Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Wolne tematy (11 – …
  Ale dlaczego? o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Siekiera_Motyka o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  revers o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  Carlos o Wolne tematy (11 – …
  Szczepan Zbigniewski o Kultura przeciw tradycji
  revers o W domu wisielca
  UZA o Walka z wiatrakami – wal…
  Marek o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
  Marek o Powstał Polski Ruch Antyw…
  osoba prywatna o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  osoba prywatna o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Słynny serbski reżyser nakręci film o handlu organami w Kosowie

Posted by Marucha w dniu 2013-04-01 (Poniedziałek)

Jak w ostatnich dniach można było dowiedzieć się we wszystkich większych serbskojęzycznych mediach, najsłynniejszy serbski reżyser, Emir Kusturica (na zdjęciu), zapowiedział nakręcenie filmu o procederze handlu ludzkimi organami w Kosowie i Metochii. Reżyser pisze już scenariusz do filmu o – jak to określił – “najstraszniejszej, latami skrywanej prawdzie”.

Zdjęcia do filmu zostaną wykonane w Rosji, gdyż z oczywistych względów nie będzie to możliwe w Kosowie, wchodzącym obecnie w skład przestępczego państewka-marionetki, którego główni urzędnicy są zamieszani we wspomniany proceder handlu ludzkimi (serbskimi) organami.

“Tam nie może się pojawić nawet szef Kancelarii Władz Serbii, a gdzież by ja” – powiedział Kusturica na spotkaniu ze studentami Fakultetu Filozofii uniwersytetu w Niszu. Wyraził również opinię, iż Kosowo to obszerny temat dla literatury i filmu, jednak do tej pory niewiele w tej kwestii zostało zrobione. “Na podstawie filmów nakręconych o Serbii i serbskim narodzie świat wyrobił sobie negatywny obraz Serbów” – stwierdził również słynny reżyser, dodając “są temu winni nasi rodzimi reżyserowie, którzy uciekali za granicę i domagali się pieniędzy, dostając je tylko wtedy, kiedy ich filmy przedstawiały negatywny obraz Serbii”.

Idąc dalej w swoich niepoprawnych politycznie opiniach, Kusturica stwierdził też, że po konfliktach militarnych ostatnich dekad na terenie byłej Jugosławii, stworzono wybitnie negatywny mit Serbów jako ludobójczego narodu, popychając propagandę do tego stopnia, że zdarzało się i przedstawianie Serbów jako agresywniejszego dręczyciela niż Niemcy za czasów II wojny światowej.

“To straszna propaganda. Nie chcę bronić niczyich zbrodni, serbskich też nie, ale niepojętym jest, że byle kto może zrównać wydarzenia II wojny z tym, co działo się w wojnach na terenie byłej Jugosławii” – powiedział reżyser do zgromadzonych studentów, dodając również, że za granicą nakręcono pokaźną liczbę filmów, opartych na zmyślonych wydarzeniach, pokazujących Serbów w wybitnie negatywnym świetle.

“Nawet i w Holywood kręcono filmy z wielkimi gwiazdami, jak Richard Gere (…) Penelope Cruz również zagrała w katastrofalnym filmie, nie wspominając już o filmie Angeliny Jolie Kraj krwi i miodu” – przypomniał Kusturica, oceniając, iż wszystkie takie filmy przepadły ponieważ na podstawie kłamliwego materiału nie można nakręcić wielkiego dzieła.

Na koniec wystąpienia zapowiedział, że nigdy nie będzie od nikogo brał pieniędzy za kręcenie filmów tak samo, jak nigdy nie kręcił ich pod cudze dyktando.

http://www.autonom.pl

Komentarzy 11 do “Słynny serbski reżyser nakręci film o handlu organami w Kosowie”

 1. Kronikarz said

  : – )

 2. Fran SA said

  Emir Kusturica, (syn Serba i muzulmanki z Bosni) juz nakrecil kilka lat temu film o handlu dziecmi i mlodymi dziewczetami w Kosowie do wloskich i innych burdeli w Europie i poza. .

  Przyznam sie, ze kocham Kusturice za ‚Bela maczka-crna maczka’ (bialy kot-czarny kot – nie znam polskiego tytulu) ale tego filmu o handlu zywym towarem nie da sie ogladac.
  Trzeba miec nerwy duzo, duzo silniejsze od tych, kiedy sie oglada Hitchcocka.
  W thrillerach mozna udawac, ze to nieprawda.
  Podobnie jak w rewelacyjnej komedii o Cyganach znad Dunaju, w filmie graja glownie amatorzy.

 3. Józef Piotr said

  Los SERBÓW których wspolcześnie skazano na zagładę .Być może za to że w II WŚ nigdy nie poddali się grmanom i zachowali enklawy w których żaden okupant nie miał prawa wejść żywy.

 4. JO said

  I Zydzi z PRLBIs wysylali Wojsko za nasze pieniadze.

  ONI podbijaja Swiat za Podbitych Ludow pieniadze I podbitymi ludami…

 5. Józef Piotr said

  POLECAM FILM O ” Przyjażni Amerykańskiej do POLSKI ”
  Każdy powinien to obejrzeć :

 6. Józef Piotr said

  TUTAJ O ZBRODNIACH KAPITALU ! W Afryce i w POLSCE !! Człowiek wie co mówi!!!!!!!!!!!
  Soros i kompani

 7. Kazek said

  Ad 2 Panie Fran jaki film ma Pan na myśli? Chętnie obejrzę.

 8. ALI BABA said

  i zachowali enklawy w których żaden okupant nie miał prawa wejść żywy.” I W LATACH JESZCZE „60 I „70 BYŁY REGIONY W SERBII…GDZIE NIE MIAŁ PRAWA WJECHAĆ ŻADEN SAMOCHÓD, KTÓRY MIAŁ Z TYŁU LITERĘ D.!! WCALE SIĘ SERBOM NIE DZIWIĘ!

 9. Tekla said

  Znany jugosłowiański reżyser Emir Kusturica przyjął chrzest w monasterze Sawina, otrzymując imię Nemania.
  Emir Kusturica urodził się w Sarajewie w rodzinie muzułmańskich Serbów, którzy kilka pokoleń temu pod panowaniem Turków przeszli na islam. Reżyser nieraz wspominał o tym, że wcześniej jego przodkowie byli prawosławni, a on sam czuje nierozerwalną więź i identyfikuje się właśnie z serbską kulturą.
  Reżyser wraz ze swoją żoną Mają zdążył już ufundować cerkiew św. Sawy Serbskiego w zbudowanej według własnego projektu wsi na Mokra Gore. Cerkiew została wyświęcona przez biskupa Żiczi Chryzostoma.
  W cerkwi znajduje się mozaikowy fresk św. Sawy autorstwa Mirosława Łazowicza. Ikonostas został wykonany przez znaną pracownię Dragana Pietrowicza, a zaprestolne ikony napisał ikonopisiec Wesna Gołubowicz z Belgradu.
  Na wyświęcenie cerkwi przybyli duchowni żiczskiej diecezji, wielu wybitnych działaczy kultury, sąsiedzi i przyjaciele Kusturicy z sąsiednich wsi. Obecny na wyświęceniu członek Serbskiej Akademii Matij Beczkowicz powiedział: – Emir Kusturica podał przykład innym ludziom ze świata kultury, żeby powracać do dawnych obyczajów, kiedy wielcy ludzie byli także i wielkimi fundatorami cerkwi.

  /w 2006roku/

 10. marta15 said

  ciekawy artykul wart przeczytania
  http://www.deliberation.info/hollywood-goes-jewish/

 11. revers said

  a to ciekawe jak mu wyjdzie temat unijnych trojkatow bermudzkich, gdzie gina organy ludzkie lub ludzie przznaczeni na organy, za pieniadze niemieckie w budowaniu klinik odzysku organow, no i opis miedzynarowej menadzerki z sedzibami w Ankarze, Tel Avivie, w Bonn, ktorzy z powodu roznic prawnych w Kosowie i w reszcie „swiata” sa nietykalni nawet przez Interpol.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: