze i potężniejsze, kiedy śmierć straszliwa, natychmiastowa i zaskakująca zagarniać będzie miliony waszych braci w jednej sekundzie – bo użyjecie przeciw sobie broni jądrowej (przed którą ostrzegała was od lat Maryja, Matka moja i wasza) – wtedy lęk o życie stłumi wszelkiej inne pragnienia.(…)
  Pan uspokaja nas też, że nie powinniśmy obawiać się potęg tego świata, a w szczególności naszych potężnych sąsiadów, ponieważ naszych granic strzeże Maryja, i tłumaczy:
  Niemcy jako mocarstwo skończą się bezpowrotnie i koniec tego państwa wstrząśnie całą Europą. To, co się w tej chwili wśród nich ujawnia, ukazuje Europie ich właściwą naturę, do tej pory skrywaną pod maską „ucywilizowania”. Dlatego nie będą mieć żadnej pomocy ani przyjaciół, gdy ich dotkną kataklizmy. (…) Niemcy ze Wschodu (zwłaszcza Prusacy) mają za sobą wychowanie sowieckie, a dalszą przeszłość zbrodniczą — przeszłość, której nigdy nie żałowali (poza małymi grupami). Dlatego podatni będą na wszelką prowokację nieprzyjaciela (szatana).
  Ale wy się nie lękajcie. Już nigdy stopa żołnierza niemieckiego nie stanie na waszej ziemi (będącej królestwem Maryi, w którym Ona już ma władzę). Kataklizmy dokończą dzieła zniszczenia w Niemczech, w niektórych zaś krajach dopuszczę je dużo wcześniej. (…) Gotowi jesteście przyjmować ślepo wszystkie nowinki i błyskotki, które napływają do was ze Wschodu i z Zachodu. (…)
  Zjednoczenie — wyłącznie konsumpcyjne — Europy bogatej, bezbożnej, rozkładającej się duchowo, odrzucającej Mnie i zadufanej w sobie, tak skażonej moralnie — musi runąć.(…)
  Kataklizmy, córko, będą, zresztą widzisz, co się dzieje i w jak szybkim tempie się zbliżają (chodzi o ostatnie liczne trzęsienia ziemi). Ten czas już się rozpoczyna, ale wy nie lękajcie się. Zajmujcie się tworzeniem nowych form(…)
  A poza tym pragnę, aby zaznali lęku i trwogi przedśmiertnej ci, którym one są najbardziej potrzebne: bogaci i pewni siebie, zatwardziali w swoim zepsuciu, traktujący ubogich z pogardą i lekceważeniem; ci, którzy śmieją się z miłosierdzia, gardzą współczuciem, sami mianując siebie władcami losu i życia innych ludzi; ci, którzy odrzucili Mnie ze swego życia (odepchnęli z odrazą i niechęcią). Ich działalność pragnę zakończyć.
  Myślisz, że ich nie żałuję. Żałuję. Ale po stokroć bardziej lituję się nad tymi, którym oni niszczyli i niszczą życie, nie pozwalają żyć po ludzku, godnie — a takich są miliony. Tych, którzy Mnie sami nie chcą, uratować nie mogę, ale mogę wyzwolić skrzywdzonych przez nich, uciemiężonych, uwięzionych i prześladowanych.(…)
  Zapowiedziane czasy trwogi i śmierci już się rozpoczynają, ale wy ogniskujcie się na tworzeniu dzieł miłosierdzia, dzieł pokoju, gdyż taką rolę przeznaczyłem waszej ojczyźnie. Troszczcie się o waszych sąsiadów, troszczcie się o Wschód. (…) Władze Kościoła w Polsce muszą zrozumieć, że nadchodzi coś zupełnie nowego i trzeba działać w inny sposób, bardziej ofiarnie i pracując w łączności ze społeczeństwem, a nie ponad nim. (…)
  Będę wam tarczą i opoką. Dlatego nie lękajcie się, bo nawet śmierć ciała, jeśli Ja przy was jestem, nie przerazi was i nic wam uczynić nie zdoła. Przeprowadzę was przez nią sam i nie doznacie trwogi. Pamiętajcie, że nieśmiertelni jesteście i dom wieczysty macie zapewniony. Kto z was z ucisku przybywa, otrzymuje ode Mnie szczęście nieskończone. Nie lękajcie się śmierci; lękajcie się grzechu, oczyszczajcie się i gotujcie, aby czas katastrof, klęsk, grozy i śmierci zastał was o Mnie opartych i czystych.(…)
  „Koło ratunkowe” 13 II 1991 r. Anna, ojciec Jan Sieg
  Za to coraz jaśniejsze staje się dla was, moi przyjaciele, że lęk o życie, groza i przerażenie są ostatecznym lekarstwem, jakie miłość moja może wam zaofiarować. Jest to ostatnie moje koło ratunkowe.(…)
  Moje dzieci. Dziękuję wam za wasz wkład pracy w książkę (Zaufajcie Maryi), którą pragnę wam (Polakom) dać ku ratunkowi waszemu. Obiecuję wam, że towarzyszyć jej będzie moje błogosławieństwo i łaska otwarcia się waszych umysłów na słowa moje i Matki mojej. Kiedy książka wyjdzie, spełniony zostanie pierwszy etap mojego planu ratowania was. Zrozumiecie, kim jest dla waszego narodu Maryja, jak bardzo was kocha i jakie ma plany pomocy wam. Pamiętajcie, że Ona buduje Mi tron w waszym kraju. Ale robotnikami budowy musi być cały wasz naród.(…)
  Chcę, ażeby „Słowa” moje dotarły jak najszybciej do tych, którzy zagrożeni są i to, co Ja im daję, jest jak gdyby kołem ratunko­wym, którego będą się mogli uchwycić w czasie nawałnicy. Inaczej zginą, bo Ja i tylko Ja jestem wam ratunkiem wobec grozy szalejącego zła i ze Mną tylko wytrzymać możecie napór nieprzyjaciela i ostać się. Inaczej porwie was jego wicher i wtedy podzielicie los narodów, których byt rozsypie się i pozostaną ruiny i nędza.
  (…)
  [Pytanie domyślne każdego z nas: Panie, kiedy to będzie?]
  Spodziewaliście się ode Mnie dat: dawałem wam przykład z drzewa figowego — przeczytajcie jeszcze raz ten fragment (Mt 24, 32-33).
  ”A od figowego drzewa uczcie się przez podobieństwo! Gdy jego gałązka staje się soczysta i liście wypuszcza, poznajecie, że zbliża się lato. Tak samo i wy, kiedy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach.”
  I Ja, Anno, oczekuję tej pory. Wiem, że niepokoi cię termin, bo chcesz uprzedzić innych. Podam ci go, kiedy będzie już bardzo bliski, abyś się nie martwiła o twoich bliźnich. Ale jeszcze wytrzymaj, przyjmując niewiedzę jako pokutę za wspólne winy. Dobrze? Jutro będę cię potrzebował, córko.(…)
  Przekaż (Janowi), że nie chcę wam podawać dnia, ale podałem już porę roku (Iz 18, 5) i miejcie ją w pamięci!
  „Bo przed winobraniem, gdy kwiaty opadną i zawiązany owoc stanie się dojrzewającym gronem, wtedy On obetnie gałązki winne nożycami, a odrośle oddawszy odrzuci.”
  cd. werset 6:
  „Wszyscy razem pozostaną dla górskich ptaków drapieżnych i dla dzikich zwierząt na ziemi. Drapieżne ptaki na nich żerować będą latem, a wszystka dzika zwierzyna na nich przezimuje.”(…)
  [Tu też widzimy wyraźnie, że chodzi o miesiąc czerwiec dopisek wydawcy KLD]
  Ale czas oczyszczenia już jest w drzwiach
  – Zdaje się, dzieci, że wy nawet znajdując się w oku cyklonu nie będziecie się orientować, że w nim jesteście. Rozejrzyjcie się dookoła w tym, co się dzieje na Zachodzie, jak narody pyszne swoim bogactwem i bronią targują się o pierwsze miejsce w rządzie Europy dążąc do władzy nad całym światem – a czynią to w przededniu własnej zguby. Zaś Syn mój mówił wam: zabiegajcie o przyjaciół wśród państw skromnych i ubogich. (…)
  Wciąż jeszcze możecie wybierać, ale to już czas krótki, a także wybór wasz ostateczny.
  To są już ostatnie ostrzeżenia i ostatnie moje napomnienia.

  Ten czas już się rozpoczyna, ale wy nie lękajcie się. Zajmujcie się tworzeniem nowych form(…)
  Zapowiedziane czasy trwogi i śmierci już się rozpoczynają, ale wy ogniskujcie się na tworzeniu dzieł miłosierdzia, dzieł pokoju, gdyż taką rolę przeznaczyłem waszej ojczyźnie. Troszczcie się o waszych sąsiadów, troszczcie się o Wschód. (…) Władze Kościoła w Polsce muszą zrozumieć, że nadchodzi coś zupełnie nowego i trzeba działać w inny sposób, bardziej ofiarnie i pracując w łączności ze społeczeństwem, a nie ponad nim. (…

  Będę wam tarczą i opoką. Dlatego nie lękajcie się, bo nawet śmierć ciała, jeśli Ja przy was jestem, nie przerazi was i nic wam uczynić nie zdoła. Przeprowadzę was przez nią sam i nie doznacie trwogi. Pamiętajcie, że nieśmiertelni jesteście i dom wieczysty macie zapewniony. Kto z was z ucisku przybywa, otrzymuje ode Mnie szczęście nieskończone. Nie lękajcie się śmierci; lękajcie się grzechu, oczyszczajcie się i gotujcie, aby czas katastrof, klęsk, grozy i śmierci zastał was o Mnie opartych i czystych.(…)

 47. TomUSAA+ said

  Trochę zmitygowany wszystkimi pięknymi wpisami, tez chciałbym się dołączyć do życzeń, życząc z okazji Świąt Wiary niezachwianej, i wszystkiego najlepszego Panu Gajowemu i wszystkim czytelnikom tego wspaniałego Forum.

 48. Paweł Gabriel said

  Do wielkanocnych życzeń dla Gospodarza i Gości Gajówki załączam linki do jednych z najpiękniejszych muzycznych utworów jakie wyszły spod ręki człowieka związane z wydarzeniami Wielkiego Tygodnia: Miserere – Gregorio Allegriego oraz Membra Jesu Nostri – Dietricha Buxtehude. Są one troszkę mniej znane niż pasyjne utwory Bacha czy Haendla a są równie przejmujące i piękne.

 49. Griszka said

  O micie globalnego ocieplenia:

  http://www.infowars.com/co2-myth-busted-why-we-need-more-carbon-dioxide-to-grow-food-and-forests/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: