Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  lewarek.pl o Stalingrad
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Upadek cywilizacyjny Polski
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  marcinxw o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Enya o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Polak Polakowi (psu)bratem

Posted by Marucha w dniu 2013-04-01 (Poniedziałek)

Żydzi mają pojęcie „self-hating Jew” na określenie swych ziomków, którzy z takich czy innych powodów nie kochają polityki Izraela czy wyłamują się z plemiennej sztamy. Nie jest ich wielu, natomiast zjawiskiem powszechnym w wielu kręgach polskich, zwłaszcza tzw. inteligencji, są nienawidzący własnego narodu i swych krajan Polacy.

Jest to o tyle dziwne, że przecież jesteśmy narodem, który był w stanie urodzić Solidarność przez duże „s”. Najwyraźniej jednak, choć zdolni do narodowej kohezji od zrywu do zrywu, w życiu codziennym mamy z solidarnością spore trudności.

Nienawidzący swoich model Polaka to zazwyczaj osobnik „po szkole” (wykształcony), który zaczyna w życiu odnosić sukcesy osobiste (pracuje w Warszawie, przyjął się do pracy na lotnisku w Wielkiej Brytanii lub zapisał na kurs językowy w Nowym Jorku…), zna co najmniej jeden język obcy, a przez udział w sobotnich imprezach ma poczucie udziału w kulturze świata.

Jest to model osobowy, który wie, że już do czegoś w życiu doszedł, a jeśli jeszcze nie doszedł, to idzie we właściwym kierunku; ma też poczucie, że zdołał się wyrwać.

Szacunek do przeszłości, tradycja, uczucia narodowe – wszystko to kojarzy z kulą u nogi, z czymś archaicznym, zacofanym, co przeszkadza w osiągnięciu pełni człowieczeństwa i samorealizacji; w byciu nowoczesnym – choć może tego pojęcia rzadziej się dzisiaj używa niż jeszcze 30 – 40 lat temu.

Opisany gatunek Polaka przypomina ludzi z awansu społecznego w czasach komunistycznych. Bo też twór ten jest efektem zastosowanie podobnego zabiegu propagandowego i dotyczy „migracji” – ludzi wyrwanych z dotychczasowych „leży” rodzinnych, z uskokiem pokoleniowym. Dawniej masowo migrowano ze wsi do miasta, dzisiaj są to migranci z małych miast do dużych, z mniejszych środowisk do korporacyjnych czy wreszcie, są to typowi gastarbeiterzy.

Mimo że większość z nich nadal obraca się wśród Polaków, korzysta z polskich siatek znajomości i pośrednictwa, są do polskości jako takiej nastawieni wrogo, wyśmiewają się z polskich odruchów samoorganizacji, cynicznie przyglądają się przejawom polskiej kultury i religii katolickiej.
Nienawidzący swoich Polacy to nie tylko produkt procesów ekonomicznych – klęski projektu pokomunistycznej odbudowy Polski, milionowych fal gastarbeiterów, którym postkomusza biurokratyczna czapa uniemożliwia bogacenie się w Polsce (a wcześniej ograbiła z publicznego majątku); jest to również efekt celowej propagandy antypolskiej prowadzonej przez kosmopolityczne środowiska salonowych elit; elit usiłujących nie dopuścić do erupcji rzekomego polskiego nacjonalizmu skutego przez kilka dekad lodową skorupą narzuconego reżimu komunistycznego… Jest to w końcu efekt propagandy projektu europejskiego mającej sfolkloryzować i zohydzić wszystko co narodowe i związane z heroiczną przeszłością.
Tak jeden, jak i drugi wysiłek propagandowy bardzo przypomina wcześniejsze zabiegi komunistów, chcących postponować „sanacyjną” przeszłość i ulepić „nowego człowieka”, najlepiej bez historycznych „obciążeń”.

O ile tatusiowe dzisiejszych propagandystów pokroju Jakuba Wojewódzkiego używali w tym celu obozów pracy, ZMP i Kroniki Filmowej, dzisiejsi nadają TVN-em, uderzają po oczach pstrokacizną miękkiego porno i wieszają swoje przekazy na wymóżdżonych, acz podpompowanych „celebrytkach”. A że jest to wroga antypolska propaganda pod płaszczykiem modernizmu kulturowego, nie ulega wątpliwości.

Dlaczego taka propaganda jest na tak szeroką skalę prowadzona z Warszawy? – Proszę sobie samemu dopowiedzieć. Dlaczego jej celem jest próba likwidacji narodowej wspólnoty i „odebranie” Polakom ich dzieci? No chyba staje się to dzisiaj oczywiste.

Tak więc, nasi nienawidzący siebie Polacy są „rannymi” w wojnie propagandowej; są ofiarami, którymi my jako walczące wciąż szeregi powinniśmy się zaopiekować, opatrzyć rany, podać leki. Ich antypolskie wymóżdżenie to również efekt naszej bierności, klęski naszych wysiłków państwowo- i narodowotwórczych.

Mimo że oni nas odtrącają, otoczmy ich wsparciem naszych ramion, niech poczują siłę wspólnoty, niech się do Polaków na powrót przekonają. Wiem, że nie jest łatwo, więc cieszmy się z każdego nawróconego na Polskę Polaka, wielu naszych rodaków nie jest bezpowrotnie straconych, a sytuacja zewnętrzna sprzyja powrotom na łono macierzy. Nie naśmiewajmy się z ich ślepoty, nie wyszydzajmy jak kiedyś oni nas; tłumaczmy, pokazujmy, objaśniajmy, powoli, spokojnie, stanowczo, obnażając mechanizmy wrażej propagandy i przytaczając przykłady pozytywne. Uświadamiajmy, że żyjemy w czasach wojny i w tej wojnie nie ma neutralnych pozycji, tę wojnę nam wydano i dlatego musimy się wspólnie solidarnie bronić.

Andrzej Kumor
Mississauga
http://www.goniec.net/

Komentarzy 70 do “Polak Polakowi (psu)bratem”

 1. AlexSailor said

  „przecież jesteśmy narodem, który był w stanie urodzić Solidarność przez duże “s””

  Kiedy skończymy z tymi bredniami, które nas po prostu rozkładają na łopatki i nie pozwalają wstać nawet do pozycji klęczącej.

  Minęło ponad 30 lat, a to jest dość, by oceniać „ewenement Solidarności”.

  Dziś nie ulega żadnej wątpliwości, że tak zwana „Solidarność” została stworzona przez rodzime i obce służby specjalne przy akceptacji służb również radzieckich, w celu zniszczenia odradzającego się w bólach Państwa Polskiego.
  Solidarność nie przyniosła nic, prócz biedy, spodlenia, emigracji odrastających elit, zniszczenia materialnych i duchowych podstaw bytu narodowego.
  Kto nie wierzy, niech wyjrzy przez okno.
  Przed „Solidarnością” nawet ubek, zdegenerowany komuch, nie ośmieliłby się publicznie włożyć polskiej flagi w gówno.
  Solidarność, tylko troszeczkę wymknęła się spod kontroli, co pięknie naprawiono stanem wojennym, wprowadzonym nielegalnie w drodze zamachu stanu.

  Kto wie, czy właśnie nie to zakłamanie naszej historii, to jest robienie z klęsk wielkich zwycięstw, a pomijanie tych prawdziwych, nie jest powodem wzajemnej niechęci Polaków.
  Ludzie mają po prostu dość robienia ich w wała i nie chcą wnikać w szczegóły.
  Mają dość pełnej gęby Polski i patriotyzmu i pełnych kieszeni ukradzionych im i Polsce pieniędzy.

 2. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 3. JO said

  „Tak więc, nasi nienawidzący siebie Polacy są “rannymi” w wojnie propagandowej; są ofiarami, którymi my jako walczące wciąż szeregi powinniśmy się zaopiekować, opatrzyć rany, podać leki. Ich antypolskie wymóżdżenie to również efekt naszej bierności, klęski naszych wysiłków państwowo- i narodowotwórczych.” – Kumor

 4. JO said

  „Mimo że oni nas odtrącają, otoczmy ich wsparciem naszych ramion, niech poczują siłę wspólnoty, niech się do Polaków na powrót przekonają. Wiem, że nie jest łatwo, więc cieszmy się z każdego nawróconego na Polskę Polaka, wielu naszych rodaków nie jest bezpowrotnie straconych, a sytuacja zewnętrzna sprzyja powrotom na łono macierzy. Nie naśmiewajmy się z ich ślepoty, nie wyszydzajmy jak kiedyś oni nas; tłumaczmy, pokazujmy, objaśniajmy, powoli, spokojnie, stanowczo, obnażając mechanizmy wrażej propagandy i przytaczając przykłady pozytywne. Uświadamiajmy, że żyjemy w czasach wojny i w tej wojnie nie ma neutralnych pozycji, tę wojnę nam wydano i dlatego musimy się wspólnie solidarnie bronić.”- Kumor

 5. JO said

  Piekne slowa , prawdziwe slowa, ktore mozna odniesc do kazdego czasu ludzi w kazdej czesci Rzeczpospolitej w tym Ukraincow a nawet (co ich nie usprawiedliwia WACALE, ale wyjasnia przyczyny i wskazuje Prawdziwego WROGA) UPO wcow Ukrainskich, MOrdercow Zmudzko-Litewskich Nazistow

  Walczmy ZE SWIATEM – ZYDAMI-Masonami – a jedyna nasza Tarcza i Mieczem jest CHRYSTUS PAN i Jego Swiete Magisterium z Kara Pozbawienia Zycia w imie milosci do Mordercy…

 6. Odys Syn Laertesa said

  Nienawiśc bierze się z zazdrości. Tak powstał jeden z pierwszych grzechów ludzi, który doprowadził do zbrodni (przypowieśc o Kainie i Ablu). Pytanie podstawowe… Za co w dzisiejszych czasach nienawidzi się drugiego człowieka, którego się nawet nie zna? Odpowiedź – za to, czego samemu się nie posiada, a czym w wielu przypadkach w swoim czasie się wzgardziło, ponieważ nie starczyło charakteru żeby po to „coś” sięgnąc, tudzież nie starczyło odwagi, samozaparcia żeby w chwilach tzw. „próby” zachowac się tak jak się „powinno” zachowac. Doraźne korzyści w postaci „poklasku” za „złamanie zasad” zamieniają się z czasem w podświadome poczucie pogardy od ludzi, którym we własnym mniemaniu wcześniej się zaimponowało (przecież klaskali – więc o co teraz chodzi?). Co gorsza podświadomie rośnie w duszy takiego człowieka poczucie pogardy do samego siebie i dobrze kiedy to zamienia się we wstyd, niestety często zamienia się w nienawiśc i pogardę dla ludzi którym właśnie starczyło odwagi żeby zachowac się porządnie, którzy codziennie czynem i słowem udowadniają i przypominają co jest dobre a co złe, co człowiekowi uchodzi a co człowieka odziera z jego godności. I tak tchórze zazdroszczą odwagi, pyszałek zadrości skromności, niedowiarek (czasem i ateista) zazdrości wiary, leń – pracowitości, kłamca – prawdy, obskurant – wiedzy i determinacji, są nawet bogaci którzy zazdroszczą ubóstwa ponieważ nie są w stanie poradzic sobie z tym czym życie ich obdarzyło – ponieważ wykorzystali już wszystkie „podniety” wynikające z bogactwa i nie otrzymali tego czego się spodziewali (bo za pieniądze szacunku/miłości i własnej godności kupic się nie da)… Ci „wykrzywieni” ludzie, którym zabrakło charakteru – nienawidzą, ale często nie potrafią sobie wytłumaczyc dlaczego tak się dzieje. Stąd powiedzenie, że nienawiśc jest ślepa. A jest ślepa dlatego, ponieważ pomimo tego że ludzie Ci uchodzą za „wykształconych”, to nie wiedzą, że mądrości w papierkach zmierzyc się nie da – i ta niewiedza, tylko pogłębia ich frustrację. Na koniec posłużę się cytatem z powyższego artykułu bo pasuje jak ulał i podsuwa rozwiązanie problemu, którym dla chrześcijanina powinno byc dążenie do przywrócenia tych ludzi na łono dobra i prawdy…” Nie naśmiewajmy się z ich ślepoty, nie wyszydzajmy jak kiedyś oni nas; tłumaczmy, pokazujmy, objaśniajmy, powoli, spokojnie, stanowczo, obnażając mechanizmy wrażej propagandy i przytaczając przykłady pozytywne. Uświadamiajmy, że żyjemy w czasach wojny i w tej wojnie nie ma neutralnych pozycji, tę wojnę nam wydano i dlatego musimy się wspólnie solidarnie bronić.”… W świętych dniach Wielkanocy wołanie to powinno byc szczególnie wymodlone… Pozdrawiam… Odys

 7. Odys Syn Laertesa said

  Reblogged this on Odys Syn Laertesa.

 8. Marucha said

  Re 1:
  Sprawa też nie jest aż taka prosta. Na ruch zwany „Solidarnością” składały się zarówno działania agenturalne, jak i autentyczny ruch oporu wobec panującego ustroju, zwłaszcza gospodarczego.
  Agentura może wywołać rozróby, zamieszki, prowokacje.
  Agentura nie zmusi ludzi do bycia solidarnymi.

 9. JO said

  „Kto wie, czy właśnie nie to zakłamanie naszej historii, to jest robienie z klęsk wielkich zwycięstw, a pomijanie tych prawdziwych, nie jest powodem wzajemnej niechęci Polaków.
  Ludzie mają po prostu dość robienia ich w wała i nie chcą wnikać w szczegóły.” A-S

  Te emocje sa wliczone w dzialania Masonskie, skalkulowane i sprzezone w Urabianiu Spoleczenstw w tym Polskiego.

  Tylko Majac Dary Ducha Swietego Mozna Panowac nad tymi Emocjami i widziec wyraznie cel, odrozniajac Prawde od Klamstwa.

  Postac Gajowego a postacie takie jak Bernarda czy tych co wypowiadaja sie na necie i czi interii wskazuje , ze jedyna Droga jest Prawda, Chrystus.

  Gdyby Polacy NIe Mieli JPII, Zyd nie mial by co robic w Polsce tak jak conajmniej dzis na Bialorusi.

  „Nasz Wielki Rodak” Blogoslawiacy SOLISARNOSC i przywodcow Masonskich tego Ruchu – KOR a potem nawet Stolcmana i czerwona wierchuszke z Podaniem Reki Matrioszce Jaruzelskiemu bez Katolickiej Pokuty i Zadoscuczynienia, ….Mazowieckiemu z jego Kreska….- On i Calosc wielkiej INTRYGI, Iskry , ktora wyszla z Zydowskiego Narodu rekoma Czlowieka, ktory nazywal sie Polakiem . Jak dzis to Drwiaco Wyglada, jak Wielki Polak Pilsudski, Walesa, …sami Wielcy.

  Pamietam jak dzis, ja wierzylem, ze gdyby cos bylo nie tak, to przeciez mamy Naszego Papieza. Jak nas oszukano. JPII Byl Ich Papiezem i Gral cale swoje Zycie jak Aktor, ktorym byl od mlodu.

  JPII Exkomunikowal Tradycje Kosciola Katolickiego a to przeciez Tradycja POLSKI.

  JPII Byl Morderca naszego Narodu, nigdy nie spotkal sie z Narodowymi Przyswodcami Podziemia Polskiego , nie przyjmowal audiencji Ks Jankowskiego a Fotografowal sie z KORem, wystepowal w Zydowskim SEJMIE sankcjonujac Magdalenki Uklad, w ktorym bral jego Zydoepiskopat.

 10. Józef Piotr said

  #1 alexs Sailor
  Szczera prawda, tak jak i gloszenie „natychmiastowej Świetości” przez tych co przez dwa tys. lat zwalczali KRZYŻ jest podejrzane.
  Na ludzki rozum tą Świetość ” weryfikuje życie” jak również niedolę Polski i Polaków.
  Chyba że to była REALIZACJA Planów Bożych dla „grzesznego ” Narodu” . Chociaż nie wiem dlaczego?.

  #9 JO
  #1 Alex Sailor
  Utozsamiam się z Twoim postrzeganiem Świata , śledząc materialne zjawiska będące potwierdzeniami spostrzeżeń.

  #6 Odys syn Lorensa
  Wsdzystko OK!. Ale: modlić się , bacząc własnej pokory i powierzać to Najwyższemu , to pryncypia.
  Nie zapominając przy tym prośb o madrość i roztropność w madrości.
  Ale uważać trzeba na to kogo bierze się przy tym za przewodników DUCHOWYCH gdyż tutaj zaczyna się tragedia.
  Wilków judeoepiskopacie aż nadto, a ufając im nieskończenie spotka cię tylko to że ktoś cię okradnie i jeszcze skopie ci dupsko.

 11. Odys Syn Laertesa said

  ad10.
  Józef Piotr… Rzecz oczywista! Od myślenia nikt nikogo nie zwalnia. Jak nie ma przebaczenia bez pokuty i zadoścuczynienia tak nie ma opamiętania bez wskazywania palcem błędów i ich piętnowanie… Można to jednak robic z poszanowaniem godności człowieka, którym każdy z nas jest. Pozdrawiam

 12. Joe said

  Re 11…Dlatego warto zainteresowac sie psychologia…alpinistow,jezeli sie ma zamiar uprawiac alpinistyke…zeglarzy jezeli ma sie uprawiac zeglarstwo…politykow jezeli ma sie uprawiac polityke itp.Bo w przeciwnym przypadku wychodza braki ktore osoba posiada…a cena wowczas jest bardzo wysoka…czesto zycie.
  Ludzie czesto ida na skroty….ratujac sie zazdroscia i zawiscia w ostatecznosci…a to najgorszy doradca.Bo sami nie wiedza ze najbardziej u innych nie lubia …..swoich wad charakteru!!!!

 13. Fran SA said

  Pierdoly.
  Znowu probujemy dopasowac do roznych praktyk filozoficzne teorie wymyslone na biegu i z kapelusza..
  I nie bardzo sie zgadzam, z tym, ze Polak – Polakowi psubratem.
  Od lat pracuje z roznymi narodowosciami (naprawde roznymi!!) i twierdze z cala odpowiedzialnoscia mojej ponad 30 -letniej praktyki, ze Polacy nie sa gorsi od innych nacji. Moze nie sa i lepsi, a moze tacy sami. A mam do czynienia z grupami – nie tylko z pojedynczymi osobami.

  Z artykulem sie nie zgadzam:

  1. Co to za idiotyczne wrecz zdanie: ‚Nienawidzacy swoich Polak to zazwyczaj osobnik ‚po szkole’ (wyksztalcony), ktory zaczyna w zyciu odnoscic sukcesy osobiste, ….pracuje na lotnisku… i zna co najmniej jeden jezyk obcy’. ( do sukcesow osobistych chyba naleza sukcesy osobiste- bardziej niz zawodowe) I do tego taka kanalia moze byc tylko ‚z awansu spolecznego’.
  Skad sobie ten pan zaczerpnal taka definicje Polaka, ktory nienawidzi ‚swoich’? Czy byly jakies badania na ten temat? Moze sondaz, albo latal ktos po domach i ‚shoppingach’ z kwestionariuszem i zadawal durne pytania typu: ‚Jakie masz wyksztalcenie’ i ‚Czy lubisz braci Polakow’?
  2. Ten caly wywod jest malo spojny. Bo zaczyna sie od potepienia wyksztalconego Polaka, ktory nienawidzi swoich, a konczy na tym, ze powinnismy kochac i do piersi przytulic taka swinie z awansu spolecznego!
  Wiec nie bardzo wiem, ‚co poeta mial na mysli’.
  Chyba, zeby dokopac (niektorym) Polakom i wmowic, ze to ich wina, ze w Polsce jest zle.

  Bo taki niewyksztalcony Polak, bez ‚osobistych’ osiagniec – kocha caly narod.

  Nikt nie kaze sie ludziom kochac wzajemnie; ludzie bywaja rozni i w roznej zaleznosci. Czy jak ktos nie kocha tesciowej – to od razu musi byc Polakozerca? Sasiadki moga sie nie lubic, pani w szkole nas drzazni, juz nie mowiac o dozorcy, co pluje na ulicy. Mamy anse, uprzedzenia i rozne powody do konfliktow.
  Nie da sie jednak tego przelozyc na narodowa tragedie, bo takie zjawiska wystepuja wsrod wszystkich nacji.

  Obecna sytuacja w Polsce zostala calemu narodowi narzucona z zewnatrz. Poszlo na to miliony dolarow – sama Solidarnosc dostala 250 mln. dolarow na tzw. zryw narodowy.

  Nie ma kraju, w ktorym za zdrowe pieniadze nie da sie namieszac.
  Rosji nigdy nie byla potrzebna zadna rewolucja. Rosja sie rozwijala gospodarczo i technologiczne. I wlasnie wtedy kiedy car oglosil wybory do Dumy, nalezalo sie spieszyc i przyspieszyc napad na Rosje i jej system – za straszliwe pieniadze z zewnatrz.
  Tak sie zaczela bolszewicka rewolucja. I pare innych rewolucji.

  Jugoslawii potrzebna byla rewolucja jak rybie wedka!
  Jedna parszywa grupa pt. Otpor pracowala dzien i noc jakby tu Miloszewicza osmieszyc i wmowic ludziom, ze tak zle im jeszcze nigdy nie bylo. ( ta sama grupa przygotowala rewolucje w Egipcie)
  Nagle dostawalismy rozpaczliwe listy z Serbii, ze brakuje nawet proszku do prania!
  W Serbii nie bylo w sklepach proszku do prania????? Jedzenia nie bylo w bogatej Serbii, gdzie w polu kukurydzianym mozna sie bylo schowac jadac na koniu?? Cala Jugoslawia zawalona byla zarciem; a w mniejszych miejscowosciach, czy w dzielnicach Belgradu gospodynie, ktore nagotowaly jedzenia dla calej armii, wychodzily na ulice i zapraszaly obcych przechodniow na obiad!!
  Pamietam, ze jechalismy na oboz omladiny (mlodziezowy) do Cavtatu kolo Dubrownika to cale wagony zapchane byly jedzeniem. Jak tylko pociag ruszyl, wszyscy otwierali walizki … nie z jedzeniem. Z zarciem! Od Belgradu do Sarajewa caly pociag zarl bez przerwy.
  Wierzyc mi sie nie chcialo ile mozna pojesc i popic.
  I ta Jugoslawia nagle zaczela glodowac??? I proszku do prania nawet nie bylo, mimo, ze produkowali tysiace ton tego proszku w Zagrzebiu.

  I nagle jak grom z jasnego nieba spadla wiadomosc, ze Serbowie morduja Bosniakow, bo sie nienawidza. I zupelnie bezbozni Bosniacy i tak samo bezbozni Serbowie mieli konflikt religijny!
  To mozna wmowic debilowi, ostatniemu kretynowi, cabajom bez mozgu!
  W Serbii mieszkalo pelno Bosniakow pozenionych z Serbkami i na odwrot. Kusturica jest przykladem., Legenda Mostaru byla swieta dla wszystkich Jugoslowian.
  75% malzenstw bylo dobrze pomieszanych.

  Czemu sie rozpisuje na temat Jugoslawii??
  Bo w ciagu dwoch lat rozpoczal sie jakis szalony, sztuczny, wredny proces szerzenia nienawisci i awantur ‚etnicznych’.
  I nagle sie okazalo, ze w autonomicznym Kosowie przesladuje sie uciekinierow z Albanii.
  W Kosowie, w ktorym od setek lat mieszkaly przerozne nacje i zadnych konfliktow nie bylo.
  No i potem nawet uczeni Polacy ‚po szkole’ uwierzyli w to, co mozna bylo sprawdzic w kazdym podreczniku do historii jako bujde: Ze Kosowo jest historycznie muzulmanskie i nalezy im sie muzulmanski kraj.
  Pamietam takich durniow z Polski, ktorzy wypisywali brednie po blogach, ze Albanczycy to Ilirowie. Wez KRETYNIE, jeden z drugim, chocby Herodota do reki i poczytaj o Ilirach!

  Tam, gdzie zaczynaja sie tzw. konflikty etniczne, czy narodowosciwie – wiadomo powszechnie, ze na 100% bedzie draka, jesli ludzie uwierza w propagande, ktora jest dobrze oplacana i ma do swojej dyspozycji niezliczone dolary.

  W Bosni Czeczency i najemnicy z Albanii przebierali sie za Serbow i mordowali Bosniakow. A potem cala prasa zachodnia pisala bzdety, mimo, ze Serbowie protestowali. Nikt im nie wierzyl.
  Dlatego trzeba bylo zbombardowac chinska tele-radiostacje, bo podawala w swiat, co sie naprawde dzieje.

  W Polsce tez sie zaczelo od pusych polek. I nikt nie wiedzial, czemu.

  W Polsce zaczyna sie awantura ze Slaskiem, a teraz jakis madrala wymascil artykul o polskich kanaliach, ktorzy dlatego, ze wyksztalceni i znaja jeden jezyk obcy, nienawidza Polakow.

  Ja nie przesadzam. Tak sie zaczynaly te chamskie wstawki o ‚konflikcie’ etnicznym w Iraku, Zachod elegancko podzielil muzulmanow na sunitow i szyitow, ktorzy sie nawzajem morduja, podzial i nienawisc plemienna w Libii, islamistow i golabkow pokoju z NATO; podjudzaja rozne grupy Kurdow przeciwko roznym panstwom na Bliskim Wschodzie – tak dla sportu, zeby przypadkiem nie bylo spokoju, bo czas ucieka … i ropa tez.

  A w naszej dzielnicy, w ktorej wiekszosc mieszkancow jest od dawna osiadla i ludzie sie na ogol znaja, mieszka kilku Skandynawow. Pracuja jako inzynierowie w pobliskich zakladach. W ogole sie do siebie nie odzywaja! Pamietam, ze na jakims Christmas party probowalismy dociec tej wielkiej nieprzyjazni. My, Polacy przyjaznimy sie z nimi wszystkimi osobno.
  No to Norweg (chemik) nam powiedzial, ze Szwedzi to ‚poofty’ -pedaly i dlatego Szwedki to qu…, bo nie maja innego wyjscia; Szwed nam wyluszczyl, ze Norwegowie to sodomici i spia ze zwierzetami, a Finowie to… ruscy! Nasz przyjaciel Fin, ktory tez ich nie lubi, opowiadal nam, ze Szwedzi to faszysci, co to w czasie wojny….
  Zeby bylo lepiej to Dunczyk- rzeznik pluje na sam widok tych ‚inzynierow’.
  Zdaje sie, ze nie bardzo to wplywa na rozwoj wypadkow w krajach skandynawskich.

  A w Polsce istnieje i dziala Fundacja Batorego, ktora nikomu nie przeszkadza.
  Nie wiedziec, czemu.
  A taki pan autor, specjalista od polonologii, moze sie jednak zapyta nie-Polakow z Solidarnosci, gdzie sie podzialy pieniadze.

  http://www.topix.com/forum/world/poland/TIFKS0D1UKB61IF9R

  (Jew George Soros admits to destroying Polish economy)

  http://rense.com/general61/thecaseofgeorgesoros.html

  http://www.polishforums.com/news-politics-4/george-soros-want-destroy-poland-economic-shock-therapy-52560

  http://info-poland.buffalo.edu/web/soc_conduct/foundations_pl/link.shtml

 14. Fran SA said

  Widac, niektore wpisy musza przejsc przez moderatora.

 15. Joe said

  Fran SA…nic dodac nic ujac …gratuluje .Kumor bredzi jak na haju…chyba po to zeby Polakom odebrac reszte nadzieji.
  Pozdrawiam Pana …Joe.

 16. wm said

  Oj Kumor Kumor-ciszej ciszej-ci samonienawidzacy sie polacy ,z reguly maja wlasciwe pochodzenie (24- karatowe )i biegly jezyk polski.

 17. RomanK said

  Pan Fran SA…oczywiscie ma pan pelna racje!!!! Co poeta ma na mysli???:-)))) poezje..chyba:-))))
  Szkoda ze nie napisal pan KUmor , gdzie ma takich Polakow z imienia i nazwiska. Najwiecej pracuje w Polskich tfu tfu konsulatach i ambasadach a w Los Angeles zwlaszcza. gzie impreza upamietniajaca menczenstfo i wkad kulturalny zydostfapolksiego goni impreze,.,..a zalatwic Polakowi sprawe paszportowa, gdzi posiadac paszportu polskiego musi udowodnic ze sie urodzil……zajmuje lata:-)))
  Sa rozni Polacy jak wszedzie..ale nigdy nie widzialem bijacych sie na zebraniach Polakow…a Japonczykow i Koreanczykow non stop:-)))
  Po wielu latach widze, ze w zasadzie Polacy natychmista dsuwaja sie od penetrujacych ich srodowiska obcych…najczesciej Polakof z koszeniami…ktorzsy zawsze i wszedzie wlaza i od razu zac zynaja przemeblowywac Polakom ich organizacje, czy instytucje.
  Ale od paru lat obserwuje tez bardzo budujace zjawisko..odsuwania sie Polakow od tch reformatoroof…znaczy madrzejemy????>?

 18. Re: Artykul.
  Szanuje A.Kumora za to, ze swoje mysli „przelewa” na papier, ktore mozna krytykowac, wysmiewac czy komentowac z roznych pozycji i poziomu indywidualnej swiadomosci. Widac, ze wiele aspektow z zycia spolecznego A.Kumora najwyrazniej w….kurza, nie majac konkretnego instrumentu na radykalne zmiany, glownie na terenie RP (jewRopejskiego landu), bowiem caly „kneSejm” odzwierciedla sie w wiekszosci „polonijnych organizacjach”, kosulatach, ambasadach i zwiazkach. Podobna sytuacja jest na terenie USA i tam gdzie wyslanno za emigrantami agentow.
  Skoro jednak komentujemy i krytykujemy A.Kumora, to swiadczy o tym, ze powoli budujemy wlasny narodowy fundament nie tylko poza granicami wlasnej Ojczyzny. Jest dobrze ze juz jestesmy w stanie odnalezc samych siebie i odszukiwac innych na tym „zwariowanym” swiecie…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 19. Ad. 6

  „Nienawiśc bierze się z zazdrości.”

  – Bzdura. A jeżeli już pierwsze zdanie jest bzdurą, to dalszego ciągu nie ma sensu czytać.

 20. Joe said

  18…Panie Jasku…. zydobolszewia wpakowala miliardy dolarow w ten globalny bu..del ktory do tej pory widzimy i ktory nadal plonie…ale juz w sposob naturalny sie wypala.Otwarta walka z nimi to walka z wiatrakami.Ale samo zostawienie ich czasowi
  stawia ich w sytuacji bez wyjscia….bo UNE umacniaja sie przez walke…A tak powymyslaja sobie troche prowokacji….i wczesniej czy pozniej sami sobie sprowadza GLOBALNA ale katastrofe.
  Wesolego Alleluja.

 21. Józef said

  Józef Piotr powiedział/a

  2013-04-01 (poniedziałek) @ 10:12:33
  #1 alexs Sailor
  Szczera prawda, tak jak i gloszenie “natychmiastowej Świetości” przez tych co przez dwa tys. lat zwalczali KRZYŻ jest podejrzane.
  Na ludzki rozum tą Świetość ” weryfikuje życie” jak również niedolę Polski i Polaków.
  Chyba że to była REALIZACJA Planów Bożych dla “grzesznego ” Narodu” . Chociaż nie wiem dlaczego?.
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Uzbierało sie w dziejach naszego narodu nie mało wszelakich win wobec Boga. Polacy nie powinni uwazać się za wybrańców, bo tego żaden Katechizm nie potwierdza nawet obecny modernistyczny. Najwyższy czas odrzucić fałszywych proroków wieszczących nam świetlaną przyszłość.Pan Jezus Wandze Malczewskiej polskiej mistyczne obecał perspektywy, ale w sytuacji kiedy bedziemy wierni Bogu. Niewierna bezbożna Polska nikomu do niczego nie jest i nie będzie potrzebna. Nasze szanse żeśmy zmarnowali zapatrzeniem sie w zdemoralizowany zachód, a ten nam odebrał to, co z takim trudem powojenne pokolenia wypracowały i to za demokratycznym narodowym przyzwoleniem.
  Solidarność pod tym wzgledem nie byla ani lepsza ani gorsza od komunistycznej poprzedniczki PZPR. Cele i tu i tam byly te same, czyli zbudowanie raju ekonomicznego na ziemi, a dobrobytu Chrystus Pan swoim wyznawcom nie obiecywał.
  Płacimy za winy naszych ojców a jeszcze tworzymy kolejne wobec Boga i Ojczyzny.
  Wiemy, że niejaki Kuba Wojewódzki śmiał wetknąć plską flagę w psie gówno. Czy dał ktoś mu za to pięścią albo lepiej butem w mordę? Autoryzuje go częstymi wizytami pajac udajacy patriotę niejaki Paweł Kukiz, specjalista od przerabiania Pieśmi Eucharystycznych(”ksiądz proboszcz juz się zbliża”) W kioskach RUCHu doskonale sprzedawały sie i sprzedają pisemka pornograficzne. W naszej Stolicy jawnie działają domy publiczne a także sieć sklepów z artykułami erotycznymi. Dlaczego katolicki naród toleruje to gówno? Myślicie, ze Bóg nam zaklamańcom bedzie sprzyjał, jak na coś takiego pozwalamy?

 22. akej said

  Pan Kumor pitoli glodne kawaly. On uwaza, ze warszawskie hojraki – cwaniaki, ktore uwazaja kazdego spoza W-wy za skonczonego debila i glupka, sa reprezetacja Polski!

 23. wi42 said

  Re: 13 Fran SA, Marucha
  Dzieki – to ten komentarz powinien byc artykulem. Troche uzupelnic i mam nadzieje Marucha zaakceptuje jak artykul.
  Dzieki M. na zapas za przyjecie dobrego streszczenia Fran SA na tematy „transformacji” i zwiazane.

 24. Stary Mokotow said

  Panie Akej. Przez Pana przemawia stereotyp bazowany na uprzedzeniach. Warszawa ma klase. Warszawskie natomiast, jak to Pan okresla, chojraki nie pochodza z Warszawy. Oni gardza srodowiskiem, z ktorego sami przyszli. Pogarda ta sama w sobie jest godna potepienia, poniewaz merytorycznie owo srodowisko moze byc dumne z siebie, jako ze produkuje zywnosc dla kraju. Otoz oni, ci „chojracy”, w sferach autochtonicznych sobie zapracowali na przydomek Zielonej Warszawy, albo… nie powiem, co, bo nie chce brzmiec jak oni sami.

  Pozdrawiam.

 25. Jan said

  Ad.21 Pan Józef

  Zapomniał Pan chyba dodać obietnicę Pana Jezusa daną Wandzie Malczewskiej – upadku Polski na zawsze. Nastąpić to miało według przekazu W.Malczewskiej w przypadku ulegania żydom min, usuwania Krzyży, dopuszczenia do wychowania bezbożnego nowych pokoleń ,dzieci i młodzieży i innych zaniedbań. To jest bardzo poważna sprawa, przesłaniana jakoś nadzieją kultu JP II – obrońcy Polski.
  Pozostała treść bez uwag, bo jest zgodna z moim przekonaniem.

 26. AveMariaSalveRegina said

  Był sobie Polak Niemiec I Rusek > diabeł zamknął ich w więźieniu , każdego w osobnej celi, dał każdemu dwie metalowe kulki
  i powiedział że temu kto zrobi najlepszą sztuczkę daruje wolność , diabeł przychodzi po dwóch dniach do ruska i mówi pokaż mi rusek żągluje kulkami podrzuca itp. zajebiście mu to wychodzi diabeł daruje mu wolność , idzie do niemca niemiec uderza jedną kulką o drugą ta odbija się od ściany od sufitu od kraty itp. ściana się rozwala i niemiec wychodzi wolno wolny z więzienia, a Polak jedną popsuł a drugą zgubił

 27. Jan said

  Ad. 26 Jak tu wyjątkowo ”pasuje” nick do użytych co niektórych słów.

 28. Obal said

  Autor zawsze bajdurzyl w Goncu, a przedruki pojawialy sie regularnie na WP pod wezwaniem „naszych” bozyszczy: Ziuka i kremowkowego Lolka. On ostatni raz widzal kraj jak emigrowal 40 lat temu
  wiec czemu sie dziwic?

  # 26
  To wpis typowego „polaka” z dyplomem, z wiekszego miasta i znajacego obcy jezyk (zwany lacina dorozkarska).

 29. marta15 said

  przestacnie sie tak ekscytowac wizerunkiem Polaka .Marny to wizerunek i chwaly nikomu nie przynosci
  . Osobowosc stadna, pozbawiona zdolonosci samodzielnego myslenia, pragnaca za wszelka cene zaimponowac wszystkim wokol tym co ma, i co widac. Skolonnosc do pieniactwa, falszywa duma , sklonnosc do kombinowania, malych oszustw, malych klamstw. I nade wszystko postwa sie a zastaw sie mentalnosc.
  I oczywscie ta przyslowiowa zawisc. jeden drugiego by czesto z lyzce wody z zazdrosci utopil
  .to tak pokrotce.

 30. marta15 said

  tu bardzo ciekawy wywiad z aktorka Rosanne bar w ktorym mowi ona o tzw mk ultra mind kontrol ktory rzadzi w Hollywod. Wszystkie te gwiazdy i gwiazdeczki z nowej swiatyni dla durnowatych gojow czyli tzw. holiwudu ,sa programonwane jak pajacyki przez swych bossow.
  Ostatnio w zaczadzonej Polsce byl niejaki Justin Biber, czy jak mu tam. Taka maskotka dla zblazowanych, durnowatych nastolatek, ktore slinily sie na jego widok i wydawaly ponad 1000 zl na koncert tego patafiana, oraz na zdjecie z nim.
  jnie mam telewizorni ale ogladalam jakiegos niusa na ten temat u znajomych i jak widzilam te tlumy rozwydzornych malych , przyszych kurewek, piszczacych na widok tego chudego zigolaka to se tylko pomyslalam, ze to juz kuniec swiata.
  http://vigilantcitizen.com/latestnews/roseanne-barr-mk-ultra-mind-control-rules-in-hollywood/

 31. marta15 said

  ostatnio wyczytalam ciekawe zdanie jednego ze swietych, ktory stwierdzil, ze „ignorancja jest tradem dla duszy”.
  Swieta racja.
  Ignorancja deformuje duchowosc czlowieka jak trad, sprawia, ze ten duch karlowacieje,choruje, zwija sie , staje sie przez to bezmyslny, podatny na pokusy tego swiata i szatana.
  Duchowa ignorancja/glupota to grzech zaniedbania i jakze wielu kato-lemongow radosnie temu grzechowi ulega.

 32. Maverick said

  Minister BONI zazdrosci glupoty Rostowskiemu, i zapowiada wprowadzenie podatkow za posiadanie rowerow, bo rowerzysci zyja na ksywe nie odprowadzaja podatkow od paliw, znowu Rostowski chce zrobic skok na fundusze emerytalne i robia pierwsze przymiarki twierdzac ze emerytura powinna obowiazywac tylko pierwsze 10 lat a potem kazdy staruszek bedzie radzil sobie na wlasna reke.

  No cuz rzadzi juz nami 4 te pokolenie NKWD-zistow, teraz troche z miekczonej formie, ale dalej maja Polakow za parobkow na swoim folwarku.

  Taka wrogosc Polaka przeciw Polakowi podsycaja wlasnie media, i sa one zaprzeczeniem naszej wiary.

  Aby lepiej poznac charakter NKWD-zisty polecam obejrzec film

  Karny Batalion. Dobry film.
  Serial rosyjski.

  kolejne odcinki na youtube. w sumie 11.

  Dla nich zycie ludzie zawsze bylo nieistotne, stad ci sojalistyczni darwinisci z taka latwoscia akceptuja eutenezje, i globalistyczne porzadki z jakis powodow nie rozumeijac ze ich tez to doscignie.

 33. — Pan Wm i podobnie piszacy i myslacy maja w 100 % racje

 34. Edward said

  „…nienawidzacy wlasnego narodu i swych krajan Polacy”.Jest to jedna wielka
  brednia!!! Problem polega na tym ze wsrod Polakow sa gesto rozsiani zydzi-chazarzy.I to jest zawsze tajemnica zydowska.Polacy sa zdezorjentowani kto jest
  kim.i o to zydom chodzi.A zydzi jawnie nienawidza Polakow.Chce zasmucic zydow-
  Polacy potrafia siebie rozpoznawac,tak jak zydzi potrafia rozpoznawac zydow
  (od dawna).

 35. MatkaPolka said

  A ja myślę, że p. Kumor pomylił Polaków z Lemingami

  Alfabet leminga
  I burza medialna w obronie lemingów salonu i autorytetów

  http://teoriazycia.blogspot.ca/2012/07/alfabet-leminga-robert-mazurek.html

  Leming

  Katon Najmłodszy

  Posted on Lipiec 12th, 2012

  Poprzedni wpis poświęcony był szurom. Dzisiaj pora na leminga, a w niedalekiej przyszłości zajmę się moherem. Poniższy tekst ukazał się w tygodniku, którego statystyczny leming zapewne nie czyta, pomyślałem więc, że warto blogowym lemingom podsunąć pod nos gotowe lusterko, żeby mogły się przejrzeć. W tym miejscu warto nadmienić, że sztandarowym internetowym lemingiem jest niejaka Koncesja, prowadząca blog, na którym jak w soczewce kondensują się wszelakie walory leminga.
  Adresu nie podam – wzdragam się na samą myśl o kryptoreklamie…

  Kacio

  Alfabet leminga

  Jak to się zaczęło? Jakim cudem te małe, sympatyczne ni to chomiki, ni świnki morskie stały się symbolem wielkiej grupy społecznej? Ba, i to grupy rządzącej! Małe to (nie dłuższe niż 15 cm), chude (waży tyle co dobra wódka, czyli 100 g), a w dodatku żyjące hen w tundrze stworzenie sławę zawdzięcza mitowi. Głosi on, że lemingi ulegają masowemu pędowi do tego stopnia, że rzucają się hurtem do wody, choćby i miały tam utonąć, ale za to z fasonem, jak wszyscy. Zoolodzy twierdzą, że to nieprawda, gryzonie umieją pływać i aż tak durne, by popełniać masowe samobójstwo, nie są, ale mit okazał się silniejszy.

  O tyle dobrze oddaje on rzeczywistość, że istonie, konstytutywną cechą lemingów-ludzi jest właśnie konformizm i bezrefleksyjność. Piotr Zaremba zdefiniował nawet lemingów jako “bezrefleksyjnych przeżuwaczy medialnych mądrości”. Wychowani na “Wyborczej” i TVN czerpią z nich nie tylko wiedzę o świecie, ale tekże tegoż świata ocenę zróżnicowaną kolorystycznie jak wzrok psa – na czarne i białe.

  Lemingi nie pojawiły się nad Wisłą nagle. Żyły tu, choć bezimienne, już w latach 90. Od początku wiedziały, że wspierać należy “partię ludzi przyzwoitych”, czytać najważniejszą z gazet i szczerze nie znosić oszołomów, jak wtedy nazywano dzisiejsze mohery. Nie lubiły polityków raz tych, raz owych (były czasy, gdy wieszały psy na tak zacnych ludziach jak Stefan Niesiołowski i Lech Wałęsa, tak, tak!), choć jest coś stałego na świecie – Kaczyńskiego nie cierpiały zawsze.

  Rok 2005 był dla lemingów jak cios obuchem, ale i okazją do masowego coming outu. Dotychczas niezainteresowani polityką ochoczo zgłaszali akces do obozu “wykształciuchów”, jak ich nazwał Ludwik Dorn, podkreślali, iż są młodzi, wykształceni i zamieszkują “większe ośrodki”. Gdzieś w czeluściach Internetu pojawiło się określenie “lemingi” i zawładnęło siecią, tak jak same lemingi krajem.

  Dumni z siebie, kwiat narodu, ups, kwiat Europy raczej, zamieszkują całe połacie między Odrą i Bugiem i żyć będą z nami przez dekady. Poznajmy więc ich zwyczaje. Zapraszamy do egzotycznej wyprawy.

  Uwaga techniczna: czytając, modelujemy głos a la Krystyna Czubówna.

  1 LISTOPADA

  długi weekend, rocznica bohaterskiego lądowania kapitana Wrony (dla zwolenników Ruchu Palikota: Sowy). Czas wyludniania Wilanów Miasteczka, którego mieszkańcy wyjeżdżają wtedy po jaja i kury do rodziców w Parczewie.

  ACCOUNT

  najlepiej w Ernście albo Prajsie. Nikt z rodziny na wsi nie wie, o co chodzi, ale robota marzenie. Z miejsca dają smartfona, aurisa i zestaw nowych przyjaciół.

  APARTAMENTOWIEC

  najlepiej na osiedlu strzeżonym. Jest czysty, ma zsyp, czaderskich sąsiadów i parking w podziemiu na toyotę. Mohery mieszkają w przedwojennych kamienicach, czyli w syfie.

  AURIS

  toyota, zazwyczaj biała. Firmowe auto leminga, najbardziej widoczny symbol jego statusu społecznego. Swych służbowych białych aurisów lemingi broniłyby bardziej niż niepodległości i gotowe są w ich obronie wywołać powstanie.

  COELHO PAULO

  najwybitniejszy malarz. Nie, pisarz. A może i malarz, i pisarz – dość, że taki mądry i wszyscy płaczą, gdy czytają.

  CZIANTI

  takie włoskie wino, które lemingi piły kiedyś na imprezie u znajomego z wyższych sfer. Okazja do wydęcia warg z pogardą podczas wizyty w Mońkach, gdy pani Gienia w spożywczaku nie ma czianti i szpargałów, to jest tych, no, szparagów.

  DOWÓD

  coś, co zabiera się babci, by uchronić kraj przed Kaczafim. W zamian bierze się zaświadczenie i przed nim ratuje.

  EKSPRESO

  taka mała kawa, którą wypada pić w Starbucksie. Może też być maciato lub kapuczino.

  FEJS

  podstawowe źródło wiedzy, kto z kolegów z klasy, kolegów kolegów oraz wszystkich tych, których lemingi chciałyby poznać, ma już białego aurisa. Także miejsce wrzucania zdjęć z Hurghady i fotek potraw na wielkanocnym stole u rodziny w Małkini.

  FRANK

  szwajcarski, jedyna trwała, oj, jak trwała, nić wiążąca lemingi z prawdziwymi Polakami i niezrzeszoną resztą. Kurs franka oglądany jest z trwogą niczym kolejne wystąpienia Kaczafiego.

  GEJ

  wesoły znajomy z wyższych sfer, którego warto mieć na fejsie, bo pozna z kimś fajnym z Maanamu, “Tańca z gwiazdami” lub komitetu honorowego Bronka, co zresztą na jedno wychodzi. Gdy nie ma geja, może być Żyd, lesbijka, szaman tradycyjny (smaży się w saunie szamańskiej, wcina grzyby i jara trawę), wegetarianin, naturysta i dyslektyk. Jeśli się nic nie trafi, to może być alergik, byle miał dużo alergii, najlepiej pokarmowych i stale o nich opowiadał przy jedzeniu.

 36. Jack said

  Parchate żydy zawsze nienawidziły Polaków.
  Te parchate ścierwa żydowskie okupują Polskę!!!

 37. narodowiec said

  po obejrzeniu w domu pirackiego >Pokłosia< odniosłem wrażenie że polskim żydom już najlepsza światowa psychologia nic nie pomoże — doszli do ściany

 38. Rysio said

  🙂

 39. Marucha said

  Re 29:
  Pani Marto, to co Pani opisała, całkiem zgodnie z prawdą, to już nie Polacy. To ludność zamieszkująca tereny historycznie zwane Polską – mentalnie zjudaizowane pseudospołeczeństwo pozbawione wartości, poczucia wspólnego dobra i wspólnych celów.
  Nieliczni już Polacy toną w tym zbiorowisku. Czeka ich los Jaćwingów.

 40. lily said

  Zazdrosc odbiera rozum,i zabija dusze. To nie jest Slowianska cecha charakteru. Mialam okazje,spodkac sporo ludzi z Polaki,ale znikoma ilosc z nich to Polacy-Slowianie. To dwie calkowicie inne mentalnosci.Teraz jak,ktos mowi,ze jest z Polaki,pytam go czy jest Slowianem. Bo Polak,a obywatel polaki,to nie to samo.To tak jak by porownac,dzien do noca…

 41. Dictum said

  ad. 27.
  To samo przyszło mi do głowy, zanim przeczytałam Pana Jana – aż nazbyt delikatną – uwagę.
  Czy Polacy naprawdę nie rozumieją ordynarnych słów, którymi z taką bezmyślnością i chyba niewiedzą się posługują, a które narzucilły nam chamy i indywidua wrogie naszej mowie?

  A z artykułem też w wielu miejscach nie zgadzam się. Np. nie mam zamiaru „otaczać ramieniem” idiotów, nieuków, ignorantów co do własnej historii. Przez całe dekady wstydziliśmy się naszego prymitywnego, komuszego państwa, a jak się otwarło na Zachód, w dobrym tonie było jeszcze bardziej wstydzić się naszego braku „światowości”.
  Otoczyć ramieniem należy tylko dzieci i młodzież wchodzącą w życie i walczyć dla nich o PRAWDZIWĄ SZKOŁĘ.

 42. Fran SA said

  39. Jadzwingow wymordowali Polacy. Pomagalismy tez Niemcom mordowac Wieletow i Obodrytow.
  A potem (1241) Tatarzy nas na poludniu wykonczyli. Uchowali sie tylko ci, co sie pochowali w lasach.
  Siostra Boleslawa Chrobrego Swietoslawa (Sigrida) byla matka trzech kroli. Zaden z nich nie byl Polakiem.
  I wlasciwie, po najazdach tatarskich mielismy rozlicznych przybyszow, ktorzy sie osiedlili na ziemiach Polski..
  Wyprawy krzyzowe i wojny iles-tam letnie skundlily narody Europy.

  Ja sie mocno zastanawiam, kiedy to Polska miala kiedykolwiek pozniej sklad homogeniczny, albo przynajmniej czysto-slowianski.
  Ja to tak po swojemu rozumiem, ze nie geny stanowia o narodowosci, bo wtedy co to by byla za narodowsc Amerykanie, czy Anglicy, czy Maltanczycy.
  Czy istnieje narodowosc szwajcarska albo Poludniowo-Afrykanska? jakiej narodowosci sa Eskimosi albo Brazylijczycy? A nawet Rosjanie? Albo takie Kaszuby?
  Skad sie wziela ‚nardowosc’ iracka czy kuwejcka?
  I czy kiedykolwiek ‚panstwo’ bylo synonimem narodowosci?

  Z kolei bedziemy miec klopot, jesli uznamy, ze ‚narod’ to ludnosc narodzona na pewnym skrawku globu, ktora laczy wspolny jezyk, religia, prawo, zwyczaje i tradycje.
  No bo nie wiadomo co zrobic z zydami, ktorzy nie chca byc Polakami, bo im polityka religina zabrania asymilacji?
  Albo co zrobic z Polakami na Litwie, ktorzy nie chca byc Litwinami? I czy Polak urodzony w Kazachstanie, moze byc Polakiem? I czy Rosjanin z Wladywostoku to Azjata?
  Czy Izraelici – to narod?
  No to moze pan Marucha nam poda przyklad ‚narodu’.
  Bo w epoce tej parszywej globalizacji, pojecie narodu robi sie coraz mniej przejrzyste.
  Czy ja sie moge czuc Polakiem mimo, ze mam przodkow ( ale tylko slowianskich)?
  I jakiej narodowosci sa ludzie o kilku paszportach??

  Ja nie umiem odpowiedziec, czy Polska i Polacy to obszar administracyjny i zamieszkala w nim ludnosc, ktora laczy prawo, wyznanie, jezyk i dziedzictwo kulturowe i czy ‚narod’ moze byc rozsypany po swiecie?
  Czy istnieje porzadna, wiarygodna definicja ‚narodu’?

  ad. 29
  Marta 15
  I czy pani Marta pisze o Polakch czy o zydach? Bo to mi jakos umknelo. A moze o Norwegach?
  I czy do jej definicji pasuje ona sama, Gajowy, ja, wielu gosci z gajowki, – a takze bardzo wielu Polakow, ktorzy nie kradna, nie oszukuja i nie maja stadnej mentalnosci (co to znaczy?) i nie maja komu i czego zazdroscic. Jest jeszcze bardzo wielu religijnych Polakow.

  Rozbestwione nastolatki nie reprezentuja calej mlodziezy.
  Pani Marcie sie troszke przesadzilo.
  Kiedys w szkole, na konferencji nauczycieli, wezwal mnie dyrektor ‚na dywanik’ za moje publiczne wystapienie na tejze konferencji pedagogicznej.
  Chodzilo o zdanie:
  ‚ Mimo naszych najlepszych checi, panie dyrektorze, mlodziez mamy ..dobra’.
  Przekazywanie wartoscu kulturowych i intelektualnych jest rzecza bardzo trudna, Pani Marto!. Zwlaszcza, gdy sie zamyka szkoly i wyrzuca nauczycieli na bruk.
  Wychowanie mlodziezy nalezy nie tylko do nauczycieli: Potrzebne jest srodowisko, rodzice, kosciol i polityka panstwa. My, nauczyciele w PRL-u mielismy wiecej poparcia niz nauczyciele w obecnej Polsce, gdzie stali sie administratorami i strozami w przechowalni bagazu. Trzesa portkami na codzien i od swieta, ze moga w kazdej cheili stracic prace.
  Mlodziez jest wychowywana, a wlasciwie oglupiana, przez zydowski kapitalizm i agresywne reklamy, agresywne filmy i zboczone media.

  I wtedy takie panie Marty, oglupianie mlodziezy skladaja na karb cech narodowych.
  Mysle, ze to duza pomylka.

 43. akej said

  @ Fran
  Niech pan da sobie spokoj z tym wymordowaniem Jacwingow przez Polakow. Powiedzialem to juz panu pare dni temu. Jacwingowie, podobnie jak pozostali Baltowie prowadzili stale wyprawy lupieskie na sasiadow. Gdyby na nas nie napadali, to bysmy z nimi nie walczyli. Poza tym walczyli tez z nimi krzyzacy. Jacwingowie nie zostali w calosci wybici. Wiekszosc ich terytorium, na poludnie i zachod od Niemenu, zajela Litwa i ulegli lituanizacji. Jesli idzie i Wieletow i Obotrytow to oni, tez jako pierwsi, na nas napadali. Racje ma pan odnosnie najazdu Tatarow.

 44. Marucha said

  Re 43:
  Jaćwingowie ulegli też polonizacji. Pozostały po nich nazwy topograficzne i nazwiska.
  Swego losu są niestety sami sobie winni.

 45. Re:40 Lily…

  Zazdrosc nie jest tylko negatywna w skutkach, ale rowniez i pozytywna, a wiec moze byc wada lub zaleta, dobroczynnoscia lub grzechem, moze zabic dusze lub ja uzdrowic.
  Mysle, ze pomylila Pani z grzechem jakim jest pycha i ta jest glownym winowajcom zniszczenia duszy (jej zatracenia w tym grzechu).
  Przepraszam, ze wypowiadam sie w tym temacie zamiast w temacie Programu Kredytu Spolecznego – choc i on jest oparty na Nauce Kosciola Katolickiego, wiec sila rzeczy jest spojny z grzechem pychy..o.;)))

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 46. Marucha said

  Re 42:
  Panie Fran, ci „wymordowani” przez Polaków ciężko sobie na swój los zapracowali, grabiąc i łupiąc ówczesne pogranicze. Żaden kraj czegoś takiego nie toleruje. Ówczesna Polska, daleka od zasranej tolerancji i nadstawiania drugiego półdupka do kopniaka, zrobiła co do niej należało.

  Niech Pan jeszcze dopisze, że Polacy wymordowali Krzyżaków, a nawet i wielu Niemców podczas II Wojny…

 47. Fran SA said

  Piekne mamy te karty historii. W zaleznosci od podrecznika. I obrazkow.
  Znaczy sie, pomagalismy Niemcom ubic pogan?
  I tak powstal narod polski?

 48. Marucha said

  Re 47:
  Przede wszystkim walczyliśmy o swoje. Bez względu na to, czy nasze interesy były chwilowo zbieżne z interesami niemieckimi.
  A tak w ogóle to Niemcom nigdy się nie wysługiwaliśmy ani w niczym im nie pomagali. Aż do najnowszych czasów.
  Jak powstał naród polski, świetnie Pan wie. I tak samo wie Pan, jakie są jego karty historii. Piękniejsze, niż większości innych narodów.

 49. Nadto said

  „Opisany gatunek Polaka przypomina ludzi z awansu społecznego w czasach komunistycznych.”

  Wcale nie przypomina tylko przedstawia polactfo Panie Kumor, a
  obserwacje Pana sa sluszne.
  Zydokomuna pod szyldem: „Ojczyzna Ludowa” wychowala „typ czlowieka nowy” ktory opisal J. Szpotanski w „Tow. Szmaciaku”, co tlumaczy dlaczego ten autor jest tak zamilczany i dlaczego koszerny Michalkiewicz tak czesto go cytuje.
  Zydokomusza Partia postawila na durnych prostakow zakladajac ze beda „mierni, bierni, ale wierni”. Co do wiernosci bardzo sie pomylila.

 50. Jaq said

  O kim napisal red. Andrzej Kumor?
  O Polakach ktorzy mysla i czuja po polsku, czy tez o tych ktorzy Polakow udaja i tylko mowia po polsku, czasami lepiej od rdzennych Polakow?
  Do kogo to pisanie skierowane?

 51. Jaq said

  A tak przy okazji to chcialoby sie zapytac p. Kumora jakie to lody kreci z zydami i agentami ktorzy pisza w Goncu?
  Przykladowo byly kanadydat na prezydenta.

 52. Oni sa RAZEM. said

  50-51, Jaq.
  trafiles, oni sa „RAZEM”, czy spotkales sie z tym slowem.
  S. Michalkiewicz tez jest z nimi.

 53. JO said

  Ad.47. Wydaje sie, ze to nie byli Poganie a Sekciaze I to grozni Sekciaze.

 54. ika said

  Ja tez uwazam ze P.Kumor mial na mysli TYCH CO UDAJA POLAKOW I SIEJA NIENAWISC,CHAMSTWO I PROSTACTWO,taki kuba…mosiek,i ci z tvn nie Polacy same imiona mowia ze sa obcy wylezli z nory jak szczury,ciesza sie smieja,och jak im dobrze, i wykorzystuja nasz BIEDNY NAROD CO ZAWSZE BYL ZA DOBRY DLA BANDYTOW ZLODZIEJI I OSZUSTOW ,panosza sie udaja ze wszystko wiedza otumaniaja ludzi i niszcza nas POLAKOW od tylu jak, noz wplecy….

 55. Fran SA said

  Ad. 48
  Marucha
  Ja nie oceniam ‚racji stanu’. Blad w odczycie.
  Ja rozumiem, ze nie zawsze mozemy sie utozsamiac ze wszystkimi Slowianami, bo nie wszystkich lubilismy. I to byl moj argument na ‚polska slowianskosc’.

  A czy mielismy racje, czy nie… to juz kwestia opinii i ja sie tym nie zajmuje, bo mnie tam nie bylo.

  A z tym ‚wymordowaniem Krzyzakow i Niemcow’ to pan palnal jak dzik w sosne.
  Nie ten adres!

 56. JO said

  Ad.42. Czlowieku, Istnieje Jedyna Definicja Narodu- KATOLICKA. Gdzies Ty byl jak o tym dudniono?

  Narod to ludzie z Przeszlosci terazniejszosci I Przyszlosci polaczeni Rzecza Wspolna I w niej Nadprzyrodzonym Zyciem .

  Zydow w Rzeczpospolitej traktowano Zawsze Oddzielnie czekajac na iCh Nawrocenie I Zycie Nadprzyrodzone.

  Nie doczekano sie, Oni rozpiepszyli Krolestwo

 57. JO said

  Kazda inna definicja Narodu jest Zydowskim Wymyslem opartym na Naturalizmie ,Talmudzie, ktorym podbijaja Swiat.

  Jest tylko Jedna Bron na Zydow , nie jest TARCZA, Pan Jezus Chrystus I Dwa Miecze.

 58. JO said

  POLONIZWAC sie, my Rozumiemy dzis to Slowo po Zydowsku. Oznacza Ono przyjecie Za Swoja Ojczyzne Rzeczpospolita, Dazenie w Niej Do Raju w Zyciu Nadprzyrodzonym I Acceptacje Jej Kultury w Ramach Slodkiego Jazma Pana Jezusa.

  Jacwingowie, Prusowie, Kazde Plemie na terenach RP sie POLONIZOWALO.

  Synonimy tego zjawiska, to Lituanizowalo, Zruszczalo…to na Skale Malych Panstewek Krolestwa, wchodzacych jak dzis Wojewodztwa w sklad ORzeczpospolitej, ktora zwano NAJJASNIEJSZA, Krolestwem Najswietrzej Marii Panny

 59. Kar said

  re:42

  I jakiej narodowosci sa ludzie o kilku paszportach??

  ..jak mozna mieszac obywatelstwo z narodowoscia, fran!? zyd posiada 100 paszportow w chalacie ale bedzie zawsze przez nastepne 1000 lat 100% gudlajem

 60. JO said

  ad.59. Paszport nie ma nic wspolnego z Narodowoscia, Paszport to biznes..

 61. Marucha said

  Re 55:
  Panie Fran, naprawdę lubię Pana pisanie, ale nieraz Pan walnie, jak łysy o beton…

  Pisząc, ze „Polacy wymordowali Jaćwingów” daje Pan JEDNOZNACZNY sygnał. Polacy to mordercy mniejszych plemion czy ludów.
  Znaczy to DOKŁADNIE to samo, co „Polscy harcerze zamordowali Kutscherę”.

  A czy mielismy racje, czy nie… to juz kwestia opinii [sic!]

  Jasne. Jest „kwestią opinii”, czy atakowany przez sąsiadów naród ma prawo do samoobrony i podjęcia innych kroków dla zapewnienia swego bezpieczeństwa.

 62. Marucha said

  Re 56, 57:
  Jak w takim razie potraktować niewątpliwe istnienie takich narodów, jak chiński?
  Zanegować je?

 63. JO said

  ad.62. Narod Naturalistyczny Chiski jest Narodem budowanym na Sile, Przemocy i rozwali sie przy pierwszej lepszej okacji , gdyz budowany jest na ludzkich namietnosciach, naturalizmie.

  Nie , tu nie chodzi o Negacje ale o rozroznianie Narodow opartych na Prawdzie, Narodow WIECZNYCH – Prawdziwych Narodow od Narodow, gdzie zmiennosc ich jest Ciagla, oparta na Klamstwie, Namietnosciach Ludzkich i modelowane sa w zaleznosci od politycznej sytuacji.

  Narod Polski jest Narodem Nadprzyrodzonym, zwanym przez Zyda Tuska – MITEM. Ten Zyd nie wierzac nie pojmuje Polskiego Narodu Istoty anie nie ogarnia Jego Sily….

  Polski Narod Zmartwychwstaje zawsze z Chrystusem.

  Nie ma Mszy, Wiary, nie ma Narodu

 64. Maciej said

  @ 63

  Panie JO konstrukt państwa opartego na narodzie to jest novum dla państw afrykańskich i azjatyckich, te państwa po kolonialne otrzepują się z niewoli i próbują iść swoją drogą. Nie wszystkie, ale część ma samodzielne aspiracje … Obecnie państwo w Polsce to cmentarzysko dla narodu polskiego ! W pana definicji naród musi być oparty w Jezusie, to tylko i wyłącznie wynika z polskiej historii, kultury i tradycji. W innych regionach świata ta kultura, tradycja i religia jest zupełnie inna, i też tworzy się wokół niej naród …

 65. Marucha said

  Re 63:
  Panie JO… panie JO…
  Państwo chińskie będzie funkcjonowało jeszcze wtedy, gdy naukowcy będą się spierali, czy w ogóle kiedyś istniało coś takiego, jak Polska. Bo śladów po niej wiele nie będzie.

 66. JO said

  ad.65. Moze to ionna inszosc i przyczyny calkowicie inne. A nie sa Zbadane Wyroki Boze.
  ad.64. Drogi Panie, tworzy Szatan Takie Narody, jak przed Narodzeniem Chrystusa. Wybor nalezy do Kazdego z Nas. I slowianie mieli takie narody, jak caaaale morze. Zmienialy sie slowianskich Narodow wladcy, ginely cale plemiona.Takei moooorze bedziemy miec poslowianskich „narodow”, juz na wlasne oczy to widzimy, jeden z Nich Ukrainski ma odegrac bardzo wazna role we wzajemnym sie Mordowaniu…

  CHiny Szatan zostawi sobie na koncowa przekaske…

 67. Fran SA said

  Ad.61
  Marucha
  Dlaczego tak sie boimy nazywac rzeczy po imieniu? Wymordowalismy Jadzwingow i mozna to nazwac nawet racja stanu. Obojetnie jakie mielismy powody. Polanie /Polacy, zachowywali sie tak, jak inne narody w tym czasie i nie robi to z nas ‚jednoznacznie mordercow’.

  Moge napisac: ‚ostatecznie zniszczylismy wroga’, albo: ‚nasze zwyciestwo nad poganami bylo totalne’ – lepiej??

  Nie nalezy mi przypisywac czegos, czego nie pisze. A ja sie nie boje nazywac rzeczy po imieniu. I nie ‚daje niczego do zrozumienia’ – bo to zawsze nosi ryzyko nieporozumienia.
  Wyprawy Boleslawa Smialego, czy Chrobrego, podboj Moskwy; zdobylismy Kreml i rozbilismy armie rosyjska…
  Rany Julek! Panie Marucha, kto tu robi za lysego? Nie chce mi sie opowiadac o Zaolziu, bo bedzie znowu obraza majestatu.
  W Afganistanie 2600 polskich zolnierzy – to tez duchy z kosmosu.

  Nie robmy z siebie swietoszkow i niedojdow historycznych!
  Dlaczego ja mam udawac, ze Polacy ‚ NIGDY I NIGDZIE” – ja nie jestem JO co idzie w zaparte i smaruje bielidlem fasade naszej historii.

  Cala nasza historia to ‚na wozie i pod wozem’ – najwyzszy czas, zeby podreczniki do historii nie ‚malowaly’ historii Polski, tylko przedstawialy fakty, nawet jesli sa niewygodne.
  Bardzo wygodnie bylo wypisywac w podrecznikach do historii takie pierdoly, ze Mieszko II byl slabym krolem? A Kosciuszko bohaterem.?
  Mieszko II byl to jedyny wladca w Europie, ktory znal siedem jezykow, biegle gadal po lacinie i nie potrzebowal tlumaczy w swoich wojazach, ale o tych wojazach malo wiemy, bo nam podreczniki nie pozwalaja.
  Bardzo sie boimy opowiedziec naszym dzieciom jak powstalo miasto Krolewiec.
  Dlaczego nie mamy byc dumni z naszej przeszlosci?. Obojetnie czy bylismy na wozie czy pod wozem.
  A wystarczy wziac historie Anglii (chocby Trevelyana), gdzie z rozbrajajaca szczeroscia wypisane sa rozne dziwne dzieje i decyzje angielskich wladcow.
  Historia kraju to nie dziewica, ktora boi sie rozebrac ze szmat do gola.

  Dlatego opowiadamy np. o tej szlachcie rozne fantazje, bo mamy podstawowe dziury w wiadomosciach o historii Polski.

 68. Marucha said

  Re 67:
  Fajnie Pan udaje głupiego, Panie Fran.
  Dodaj Pan jeszcze, że pod Grunwaldem wymordowaliśmy kwiat rycerstwa Zachodniej Europy. Będzie do kompletu.
  Polska, jako jedyny kraj w Europie, nie prowadziła (niemal) wojen zaczepnych i nigdy grabieżczych. Koneczny twierdzi, że z powodu jej katolicyzmu, p. Zerohero że z powodu nieudacznictwa i rozlazłości. Ale fakt pozostaje faktem.

  Wątki o Mieszku II, Kościuszce itd. są zupełnie nie na temat. Natomiast ciekaw jestem, jaką historię Zaolzia Pan zna. Proszę, śmiało.

 69. Rysio said

  Pod Grunwalem wymordowaliśmy „kwiat” rycerstwa Zachodniej Europy.

  No i co?

  Najwięcej to ich zdaje się utłukł Zawisza Czarny.

  🙂

  PS. Durgie takie pobojowisko to było Psie Pole, gdzie też „kwiat” rycerstawa Zachodniej Europy poległ.

 70. revers said

  u click a welcome, we take, wrote, read english, german, polish, russian, greec, italliano, and any more symbols and language

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: