Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
  Novy o Jak zostałam sąsiadką „M…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Jak na Ukrainie będą obchodzić rocznicę „wołyńskiej tragedii”

Posted by Marucha w dniu 2013-04-02 (Wtorek)

Poniżej informacja władz odwodowych Wołynia (ukraińska administracja państwowa) na temat obchodów 70. rocznicy ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA. Jak z niej wynika na Wołyniu ginęli wyłącznie Ukraińcy:

„Wykonując polecenia Prezydenta oraz Premiera Ukrainy, przewodniczący Obwodowej Państwowej Administracji Borys Klimczuk podpisał swoje dyrektywy w celu zabezpieczenia organizacji i przeprowadzenia w 2013 r., w tym z udziałem społeczności ukraińskiej za granicą, uroczystości związanych z obchodami 70. rocznicy Wołyńskiej Tragedii. Dokument zawiera zatwierdzony skład grupy roboczej i zaplanowane uroczystości w związku z obchodzoną 70 rocznicą Tragedii Wołyńskiej – poinformował Borys Klimczuk na naradzie operacyjnej.

W szczególności, 19 kwietnia 2013 r. w dawnej wsi Krasny Sad w rejonie Horochowskim odbędzie się uroczystość upamiętnienia 104 Ukraińców (w pobliżu istniejącego pomnika), który zginęli tego dnia w 1943 roku w czasie zbrojnego konfliktu polsko-ukraińskiego. W czerwcu podobna uroczystość odbędzie się się we wsi Ohnówka w rejonie Włodzimierz-Wołyński. Tam zaplanowano odsłonięcie pomnik 120 Ukraińców zabitych w czasie w czasie zbrojnego konfliktu polsko-ukraińskiego.

W dniach 19-20 czerwca na Wschodnioeuropejskim Uniwersytecie Narodowym im. Łesi Ukrainki odbędzie się wszechukraińska konferencja naukowa „Wydarzenia Wołyńskie: poprzez porozumienie – ku przyszłości”. W tym samym miesiącu w memorialnym kompleksie „Wieczna Sława” w Łucku zostanie odsłonięta stela z wykazem nazw zniszczonych ukraińskich wsi w latach 1942-1945 w Polsce (obok istniejącego znaku pamięci poświęconego Chełmszczanom-ofiarom polskich formacji zbrojnych oraz deportowanych ze swoich etnicznych ziem w Polsce).

Również w czerwcu odbędzie się w Łucku akademia upamiętniająca „Wydarzenia Wołyńskie: poprzez porozumienie – ku przyszłości” z udziałem oficjalnych przedstawicieli Rzeczpospolitej Polskiej.

We wrześniu zaplanowano odsłonięcie pomnika 132 Ukraińców zabitych podczas polsko-ukraińskiego konfliktu zbrojnego we wsi Zapillia w rejonie Luboml. W okresie czerwiec-wrzesień, w planach – otwarcie ukraińskich cmentarzy w polskich wioskach Bereść, Werszyn, Wiszniów, Łasków i Modryń z udziałem wojewody lubelskiego, przewodniczącego Wołyńskiej Obwodowej Państwowej Administracji i społeczności ukraińskiej w Polsce.

12 grudnia 2013 w miejscowości Malinówka w rejonie Rożyszcz będzie uczczona pamięć 36 Ukraińców (w pobliżu istniejącego pomnika), który zginęli tego samego dnia w 1943 r. w czasie polsko-ukraińskiego konfliktu zbrojnego.

Swoje uroczystości na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej planują nasi sąsiedzi. Tak jak po stronie ukraińskiej, po stronie polskiej będzie używane hasło „Wydarzenia Wołyńskie: poprzez porozumienie – ku przyszłości”.

Tłum. WT
http://sol.myslpolska.pl/

A ten kagiebowiec Putin nawet słowa nie piśnie w naszej obronie…
Admin

Komentarzy 27 do “Jak na Ukrainie będą obchodzić rocznicę „wołyńskiej tragedii””

 1. GM said

  Goebbels z radości tańczy w kotle aż smoła chlapie, radośnie pokrzykując „non omnis moriar”.

 2. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 3. JO said

  Masonsko-Zydowskiej Prowokacji Ciag dalszy. I tak bedzie, az do konca , poki beda Rzadzic nami Zydo-Masoni.

  Organizacje probanderowskie nie maja Prawa obchodzic Zadnych uroczystosci w Polce w tym na Ukrainie. To Ideologia Zbrodnicza jak i Zbrodnicza Akcja Wymordowywania Polakow. UPA byla bandami sprzymiezonymi z Wojskami Niemieckimi, okupantem ale jako Formacje zlozone z Obywateli II RZeczpospolitej nie mieli praw zadnego Panstwa Ukrainskiego a jezeli juz to mniejszosci Narodowej , ktore zbrodniczo wystapila przeciwko innym grupom etnicznym w tym wlasnej oraz sprzymiezyla sie z Okupantem, co w czasie wojny uznawane zostalo z a Zdrade Panstwowa i za to grozila Kara Smierci.

  Dzis pogrobowcy tych, co powinni wisiec na oczach calego Swiata ponizaja pamiec pomordowanych i pluja nam w Twarz a MY NIC nie potrafimy zrobic procz pisac w Gajowce.

  Jestesmy pod okupacja pogrobowcow UPA i ich koleszkow

  Kazdy , kto zaprotestuje w PRL BIS w imieniu prawa idzie siedziec conajmniej z Paragrafu zaklocania spokoju publicznego i jako Nazista…

 4. JO said

  „UPA i Pogrobowcy to Narod, ktory nie ma nigdy wyrzutow sumienia”……

 5. Inkwizytor said

  We wsi Krasny Sad zwyrodniali ukraińscy banderowcy mieli swoja baze skąd przeprowadzali akcje ludobójcze na Polakach z pobliskich wsi. I tak w Andrzejówce upowcy z Krasnego Sadu zamordowali 10 Polaków a 23 letnią dziewczynę przed zamordowaniem zgwałcili. Znamienne, ze ukraińskie bestie przed mordowaniem gwałcili wszytkie kobiety. Wśród ofiar tych satanistów były nawet 5 letnie dziewczynki. Żal ogromny, ze Polacy zdobyli sie tylko na kilka akcji odwetowych. Powinni mordowac w taki sam sposób Ukraińców jak oni nas

 6. Maciejaszu said

  Panie Inkwizytorze, aż mnie „zatkło”! Mordować w ten sam sposób?! Najpierw gwałcąc, a później mordując?! Co my bestie?! Kurna mać, gajówkowicze opamiętajcie się! Co jak co, ale niektórzy się zapominają w swej nienawiści.

 7. Marucha said

  Re 6:
  Gwałcenie można sobie było darować.

 8. Maciejaszu said

  No ja tak zrozumiałem, w końcu:
  „Powinni mordowac w taki sam sposób Ukraińców jak oni nas”.

 9. RomanK said

  Boze….nie zapomnij im! BO my im nigdy nie zapomnimy!

  sicut et nos dimittimus debitoribus nostris;

  Może byśmy prędzej zapomnieli, gdyby tamci nam nie przypominali i jeszcze się nie naigrawali?
  Admin

 10. Inkwizytor said

  Re 6 i 8

  Mam na mysli to, ze ukraińcy jako nienależacy do cywilizacji łacińskiej mają szacunek jedynie przed silniejszym i nardziej okrutnym niz oni sami. To turańszczyzna panie, dzicz stepowa, czerń. Litość, dobroc to oznak slabości. Oczywiście trzeba było mordowac ukraińców W TEN SAM SPOSÓB, jak oni to robili z Polakami. Opis ukraińskich tortur znajdzie pan u Aleksandra Kormana. Te ukraińskie kurwiszony, które rżnęły piłą o Wrodarczyka potraktowalbym tak samo albo ich siostry czy matki. Tylko wtedy może dotarłoby coś to tych chachlackich tepych łbów. A tak to tylko Polacy byli ofiarami. Rozumiem, ze my wychowani w wierze katolickiej i łacińskiej cywilizacji wzdrygamy sie przed tym ale ja bym sie przełamał aby ukraińcy zastanowili sie 10 razy zanim wbiją ponownie polskimu dziecku gwóźdz w głowe wiedząc, ze ich dziecko zginie w taki sam sposób

 11. RomanK said

  Panie Gajowy…oni tez sa katolikami…maja ten sam Ojcze Nasz i swieca im narzedzia podwladni Vatykanu!
  UNicki tzn lacinski…a polami rzneli i w czasie Rabcji Galicyjskiej . miedzy inymi sw pamieci pana I. Pawlowskiego…w polskiej wsi,
  Kiedy opowidzialem to mojej dalszej rodzinie…muzulmanskiej zreszta..ze zgroza zatykali oczy….naucza sie….naucza….Czlowiek nie bydle wszystkiego sie nauczy…

 12. Marucha said

  Re 11:
  Hitlerowcy też się powoływali na Boga…Gott Mitt Uns.

  Wie Pan, dobre kilkanaście lat temu byłem w takiej wsi, gdzieś w Beskidzie Niskim, gdzie znajdowały się dwa kościoły: rzymsko-katolicki i unicki. Dla mnie wtedy to nie była żadna różnica – oba katolickie, w obu jest Chrystus i Jego Matka..
  Dopiero później zrozumiałem, dlaczego ksiądz z kościoła rzymskiego odstręczał wiernych od chodzenia do kościoła unickiego, mówiąc, że nie ma w nim Boga.

  Nie można być katolikiem, swoich grzechów nie uznając, nie spowiadając się z nich, nie żałując i nie odbywając pokuty.

 13. JO said

  ad.12. Ja pochlaniam takie slowa Panie Gajowy. Dziekuje.

 14. akej said

  No wlasnie! – Ukraincy, przy cichej zgodzie swego rzadu i Cerkwi, zachowuja sie dokladnie tak samo jak zydzi i szwaby. To pewnie ze wzgledu na … chazarski zastrzyk. – Bo jak inaczej wytlumaczyc ich niezaprzeczalne zamilowanie do okrucienstwa i klamstwa oraz kompletny brak jakiegokolwiek poczucia wstydu???!

 15. RomanK said

  Nie wszystkie Szwaby i Ukraincy i…Polacy…trzeba byc przedewszystkim Czlowiekiem…. zeby zachowywac sie po ludzku

 16. akej said

  @15
  Skoro nie widac Ukraincow protestujacych przeciw temu oczywistemu klamstwu i chamstwu to jak mozna to inaczej okreslic?

 17. RomanK said

  Panie Akej Ukraincy maja tyle sam do powiedzenia co Polacyt , Niemcy , Francuzi i Amerykanie….protesty tez sie naglasnia…a tam ludzie usiluja nei zdechnac z glodu…Sprzedaja sie jako bandosniki, dziwki…. i mleczne matki….Kiedy ludziom zostaja tylko honoraria,,honor im do niczego nie potrzebny…..

 18. Inkwizytor said

  Re: 16

  Na Ukrainie przeciw banderyzmowi protestuja ale nie Ukraińcy tylko Rosjanie, na Krymie czy w Donbasie. O protestach Ukraińców przeciw banderyzacji kraju nie słyszalem. Ukraińcy ludobójstwa dokonanego na Polakach nie wstydza się. jeszcze dzis gdyby mogli zrobiliby to samo. Genów nie oszukasz

 19. Marucha said

  Na Ukrainie nie ma już nawet dziesięciu sprawiedliwych. Gdyby byli, to byśmy o nich usłyszeli.

  Takie mamy widoki na „pojednanie”. Pojednanie szyi ze stryczkiem.

 20. Inkwizytor said

  Re: 19

  Słyszał Pan dzisiejsze rewelacje ? Podobno „papież” Franciszek ma odwołać abpa Lwowskiego do Wrocławia. Ciekawe dlaczego akurat jego ? Do lipca jakis spolegliwy osiądzie we Lwowie i podpisze z grekokatolickimi satanistami wszystko co trzeba aby uroczystosci 70 rocznicy ludobójstwa przebiegały w atmosferze wzajemnego zrozumieniw i wybaczenia wzajemnych krzywd.

 21. BABINICZ KP NSZ said

  Jako katolik mógłbym wybaczyć.Już raz coś podobnego pisałem.Wybacza się ludziom którzy; poczuwają się w tym przypadku do bestialskich mordów,proszą w imieniu swego narodu o przebaczenie, maja pełne poczucie popełnionej winy, są dogłębnie przepełnieni żalem i chcą by im wybaczyć.Polacy przez „podstawionych” jak to mówią masońscy biskupi RP braci starszych w wierze- reprezentantów rzeczypospolitej.Ponieważ figurantów obcych służb nazywamy; reprezentantami, figurantami,wasalami tylko nie Polakami.Owi wasale bardzo dobrze pilnują spraw obcych , tylko nie NASZYCH.Roman Dmowski ; „Jestem Polakiem , więc mam sprawy polskie…”.W chwili obecnej trwa dożynanie RP, czekają kolejne akty.Nie pozwólmy na wprowadzenie EURO w Polsce,walczmy o godne umowy o pracę,rozliczmy figurantów za emerytury, sprzedaż banków, rozłożenie na łopatki za chwilę rolnictwa,sektora paliwowego itp.Mieliśmy dobrą ustawę z dnia 18 marca 1921 roku ” o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników”. Restrykcją wymowy ustawy jest między innymi ,kara śmierci przez rozstrzelanie.Nie słyszałem by była odwołana.Odbiegłem od tematu.Reasumując , jeżeli Polska na arenie międzynarodowej będzie stanowiła mętne zmarginalizowane tło.To kraje takie jak Ukraina czy np. Litwa będą nam ubliżać i pławić w rozkoszy bezczynności siermiężnych reprezentantów RP.Pozdrawiam z multi kulti białegostoku. „BABINICZ” NSZ Krzemieniec Podlaski.

 22. JO said

  Ad.21. A kto Ma niby walczyc I jak? Nas juz u wladzy nie Ma .Jestesmy rozrzucieni po calym Swiecie a w PRL BIS zostali Starcy I Dzieci pod Okupacja Sbekow oraz Zdebilaciale Lemingi, ktorych 99 procent jest juz niepolakami a degeneratami nieodwracalnymi.

  Zydomasoneria odbiera sie do Jedynej Zorganizowanej Instytucji Odradzajacej Narod Polski – Bractwo Pisa X. To jego powinnismy Bronic, walczyc, skupiac sie Przy nim a nie glosic hasla , ktore sa juz nie w Naszej Gestii..

 23. BABINICZ KP NSZ said

  Ad.22. Możliwości naprawy są realne i obliczone niestety w optymistycznym wariancie na 1-ą dekadę, realnie 15-20 lat.Małe kroki mogę podrzucić i nie są one jakieś szczególnie oryginalne, ja i dla mnie podobni robimy to już od dłuższego czasu; 1) ROR-y, konta mamy w bankach transparentnie polskich,2)Produkty żywnościowe polskie i najlepiej w małych polskich sklepikach,3)Wspieramy się nawzajem, wymieniamy się rzeczami, pomagamy sobie,4)Dużo czytamy, skupujemy wartościowe książki,5)Nie oglądamy zamulającej maistreamowej telewizji, organizujemy spotkania autorskie np. P.Stanisław Michalkiewicz, P.Leszek Żebrowski, P.Sławomir Cenckiewicz itd.,6)Mamy swoje blogi np. .. niezaleznemediapodlasia.pl i kilka innych..O dużych rzeczach nie mówię gdyż wszystkie media cyfrowe po wpisach np. rząd,żydzi,freeyourmind, prisonplanet,tuskobus itp. są automatycznie zgrywane przez enklawę nie należącą do Polski ale na Jej terenie w woj. warmińsko-mazurskim.Pozdrawiam i życzę dalszych owocnych poszukiwań.”BABINICZ” Narodowe Siły Zbrojne KP Białystok.

 24. JO said

  ad.23. A Jakie to sa Banki „transparenstnie Polskie” ?. Prosze napisac, bo i ja chcialbym do takiego nalezec.

 25. BABINICZ KP NSZ said

  Ad.24.Nic nowego , oficjalnie (GPC, INFOR itp.) 70% sektora bankowego w Polsce jest w posiadaniu obcego kapitału.Mój kolega z Krzemieńca którego domeną są ekonomia,globalizacja itp. doprecyzował, że dzięki „parabolowej” inwestycji kapitału i transferu środków dzięki takim Panom m.in. jak były premier a obecnie doradca P.Bielecki wspierający bardzo aktywny na polskiej ziemi SBIERBANK określenie procentowe jest jeszcze bardziej miażdżące!!!Teraz odpowiadam na pytanie : Ja osobiście mam konto w SBR Bank.Jest to bank regionalny , tak jest to bank spółdzielczy.Proces dezycyjny w połączeniu z rozmowami osób decyzyjnych w tym banku utwierdził nas w podjęciu decyzji.Przykład :grupa rolników w Danii założyła spółdzielnię i kupiła sobie Zakłady Mięsne Sokołów w Polsce, jedne z największych.Żaden z dużych banków komercyjnych w Polsce nie jest polski , szczególne słowa uznania w tym miejscu dla P.Balcerowicza, P.Wąsacza itp., Wspomniałem też o pomocy braterskiej czyli m.in. finansowej, tu proszę się domyslić. Oficjalnie jest jeszcze Kredyt Społeczny , czyli jak najdalej od lichwy i braci fartuszkowych.Przepraszam ale nie często bywam na tej stronie choć jest dobra.Jeżeli nie wyczerpałem Pana,Pani ciekawości to przepraszam i polecam kontakt przez jak Ad.23 – .niezaleznemediapodlasia.pl. Dziękuję za aktywność , „BABINICZ” KP NSZ Białystok.

 26. JO said

  ad.25. Dziekuje

 27. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2013/04/02/jak-na-ukrainie-beda-obchodzic-rocznice-wolynskiej-tragedii/… […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: