Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  Sudbina Srba o Pamiętajmy o losie Serbów
  Listwa o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Liwiusz o Putin i putinizacja
  Marucha o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  UZA o Mons. Carlo Maria Viganò: «Bid…
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Kanut o Wolne tematy (23 – …
  UZA o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Zenon_K o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Zagadka na prima aprilis

Posted by Marucha w dniu 2013-04-02 (Wtorek)

Mamy dla Państwa nietypową zagadkę – które z czterech informacji są typowo primaaprilisowym żartem, a które ponurą rzeczywistością dnia codziennego w XXI wieku?

A. „New York Times” (27. 03. 2013): „Władze Światowej Federacji Łyżwiarstwa Figurowego na swoim posiedzeniu odbytym wczoraj w Paryżu podjęły decyzję o zwróceniu się do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego z wnioskiem o uzupełnienie programu najbliższych zimowych igrzysk olimpijskich o występy jednopłciowych par tanecznych i par sportowych występujących w olimpijskim konkursie jazdy figurowej na lodzie. Władze Federacji w swoim oświadczeniu podkreślają, że w ten sposób wychodzą naprzeciw postulatom zgłaszanym ostatnio m. in. przez World Wide Gay Rights Forum, które wskazywały na jawną dyskryminację poprzez uniemożliwienie startu par łyżwiarzy, którzy mają odmienną orientację seksualną”.

B. Według podawanych przez polskie media informacji, prominentni przedstawiciele partii rządzącej w Polsce zapewniają, że problem niedożywienia polskich dzieci bierze się z braku „ugruntowanej w Polsce kultury spożywania śniadań” oraz niedostatecznego wykorzystania zalegających w kraju zasobów szczawiu oraz śliwek – mirabelek.

C. „San Francisco Chronicle” z 25. 03. 2013 informuje, że w niedawnej konferencji naukowej (sponsorowanej przez Fundację George’a Sorosa) pt. „Nowe trendy w humanistyce – uwarunkowania kulturowe płci i przyczyny dyskryminacji” wzięło udział liczne grono antropologów, socjologów i historyków nie tylko z USA, ale również Europy. Sprawozdawca gazety zwraca uwagę na kilka referatów, zwłaszcza tych wygłoszonych przez ludzi nauki z Europy Środkowej (nazwanej przez cytowaną gazetę jako „a new promised land of global gender studies”). Prof. M. Środa w swoim referacie podkreśliła konieczność rewizji kanonu lektur szkolnych, począwszy od szkoły podstawowej. W tym kontekście zwróciła uwagę na szkodliwą twórczość Astrid Lindgren, autorki licznych powieści dla dzieci i młodzieży utrwalających kulturowe stereotypy płciowe. Prof. Środa podkreśliła w swoim wystąpieniu, że niedopuszczalne są z perspektywy dzisiejszego stanu wiedzy fragmenty w „Dzieciach z Bullerbyn”, w których główna bohaterka (siedmioletnia Lisa) z lubością opowiada o swoich lalkach. Jak stwierdziła polska uczona, jest to nic innego jak „propaganda jednostronnie ukierunkowanych determinantów kulturowego uwarunkowania płci dziecka płynących z paternalistycznej tradycji zdominowanej przez Kościół”. Referentka – stwierdza amerykańska gazeta – postuluje w swoim referacie zastąpienie „Dzieci z Bullerbyn” w zestawie lektur szkolnych w polskich podstawówkach, wyborem fragmentów z „otwartej i przenikliwej” prozy Stiega Larssona.

D. Władze miejskie Amsterdamu rozważają wniosek domagający się wybudowania za granicami miasta osiedla kontenerów dla osób niedostatecznie rozumiejących konieczność wolności i równości wyboru preferencji płciowych.

A teraz pytanie łatwiejsze: Które z czterech powyższych informacji są typowo primaaprilisowym żartem (zmyśleniem)?

Pytanie trudniejsze: Dlaczego tak długo trwało zastanawianie się nad pierwszym pytaniem i jak długo potrwa zanim informacje, które dzisiaj są żartem prima prilisowym staną się twardą rzeczywistością jutro?

Grzegorz Kucharczyk

http://www.pch24.pl/

Komentarzy 7 do “Zagadka na prima aprilis”

 1. Po B miałem podejrzenia… Wiedząc o D bałem się już doczytać koniec artykułu…
  Miałem nadzieję, że chociaż C to będzie ten żart 😦 Ech, naiwność…

  Pozdrawiam

 2. Griszka said

  Niestety dowcip polega na tym, że to wszystko powyżej to szczera prawda.

 3. Maciejaszu said

  Dowcip. Dobre sobie Panie Griszka. To już dawno przestało być śmieszne. A „Dzieci z Bullerbyn” czytałem jako 8-latek i bardzo mi się ta szkolna lektura podobała. Biedna Pani Środa, kobieta nie zdaje sobie sprawy, że służy diabłu.

 4. Griszka said

  Są też dowcipy kiepskie, nieśmieszne, nieodpowiednie…

 5. Maciejaszu said

  No to dla mnie już nie są dowcipy. Raczej „niewypały”…

 6. Fran SA said

  Marzy mi sie, i nie moge sie doczekac na nowa wersje Czerwonego Kapturka, O Sierotce Marysi i Krasnoludkach – a napewno bestselerem bedzie Spiaca Krolewna.

  A moze, jak mnie wena poszczypie we wiadomym miejscu, to sie wezme za napisanie seksownie poprawnej historii o Kopciuszku. Musze sie tylko zastanowic nad plcia siostrzyczek Kopciuszka. Czy doszyc im przyrodzenie, czy wprawic silikon.
  Natchnieniem do roli glownej bedzie dla mnie naturalnie pani Ania Grodzka.

 7. Dictum said

  Grodzka niech będzie macochem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: