Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Liwiusz o Tragedia Ukrainy
  revers o Wolne tematy (38 – …
  Adrian o Wolne tematy (38 – …
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Bogdan Goczyński o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Krzysztof M o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Zbych o Czy III RP może napaść na…
  osoba prywatna o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Boydar o Trzaskowski zakazał zgromadzen…
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  prostopopolsku o Trzaskowski zakazał zgromadzen…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

GIODO: smartfony i tablety stwarzają zagrożenie

Posted by Marucha w dniu 2013-04-04 (Czwartek)

Nieodpowiedzialne korzystanie ze smartfonów i tabletów niesie za sobą zagrożenie dla przechowywanych tam danych osobowych – nie tylko samego właściciela urządzenia, ale także wszystkich osób, o których informacje są zapisane np. w książce adresowej.

Oficjalnie „darmowe” aplikacje też często służą pozyskaniu informacji z telefonu – przestrzega Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

– Aplikacje uzyskiwane bezpośrednio od tego, od kogo je zakupiliśmy lub ściągane z internetu poza „bajerami”, które nam oferują, mają w sobie coś jeszcze. Pamiętajmy, że nie ma nic za darmo. Jeżeli ten produkt jest darmowy, to prawdopodobnie my jesteśmy produktem, który jest sprzedawany. Płacimy walutą, jaką jest informacja o nas – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Wojciech Wiewiórowski, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Pułapki zawarte w tego typu aplikacjach wykorzystują pragnienie użytkownika do jak najszybszego dojścia do oferowanej usługi. W pośpiechu wiele osób wyraża nieświadomie zgodę na przekazanie swoich danych osobowych. Podobne zagrożenia wiążą się np. z synchronizacją smartfona, na którym przechowujemy informacje dotyczące klientów, rodziny, a także zbiory kontaktów, z komputerem pokładowym samochodu.

– Chcąc zsynchronizować muzykę, do której mamy dostęp przy pomocy iPada z komputerem samochodowym, jednocześnie dajemy dostęp do naszego kalendarza, zbioru naszych adresów kontaktowych, a także adresów naszych klientów i informacji o nich – tłumaczy Wiewiórowski. – Informacje te uzyska każdy serwisant firmy, od której kupiliśmy samochód. Przy pomocy tego samego łącza będzie mieć dostęp do informacji, która jest przekazywana przez komputer na temat samochodu, ale i informacji z naszego iPada.

Potrzeba więcej odpowiedzialności, a nie nowego prawa

Według Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych nie są jednak potrzebne kolejne regulacje prawne, lecz większa odpowiedzialność użytkowników nowoczesnych urządzeń, którzy muszą pamiętać, że to od nich w dużej mierze zależy, kto i w jaki sposób będzie miał dostęp do tych danych.

– Prawo ochrony konsumentów, ale również prawo ochrony danych osobowych dają odpowiednie remedia na tego typu zdarzenia – podkreśla Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. – Trzeba sobie zdawać sprawę z dwóch rzeczy: po pierwsze, że to my jesteśmy administratorami tych danych, które znajdują się na naszych smartfonach. Po drugie zaś musimy zdawać sobie sprawę, że odpowiadamy za czynności, których dokonamy przy okazji synchronizowania, akceptowania różnego rodzaju regulaminów czy propozycji usług. A tego typu działanie może polegać na udostępnianiu osobom nieuprawnionym danych, w tym danych osobowych, do czego nie jesteśmy uprawnieni – dodaje.

http://biznes.onet.pl/

O ile nad smartfonami czy tabletami możemy mieć jakąś kontrolę – to nie mamy absolutnie żadnej nad służbami, zbierającymi o nas dane w legalny i nielegalny sposób, szpiegującymi nasze rozmowy telefoniczne, SMS-y i emaile, śledzącymi nasze zakupy i aktualne miejsce przebywania. I chyba tylko Bóg wie, ile w Polsce jest służb, które to właśnie robią.
Admin

Komentarzy 5 do “GIODO: smartfony i tablety stwarzają zagrożenie”

 1. jowram said

  Lista materiałów budowlanych przydatna do wypełnienia wniosku VZM-1 przy ubieganiu się o zwrot podatku VAT za zakup materiałów budowlanych po 1 maja 2004r.

  http://nowe2011.cba.pl/lista/lista.html

 2. Rysio said

  Najzdrowsze i najnormalniejsze podejście do tych wszystkich telefonicznych bzdet, mają Amisze.

  Telefony komórkowe owszem mają ale trzymają ale nie w domu czy przy sobie tylko w sraczu za stodołą.

  Trzymają odpowiedni dystans.

  🙂

 3. antka kobity szwagra brat said

  http://www.psz.pl/tekst-2204/Hubert-Koziel-Systemy-szpiegostwa-elektronicznego

 4. Nemo said

  Ja tam mam starą Nokię,to mnie mogą co najwyżej namierzyć i podsłuchać. 🙂
  A o sprawach naprawdę ważnych wolę rozmawiać w cztery oczy,więc mogą mi skoczyć. 🙂

 5. trybas2014 said

  nie ma nic za darmo, ale nie zdajemy sobie sprawy, a niektóre aplikacje potrafią zbierać o nas dane, do jest dopiero szok! trzeba uważać co się instaluje, głównie jeżeli nie pochodzi z normalnych źródeł

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: